MY.UAНовини
Налаштуйтеся на тікток. Як допомогти дитині створити власний акаунт
Налаштуйтеся на тікток. Як допомогти дитині створити власний акаунт

Налаштуйтеся на тікток. Як допомогти дитині створити власний акаунт

Інструкція для батьків, як зробити перебування дитини у соцмережі більш безпечним.

78% опитаних українців віком 13—15 років щодня і частіше користуються тіктоком. Мінімальний віковий поріг для реєстрації власного облікового запису на платформі встановлений на рівні 13 років. Якщо ж виявляють, що дитячий акаунт цієї категорії веде особа молодша, його видаляють із платформи, ідеться у її правилах платформи. Але за підсумками того ж всеукраїнського опитування молоді в частині медіаспоживання, проведеного у червні-липні 2024 року, 65% дітей віком 10—12 років також щонайменше раз на день відвідують тікток.

Батькам доцільно знати про особливості налаштування профілів у тіктоку для дітей 13—17 років, щоб створювати їх разом із ними, одразу додаючи опції захисту конфіденційності. Це превентивний шлях захисту від поширених онлайн-ризиків: кібербулінгу, фішингу, хейту, фейків, ІПСО, порнографічного контенту, секстингу та інших.

 

Ці виклики не стосуються певної конкретної соцмережі. За неправильного налаштування будь-якої мережі у будь-якого користувача можуть виникнути такі проблеми.

  • Читайте також: Українська молодь віддає перевагу телеграму, ютубу та тіктоку, — дослідження

Але з огляду на популярність соцмережі серед дітей громадська організація #stop_sexтинг, що опікується захистом дітей від онлайн-загроз, у партнерстві з компанією TikTok представила рекомендації щодо безпеки та захисту конфіденційності підлітків у тіктоці.

«Ми прагнемо створювати налаштування контролю, відповідно до віку дітей, які дозволять підліткам мати безпечний інклюзивний простір, щоб досліджувати свою творчість і розважатися, — прокоментував директор із питань публічної політики TikTok у Центральній і Північній Європі Якуб Олек ініциативу організації. — Підвищення обізнаності й навчання щодо належного, відповідального використання як нашої платформи, так і цифрового простору загалом є одним із наших ключових пріоритетів, тому ми дуже раді, що можемо підтримати першу таку кампанію, спрямовану на нашу українську громаду».

Як розповіла засновниця ГО #stop_sexтинг Анастасія Дьякова, вдалий розподіл онлайн та офлайн часу дитини може приносити багато користі.

«Дорослим важливо регулярно розмовляти з дітьми про онлайн-безпеку та цифрову грамотність, освітянам — проводити навчання на цю тему у школах, батькам — використовувати інструменти налаштувань конфіденційності та батьківського контролю. Але налаштування потрібно робити спільно з дитиною, пояснюючи, що ви дієте задля її безпеки», — сказала вона.

  • Читайте також: ЦЕДЕМ запустив онлайн-тест для батьків про захист дітей від шкідливого медіаконтенту

Організація підготувала вебінар для батьків, які хочуть створити безпечний акаунт для дитини в тіктоці і як поговорити з нею про певні обмеження, необхідні для її безпеки.

Готуючись до розмови з дитиною, слід попередньо обміркувати, чому для неї привабливі соцмережі, зокрема тікток. Батькам варто враховувати, що діти залучені до соцмереж, бо вони там спілкуються, обмінюються інформацією, дивляться відеоконтент, розважаються, відпочивають.

 

«Якщо подивитися з погляду самих дітей, то тікток для них платформа, де вони можуть креативити та самовиражатися. Через відео, які вони викладають і споживають, вони можуть бачити цікавий контент, який може спонукати їх робити щось у реальному житті. Це може бути як хороше, так і погане, — розповів під час вебінару для батьків тренер-методолог громадської організації #stop_sexтинг Василь Філоненко.Соцмережа створює спільноти та дає відчуття приналежності до них. Серед багатьох дітей зараз популярне японське аніме, також певні блогери, спортсмени, артисти, й вони можуть долучатися до спільнот на таку тематику. Соцмережі також обіцяють нові знайомства та можливості».

За його словами, не слід у розмовах із дитиною проявляти насторожене ставлення до ризиків у соцмережах, бо це не сприятиме подальшому розвитку довірливого діалогу. Важливо зрозуміти переваги платформи та навчитися нею користуватися, щоб могти рекомендувати дітям контент, який на власну думку є корисним та розвивальним.

Налаштування акаунту

Для підлітків 13—15 років, які хочуть створювати та поширювати відео, у тіктоці передбачена можливість створювати винятково приватні акаунти. Переглядати відеоконтент у них зможуть лише друзі. Приватний режим не підтримує пересилання будь-яких повідомлень.

Проте дитина у налаштованому акаунті зможе схвалювати або відхиляти запити від користувачів, які надалі зможуть переглядати відео з її акаунту.

Користувачі віком 16—17 років можуть мати приватний обліковий запис або публічний. У приватних акаунтах зазначеної вікової категорії відімкнені приватні повідомлення, завантаження відео, прямі трансляції та подарунки.

Переводячи підлітковий акаунт у публічний, його власник отримає можливість вести прямі трансляції та обмінюватися повідомленнями. Проте надсилати й отримувати онлайн-подарунки заборонено.

Для налаштування статусу акаунту необхідно зайти у профіль дитини в тіктоці з її гаджета, натиснути три лінії у верхньому правому кутку застосунку та у вкладці «Конфіденційність» обрати «Приватний акаунт».

«Сімейний зв’язок»

У тіктоці реалізовано функцію для батьківського контролю за часом, який дитина проводить у ньому, під назвою «Сімейний зв’язок».

«Функція “сімейний зв’язок” дає змогу посилити безпеку своєї дитини, налаштувавши параметри для неї у тіктоці», — ідеться в її описі.

 

Функція дає можливість батькам розуміти, чим зайнята дитина, відстежувати її інтереси та мати можливість коригувати їх за потреби.

Щоб активувати «Сімейний зв’язок», потрібно перейти на вкладку «Профіль» у застосунку, у меню обрати «Сімейний зв’язок», далі обрати «Батьки». На екрані зʼявиться QR-код та інструкція про виконання дій на смартфоні дитини.

Батькам рекомендують поговорити з дитиною про причини активації функції та переваги перед її встановленням. Важливо пояснити дитині, що йдеться насамперед не про контроль над нею, а про підтримку, допомогу, захист для її комфортного онлайн-спілкування та пізнання.

Далі слід налаштувати параметри конфіденційності, враховуючи індивідуальні потреби. Їх перелік значний і дозволяє регулювати мову, екранний час, стан активності, перегляд геолокації тощо.

Обмеження контенту

Батьки мають змогу виставити налаштування у тіктоці, які превентивно захищатимуть дитину від небажаного контенту. Для цього потрібно зайти в профіль дитини з її гаджета, натиснути три лінії у верхньому правому куті, у вкладці «Налаштування контенту» вибрати «Режим обмеження».

Крім цього, на вкладці «Параметри і конфіденційність», можна обрати, чи дозволяти коментувати дописи дитини, чи дозволяти згадки через позначення облікового запису, чи дозволяти обмін повідомленнями та з ким, чи дозволяти іншим робити з опублікованих відео дитини так звані «дуети» тощо.

«Екранний час»

Для всіх користувачів віком до 18 років у тіктоці встановлено щоденний час використання екрана на рівні 60 хвилин. Проте у застосунку можна встановити окремий ліміт часу: від 40 хвилин до двох годин. Коли він вичерпається, з’явиться повідомлення про завершення сеансу. Його можна скасувати лише за допомогою пароля.

Щоб змінити екранний час, потрібно зайти у профіль дитини з її гаджета, натиснути три лінії у верхньому правому кутку, обрати «Екранний час» і вибрати бажаний ліміт.

 

На вкладці «Екранний час» можна відстежувати, скільки часу щодня проводить дитина у застосунку, отримувати тижневі звіти, активувати нагадування про сон тощо.

  • Читайте також: В Україні запрацював онлайн-сервіс для захисту дітей від насильства в цифровому просторі

Під час вебінару для батьків Василь Філоненко дав кілька порад щодо формування та підтримки онлайн-безпеки дітей. Він порадив установити налаштування не лише соцмереж і месенджерів, якими вони користуються, але також і самого телефона та мережі.

 

Діти мають знати, що можуть звернутися до батьків за допомогою, коли чогось не розуміють і не можуть самостійно вирішити. Дорослі мають просто нагадувати, що відкриті для співпраці у таких випадках.

Допомогти дитині навчитися говорити «ні» — це потрібно для випадків, коли у неї запитують те, що не слід, тиснуть або агресивно реагують у соцмережах.

Потрібно просто спілкуватися, щоб дитина могла розповідати про своє перебування в онлайн-світі, а батьки завдяки цьому могли бачити місце в цьому для себе.

Також варто нагадувати дитині «правило білборда»: перед тим, як щось опублікувати чи надіслати онлайн, варто уявити, що це з’явиться на білборді біля вашої школи. Така вправа допомагає навчитися уникати дописів, які можуть шкодити власній репутації або репутації близьких.

Потрібно встановлювати межі. Споживання не має бути надмірним і призводити до перезбудження, нервовості, виснаженості. Тому доцільно відстежувати екранний час, встановлювати часові та контентні обмеження й потім їх дотримуватися.

Переглянути інструкцію, як швидко та просто налаштувати безпечне використання тіктоку для дитини, можна за посиланням.

Титульне фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Соцмережі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Шлях до сталого миру: в Україні підсумували зустріч зі США та "коаліцією охочих" у Парижі
24tv
2025-04-18T06:39:22Z
Через тиск Росії та США в Європи залишається один план дій, – політик із США
24tv
2025-04-18T06:33:04Z
Деякі вимоги США в угоді про ресурси переглянули на прохання України - ЗМІ
Gazeta UA
2025-04-18T06:27:56Z
Типові проблеми вироків українських судів російськім воєнним злочинцям
Украина Криминальная
2025-04-18T06:27:28Z
Ванга передбачила "катастрофу", яку спричинить Трамп у 2025 році, — ЗМІ
Фокус
2025-04-18T06:27:02Z
Адміністрація Трампа розглядає можливість заборони DeepSeek у США
InternetUA
2025-04-18T06:15:25Z
"Чотири удари ракетами": РФ атакувала житлові багатоповерхівки Харкова, що відомо
Фокус
2025-04-18T06:12:37Z
Мелоні каже, що Трамп погодився відвідати Рим та зустрітися із представниками ЄС
Европейская правда
2025-04-18T06:10:28Z
Армія РФ ввечері завдала ракетного удару по Миколаївщині
УкраинФорм
2025-04-18T06:10:23Z
В Естонії анонсували великі військові навчання за участі сил союзників
Европейская правда
2025-04-18T06:34:25Z
Уже був у розстрільному списку, – Юрій Макаров припустив, чому на нього могли напасти
24tv
2025-04-18T06:27:38Z
НУБІП спільно з Держекоінспекцією провели толоку в чистий четвер і напередодні Дня довкілля
Знай
2025-04-18T06:21:47Z
Священник ПЦУ пояснив, що заборонено святити на Великдень
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:18:08Z
ЛГБТ-фестиваль під час Великодня. Не стримався навіть депутат Гетманцев
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:15:26Z
Стендапер Сергій Чирков розповів, як ухвалив рішення мобілізуватися та чим займається у війську
24tv
2025-04-18T06:12:17Z
Китайські розробники представили систему ППО Bullet Curtain, здатну знищувати рої дронів і крилаті ракети
InternetUA
2025-04-18T06:10:42Z
Грошова допомога від ООН для пенсіонерів у Дніпрі: головні умови для тих, хто отримає виплати
Политека
2025-04-18T06:01:43Z
Художниця, волонтерка та боєць Третьої штурмової. Згадаймо Маргариту Половінко
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:00:32Z
Був усього 31 рік: на Кіровоградщині попрощалися з добровольцем Едуардом Лещенком
24tv
2025-04-18T06:33:48Z
Росіяни за добу вбили трьох цивільних на Донеччині, ще шістьох - поранили
УкраинФорм
2025-04-18T06:27:24Z
ЗСУ просунулися під Торецьком, росіяни тиснуть поблизу Куп'янська і Покровська - ISW
GlavRed
2025-04-18T06:27:10Z
1 людина загинула, щонайменше 57 постраждали, з них 5 дітей, внаслідок ранкового російського удару по житловому кварталу Харкова
Украина Криминальная
2025-04-18T06:25:19Z
На фронті за добу - понад 140 зіткнень, 64 з них сталися на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-04-18T06:19:38Z
Великодня субота: якою буде погода 19 квітня в найбільших містах України
Telegraf
2025-04-18T06:15:33Z
Пам’яті артилериста Олександра Шкурка
УкраинФорм
2025-04-18T06:01:38Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 18 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-18T05:45:17Z
Комунальна пастка для українців: хто має платити за прибирання біля будинку
Хвиля
2025-04-18T05:36:36Z
Рожевий і «волхатий»: у дубайського шоколаду з'явився конкурент
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:30:01Z
Найоригінальніші пам’ятники України: скульптури, які точно здивують
Факти ICTV
2025-04-18T06:28:56Z
Колишня дружина Дмитра Комарова поїхала з України і назвала причину - деталі
GlavRed
2025-04-18T06:27:00Z
На фестивалі Tribeca в Америці відбудеться світова прем’єра українського кіноальманаху «Війна очима тварин»
Детектор М
2025-04-18T05:58:20Z
«Хайп» на лімузині під російську музику. Поліція знайшла і покарала автора провокативного відео
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T05:42:26Z
"Не терпіла насильства": alyona alyona публічно відкинула відомого співака
GlavRed
2025-04-18T05:27:31Z
Трейлер фільму «Фантастична 4: Перші кроки»
Кино-Театр
2025-04-18T05:01:40Z
"Покладала стільки надій": Меган Маркл зробила зізнання про викидень
GlavRed
2025-04-17T23:27:51Z
Чоловік Барбри Стрейзанд розкрив їхній "постільний" секрет
GlavRed
2025-04-17T23:27:28Z
Як подряпина кота може спричинити сліпоту: медики пояснили як захиститись
24tv
2025-04-18T05:21:08Z
Заява-розрахунок на лікарняні: ПФУ пояснив порядок подання
Хвиля
2025-04-18T04:21:23Z
Вчені заявляють про ефективність лікування хвороби Паркінсона за допомогою iPS-клітин
УкраинФорм
2025-04-18T02:27:43Z
"Зберігайте голову": лікарка назвала найкращий спосіб швидко впоратися зі стресом
Gazeta UA
2025-04-18T02:19:19Z
«Дитяча надія» від Київстар: Центр UNBROKEN отримав медичне обладнання для дітей з опіками
TSN
2025-04-18T02:14:45Z
В Україну надійшло 111 тисяч доз вакцини проти дифтерії та правця для дітей - МОЗ
УкраинФорм
2025-04-17T23:57:19Z
Порушують коровообіг і створюють мозолі: які шкарпетки краще викинути
Gazeta UA
2025-04-17T21:39:44Z
Не 12: скільки пасок та крашанок варто їсти на Великдень
Telegraf
2025-04-17T21:33:25Z
Вчені з’ясували, що золото може значно покращити зір людини
Portaltele
2025-04-17T18:16:53Z
Рибалка знайшов у річці "мішок зі сміттям": після цього довелось перекрити частину міста
Фокус
2025-04-18T06:36:47Z
Унаслідок ракетної атаки у Дніпрі пошкоджені фітнес-центр, готель та офіс
УкраинФорм
2025-04-18T06:36:26Z
На Київщині після атаки дронів є пошкодження у двох районах
УкраинФорм
2025-04-18T06:34:17Z
Поляк, який намагався вивезти ухилянта за кордон у вантажівці, 5 років проведе за ґратами
Украина Криминальная
2025-04-18T06:12:39Z
РФ атакувала цех із виробництва пасок у Сумах: що відомо про загиблого та постраждалу
Факти ICTV
2025-04-18T06:03:50Z
Загарбники вранці атакували з безпілотника жительку Херсона
УкраинФорм
2025-04-18T05:51:04Z
РФ обстріляла Україну: у Харкові 50 постраждалих, є руйнування в Дніпрі та Сумах
Фокус
2025-04-18T05:15:27Z
Атака дроном по Миколаєву: вогнеборці загасили масштабне займання складів із побутовими товарами
УкраинФорм
2025-04-18T04:57:01Z
Буковина: чоловік, який намагався спалити живцем тещу та ексдружину, отримав вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T04:27:36Z
Як раніше виглядав кавун: більшість людей його навіть не впізнали б
GlavRed
2025-04-18T06:27:29Z
Як пофарбувати яйця буряком: будуть неймовірно яскраві
24tv
2025-04-18T06:24:00Z
А чи знали ви про 2 знаки зодіаку, в яких ніколи нема стабільності у житті
24tv
2025-04-18T06:18:54Z
Ніби у "Грі престолів". Як зробити на Великдень "драконячі" яйця
Telegraf
2025-04-18T06:12:53Z
Венеція повертає туристичний податок: скільки доведеться платити мандрівникам
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:12:00Z
Раз-два — і вечеря на столі: булгур з овочами ви приготуєте за 20 хвилин
Telegraf
2025-04-18T06:10:31Z
Це швидко і легко: рецепт паски в хлібопічці – найлегша великодня випічка
24tv
2025-04-18T05:36:26Z
На день у Дрогобич: куди піти, щоб відчути атмосферу міста
24tv
2025-04-18T05:21:34Z
Щоб насолоджуватися ними якнайдовше: як зберігати паски, щоб не сохли
24tv
2025-04-18T04:42:38Z
Свинина перед Великоднем подорожчала на 5%
AgroPortal
2025-04-18T06:30:41Z
Подорожчання продуктів перед Великоднем у Дніпрі: за що доведеться багато заплатити
Политека
2025-04-18T06:30:36Z
ЗМІ: ЄС розглядає можливість обмежити експорт до США у разі невдачі торгових переговорів
Европейская правда
2025-04-18T06:28:31Z
Курс валют на 18 квітня: скільки коштує долар і євро
AIN
2025-04-18T06:12:35Z
Хміль за європейськими стандартами: Президент підписав Закон №4341-IX
Agravery
2025-04-18T06:07:05Z
Чому засекречено зарплату керівника «Укрпошти»? Компанія дала пояснення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-18T06:06:17Z
Україна експортувала мороженої яловичини на $16 млн: найбільше купує Китай
AgroPortal
2025-04-18T06:00:24Z
Комунальні борги сплатить новий власник: в якому випадку це можливо
Telegraf
2025-04-18T05:54:15Z
Як може змінитися торгівля України з Євросоюзом вже у найближчі місяці
Европейская правда
2025-04-18T05:40:01Z
Палладіно: Целє заслуговує на похвалу, але Фіорентина дуже пишається тим, що вийшла у півфінал
Football.ua
2025-04-18T06:31:26Z
Атлетік — Рейнджерс 2:0 Відео голів та огляд матчу Ліги Європи
Football.ua
2025-04-18T06:19:20Z
Мареска: Ми незадоволені результатом, але Челсі у півфіналі
Football.ua
2025-04-18T05:58:46Z
Аморім про перемогу над Ліоном: Саме тому ми так любимо цей вид спорту
Football.ua
2025-04-18T05:18:20Z
Провал Лаціо, божевільний камбек МЮ: результати 1/4 фіналу Ліги Європи та хто вийшов у півфінал
24tv
2025-04-17T22:09:28Z
Визначилися півфінальні пари Ліги Європи-2024/25
Football.ua
2025-04-17T22:00:54Z
Буде/Глімт впорався з Лаціо в серії пенальті та вийшов до півфіналу Ліги Європи
Football.ua
2025-04-17T22:00:36Z
Магуайр витягнув МанЮнайтед у півфінал Ліги Європи у гольовій рубці проти Ліона
24tv
2025-04-17T21:48:42Z
МЮ обіграв Ліон в шаленому матчі з 9 голами й вийшов в півфінал Ліги Європи
Football.ua
2025-04-17T21:45:38Z
Сомбреро в космосі: NASA показало нову фотографію наймасивнішої спіральної галактики
Фокус
2025-04-18T06:36:54Z
Apple офіційно визнала iPhone 6s та Mac mini 2018 року "вінтажними"
24tv
2025-04-18T06:33:24Z
Новітні моделі штучного інтелекту OpenAI мають новий захист для запобігання біоризикам
InternetUA
2025-04-18T06:31:11Z
Витік інсайдерської інформації про новий дизайн iPhone 17 Pro — що відомо
InternetUA
2025-04-18T06:24:24Z
Сосну Джеффрі знайшли там, де її бути не повинно: що вона робить на висоті майже 4000 м
Фокус
2025-04-18T06:21:45Z
Чи справді безлімітний інтернет не має обмежень: пояснення від Vodafone
Telegraf
2025-04-18T06:15:41Z
xAI додає функцію «пам’яті» до Grok
InternetUA
2025-04-18T06:01:45Z
Астрономи не можуть пояснити, як з'явилася ця дивна зірка з найсильнішим магнітним полем
Фокус
2025-04-18T06:00:48Z
Як захистити свій iPhone: якими функціями варто користуватися
InternetUA
2025-04-18T05:43:35Z
Новий Ford Mondeo помічено на тестах у США
AutoCentre
2025-04-18T06:19:27Z
Визначено найкращий автомобіль світу 2025 року: всі подробиці
ЗаРулем
2025-04-18T04:31:35Z
Останній V8 M3 від BMW: підтвердження, що вони вже не виготовляють такі, як раніше
Топ Жир
2025-04-18T01:30:15Z
Новий седан Lavida Pro від VW: модель, яку США ніколи не побачать
Топ Жир
2025-04-18T00:45:54Z
Цей невеликий двигун перетворює електромобілі на гібриди з бензиновим двигуном
Топ Жир
2025-04-18T00:15:19Z
Де Bugatti сховала секретний ключ швидкості для Tourbillon
Топ Жир
2025-04-17T23:30:16Z
Ford продовжує відкликати автомобілі, випускає ще 3 зразу
Топ Жир
2025-04-17T23:00:54Z
Феррарі на 218 тис. доларів зникло безслідно під час доставки одним кліком
Топ Жир
2025-04-17T22:15:38Z
У США помітили новий седан від Ford
Топ Жир
2025-04-17T21:30:12Z