Російське командування активно використовує свої тактичні резерви, включаючи окремі полки, батальйони та дивізіони, на Курському операційному напрямі. Однак, незважаючи на те, що полки можуть виконувати певні завдання, окремі батальйони та дивізіони залишаються тактичними резервами і не можуть ефективно замінити повноцінні бригади та дивізії.
Про це розповів військовий оглядач, координатор гурту "Інформаційний опір" Костянтин Машовець у себе в Telegram-каналі.
На даний момент спостерігається використання полків і батальйонів, зібраних з різних частин та напрямків, як оперативні резерви, зазначає експерт.
Однак, для створення ефективного оперативного резерву необхідна відповідна структура управління та об'єднання в одне формування вищого рівня. В іншому випадку ці сили залишаються тимчасовими і не здатні повноцінно вирішувати поставлені завдання.
Експерт додає, яскравий приклад такого підходу — 810-та окрема бригада морської піхоти, яка діючи на Курському напрямку, використовується лише двома своїми батальйонами, незважаючи на те, що в повній комплектації її чисельність може досягати 10-11 тисяч людей. Інші батальйони або небоєздатні, або задіяні в інших напрямках.
Найближчим часом російське командування, ймовірно, спробує переформатувати сили та кошти у складі ГВ "Північ", щоб визначити остаточний склад сил для вирішення "Курської проблеми".
Останні новини України:
Армія Росії почала атакувати Україну новим типом авіабомб: військовий експерт розповів про небезпеку.
Перелом ситуації на фронті: військовий експерт дав прогноз до кінця 2024 року.
Які ракети отримали українські F-16: військовий експерт розповів, як це позначиться на фронті.