MY.UAНовини
Флирт с Марин Ле Пен: как Макрон выбрал премьера Франции и какие последствия будет иметь это решение
Флирт с Марин Ле Пен: как Макрон выбрал премьера Франции и какие последствия будет иметь это решение

Флирт с Марин Ле Пен: как Макрон выбрал премьера Франции и какие последствия будет иметь это решение

"Наші голоси вкрали", "Французи за це не голосували" або навіть "Макрон – зрада – відставка".

З такими гаслами десятки тисяч (а за даними організаторів – сотні тисяч) французів вийшли 7 вересня на масові протести проти призначення прем’єр-міністром Франції 73-річного "голліста" Мішеля Барньє.

На протести вийшли прихильники лівих партій, які на останніх виборах були об’єднані у складі блоку "Новий народний фронт" (ННФ).

ННФ хоч і не отримав більшості мандатів, проте посів перше місце на виборах та має найбільшу парламентську фракцію.

Саме тому ліві переконані, що президент Емманюель Макрон не мав іншого вибору, аніж призначити головою уряду кандидатку від ННФ Люсі Касте.

Втім, президент Франції мав іншу думку з цього питання, відмовившись її призначати та пояснивши це тим, що у ННФ немає ані більшості, ані гарантій, що такому уряду не буде відразу винесено вотум недовіри.

Тим дивніше враження справляє остаточне рішення Макрона – делегувати на посаду прем’єра політика з партії "Республіканці", що зайняла на виборах лише четверте місце.

А головне – навіть за умови, що цей уряд матиме підтримку і "Республіканців", і пропрезидентських партій, він все одно не матиме більшості й формально залишається вкрай вразливим перед вотумом недовіри.

Саме тому французькі ліві переконані, що.

таке призначення було би неможливим без гарантій лояльності з боку партії Марін Ле Пен.

Невипадково популярним плакатом на мітингу 8 вересня було прізвище нового прем’єра Barnier з виділеними іншим кольором літерами RN – натяк на ультраправу партію "Національне об’єднання" (Rassemblement National).

Чи відповідають реальності ці звинувачення? І якщо так – чи не несе це додаткових загроз Україні? Спробуємо розібратися.

Крах основного плану Макрона.

60 днів (якщо рахувати від дати другого туру парламентських виборів) знадобилося Емманюелю Макрону, щоб нарешті визначитися з кандидатурою прем’єра.

Так, формально під час Олімпійських ігор коаліційні перемовини були поставлені на паузу – хоча напевно неофіційно продовжувалися й тоді.

Але все одно такий довгий період коаліціади став для Франції безпрецедентним.

Причина цього дуже проста – президент Макрон мав чіткий план, якою має бути нова коаліція, і намагався переконати політиків з опозиційних сил підтримати саме його.

Цей план передбачав формування широкої коаліції навколо "макроністів".

По суті, президент Франції хотів створити широку коаліцію, закриту лише для радикалів – вже згаданого "Нацоб'єднання" та ультралівої партії "Нескорена Франція" Жана-Люка Меланшона.

Цей варіант виглядав найвигіднішим для пропрезидентських сил, оскільки вони стають не лише основою для такої коаліції, а й її "з’єднувальним розчином".

Проте обов’язковою умовою реалізації цього плану мав стати розкол "Нового народного фронту", в який окрім "Нескореної Франції" входять і соціалісти, і "зелені", і навіть комуністи.

Макрон сподівався, що у збудовану ним коаліцію увійдуть щонайменше соціалісти, з багатьма з яких він досі має непогані відносини.

А в ідеальному випадку – й "зелені".

Тобто – помірковані ліві сили, присутність яких у коаліції не унеможливить входження туди правих "Республіканців".

Саме тому Макрон вів переговори з політиками як із Соціалістичної партії, так і з "Республіканцями", обговорюючи можливість призначення когось із них на посаду прем’єра.

При цьому спільне у цих політиків було те, що вони належали до поміркованого крила своїх партій, а відповідно, їхні кандидатури не виглядали категорично неприйнятними для входження до такої коаліції інших політичних сил.

Інколи здавалося, що стратегія "розкачування" ННФ от-от матиме успіх.

Всередині соціалістів утворилася потужна група, яка пропонувала погодитися на пропозицію Макрона і нарешті отримати свого прем’єра.

Проте категорично проти цієї пропозиції було керівництво партії, насамперед її перший секретар Олів'є Фор.

Аргументи цієї групи були очевидні: соціалісти, в недавньому минулому – одна з ключових партій Франції, пережили глибоку кризу і лише зараз повільно виходять із неї.

Поступово партія повертає собі виборців, які перейшли до "Нескореної Франції".

За таких обставин згода партії на крок, який у лівому фронті буде однозначно розцінений як "зрада", може стати для партії смертельним.

Тож ані соціалісти, ані "зелені" так і не піддалися на вмовляння Макрона.

Можливо, президент Франції міг ще трохи продовжувати заманювати соціалістів, проте зазнав удару від одного з найближчих своїх союзників.

Несподівано про свої президентські амбіції заявив Едуар Філіпп – прем’єр Франції під час першої каденції Макрона, а нині – голова партії "Горизонти".

У президента цю заяву сприйняли як удар в спину, тим більше – у пресі з’явилася інформація, ніби Філіпп не виключає навіть дострокових виборів голови держави.

Стало зрозуміло, що перемовини про призначення прем’єра затягнулися й настав час переходити до плану "Б".

Саме тому несподівано Макрон оголосив про призначення головою уряду політика, який не тільки не розглядався на роль прем’єра (далі пояснимо, чому), але на додачу напередодні вкрай гостро критикував Макрона, називаючи його манеру управління "самотньою та зарозумілою".

З оглядом на ультраправих.

Нинішня зміна голови уряду вийшла символічною – наймолодший в історії Франції прем’єр Габріель Атталь (35 років) передає повноваження найстаршому.

Проте в кандидатурі Мішеля Барньє є набагато важливіші моменти, аніж вік.

"Європейська правда" вже детально проаналізувала погляди нового очільника уряду Франції на Україну та на російсько-український конфлікт.

Якщо коротко – він завжди підтримував територіальну цілісність України, проте до початку повномасштабного вторгнення виступав за послаблення санкцій проти Росії.

Ця позиція довгий час була мейнстримною для "Республіканців" (згадаймо, що колишній лідер парламентської фракції цієї партії та експрем’єр Франсуа Фійон довгий час був навіть членом ради директорів двох російських компаній).

Тим більше, що особливе ставлення до Радянського Союзу/Росії вважається політичною спадщиною генерала Шарля де Голля.

Проте навіть серед однопартійців Мішеля Барньє відрізняли консервативні погляди.

Погляди, які його опоненти часто називали близькими до ультраправих.

Показовий приклад: призначення нового прем’єра суттєво занепокоїло французьку ЛГБТ-спільноту.

Там згадали, що в далекому 1981 році, коли у Франції було остаточно декриміналізовано одностатеві відносини, молодий депутат Барньє голосував проти такої ініціативи.

Звичайно, зараз не варто очікувати радикальних скорочень прав представників ЛГБТ.

Інша річ – мігранти, адже Мішель Барньє виступає за різке посилення контролю за міграцією.

Племінниця Марін Ле Пен Маріон Марешаль у цьому контексті нагадала, що в 2021 році Барньє брав участь у праймериз "Республіканців" для участі у президентських виборах і виступав із різко антимігрантською програмою.

Побажавши новому прем’єру "дотриматись своїх обіцянок", Марешаль нагадує, що три роки тому Барньє виступав за "мораторій на імміграцію", "різке обмеження програми возз’єднання сімей" та навіть за "спрощене видворення".

Така жорстка позиція нового голови уряду Франції робила його абсолютно неприйнятною кандидатурою для посади очільника уряду при коаліції, до якої входитимуть помірковані ліві (як хотів Макрон від самого початку).

А ще вона є причиною, чому ННФ відкидає для себе будь-яку можливість співпраці з новим урядом і обіцяє голосувати за вотум недовіри.

І тоді виникає наступне питання: на підставі чого Макрон впевнений, що цей уряд переживе вотум недовіри? І тут можлива лише одна відповідь – дуже схоже, що це призначення було результатом домовленостей з "Національним об’єднанням".

Про це напряму заявляють у ННФ.

"Існує фактична впевненість", що призначення Барньє відбулося внаслідок "погодження його кандидатури крайніми правими", стверджує експрезидент Франсуа Олланд.

А профспілкова лідерка Софі Біне характеризує нового голову уряду як "людину з партії, яка займала останню позицію і чиє політичне виживання залежатиме від "Нацоб'єднання", оскільки саме вони висловлюватимуть вотум недовіри в той чи інший бік".

Перші заяви нового прем’єра лише підкріплюють ці звинувачення.

Мішель Барньє окреслює три пріоритети роботи свого уряду: шкільна реформа, "щоденна безпека", а також контроль за імміграцією.

На додачу він обіцяє розповісти правду "про фінансовий та екологічний борг, який і так важким тягарем лягає на плечі наших дітей".

Багато оглядачів назвали ці обіцянки "сигналами для "Нацоб'єднання".

І на додачу Барньє обіцяє "повагу уряду до всіх політичних сил, які представлені у парламенті" – і це також явний сигнал для ультраправих.

Тож не дивно, що лідер "Нацоб’єднання" Жордан Барделла заявив, що його політсила готова до співпраці з новим урядом.

І хоча там не планують брати участь у його роботі – обіцяють бути "конструктивною опозицією", на відміну від лівих (тобто не підтримувати вотум недовіри уряду).

Уряд без коаліції, але з вимогами.

"Одне з перших питань, яке ми йому поставили, було те, яким прем’єром він хоче бути.

Якщо це буде прем’єр-колаборант (тобто такий, що виконуватиме волю Макрона.

– Ред.) – тоді без нас.

Чи це буде повноцінний прем’єр?" – розповідає про зустріч із Барньє сенатор від "Республіканців" Бруно Ретайо.

За словами сенатора, у відповідь Барньє пообіцяв проводити самостійну політику, і тому "Республіканці" підтримують його уряд і готові взяти участь у його роботі.

Попри це, не варто забувати, що у нинішньому парламенті "Республіканці" мають найменшу фракцію – лише 47 мандатів.

А відповідно, успіх нового уряду залежатиме від співпраці з іншими політичними силами.

Насамперед – із "макроністами" (сумарно 166 мандатів).

Ситуацію, коли президент та прем’єр представляють ворогуючі політичні сили, у Франції називають "співмешканням".

Натомість в оточенні Макрона нинішню ситуацію називають "вимогливим співмешканням" – тим самим натякаючи, що мають інструменти впливу на новий уряд.

Це неофіційно визнають і в оточенні голови уряду.

"Технологічно це буде співмешкання, проте важко уявити Мішеля Барньє, який суперечить Макрону, стукаючи кулаком по столу",.

неофіційно визнає один із політиків від "Республіканців".

Втім, варто визнати, що за багатьма ознаками Барньє може бути досить комфортним головою уряду для Макрона.

Щонайменше, з ним президент не матиме проблеми, яка зрештою унеможливила коаліцію з лівими.

Якщо для лівих принциповим питанням було скасування пенсійної реформи Макрона та пониження віку виходу на пенсію (а для Макрона так само принциповим було збереження цієї реформи), то Барньє не лише не прагне цього, але й навіть підтримує подальше збільшення пенсійного віку з нинішніх 62 до 65 років.

А ще у Барньє обіцяють, що новий голова уряд "матиме повагу до інституцій", тобто не втручатиметься у сфери, які у Франції традиційно належать до повноважень президента: зовнішньої політики та оборони.

Останнє, зазначимо, є вкрай важливим для України.

Щоправда, навіть повна підтримка з боку "макроністів" не дає новому уряду парламентської більшості.

А в ситуації конфлікту з лівими єдиною політичною силою, яка може допомогти голосами, є "Нацоб'єднання".

І саме тому "Національне об'єднання" можна назвати головним переможцем прем’єріади.

Чи не буде тут проблем для України?.

Наразі схоже, що партія Ле Пен готова обмежитися ініціативами нового уряду щодо посилення контролю за міграцією.

Та чи можливо, що з часом вона почне вимагати й перегляду кроків у допомозі України?.

На щастя, в короткостроковій перспективі цей ризик є дуже низьким.

Тиск з боку ультраправих компенсується інструментами впливу від "макроністів".

А головне, підтримка французькими політиками України насамперед залежить від підтримки з боку французького суспільства.

Невипадково свою політику щодо України були вимушені скорегувати навіть такі відверті "друзі Путіна", як "Нацоб’єднання".

Наразі головний ризик для України полягає в тому, що вихід Франції з політичної кризи може виявитися дуже недовгим.

Так, 74% французів вважають, що новий уряд не зможе довго протриматися.

І тоді на Францію чекає нова політична криза – ще більш гостра.

Криза, через яку Парижу стане не до підтримки Києва.

Автор: Юрій Панченко,.

редактор "Європейської правди".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Офіс президента відреагував на статтю The Times про український "план перемоги"
Комсомольская правда
2024-09-23T17:51:31Z
Британія не змінила позицію щодо використання Storm Shadow в Росії
Европейская правда
2024-09-23T17:39:25Z
Іран готовий до переговорів щодо ядерної угоди, "якщо цього захочуть інші сторони" — міністр закордонних справ
ZN UA
2024-09-23T17:39:22Z
Естонія та Фінляндія заявили про готовність перекрити Росії доступ до Балтійського моря
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T17:39:13Z
Умєров: Кожен другий боєприпас зараз на фронті - українського виробництва
УкраинФорм
2024-09-23T17:30:15Z
Німецькі консерватори офіційно висунули Мерца кандидатом у канцлери
Европейская правда
2024-09-23T16:37:27Z
Мобілізацію обмежено придатних чоловіків до 25 років зупинено – нардеп
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T15:31:55Z
Експерт розповів чому російська ядерна програма провалилася
360ua.news
2024-09-23T15:18:34Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Менеджер Ф'юрі назвав можливим бій "Циганського короля" і Джошуа
24tv
2024-09-23T13:57:24Z
Дженоа шукає заміну Маліновському: клуб звернув увагу на іншого українського півзахисника
24tv
2024-09-23T13:27:00Z
Тренер ФК “Тростянець” прокоментував гру підлеглих словами “б**” та “амеби”
Комсомольская правда
2024-09-23T13:04:52Z
Ексдружина Тимощука прокоментувала те, що він передав футболку на російський воєнний аукціон
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T12:54:42Z
Бєсєдін: Суркіс був не проти, щоб я залишився в Динамо
Football.ua
2024-09-23T12:54:24Z
Комітет арбітрів УЄФА визнав помилку не ставити пенальті за гру рукою Кукурельї в матчі Євро Німеччина – Іспанія
Football.ua
2024-09-23T12:52:19Z
Зірковий футболіст "Барселони" пропустить весь сезон через важку травму
ZN UA
2024-09-23T12:34:45Z
Не Усиком єдиним: до українського футбольного клубу може долучитися зірка іншого виду спорту
24tv
2024-09-23T12:24:00Z
Голанд — перший гравець в історії АПЛ, який забив десять голів у стартових п’яти турах
Football.ua
2024-09-23T12:23:53Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Світлана Біложно зізналась, скільки заробляє на місяць та що їй приносить дохід
TSN
2024-09-23T16:45:52Z
Аліна Гросу отримала дипломатичну посаду в Нью-Йорку
Фокус
2024-09-23T16:36:49Z
У віці 75 років: помер барабанщик легендарного гурту ABBA
24tv
2024-09-23T15:51:32Z
Ольга Навроцька здивувала, як хотіла переїхати до Росії і як Людмила Гурченко її від цього відмовила
TSN
2024-09-23T15:30:27Z
Новий трейлер «Гладіатор II» розкрив раптовий «кровний» зв’язок Луція з Максимусом
ITC
2024-09-23T14:25:55Z
Режисери «Месники: Завершення» пояснили «найбезглудніший» елемент фіналу — і тепер він має сенс
ITC
2024-09-23T14:25:36Z
BADstreet Boys, Нателла Кірс, Макс Барських - глядачі обрали останніх номінантів премії MUZVAR
Комсомольская правда
2024-09-23T14:10:28Z
Виберіть один із мостів на картинці, щоб дізнатися про свої приховані таланти – тест
TSN
2024-09-23T15:31:08Z
Вісім ознак, які вказують на те, що собака збирається вас вкусити чи напасти
TSN
2024-09-23T15:31:00Z
Жодного транспорту: як чоловік за 25 років перейшов увесь світ
TSN
2024-09-23T15:30:50Z
"Я почувалася здобиччю": 19-річна одиночна туристка назвала найнебезпечнішу країну Європи
TSN
2024-09-23T15:03:23Z
Як вивести плями від червоного вина з чого завгодно: експерти назвали найкращі засоби
GlavRed
2024-09-23T14:27:35Z
Психологія багатства: як мислити для досягнення фінансового успіху
Знай
2024-09-23T13:51:16Z
Жодної комахи в оселі більше не буде: 5 способів, як позбутися від мух народними засобами
GlavRed
2024-09-23T13:27:28Z
У Німеччині суттєво подорожчає популярний проїзний квиток
Европейская правда
2024-09-23T13:10:20Z
Нудисти розповіли про найголовніший міф щодо них
Фокус
2024-09-23T12:57:20Z
На Львівщині від коронавірусу померла 4-річна дитина: в МОЗ нагадали перші симптоми COVID-19
TSN
2024-09-23T15:31:22Z
На пальчику з'явились чорні лінії: у Львові дитині видалили небезпечну пухлину на руці
24tv
2024-09-23T14:12:54Z
Реабілітація мʼяса: знайшли протиракові властивості у їжі тваринного походження
24tv
2024-09-23T13:33:38Z
Як часто можна їсти сосиски та які купувати, щоб не нашкодити здоров’ю
TSN
2024-09-23T11:24:00Z
Урологічні захворювання, що впливають на фертильність
iPress
2024-09-23T11:01:21Z
Мобілізація в Україні: які лікарі мають оглядати військовозобов'язаного під час ВЛК
TSN
2024-09-23T10:30:37Z
На Львівщині від коронавірусу померла 4-річна дитина
Комсомольская правда
2024-09-23T09:49:35Z
Їх не можна ігнорувати: шість ознак, що у домі треба встановити осушувач повітря
24tv
2024-09-23T09:33:44Z
Цей напій п’ють щодня, та мало хто здогадується про його користь для здоров’я
TSN
2024-09-23T09:30:54Z
Нічний удар по Запоріжжю: кількість поранених перевищила 20 осіб
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T17:51:00Z
В Омську двоє школярів спалили гелікоптер Мі-8
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T16:19:43Z
На Київщині поні Азарт провалився у льох: з'явилося відео рятувальної операції
TSN
2024-09-23T15:31:42Z
На Дніпропетровщині лунають вибухи: про що попереджають Повітряні Сили
TSN
2024-09-23T15:30:28Z
Горять не тільки ліси: у семи областях України - 18 масштабних пожеж
УкраинФорм
2024-09-23T14:19:09Z
У поліції вирішили перевірити походження квартири замначальника ГУ Нацполіції Києва
ZN UA
2024-09-23T14:14:49Z
«Бойові» за «відкати»: посадовець військкомату розробив схему привласнення грошей
Политека
2024-09-23T14:01:53Z
Судитимуть сімейного кривдника, який порушував обмежувальний припис та переслідував колишню дружину
Украина Криминальная
2024-09-23T14:00:22Z
На Харківщині затримали жінку, яка обікрала дітей
Мій Харків
2024-09-23T13:52:39Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Японські винищувачі вперше випустили сигнальні ракети через порушення авіапростору з боку РФ
УкраинФорм
2024-09-23T18:03:35Z
У ЗСУ показали, як інженерні війська створюють проходи у мінних полях в Курській області
УкраинФорм
2024-09-23T16:54:32Z
Закон щодо заборони російської церкви в Україні набув чинності
УкраинФорм
2024-09-23T15:58:19Z
У старшій профільній школі має бути не менш як 600 учнів - Лісовий
УкраинФорм
2024-09-23T15:45:53Z
"Тато року" влаштував із 14-річним сином серію пограбувань та в суді усе звалив на підлітка
TSN
2024-09-23T15:45:02Z
"Наших дітей поховали в болоті": в Одесі спалахнув скандал через затоплені могили загиблих захисників України
TSN
2024-09-23T15:31:52Z
Наступ на Харківщині. Британська розвідка розкрила плани окупантів
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T15:27:25Z
Урок для інших: бійці Третьої штурмової показали яскраву ліквідацію окупантів
TSN
2024-09-23T15:31:42Z
Поранений у Краматорську журналіст Reuters вийшов із коми
УкраинФорм
2024-09-23T15:30:51Z
Чи є наразі ризик для ЗСУ втратити Вугледар: думка військового експерта
TSN
2024-09-23T15:30:46Z
Якість повітря у столиці нормалізувалася: деталі від КМДА
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T15:30:05Z
Метро на Виноградар обійдеться на 8 млрд грн дорожче, ніж планувалося – Держаудитслужба
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T15:12:16Z
Мають якийсь план: військовий розповів про деталі штурмів ворога на фронті
24tv
2024-09-23T14:21:34Z
У армії рф велика проблема: військовий експерт розповів про ситуацію на східному фронті
Политека
2024-09-23T14:16:27Z
Україна втричі збільшила показники мобілізації: Умєров розповів про наступний крок
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:15:28Z
У Львові керівник одного з міжрегіональних управлінь Мін’юсту обклав «даниною» підприємців
Украина Криминальная
2024-09-23T14:14:35Z
Changan відкрив приймання замовлень на пікап-трансформер Nevo E07
AutoCentre
2024-09-23T14:13:32Z
У Європі відродили знаменитого виробника ексклюзивних авто, створеного українцем
Фокус
2024-09-23T13:30:00Z
Land Rover Defender отримав спецверсію у стилі Ібіци
AutoCentre
2024-09-23T13:14:21Z
Осінній цінопад: знижки на KG Mobility до 126 000 гривень
AutoGeek
2024-09-23T13:13:50Z
Шукатиме інженерні таланти США: Lucid відкриває новий дослідний центр у Детройті
AutoGeek
2024-09-23T12:33:56Z
Автодорожники отримали спеціалізовані автомобілі IVECO Daily
AutoCentre
2024-09-23T12:13:21Z
За ціною $10 000: названо найбільш популярний електромобіль у Китаї
AutoGeek
2024-09-23T11:42:22Z
Потужний концепт Hummer H3R виставили на аукціоні
AutoCentre
2024-09-23T11:04:22Z
Ввели в оману з запасом ходу: власник BMW i3 відсудив у автовиробника значну суму грошей
AutoGeek
2024-09-23T10:57:23Z
Біля Хмельницької АЕС знову пролетів ударний дрон - Енергоатом
УкраинФорм
2024-09-23T17:39:31Z
В «Укренерго» хочуть суттєво збільшити тариф на передачу електроенергії
ZN UA
2024-09-23T17:03:20Z
Україні необхідно будувати додаткові атомні блоки, щоб забезпечити низьку ціну на електроенергію, - експерт
TSN
2024-09-23T15:31:00Z
"Національний кешбек": як відбуватимуться нарахування і що можна буде купити за ці гроші
TSN
2024-09-23T15:30:26Z
Росія тимчасово зупиняє два великі газові проєкти через санкції
24tv
2024-09-23T14:39:56Z
Туреччина зробила ще один крок на шляху незалежності від газу та нафти з Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T14:19:52Z
Китайські автодилери можуть отримати збитки у розмірі 20 мільярдів доларів
24tv
2024-09-23T14:18:46Z
Хто з пенсіонерів може залишитися без пенсії через пів року
24tv
2024-09-23T14:18:38Z
Україна експортувала понад 691 тис т цукру
AgroNews
2024-09-23T14:16:52Z
Telegram передаватиме правоохоронцям контактні дані зловмисників: деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-09-23T18:33:46Z
Хакери ГУР МО атакували два російські банки, – джерела
24tv
2024-09-23T15:36:34Z
Випробування стрибка Deep Blue Aerospace зазнало аномалії за мить до приземлення
Portaltele
2024-09-23T14:16:50Z
Розкрито дизайн та характеристики смартфона HMD Aura 2
InternetUA
2024-09-23T14:01:33Z
У Білорусі визнали «екстремістським» ютуб-канал «Уніан»
Детектор М
2024-09-23T13:57:33Z
Джонні Айв та голова OpenAI готують революційний ШІ-пристрій
InternetUA
2024-09-23T13:46:59Z
SpaceX запустить за два роки п'ять безпілотних кораблів Starship на Марс - Маск
УкраинФорм
2024-09-23T13:40:47Z
Xiaomi та Redmi отримали "жорсткого" конкурента: що відомо про Samsung Galaxy A16 5G
InternetUA
2024-09-23T13:31:59Z
iPhone 16 отримує максимальний бал за ремонтопридатність
360ua.news
2024-09-23T13:21:20Z