MY.UAНовини
Хаос, розкол та дискредитація: у ЄС лютує російська спецоперація проти України та США. Серед жертв – головний союзник
Хаос, розкол та дискредитація: у ЄС лютує російська спецоперація проти України та США. Серед жертв – головний союзник

Хаос, розкол та дискредитація: у ЄС лютує російська спецоперація проти України та США. Серед жертв – головний союзник

Уряд США звинуватив громадян Росії і прикрив діяльність більше 30 інтернет-доменів, через сплановану кампанію з впливу на американські вибори. Для України у цьому контексті куди більш цікава інша складова — російська операція з маніпулювання німецькими, французькими, італійськими та британськими політиками, бізнесменами, журналістами та іншими впливовими особами. У 277-сторінковому досьє ФБР докладно описуються плани Росії щодо завоювання "сердець і умів" європейців. Різке збільшення подібної діяльності відзначається після 24 лютого 2022 року. Окремий сплеск зафіксовано напередодні виборів до Європейського парламенту, які відбулися у червні цього року

Більша частина контенту була спрямована проти України та стосувалася її лідерів, ситуації в країні, внутрішньої та зовнішньої політики. Друга за величиною смислова категорія - вихваляння Росії, а на третьому місці - антизахідний контент, кампанії проти ЄС та США, їхніх політиків та дезінформація про життя в країнах Заходу.

Про те, як Росія розколює Європу, використовуючи тамтешню політиків та за їхньою допомогою впроваджує антиукраїнські наративи – у матеріалі OBOZ.UA.

Чого прагнуть росіяни?

Мета кампанії Кремля в Європі – посіяти розкол, дискредитувати Штати та підірвати підтримку України, "викликати в аудиторії раціональні (наприклад, "справді, навіщо нам допомагати Україні?") та емоційні ("американці покидьки") реакції – йдеться у документах, отриманих ФБР.

В рамках розслідування було виявлено мережу сайтів пов'язаних з РФ, які видавали себе за західні видання, такі собі "клоновані" інтернет-портали зі злегка зміненими веб-адресами, які розповсюджували маніпульований контент та дезінформацію. Домени включали підробки Reuters, Der Spiegel, Bild, Le Monde, Le Parisien, Welt, FAZ, Süddeutsche Zeitung, Delfi та інших.

Для створення контенту використовується внутрішнє невдоволення у країнах ЄС. Найчастіше ці кампанії користувалися існуючими конфліктами, які розпалювалися з метою нагнітання напруженості, посилення невдоволення та загострення дискусії. Іноді для цього використовувалася правдива інформація, в яку додається один "фейковий" елемент, а іноді факти просто перекручуються, висмикуються з контексту, або ж поширюється абсолютна брехня.

Під найбільшим ударом – Німеччина

Як зазначають у ФБР, російські фахівці з психологічних операцій визначили Німеччину як особливо вразливу мету впливу. "Німці більш залежні, ніж французи", – йдеться в одному з російських документів. Імовірно мається на увазі економічна залежність Німеччини від дешевих російських енергоресурсів, які дозволяли економіці країни досить активно розвиватися.

"Насамперед нам потрібно дискредитувати США, Великобританію та НАТО, а по-друге" переконати німців виступити проти "неефективної політики санкцій", цитує ФБР внутрішню російську записку. В іншому документі описується операція під назвою "Підбурювання до міжнародного конфлікту", спрямована, зокрема, на Францію та Німеччину. Її мета: "ескалація внутрішньої напруженості для просування інтересів РФ", а також "вплив на реальні конфлікти та штучне створення конфліктних ситуацій" за допомогою фальшивих статей, агентів впливу, а також цільових постів та коментарів у соціальних мережах.

У російському документі додається, що метою операції є "дестабілізація суспільної ситуації" у Франції та Німеччині шляхом "поширення додаткових хибних наративів", "підроблених відео, документів та записів телефонних розмов", "коментарів у соціальних мережах", "підроблених та реальних цитат впливових осіб".

Наслідки операції вже відчутні

Один з головних напрямків російської спецоперації – робота з європейськими політиками. Особливо це стосується правих популістських партій, які здобувають дедалі більшу популярність серед населення Європи, у тому числі, за сприяння Кремля. Праві вже отримали вражаючі результати у Франції, Бельгії, Португалії та Нідерландах і представлені в урядах Угорщини, Словаччини, Фінляндії та Італії. Також вони готуються перемогти на національних виборах в Австрії. Для Росії зростання впливу цих партій - спосіб завадити виділенню допомоги Україні, а також благодатним ґрунтом для шпигунства та дестабілізації ЄС.

Основна мета Москви у використанні саме таких політичних сил – створити хаос у ЄС, а за ідеальної ситуації – розвалити Євросоюз. Після повномасштабного вторгнення РФ до цієї мети додалася ще одна – спротив допомозі Україні. Для цього Росія підгодовує такі партії як фінансово, так і за допомогою власних ЗМІ на території ЄС.

Найбільший удар по Німеччині невипадковий, адже у країні досить багато прокремлівських політиків, які здобувають все більшу підтримку. Так, на регіональних виборах у східних землях Німеччини – Саксонії та Тюрингії дружні Росії партії – "Альтернатива для Німеччини" (AfD) та лівий "Союз Сари Вагенкнехт" (BSW), досягли значних успіхів. Вони вже вимагають, щоби німецькі лідери радикально змінили свій підхід до відносин з США, Росією та Україною. І AfD, і BSW вимагають припинити військову підтримку України з боку Німеччини та провести "мирні переговори" на умовах російського диктатора Путіна.

Зв’язки AfD з Москвою добре задокументовані. Багато високопоставлених діячів партії не приховують своєї приязні до авторитарного режиму Путіна. Саме "Альтернатива для Німеччини" 4 липня 2023 року подала позов до Федерального конституційного суду, намагаючись опротестувати постачання німецької зброї Україні. Як виявило розслідування, все це робилося на замовлення Кремля і на російські гроші.

Якщо антиукраїнська та проросійська діяльність "Альтернативи" вже кілька років ні у кого не викликає здивування, у самій партії це пропагують майже відкрито, то лівий "Союз Сари Вагенкнехт" – новий гравець на цьому полі.

При цьому, окрім протидії українській допомозі та скорішому налагоджені дружніх відносин з Росією, BSW проводить антиамериканську політику. Так, партія вимагає від Берліна зупинити оголошений у липні план США щодо розміщення ракет далекого радіусу дії в Німеччині з 2026 року для захисту території НАТО. Подібні цілі чітко вкладається у коло інтересів росіян. У Німеччині це визнають, але зробити поки що нічого не можуть.

"BSW діє як продовження Кремля і суперечить усім цінностям, які наша партія традиційно відстоює", — заявив старший парламентарій від ХДС у комітеті із закордонних справ Бундестагу Родеріх Кізеветтер. "Це також можна розглядати як частину гібридної стратегії РФ щодо формування порядку денного в Німеччині".

Росіяни ж відкрито глузують з того, що мають вплив на певних німецьких політиків. Так, зростання популярності дружніх Росії партій у Східній Німеччині було у центрі уваги російського державного телебачення. Висвітлення виборів у пропагандиському політшоу "60 хвилин", включало сегмент, що наголошує на останніх успіхах AfD та особливо – BSW. Остання партія, за словами пропагандистів, "була сформована навколо концепції миру". Послання партії, на їхню думку, "знайшло відгук у Східній Німеччині, де існує ностальгія за соціалістичним минулим і досить сильний опір США та НАТО".

Ведучий передачі та депутат Держдуми РФ Євген Попов, коментуючи результати вибрів напівжартома зазначив. "Що тут аналізувати – Путін переміг!" – сказав він.

Демократичним країнам важко протидіяти подібним спецопераціям

"Говорити, що це викриття несподіване, не можна. Ці процеси давно вже всі бачать та закликають, і в Європі, і в США протидіяти. Все це прояви гібридної війни і поки є протистояння демократії та тоталітаризму, такі прояви будуть. Питання в тому, що протиставити російським спецопераціям такого напрямку? Це досить складно обмежити і ще складніше контролювати. Тому що контрольовані засоби масової інформації чи політичне поле, наприклад, в тоталітарних Китаї та Росії, вдалося зробити. В Європі і в Штатах встановити жорсткий контроль за діяльністю ЗМІ та політичних партій майже не можливо", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат, надзвичайний і повноважний посол України Ігор Долгов, який очолював Місію України при НАТО, був заступником міністра закордонних справ України та заступником міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

На думку дипломата, подібні речі дуже впливають на тих людей, які піддаються впливам. Те, що зараз відбувається, наприклад, у Німеччину, де населення східних територій більш схильне вірити російським наративам про війну в Україні, аніж інша частина країни, яскраво це підтверджує.

"Чому в Німеччині росіяни найактивніші? Тому що будучі країною демократичною, вона не може діяти силовими методами без рішень суду. Мають бути прийняті рішення відповідних органів, які за це відповідають, а просто розігнати все це не вийде. Окрім того, ще з часів окупації Східної Німеччини у російської розвідки залишилося багато агентів, через яких простіше працювати. Тобто виходить, що ці всі розслідування, вони виникають через певний період часу, якась структура потім закривається, але знову відкривається інша і росіяни продовжують свою підривну роботу серед держав Заходу", – відзначає Ігор Долгов.

На його думку, треба шукати більш дієві методи, і скоріше діяти. Адже Кремль діє активно, нахабно та цинічно, використовуючи будь-яку нагоду та будь-яких політиків задля досягнення своїх цілей.

"Якщо говорити про те, як діє ця російська система, вона ж діє і "вправо, і вліво", працює і з "фашистами і з антифашистами". Тобто їм все рівно з ким працювати, головне, щоб усі ці рухи вносили сумбур всередині Європейському Союзі. Усі засоби годяться, якщо треба зробити шкоду. І ось тут структури ЄС повинні нарешті реально задуматися та починати активно створювати протиотруту подібним спецоперація, бо потім може вже буде й пізно", – зазначив Ігор Долгов.

Європа все ще погано захищена від спецоперацій Росії

"Що стосується американського розслідування та звинувачення від міністерства юстиції США, то це не останній крок, щоб виявити усе злочинне втручання РФ в політичні процеси на території країн Заходу, – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій Олександр Хара.

За словами Олександра Хари, історія повторюється. У 2016 рік вже було намагання росіян вплинути на результати виборів у Штатах, але тоді діючий президент США Барак Обама не захотів вживати певних заходів. Але схоже, що цього разу адміністрація Байдена вирішила діяти більш рішуче. Адже у Росії є загальний план протидії Заходу, є напрями фінансування, люди, які курують окремо Європу, а окремо Сполучені Штати. Найголовніше, що є нарешті розуміння, чого прагнуть росіяни, а саме внести розбрат, підживлюючи екстремістські погляди у тій чи іншій західній країні.

Національні уряди мають відреагувати на власних територій, бо пікантність ситуації полягає в тому, що задіяні певні політики чи державні службовці європейських країн. Окрім того, виявлено зв'язок російських "спеціалістів", які названі в документі, з представниками західних еліт. Наприклад, російські наративи потім були посилені підприємцем Ілоном Маском на своїй платформі Х і другими трампістами.

"Загалом з приходом Маска до управління соцмережею, ситуація погіршилася. По-перше, стало значно більше проросійських акаунтів та загалом пропагандиських дописів. Маск змінив політику цієї компанії, дозволивши фактично збільшити шкідливу діяльність різних екстремістських рухів. На мій погляд, така політика формує враження, що дійсно США чи Європа на межі громадянської війни. В принципі, певні представники західних еліт слугують розбрату та посиленню цієї поляризації суспільства. Тому дуже добре, що зараз це виявили і сподіваюся, що будуть і наступні звинувачення. Адже це хвороба загальна, вона не локальна тільки в США чи Німеччині. Тому лікувати її потрібно системно, по всіх напрямах, де вона себе проявляє", – зазначає Олександр Хара.

На його думку, на жаль досі немає таких структур в Європі, які б адекватно та швидко реагували на спроби впливу Росії на внутрішню чи на зовнішню політику європейських країн. Умовно кажучи, потрібен штаб інформаційної війни, який в реальному часі виявляв би такі впливи і потім вживав заходи, щоб припиняти дію російських мереж на європейську політику. Бо розібратися за кілька місяців і потім когось звинувачувати – це правильно, але якщо це війна, то, треба діяти саме в умовах воєнного часу, тобто швидко та жорстко.

"ЄС має створити оперативну структуру, яка б цим займалася. Яка б реагувала не просто фіксуючи намагання втрутитися, а власне для того, щоб обрізати ці операції, допоки вони не досягли своїх цілей. Поки ж Європа лише реагує постфактум, а тому подібні російські операції можуть змінювати ситуацію та вносити розбрат у суспільство. Для Кремля однаково цікаво, як привести до влади своїх прихильників, так і зробити нестабільною політичну ситуацію в окремій країні чи в ЄС загалом", – констатував Олександр Хара.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Позбавляємось від каракулів на стінах: найкращі лайфхаки видалення фломастера
GlavRed
2025-02-18T17:00:00Z
Meta хоче з’єднати п’ять континентів підводним кабелем для розвитку ШІ
Детектор М
2025-02-18T16:57:17Z
Розкрито причину відсутності атмосфер у землеподібних планет у «населеній» зоні
Portaltele
2025-02-18T16:48:39Z
Розміром із басейн: Photonics створила найбільший у світі мобільний LED-екран
Фокус
2025-02-18T16:36:09Z
Bloomberg: Єврокомісія може посилити регулювання «Вотсапа»
Детектор М
2025-02-18T16:30:43Z
Лише один секрет - мініатюрні налисники, які зметуть за хвилину
GlavRed
2025-02-18T16:27:30Z
Літаки можуть отримати дворівневі сидіння: показали, який вигляд це матиме – вже є незадоволені
24tv
2025-02-18T16:24:32Z
Південна Корея звинуватила китайський чат-бот у «зливі» даних користувачів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T16:18:43Z
Учені представили "декодер мозку", який читає думки людини на основі швидкого сканування
24tv
2025-02-18T16:06:17Z
Чи можна дмухати собаці в морду: що це означає для тварини
GlavRed
2025-02-18T17:00:26Z
5 найкращих способів, як вигнати павуків з дому: експерт описав секретні методи
GlavRed
2025-02-18T16:27:57Z
Непросте IQ-завдання: знайдіть 5 відмінностей у картинках тукана за 21 секунду
GlavRed
2025-02-18T16:27:48Z
Вапняний наліт з унітаза зійде за лічені секунди: потрібна лише одна таблетка
24tv
2025-02-18T15:57:57Z
Біляші зі смаком із дитинства: дуже простий рецепт
Фокус
2025-02-18T15:45:29Z
Буде ідеально чистим: як видалити плями з килима простим засобом з ванної
GlavRed
2025-02-18T15:27:43Z
Шевченко у McDonald's та Клеопатра у кав'ярні: ШІ показав видатних людей в сучасному світі
24tv
2025-02-18T15:27:25Z
Що означає, якщо по тобі повзає павук: прикмети та тлумачення
Знай
2025-02-18T15:12:00Z
Які знаки зодіаку мають найкращу інтуїцію – відповідь здивує
24tv
2025-02-18T15:09:32Z
У Києві водій маршрутки принизив військову та назвав "пʼяним бидлом": історія мала продовження
TSN
2025-02-18T16:48:22Z
Шахраї за різними схемами ошукали трьох українців на понад 174 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-18T16:31:16Z
$3000 за видачу актів про фіктивну дезінфекцію – судитимуть начальника відділу столичного управління Держпродспоживслужби
Украина Криминальная
2025-02-18T16:12:31Z
Військовий хотів захистити родину брата, але потрапив під суд: чому поліція не побачила необхідність оборони
Telegraf
2025-02-18T16:06:57Z
Чоловік отримав повістку, але відмовився від мобілізації через "свою вагу": як це закінчилось
TSN
2025-02-18T16:06:00Z
Вдарив багато разів по голові і тулубу ременем та рукою: чоловік побив 4-річну доньку до смерті
24tv
2025-02-18T15:57:50Z
Надзвичайники врятували з крижаного Дніпра собаку, який ганявся за лебедями
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T15:33:05Z
Обіцяв легкий заробіток: на Прикарпатті 23-річний шахрай викрав з банківських рахунків 340 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-18T15:31:25Z
Аферисти ошукали матір полеглого захисника на 3 млн грн: деталі схеми
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T15:12:39Z
У Росії пройшов турнір з боротьби пам’яті «ката Маріуполя»
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T16:54:11Z
Британський боксер хоче здобути титул чемпіона, який присвятить своєму важкохворому тренеру
24tv
2025-02-18T16:48:57Z
Нападника Вереса, який травмувався в товариському матчі, прооперували в Рівному
Football.ua
2025-02-18T16:48:40Z
Баварія веде переговори щодо продовження контракту з Упамекано
Football.ua
2025-02-18T16:31:08Z
Джима заїхала у квіткову церемонію "індивідуалки" ЧС з біатлону: ще одна українка у топ-15
24tv
2025-02-18T16:31:03Z
"Чекає неймовірний бій": промоутер Ф'юрі оцінив Дюбуа перед битвою з Паркером
24tv
2025-02-18T16:27:33Z
В Дніпрі зіграють перенесений матч баскетбольної Суперліги
УкраинФорм
2025-02-18T16:24:13Z
Боруссія Дортмунд — Спортінг Лісабон: цікаві варіанти ставок на матч Ліги чемпіонів
Football.ua
2025-02-18T16:21:43Z
Вигравав Лігу чемпіонів з Інтером: легендарний футболіст очолив кризову Парму
24tv
2025-02-18T16:03:09Z
Привіт від Буданова: в РФ волонтери передали ЗС РФ окуляри для FPV з вибухівкою, — соцмережі
Фокус
2025-02-18T16:57:50Z
"Критична ситуація": армія РФ впритул підійшла до Куп'янська
GlavRed
2025-02-18T16:42:48Z
Помитися буде непросто: у Києві недорого здають незвичайну квартиру
24tv
2025-02-18T16:39:18Z
Графіки відключення світла 19 лютого: хто залишиться без електрики
Политека
2025-02-18T16:36:21Z
У Карпатах біля кордону з Румунією фіксують до 30 градусів морозу
УкраинФорм
2025-02-18T16:33:52Z
Карпати накриє 30-градусний мороз - українців попередили про небезпеку
Комсомольская правда
2025-02-18T16:25:06Z
У «ДНР» стартували мобілізаційні заходи - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-02-18T16:21:23Z
Понад сотні бойових зіткнень: повідомили новини з фронту
Gazeta UA
2025-02-18T16:15:21Z
З-під обстрілів на Донеччині евакуювали ще 78 людей, серед них 14 дітей
УкраинФорм
2025-02-18T15:48:17Z
Екссолістка ВІА-гри Санта Дімопулос "попалася" на небезпечній роботі: прямий "привіт" з Пітера
Знай
2025-02-18T16:51:52Z
Маша Єфросиніна закрила свій бізнес з партнеркою та назвала причину: "Важко та боляче"
TSN
2025-02-18T16:51:23Z
Міла Йовович одягнула для обкладинки Vogue сукню українського бренду: розкішні фото
24tv
2025-02-18T16:48:02Z
Співачка Бучинська показала, як 30 років тому розпочала кар'єру
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T16:42:00Z
Серіал «Остання війна» має розвінчати міф про «велику російську культуру», — Мирослава Барчук
Детектор М
2025-02-18T16:28:26Z
Зроблять спальню вишуканою та просторішою: які кольори постільної білизни досягнуть цього ефекту
24tv
2025-02-18T16:27:05Z
Andreas Moskin представив колекцію функціонального одягу: моделями стали ветерани
24tv
2025-02-18T16:24:52Z
У російському полоні перебувають 60 українських музикантів і медійників
УкраинФорм
2025-02-18T16:12:57Z
Осадча замилувала фото з чоловіком і дітьми та ніжно привітала сина з 8-річчям
TSN
2025-02-18T16:06:27Z
Відзавтра ускладниться проїзд через один із ПП з Польщею
AgroPortal
2025-02-18T17:00:32Z
Росіяни модернізували ударні БпЛА: в чому небезпека нових дронів "Ґерань-3"
GlavRed
2025-02-18T17:00:13Z
У гонці за мобільністю: в ОАЕ представили новітню мультикаліберну РСЗВ BARQ
InternetUA
2025-02-18T16:57:52Z
На Berlinale Co-Production Market відзначили українські стрічки
Детектор М
2025-02-18T16:51:50Z
Скільки коштує місяць життя у Німеччині: оновлені дані
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T16:36:42Z
М'ясопусна батьківська субота 2025 року: дата за новим календарем, що слід знати про цей день
TSN
2025-02-18T16:36:10Z
Пішов із життя винахідник Nutella Франческо Рівелла
360ua.news
2025-02-18T16:33:00Z
Розкриті технічні характеристики десантного бойового корабля AB-850 Mark II
InternetUA
2025-02-18T16:28:14Z
Таку виплату має понад мільйон людей: яка повинна бути зарплата, щоб отримувати 10 тисяч гривень пенсії
Telegraf
2025-02-18T16:27:37Z
Нігті можуть вказувати на тривалість життя: на що слід звернути увагу
GlavRed
2025-02-18T16:33:05Z
Що краще для сирників: мука чи манка
24tv
2025-02-18T15:33:48Z
Як розпізнати запалення легень
24tv
2025-02-18T15:27:49Z
Варити не варто: кухар розкрив смачніший спосіб приготування картоплі
GlavRed
2025-02-18T15:27:10Z
Чай з малиною найкращий союзник людини: чому цей напій варто включити у свій раціон
24tv
2025-02-18T14:18:00Z
Не лише цукерки: вісім продуктів, які шкодять зубам
Gazeta UA
2025-02-18T13:57:39Z
Чи потрібно усім взимку використовувати шарф
24tv
2025-02-18T13:45:28Z
Чи можна щодня митися дігтярним милом: яка його користь і шкода
GlavRed
2025-02-18T13:27:42Z
Грипозний сезон: за минулий тиждень захворіли 206 000 українців
УкраинФорм
2025-02-18T13:27:00Z
Розпочинаємо підготовку до наступного осінньо-зимового періоду вже зараз - Шмигаль
УкраинФорм
2025-02-18T16:33:11Z
Група Нафтогаз у січні сплатила 5,8 мільярда податків
УкраинФорм
2025-02-18T16:24:42Z
Якою буде мінімальна зарплата навесні 2025 року
24tv
2025-02-18T16:00:49Z
Попит стимулює зростання цін на сою в Україні
AgroPortal
2025-02-18T16:00:33Z
НБУ опустив долар та євро в ціні
24tv
2025-02-18T15:45:45Z
В Україні стали частіше підробляти гроші: які купюри варто перевіряти максимально уважно
24tv
2025-02-18T15:33:58Z
24 українські компанії презентували органічну продукцію в Німеччині
AgroNews
2025-02-18T15:15:58Z
Вигадки про нестачу газу поширює ексглава Оператора ГТС Макогон, – Сазонов
Telegraf
2025-02-18T15:15:27Z
Акції українських агрохолдингів продовжують дорожчати
AgroPortal
2025-02-18T15:00:36Z
Xiaomi SU7 врізалася в Tesla Model Y ─ одне авто розбилося вщент, інше майже ціле
ITC
2025-02-18T16:55:11Z
Новий електрокар Rolls-Royce став найпотужнішим і найшвидшим авто в історії марки
Фокус
2025-02-18T16:21:20Z
BMW X3 вперше отримав довгобазну версію
AutoCentre
2025-02-18T16:10:19Z
Mercedes-Benz Trucks покаже світову прем’єру на Bauma 2025
AutoCentre
2025-02-18T15:09:21Z
Суперсучасна автівка Tesla Cybertruck не витримала снігу у Канаді
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T14:30:46Z
Вікна в автівці більше не будуть запотівати: простий лайфхак
24tv
2025-02-18T14:30:14Z
Один з найбільших автоконцернів світу відкликає понад 40 тис. готових машин — причина
ТСН
2025-02-18T14:18:20Z
DS Аutomobiles та Максиміліан Гюнтер здобули видовищу перемогу у Formula E
AutoCentre
2025-02-18T13:37:30Z
Японські тюнери виконали Suzuki Carry у ретро-стилі
AutoCentre
2025-02-18T13:37:27Z
Із вигуками "зрадниця": Саломе Зурабішвілі закидали яйцями в аеропорту Грузії
24tv
2025-02-18T17:00:36Z
Перемовини делегацій США й РФ в Ер-Ріяді тривають вже понад три години
Европейская правда
2025-02-18T16:57:39Z
Серед ключових тем переговорів Зеленського та Ердогана - запобігання голоду, полонені та гарантії безпеки
УкраинФорм
2025-02-18T16:57:26Z
Росія має важелі впливу в МАГАТЕ - депутат
УкраинФорм
2025-02-18T16:57:02Z
Зеленський: Зброєю на полі бою в цій війні не переможе жодна зі сторін
УкраинФорм
2025-02-18T16:54:52Z
У Німеччині провели опитування про відправлення миротворців в Україну: результат здивував
Фокус
2025-02-18T16:54:41Z
У Хорватії відбулася інавгурація проросійського президента Мілановича
Европейская правда
2025-02-18T16:54:18Z
РФ почала масову депортацію українських дітей за шість днів до повномасштабної війни - Єрмак
УкраинФорм
2025-02-18T16:54:16Z
Чи зможе Трамп вмовити Путіна зрадити Китай?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T16:51:38Z