MY.UAНовини
Хаос, розкол та дискредитація: у ЄС лютує російська спецоперація проти України та США. Серед жертв – головний союзник
Хаос, розкол та дискредитація: у ЄС лютує російська спецоперація проти України та США. Серед жертв – головний союзник

Хаос, розкол та дискредитація: у ЄС лютує російська спецоперація проти України та США. Серед жертв – головний союзник

Уряд США звинуватив громадян Росії і прикрив діяльність більше 30 інтернет-доменів, через сплановану кампанію з впливу на американські вибори. Для України у цьому контексті куди більш цікава інша складова — російська операція з маніпулювання німецькими, французькими, італійськими та британськими політиками, бізнесменами, журналістами та іншими впливовими особами. У 277-сторінковому досьє ФБР докладно описуються плани Росії щодо завоювання "сердець і умів" європейців. Різке збільшення подібної діяльності відзначається після 24 лютого 2022 року. Окремий сплеск зафіксовано напередодні виборів до Європейського парламенту, які відбулися у червні цього року

Більша частина контенту була спрямована проти України та стосувалася її лідерів, ситуації в країні, внутрішньої та зовнішньої політики. Друга за величиною смислова категорія - вихваляння Росії, а на третьому місці - антизахідний контент, кампанії проти ЄС та США, їхніх політиків та дезінформація про життя в країнах Заходу.

Про те, як Росія розколює Європу, використовуючи тамтешню політиків та за їхньою допомогою впроваджує антиукраїнські наративи – у матеріалі OBOZ.UA.

Чого прагнуть росіяни?

Мета кампанії Кремля в Європі – посіяти розкол, дискредитувати Штати та підірвати підтримку України, "викликати в аудиторії раціональні (наприклад, "справді, навіщо нам допомагати Україні?") та емоційні ("американці покидьки") реакції – йдеться у документах, отриманих ФБР.

В рамках розслідування було виявлено мережу сайтів пов'язаних з РФ, які видавали себе за західні видання, такі собі "клоновані" інтернет-портали зі злегка зміненими веб-адресами, які розповсюджували маніпульований контент та дезінформацію. Домени включали підробки Reuters, Der Spiegel, Bild, Le Monde, Le Parisien, Welt, FAZ, Süddeutsche Zeitung, Delfi та інших.

Для створення контенту використовується внутрішнє невдоволення у країнах ЄС. Найчастіше ці кампанії користувалися існуючими конфліктами, які розпалювалися з метою нагнітання напруженості, посилення невдоволення та загострення дискусії. Іноді для цього використовувалася правдива інформація, в яку додається один "фейковий" елемент, а іноді факти просто перекручуються, висмикуються з контексту, або ж поширюється абсолютна брехня.

Під найбільшим ударом – Німеччина

Як зазначають у ФБР, російські фахівці з психологічних операцій визначили Німеччину як особливо вразливу мету впливу. "Німці більш залежні, ніж французи", – йдеться в одному з російських документів. Імовірно мається на увазі економічна залежність Німеччини від дешевих російських енергоресурсів, які дозволяли економіці країни досить активно розвиватися.

"Насамперед нам потрібно дискредитувати США, Великобританію та НАТО, а по-друге" переконати німців виступити проти "неефективної політики санкцій", цитує ФБР внутрішню російську записку. В іншому документі описується операція під назвою "Підбурювання до міжнародного конфлікту", спрямована, зокрема, на Францію та Німеччину. Її мета: "ескалація внутрішньої напруженості для просування інтересів РФ", а також "вплив на реальні конфлікти та штучне створення конфліктних ситуацій" за допомогою фальшивих статей, агентів впливу, а також цільових постів та коментарів у соціальних мережах.

У російському документі додається, що метою операції є "дестабілізація суспільної ситуації" у Франції та Німеччині шляхом "поширення додаткових хибних наративів", "підроблених відео, документів та записів телефонних розмов", "коментарів у соціальних мережах", "підроблених та реальних цитат впливових осіб".

Наслідки операції вже відчутні

Один з головних напрямків російської спецоперації – робота з європейськими політиками. Особливо це стосується правих популістських партій, які здобувають дедалі більшу популярність серед населення Європи, у тому числі, за сприяння Кремля. Праві вже отримали вражаючі результати у Франції, Бельгії, Португалії та Нідерландах і представлені в урядах Угорщини, Словаччини, Фінляндії та Італії. Також вони готуються перемогти на національних виборах в Австрії. Для Росії зростання впливу цих партій - спосіб завадити виділенню допомоги Україні, а також благодатним ґрунтом для шпигунства та дестабілізації ЄС.

Основна мета Москви у використанні саме таких політичних сил – створити хаос у ЄС, а за ідеальної ситуації – розвалити Євросоюз. Після повномасштабного вторгнення РФ до цієї мети додалася ще одна – спротив допомозі Україні. Для цього Росія підгодовує такі партії як фінансово, так і за допомогою власних ЗМІ на території ЄС.

Найбільший удар по Німеччині невипадковий, адже у країні досить багато прокремлівських політиків, які здобувають все більшу підтримку. Так, на регіональних виборах у східних землях Німеччини – Саксонії та Тюрингії дружні Росії партії – "Альтернатива для Німеччини" (AfD) та лівий "Союз Сари Вагенкнехт" (BSW), досягли значних успіхів. Вони вже вимагають, щоби німецькі лідери радикально змінили свій підхід до відносин з США, Росією та Україною. І AfD, і BSW вимагають припинити військову підтримку України з боку Німеччини та провести "мирні переговори" на умовах російського диктатора Путіна.

Зв’язки AfD з Москвою добре задокументовані. Багато високопоставлених діячів партії не приховують своєї приязні до авторитарного режиму Путіна. Саме "Альтернатива для Німеччини" 4 липня 2023 року подала позов до Федерального конституційного суду, намагаючись опротестувати постачання німецької зброї Україні. Як виявило розслідування, все це робилося на замовлення Кремля і на російські гроші.

Якщо антиукраїнська та проросійська діяльність "Альтернативи" вже кілька років ні у кого не викликає здивування, у самій партії це пропагують майже відкрито, то лівий "Союз Сари Вагенкнехт" – новий гравець на цьому полі.

При цьому, окрім протидії українській допомозі та скорішому налагоджені дружніх відносин з Росією, BSW проводить антиамериканську політику. Так, партія вимагає від Берліна зупинити оголошений у липні план США щодо розміщення ракет далекого радіусу дії в Німеччині з 2026 року для захисту території НАТО. Подібні цілі чітко вкладається у коло інтересів росіян. У Німеччині це визнають, але зробити поки що нічого не можуть.

"BSW діє як продовження Кремля і суперечить усім цінностям, які наша партія традиційно відстоює", — заявив старший парламентарій від ХДС у комітеті із закордонних справ Бундестагу Родеріх Кізеветтер. "Це також можна розглядати як частину гібридної стратегії РФ щодо формування порядку денного в Німеччині".

Росіяни ж відкрито глузують з того, що мають вплив на певних німецьких політиків. Так, зростання популярності дружніх Росії партій у Східній Німеччині було у центрі уваги російського державного телебачення. Висвітлення виборів у пропагандиському політшоу "60 хвилин", включало сегмент, що наголошує на останніх успіхах AfD та особливо – BSW. Остання партія, за словами пропагандистів, "була сформована навколо концепції миру". Послання партії, на їхню думку, "знайшло відгук у Східній Німеччині, де існує ностальгія за соціалістичним минулим і досить сильний опір США та НАТО".

Ведучий передачі та депутат Держдуми РФ Євген Попов, коментуючи результати вибрів напівжартома зазначив. "Що тут аналізувати – Путін переміг!" – сказав він.

Демократичним країнам важко протидіяти подібним спецопераціям

"Говорити, що це викриття несподіване, не можна. Ці процеси давно вже всі бачать та закликають, і в Європі, і в США протидіяти. Все це прояви гібридної війни і поки є протистояння демократії та тоталітаризму, такі прояви будуть. Питання в тому, що протиставити російським спецопераціям такого напрямку? Це досить складно обмежити і ще складніше контролювати. Тому що контрольовані засоби масової інформації чи політичне поле, наприклад, в тоталітарних Китаї та Росії, вдалося зробити. В Європі і в Штатах встановити жорсткий контроль за діяльністю ЗМІ та політичних партій майже не можливо", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат, надзвичайний і повноважний посол України Ігор Долгов, який очолював Місію України при НАТО, був заступником міністра закордонних справ України та заступником міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

На думку дипломата, подібні речі дуже впливають на тих людей, які піддаються впливам. Те, що зараз відбувається, наприклад, у Німеччину, де населення східних територій більш схильне вірити російським наративам про війну в Україні, аніж інша частина країни, яскраво це підтверджує.

"Чому в Німеччині росіяни найактивніші? Тому що будучі країною демократичною, вона не може діяти силовими методами без рішень суду. Мають бути прийняті рішення відповідних органів, які за це відповідають, а просто розігнати все це не вийде. Окрім того, ще з часів окупації Східної Німеччини у російської розвідки залишилося багато агентів, через яких простіше працювати. Тобто виходить, що ці всі розслідування, вони виникають через певний період часу, якась структура потім закривається, але знову відкривається інша і росіяни продовжують свою підривну роботу серед держав Заходу", – відзначає Ігор Долгов.

На його думку, треба шукати більш дієві методи, і скоріше діяти. Адже Кремль діє активно, нахабно та цинічно, використовуючи будь-яку нагоду та будь-яких політиків задля досягнення своїх цілей.

"Якщо говорити про те, як діє ця російська система, вона ж діє і "вправо, і вліво", працює і з "фашистами і з антифашистами". Тобто їм все рівно з ким працювати, головне, щоб усі ці рухи вносили сумбур всередині Європейському Союзі. Усі засоби годяться, якщо треба зробити шкоду. І ось тут структури ЄС повинні нарешті реально задуматися та починати активно створювати протиотруту подібним спецоперація, бо потім може вже буде й пізно", – зазначив Ігор Долгов.

Європа все ще погано захищена від спецоперацій Росії

"Що стосується американського розслідування та звинувачення від міністерства юстиції США, то це не останній крок, щоб виявити усе злочинне втручання РФ в політичні процеси на території країн Заходу, – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій Олександр Хара.

За словами Олександра Хари, історія повторюється. У 2016 рік вже було намагання росіян вплинути на результати виборів у Штатах, але тоді діючий президент США Барак Обама не захотів вживати певних заходів. Але схоже, що цього разу адміністрація Байдена вирішила діяти більш рішуче. Адже у Росії є загальний план протидії Заходу, є напрями фінансування, люди, які курують окремо Європу, а окремо Сполучені Штати. Найголовніше, що є нарешті розуміння, чого прагнуть росіяни, а саме внести розбрат, підживлюючи екстремістські погляди у тій чи іншій західній країні.

Національні уряди мають відреагувати на власних територій, бо пікантність ситуації полягає в тому, що задіяні певні політики чи державні службовці європейських країн. Окрім того, виявлено зв'язок російських "спеціалістів", які названі в документі, з представниками західних еліт. Наприклад, російські наративи потім були посилені підприємцем Ілоном Маском на своїй платформі Х і другими трампістами.

"Загалом з приходом Маска до управління соцмережею, ситуація погіршилася. По-перше, стало значно більше проросійських акаунтів та загалом пропагандиських дописів. Маск змінив політику цієї компанії, дозволивши фактично збільшити шкідливу діяльність різних екстремістських рухів. На мій погляд, така політика формує враження, що дійсно США чи Європа на межі громадянської війни. В принципі, певні представники західних еліт слугують розбрату та посиленню цієї поляризації суспільства. Тому дуже добре, що зараз це виявили і сподіваюся, що будуть і наступні звинувачення. Адже це хвороба загальна, вона не локальна тільки в США чи Німеччині. Тому лікувати її потрібно системно, по всіх напрямах, де вона себе проявляє", – зазначає Олександр Хара.

На його думку, на жаль досі немає таких структур в Європі, які б адекватно та швидко реагували на спроби впливу Росії на внутрішню чи на зовнішню політику європейських країн. Умовно кажучи, потрібен штаб інформаційної війни, який в реальному часі виявляв би такі впливи і потім вживав заходи, щоб припиняти дію російських мереж на європейську політику. Бо розібратися за кілька місяців і потім когось звинувачувати – це правильно, але якщо це війна, то, треба діяти саме в умовах воєнного часу, тобто швидко та жорстко.

"ЄС має створити оперативну структуру, яка б цим займалася. Яка б реагувала не просто фіксуючи намагання втрутитися, а власне для того, щоб обрізати ці операції, допоки вони не досягли своїх цілей. Поки ж Європа лише реагує постфактум, а тому подібні російські операції можуть змінювати ситуацію та вносити розбрат у суспільство. Для Кремля однаково цікаво, як привести до влади своїх прихильників, так і зробити нестабільною політичну ситуацію в окремій країні чи в ЄС загалом", – констатував Олександр Хара.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В США объявили, чем закончится война в Украине
Известия Киев
2024-10-24T17:50:30Z
Стало известно, что сделает Путин во время выборов в США или сразу после них
Comments UA
2024-11-03T13:33:40Z
"Возвращаются в оккупацию": Украина провалила политику по поддержке ВПЛ, — Шуляк
Фокус
2024-10-23T21:06:39Z
"Это реально": военные США оценили план Зеленского по передаче ракет Tomahawk
Фокус
2024-10-30T19:27:58Z
Президентская гонка в США: какие ставки делают букмекеры
Comments UA
2024-11-05T09:24:17Z
Израиль ликвидировал руководителя разведки "Хезболлы" в Сирии
Апостроф
2024-11-05T09:21:05Z
Как НАТО может ответить на отправку солдат КНДР на войну против Украины: СМИ узнали детали
Comments UA
2024-10-25T13:12:19Z
Военные КНДР против Украины. Реакция мира
Корреспондент
2024-10-25T21:21:35Z
Эрдоган сделал Путину любопытное предложение
Comments UA
2024-10-25T22:33:49Z
Стояли, ждали и заскучали: девушка нашла, чем занять свой рот с мужчиной в очереди
Знай
2024-10-22T19:51:44Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Привлечете беду: какой день недели считается опасным для стрижки
Marie Claire
2024-10-25T22:00:38Z
Медиков из военных госпиталей переводят в пехоту: что происходит
Comments UA
2024-10-28T11:06:38Z
День рождения в тюрьме: как Пи Дидди отметил свое 55-летие за решеткой
Фокус
2024-11-05T09:15:53Z
Арестович раскритиковал русскоязычных украинцев, воюющих за Украину
Comments UA
2024-11-05T09:15:14Z
СМИ узнали имя нового начальника штаба Сил беспилотных систем
Корреспондент
2024-10-24T05:30:31Z
26 октября 2024 года: Димитрия Мироточца - что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-10-25T23:21:02Z
Сырский поехал в Запорожскую область: какие важные решения приняты для обороны
Comments UA
2024-10-28T21:21:30Z
Почему пожилые люди меньше спят: названы главные причины
Comments UA
2024-10-25T22:36:15Z
Самые распространенные причины рака кожи: какие симптомы указывают на болезнь
Comments UA
2024-10-26T00:33:18Z
Польза и вред свежих соков: кому не следует употреблять фреши
Comments UA
2024-10-25T23:42:36Z
Почему не хватает воздуха: смертельные болезни, при которых возникает удушье
Comments UA
2024-10-26T02:36:33Z
Как выбрать идеальное очищающее средство для своего типа кожи?
Мій Харків
2024-11-05T09:10:35Z
В Украине создадут центры медицины боли для помощи раненым
Корреспондент
2024-11-05T08:51:18Z
Польза речной рыбы: какие виды следует добавить в рацион
Comments UA
2024-10-26T00:09:17Z
Отказаться раз и навсегда: как избавиться от вредных привычек
Comments UA
2024-10-26T02:09:34Z
Забудьте про эти макароны навсегда: какой вид лучше не употреблять, если здоровье дорого
Знай
2024-11-05T07:51:24Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Российская певица официально бросила своего четвертого мужа
Comments UA
2024-10-22T19:51:54Z
Украинки определились с топ-5 видами джинсов и брюк на зиму 2024/2025: стиль - это все
Знай
2024-11-04T19:51:05Z
Киллиан Мерфи появился на премьере в Лондоне со светлыми волосами
Фокус
2024-10-25T08:30:38Z
80-летняя мать Хайди Клум снялась для бренда нижнего белья с дочерью и внучкой
Фокус
2024-11-05T09:12:14Z
"Еще год назад я еле говорил": ветеран, который спел с Анной Тринчер, прокомментировал свой дебют на сцене/Певица пригласила на свое выступление защитника
Апостроф
2024-11-05T09:06:50Z
Хейли Бибер спустя два месяца после рождения сына вернулась к занятиям пилатесом
Фокус
2024-10-23T13:15:26Z
Известная актриса рассказала о кризисе в отношениях с мужем
Фокус
2024-10-22T14:24:36Z
Не замерзнуть и роскошно выглядеть: 7 модных идей, которые вдохновят вас перед ноябрьскими холодами
Marie Claire
2024-10-31T19:16:19Z
На Киевщине еще одно попадание БПЛА – соцсети
Корреспондент
2024-10-25T23:09:01Z
"По горячим следам": в Киеве задержали поджигателя отделений Укрпочты
Апостроф
2024-10-30T16:36:16Z
Удар по Днепру: есть жертвы и много раненых
Корреспондент
2024-10-25T22:12:43Z
"Просто ужасно": мошенники украли 22 тонны сыра чеддер ручной работы
Фокус
2024-10-26T08:42:27Z
В Тисе снова обнаружили тело утопленника
Комсомольская правда
2024-11-05T09:07:18Z
В Киеве в сетевом ресторане произошел пожар
Апостроф
2024-11-05T08:21:50Z
В Днепре увеличилось количество погибших в результате ракетного удара
TSN
2024-10-25T22:33:36Z
В Беларуси "украинских диверсантов" приговорили к 20 годам колонии
Корреспондент
2024-10-24T01:34:31Z
Контрафактный товар на 11 млн грн обнаружило БЭБ: что продавали незаконно
Comments UA
2024-10-23T13:18:18Z
Пора готовить оборону Павлограда: Безуглая прогнозирует катастрофу на фронте
Comments UA
2024-10-25T21:12:12Z
Оккупанты массово заходят в Селидово - украинские дроноводы не успевают за потоком
Апостроф
2024-10-24T12:27:39Z
Удар по Харькову: число жертв возросло
Корреспондент
2024-10-29T03:36:52Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
В ТЦК рассказали, как воюют депутаты и их дети
Comments UA
2024-11-05T09:24:42Z
В Украину идет волна сильных снегопадов – синоптики назвали даты
Апостроф
2024-11-05T09:21:36Z
Лунный гороскоп на 29 октября, вторник
Marie Claire
2024-10-28T21:06:41Z
Следующая цель - Запорожье? Прогнозы хода войны
Корреспондент
2024-10-23T19:45:57Z
Враг ударил по энергообъекту в Сумской области
Корреспондент
2024-10-23T13:39:29Z
"Тысяча Зеленского": в Минэкономики рассказали, куда начислят деньги
Фокус
2024-10-26T22:24:07Z
Солнечная электростанция: сколько стоит ее установить
ZN UA
2024-10-26T02:34:25Z
Литва отключится от российской электросети
Корреспондент
2024-10-26T00:00:19Z
Пенсия при минимальной зарплате: какой размер выплат можно получить
ZN UA
2024-10-26T05:04:09Z
В Украине отключения света в 10 областях
Корреспондент
2024-11-05T09:22:55Z
Стало известно, как можно подтвердить «законность» дров и не получить штраф
Comments UA
2024-11-05T09:12:39Z
Правительство изменило критерии бронирования работников
Корреспондент
2024-10-23T15:15:22Z
Рекорд по продаже гособлигаций: Минфин похвастался результатами октября
ZN UA
2024-11-05T09:04:24Z
"В ноябре-декабре возможны спекуляции по транзиту газа": Чернышев сделал предупреждение
Апостроф
2024-11-05T08:45:01Z
Мы все не идеальны: худшие черты всех знаков Зодиака
Знай
2024-10-28T16:51:23Z
Почти вечные: продукты, которые не портятся годами
Comments UA
2024-10-26T01:42:46Z
Домашний грушевый пирог: простой рецепт с орехами и шоколадом
Политека
2024-10-30T00:00:38Z
Зачем замораживать джинсы: секреты стирки, о которых вы точно не знали
Знай
2024-10-27T20:51:34Z
Язык любви: 5 упражнений для пар, чтобы укрепить отношения
Marie Claire
2024-11-05T09:22:18Z
Подготовка к блэкауту: что нужно обязательно сделать, чтобы чувствовать себя лучше
ZN UA
2024-11-05T08:04:05Z
Пара из Британии разочарована самым дорогим завтраком в своей жизни
Фокус
2024-10-29T07:06:17Z
Как сделать компостную яму для листьев: советы опытных дачников
Политека
2024-10-26T00:06:26Z
Нежные карамельные конфеты с орехами: рецепт на любой вкус от "Мастер Шефа"
Политека
2024-11-05T08:01:55Z
Невесту Роналду госпитализировали из-за серьезной болезни
Корреспондент
2024-10-25T14:12:07Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Возлюбленная Роналду провела четыре дня в больнице - шокирующие детали
Корреспондент
2024-10-26T07:39:06Z
Его все хотят увидеть: Баффер высказался по поводу реванша Усик - Фьюри
Корреспондент
2024-11-05T08:42:08Z
Игровая джерси Джордана продана на аукционе за почти $5 млн
Корреспондент
2024-11-05T08:37:14Z
Украинская бригада арбитров третий раз в истории обслужит матч Лиги чемпионов
Известия Киев
2024-11-05T08:27:36Z
Футболиста Баварии заподозрили в романе с потенциальной Мисс Вселенная
Корреспондент
2024-11-05T07:42:49Z
Леннокс Льюис назвал лучший бой в карьере Джошуа - против украинца
Корреспондент
2024-11-05T07:24:31Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Предлагают сэкономить, а в итоге вы останетесь без денег: клиенты Vodafone поднимают бунт
Знай
2024-10-27T20:30:18Z
Четыре опасных астероида сблизятся с Землей в ближайшие 24 часа - заявление NASA
Апостроф
2024-10-24T05:30:17Z
Лучшие складные смартфоны 2024 года: какие "раскладушки" пользуются успехом
Фокус
2024-10-25T13:06:53Z
Apple готує дисплеї з частотою 90 Гц для iPad Air, Studio Display та iMac
Portaltele
2024-11-05T09:13:52Z
Россия запустила спутники для Ирана
Корреспондент
2024-11-05T09:03:28Z
Российских игроков приглашают на консольный фестиваль CGF — Console Gaming Festival — Яша Хаддажи рассказал, чего от него ждать
GameMag
2024-10-24T17:16:19Z
Жители России вновь могут скачать драйвера с сайта Nvidia
GameMag
2024-10-23T23:43:09Z
Из-за проблем с кораблем Starliner Индия переносит запуск первых астронавтов в космос
Фокус
2024-11-05T08:42:57Z
Каждый украинский дальнобойщик мечтает о таком: из фуры Mercedes сделали двухэтажную дачу
Знай
2024-11-05T08:51:58Z
Презентован новый Kia Sportage 2025: как изменился компактный кроссовер
Фокус
2024-11-05T08:42:29Z
Знаменитый итальянский спорткар 90-х вернут в производство
Фокус
2024-11-05T07:51:39Z
Нового конкурента VW Tiguan и Toyota RAV4 от Citroen показали до премьеры
Фокус
2024-11-04T13:00:03Z
Toyota наполнит рынок спортивными моделями различных классов
Фокус
2024-11-04T11:57:36Z
Опасные температуры: водителям напомнили о важности сезонного "переобувания" авто
Хвиля
2024-11-04T03:32:06Z
Карманная ракета: британцы скрестили Daewoo Matiz с Opel Vectra
Фокус
2024-11-03T12:36:32Z
Забыли заехать на мойку - готовьтесь заплатить: водителей штрафуют за грязные автомобили
Знай
2024-11-02T21:51:09Z
Покупатели подержанных авто рискуют больше, чем думают
Знай
2024-11-02T16:51:53Z