Німеччина оголосила про тимчасовий контроль на всіх сухопутних кордонах
Уряд Німеччини оголосив про тимчасовий прикордонний контроль на всіх сухопутних кордонах країни. У такий спосіб керівництво держави планує вирішити проблему нелегальної міграції та захистити громадськість від таких загроз, як ісламістський екстремізм, пише Reuters.
Контроль почне діяти 16 вересня і спочатку триватиме шість місяців, йдеться у заяві міністерства внутрішніх справ.
“Ми зміцнюємо внутрішню безпеку і продовжуємо нашу жорстку лінію проти нелегальної міграції”, – заявила міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер.
Це, на її переконання, вбереже країну від небезпеки, "яку становлять ісламістський терор і серйозна злочинність".
Запровадження тимчасового прикордонного контролю може стати ще одним випробуванням європейської єдності. Німеччина має сухопутний кордон довжиною понад 3700 км з Данією, Нідерландами, Бельгією, Люксембургом, Францією, Швейцарією, Австрією, Чеською Республікою та Польщею.
Фейзер додала, що ця модель дозволить владі повертати людей на кордоні в спосіб, який є "ефективним і сумісним з європейським законодавством", хоча й відмовилася надати деталі щодо категорій іммігрантів, яких можна відправити назад, і чи сусіди Німеччини погодилися їх прийняти.
Міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер в інтерв'ю газеті Bild заявив, що країна не прийматиме жодного мігранта, якого Німеччина не пустить до себе на кордоні.
Минулого року Німеччина оголосила про посилення контролю на своїх сухопутних кордонах з Польщею, Чехією та Швейцарією у відповідь на різке збільшення кількості прохань про надання притулку.
Шольц перебуває під тиском з вимогою посилити імміграційну політику після теракту в західному місті Золінген минулого місяця, під час якого підозрюваний член терористичної групи ІДІЛ вбив трьох людей і поранив ще вісьмох.
За даними австрійського Міжнародного центру з питань розвитку міграційної політики, міграція до Європи у 2024 році зросте, оскільки люди намагатимуться дістатися континенту до введення в дію нових законів, спрямованих на скорочення кількості мігрантів.