MY.UAНовини
Шахраї отримали доступ до банківського рахунку: як діяти та захистити себе
Шахраї отримали доступ до банківського рахунку: як діяти та захистити себе

Шахраї отримали доступ до банківського рахунку: як діяти та захистити себе

Як зазначили у НБУ, шахрайство з платіжними картками найчастіше відбувалося через інтернет – 83% від загальної кількості випадків, і лише 17% – через фізичні пристрої

Часом шахраї отримують доступ до банківських рахунків різними шляхами: через сайти-клони, злам паролів чи вводячи в оману постраждалих. Чи можливо повернути втрачені гроші та як захистити себе від шахрайських операцій — розповіли правозахисники громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у місті Суми.

Щороку зростає кількість шахрайських операцій

«Працівники банку ніколи не просять назвати пін-код платіжної карти чи код CVV2 на зворотній стороні картки або повідомити код з SMS, відправленого банком» – багатьом знайоме це застереження, яке час від часу повторюється у засобах масової інформації. Водночас кількість людей, які втрачають свої гроші на карткових рахунках, на жаль, не зменшується. Підтвердженням цього є статистика від Нацбанку України: кількість незаконних дій з платіжними картками протягом 2023 року зросла на чверть – до 272 тисяч операцій. При цьому сума збитків, яких зазнали надавачі платіжних послуг, торговці та клієнти, склала майже 833 мільйони гривень, і це на 73% більше, ніж 2022 року.

Як зазначили у НБУ, шахрайство з платіжними картками найчастіше відбувалося через інтернет – 83% від загальної кількості випадків, і лише 17% – через фізичні пристрої (у торговельних мережах, банкоматах, пристроях самообслуговування).

Крадіжка конфіденційної інформації із застосуванням спеціальної техніки та комп’ютерних програм є доволі дорогою і потребує певних знань і кваліфікації. Прикладами такого методу є створення сайтів-клонів, фейкових інтернет-магазинів, комп’ютерний злам чи підбор паролів доступу, використання шкідливих програм та інші кібератаки. Тому переважна більшість шахрайських випадків відбувається завдяки розголошенню особистих даних самими клієнтами банків.

Необхідні секретні дані шахраї одержують під час спілкування з власниками карткових рахунків, користуючись їх неуважністю або вводячи їх в оману, представляючись працівниками техпідтримки, служби безпеки банку або співробітником правоохоронних органів. Останнім часом трапляється багато випадків, коли людина, яка вже постраждала від війни, втрачає останні збереження, необачно виконуючи інструкції за SMS або повідомленням у месенджері про фейкову «міжнародну допомогу населенню України» тощо.

Але коли це вже трапилось – чи можливо повернути втрачені гроші? Безумовно, так, бо ці збитки спричинені протиправними діями злочинців – чи то викрадення коштів з рахунку, таємно, без відома власника, чи то заволодіння грошима в ході шахрайських дій. Хоча фінансові установи дотримуються іншої думки і зазвичай запевняють клієнтів, що не несуть відповідальності за втрачені гроші за особистої вини власника банківського рахунку. Саме таку відповідь отримала від співробітників банківської установи наша клієнтка, яка звернулась за юридичною допомогою до громадської приймальні УГСПЛ у м. Суми.

Коли банк зобов’язаний повернути гроші, які були вкрадені з рахунку клієнта?

За загальним правилом, встановленим Законом України «Про платіжні послуги», банк повинен сприяти клієнту в поверненні коштів за неналежною платіжною операцією, надаючи доступну інформацію про неї. Фінансові установи несуть відповідальність за помилкові платіжні операції, зокрема:

  • перекази неналежному отримувачу;
  • перекази з рахунку неналежного платника, та платіжні операції внаслідок інших помилок банку.

В таких випадках банк зобов’язаний не тільки повернути платнику втрачені гроші, а й сплатити пеню за кожний день прострочення до дня повернення суми переказу. (до 10% суми платіжної операції).

Інша ситуація, коли з банківського рахунку крадуть гроші, таємно від користувача, зламуючи його паролі, або з відома власника рахунку – в результаті шахрайських дій. Фінансові установи зазвичай дотримуються позиції, що банк не несе відповідальності за хибні операції з коштами на рахунку, які здійснені до його блокування на підставі повідомлення власника рахунку про втрату банківської карти чи компрометації паролів доступу до свого акаунту.

Відповідно до Умов та Правил надання банківських послуг (договору приєднання, який укладається в порядку, встановленому ст. 634 Цивільного кодексу України), клієнт несе відповідальність за всі операції, що супроводжуються авторизацією, включаючи операції, що супроводжуються правильним введенням нанесених на платіжній картці даних, до моменту звернення клієнта в банк та блокування платіжної картки і за всі операції, які не супроводжуються авторизацією, до моменту постановки платіжної картки в стоп-лист платіжною системою.

Інакше кажучи, фінансові установи наполягають на тому, що всі дії з коштами на рахунку після успішної авторизації крадія є цілком відповідальністю власника рахунку, оскільки клієнт має зберігати від втрати банківську карту, паролі до неї та до свого акаунту. Ця відповідальність триває до моменту, коли він повідомив банк про втрату карти, свого мобільного телефону із встановленим банківським застосунком тощо.

Така норма прописана і в Законі України «Про платіжні послуги», де сказано, що до моменту повідомлення емітента про факт втрати платіжного інструменту та індивідуальної облікової інформації ризик збитків від виконання неналежних платіжних операцій та відповідальність за них покладаються на платника. З моменту повідомлення платником емітента про факт втрати платіжного інструменту та індивідуальної облікової інформації ризик збитків від виконання неакцептованих (непідтверджених)/неналежних платіжних операцій та відповідальність покладаються на емітента.

Ці умови ставлять клієнта банку у вкрай невигідне становище, оскільки в багатьох випадках крадіжок коштів з рахунку шляхом зламу власник може і не помітити ознак зламу або невірно їх інтерпретувати. І навіть коли контроль над фінансовим телефоном не втрачено, і на нього починають надходити повідомлення про здійснені операції з перерахунку коштів, дзвінки на «гарячу лінію» банківської установи для блокування рахунку можуть виявитися недієвими, бо рахунок на цей момент вже буде спустошений, і за правилами власник рахунку вважатиметься відповідальним за цими транзакціями, а тому не мають право розраховувати на повернення вкрадених коштів банківською установою.

Захищаємо права в суді

Попри це, у власника банківського рахунку в описаній ситуації все ж таки існує шанс повернути втрачені гроші. Для цього треба буде звернутися з позовною заявою до місцевого суду. Позитивна практика деяких судів була підкріплена рішеннями Верховного Суду, який неодноразово висловлювався на підтримку обкрадених клієнтів банків.

Правова позиція Верховного Суду (а її мають враховувати всі суди при застосуванні норми права у подібних справах) базується на тому, що користувач не має нести відповідальність за здійснення платіжних операцій, якщо спеціальний платіжний засіб було використано без фізичного пред’явлення користувачем або електронної ідентифікації самого спеціального платіжного засобу та його держателя, крім випадків, коли доведено, що користувач своїми діями чи бездіяльністю сприяв втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції.

Важливо, як зазначає Верховний Суд, що саме банк має доводити, що користувач своїми діями чи бездіяльністю сприяв втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції.

Сам факт коректного вводу вихідних даних для ініціювання такої банківської операції, як списання коштів з рахунку користувача, не може достовірно підтверджувати ту обставину, що користувач своїми діями чи бездіяльністю сприяв втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції. За відсутності належних і допустимих доказів сумніви та припущення мають тлумачитися переважно на користь споживача, який зазвичай є «слабкою» стороною в таких цивільних відносинах, оскільки правові відносини споживача з банком фактично не є рівними.

Але для успішного вирішення справи в суді на користь клієнта необхідно, щоб з його боку була відсутня пряма вина за розголошення конфіденційної банківської інформації (наприклад, факт втрати банківської карти чи телефону, передача третім особам карти з паролем тощо).

Отже, як має діяти власник банківського рахунку у випадку крадіжки його грошей?

Перш за все – завжди дотримуватись загальних порад щодо безпечного використання банківської карти, мобільного застосунку для керування рахунком, не втрачати пильність і бути уважним до деталей, що можуть свідчити про втрату контролю за рахунком.

  1. При перших ознаках підозрілих операцій з рахунком треба якнайшвидше заблокувати банківську карту.

Це можна зробити з мобільного застосунку, якщо доступ до свого профілю не втрачено, або зателефонувати на «гарячу лінію» банку (повідомити службу підтримки банку про те, що трапилось, треба в будь-якому випадку). Блокування рахунку може допомогти врятувати залишки грошей у випадку, якщо зняття коштів злочинцями здійснюються кількома операціями. Після цього бажано якнайшвидше особисто відвідати банківську установу для того, щоб подати заяву про повернення коштів, вкрадених в результаті несанкціонованого доступу до рахунку.

  1. Не слід зволікати зі зверненням до поліції з відповідною заявою, щоб зафіксувати факт скоєних протиправних дій.

Таку заяву можна надати телефоном, але найближчим зручним часом треба особисто з’явитися до місцевого відділку поліції для складення відповідних документів, необхідних для відкриття кримінального провадження за фактом незаконного заволодіння грошовими коштами. Результатом відвідування має бути отримання витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань та пам’ятки про процесуальні права та обов’язки потерпілого – як доказ належної реєстрації поданої заяви.

  1. Треба також подати заяву про скоєне правопорушення до кіберполіції – надіслати заяву онлайн, заповнюючи електронну форму на офіційному сайті або зателефонувавши за номером 0 800 505 170.

Зважайте, що звернення до кіберполіції є вторинним, оскільки основною справою є кримінальне провадження, яке розпочато і ведеться в територіальному органі НПУ, де було подано заяву про кримінальне правопорушення. Оперативні дані, що стануть відомі співробітникам кіберполіції в ході розслідування даної справи, в робочому порядку будуть передаватися слідчому поліції для долучення до матеріалів кримінального провадження.

В ситуації, в якій опинилась клієнтка нашої громадської приймальні УГСПЛ, вона діяла належним чином – невідкладно повідомила про злочинні дії банківську установу для блокування карткового рахунку, звернулась з заявою про кримінальне правопорушення до поліції та кіберполіції. В ході досудового розслідування, яке було розпочато слідчим підрозділом НПУ, впродовж достатньо тривалого часу не було встановлено осіб, які скоїли це правопорушення. Попри це, після отримання рішення банківської установи про відмову у поверненні коштів юрист вирішив, що буде доцільним звернутися до місцевого суду про захист прав споживача та стягнення грошових коштів, не очікуючи результатів досудового слідства.

Враховуючи наявність позитивної судової практики, а також правову позицію Верховного Суду з цього питання є вагомі підстави сподіватись на вирішення даної справи на користь позивачки.

Так чи інакше, поряд зі зверненням до суду в порядку цивільного судочинства, слід розраховувати також на те, що в ході досудового розслідування за кримінальним провадженням органами національної поліції буде встановлена та затримана особа (особи), яка скоїла крадіжку коштів з банківського рахунку. На жаль, це може розтягнутися надовго у часі, проте результатом притягнення таких осіб до кримінальної відповідальності стане розгляд кримінальної справи судом, вивчення в судовому засіданні усіх отриманих слідчим органом доказів у справі та вирішення питання про винуватість осіб у скоєному кримінальному правопорушенні. Окрім того, судом буде прийнято рішення і про відшкодування завданої шкоди потерпілим, як матеріальної, так і, можливо, моральної.

Зазначимо, що до поліції треба звертатися в будь-якому випадку втрати грошей, навіть якщо особа сама повідомила шахраям конфіденційні дані свого рахунку чи з пристойного приводу особисто перерахувала кошти на їхній рахунок. Такі дії мають кваліфікуватись як різновид шахрайства в кожному окремому випадку, шляхом обману чи шляхом зловживання довірою, з різними способами практичної реалізації злочинного задуму, а особи, які здійснили ці правопорушення, мають бути кінець-кінцем притягнуті до кримінальної відповідальності.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Трамп сделал первое назначение в своей будущей администрации
Корреспондент
2024-11-08T07:15:17Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Илон Маск и Вивек Рамасвами возглавят у Трампа новое министерство
Корреспондент
2024-11-13T04:45:36Z
У Трампа прямо ответили, действительно ли урежут 100% средств помощи Украине
Comments UA
2024-11-13T04:42:16Z
Стало известно, что сделает Путин во время выборов в США или сразу после них
Comments UA
2024-11-03T13:33:40Z
Выдал ордер на арест Шойгу и Герасимова: в России "арестовали" судью в Гааге
Апостроф
2024-11-11T18:43:16Z
Люди не так поняли: почему нардепы настаивают на наказании за дрова
Comments UA
2024-11-12T18:42:53Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
В Амстердаме прошли массовые еврейские погромы
Корреспондент
2024-11-08T03:30:10Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
Новые дроны рф: в ГУР рассказали о смене тактики воздушных атак
Политека
2024-11-13T04:00:07Z
Зачем готовить пельмени 13 ноября и какие подарки нельзя принимать: приметы и запреты на Иоанна Златоуста
Знай
2024-11-13T03:03:30Z
Всеобщая мобилизация: в какой срок нужно забрать повестку с почты
ZN UA
2024-11-08T04:03:51Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Несмотря на аргументы ра противодействие ВРУ: Кабмин пытается взять под контроль деньги больниц
ZN UA
2024-11-12T14:07:55Z
Правительство ликвидирует МСЭК и внедрит новую систему оценки трудоспособности
Comments UA
2024-11-12T17:21:36Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Вместо МСЭК в Украине появится принципиально новая система
Хвиля
2024-11-13T04:45:07Z
Вредные свойства пластика, которые разрушают организм
Comments UA
2024-11-13T02:18:46Z
Распространенные продукты, которые "убивают" щитовидную железу: что не стоит употреблять
Comments UA
2024-11-12T23:45:07Z
Вызывают усталость и упадок сил: 5 продуктов, которые крадут вашу энергию
Фокус
2024-11-12T20:42:14Z
Рак, инфаркт и депрессия: украинцев ждут тяжелые последствия после окончания войны
Знай
2024-11-12T18:51:44Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
А вот и мошенникик на каждую карту: клиентам ПриватБанка нужно быть осторожными, работают из Латвии
Знай
2024-11-13T04:21:57Z
Картофель по 35 гривен: почему овощи в Украине бьют ценовые рекорды
Хвиля
2024-11-13T04:21:01Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Оплатить коммуналку станет проще: "Газсети" вводят изменения
Знай
2024-11-13T04:06:05Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Не замерзнуть и роскошно выглядеть: 7 модных идей, которые вдохновят вас перед ноябрьскими холодами
Marie Claire
2024-10-31T19:16:19Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Инсайдер: Глен Пауэлл может заменить Тома Круза во франшизе "Миссия невыполнима"
GameMag
2024-11-13T01:04:08Z
Тэрон Эджертон преследует Джейсона Бейтмана в трейлере фильма "Ручная кладь"
GameMag
2024-11-12T23:04:56Z
Черная пятница с промокодами и купонами: где искать дополнительные скидки?
Bin UA
2024-11-08T18:35:00Z
Украинки определились с топ-5 видами джинсов и брюк на зиму 2024/2025: стиль - это все
Знай
2024-11-04T19:51:05Z
Известный российский композитор публично "кинул" жену на людях
Comments UA
2024-11-12T21:51:37Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Самые сокровенные желания женщин, о которых они боятся признаться
Comments UA
2024-11-13T04:15:21Z
Топ-5 самых ревнивых знаков зодиака: кто склонен к ревности самое сильное
Comments UA
2024-11-13T03:36:43Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Удивительный продукт: что ела каждый день женщина, которая дожила до 117 лет
Marie Claire
2024-11-13T03:01:41Z
Сколько стоят кольца на помолвку первой леди: роскошь, имеющая свою цену
Comments UA
2024-11-13T01:12:06Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Россияне пожаловались на разграбленные дома в селе, в которое ВСУ и не заходили
Фокус
2024-11-12T14:27:41Z
Военное положение: на какой срок могут задержать представители ТЦК
ZN UA
2024-11-13T04:03:05Z
Немедленно меняйте резину: синоптик предупредила водителей об опасной погоде
Хвиля
2024-11-13T03:06:29Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
В рядах ТЦК на Волыни обнаружили российского «крота»
Апостроф
2024-11-08T10:33:47Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
"Хотел успокоить": тренер избил 8-летнюю ученицу после поражения на чемпионате по тхэквондо
Фокус
2024-11-13T01:06:47Z
Воспитанник Реала завершил карьеру, не сыграв в профессиональном футболе
Корреспондент
2024-11-12T18:51:34Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Когда и где смотреть бой Майк Тайсон – Джейк Пол
Известия Киев
2024-11-12T18:04:00Z
Основной игрок Баварии определился со своим будущим
Корреспондент
2024-11-12T17:48:31Z
"По горячим следам": в Киеве задержали поджигателя отделений Укрпочты
Апостроф
2024-10-30T16:36:16Z
Россияне ударили по кладбищу в Одессе - повреждено более 100 могил
Апостроф
2024-11-01T15:22:12Z
В РФ в огне большой оборонный институт: какие проблемы могут начаться в росармии
Comments UA
2024-10-30T12:33:56Z
В Сумской области прогремели 124 взрыва
TSN
2024-11-13T04:21:05Z
В Сумах был слышен взрыв
Корреспондент
2024-11-12T22:12:57Z
"Подъехали зеленые": суд вынес приговор мужчине, который информировал о местах нахождения ТЦК
Политека
2024-11-12T20:00:09Z
Вагнеровцев разбили в Мали при попытке захватить золотые рудники — TI
Новости Украины
2024-11-12T19:18:10Z
Мэр Амстердама о насилии в городе: Ядовитый коктейль из антисемитизма и хулиганства
Европейская правда
2024-11-12T18:15:49Z
В компании HIMERA заявили об избиении сотрудника - пограничники утверждают, что он пытался сбежать
Комсомольская правда
2024-11-12T17:53:27Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Проклятие Google Stadia: Tequila Works подала заявление о банкротстве
GameMag
2024-11-13T04:18:20Z
Sony реформирует структуру бизнеса PlayStation — сокращение расходов является частью процесса
GameMag
2024-11-13T04:06:04Z
На PS5 Pro запустили The Matrix Awakens — прокачанная консоль справляется с Unreal Engine 5 гораздо лучше базовой модели
GameMag
2024-11-13T03:08:51Z
Фанатам Half-Life предлагают попробовать демоверсию Project Borealis — уже доступна в Steam
GameMag
2024-11-13T02:04:18Z
Sony удалит эти игры для PS4 и PS5 из расширенной подписки PS Plus через неделю — успейте поиграть
GameMag
2024-11-13T01:04:43Z
Теперь как надо: Rockstar Games вернула классическое освещение в обновленную трилогию GTA на консолях и ПК
GameMag
2024-11-13T00:00:54Z
Microsoft показала новые кадры амбициозного Xbox-эксклюзива South of Midnight — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-12T22:51:48Z
Бывший менеджер Mass Effect раскрыл продажи серии — в 2018 году общий тираж достиг 25 миллионов копий
GameMag
2024-11-12T21:40:50Z
Можете потерять много денег: украинцев предупредили об опасности продажи авто по доверенности
Знай
2024-11-12T21:51:26Z
Mercedes-Benz 1923 выставили на продажу: за сколько продадут ретро-авто
Comments UA
2024-11-12T15:36:36Z
Неожиданный лидер: один из регионов обогнал Киев по количеству электрокаров
Comments UA
2024-11-12T14:33:28Z
Представлений мотоцикл Secoron RA600
Portaltele
2024-11-12T12:07:59Z
В чем отличие бензина 95 от 95 премиум и 92: важно знать каждому водителю
UAToday
2024-11-12T11:06:21Z
Зимой скажете спасибо за этот способ: для чего водители используют пленку в авто
Знай
2024-11-12T09:51:09Z
На подарок дочери: отец 15 лет хранил уникальное авто
Фокус
2024-11-12T09:15:01Z
Представлений новий кросовер Chery Jetour X95
Portaltele
2024-11-12T09:05:55Z
Volkswagen ID. 4 Crozz 2025 представлять 15 листопада
Portaltele
2024-11-12T06:04:31Z