28 серпня стало відомо, що у затоці річки Десна у Київській області виявили небезпечні речовини. Це спровокувало чутки про можливе погіршення якості питної води в Києві, які швидко поширились у мережі. Яка ситуація насправді — читайте Vgorode.
У водозаборах столиці та Броварів зафіксовано незначне перевищення хімічного споживання кисню, а також підвищений рівень заліза і марганцю. Як передає LIGA.Life, за прогнозами Українського гідрометцентру, забруднення може досягти Деснянського водозабору Києва орієнтовно 10-12 вересня.
Що говорять в КМДА
В столиці активно розробляють план дій на випадок, якщо питну воду, яку постачає «Київводоканалу», стане небезпечно вживати для харчових потреб. Наразі представники Київської міської державної адміністрації стверджують, що якість води у столиці відповідає всім санітарним нормам і не становить загрози для мешканців. Проте, можливе забруднення річки Десна змушує підготуватися до різних сценаріїв, включаючи запас питної води.
Що говорять в Міндовкілля
Перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький в етері національного телемарафону «Єдині новини» заявив, що наразі не існує загрози для здоров’я мешканців Києва. Зокрема, проводяться заходи з аерації води, насичення її киснем для зменшення концентрації забруднень. Крім того, річка Десна набагато більша за Сейм, тому забруднення розбавляється водою з інших приток, що також сприяє зниженню рівня небезпечних речовин.
Результати дослідження
За результатами моніторингу, який проводять лабораторії Держводагентства, Держекоінспекції та Міністерства охорони здоров'я, вода у Десні забруднена переважно органічними речовинами. Хімічних чи високотоксичних речовин наразі не виявлено, що зменшує ризики для мешканців столиці.
Рекомендації
Варто зазначити, що у КМДА повідомили, що у разі виникнення загрози для мешканців Києва може бути оголошено рекомендацію створити запаси питної води. Однак, наразі «Київводоканал» заявляє про готовність до проведення очищення води за допомогою реагентів у випадку збільшення рівня забруднення.