MY.UAНовини
Індія пропонує Путіну власне бачення миру в Україні: хто опиниться у виграші
Індія пропонує Путіну власне бачення миру в Україні: хто опиниться у виграші

Індія пропонує Путіну власне бачення миру в Україні: хто опиниться у виграші

Радник індійського прем'єра Моді з національної безпеки Аджит Довал відвідає Москву 10-11 вересня для участі у нараді керівників відомств з питань національної безпеки країн-членів БРІКС, а також зустрінеться з російським диктатором Володимиром Путіним. Стверджується, що Довал обговорить "мирні зусилля індійської сторони, спрямовані на врегулювання війни в Україні".

На сьогодні, Нарендра Моді, який відвідав Москву та Київ, виглядає людиною, здатною розмовляти із обома очільниками ворогуючих країн, і при цьому його контакти не викликають таких бурхливих емоційних відгуків, як подорож за цим же маршрутом прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Моді, принаймні, уявляє, що саме і Путін, і Зеленський думають про можливість припинення війни та початок певних мирних переговорів, або ж про відсутність такого бажання.

Однак, виникає питання, наскільки реалістичними можуть бути мирні пропозиціїІндії в ситуації, коли Путін налаштований на багаторічну війну проти України з метою її знищення. Чи має Індія дієві аргументи зупинити таку політику Росії, коли на неї не впливає навіть той факт, що західні країни збираються роками допомагати Україні протистояти російській агресії.

Про те, що стоїть за активізацією Індії навколо мирного процесу у російсько-української війні – у матеріалі OBOZ.UA.

"Листоноша", який влаштовує всіх

Радник прем'єр-міністра Індії з національної безпеки Аджит Довал відвідає Росію та має намір обговорити з російськими офіційними особами ситуацію в Україні і можливість припинення бойових дій. Здається, Індія все активніше включається у мирний процес російсько-української війни.

Як відомо, 8 серпня прем'єр Індії відвідав Москву, де особисто зустрівся з Путіним. Після цього Нарендра Моді завітав і до Києва. Сталося це 23 серпня, у День Державного Прапора України та напередодні Дня Незалежності, що виглядало доволі символічно.

З точки зору України, ця зустріч була можливістю обговорити роль Індії у відновленні миру, адже держава займає центральне місце в українських планах із завоювання ключових країн так званого Глобального Півдня, але ці зусилля зайшли в глухий кут, що чітко продемонстрував Саміт миру у Швейцарії. Як демонструє подальший розвиток подій, певною мірою діалог між Україною та Індією відбувся. За підсумками переговорів із президентом Володимиром Зеленським індійський лідер заявив, що "країна готова зробити свій внесок та підтримати будь-які зусилля щодо досягнення миру".

Очевидно, перше, що може зробити лідер Індії – за допомогою свого радника з питань національної безпеки, виступити людиною, здатною передавати сигнали. Тобто бути не посередником, а країною, здатною передавати делікатну інформацію від російського керівництва до українського і навпаки. Здається, саме така роль і влаштує Моді, адже це покаже його нейтральність та заспокоїть як США, так і Росію, а також закріпить за ним важливу роль у міжнародних справах. До слова, від початку повномасштабного вторгнення Росії цю роль певний час виконував президент Туреччини Ердоган. Але останнім часом він втратив таку можливість.

Нарендра Моді дійсно знаходиться в унікальній ситуації, навіть у порівнянні з тим самим Китаєм, який у тандемі з Бразилією висунув власну "мирну ініціативу" щодо припинення російсько-української війни. Однак, голова КНР Сі Цзіньпін, який є автором цього плану, і який є реальним союзником Росії, досить прохолодно ставиться до діалогу з Україною. На третій рік війни головний китайський комуніст жодного разу не зустрічався із Зеленським, провівши з ним лише одну телефонну розмову без жодних реальних результатів. Найбільшим дипломатичним досягненням в українсько-китайських взаєминах став візит вже ексміністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, причому не до Пекіна, а в Гуанчжоу, де відбулись його переговори з міністром закордонних справ КНР.

Індія як противага Китаю у мирному процесі

На початковому етапі російсько-української війни індійська дипломатія не виявляла особливої ​​активності щодо питання врегулювання та тривалий час перебувала у тіні китайського мирного плану та інших ініціатив. Певною мірою ситуація змінилася після візиту в Україну.

Власне про можливу зміну ролі Індії у миротворчому процесі може свідчити і той факт, що Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю індійським ЗМІ, що хотів би провести другий Саміт миру в одній із країн Глобального Півдня. І саме Індія може стати таким місцем. При цьому, Зеленський розкритикував так званий "мирний план" Китаю щодо врегулювання війни в Україні, хоча до останнього часу представники української влади намагалися оминати різких заяв щодо китайських пропозицій. Ба більше, панувала думка, якщо КНР захоче, то зможе змусити Росію припинити цю війну. Тому для українського керівництва так важливо досягти "потепління" відносин із Китаєм. Та на усі спроби української влади потоваришувати лідер КНР не відповів взаємністю.

"Прем'єр-міністр Індії Моді спитав мою думку про китайський "мирний план". І я сказав, що це не є план. Це просто політична заява, щоб сказати, що вони не забувають про війну, але це просто щось на папері", – заявив Зеленський в інтерв'ю виданню O Globo, наголосивши, що Україна зацікавлена ​​у "конкретних та чесних пропозиціях".

Власне, візит Моді до України і такі от розмови із Зеленським вже викликали нервову реакцію у росіян. Путін відразу ж організував телефонну розмову з Моді, і як йдеться у повідомленнях Кремля, двічі "висловив своє застереження, виклавши ключові проблеми" "конфлікту", та дав принципову оцінку деструктивній лінії "київської влади та її західних покровителів". Перекладаючи з офіційної мови – намагався "промити" мозок індійському лідеру, аби той не зробив "неправильних" висновків після візиту в Україну.

Нічого особистого – просто бізнес

Вірогідно, своєю більш активною участю у мирному процесі та налагоджені діалогу між воюючими сторонами, лідер Індії прагне передусім легітимізувати економічні взаємини з РФ. Йдеться не лише про дешеві енергоносії, які дозволили Індії зекономити десятки мільярдів доларів, але й про те, що на 60% збройні сили цієї країни забезпечені зброєю російського виробництва. На цьому фоні Моді прагне знайти баланс між Москвою та Вашингтоном, з якими має гарні відносити та намагається їх зберегти.

Звісно, що Індія не хотіла б, щоб її сприймали як країну, яка допомагає Росії у проведенні цієї агресивної війни. Зокрема, ще й тому, що для неї важливими є відносини із Заходом. Для цього державі потрібно демонструвати свою нейтральність, тому візит радника індійського прем'єра Моді з національної безпеки Аджит Довал – найкраща можливість це зробити. Адже сам факт того, що Індія виступає із "мирними пропозиціями", що країна "на боці миру та зробить усе можливе аби його досягти у діалозі з усіма", легітимізує подальші масштабні економічні взаємовідносини між Індією і РФ. Тобто, тепер буде набагато простіше пояснити американцям, чому все ще триває економічна і військова співпраця з Путіним – бо це "надає можливість реального посередництва між Москвою і Києвом, аби досягти миру, а у всіх інших така можливість відсутня". Тобто, прем'єр-міністр Індії, як і більшість учасників цього процесу, може просто використовувати російсько-українську війну в власних інтересах.

Говорити з Путіним про якийсь мир сьогодні безглуздо

"Важко говорити про "індійський план", адже його ніхто не бачив, на відміну від того ж китайсько-бразильського мирного плану, якби до нього не ставитися. Моді скоріше бачить свою роль у тому, щоб бути посланцем між Києвом і Москвою", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив український дипломат, надзвичайний і повноважний посол України Ігор Долгов, який очолював Місію України при НАТО, був заступником міністра закордонних справ України та заступником міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

На думку дипломата, про які взагалі миротворчі плани сьогодні доцільно говорити в Москві, адже очевидно, що крім гучних заяв, які пролунали з боку Путіна напередодні саміту миру в Швейцарії, нічого іншого не було озвучено і навряд чи буде. У Кремля є цілі, йдучи до яких вони не зупиняться і не робитимуть "проміжних станцій" на мирні переговори. Ці цілі загальновідомі – повне знищення України і українського народу. Отже, для переговорів з Росією, вважає Ігор Долгов, потрібна сила.

"Я не бачу поки що великого сенсу в будь-якому мирному плані. Адже з РФ не можна домовитися, її можна тільки примусити. От у цих рамках, мені здається, і варто думати. Я не бачу підстав розраховувати, що Індія зараз вийде з абсолютно новим якимось проєктом, якого ще ніхто не бачив. Є тільки очікування, мовляв, щось може бути. Я розумію, що і ми в Україні, які вже натерпілися і настраждалися від війни, і багато інших людей в усьому світі дуже хочуть, щоб щось позитивне сталося. Але при цьому бажання перебивається суворою реальністю – поки що нема підстав чекати чогось кардинально нового чи корисного у напрямку будь-яких мирних процесів", – констатував Ігор Долгов.

Індія не є тим чинником, який може вплинути на Путіна та зупинити війну

"Треба почати з того, чого власне прагне Україна і чи співпадає це з тим, чого прагне Індія. Звичайно, ми хочемо завершення цієї війни, але наші умови є абсолютно зрозумілими – справедливий мир із відновленням дії міжнародного права. Найголовніше для нас – звільнення всіх територій і майбутня безпека України. Власне, будь-які інші плани, які не включають ці ключові для нас пункти, лише відволікають увагу та не ведуть до справедливого та тривалого миру" – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив експерт із питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій Олександр Хара.

На думку експерта, Моді включився до миротворчого процесу через різні причини. Тут і внутрішньополітичні негаразди, які є у індійського лідера, і, критика з боку України та наших європейських, американських партнерів. Адже Індія – важливий елемент продовження цієї війни, яка економічно підтримує режим Путіна та розширяє співпрацю в оборонці та інших напрямках. Тобто, вона намагається бути країною неприєднання та вдавати такого собі посередника, але активно допомагає агресору.

"Я скептично ставлюся до того, що Індія здатна щось зробити корисного у миротворчому процесі. Найголовніше, ініціативи поза рамками української Формули миру не сприяють, ані завершенню цієї війни, ані встановленню справедливого та тривалого миру. Я думаю, це більше вдавання якоїсь діяльності, ніж насправді якась конкретна зміна, бо у Індії стратегічний інтерес – балансування між США, Росією і Китаєм. Звичайно ж, я абсолютно не хочу критикувати бажання щось зробити і припинити цю війну, але ключові інтереси Індії не збігаються з українськими", – відзначає Олександр Хара.

Експерт вважає, що Індія не є тим чинником, який може зупинити війну або вплинути на Путіна. Українська сторона чітко сформулювала свій підхід, прагнення до формування підтримки з боку міжнародних партнерів та, по можливості, здійснення тиску на Росію. Якщо Індія допомагатиме створювати цей тиск, тоді це одна історія. Якщо ж вона не воліє цього робити, а на сьогодні саме так і виглядає, та проводитиме виключно свою гру, – то це інша історія.

"Ми бачимо Індію лише корисною, якщо вона доєднається до наших ідей і відстоюватиме інтереси міжнародної спільноти, бо ми хочемо нічого більше, ніж відновлення дій міжнародного права. Звісно, подивимося, але я нічого від цього візиту не чекаю, окрім чергової хвилі російської пропаганди. Індуси просто нададуть додатковий інформаційний привід росіянам, щоб розповідати, що вони готові до миру, але Україна не хоче і Україна має рахуватися з ситуацією, яка склалася із втратою територій і готуватися втратити ще частину свого суверенітету. Ось і все, чого особисто я очікую у цьому відношенні", – констатував Олександр Хара.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Топ-5 полезных функций iPhone, о которых пользователи не знали: что пригодится
Фокус
2025-02-22T13:00:54Z
Сигналы из глубин Вселенной: ученые пытаются понять, кто именно из инопланетян хотел связаться с Теслой
Знай
2025-02-22T12:51:01Z
Одна маленькая, но важная настройка, которую надо менять на каждом Android-смартфоне
Фокус
2025-02-22T12:00:06Z
На британском острове нашли 2000-летнюю "магическую" ложку
Апостроф
2025-02-22T09:03:09Z
Как ученые помогают громадам найти решения для устойчивого развития
ZN UA
2025-02-22T06:33:35Z
Официально: Студия Iron Galaxy анонсирует 4 марта новую Tony Hawk's Pro Skater
GameMag
2025-02-21T20:21:38Z
Obsidian Entertainment довольна стартовыми продажами Avowed — игру для Xbox Series X|S и ПК хорошо покупают
GameMag
2025-02-21T20:16:41Z
Split Fiction от разработчиков It Takes Two получит полный кроссплей
GameMag
2025-02-21T20:16:32Z
Cyberia Nova анонсировала дополнение «Земской собор» для игры «Смута»
GameMag
2025-02-21T20:09:32Z
Масленица: рецепты, которые понравятся всем
Комсомольская правда
2025-02-22T11:57:34Z
Узнайте, какая ваша суперсила, выберите одно из пяти солнц: интересный тест
TSN
2025-02-22T11:51:13Z
Ракам - богатство, Козерогам - прибыль во всем: финансовый Таро-прогноз на март 2025 для всех знаков
Фокус
2025-02-22T11:21:30Z
Маникюр на 8 марта: 10 модных и оригинальных дизайнов
Marie Claire
2025-02-22T11:00:11Z
Вы также будете так делать: зачем замораживают хлеб перед употреблением
TSN
2025-02-22T10:36:55Z
Как подобрать помаду под цвет кожи: полезные тесты и советы
TSN
2025-02-22T10:36:55Z
90% людей ошибается: сколько минут можно держать чайный пакетик в чашке
TSN
2025-02-22T09:33:00Z
Практика «Путь героя»: 7 вопросов, которые помогут найти смысл жизни
Marie Claire
2025-02-22T08:00:51Z
Почему нельзя хранить помидоры в холодильнике: разрушаем популярный миф
Знай
2025-02-22T06:51:09Z
Преступники похитили кредитку мужчины и выиграли в лотерею: полиция говорит, что это были бездомные, детали
Фокус
2025-02-22T12:45:05Z
На Чернобыльской АЭС спасатели ликвидируют ячейку тления
ZN UA
2025-02-22T11:22:45Z
В Купянске дрон уничтожил автомобиль, есть раненые
Корреспондент
2025-02-22T11:15:59Z
На ЧАЭС осталась одна ячейка тления после удара "шахеда"
Корреспондент
2025-02-22T10:52:47Z
Тление на ЧАЭС после удара продолжается. Спасатели частично открыли укрытие
Лига
2025-02-22T10:48:19Z
В центре Днепра произошел взрыв: что известно
TSN
2025-02-22T10:33:31Z
Военный попал под суд, пытаясь защитить семью от наркопритона: жители живут в страхе уже 15 лет
Знай
2025-02-22T10:30:02Z
Россияне атаковали Киевщину беспилотниками, погиб железнодорожник
Комсомольская правда
2025-02-22T08:51:50Z
ВМС Германии сорвали попытку загрязнения водоснабжения на фрегате "Гессен": подробности инцидента
TSN
2025-02-22T07:51:05Z
Франция выиграла женскую эстафету на чемпионате мира, Украина не вошла в топ-10
Корреспондент
2025-02-22T13:21:40Z
Катмен Усика дал прогноз на реванш Бетербиева с Биволом
Корреспондент
2025-02-22T12:06:16Z
Бывший футболист сборной Украины Ракицкий участвовал в бою с российскими оккупантами
ZN UA
2025-02-22T11:27:50Z
Баколе объяснил, почему принял бой против Паркера
Корреспондент
2025-02-22T11:09:24Z
Гвоздик оценил шансы Бетербиева и Бивола в реванше
Корреспондент
2025-02-22T10:24:57Z
Трубина отправят в запас Бенфики на ближайшие матчи - источник
Корреспондент
2025-02-22T09:24:41Z
Назван соперник, ради которого Тайсон Фьюри может вернуться в большой бокс
Известия Киев
2025-02-22T08:31:21Z
Уоррен назвал потенциальных соперников Дюбуа после срыва боя с Паркером
Корреспондент
2025-02-22T08:24:08Z
Принцу Гарри на "Играх непокоренных" подарили браслет от Superhumans и Guzema Jewelry
Комсомольская правда
2025-02-22T07:18:24Z
Самые кровавые бои еще впереди: The Independent назвав сроки захвата Донбасса
TSN
2025-02-22T13:18:03Z
Россия скинула на Константиновку семь ФАБов, есть погибшие
Лига
2025-02-22T13:00:51Z
Артиста возмутил способ использования маскировочных сеток в бригаде ВСУ/Комик прокомментировал штабное фото 30-й бригады
Апостроф
2025-02-22T13:00:14Z
Стало известно, как россияне могут прикрываться военнопленными ВСУ: где их могут удерживать
Comments UA
2025-02-22T12:36:47Z
Скандал в 155-й бригаде: военная омбудсмен озвучила свои выводы
TSN
2025-02-22T12:33:24Z
Келлог посетил раненых украинских военных
ZN UA
2025-02-22T12:06:06Z
Как накажут бойца ВСУ за отказ выполнять задачу: военная омбудсмен объяснила
TSN
2025-02-22T11:36:40Z
Зима держится, но весна уже на подходе: прогноз погоды на выходные
TSN
2025-02-22T11:09:21Z
"Другого русского мира не бывает": журналист отреагировал на убийство оккупантами зоозащитницы в Донецке
Апостроф
2025-02-22T10:48:33Z
Весна-лето 2025: 5 новых тенденций в моде
Comments UA
2025-02-22T13:21:39Z
Глава Amazon пытается понять, кто должен сыграть нового Джеймса Бонда — зрители массово голосуют за Генри Кавилла
GameMag
2025-02-22T13:07:29Z
Расставляем акценты: 11 модных украшений на 2025 год, которые сделают образ ярче
Marie Claire
2025-02-22T13:00:30Z
Антон Лирник обратился к чиновникам РФ и назвал их "идиотами"
GlavRed
2025-02-22T11:30:52Z
5 лучших драматических мини-сериалов Netflix, которые можно посмотреть прямо сейчас
Фокус
2025-02-22T10:15:37Z
Скандал в Европе: почему Италия требует дисквалификации представителя Эстонии с Евровидения
Comments UA
2025-02-22T10:15:22Z
Денис Родькин и Элеонора Севенард: 10 фото звезд балета, которые доказывают, что между ними настоящая любовь
Marie Claire
2025-02-22T10:09:24Z
Звезда "Лиги смеха" Настя Ткаченко шокировала исчезновением жениха после предложения: "Он испугался"
TSN
2025-02-22T09:06:21Z
Core недели: расстегиваем куртку снизу, как Кайли Дженнер
Marie Claire
2025-02-22T09:00:09Z
Похож на мяч: женщина показала кота с "самыми большими" в мире щеками
Фокус
2025-02-22T13:06:17Z
Информационная война: как медиа манипулируют людьми
Comments UA
2025-02-22T13:03:18Z
Нидерланды активизируют поиски похищенных экспонатов из музея Дренте из-за угрозы их уничтожения
Известия Киев
2025-02-22T12:36:22Z
Более 2000 грн ежемесячно: часть пенсионеров получит внушительные надбавки
Знай
2025-02-22T12:30:12Z
Писатель поставил "странный" диагноз украинцам/ Кокотюха считает, что большинство украинцев с проукраинскими взглядами верят в чудеса
Апостроф
2025-02-22T12:15:27Z
В Украине появится новая система оплаты штрафов: известно, за что придется платить
Политека
2025-02-22T12:03:09Z
Почему военнослужащие хотят покинуть армию, а гражданские не хотят мобилизоваться: уполномоченная президента дала ответ
TSN
2025-02-22T11:36:50Z
Тысячи семей остались без субсидий: почему в феврале помощь на коммуналку остановили
Знай
2025-02-22T11:30:47Z
Секрет под полом: семья обнаружила бассейн прямо в гостиной
Фокус
2025-02-22T11:15:39Z
Омолодить мозг на десяток лет: ученые рассказали, что для этого надо сделать с телефоном
Фокус
2025-02-22T13:21:24Z
Защитить мозг от деменции: ученые рассказали, как сделать это всего за 35 минут в неделю
Фокус
2025-02-22T12:45:29Z
Сохранят молодость и женское здоровье на долгие годы: 3 простых напитка, которые нужно пить всем девушкам
Знай
2025-02-22T10:51:27Z
Так же, как COVID-19: мир может атаковать новый вирус
Comments UA
2025-02-22T10:36:08Z
Магнитная буря 22 февраля: какая будет ее активность
UAToday
2025-02-22T09:06:08Z
Как созреть авокадо: простые способы, которые помогут сделать фрукт мягким
TSN
2025-02-22T07:51:29Z
Принимая этот витамин, вы снизите риск образования камней в почках больше, чем на 20%
Comments UA
2025-02-22T07:33:24Z
Магнитная буря 22 февраля: какая будет ее активность
TSN
2025-02-22T05:54:34Z
"Квантовая информация": ученые зафиксировали странную мозговую активность умерших пациентов
Фокус
2025-02-22T02:15:40Z
Украинцам сообщили о правилах получения пенсии: придется идти в ПФУ
Политека
2025-02-22T13:03:16Z
Могут ли на украинских пенсионеров устно оформить кредит: ответ опытного юриста
Знай
2025-02-22T12:12:03Z
Россия собирается перевозить газ на атомных субмаринах
Корреспондент
2025-02-22T11:57:02Z
Чистая прибыль банков в Украине за год возросла на 17,2 млрд
Известия Киев
2025-02-22T11:34:37Z
Цены бьют рекорды: в каких городах Украины продолжает дорожать жилье
Фокус
2025-02-22T11:00:37Z
Сразу два аэропорта в России ввели ограничения на полеты из-за угрозы атак беспилотников
ZN UA
2025-02-22T10:37:53Z
В России остановлена перекачка нефти на два НПЗ - СМИ
Корреспондент
2025-02-22T10:15:04Z
Для "сладкой" жизни нужно 39 грн: магазины изменили ценники сахара, соли и муки
Знай
2025-02-22T10:12:40Z
Курс валют в Украине 22 февраля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-02-22T09:42:15Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Дебютировала новая Honda Accord 2025: как изменился семейный седан
Фокус
2025-02-22T10:00:17Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
В заброшенном поместье нашли ничейную коллекцию редких и старинных авто
Фокус
2025-02-20T15:51:07Z
Каким теперь видят мир в Украине США: Кэллог сделал заявление
Comments UA
2025-02-22T13:21:29Z
Зеленский провел разговор с премьером Нидерландов: заявления лидеров
Хвиля
2025-02-22T13:19:44Z
Украина уже выиграла войну, нужно лишь закрепить результаты, — Тимочко
Фокус
2025-02-22T13:15:37Z
Премьер Испании перед визитом в Киев заявил, что Украине нельзя навязывать мир
Европейская правда
2025-02-22T13:10:37Z
Sky News: Украина еще не готова подписать "соглашение о недрах" с США
Европейская правда
2025-02-22T13:09:33Z
Подписание соглашения о редкоземельных металлах между Украиной и США отложено - СМИ
TSN
2025-02-22T13:06:00Z
Трамп вновь будет недоволен: какое решение откладывает Зеленский
Comments UA
2025-02-22T13:00:47Z
Стали известны новые подробности об обмене Медведчука: Кремль занял странную позицию
Comments UA
2025-02-22T12:52:05Z
Стало известно о нетривиальной болезни Трампа
Апостроф
2025-02-22T12:42:34Z