MY.UAНовини
Керченський міст почав сипатися, ЗСУ наступатимуть на Крим? Інтерв’ю з капітаном Заблоцьким
Керченський міст почав сипатися, ЗСУ наступатимуть на Крим? Інтерв’ю з капітаном Заблоцьким

Керченський міст почав сипатися, ЗСУ наступатимуть на Крим? Інтерв’ю з капітаном Заблоцьким

На сьогодні Керченський міст залишається для країни-агресора Росії найбільш потужним логістичним шляхом постачання паливних матеріалів, озброєння та усього необхідного окупаційному угрупованню в Криму, особливо в ситуації, за якої поромні перевезення через блокування переправи стали неможливими. Проте, за повідомленнями кримських партизанів, удари по Керченському мосту нарешті далися взнаки. Конструкція почала деградувати й обсипатися. Водночас частину ворожих військ із півдня материкової частини України було перекинуто на Курщину.

Чи є така ситуація слушною нагодою для того, аби розпочати операцію зі звільнення півострова? Очевидно, що для цього необхідні чималі резерви, підтримка з неба та інші речі, й широкому загалу невідомо, чи мають ЗСУ все необхідне. Проте відомо, що Кримський перешийок сьогодні захищає нечисленне угруповання ворога – усього 10 тисяч військових. Усе це створює певні передумови для нового етапу діяльності Сил оборони на півдні.

Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA висловив військово-морський експерт, оглядач журналу Defense Express, науковий співробітник Національного військово-історичного музею України, капітан I рангу у відставці Володимир Заблоцький.

– За повідомленнями партизанського руху "Атеш", через удари ЗСУ розпочалася деградація конструкції Керченського мосту, його окремі частини почали обсипатися. Якщо дійсно ця споруда впаде вже найближчим часом, чи може це стати слушною нагодою для початку операції з деокупації Криму?

– Це взаємопов’язані речі. Я не знаю задумів Генерального штабу ЗСУ, але для цього потрібні війська, авіація, а в нас її наразі недостатньо. Так, ми нищимо ППО противника, але завдавати ударів у глибину півострова? Я не бачу таких резервів, які могли б бути там залучені. Хоча, можливо, це був би сюрприз, якби виявилося, що в нас такі війська є, а інформацію про це не оприлюднювали, щоб створити фактор несподіванки. Так само як це було на Курщині.

Якщо міст буде фізично зруйновано – добре, хай узагалі розвалиться. Але, на жаль, наразі автомобільна складова Керченського мосту працює, хоча й дуже складно, її постійно перекривають. Противник стягує туди всі наявні засоби ППО. Фактично, іншого виходу в них немає, тому що після знищення поромів і – головне – блокування підходів до поромної переправи через те, що в протоці затонув залізничний пором "Кавказ", вони не можуть поставити туди новий пором. Підіймати затонулий пором – це ціле діло, це не так просто і не так швидко.

Але ворог змушений щось робити, бо його війська в Криму залишаються без пального, без боєприпасів. І не лише в Криму, бо через півострів транзитом йде постачання на Запоріжжя.

А інше плече, яке залучене для постачання усього необхідного для військового угруповання, – це залізниця з Ростова на Маріуполь і Мелітополь. Але до Криму вона не доходить. Отже, угруповання в Криму та інша інфраструктура залишаються на "голодному пайку". Одного лише дизельного пального окупаційна армія зжирає у величезних кількостях.

– Отже, якщо враховувати плече постачання, Керченський міст є для окупанта пріоритетнішим порівняно з суходільним шляхом, і саме тому він конче зацікавлений у збереженні мосту?

– Так. Річ у тому, що міст для того й будувався, щоб мати незалежний шлях постачання. Залізниця мосту – це про військо. Окупаційна армія воює вагонними нормами, витрачає величезну кількість боєприпасів. До цього потрібно ще й продовольство, щоб годувати цих "зелених чоловічків", і все решта необхідного. А цього не буде, коли не буде мосту.

Возити морем – ризиковано, та й немає чим. Звичайні судна довго розвантажуються, та й у Росії немає такого флоту. А танкерний флот працює у зовсім іншому напрямі.

У Росії були пороми, пристосовані для того, щоб брати цілий ешелон. Приклад – "Конро Трейдер". Там прокладені залізничні рейки, він може одразу взяти 60-80 вагонів (22 серпня пором було знищено у порту "Кавказ". – Ред.).

Отже, те, що росіяни робили через Керченський міст, вони дублювали поромами, але наразі поромів немає, цей напрямок заблоковано. Решта десантних кораблів для цього не пристосовані. А їх залишилася усього половина від того, що було, і ризикувати ними не будуть. Тому противник буде змушений використовувати Керченський міст, возити по одній, максимум по п’ять цистерн, возити тепловозами, електровозами, залізничною складовою цього мосту.

Але головна проблема полягає у тому, що під час першої спроби знищення мосту була зроблена дуже складна і вкрай вдала операція з виведення його з ладу на перспективу. Перед вибухом на автомобільній ділянці було уражено ешелон, який чомусь стояв саме навпроти тієї ділянки, де стався вибух. Уламки від вибуху уразили кілька цистерн, які згоріли вщент. Пожежа тривала кілька годин поспіль. Пальне, яке виливалося, стікало донизу і горіло навіть не на рейках, а на стійках, які тримають міст.

Це означає високотемпературний вплив на конструкцію, через що вона втрачає свої опорні спроможності. Отже, конструкція нібито ціла, але вона вже не може витримати навантаження, яке було до цього. Структура металу порушена. А для того, щоб відремонтувати, треба розібрати. А це зробити непросто. Ферми підганялися суднами в готовому вигляді, потім підіймалися домкратами і кріпилися. Тобто треба повністю зняти цю споруду і замінити на нову. Якщо розібрати її на місці, то вона просто переламається, адже тримає величезне навантаження. Вона може просто впасти та ще й заблокувати фарватер Керченської протоки.

– Є інформація про те, що частину російського окупаційного угруповання з півдня було перекинуто на Курщину. За вашими оцінками, чи є це суттєвим перекиданням? Чи може це сприяти початку деокупації півострова?

– Я б хотів, щоб це було саме так. Можливо, я чогось не знаю, але за повідомленнями у противника саме на Кримському напрямку залишилося близько 10 тисяч. Це вкрай мало для оборони. Хоча, в історії був приклад білогвардійського генерала Якова Слащова. У 1919-1920 роках він утримав Кримський перешийок завдяки тому, що маневрував невеликою кількістю військ на основних напрямках. Він пропускав противника в певні райони, а потім знищував короткими контрударами й вогневим впливом. У нього було дуже мало військ, ворожа армія переважала у живій силі та озброєнні, але все-таки Крим утримався, зокрема, завдяки флоту зі сторони Азовського моря.

Противник може спробувати це зробити й зараз. А ми, можливо, маємо свої заходи, свої плани, щоб наш наступ був несподіваним.

Але ворог передбачає таку загрозу. Він створив не просто систему оборони, а ще й замінував імовірні шляхи проникнення з боку суходолу у бік півострова. Але це не означає, що такі кроки допоможуть. Адже все, що робить одна людина, може бути порушено іншою людиною.

Нагадаю, що наша морська піхота збільшила кількість військових. Плацдарми на лівому березі Дніпра, Кринки тощо – це все про морську піхоту. До того ж ми отримали велику кількість десантних катерів. Йдеться щонайменше про десанти на лівий берег Дніпра. Можливо, будуть десанти й з морського боку.

Це означає створення для противника загрози з обох боків. Щоб відбитися, щоб маневрувати вже на півострові, треба мати якісь сили, якісь. Нагадаю, на півночі та заході Криму у ворога немає жодних засобів ППО, вони всі вибиті.

Практично щотижня, а можливо й щодня, ми завдаємо ударів по ворожих аеродромах у Криму. Противник уже не ризикує розміщувати там авіацію, бо зазнає втрат. Ми б’ємо по логістичних центрах, по центрах комунікації, штабах, складах тощо. Відповідно, противник виводить звідти усе, що може. Але щоб евакуювати все, йому потрібен той самий Керченський міст або пором. Проблема стане ще більшою, якщо ми перетворимо Крим на острів, переріжемо для ворога виходи на материк.

Ми працюємо в потрібному напрямі. Це складно, але успіхи є, і вони очевидні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Києві попередили про шум, який можуть чути містяни: що сталося
24tv
2024-11-23T18:18:04Z
Куди рухається війна: боєць із батальйону «Вовки Да Вінчі» зробив невтішний прогноз
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T18:06:24Z
Коли в Україні припиняться снігопади та дощі
24tv
2024-11-23T18:03:38Z
Снігопади та штормовий вітер: синоптик назвала дату, коли прийде потепління
GlavRed
2024-11-23T17:51:32Z
Погода в Одесі на 24 листопада: синоптики приголомшили свіжим прогнозом
Политека
2024-11-23T17:27:28Z
Пережили тортури та знущання: який вигляд мають звільнені з російського полону азовці
24tv
2024-11-23T17:27:12Z
У Маріуполі росіяни масово роздають житло мігрантам із Середньої Азії
Комсомольская правда
2024-11-23T16:46:02Z
Генштаб оцінив оперативну обстановку на фронті
1News
2024-11-23T16:06:37Z
У Краматорській і Святогірській громадах Донеччини облаштували сім свердловин
УкраинФорм
2024-11-23T16:01:43Z
Україна готова ділитися з Африкою досвідом знищення вагнерівців
1News
2024-11-23T18:18:05Z
"Ви думаєте, цей тиран зупиниться?": головний союзник Трампа в Сенаті проти переговорів з Росією
24tv
2024-11-23T18:12:45Z
Чи допоможе Україні ядерна боєголовка
24tv
2024-11-23T18:09:51Z
Як західні технології опиняються в ракетах, що атакують Україну – CNN
iPress
2024-11-23T18:09:42Z
Storm Shadow могли знищити сотні солдатів КНДР на Курщині: який ефект це може мати
24tv
2024-11-23T18:09:36Z
Чи піде Трамп на умови Кремля, нехтуючи Україною: розмова з головним закордонним ворогом Путіна
24tv
2024-11-23T18:03:39Z
Путін поставив за мету витіснити українські війська з Курщини до 20 січня - Зеленський
УкраинФорм
2024-11-23T18:03:22Z
Залужний вважає, що Європа не готова до тривалої війни із Росією
УкраинФорм
2024-11-23T18:01:02Z
У нас буде план завершення війни, у січні побачимо, що пропонує Трамп, – Зеленський
24tv
2024-11-23T17:57:00Z
Прослухали понад 1 млрд слухачів: Spotify назвав найпопулярнішу пісню
Фокус
2024-11-23T17:45:53Z
16-річний син Потапа розкрив подробиці особистого життя: "Подобається дівчина"
TSN
2024-11-23T16:21:39Z
Мама Дорофєєвої розплакалася після концерту доньки: відео зворушливого моменту
24tv
2024-11-23T16:21:02Z
Танці у міні-сукні на вівтарі: у Нью-Йорку вибухнув скандал за участі священника і поп-співачки
24tv
2024-11-23T16:12:09Z
Український Щедрик став музичним супроводом реклами Chanel
360ua.news
2024-11-23T16:03:47Z
5 цікавих українських серіалів, які можна подивитися за вихідні
24tv
2024-11-23T15:36:46Z
Відомий співак розкрив, які пропозиції отримував від чоловіків після концертів: "Були натяки"
TSN
2024-11-23T15:03:05Z
«Путін помер» у «Дикому театрі»
ZN UA
2024-11-23T15:01:07Z
Я трохи розчарована – учасниця "Холостяка-13" поскаржилася на монтаж на проєкті
24tv
2024-11-23T15:00:42Z
Як зробити кислі мандарини солодкими: простий лайфхак
24tv
2024-11-23T16:12:58Z
Повторний огляд для людей з інвалідністю: у МОЗ розповіли, як це проходитиме
24tv
2024-11-23T15:36:32Z
Прокинулися посеред ночі? Цікавий трюк із закочуванням очей може допомогти заснути знову
Фокус
2024-11-23T15:06:04Z
Головною лікаркою Америки стане медикиня з телеканалу Fox News
InternetUA
2024-11-23T15:00:52Z
Лікарі розкрили потенційний ключ до підтримки здоров’я мозку
Portaltele
2024-11-23T14:39:38Z
Медсестра хоспісу розповіла, про що найбільше шкодують люди в останні хвилини життя
Фокус
2024-11-23T14:30:54Z
Найкращий метод для схуднення: вченні порівняли три найпопулярніші
24tv
2024-11-23T14:30:13Z
Учені пов'язали забруднення повітря з аутизмом: пояснення складного зв'язку
24tv
2024-11-23T12:09:11Z
Чоловік планує харчуватися в McDonald's протягом 100 днів: він уже схуд на 15 кг
Фокус
2024-11-23T10:57:14Z
Саленко — про дебют за Динамо: Налаштований боротися за місце в першій команді
Football.ua
2024-11-23T18:15:14Z
Збірна України з баскетболу зазнала третьої поразки поспіль у відборі на чемпіонат Європи-2025
TSN
2024-11-23T18:06:02Z
«Шахтар» розгромив «Інгулець» у футбольній Прем'єр-лізі
УкраинФорм
2024-11-23T18:03:03Z
Шахтар перед ПСВ познущався над Інгульцем
Football.ua
2024-11-23T18:01:33Z
"Арсенал" із Зінченком здобув розгромну перемогу та перервав свою безвиграшну серію в АПЛ
TSN
2024-11-23T18:00:02Z
Феєрія голів: Шахтар познущався з Інгульця в домашньому матчі
24tv
2024-11-23T17:57:59Z
"Найбільший невдаха": Балотеллі отримав першу нагороду після повернення в Серію А
24tv
2024-11-23T17:24:49Z
Атлетіко вирвав перемогу в Алавеса
Football.ua
2024-11-23T17:21:43Z
АПЛ. Евертон із Миколенком і Брентфорд Ярмолюка зіграли внічию, Борнмут із Забарним поступився Брайтону та інші матчі
Football.ua
2024-11-23T17:07:19Z
Укренерго достроково скасувало графіки відключень
УкраинФорм
2024-11-23T18:18:30Z
Завдяки ініціативі «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей - Зеленський
УкраинФорм
2024-11-23T18:13:27Z
Статки Маска сягнули майже 350 млрд доларів: ЗМІ назвали причину
InternetUA
2024-11-23T18:01:03Z
Україна збільшила експорт великої рогатої худоби живою вагою та мороженої яловичини - профільна асоціація
УкраинФорм
2024-11-23T17:48:46Z
Відключення світла 24 листопада: графіки діятимуть лише декілька годин
TSN
2024-11-23T17:30:52Z
Не лише вчителі: кому ще з 1 січня нараховуватимуть доплату до зарплати
GlavRed
2024-11-23T17:27:57Z
Нові правила від Пенсійного фонду: як безробіття може збільшити вашу пенсію
Знай
2024-11-23T17:21:34Z
У Фінляндії у грудні через страйк пілотів скасують 300 рейсів
Европейская правда
2024-11-23T17:05:46Z
Пенсія в Україні: в ПФУ розповіли, де найбагатші пенсіонери
Политека
2024-11-23T17:01:08Z
Майже невразливі для РЕБ: як Україні допоможуть німецькі дрони "міні-Taurus"
InternetUA
2024-11-23T18:16:25Z
Литва направляє 10 млн євро на українську оборонну промисловість
360ua.news
2024-11-23T18:12:11Z
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Знай
2024-11-23T18:06:24Z
Філігранна робота української авіації проти путінців на Курщині: військове зведення від Світана
24tv
2024-11-23T18:03:37Z
У Греції скоїли напад на учасників вшанування жертв Голодоморів в Україні
УкраинФорм
2024-11-23T18:01:43Z
У головному соборі Відня пройшла панахида за жертвами Голодомору
УкраинФорм
2024-11-23T18:01:42Z
ТЦК не хотів оформити чоловіку відстрочку поштою: суд вирішив цю проблему
Политека
2024-11-23T18:01:09Z
Мрія про тихе життя біля струмка обернулася для жінки справжнім кошмаром
Фокус
2024-11-23T17:45:18Z
Система корпусів у ЗСУ має зменшити забюрократизованість - Президент
УкраинФорм
2024-11-23T17:38:03Z
Одна помилка, через яку на кімнатних рослинах немає нового листя: її майже всі роблять
24tv
2024-11-23T18:12:30Z
Чому вітальня виглядає дешево: 8 речей, яких слід уникати
24tv
2024-11-23T17:39:12Z
Можуть стати знаменитостями: кому зі знаків Зодіаку легко стати популярним
Фокус
2024-11-23T17:30:55Z
Грудень чекає: чи буде ваш знак зодіаку серед мандрівників у першому місяці зими
24tv
2024-11-23T16:03:29Z
Чи є різниця, яку сіль використовувати: морську, гімалайську чи кухонну, відповіді, які ви шукали
Знай
2024-11-23T15:51:39Z
Гороскоп Таро для кожного знака зодіаку на 24 листопада: що нас чекає в цей день
Политека
2024-11-23T15:42:45Z
Такої смакоти в магазині не придбаєш: ароматна ромова баба, яка "розлітається" за 5 хвилин
TSN
2024-11-23T15:33:36Z
Чому пляшки для вина мають увігнуте дно: експерти розкрили давню таємницю
GlavRed
2024-11-23T15:27:53Z
Як обрати найсолодші мандарини: прості правила, які варто запам'ятати
24tv
2024-11-23T13:57:43Z
У Броварах жінка постраждала від вибуху гранати
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T17:53:52Z
У Дніпрі затримали чоловіка, який погрожував поліцейським гранатою
УкраинФорм
2024-11-23T17:12:15Z
Чому ілюмінатори в літаках круглі, а не квадратні: капітан літака дав просте пояснення
InternetUA
2024-11-23T16:01:45Z
Інтернет-шахраї ошукали п'ятьох українців на понад 120 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-23T15:59:49Z
Програміст потрапив під суд за незаконний збут алкоголю
InternetUA
2024-11-23T15:16:46Z
Моторошна аварія на Львівщині: пішохід потрапив під колеса трьох автомобілів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T14:52:00Z
В Україні затримали шахрая, який ошукав волонтерів
InternetUA
2024-11-23T14:28:05Z
У Броварах стався вибух у житловому будинку
24tv
2024-11-23T14:21:36Z
У Франції відбулося зухвале пограбування музею на 7 млн євро
360ua.news
2024-11-23T14:03:01Z
«Doomscrolling» руйнує психічне здоров’я
Portaltele
2024-11-23T16:39:14Z
Допомогла "Чорна красуня": вчені знайшли доказ того, що раніше на Марсі була вода
Фокус
2024-11-23T16:06:56Z
Хакери злили персональні дані всіх росіян у даркнет
InternetUA
2024-11-23T15:31:27Z
Учені показали перше фото зорі за межами нашої галактики, зроблене "крупним планом"
24tv
2024-11-23T15:06:39Z
Оновлення смартфона на Android у майбутньому стане набагато легшим: основна причина
InternetUA
2024-11-23T15:01:34Z
Запропоновано спосіб навігації дронів без GPS: за «відбитками рельєфу»
InternetUA
2024-11-23T14:31:20Z
Кумедний кореєць спробував зліпити вареники: смішне відео, що з цього вийшло
24tv
2024-11-23T13:36:19Z
WhatsApp впровадить нову функцію
InternetUA
2024-11-23T13:31:31Z
Топ-7 смартфонів, які вийдуть у 2025 році: флагмани Xiaomi, Samsung, OnePlus, Asus
Фокус
2024-11-23T13:00:58Z
Де можна побачити найнезвичайніші маршрутки
AutoCentre
2024-11-23T17:40:09Z
Маршрутки з дерев’яним кузовом і не тільки – автоекзотика Джакарти
AutoCentre
2024-11-23T16:52:40Z
Українці частіше купують вживані електромобілі
360ua.news
2024-11-23T15:06:16Z
Обман зору? Авто яких забарвлень найчастіше потрапляють в аварії в Україні
Знай
2024-11-23T14:52:40Z
Сміливо, суворо та брутально: київський майстер зробив із "Lanos" карету для бойовиків
Знай
2024-11-23T11:51:11Z
Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям
Хвиля
2024-11-23T11:30:18Z
Toyota створила бюджетний «зелений» аналог Corolla
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T09:42:37Z
В Україну привезли перший електромобіль Cadillac
Фокус
2024-11-23T08:15:06Z
На продаж виставили 58-річний спорткар Chevrolet майже без пробігу
AutoCentre
2024-11-23T08:10:50Z