Очільниця Умані Ірина Плетньова заявила, що місто готується зустрічати паломників вже у вересні 2024 року. Глава Черкаської ОВА Ігор Табурець розповів, що людей попереджають, що в Україні війна, тож їхати сюди небезпечно, пише 24 Канал.
Що влада каже про приїзд хасидів до Умані
Попри це паломництво буде в будь-якому випадку. У 2023 році їх було понад 35 тисяч. Ми маємо бути готовими про те, що удари росіян можуть відбутися в будь-який момент. Навіть сьогодні вночі (проти 10 вересня – 24 Канал) Умань потрапила під атаку "Шахедів". Це дрони, призначені для знищення будівель і живої сили та людей. Приїзд такої кількості паломників вимагає підвищеної уваги,
– заявив Ігор Табурець.
За словами глави Черкаської ОВА, акцентують наразі на укриттях, також працюють над медичною допомогою, санітарним й епідеміологічним благополуччям. Влада планує розгорнути на місці оперативний штаб для координації роботи.
Очільниця Умані пояснила, що в районі паломництва хасидів:
- працюватимуть 4 сміттєвози та техніка для прибирання доріг,
- облаштують 14 блокпостів,
- встановлять 189 додаткових дорожніх знаків та вживатимуть інших заходи, щоб було безпечно та комфортно перебувати там, як і жителям громади, так і паломникам.
Також міська влада розв'язує питання щодо облаштування укриттів та встановлення металодетекторів. Ірина Плетньова наголосила, що не менш важливим є і сплата податків і туристичного збору юридичними та фізичними особами, які займаються прийманням хасидів.
Могилу цадика Нахмана реставруватимуть
Перший заступник міської голови Умані Олег Ганіч розповів, що могила духовного лідера хасидів потребує ремонту та реконструкції.
Ми ніколи це питання не підіймали, але в цьому році якраз дослідили могилу цадика Нахмана і з'ясували, що вона потребує реконструкції. Я думаю, що фонд Рабі Нахмана має активно попрацювати, щоб зробити реконструкцію, бо там одночасно перебуває понад 30 тисяч людей. Ми до цієї могили не маємо відношення, але це потрібно зробити,
– запевнив Ганіч.
Він подякував Фонду, що він допомагає у туристичному зборі.
Своєю чергою піар-директорка Міжнародного доброчинного фонду імені Рабі Нахмана Анастасія Баришнікова розповіла, що на території синагоги зводять безплатний туалет, кафе та мікву (водний резервуар для обмивання з метою очищення від ритуальної нечистоти).