MY.UAНовини
«Ми працюємо на самознищення»: українська редакція «Радіо Свобода» відзначила 70-річчя
«Ми працюємо на самознищення»: українська редакція «Радіо Свобода» відзначила 70-річчя

«Ми працюємо на самознищення»: українська редакція «Радіо Свобода» відзначила 70-річчя

Інше
Статті
«Ми працюємо на самознищення»: українська редакція «Радіо Свобода» відзначила 70-річчя
Статті
Інше

«Ми працюємо на самознищення»: українська редакція «Радіо Свобода» відзначила 70-річчя

Антоніні до такого солідного віку ще далеко, але обмінятися досвідом з колегами ніколи не завадить.
Пилип Зконопель
10 Вер 2024
0
311

Тож у розвідку на урочистості з нагоди події вона відправила мене, молодого і гарячого Пилипа.

Для яскравішого ефекту матінка порадила мені розпочати репортаж із опису фуршету. Або підслухати, про що гомонять легенди українського медіапростору на терасі з виглядом на Дніпро.

Я б так і зробив, якби не війна. Тому вибач, Антоніно, але почну з іншого.

«Завжди відчував, що робитиму репортажі з фронту»

«Привіт, друже!» – тисне мені руку Мар’ян Кушнір. Були часи, коли ми з Мар’яном ділили одну кімнату в гуртожитку Інституту журналістики КНУ. А тут і зараз, на затишному ґанку в центрі столиці, його товариство – це здебільшого люди в «пікселі».

Мар’ян Кушнір, воєнний кореспондент «Радіо Свобода»

Від 2015-го Мар’ян Кушнір працює воєнним кореспондентом «Радіо Свобода». У березні 2022-го, під час роботи в зоні бойових дій у селі Баришівка на Київщині, журналіст отримав контузію. У травні того ж року, готуючи репортаж з Донеччини, він потрапив під обстріл. Нині мій колишній сусід по кімнаті – лауреат журналістської премії «Честь професії» та володар ордену «За заслуги» ІІІ ступеня.

Запитую в Мар’яна:

— Нагадай, будь ласка, як ти потрапив на «Радіо Свобода»?

— У 2014-му, коли почалася війна, я вчився в ІЖ (Інститут журналістики). Якийсь час їздив із волонтерами на передову, а потім почав робити те, що вмію – писати/фотографувати/знімати. 

Прийшов до нині покійної Інни Станіславівни Кузнєцової (колишня головна редакторка київського бюро «РС»). Сказав, що був на війні, що хочу працювати. Ну і понеслося.

— Чому ти подався у воєнкори?

— Я завжди відчував, що опинюся на війні. Тільки не знав, як і коли це буде.

— Пам’ятаю, як у 2011-му чи 2012-му році ти організовував в інституті «Журвесну» (щорічний фестиваль для студентів і випускників ІЖ). Темою ти тоді «чомусь» обрав воєнну журналістику.

— Так, було таке. Вже тоді було відчуття у повітрі, що щось насувається.

— Який репортаж запам’ятався тобі найбільше?

— Коли ми із цим паном (киває в бік чоловіка у військовій формі поруч) у березні 22-го пішли на штурм Рудницького (село Броварського району на Київщині). Тоді я вперше спостерігав за роботою штурмовиків. Тоді ж зрозумів, наскільки це важка праця і як сильно ми повинні бути їм вдячні.

— Що ти відчуваєш, коли повертаєшся з передової до Києва?

— Контраст, звісно, відчувається. Але в голові з цього приводу я вже все розклав по поличках. Є фронт, а є мирна територія, де живуть люди і де зберігається державність. Головне – не забувати, що вона зберігається завдяки жертві наших військових.

— У чому для тебе ключова цінність «Радіо Свобода»?

— Це медіа, яке задає професійні стандарти. З одного боку, нам важко конкурувати з блогерами, які мають менше рамок. З іншого, саме «Радіо Свобода» дає мені можливість займатися воєнною журналістикою. За це йому і вдячний.

Сергій Нужненко (фотограф) та Мар’ян Кушнір (воєнкор «Радіо Свобода»)

На вулиці перестріваю Юрія Бондаря, директора Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, де вчилися ми із Мар’яном. Пан Юрій товаришує із «Радіо Свобода» ще з часів роботи в радянській газеті «Молодь України». Близько десяти років він виходив в ефір «РС» під псевдонімом «Юрій Дарій», а в 1998-му працював спеціальним кореспондетном радіо на зимових Олімпійських іграх у Японії.

Юрій Бондар, директор Науково-навчального інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка

— Пане Юрію, кого із журналістів «РС» із числа випускників та викладачів ІЖ ви могли б відзначити?

— Це ціла плеяда. Першим пригадується Сергій Набока. На жаль, він не встиг закінчити навчання на тоді ще факультеті журналістики, бо був заарештований (у 1981-му Сергія Набоку засудили до трьох років позбавлення волі за розповсюдження антирадянської інформації). Із сьогоднішніх випускників це Мар’ян Кушнір (див. вище). Інна Кузнецова, колишня очільниця київського бюро «Радіо Свобода», викладала у нас на кафедрі телебачення та радіомовлення.

— Як Інститут журналістики співпрацює з «РС» сьогодні?

— Цей зв’язок зберігався завжди. Наші студенти мали і мають змогу стажуватися в головному офісі радіо у Празі. А також проходити практику в київському бюро «Радіо Свобода», що забезпечує сучасні технічні можливості для якісної журналістської роботи.

Сергій Череватий (гендиректор «Укрінформ»), Наталія Лигачова (шеф-редакторка та голова ГО «Детектор Медіа»), Юрій Бондар

«Українська служба припинить існування, коли Україна стане Європою»

Я спускаюся в цокольне приміщення і потрапляю в світлий хол, де на мене та інших гостей вечора чекає фотовиставка про сімдесятирічну історію української редакції «Радіо Свобода». Зі світлин дізнаюся, що все почалося 16 серпня 1954 року в Мюнхені, з «трьох редакторів та однієї стенографістки». Далі – відкриття бюро української редакції в Києві (1992), запуск авторських програм (1994), поступовий перехід із мовлення на FM-хвилях в онлайн (від 2008), створення окремих, позарадійних медіапроєктів: «Схеми», «Крим. Реалії», «Донбас. Реалії» (від 2014).

Раптом помічаю серед натовпу постать, яка ніби зійшла з тих архівних фотографій. Це багаторічний ведучий «Радіо Свобода», колишній спеціальний кореспондент української редакції в Москві, публіцист, телеведучий, нічний кошмар Юлії Латиніної і той, хто «нагородив Шевченківську премію» – Віталій Портников.

— Пане Віталію, якою ви бачите місію українського «Радіо Свобода» в 2024-му?

— «Радіо Свобода» було і залишається стандартом свободи слова. І одним із рушіїв України у бік євроатлантичного простору.

На наших урочистостях я завжди кажу: прийде час, коли українська редакція припинить існування. Це буде час, коли Україна стане частиною Євросоюзу та НАТО. Час, коли вільна журналістика в Україні зароблятиме сама на себе, не шукаючи донорів та спонсорів. А до цього часу наша місія триває.

Віталій Портников

Ставлю те саме запитання Стівену Капусу, президенту «Радіо Свобода». «За сімдесят років наші першочергові цінності залишилися незмінними, – вважає пан Стівен. – «Радіо Свобода» – це дерево, коріння якого розрослося по всій Європі. Багато хто намагався зрубати його, але не вийшло, бо наші паростки міцні». Якби пан Стівен не був медіаменеджером, з нього вийшов би чудовий садівник.

Стівен Капус, директор «Радіо Свобода»

«Це професійне щеплення для журналістської кар’єри»

Поки у залі триває панельна дискусія про свободу слова, непосидющі медійники поволі збираються на терасі, де на них чекає фуршет і вино. Тут я зустрічаюся із Кирилом Лукеренком, виконавчим директором «Громадського радіо». «Радіо Свобода» пан Кирило слухає з перших років у журналістиці. Він наголошує: «РС» для «ГР» – не конкуренти, а колеги.

— Пам’ятаєте, як вперше почули «Радіо Свобода»?

— «РС» потрапило в моє життя з радіоприймачем. Половина з того, що говорили журналісти і ведучі, губилася через «глушилки», але сенс все одно не втрачався. А пізніше, вже молодим журналістом, я потрапив на практику до «Радіо Свобода» у Празі.

— Ось так просто взяли і потрапили?

— Так, написав листа і потрапив. Це були неймовірні два тижні.

Кирило Лукеренко, виконавчий директор «Громадського радіо»

— Які підходи в роботі «Радіо Свобода» запозичує для себе «Громадське радіо»?

— Такі авторитетні медіа, як «РС» і ВВС, завжди були для нас професійними взірцями. Зараз маємо із «Радіо Свобода» спільний проєкт – «Новини Приазов’я». З точки зору підходу до роботи з інформацією ми в одному човні. 

«Поговори зі Жмакіною», – хапає мене за руку Наталія Лигачова, шеф-редакторка та голова правління ГО «Детектор медіа». Антоніна попросила пані Наталію придивитися за мною-нетямущим, якщо раптом розгублюся серед поважного медійного панства. А слово шефині для мене – закон.

Тож продираюся крізь натовп до Юлії Жмакіної, колишньої журналістки «Радіо Свобода», а нині продюсерки «1+1». 

Пані Юлія про щось живо дискутує з колегами. Дебати були її стихією задовго до того, як Савік Шустер перетворив цей формат на телевізійний мейнстрим. У далекому 2002-му Жмакіній вдалося зробити те, що досі не вдавалося нікому з українських журналістів – затягнути до студії «РС» двох політичних антагоністів, Віктора Медведчука та Юлію Тимошенко.

«Я віддала “Радіо Свобода” дев’ять років свого життя. Там я отримала щеплення професійними стандартами на всю свою журналістську кар’єру, – згадує Юлія Жмакіна. – Хтось із моїх колег сказав (на жаль, не пригадаю, хто саме), що абсолютної свободи слова не існує. Я вважаю, що це справді так. Ландшафт української журналістики завжди змінювався зі зміною влади. Але “Радіо Свобода” завжди залишатиметься у цьому бурхливому морі надійним маяком».

«Війна – лише частина того, про що ми маємо розповідати»

Тридцять два роки із сімдесяти. Саме стільки існує київське бюро української служби «Радіо Свобода». Серед гостей вечора я знайшов людину, яка заклала першу цеглинку у фундамент київського офісу, хоча й не пропрацювала в ньому ні дня. Це Богдан Нагайло, колишній директор української редакції «Радіо Свобода» (1989-1991), а нині – головний редактор The Kyiv Post.

— Пане Богдане, як ви переконали керівництво у Празі, що корпункт «Радіо Свободи» має працювати в Києві?

— Переконувати довелося не празьке керівництво, а тогочасну українську владу. Я обережно закинув цю ідею Леоніду Кравчуку, коли брав у нього інтерв’ю в 1990-му. А за кілька днів на виступі Народного руху України публічно оголосив, що Леонід Макарович дав добро на те, щоб «Радіо Свобода» запрацювало в Києві. Зрештою, історія з відкриттям київського бюро тривала ще два роки, і завершив її вже мій наступник, Роман Купчинський.

Богдан Нагайло

— На вашу думку, як змінилася місія українського «Радіо Свобода» за ці сімдесят років?

— Як тоді, так і сьогодні, радіо несе до людей правду. Тоді це були інші умови, а зараз в Україні триває війна. «Радіо Свобода» має залишатися для української журналістики стандартом. І при цьому не забувати, що війна – це хоч і велика та важлива, але одна з частин того, про що ми маємо розповідати.

Насамкінець вечора мені вдається на кілька хвилин «вкрасти» у шановних гостей Наталку Седлецьку, нинішню керівницю київського бюро «Радіо Свобода». Цікаво, як пані Наталка відповість на запитання, яким я сьогодні вже всім набрид.

«Навряд люди, які створювали українську редакцію “Радіо Свобода” сімдесят років тому, розраховували на те, що наша історія буде настільки тривалою, – говорить Наталка Седлецька. – Сімдесят років потому Україна досі бореться за свою незалежність, а українська журналістика бореться із неправдою ворога. Можна сказати, що українське “Радіо Свобода” працює на “самознищення”. І це “самознищення” відбудеться не раніше, ніж в українському суспільстві запанує мир, демократія та свобода слова».

Наталка Седлецька

Той випадок, коли зворотній відлік до світлого українського майбутнього хочеться хоч трохи сповільнити, щоб якісна українська журналістика від «Радіо Свобода» ще пожила.

Власта Лазур (журналістка «Радіо Свобода»), Дмитро Лазуткін (речник міноборони), Андрій Юсов (представник пресслужби ГУР), Наталія Лигачова, Юрій Сугак (генпродюсер каналу «Ми — Україна»)

Севгіль Мусаєва (головна редакторка «Української Правди»)

Продюсер Олександр Богуцький та депутат Дмитро Разумков

Мар'яна Драч, депутат та історик Володимир В’ятрович 

Медіаменеджер Тарас Петрів, Юрій Бондар, Дмитро Разумков, Наталія Лигачова, Ярослав Железняк, Віталій Портников

Мар’яна Драч, директорка української редакції «Радіо Свобода»

Олександр Кліш, представник посольства США

Журналіст «Української правди» Михайло Ткач

Журналіст і письменник Станіслав Асєєв

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній

Головний рабин України Моше Реувен Асман та предстоятель ПЦУ Епіфаній

Журналіст Віталій Портников, колишній посол України у Великій Британії Вадим Пристайко, депутатка Іванна Климпуш-Цинцадзе та екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін

Учасники панельної дискусії про свободу слова в Україні: Власта Лазур (журналістка «Радіо Свобода», модераторка), Юрій Ніколов («Наші гроші»), Крістіна Бердинських (журналістка-фрілансерка іноземних ЗМІ), Олексій Тарасов (головний редактор та ведучий Radio NV)

Фото Ігоря Васильєва

«Антоніна»
Пилип Зконопель
Буданов розповів Жадану, чи варто дивитися нову частину «Нікчемного Я». І що робити з телеграмом та твітером
Теги
Юрій Бондар
Юлія Жмакіна
ювілей
Українська правда
свобода слова
Радіо Свобода
Наталка Седлецька
Наталія Лигачова
Громадське радіо
Інститут ім. Т. Шевченка
1+1
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Альона Омаргалієва відверто розповіла про сварки та стосунки з Тамерланом, який в ЗСУ
24tv
2024-10-06T16:00:56Z
Фанати шоковані - виглядає на 20 років молодшою: Оля Полякова кардинально змінила імідж
Знай
2024-10-06T15:51:26Z
Автори серіалу «Володар перснів» розкрили, ким Темний Маг не є
ITC
2024-10-06T15:37:48Z
Після нещодавнього розлучення: Анастасія Цимбалару зізналася, чи готова до нових стосунків
24tv
2024-10-06T15:21:43Z
Який одяг купити у жовтні: 5 речей, які вам знадобляться
24tv
2024-10-06T15:15:12Z
Лілія Ребрик показала свою велику родину й замилувала, як вони зустрічали старшу доньку з-за кордону
TSN
2024-10-06T15:09:46Z
4 високорейтингові детективні серіали, які тримають у напрузі до останнього
24tv
2024-10-06T14:30:41Z
Відома українська співачка розповіла про кризу у шлюбі і чи вдалося їм з чоловіком здолати проблему
TSN
2024-10-06T14:21:29Z
Тіна Кароль розкрила, яких правил у харчуванні та спорті дотримується для стрункої фігури
TSN
2024-10-06T14:09:33Z
Податкова отримала інформацію: гроші більше не сховати
Знай
2024-10-06T16:06:42Z
Додаткові гроші одиноким пенсіонерам: як отримати 950 грн
Знай
2024-10-06T15:36:26Z
На аукціоні продали останню річ збанкрутілого мільйонера: що це було
TSN
2024-10-06T15:33:09Z
Укренерго не прогнозує відключень світла в понеділок
УкраинФорм
2024-10-06T15:33:07Z
FT: власник New York Sun наближається до придбання Telegraph за $722 млн
Детектор М
2024-10-06T15:24:20Z
Прожитковий мінімум "заморозили": що чекає українців у 2025 році
Знай
2024-10-06T15:06:53Z
З 7 жовтня піднімуться тарифи на оформлення паспортів, обмін водійських прав і не тільки
VGorode
2024-10-06T14:42:37Z
iPhone 16 Pro Max контрабандою ввозять до Індії, щоб уникнути високих цін у країні
InternetUA
2024-10-06T14:34:26Z
Польська валюта в 2024 році: які злоті вийшли з обігу
24tv
2024-10-06T14:06:49Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
У Будапешті тисячі людей протестували проти пропаганди на державному телебаченні
Детектор М
2024-10-06T16:09:10Z
Верховний суд Румунії зняв проросійську кандидатку з президентських перегонів
УкраинФорм
2024-10-06T16:06:07Z
Зеленський увів у дію санкції РНБО проти трьох фізичних осіб і 18 компаній
УкраинФорм
2024-10-06T16:00:24Z
Росія відкликала свого посла зі США, який працював на посаді з 2017 року
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T15:42:03Z
Армія Ізраїлю почала нову операцію на півночі Гази
1News
2024-10-06T15:30:42Z
Що потрібно Україні для перемоги у війні: у США назвали крок для Заходу
GlavRed
2024-10-06T15:21:24Z
Вимагають свободи ЗМІ: угорці вийшли на протести проти державної "фабрики пропаганди"
InternetUA
2024-10-06T15:19:46Z
Атака «Хамас» на Ізраїль витіснила абсолютно Україну, - політолог-міжнародник про те, як змінюється фокус уваги у світі
Политека
2024-10-06T15:19:38Z
Росіяни скинули три КАБи на Костянтинівку, є загиблий і поранені
УкраинФорм
2024-10-06T16:12:56Z
У Києві ліквідували підтоплення у трьох районах
УкраинФорм
2024-10-06T15:55:15Z
Окупанти вдарили по Костянтинівці на Донеччині 3 КАБами: загинула людина, є травмовані
24tv
2024-10-06T15:51:51Z
Контрнаступ ЗСУ: військовий експерт розповів про можливий початок і сценарії
TSN
2024-10-06T15:51:18Z
У Львові відбувся перший ярмарок ветеранського бізнесу
УкраинФорм
2024-10-06T15:39:43Z
"Тонуть у Дніпрі або під вогнем ЗСУ": окупанти зазнають втрат на Херсонщині
24tv
2024-10-06T15:27:25Z
Чергові жертви серед цивільного населення на Харківщині внаслідок ворожих обстрілів: один мирний мешканець загинув, ще троє — отримали поранення
Мій Харків
2024-10-06T15:15:38Z
За добу енергетики ДТЕК повернули світло майже 14 тис. осель після обстрілів
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T15:12:47Z
Місце психологічного відпочинку: у харківському Екопарку відкрили "Бал хризантем"
24tv
2024-10-06T15:12:17Z
Дуров розповів, що його дівчина втратила дитину через стрес у Франції
24tv
2024-10-06T16:12:32Z
Павло Дуров підтвердив стосунки з Юлією Вавиловою і заявив, що вони втратили спільну дитину
Фокус
2024-10-06T16:06:54Z
Фаріон за життя написала послання своєму зятю, який нещодавно загинув на фронті
TSN
2024-10-06T16:06:44Z
Тепер без ТЦК: як потрапити до 93 ОМБр "Холодний Яр"
24tv
2024-10-06T15:57:55Z
У Тернополі відбулася акція на підтримку військовополонених
УкраинФорм
2024-10-06T15:36:33Z
Глава генштабу Польщі вважає, що країна має посилити армію на випадок війни
УкраинФорм
2024-10-06T15:27:46Z
ЗМІ: ЄС змінить модель фінансування військової допомоги для України через постійні вето Угорщини
Европейская правда
2024-10-06T15:27:46Z
Краса і молодість збережуться на довгі роки: чим потрібно вмитися 7 жовтня
GlavRed
2024-10-06T15:27:45Z
Ексголова Хмельницького МСЕК, якого судили за корупцію, мобілізувався в армію
24tv
2024-10-06T15:27:40Z
Судаков – про покер у ворота ЛНЗ: М'яч на згадку собі не залишив
Football.ua
2024-10-06T16:05:54Z
Козел, який ганявся за учасниками марафону, прибіг першим та отримав медаль
24tv
2024-10-06T15:42:35Z
Фінал ЧС-2024 з футзалу: онлайн-трансляція матчу Бразилія – Аргентина
24tv
2024-10-06T15:42:28Z
Лейпциг мінімально здолав Гайденгайм
Football.ua
2024-10-06T15:37:47Z
Довбик – в основі на матч проти Монци
Football.ua
2024-10-06T15:27:18Z
Серія А: Лаціо переміг Емполі, Болонья поділила очки з Пармою
Football.ua
2024-10-06T15:19:54Z
Вінісіус пропустить матчі збірної Бразилії через травму
Football.ua
2024-10-06T15:15:58Z
Челсі з Мудриком не зумів дотиснути Ноттінгем Форест
Football.ua
2024-10-06T15:10:33Z
Астон Вілла зіграла внічию з Манчестер Юнайтед
Football.ua
2024-10-06T15:03:07Z
Що буде, якщо їсти тільки мʼясо
24tv
2024-10-06T15:45:19Z
Здоров’я за знаком Зодіаку: до яких хвороб ви схильні найбільше
Знай
2024-10-06T12:51:38Z
Причини виникнення епілепсії: знайшли нові варіанти генів
24tv
2024-10-06T12:51:34Z
Вчені розробили молекулу, яка імітує переваги фізичних вправ і голодування
Portaltele
2024-10-06T12:01:01Z
Знайшли простий спосіб зменшити біль в спині
24tv
2024-10-06T10:39:53Z
Вчені знайшли альтернативу канабісу "без кайфу": що може змінити це відкриття
TSN
2024-10-06T10:39:13Z
Неочікувана користь кави: вчені розповіли, як покращити здоров'я за допомогою напою
GlavRed
2024-10-06T10:27:59Z
Не їсти після 6, щоб схуднути - це не міф? Відома фітнес-тренерка назвала головне правило стрункості
Знай
2024-10-06T09:51:48Z
Назвали напій, який знижує ризик інсульту
24tv
2024-10-06T09:09:40Z
На Львівщині курсант покинув частину на кілька годин: суд виніс йому рішення
Политека
2024-10-06T16:00:13Z
На Тернопільщині жінки пішли в ліс і загубилися: одну з них виявили мертвою
24tv
2024-10-06T15:57:29Z
Приставив до шиї пістолет: на Ніколаса Карму напали у Полтаві – що сталося
24tv
2024-10-06T15:27:23Z
Напередодні річниці 7 жовтня: стрілець-одинак влаштував теракт в ізраїльському місті Беер-Шева
Фокус
2024-10-06T15:15:28Z
У Дагестані згорів торговий центр: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T14:54:52Z
На Рівненщині знешкодили нерозірваний безпілотник
УкраинФорм
2024-10-06T14:46:35Z
Згоріло ціле селище: через лісову пожежу на Харківщині загинули люди, понад тисячу будинків знищено
TSN
2024-10-06T14:36:53Z
На півдні Ізраїлю стався теракт - одна людина загинула, ще 10 поранені
Комсомольская правда
2024-10-06T14:21:45Z
У Харківській області повністю згоріло село через лісову пожежу
Фокус
2024-10-06T14:21:35Z
Дата народження вказує на магічний дар кожної людини: як дізнатись свій
GlavRed
2024-10-06T16:04:11Z
Оригінальні картопляні гнізда з фаршем та сиром: як зробити ситний обід
Политека
2024-10-06T15:31:21Z
Кава в зернах чи мелена: експерт розповів, яку краще обрати та як її зберігати
24tv
2024-10-06T15:27:04Z
Банани будуть стояти 26 днів: геніальний спосіб, який захочуть повторити всі
24tv
2024-10-06T15:21:14Z
8 непотрібних предметів у ванній кімнаті, від яких вам слід позбутися якомога швидше
24tv
2024-10-06T15:12:04Z
Вендлини, хабліна і карманадля: дегустуємо смачне їджинє у галицькій ресторації
24tv
2024-10-06T15:06:51Z
Як підготувати багаторічні рослини до холодів: досвідчені господині розкрили секрети
Политека
2024-10-06T14:40:17Z
Медовик з манним кремом: Ліза Глінська дала рецепт швидкого та простого десерту
Политека
2024-10-06T14:15:50Z
Ось 5 речей у вашій спальні, які заважають вам спати: пора їх змінити
24tv
2024-10-06T13:54:54Z
В Україні розробили аналог автомобіля-амфібії ЛуАЗ-967
AutoCentre
2024-10-06T15:55:29Z
60-річний актор Кіану Рівз дебютував у професійному автоспорті
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T11:57:46Z
Гнав, "сидячи" у телефоні: 20-річний мільйонер розбив машину за 5 млн грн
Фокус
2024-10-06T11:12:45Z
Як з’явився один з найкрасивіших автомобілів – Alfa Romeo GTV
AutoCentre
2024-10-06T10:43:12Z
У Києві помітили новітній потужний спорткар Mercedes
Фокус
2024-10-06T07:51:34Z
Citroen готує ефектного суперника Toyota RAV4
AutoCentre
2024-10-06T07:06:28Z
General Motors розробляє нову систему автономного водіння L3
Portaltele
2024-10-06T07:01:02Z
Водіям варто протерти лобове скло цим овочем, щоб уникнути запотівання
24tv
2024-10-06T03:51:06Z
Нові правила оренди автомобілів: що пропонують змінити для водіїв
Хвиля
2024-10-05T20:18:09Z
Дельфіни вміють посміхатися: нове дослідження вчених
360ua.news
2024-10-06T16:06:59Z
Вчені стверджують, що Антарктида зеленіє з безпрецедентною швидкістю
Portaltele
2024-10-06T16:05:21Z
Intel заявила, що кошмар із чіпами Raptor Lake закінчився
Portaltele
2024-10-06T16:05:14Z
Як поставити вимикач для світла: покрокова інструкція
24tv
2024-10-06T15:30:05Z
Названо найважливішу інновацію в складаних телефонах цього року
InternetUA
2024-10-06T15:16:00Z
One UI 7 на Android 15 вийде у 2025 році
Portaltele
2024-10-06T15:01:51Z
Розкрито одну з найбільших таємниць Землі – як єгиптяни переміщували каміння для пірамід
TSN
2024-10-06T14:36:00Z
Intel повністю виправила нестабільність Core 13-го та 14-го поколінь — але не роботу вже ушкоджених процесорів
ITC
2024-10-06T14:16:13Z
Найекстремальніше зіркове скупчення Чумацького Шляху: ЕКА показало фантастичний знімок
TSN
2024-10-06T14:09:01Z