MY.UAНовини
Чи «згорять» 1 жовтня американські мільярди для України
Чи «згорять» 1 жовтня американські мільярди для України

Чи «згорять» 1 жовтня американські мільярди для України

Чи «згорять» 1 жовтня американські мільярди для України

Якщо в Україні, як і в багатьох країнах світу, фінансовий рік закінчується 31 грудня, то в США — 30 вересня.

І ось у Києві представники неурядових організацій б’ють на сполох: що буде з грішми, які США заклали в бюджет для надання оборонної допомоги Україні, але ще не встигли використати? Вони «згорять» 1 жовтня? Ці ж питання хвилюють і українську владу.

Для нас важливий кожен долар, що йде на військові потреби. Тому що це засоби ППО, літаки й танки, ракети й снаряди, бронежилети й каски. Це оборона на лінії фронту. Це захист шкіл і лікарень, ГЕС і трансформаторів у тилу. Це збережені життя українців.

Стабільна фінансова й військова допомога Сполучених Штатів Україні — це також одна з умов, за яких, як вважають багато політиків і експертів, для Києва відкриється можливість вести переговори з Москвою із сильніших позицій.

Та, як заявив в інтерв’ю NBC News Володимир Зеленський, Україна досі не одержала військової допомоги, передбаченої рішенням Конгресу. «Є позитив щодо рішення Конгресу, але є й негатив, що всі проголосовані пакети ми досі очікуємо в Україні. Повільно йдуть ці процеси, тому ми не можемо тотально посилити наші бригади, щоб стояти міцно», — зазначив Зеленський.

То що ж, виділені Конгресом Києву гроші пропадуть 1 жовтня?

Щоб відповісти на це екзистенційне для України питання, спочатку слід розібратися в тій непростій, заплутаній схемі надання військової допомоги Києву та її фінансування, яку використовує Вашингтон.

Нагадаємо, що після піврічних дебатів у квітні Конгрес ухвалив закон 118-50. Серед іншого він передбачає додаткові асигнування на 2024 фінансовий рік кільком федеральним агентствам для допомоги України. Йдеться про 61 млрд дол. Одразу уточнимо: далеко не все з цієї величезної суми є військовою допомогою. Та й не всі ці гроші призначені для нас. Один зі співрозмовників ZN.UA зазначив, що близько 50% цієї суми йде американцям на поповнення американської армії військовою технікою замість тієї, яку віддадуть українцям, покриття логістичних послуг тощо.

 Водночас є кілька програм і механізмів, через які США надають оборонну допомогу Україні. Основні з них такі:

президентські повноваження з передачі озброєнь (Presidential Drawdown Authority). PDA дає змогу президентові, відповідно до Закону про іноземну допомогу від 1961 року й на підставі даних йому Конгресом повноважень, прямо передавати іноземним партнерам озброєння із запасів американської армії. Така допомога може почати надходити протягом кількох днів або навіть годин після затвердження, оскільки техніка, зброя та боєприпаси вже перебувають на складах армії США;

ініціатива з надання допомоги в сфері безпеки України (Ukraine Security Assistance Initiative). USAI передбачає закупівлю зброї у виробників, а не її передачу зі складів армії США. У такому разі постачання може тривати від кількох місяців до року-двох. Але, за словами радника Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) у Вашингтоні Марка Кансіана, перевага цього механізму — в тому, що озброєння й військова техніка мають повний термін служби, є останньою версією і їх закупівля не шкодить військовій готовності США;

програма іноземного військового фінансування (Foreign Military Financing). FMF передбачає надання грантів і кредитів іноземним урядам для фінансування купівлі американської зброї, оборонної техніки, послуг і навчання.

 За даними бюро військово-політичних справ Держдепартаменту, починаючи з повномасштабного вторгнення Росії й до 6 вересня 2024 року США надали Україні 55,7 млрд дол. у вигляді військової допомоги. Водночас, як зазначено у звіті, підготовленому Дослідницькою службою Конгресу США (CRS), станом на травень 2024 року на допомогу в межах PDA, USAI та FMF, виділену Україні США в 2022−2024 роках, припадає 52,77 млрд дол.

Хоча закон 118-50 розрахований на 2024 фінансовий рік, це не означає, що всі гроші з 61 млрд, не використані до 30 вересня, пропадуть 1 жовтня. Ці гроші розраховані на кілька років!

Якщо відкрити розділ B, що стосується України, то можна побачити, що одні кошти слід витратити до 30 вересня 2024 року, другі — до 31 грудня 2024-го, треті — до 30 вересня 2025-го, четверті — до 30 вересня 2026-го. І якщо 2024 фінансового року Конгрес запланував виділити Україні 5,9 млрд дол., то 2025 фіскального року — 16,3 млрд дол. 2026 року очікується, що буде витрачено понад 60% із затвердженої Конгресом допомоги в 61 млрд.

Такою є специфіка американського законодавства, що дає змогу виконати фінансові зобов’язання незалежно від завершення бюджетного року. Й до неї конгресмени вдалися у квітні 2024 року, враховуючи ризик того, що Дональд Трамп повернеться до Білого дому й припинить оборонну допомогу Україні.

Дослідницька служба Конгресу США зазначає, що пакети допомоги Україні у сфері безпеки на 2024 фінансовий рік забезпечуються переважно за рахунок додаткових асигнувань у розмірі 28,8 млрд дол. Водночас у розділі B закону 118-50 прописано, що 13,77 млрд дол. призначені для USAI, а 1,6 млрд — для FMF у межах допомоги нашій державі й «країнам, що постраждали від ситуації в Україні». Ці кошти будуть доступні до 30 вересня 2025 року.

А от із допомогою, яку виділяють Україні в межах президентських повноважень із передачі озброєнь, зовсім інша річ, ніж із асигнованими грішми. Адже PDA — це не реальні гроші.

Минулого тижня кілька громадських організацій США звернулися до Держдепу з проханням не втратити можливість до 30 вересня використати для допомоги Україні 6,2 млрд дол., які залишилися й досі доступні в межах PDA, інакше ці гроші згорять. Прес-секретар Пентагону Сабріна Сінгх у відповідь заявила, що доступні кошти для підтримки України Вашингтон планує використати у «будь-який можливий спосіб» після закінчення фіскального року. Водночас Сінгх не уточнила, що буде із залишками коштів, але наголосила на тому, що США майже щотижня оголошують пакети допомоги Україні.

Проте, як зазначено в інформаційному бюлетені бюро військово-політичних справ Держдепу, «PDA — це повноваження, а не джерело фінансування». Це механізм, що дає змогу главі Білого дому, оминаючи Конгрес, швидко передати іноземній державі озброєння, військову техніку та боєприпаси зі складів Пентагону у відповідь на непередбачену ситуацію. А вже потім запаси Міноборони поповнюють із використанням коштів, закладених у бюджеті на фіскальний рік. На 2024 бюджетний рік передбачено близько 13,41 млрд дол. для поповнення запасів Міноборони, відправлених в Україну через PDA.

У біллі також установлюється ліміт суми на рік, за межі якої президент не може виходити, надаючи екстрену допомогу дружній США країні. Зазвичай це обмеження в 100 млн дол. Однак стелю можуть підняти, й для України рамку розширюють уже кілька років поспіль.

Так, на 2022 фінансовий рік для PDA для України Конгрес установив ліміт у розмірі 11 млрд дол., на 2023 рік — 14,5 млрд, а на 2024-й — 7,8 млрд. Водночас, за даними CRS, 2022 бюджетного року адміністрація Байдена санкціонувала допомогу в розмірі 9,225 млрд дол., а 2023 року попередньо погодила 14,6 млрд. І якщо в минулі роки Вашингтон не повною мірою вичерпував квоту, коли надавав Києву військову допомогу в межах PDA, то гроші не зникали, оскільки їх як таких і не було.

Ось і американські дипломати так пояснюють особливості PDA: «Після повідомлення Конгресу немає «дати закінчення терміну дії» для надання оборонних товарів і послуг на суму, що не перевищує зазначену в повідомленні. Будь-який додатковий простір у межах раніше оголошених PDA, виявлений унаслідок перерахування вартості попередніх PDA, залишається доступним для України незалежно від закінчення фінансового року».

Цей коментар Держдепартаменту, органу, який є ключовим елементом у реалізації допомоги через PDA, — останнє роз’яснення положення законодавства.

Тож, коли влітку минулого року внаслідок аудиту військової допомоги Україні з боку США в межах PDA Пентагон виявив, що було переоцінено реальну вартість наданої зброї та військової техніки, помилкою було б вважати, що ці 6,2 млрд дол. згорять із закінченням бюджетного року. Ні! Через PDA Вашингтон може поставити нам на цю суму додаткові засоби ППО, БТР, ракети й снаряди. І ця допомога приплюсовується до ліміту, встановленого Конгресом на черговий фінансовий рік.

6 вересня США оголосили про виділення Україні додаткової допомоги в межах PDA на суму в 250 млн дол. Зокрема пакет включає: ракети для систем ППО й артилерії, бронетехніку, патрульні катери, протитанкову зброю… За приблизними підрахунками, за перші вісім місяців 2024 року в межах PDA Україна одержала зброї та військової техніки на суму близько 3 млрд дол. Очевидно, що Вашингтон не встигне за останні дні вересня вичерпати постачанням озброєння решту квоти на 2024 фіскальний рік.

Допомога США надходить до нас повільно, і її недостатньо не лише для перемоги, а й для оборони.

Експерт фонду «Повернись живим» Микола Бєлєсков підрахував, що починаючи з 24 лютого 2022 року й до листопада 2023-го США та їхні партнери надали або пообіцяли допомогу Україні на суму 80 млрд дол., тоді як за період із лютого 2022 року до вересня 2024-го — 106 млрд. Інакше кажучи, в перші 21 місяць великої війни Україна одержала від партнерів 75% від усієї допомоги, або в середньому 3,8 млрд дол. на місяць. Протягом наступних майже 10 місяців Україна одержала 25% допомоги, або в середньому 2,6 млрд дол. на місяць.

За його словами, трохи рятує ситуацію те, що частина проєктів у межах USAI, розпочатих у перші два роки повномасштабного вторгнення Росії, відтепер доповнюватимуть допомогу, яка надходить через PDA.

То чи збирається Вашингтон витрачати гроші на Україну та її перемогу над Росією? Чому Україна досі не одержала військової допомоги, передбаченої рішенням Конгресу? Адже склади армії США заповнені зброєю, військовою технікою, боєприпасами. Наприклад, сотнями літаків F-16. За наявності відповідної політичної волі Вашингтон міг би, використовуючи формат PDA, передати Києву значні обсяги допомоги.

Однак цієї волі в нинішньої адміністрації немає.

Чому?

Співрозмовники ZN.UA стверджують, що Вашингтон, надаючи оборонну допомогу, керується такими військово-технічними та політичними мотивами.

 По-перше, в американських політиків і військових є страх, що надмірна передача Україні техніки та боєприпасів зі складів Пентагону виснажить його запаси й Сполучені Штати виявляться неготовими до конфліктів у інших місцях. Наприклад, в Індо-Тихоокеанському регіоні або на Близькому Сході.

 По-друге, згідно з традицією, напередодні президентських виборів не ухвалюють рішень, які можуть зв’язати руки майбутньому президенту.

 По-третє, Вашингтон надає нам оборонну допомогу в межах стратегічної рамки, яку він установив для себе в лютому 2022 року, — війна, обмежена територією України.

 По-четверте, адміністрація Байдена боїться не лише того, що російсько-українська війна перекинеться на територію країн — членів НАТО або переросте в ядерну, а й розвалу Росії внаслідок перемоги України. Крім проблеми з контролем над зброєю масового ураження, звичайними озброєннями та ймовірністю громадянської війни на території РФ (причини, якими керувався Джордж Буш-старший, прагнучи зберегти Україну в складі СРСР, що розвалювався), у Вашингтоні не хочуть, щоб реалізувався кошмарний сон про повернення до рідної гавані колись анексованих Росією багатих ресурсами «споконвічних» територій Китаю.

Один зі співрозмовників ZN.UA нагадав про дослідження певного аналітичного центру, підготовлене за рекомендаціями Білого дому до Вашингтонського саміту НАТО. В ньому йдеться про те, що Захід мав би надати Україні 900 млрд дол., аби ми виграли війну, а країна повинна мати значно більшу чисельність армії. Для Білого дому це означає лише одне: Україна має вести переговори з Росією.

Джо Байдена стримує сформоване ще в 70-х роках минулого століття внутрішнє відчуття стосовно СРСР і Росії як сильного ворога, якого слід побоюватися й не варто злити. Тому хоча курська операція ЗСУ й показала відсутність «червоних ліній» у Кремля, для Байдена окреслені Путіним межі значать більше, ніж для молодих представників його адміністрації. Можливо, в разі перемоги Камали Гарріс США займе жорсткішу позицію стосовно Росії й надасть масштабнішу підтримку Україні.

Зрештою, надання оборонної допомоги Україні — це питання стратегічних цілей не лише нашої країни, а й США. А також спроможності й готовності Вашингтона надавати нам під ці цілі необхідне.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
3 найновіші блокбастери, які вже можна подивитись онлайн
24tv
2024-10-06T06:06:50Z
Макс Барських розповів про створення сім'ї та народження первістка: 5 років тому був не готовий
Знай
2024-10-06T05:51:53Z
Короткі стрижки після 45: трендова зачіска омолодить на декілька років
GlavRed
2024-10-06T05:27:46Z
Письменник Махно: Війна спонукає до глобалізації української літератури
УкраинФорм
2024-10-05T22:36:06Z
Кіану Рівз дебютував у професійних трекових гонках
УкраинФорм
2024-10-05T20:27:55Z
Осінній плейлист: нові пісні про кохання, розставання та підтримку, які не можна пропустити
24tv
2024-10-05T18:33:45Z
Трендові головні убори на осінь: що в моді цього року
24tv
2024-10-05T18:18:46Z
Музична колаборація поколінь: Святослав Вакарчук і YAKTAK — «На нічному небі»
Storyboom
2024-10-05T18:13:58Z
Рок-музикант INTUI презентує альбом «Емпатія»
Storyboom
2024-10-05T17:55:21Z
Обстріли Харківщини: одна людина загинула та ще одна — постраждала, пошкоджено будинки
ZN UA
2024-10-06T06:16:23Z
Херсонщина: війська РФ убили людину, ще 15 мирних жителів поранені
ZN UA
2024-10-06T06:15:08Z
Росіяни минулої доби вбили двох жителів Донеччини та ще вісьмох поранили
УкраинФорм
2024-10-06T06:15:03Z
Російські війська вночі та вранці вісім разів атакували Сумщину
УкраинФорм
2024-10-06T06:09:14Z
Репортаж із Нікополя: “На тому березі – армія РФ. Я не зможу їм підкоритися”
Украина Криминальная
2024-10-06T06:03:13Z
Росіяни прорвалися до Цукуриного: ситуація на східному фронті погіршується
TSN
2024-10-06T06:03:01Z
Пам’яті учасника АТО, старшого стрільця Валентина Січкаря
УкраинФорм
2024-10-06T06:00:54Z
ЗСУ задвохсотили понад тисячу окупантів РФ: подробиці від Генштабу
TSN
2024-10-06T05:54:52Z
За добу на фронті відбулися 169 боєзіткнень, найбільша активність - на трьох напрямках
УкраинФорм
2024-10-06T05:51:44Z
Бронювання працівників державних органів та підприємств: Кабмін ввів нову норму
ZN UA
2024-10-06T06:25:05Z
За 12 років Фонд гарантування виплатив вкладникам майже ₴100 мільярдів
УкраинФорм
2024-10-06T06:21:08Z
Ціни на яблука зросли до 7-річного максимуму
AgroPortal
2024-10-06T06:00:58Z
Хмельницька АЕС за 2 млрд грн посилює свій захист після виступу Зеленського в ООН
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T05:39:34Z
Українське птахівництво може переорієнтувати експорт на Близький Схід
Agravery
2024-10-06T05:06:26Z
Продаж світла, часті відключення та ремонт енергооб'єктів: куди сягнула "рука Кремля"
24tv
2024-10-06T05:06:17Z
Україна оновить акцизи на сигарети та алкоголь: як зміняться ціни
Хвиля
2024-10-06T05:03:24Z
У Литві митники виявили посилку з камуфляжною формою в пасажирському поїзді Калінінград-Москва
УкраинФорм
2024-10-06T05:00:09Z
Топ-6 причин, чим цікавий озимий ячмінь для аграріїв
AgroPortal
2024-10-06T05:00:05Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Трамп має стати президентом, щоб зберегти демократію у США
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T06:15:49Z
У Грузії можуть оштрафувати телеканали за відмову розміщувати рекламу про війну в Україні
Комсомольская правда
2024-10-06T06:13:41Z
Росія понад п'ять годин атакувала Київ: які наслідки
TSN
2024-10-06T05:54:49Z
Портников припустив, за яких умов зупиниться війна
TSN
2024-10-06T05:54:39Z
Де росіяни активно наступатимуть: експерт назвав три точки
TSN
2024-10-06T05:54:37Z
Кремль збільшує фінансові стимули для охочих йти на війну: аналітики розкрили деталі
TSN
2024-10-06T05:54:11Z
"Буде проблема": демограф назвав головну складність для України після війни з РФ
GlavRed
2024-10-06T05:51:53Z
Китай поглиблюватиме стратегічну взаємодію з Північною Кореєю - Сі Цзіньпін
УкраинФорм
2024-10-06T05:51:20Z
Бійці тероборони є надійним щитом для мільйонів українців - Умєров
УкраинФорм
2024-10-06T06:25:36Z
Техас подав до суду на TikTok за порушення приватного життя дітей
InternetUA
2024-10-06T06:16:43Z
Відома мовознавиця пояснила, що робити з фемінітивами
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T06:15:06Z
Яке завтра, 7 жовтня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-10-06T06:03:37Z
Зростальний Місяць від 3 до 16 жовтня 2024 року: особливості періоду, що категорично заборонено робити
TSN
2024-10-06T06:03:15Z
Сирський привітав українців із Днем територіальної оборони
УкраинФорм
2024-10-06T06:00:50Z
РФ прорвалась на Курщині та на трьох напрямках в Україні: в ISW розкрили загрози
GlavRed
2024-10-06T06:00:46Z
Захоплювався риболовлею та грою у шахи. Згадаймо Романа Сидора
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T06:00:29Z
7 жовтня — яке церковне свято, що не можна робити цього дня, якщо боїтесь за родину
TSN
2024-10-06T05:54:50Z
Беллінгем: Те, що сталось із Карвахалем, залишає неприємний осад
Football.ua
2024-10-06T06:25:10Z
Вальверде: Я був винагороджений за довгі тренування на Вальдебебасі
Football.ua
2024-10-06T06:06:25Z
У неділю завершується 9-й тур футбольної Прем'єр-ліги України
УкраинФорм
2024-10-06T06:06:24Z
Анчелотті підтвердив травму Вінісіуса після гри проти Вільярреала
Football.ua
2024-10-06T05:57:00Z
Карвахаль підтвердив найгірші побоювання щодо своєї травми
Football.ua
2024-10-06T05:37:21Z
Реал Мадрид — Вільярреал 2:0 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2024-10-06T05:13:33Z
Динамо — Кривбас. Напередодні
Football.ua
2024-10-06T05:00:23Z
Полiсся — Ворскла. Напередодні
Football.ua
2024-10-06T04:57:24Z
Лунін провів перший "сухий" матч за Реал в сезоні: шалена гармата принесла мадридцям перемогу
24tv
2024-10-05T21:55:02Z
Ми живемо в умовах постійного стресу. Як зберегти свою психіку
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T06:06:15Z
Прорив в офтальмології: вчені змогли зупинити вікове погіршення зору
24tv
2024-10-06T05:45:47Z
Домашня гранола з родзинками та ягодами: рецепт корисного сніданку від зірки "Майстер Шеф"
Политека
2024-10-06T05:30:37Z
Грип, застуда, ГРВІ і навіть коронавірус: як захиститися під час сезонних хвороб та карантину
Знай
2024-10-06T05:21:28Z
Прогноз магнітних бур на тиждень з 7 по 13 жовтня: названо найнебезпечніші дні
Политека
2024-10-06T04:33:10Z
Гороскоп на завтра 7 жовтня: Стрільцям - дивовижна динаміка, Тельцям - захист Всесвіту
GlavRed
2024-10-06T03:27:45Z
Звичайна їжа може допомогти позбавитися нікотинової залежності: які продукти полегшать "ломку"
Знай
2024-10-06T03:21:37Z
Полтавщина отримала 10 позашляховиків для сільських амбулаторій
УкраинФорм
2024-10-06T02:54:59Z
У Китаї поширюється смертельна хвороба: 4 людей померли від нової інфекції
24tv
2024-10-05T20:24:30Z
На Рівненщині у зіткненні легковика та мікроавтобуса загинули двоє людей
Украина Криминальная
2024-10-06T06:24:02Z
Величезний стовп диму видно здалеку: у Московській області пожежа, ймовірно, після атаки дронів
24tv
2024-10-06T06:15:58Z
Приставив до шиї пістолет: на Ніколаса Карму напали у Полтаві – що сталося
24tv
2024-10-06T06:12:13Z
У Херсоні росіяни скинули з дрона вибухівку, є поранений
УкраинФорм
2024-10-06T05:39:02Z
На Дніпропетровщині внаслідок ворожої атаки постраждали двоє людей
УкраинФорм
2024-10-06T05:34:24Z
«Не сподівався вижити»: Прикордонники врятували порушника, який заблукав у горах
УкраинФорм
2024-10-06T03:42:36Z
У Києві прогримів вибух: що сталося
TSN
2024-10-06T02:00:29Z
Запускали феєрверки під час війни: у Запоріжжі невідомі гучно "відсвяткували" у спальному районі
24tv
2024-10-06T00:03:43Z
Атака дронів: на Київщині пролунали вибухи
1News
2024-10-05T23:48:45Z
Огірки стануть м'якими, а розсіл – мутним: що не можна додавати до консервації
24tv
2024-10-06T06:12:24Z
Їх приємно здивують: 4 знаки зодіаку, які в жовтні отримають подарунок від коханої людини
24tv
2024-10-06T06:06:23Z
Як і чим потрібно підгодувати яблуні у жовтні: найдієвіші поради садівників
Политека
2024-10-06T06:00:05Z
Найшвидший рецепт печива з родзинками: "Мастер Шеф" Глинська розкрила фірмовий секрет
Политека
2024-10-06T04:00:05Z
Чому неправильно казати "вихідний день": яку поширену помилку робить багато людей
GlavRed
2024-10-06T03:27:35Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 8 секунд знайти цифру 808
GlavRed
2024-10-06T03:27:12Z
Посівний календар на тиждень з 7 по 13 жовтня: чим зайнятися у ці дні
Политека
2024-10-06T03:22:13Z
Жюльєн із куркою у їстівному горщику: швидкий рецепт від зірки "Мастер Шеф"
Политека
2024-10-06T03:00:20Z
Куди ставити сумку за етикетом у ресторані - на стіл, на підлогу або за спиною
GlavRed
2024-10-06T00:27:00Z
Водіям варто протерти лобове скло цим овочем, щоб уникнути запотівання
24tv
2024-10-06T03:51:06Z
Нові правила оренди автомобілів: що пропонують змінити для водіїв
Хвиля
2024-10-05T20:18:09Z
В Україні оновили вікові обмеження для водіїв: хто не зможе сісти за кермо
Хвиля
2024-10-05T19:45:38Z
В Одесі помічено лімузин Cadillac від улюбленого кузовного ательє Дональда Трампа
AutoCentre
2024-10-05T16:46:03Z
Молодший брат Juke: представлено найдешевший кросовер Nissan за $7100
Фокус
2024-10-05T16:00:35Z
Більше ця проблема не потурбує: як впоратися із запріванням скла в авто
Знай
2024-10-05T14:51:01Z
У Києві помічено рідкісний електрокрос Fisker Ocean
AutoCentre
2024-10-05T14:17:25Z
На аукціон виставили вінтажний суперкар Ferrari Анджеліни Джолі
Фокус
2024-10-05T14:15:37Z
В Одесі помічено лімузин Cadillac від улюбленого ательє Дональда Трампа
AutoCentre
2024-10-05T12:37:05Z
Telegram створить свій аналог Youtube
InternetUA
2024-10-06T06:09:58Z
Meta анонсує нову модель штучного інтелекту, яка може створювати відео зі звуком
InternetUA
2024-10-06T06:01:14Z
Телескоп James Webb показав яскраве зоряне скупчення у Чумацькому Шляху
УкраинФорм
2024-10-06T05:39:05Z
Hyundai Rotem і Rainbow Robotics працюють над багатоногими роботами для боротьби з тероризмом
InternetUA
2024-10-06T05:31:53Z
Смартфон iPhone SE 4: які нові функції з’являться в бюджетному iPhone
InternetUA
2024-10-06T05:01:26Z
Робочий прототип Macintosh 1983 виставлять на аукціон
Portaltele
2024-10-06T05:00:50Z
Супутникові дані довели, що зміна клімату є кліматичною кризою
Portaltele
2024-10-06T05:00:34Z
Японський стартап розробив пристрій для людей з вадами зору - допомагає орієнтуватися у просторі
УкраинФорм
2024-10-06T04:45:43Z
За понад три роки більше ніж 10,4 мільйона українців активували послугу "Дія.Підпис", - Федоров
InternetUA
2024-10-06T04:01:07Z