За даними опитувань у США, нині кандидати у президенти мають приблизно однакові шанси на перемогу. Дональд Трамп вже закликав суперницю до ще двох публічних дискусій.
Кандидати у президенти США Дональд Трамп і Камала Гарріс зійдуться у перших дебатах. Про це 10 вересня повідомили у BBC News.
Коли почнуться дебати?
Зазначається, що битва у прайм-тайм на ABC News стане першою зустріччю політиків. Дебати розпочнуться 10 вересня о 21:00 за Північноамериканським східним часом (о 04:00 вже 11 вересня по Києву) та відбуватимуться у Філадельфії.
Загальні правила
Глядачів у залі дебатів не буде. Загалом трансляція триватиме 90 хвилин включно з двома рекламними паузами. Ведучі виступатимуть модераторами. Перебивати одне одного політики не зможуть, адже їм вимикатимуть мікрофони. Останнє слово буде за Трампом. Теми або запитання завчасно не розкриваються, а на сцені забороняється будь-який реквізит — навіть підготовлені нотатки.
Кандидати у президенти матимуть лише ручку, блокнот і пляшку з водою. Під час пауз на рекламу вони не зможуть радитись зі своїми штабами. Також заборонено відходити від своїх трибун.
Ці дебати — не останні?
Трамп виступив за проведення ще принаймні двох дебатів — під модерацією Fox News та у прямому ефірі на очах у великої території. Однак кампанія Гарріс вирішила почекати з рішенням щодо других дебатів у жовтні до завершення першого протистояння.
Очікування від дебатів
В AP зазначили, що кампанія Трампа критикує суперницю за крайні ліві позиції під час виборів у 2020 році. Республіканець вважає президентство Гарріс загрозою безпеці США. Повідомляється, що він зосереджений на питанні незаконної імміграції.
Гарріс, за даними ЗМІ, планує наголосити на нестабільності й непридатності свого суперника. Вона зосередиться на тому, щоб викрити непослідовність Трампа у питанні репродуктивної допомоги жінкам. Себе ж демократка спробує зарекомендувати як "твердішу руку", здатну керувати країною та захищати альянси на тлі воєн в Україні й Газі.
Рейтинги Гарріс і Трампа
Станом на 10 вересня, за даними The New York Times, кандидати у президенти США мають приблизно однакові шанси на перемогу — 49% у Гарріс та 47% у Трампа.
Опитування показують, що в ключових штатах кандидати випереджають одне одного лише на кілька відсотків, а у деяких навіть мають рівні шанси. Щоб перемогти, Гарріс або Трампу потрібно буде отримати значну перевагу у щонайменше трьох штатах, але наразі на це не може претендувати жоден з них.
Зазначається, що нині і Трамп, і Гарріс можуть розраховувати на принаймні 200 голосів виборців. Для перемоги ж необхідно набрати 270 голосів. Як зазначають у ЗМІ, результати опитувань показують, що до перемоги може призвести різка зміна позицій лише в одному або двох штатів. Для когось з кандидатів помилка може стати фатальною.
Фокус уважно стежитиме за дебатами кандидатів у президенти США та інформуватиме про пов’язані з ними події, зокрема публікуватиме заяви американських політиків щодо України.
Нагадаємо, віцепрезидентка США Камала Гарріс дала перше інтерв’ю як кандидатка у президенти. Фокус опублікував головне з інтерв’ю, про війну в Україні демократка не згадала.
Кандидат у президенти США Дональд Трамп заявив, що він зможе зупинити війну в Україні. Він пояснив, що план полягає у зниженні цін на енергоносії.