MY.UAНовини
Дебати Трамп—Гарріс. Україні тепер треба працювати на двох напрямках
Дебати Трамп—Гарріс. Україні тепер треба працювати на двох напрямках

Дебати Трамп—Гарріс. Україні тепер треба працювати на двох напрямках

Дебати Трамп—Гарріс. Україні тепер треба працювати на двох напрямках

Після вибуття з передвиборних перегонів Джо Байдена на додаток до одного достатньо непередбачуваного кандидата в американській президентській гонці з’явився ще один недостатньо відомий. Причому не тільки для України чи світу загалом, але й для самих Сполучених Штатів. Через тривале і, здавалося б, комфортне для Камали Гарріс перебування в тіні президента Байдена майже третина американських виборців напередодні передвиборних дебатів визнавали, що потребують більше інформації про неї.

Потреба зрозуміти, хто така Камала Гарріс, який її світогляд, чим вона відрізнятиметься від Байдена, наскільки вона здатна проявити лідерство, необхідне для президента США, загострилася. Особливо зараз, коли перша хвиля захоплення, породжена, як на мене, більше фактом зняття Байдена, аніж номінацією Камали, почала спадати, й Америка перейшла до фінальної стадії виборчих перегонів. Як результат, перевага Гарріс у найважливіших для перемоги штатах (так званих swing states), що фіксувалася місяць тому, напередодні дебатів майже девальвувалась, а шанси обох політиків на перемогу напередодні дебатів фактично зрівнялися.

Навряд чи під впливом дебатів ці цифри кардинально зміняться до самого дня голосування: рівень поляризації в американському суспільстві настільки значний, що кампанія із суттєвою перевагою одного кандидата апріорі виглядає малоймовірною, а ризики оспорювання результатів виборів, особливо з боку Дональда Трампа, — високими.

Так чи інакше для Гарріс передвиборні дебати мали стати передусім можливістю презентувати себе як потенційного майбутнього президента США, надолуживши одночасно брак обізнаності як з її позиціями з ключових для американців питань, так і з її життєвою історією. І ця презентація мала відбутись у дуже некомфортному форматі — під час її першого в житті особистого спілкування з Дональдом Трампом.

Гарріс була не першою жінкою-кандидаткою, яка брала участь у виснажливому політичному спарингу з любителем «альтернативних фактів» і персональних образ Трампом. До неї це вже робила Гілларі Клінтон. Але, на відміну від Гарріс, на момент дебатів виборці знали Клінтон занадто добре і чудово розуміли її сильні та слабкі сторони.

Гарріс, яка більшу частину професійного життя працювала прокурором, а половину політичного життя віцепрезидентом, котрий точно знав, що таке субординація і що його позиція — це насправді позиція президента, чітко розуміла, що її завдання на цих дебатах — не відбиватися від нападок Трампа, а засудити його. Як колишня прокурор засуджує підозрюваного у численних злочинах.

Її завдання не стримувати себе, що рекомендували робити Трампу, а навпаки, максимально відкритися, продемонструвати здатність гідно реагувати навіть у найбільш некомфортних і спонтанних ситуаціях. Її завданням було перетворити основну зброю для нападок на Байдена з боку кампанії Трампа — вік — на важливу зброю уже проти самого Трампа. Показати, що він представляє не просто найконсервативніше крило Республіканської партії, а що він уособлює правий екстремізм.

Окрім того, завданням Гарріс на дебатах було максимально продемонструвати, що, на відміну від Дональда Трампа, вірного президента своїх виборців, вона спроможна стати президентом для всіх американців. Не просто демократів і не просто жінок чи темношкірих, а й поміркованих республіканців і незалежних виборців.

Іншими словами, вона мала зробити все можливе не для того, щоб консолідувати голоси всіх, хто визначився, а схилити на свій бік голоси тих, хто ще вагається, за кого віддати свій голос, якщо віддати взагалі. Фактично її презентація була спрямована не на абстрактні десятки мільйонів американців, а на тих умовних кількасот тисяч, які зрештою визначать підсумок голосування в найбільш критичних для перемоги штатах.

Можливо, саме тому Камала впродовж останнього місяця кампанії активно використовувала терміни, атрибути та риторику, яка раніше була більш властивою для республіканців і передусім для Трампа з його America First: демонстративні вияви патріотизму, суцвіття американських прапорів на мітингах, слово «свобода» як ключове. (Хоча раніше це було більше словом із республіканського словника: демократи надавали перевагу і багато хто з них досі надає (як Байден) слову «демократія».)

Гарріс зуміла нанизати на свою чи не єдину дійсно успішну історію як віцепрезидентки — кампанію за репродуктивну свободу жінок — інші більш універсальні свободи. Віцепрезидентці вдалося, за її словами, заручитися підтримкою близько 200 республіканців включно з колишнім віцепрезидентом Діком Чейні, про що вона не оминула нагоди згадати в присутності Трампа на дебатах.

Великою мірою всі ці завдання Гарріс на дебатах виконала. Хоча у неї і були переконливі ораторські «перформанси» під час одних праймеріз дебатів виборчої кампанії-2020, коли вона жорстко ставила на місце Джо Байдена, та у сенаті, вчорашній вечір у США був її зірковим часом як публічного спікера на посаді віцепрезидента, та й, можливо, загалом у її політичній кар’єрі. Чудово підготовлена, впевнена у собі, іронічна й дошкульна, вона не стримувала себе у тому, аби натискати на найбільш вразливі місця Трампа, висміяти його як не словом, так промовистими жестами.

І Трамп, потрібно визнати, їй відверто в цьому допомагав. Він жодного разу не поставив Гарріс у ситуацію, коли їй просто забракло б заготовлених тез. Так само, як вона зрештою не змогла загнати його в нішу правого екстремізму, він, як на мене, не зміг закріпити її образ як політика, котрий в деяких позиціях насправді тяжіє до лівого екстремізму, представляючи ліве, прогресивне крило Демократичної партії.

Попри закиди Трампа в бік Гарріс, що вона «марксистка» і ризикує перетворити США на «Венесуелу на стероїдах», йому так само не вдалося зліпити з Гарріс «співучасницю» всіх провальних рішень і політик Байдена (зрештою, це ж адміністрація Байден—Гарріс ), а це саме те, що його кампанія намагалася робити останніми тижнями. Врешті-решт, складається враження, що він і надалі вибрав стратегію залишатися президентом своїх виборців, а не всієї Америки, і зробив ставку на те, аби мобілізувати свій електорат, а не поборотися за тих навіть у власній партії, хто не може підтримати його, але й не готовий проголосувати за Гарріс.

Однак не треба тішити себе ілюзіями, що після цих дебатів більшість виборців почне вважати, що Камала Гарріс як президент краще дасть раду двом питанням, які найбільше турбують американського виборця, — питанням економіки та імміграції. Ризикну припустити, що у цих питаннях першість і надалі належатиме кандидату від республіканців. Так само, як кандидатці від демократів і далі належатиме першість у тому, як краще забезпечити репродуктивну свободу жінок.

Крім того, не виключено, що деякі позиції Трампа в очах американського виборця й надалі виглядають більш чіткими, зрозумілими та, зрештою, чесними. На жаль, війну Росії в Україні можна віднести до таких позицій, хоч би як прикро нам було це чути.

На двічі поставлене запитання від ведучого про те, чи бажає він перемоги України і чи це в інтересах США, він так само двічі проартикулював, що бажає якнайшвидшого завершення війни і переговорного врегулювання. Неодноразово повторив Трамп і свою передвиборну мантру, що завершить війну ще до того, як офіційно вступить на посаду. Це на противагу правильним, але доволі розлогим поясненням Камали про те, що якщо не допомагати Україні, то Путін піде далі.

Результат — лише закріплена в очах американського виборця картинка, що Трамп хоче якомога швидше завершити війну, а Гарріс прагне й надалі перетворювати її на чергову для Америки безкінечну війну (forever war), із чим, власне, асоціюється стратегія Байдена щодо України «так довго, як потрібно». Або ж спровокувати ядерне зіткнення з РФ, про що так само не оминає нагоди наголосити Трамп, граючи на страхах американців. Третього, мовляв, із демократами не дано.

Парадоксальність ситуації полягає в тому, що насправді відмінність між позицією Трампа та Гарріс з погляду завершення війни в Україні може бути не настільки суттєвою, як це випливає з публічної риторики.

Існує чимало підстав вважати, що нинішня адміністрація Байден—Гарріс теж насправді бажає якнайшвидшого завершення війни у вигляді переговорного врегулювання. Просто демократи не можуть говорити про це чесно та відкрито, бо, по суті, стали заручниками власної позиції, що саме Україна (а не американський президент, як пропонує Трамп) має прийти і попросити допомогти їй укласти перемир’я. І було б цікаво почути, як Гарріс відповіла б на запитання ведучого, чи бажає вона перемоги України, і якщо так, то що власне вона вважає цією перемогою. Бо якщо це просто констатація факту, що «Україна все ще вільна» (Ukraine is stil free), як люблять наголошувати в нинішній адміністрації, то це не та перемога, яка влаштовує саму Україну.

Що робити в такій ситуації Україні? Очевидно, працювати паралельно по двох треках.

Перший — витиснути максимум можливого ще з нинішньої адміністрації США під соусом підготовки президентської спадщини Байдена, але й так само спадщини Блінкена як держсекретаря, Саллівана як радника з нацбезпеки та далі за відповідним списком. Україна сьогодні не в тій ситуації, коли може зручно всістися і з попкорном спостерігати за виборчими перегонами у США, як це роблять у багатьох столицях світу. У нас немає розкоші чекати спочатку виборів, потім інавгурації, а опісля ще формування уряду.

Не Україна, звісно, визначатиме спадщину Байдена (та його профільних топ-посадовців), але Україна однозначно буде присутня в цій спадщині, і наше завдання — донести власне бачення, як ми бажаємо бути в ній присутніми. І йдеться не лише про вирішення термінових завдань, які потрібні Україні для закріплення Курського моментуму і які вже тривалий час не вдається пробити через Білий дім. Зокрема, про зняття обмежень на дозвіл завдавати глибші удари по території РФ, створення ППО-щита принаймні над західною та південно-західною частинами України, переведення двосторонньої безпекової угоди в Конгресі США в статус закону, запрошення до НАТО з розробкою зрозумілого алгоритму процесу вступу необов’язково «тільки після перемоги».

Другий трек — це, власне, робота з кандидатами та їхніми командами. На цьому етапі вже зрозумілий розклад не лише по віцепрезидентах, а й по колу людей, до яких так чи інакше найбільше дослухаються Трамп і Гарріс і які, відповідно, можуть посісти чільні позиції в їхніх урядах. Наразі варто надати належне проактивній позиції України на цьому треку з доволі майстерно виконуваним делікатним балансуванням між двома таборами. «Інших американців у нас немає, ми повинні працювати з тими, які є», — доводилося чути на закритих зустрічах від представників української влади. Позиція, з якою складно посперечатися, бо це дійсно так.

Виклики на треку взаємодії з кандидатами та їхніми командами на перший погляд зовсім різні: присутність важкого емоційного багажу з Україною у Трампа і відсутність емоційного зв’язку з Україною (та й належного рівня інтересу до нас) у Гарріс та її найближчого оточення.

Хоча варто нагадати, що у випадку президентства Байдена ми стали свідками прецеденту, коли главою Білого дому було обрано політика, який настільки добре знав і цікавився Україною. «Найбільший експерт з України в адміністрації Байдена — сам Байден», — любили казати окремі представники його адміністрації. Однак так парадоксально склалося, що саме президент, який є головним експертом по Україні, виявився і найбільшою перепоною для ухвалення рішень, що є критично важливими для безпеки України і справжнього завершення війни, а не лише для якогось крихкого перемир’я. Хоч би яке рішення з початку вторгнення ми розглянули, навряд чи знайдеться хоча б одне, де останньою дипломатичною фортецею, яку довелося брати Україні та партнерам у США, був би не особисто Байден.

Однак виклик, який є спільним у контакті з двома кандидатами, — це знайти правильні аргументи, аби переконати, чому перемога України у війні в інтересах самих США. І це ще раз підкреслює критичну важливість, неймовірну відповідальність і потребу ретельної підготовки анонсованого Зеленським Плану перемоги, котрий він хоче презентувати обом кандидатам уже за лічені тижні.

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Українську анімацію «Я померла в Ірпені» відібрали до конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Франції
Детектор М
2024-12-22T11:27:39Z
Сєдокова збрехала і не оплатила транспортування тіла та похорон Яніса Тімми
GlavRed
2024-12-22T11:27:13Z
Святковий плейлист: українські пісні, що створять атмосферу на Різдво та Новий рік
Фокус
2024-12-22T11:15:18Z
Нідерланди на Євробаченні-2025 представлятиме біженець із Конго
УкраинФорм
2024-12-22T11:12:48Z
7 стрічок, які зроблять ваші свята чарівними
360ua.news
2024-12-22T11:06:30Z
«Театральний інфобум» назвав кращих акторок Києва 2024 року
УкраинФорм
2024-12-22T10:39:04Z
Диван Вікторії Бекхем – у тренді 2025 року: дизайнери вказали на його особливість
24tv
2024-12-22T10:27:00Z
Відома українська співачка поцілувала дівчину із зали просто під час концерту
TSN
2024-12-22T10:21:43Z
Рецензія на фільм «Крейвен-мисливець» / Kraven the Hunter
ITC
2024-12-22T09:03:13Z
Хакери видалили один з найзакритіших реєстрів в Україні: що відомо
GlavRed
2024-12-22T11:54:43Z
Трамп "надіслав повідомлення" Зеленському: про що йдеться
TSN
2024-12-22T11:54:26Z
Reuters: Саудівська Аравія попереджала Німеччину щодо винуватця нападу у Магдебурзі
Европейская правда
2024-12-22T11:52:13Z
Нове скандальне рішення від ВРП: замість покарання – почесна відставка із неймовірним грошовим утриманням
Украина Криминальная
2024-12-22T11:42:30Z
"Лякати нікого не треба": Путін поскаржився ескалацію і пригрозив Третьою світовою
24tv
2024-12-22T11:39:52Z
Міністр оборони Польщі роз’яснив позицію Варшави щодо розгортання військ в Україні
Европейская правда
2024-12-22T11:30:27Z
Прем’єр Грузії пригрозив тюрмою президентці, якщо вона не залишить посаду
Европейская правда
2024-12-22T11:27:08Z
Росія становить пряму загрозу безпеці Європи - Каллас
УкраинФорм
2024-12-22T11:15:09Z
США знайшли загрозу нацбезпеці в мільйонах американських будинків – WSJ
InternetUA
2024-12-22T10:54:56Z
Светр не розтягнеться під час прання: запам'ятайте ці особливості догляду за одягом
TSN
2024-12-22T11:39:55Z
Які знаки Зодіаку можуть зрадити будь-якої миті: астрологи склали рейтинг
Политека
2024-12-22T11:33:03Z
Як двічі зустріти Новий рік: 3 способи, які зроблять свято незабутнім
24tv
2024-12-22T11:33:00Z
Новий догляд за орхідеями: для чого експерти кладуть у горщик 2 кубики льоду
GlavRed
2024-12-22T11:27:41Z
У цій країні знаходиться найбільше пірамід у світі: це не Єгипет
Фокус
2024-12-22T11:09:53Z
Посеред замерзлого озера знайшли замок, таємниця якого досі не розкрита
Фокус
2024-12-22T10:39:51Z
Як вибрати килимок для йоги - які матеріал і довжина килимка підійдуть новачкові
GlavRed
2024-12-22T10:27:20Z
Смачний чизкейк без випічки: переможниця "Зважені та щасливі" дала простий рецепт
Политека
2024-12-22T10:27:06Z
Найпопулярніші помилки в приготуванні оладок, через які вони розтікаються й опадають
TSN
2024-12-22T10:21:38Z
Росіяни зробили спробу окупувати острів на Дніпрі – війсковослужбовець
TSN
2024-12-22T11:54:04Z
У понеділок Україну подекуди прогріє до 10°
УкраинФорм
2024-12-22T11:33:37Z
Стовідсотково підготовлена акція: у Херсонській облраді розповіли про удар по онкодиспансеру
24tv
2024-12-22T10:57:58Z
На Донеччині ворог обстріляв житлову забудову: є жертва
TSN
2024-12-22T10:21:20Z
У Нікопольському районі кількість поранених унаслідок вчорашнього обстрілу зросла до трьох
УкраинФорм
2024-12-22T10:01:05Z
Ветеран, волонтер і танцюрист Назар Грабар: «Те, що ми з хлопцями вижили під час нашої першої ротації на Донбас, можна назвати дивом»
Детектор М
2024-12-22T10:01:04Z
Росіяни минулої доби 21 раз обстріляли Донеччину, одна людина загинула, ще одна поранена
УкраинФорм
2024-12-22T09:54:14Z
У Снігурівській громаді на Миколаївщині відновили міст
УкраинФорм
2024-12-22T09:46:40Z
Пасажиропотік на кордоні зріс на 25%: які пункти пропуску найбільш завантажені на Львівщині
24tv
2024-12-22T09:36:37Z
Інтерпол видав «червоне повідомлення» для арешту засновника Hex Річарда Херта
InternetUA
2024-12-22T11:54:45Z
Чисельність британської армії скорочується, попри збільшення зарплат – The Telegraph
ГЛАВКОМ NET
2024-12-22T11:51:04Z
Небезпечні котики: команда SEAL 6 ВМС США
Фокус
2024-12-22T11:30:52Z
"Він ніколи мені не зрадить": дівчина замість чоловіка завела у квартирі кабана
Фокус
2024-12-22T11:21:26Z
Ворог знову запустив БпЛА: на Київщині працює ППО
24tv
2024-12-22T11:19:56Z
До Білорусі знову залітали «Шахеди» - один пролетів 170 кілометрів
УкраинФорм
2024-12-22T11:19:54Z
Польща готова збивати російські ракети, однак є умова
1News
2024-12-22T11:18:34Z
Оренда квартир у Польщі: які ціни в містах, де живе найбільше українців
24tv
2024-12-22T10:39:32Z
Як створюються макети військової техніки: розповідь виробника
InternetUA
2024-12-22T10:33:21Z
У Туреччині впав медичний вертоліт - четверо загиблих
УкраинФорм
2024-12-22T11:48:39Z
У Бразилії обвалилася плавуча ялинка: моторошне відео
24tv
2024-12-22T10:57:20Z
"Яскраві спалахи", десятки вибухів і пожежа: дрони втретє вдарили по нафтобазі в Орлі
Фокус
2024-12-22T10:30:29Z
Кіоск з феєрверками вибухнув у Ставропольському краї: епічне відео "свята"
24tv
2024-12-22T10:27:59Z
Підозрюваного в теракті на різдвяному ярмарку в Магдебурзі взяли під варту
24tv
2024-12-22T10:27:53Z
В Орловській області РФ дрони атакували нафтобазу
УкраинФорм
2024-12-22T10:24:02Z
«Пішов у СЗЧ» на цілий рік. Суд ухвалив покарання жителю Буковини
ГЛАВКОМ NET
2024-12-22T10:06:26Z
Жінка намагалася потай ввезти в Україну 14,5 кг коштовностей
Украина Криминальная
2024-12-22T09:48:02Z
У зіткненні автобуса з вантажівкою загинули щонайменше 38 людей
Украина Криминальная
2024-12-22T09:12:12Z
Чим корисні фісташки для організму: вчені розповіли про добову норму фісташок
GlavRed
2024-12-22T11:27:19Z
З 1 січня всі медпослуги без направлення лікаря стануть платними
ZN UA
2024-12-22T10:57:53Z
Українські лікарні переходять на нову систему: що зміниться для пацієнтів
Знай
2024-12-22T10:36:56Z
Сир на ніч не найкраща ідея для вашого раціону
360ua.news
2024-12-22T10:00:13Z
Штучний інтелект розкрив секрет збереження молодості мозку
Portaltele
2024-12-22T09:48:53Z
Вчені розгадують секрети 37 генів, пов’язаних із репродуктивним здоров’ям
Portaltele
2024-12-22T09:48:06Z
Напій японських довгожителів: захищає від багатьох старечих захворювань
TSN
2024-12-22T09:21:53Z
Чому нас захоплюють антигерої?
360ua.news
2024-12-22T08:18:47Z
Дослідження 21 мільйона клітин змінює наше уявлення про старіння
Portaltele
2024-12-22T07:48:10Z
Suzuki створили оригінальний і недорогий кросовер для риболовлі
Фокус
2024-12-22T11:27:31Z
Чи можна виграти в онлайн казино автомобіль?
Топ Жир
2024-12-22T11:24:39Z
Suzuki показала кросовер для шанувальників нічної риболовлі
AutoCentre
2024-12-22T08:15:24Z
Епоха "богданчиків" нарешті закінчиться? В Україні презентували сучасний електроавтобус
Знай
2024-12-21T21:51:02Z
Автомобілі Tesla відкликано у США через ризики аварій
360ua.news
2024-12-21T17:33:10Z
Унікальному українському мікроавтобусу виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-21T15:57:19Z
Японські пікапи на українських заводах: що хочуть збирати у нашій країні
Знай
2024-12-21T15:51:34Z
Усіх водіїв в Україні попередили: не надумайте залишати там машину взимку
Знай
2024-12-21T14:51:25Z
Tesla відкликає майже 700 тисяч авто у США
24tv
2024-12-21T12:18:28Z
Тариф на передачу електроенергії підняли на 30%: як це вдарить по простих українцях
Знай
2024-12-22T11:36:44Z
Індекс "Олів'є" 2024: як змінилися ціни в Україні за рік
24tv
2024-12-22T11:03:07Z
МВФ прогнозує завершення війни наприкінці 2025… або у 2026 році
Украина Криминальная
2024-12-22T11:00:24Z
АЗС WOG, Chipo, Shell показали ціни на бензин, дизель та автогаз на вихідних: де дешевше
Хвиля
2024-12-22T10:45:58Z
Пенсіонерам нададуть додаткові виплати у 2025 році: хто та скільки отримає
TSN
2024-12-22T10:39:49Z
В Ірані - енергетична криза, промисловість майже повністю зупинилася
УкраинФорм
2024-12-22T10:36:22Z
Рекордна вартість: в Україні різко переписали ціни на популярний овоч
GlavRed
2024-12-22T10:27:32Z
Бутерброд з сиром - вже за європейськими цінами: чому українцям доведеться економити на улюблених продуктах
Знай
2024-12-22T10:21:21Z
Обладнання USAID допомогло господарству на Черкащині не втратити 20% урожаю
AgroPortal
2024-12-22T10:00:53Z
Манчіні: Рома повинна закінчити рік перемогою вдома
Football.ua
2024-12-22T11:54:41Z
Ямаль близький до продовження контракту з Барселоною — Скіра
Football.ua
2024-12-22T11:51:14Z
Рекордна сума: скільки грошей Усик та Ф'юрі заробили за бій-реванш
TSN
2024-12-22T11:39:34Z
ПСЖ відмовляється виплачувати борг Мбаппе: футболіст погрожує колишньому клубу
24tv
2024-12-22T11:33:50Z
Реванш Усик-Ф’юрі: скільки мільйонів заробив українець - дуже кругла сума
GlavRed
2024-12-22T11:30:57Z
"Циганського короля" знищили вже вдруге: найкращі меми про реванш Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-22T11:27:00Z
Навас — перед останнім матчем у кар’єрі: Бувають дні, коли я взагалі не можу ходити
Football.ua
2024-12-22T11:24:49Z
Кубок IBU: Україна фінішувала п'ятою у змішаній естафеті
УкраинФорм
2024-12-22T11:24:49Z
Дружина Усика замилувала, як привітала чоловіка-чемпіона з перемогою над Ф'юрі
TSN
2024-12-22T11:21:27Z
Новий «HomePod» із 7-дюймовим дисплеєм буде запущено наступного року
Portaltele
2024-12-22T11:49:09Z
Прогнози Нострадамуса на 2025 рік: нові катастрофи та можливі зміни у світі
TSN
2024-12-22T11:39:54Z
Нова технологія допоможе заряджати телефон у кишені
InternetUA
2024-12-22T11:33:18Z
Як захистити себе від витоку особистих даних через телефон
InternetUA
2024-12-22T11:03:34Z
У Чехії під час будівництва дороги виявили загублене місто: йому 7000 років, там добували золото
Фокус
2024-12-22T10:45:43Z
Не розповідайте цього ChatGPT: топ-5 небезпечних тем для розмови з нейромережею
24tv
2024-12-22T10:12:29Z
Нові члени клубу довгожителів: кити можуть жити майже вдвічі довше, ніж вважалося
Фокус
2024-12-22T09:51:58Z
Смартфон кладіть тільки екраном вниз: користувачів попередили про важливе правило
Знай
2024-12-22T09:51:53Z
Чергова навіжена теорія геймерів про GTA 6 зведе вас з розуму
24tv
2024-12-22T09:51:28Z