MY.UAНовини
Роман “Джокер” Кравець – чорний піарщик під патронажем ОП
Роман “Джокер” Кравець – чорний піарщик під патронажем ОП

Роман “Джокер” Кравець – чорний піарщик під патронажем ОП

Роман Кравець згідно журналістському розслідуванню Громадського  — адміністратор скандально відомого Telegram-каналу «Джокер» і члена партії «Слуга народу».

Народився Кравець у 1994 році в Херсоні, здобув освіту в Херсонському політехнічному коледжі, спеціальність — технік-технолог. Наразі проживає в Києві. Про його минуле відомо мало, але в ЗМІ є інформація, що Роман Кравець був головою ГО «Дніпропетровська обласна молодіжна рада» та працював заступником директора з інформаційних технологій і безпеки в компанії «ССЛ Консалтинг», що належить племіннику Геннадія Корбана, Ігорю Бірману.

Історія успіху Романа Кравця розпочинається у 2015 році. Тоді на 205 виборчому окрузі в Чернігові проходили довибори до парламенту, де було два кандидати — представник партії «Блок Петра Порошенка Солідарність» Сергій Березенко та Геннадій Корбан, який балотувався від партії «УКРОП». Ці вибори були епічними — з блокуванням автомобілів, зіткненнями та роздачею продуктових наборів.

У цей час Роман Кравець з’явився в оточенні Корбана і взявся допомагати йому з виборами та інформаційними кампаніями. Він став для нього досить близькою людиною. Перед зміною влади в 2019 році Кравець вже мав певні зв’язки серед чиновників. Зокрема, теплі стосунки у нього були з Андрієм Богданом — тоді ще відомим адвокатом, а пізніше — головою Офісу президента. А також зі Світланою Крюковою, заступницею головного редактора проросійського видання «Страна.ua», яке перебуває під санкціями СНБО.

Богдан став важливою частиною команди Володимира Зеленського і, зокрема, відповідав за формування списків партії «Слуга Народу». З різних джерел нам підтвердили, що, вибираючи людей на останні кілька вакантних місць у списку, Богдан просто переглядав свою телефонну книгу. Так він зупинився серед інших на Роману Кравцю, якого й запросив у список під номером 153. В Верховну Раду Кравець не пройшов.

У 2019 році з приходом до влади «Слуги Народу» Андрій Богдан, Геннадій Корбан і Світлана Крюкова, які активно спілкувалися до цього, посварилися. Останні двоє заснували Telegram-канал «Джокер». Романа Кравця взяли адміністратором і помічником. Вони постили пранки — писали посадовцям від імені інших чиновників, а потім зливали переписки в мережу.

Також ЗМІ публікували інформацію, що Роман Кравець, вже у образі “Джокера” також з’являвся на проросійському каналі “NewsOne”, де його пранки демонструвались як ексклюзивні матеріали. Ведучий Василь Голованов анонсував матеріали від Кравця, а депутати “Слуги народу” коментували їх в ефірі.

Крюкова і Корбан, згідно з нашими джерелами, зберігали вплив на Телеграм канал “Джокер” до 2021 року. Поступово Роман Кравець відсторонив їх від впливу на контент — деякі наші джерела описували цю історію як «рейдерство». Так Кравець став єдиним власником «Джокера». У цей час канал почав перетворюватися на рупор ОП.

Наприклад 2021 року голова фракції «Слуга народу» Давід Арахамія взагалі визнав, що автор «Джокера» є хорошою людиною, ім’я якого він не знає, але обіцяв пляшку віскі, коли познайомиться.

Дізнавшись про це журналісти Громадського звернулися за коментарем до самого Романа Кравця. Однак  блогер довго не відповів ні на дзвінки, ні на повідомлення.

Врешті решт, коли блогер вигадав “легенду” – відповів, що був «Джокером», але канал продав 2022 року. Кому — не знає. Продаж нібито відбувся за 2 мільйони доларів у криптовалюті. Доказати це за кілька годин переписки не вдалося. Хоча доказом могло бути що завгодно — від скріншотів угод чи ділових переговорів до транзакцій.

Запитаєте чому Роман назвав 2022? Саме цього року Служба безпеки України визнала «Джокера» одним з прокремлівських каналів, що координирується з російськими спецслужбами для проведення інформаційних і психологічних операцій. Згідно з даними, «Джокер» фальсифікує новини та використовує контент українських спецслужб для маскування своєї діяльності. Свого часу Джокера просував Шарій:

Також посилання на Канал Джокера було у постах з взаємного піару проросійських телеграм каналів:

Також виявилось, що 2019 Джокера проголосив одним з кращих телеграм каналів – рупор кремлівської пропаганди “Незыгарь”:

За інформацією ЗМІ, під час повномасштабного вторгнення Росії Роман Кравець майже два місяці перебував у Херсоні, який на той час був окупований російськими військами.

Цей факт викликає серйозні сумніви щодо його діяльності у той період. За даними джерел, існує висока ймовірність того, що Кравець міг бути завербований російськими спецслужбами. Не забуваємо і його проросійські інфокампанії.

“На запитання щодо часу окупації Роман не дає конкретних відповідей. Він постійно повторює, що не мав жодних контактів з російськими військовими в Херсоні та не залишав свого будинку. Навіть не розповідає про свій розпорядок дня в той період, повторюючи одні й ті ж фрази. Також залишається невідомим, як саме йому вдалося залишити окупований Херсон, що є досить підозрілим, оскільки мало кому вдалося покинути місто в той час. А от Роману “пощастило”, — розповідає джерело Громадського з його близького оточення.

Після повернення з окупованої території Роман Кравець відновив діяльність телеграм-каналу “Джокер”.

Але повертаємось до діяльності Джокера у сьогоденні.

Все ж з того розслідування Громадського стало відомо, що Михайло Подоляк, радник голови ОП, заявляв журналістам, що Офіс президента не контролює Telegram-канали. Проте, деякі посадовці підтверджують, що Кравець має контакти з представниками Офісу президента, зокрема з Давидом Арахамією та кількома губернаторами. За словами одного з джерел, Кравець постійно демонструє скріншоти особистих листувань, намагаючись підкреслити своє значення.

«Роман Кравець — не надто обдарований інтелектом персонаж, який потрапив до неофіційних грошей через замовні матеріали, чому йому активно допомагали і допомагають окремі діючі та колишні політики і співробітники спецслужб. Мотиви у кожного різні: у одних банальні — щоб не чіпали їх, у інших суто меркантильні. І кошмарення бізнесу з очевидною метою створення медійних проблем і допомоги в їх вирішенні… Цей персонаж явно не діє самостійно.

Можу з упевненістю сказати, що Кравець називає Арахамію одним зі своїх найближчих друзів. Ще кількох губернаторів. Для розуміння, з ким цей персонаж спілкується, він завжди робить скріншоти особистих переписок і демонструє їх іншим для підвищення свого статусу. Якого насправді не існує.

Є лише півтораметровий персонаж, якого в подальшому або знищать через поламані ноги, або він злиє всіх, з ким спілкувався і спілкується. І всіх, хто розміщував і продовжує розміщувати замовні матеріали. Від бізнесменів до співробітників ОП, навіть до керівництва АП за часів Януковича. Хоча це вже відбувається».

Один з колишніх топ-чиновників підтвердив, що підтримував комунікацію з Романом Кравцем: «“Джокер” мені писав, я іноді відповідав, але лише на загальні теми». Скриншоти переписки з цим чиновником Кравець згодом показував іншим людям для підвищення свого статусу в їхніх очах.

Водночас спікер фракції «Слуга Народу» Юлія Палійчук у коментарі hromadske щодо ймовірної дружби між головою фракції «Слуга Народу» Давидом Арахамією та Романом Кравцем зазначила: «Я не знаю, що може розповідати Роман Кравець. Я з ним особисто не знайома. І говорити про його близкі відносини з кимось… Він може говорити що завгодно. Але я не володію інформацією про контакти людини з ім’ям Роман Кравець з моїм безпосереднім керівництвом».

Зараз “Джокер” публікує пости, які виправдовують дії влади, наприклад, щодо укріплень на Харківщині. Журналісти також звинувачують заступника генерального прокурора у корупції, а канал перепощує його виправдання.

І хоча відповіді на питання чи є Роман Кравець близьким другом топ-чиновників України залишається відкритим варто подивитись на те, які статки він отримав підтримуючи ОП.

Протягом повномасштабного вторгнення Роман Кравець п’ять разів виїжджав за кордон, перебуваючи там понад два місяці загалом. Дані з прикордонної служби показують, що підстав для його виїздів не було. Це може свідчити про можливе прохання з “вищих сфер”. Джерело в СБУ зазначило, що в таких випадках підстави для виїзду часто не вносяться в базу.

У 2024 році Роман Кравець за 150 тисяч доларів придбав новий автомобіль — Lexus LX 600. За нашими підрахунками, за останні два роки на купівлю машин «Джокер» витратив понад 8 мільйонів гривень.

Власник Telegram-каналу мешкає в квартирі площею сто квадратних метрів у елітному ЖК «Чикаго». Аренда апартаментів обходиться йому не менше ніж 2 тисячі доларів на місяць. У цьому ЖК мають квартири екс-представник Офісу президента Андрій Богдан та засновник компанії Saga Development, забудовник Андрій Вавриш.

Журналісти Суспільного вирішили відстежити Кравця: як він живе, з ким зустрічається, куди їздить і на чому. 1 травня ми помітили, як на паркінг ЖК «Чикаго» заїжджає Lexus LX 600, зареєстрований на Романа Кравця. До нього під’їжджає Toyota Land Cruiser — машини формують кортеж.

В інший день Роман Кравець виходить з ЖК «Чикаго» в супроводі щонайменше чотирьох охоронців. Зазвичай такий рівень охорони потрібен високопосадовцям або топ-менеджерам спецслужб, тобто тим, чия діяльність може бути під загрозою.

Джерело, близьке до Романа Кравця, в бесіді з hromadske заявило, що Кравець пояснює наявність охорони «подарунком Малюка». Тому hromadske направило запити до СБУ та УГО, щоб з’ясувати, чи надають ці органи охорону власнику Telegram-каналу, який вимагає гроші у бізнесу.

Вимагання грошей

Щоб зрозуміти, як Кравець заробляє гроші за допомогою “Джокера”, можна розглянути приклад компанії Uklon. Схема така — канал щоденно публікує кілька негативних постів про компанію, поки вона не звернеться до Кравця з питанням: “Скільки коштує це припинити?” Причиною для атаки стало те, що водії Uklon працювали під час комендантської години, а також співпраця Uklon з платіжною платформою Fondy, яка функціонує в РФ. З середини лютого до сьогодні Кравець опублікував 316 негативних постів про Uklon. Але компанія не реагує на терор блогера.

Такж зразковим кейсом діяльності Джокера є інформаційна компанія проти онлайн-казино “Космолот”. У січні 2024 року “Джокер” почав публікувати численні пости, стверджуючи, що в Україні працює російське казино “Космолот”, а його власник Сергій Токарєв є громадянином Росії. Кравець також почав кампанію проти блогерів, які рекламують “Космолот”, і критикував українські ЗМІ, які видалили новини із заявою міністра цифровізації Михайла Федорова про те, що російський власник казино намагається отримати українське громадянство. З 28 по 30 січня “Джокер” опублікував 28 негативних постів про “Космолот”.

“Друзі, тепер ви розумієте, чому всі думають, що “Космолот” — це українське казино? Вони просто всіх купують. Вони всіх купили. Ваші улюблені патріотичні блогери рекламують “Космолот” через те, що вони не можуть відмовитися від грошей, які їм платять з російського казино. Грязних російських грошей”, — писав “Джокер” 28 січня 2024 року.

Факт, що власник “Космолота” Сергій Токарєв є громадянином РФ і має майно в країні-агресорі, дійсно підтверджений. Проте мета “Джокера” полягала виключно в тому, щоб отримати гроші, шантажуючи казино. Коли ж “Джокер” досяг своєї мети, риторика щодо “Космолота” різко змінилася, а інтерес до теми швидко зник.

Вже 31 січня “Джокер” писав: “Зі мною зв’язалися представники “Космолота”, зробили добру справу, попросили висвітлити їхню позицію, що вони не такі погані, тепер я їх не буду хейтити, а рекламуватиму “Космолот”. І дійсно почалася реклама казино.

Так само Джокер “воював” проти криптошахрая Олександра Орловського, Роман Кравець накидував негативні пости поки в один момент Орловський не заплатив за зняття постів. Вдячний Джокер навіть присвятив цьому пост у своєму каналі.

До речі розцінки на припинення чорного піару Джокер не приховує:

Дії Кравця в Telegram-каналі “Джокер” можна класифікувати як звичайне вимагання та рекет. Правоохоронним органам не важко буде ідентифікувати адміністраторів цього каналу, але Кравцю дозволяють продовжувати свої дії в обмін на інформаційну підтримку влади та правоохоронців.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Все о 20 апреля: какой праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-04-19T05:54:49Z
ТЦК дал 17-летним парням срок до 31 июля
Знай
2025-04-19T05:31:53Z
Можете проспать свое счастье: чего лучше избегать в Страстную пятницу
Gazeta UA
2025-04-18T03:36:04Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
Базовая военная подготовка студентов: в Минобразования раскрыли детали
Корреспондент
2025-04-18T15:54:24Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
"Вероятно, будет больше хаоса": в Пентагоне уволили трех чиновников на фоне расследования утечки информации — Politico
ZN UA
2025-04-19T06:21:12Z
СМИ: Россия хочет добиться от США снятия авиасанкций, ЕС срывает эти попытки
Европейская правда
2025-04-19T06:15:44Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
ЗСУ поразили скопления россиян и командные пункты
Корреспондент
2025-04-19T06:06:50Z
Паника среди офицеров РФ и усиление патрулей: в оккупированном Крыму началась суета
Telegraf
2025-04-19T05:48:40Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
Кастрированный конкурс. Известного фотографа разочаровал World Press Photo
Апостроф
2025-04-19T05:57:05Z
Путинист Боярский шлепнулся с трехметровой высоты: сломанное ребро и несколько позвонков
Знай
2025-04-19T04:51:01Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Экс-звезда "Квартала 95" Елена Кравец дебютирует в театральном моноспектакле/Речь идет о показе моноспектакля под названием "Можно я просто посижу?"
Апостроф
2025-04-07T18:09:09Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Названа скрытая опасность популярного продукта: его покупает каждая вторая домохозяйка
Comments UA
2025-04-19T06:06:10Z
Паски могут замедлить старение: секрет в составе и размере порции
Знай
2025-04-19T05:51:00Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Назвали самый полезный напиток для работы мозга
Gazeta UA
2025-04-18T21:39:10Z
Диабет нового типа поражает худощавых подростков: больные умирают через год
Comments UA
2025-04-18T15:18:13Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Стало известно о последствиях атаки "шахедов" на Запорожье
Корреспондент
2025-04-19T05:30:43Z
Из-за атаки российских дронов на Одесщину огонь охватил фермерские хозяйства: в ГСЧС показали последствия
ZN UA
2025-04-19T05:16:43Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Готовится просто, а вкус необычный: рецепт салата из пекинской капусты по-новому
Telegraf
2025-04-19T06:12:22Z
Не вырастет и то, и другое: что категорически нельзя сажать возле клубники
Telegraf
2025-04-19T05:09:01Z
Оберните мясо этой кожурой — оно будет румяным, сочным и будет таять во рту
TSN
2025-04-19T02:24:57Z
Годовщина смерти: как поддержать человека, потерявшего кого-то из родных
ZN UA
2025-04-18T22:24:44Z
Швейцарский курорт отрезало от мира из-за снегопада
Европейская правда
2025-04-18T16:19:48Z
Как понять, что любовь закончилась — исследование
Факти ICTV
2025-04-18T15:34:39Z
Три праздничные закуски на Пасху, которые сметут со стола первыми
Gazeta UA
2025-04-18T15:33:20Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Падение продолжится: когда яйца в Украине достигнут минимальной цены
Хвиля
2025-04-19T05:15:18Z
Вдвое больше, чем в прошлом году: сколько стоит свекла в Украине
ZN UA
2025-04-19T05:04:08Z
Компенсация налогов за предоставление в аренду жилья ВПЛ: нужно ли быть ФЛП, чтобы ее получить
ZN UA
2025-04-19T02:22:28Z
"Все горит": Куюн отреагировал на изменение состава бензина с 1 мая
Хвиля
2025-04-19T01:09:29Z
"Укрзалізниця" назначила дополнительный поезд в Хмельницкую область
ZN UA
2025-04-18T22:58:04Z
Рубль растет: какие причины
Comments UA
2025-04-18T20:54:55Z
Китай полностью прекратил закупать сжиженный газ в США - СМИ
Корреспондент
2025-04-18T20:27:23Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
«Это пропаганда г*вна»: журналиста разозлила русский язык на матче «Динамо» и «Оболони»
Апостроф
2025-04-19T06:24:43Z
Около назвал имя боксера, который, по его мнению, победит Усика
Корреспондент
2025-04-19T05:57:30Z
В Киеве установили рекорд Украины по фехтованию
ZN UA
2025-04-19T05:04:09Z
Кабайел выразил готовность встретиться с Усиком в ринге
Корреспондент
2025-04-19T04:54:06Z
Украинский биатлонист может стать лучшим новичком этого сезона
Корреспондент
2025-04-19T04:45:41Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Кот скорбел по псу у его могилы и умер сам: история, растрогавшая миллионы
Фокус
2025-04-19T06:00:21Z
Тариф только с интернетом? В Vodafone ответили, возможна ли такая услуга
Telegraf
2025-04-19T05:54:25Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z
В России за полгода удалось продать всего один электромобиль Lada
Корреспондент
2025-04-18T15:42:43Z
Запас хода вырастет вдвое: раскрыты подробности кроссовера Nissan Leaf 2026
Фокус
2025-04-18T14:40:50Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z
Убить машину проще простого во время прикуривания: что точно нельзя делать
Comments UA
2025-04-18T08:21:40Z
Китай запретил термины «автономное» и «умное» вождение в рекламе авто
ITC
2025-04-18T07:07:26Z