MY.UAНовини
Хто ремонтує російські бойові літаки Су-30СМ в обхід санкцій і до чого тут Казахстан і французи
Хто ремонтує російські бойові літаки Су-30СМ в обхід санкцій і до чого тут Казахстан і французи

Хто ремонтує російські бойові літаки Су-30СМ в обхід санкцій і до чого тут Казахстан і французи

Партнери 24 Каналу – колеги з InformNapalm опублікували сенсаційні докази співпраці між казахстанською компанією ARC Group та російською “Росавиаспецкомплект", які свідчать про ремонт складного високотехнологічного обладнання французького виробництва на винищувачах Су-30СМ ВКС Росії.

Наявні у розпорядженні розслідувачів документи беззаперечно доводять, що Росія завчасно сформувала схему обходу санкцій через Казахстан. Ще у 2022 році казахстанська компанія стала бізнес-партнером росіян, відправила своїх фахівців на навчання і сертифікацію до французької корпорації Thales, а тепер ремонтує росіянам літаки в Іркутську. Також казахстанська фірма купує у французів обладнання, яке по номенклатурі дивним чином співпадає із запитом і потребами росіян. Попри пряму заборону французів передавати обладнання та послуги третій стороні, а тим більше державі-агресорці Росії, далі обладнання йде саме туди.

Розслідування стало можливим завдяки отриманню інформації з кількох незалежних одне від одного джерел. Ключову роль відіграв мешканець Казахстану, який вийшов на зв'язок із хактивістами групи "Кібер Спротив". Ця людина надала первинні докази, що й стали ключовими для відтворення повної картини дій казахстанських компаній в інтересах Росії.

Життєва необхідність росіян у французькій авіоніці

Станом на 2024 рік Росія має до 130 одиниць модернізованого винищувача 4++ покоління Су-30СМ. Під час російського вторгнення в Україну агресор втратив не менше 15 таких бортів.

На літаках Су-30СМ використовується авіоніка іноземного виробництва, переважно французьких компаній Thales та Sagem (а після поглинання останньої – Safran).

На Су-30СМ встановлено:

  • багатофункціональні дисплеї SMD55S та SMD66S (виробник Thales);
  • радіотехнічну систему корекції та посадки TLS2020 (виробник Thales);
  • радіонавігаційну систему TACAN-NC12 (виробник Thales);
  • індикатори на фоні лобового скла HUD 3022 (виробник Thales);
  • навігаційну систему SIGMA 95NAA (виробник Safran).

Без цього обладнання пілот фактично стає сліпим, а літак перетворюється на купу заліза в повітрі. Аби продовжувати експлуатувати борти і бомбити українські міста, росіянам потрібно постійно обслуговувати французьке обладнання. Звісно, все це під санкціями, і продаж такого устаткування Росії є порушенням законів.

Партнери з імпортозаміщення

Задовго до повномасштабного вторгнення Росія мала амбітні плани з імпортозаміщення французького обладнання.


Скриншот документа – InformNapalm

Поступово цей процес імпортозаміщення таки відбувається. Але літаків багато, а французьке обладнання треба обслуговувати. Та й санкції, хоч і повільно, але працюють.


На скриншоті за травень 2024 року помічено заміну французького HUD 3022 на російський ИКШ-1КИ

Нині обслуговувати пристрої можуть виключно сертифіковані виробником фахівці на такому ж сертифікованому обладнанні. Після повномасштабного вторгнення Росія нібито втратила доступ до таких можливостей, але, як показують отримані документи, російська сторона знайшла у казахстанському підряднику чудовий канал обходу санкцій.

Прокладка ТОВ "ARC Group"

Казахстанське товариство з обмеженою відповідальністю "Analyst Research Consulting Group" було утворене у 2014 році одноосібним засновником – Алданазаром Сагинбеком (Сағынбек Алданазар Дарханұлы), 03.02.1998 року народження.


Талановитий містер Сагинбек / фото InformNapalm

Він ще у 16 років (!) став засновником консалтингового підприємства, яке в своєму статуті серед напрямків діяльності вказувала аж ніяк не консалтинг, а "придбання та реалізацію боєприпасів, (озброєння і військової техніки, запасних частин, комплектуючих виробів і приладів до них, спеціальних матеріалів, устаткування для їхнього виробництва, що включають монтаж, наладку, модернізацію, установку, використання, зберігання, ремонт і сервісне обслуговування").

З самого моменту заснування це підприємство виглядає підозріло. У казахстанських джерелах даних фігурує лише 5 його працівників. Сайт компанії https://arcgroup.kz/ має лише опис компанії і контакти. Втім, там вони вказують, що з 2016 року ТОВ "ARC Group" є ліцензіатом Комітету промислового розвитку та промислової безпеки Міністерства індустрії та інфраструктурного розвитку Республіки Казахстан і має державну ліцензію на експорт, імпорт, монтаж, налагодження, модернізацію, експлуатацію, зберігання, ремонт і технічне обслуговування авіаційної техніки та запасних частин.

Окрема гордість компанії – дистриб'юторська угода з компанією Safran Electronics & Defense.

На сьогоднішній день компанія є ексклюзивним дистриб'ютором Safran Electronics & Defense в Республіці Казахстан і Республіці Киргизстан і займається просуванням продукції Safran в цих країнах. Основними замовниками продукції є державні органи та правоохоронні органи. Є реалізовані державні замовлення. З 2019 по 2020 роки компанія поставила оптико-електронні системи (тепловізійні біноклі, тепловізійні біноклі-далекоміри, далекоміри) в Республіку Казахстан, для державної установи,
– вказано на сайті компанії ARC Group.

Насправді ж компанія ARC Group є нічим іншим, як банальною “прокладкою” росіян для обходу санкцій.


Скриншот – InformNapalm

Схема обходу санкцій

За пів року до повномасштабного вторгнення Росії до України, у жовтні 2021 року, ARC Group укладає перший договір з вузькопрофільним російським товариством з обмеженою відповідальністю “Ремонт, обслуговування, постачання авіації спеціальними комплектуючими” (ООО “Росавиаспецкомплект”). Чим займається російська компанія – зрозуміло з її назви.

У цій угоді від 25.10.2021 року відкрито вказують її предмет:

ВИКОНАВЕЦЬ надасть послуги з ремонту/поставки компонентів бортового радіоелектронного обладнання (БРЕО), виробництва компаній THALES та Safran, для літаків типу Су-30.

Також є важливе уточнення суттєвих умов договору у пункті 1.2: "Ремонт БРЕО буде виконуватися силами сертифікованих спеціалістів ВИКОНАВЦЯ, які мають відповідне підтвердження виробника, на підприємствах ВИКОНАВЦЯ, розміщених на території Республіки Казахстан або в Російській Федерації, на підприємствах ЗАМОВНИКА".


Скриншот документа – InformNapalm

Простою мовою цей предмет договору можна сформулювати так – казахстанська сторона, маючи сертифікованих французами фахівців та обладнання, має здійснити ремонт французького обладнання на російських літаках Су-30.

Додаток до цього контракту містить перелік продукції військового призначення для ввезення в Казахстан на 2021 рік – це ті самі пристрої для навігації та орієнтування пілота SMD55S, SMD66S, TLS2020, ТACAN-NC12, HUD 3022, SIGMA 95NAA. У переліку вказують також і мету такого ввезення – "тимчасове ввезення для проведення капітального ремонту з подальшим зворотнім вивезенням в інтересах Збройних Сил Російської Федерації".


Скриншот документа – InformNapalm

Втім, цей договір так і не був підписаний російською стороною. Замість нього сторони уклали Контракт № 05.11.2021-1 від 05 листопада 2021 року. Він не відрізняється за суттю, але є більш "прихованим", бо зникла пряма згадка французьких компаній, замість цього вказують просте визначення "ремонт авіатехнічного майна".


Скриншот документа / InformNapalm

Водночас сам додаток до договору не мав суттєвих змін щодо номенклатури обладнання та згадки ЗС РФ. Втім, якщо в жовтневому договорі був перелік обладнання для ввезення в Казахстан на 2021 рік, то в фінальному контракті від 05.11.2021 вказувався плановий період ввезення – 2022 рік.


Скриншот документа – InformNapalm

З наявного пакету документів ARC можна висунути дві версії

  • Перша: Росія готувалася до посилення санкцій проти себе задовго до повномасштабного вторгнення. Саме тому готувалися шляхи обходу та була знайдена казахстанська фірма, що мала пройти сертифікацію у виробника французького обладнання.
  • Друга: договори могли підписати заднім числом. Вже тоді, коли Росія вторглася в Україну, отримала посилення санкцій, а в Thales заявили про остаточний вихід з російського ринку (червень 2022 року).

На користь другого варіанта свідчить лист директора “Росавиаспецкомплект” керівнику казахстанської компанії від 26 серпня 2022 року. В ньому керівник з російського боку Петр Гриценко інформує візаві, що планова кількість виробів, які підлягають ремонту за 2022 рік складає 13 одиниць на орієнтовну суму 1 450 000 євро, а вже у 2023 році планується відправити 88 одиниць на суму 6 420 000 євро.

Відповідно, дуже дивно, якщо сторони уклали договір у листопаді 2021 року, а за 9 місяців російська сторона ще не знала точну кількість виробів, які треба відремонтувати. Радше за все, вони розпочали свої відносини саме влітку 2022 року, коли Thales і покинули російський ринок.

Втім, в цьому листі важливіше інше – прямо висловлена готовність російської сторони профінансувати купівлю комплекта контрольно-перевірочної апаратури у виробника. Іншими словами – росіяни готові дати гроші казахам, щоб ті купили у французів апаратуру для діагностики французьких виробів на російських літаках. Це дуже важливо, з огляду на те, що відбудеться далі.

Знову ж таки – все це відбувається в серпні 2022 року. Через 9 місяців після "підписання" контракту.


Скриншот документа – InformNapalm

Протягом 2022, 2023 та 2024 років кількість одиниць, що підлягала ремонту, неодноразово змінювалась у сторону збільшення. Сторони заключили ще 4 додаткові угоди до цього контракту.

Хто ремонтує росіянам бойові літаки

У додатковій угоді №3 до контракту, який сторони підписали в жовтні 2022 року, сторони вирішили уточнити, як формується ціна договору. Так, ціна ремонту виробів включає:

  • навчання фахівців у виробника – тобто французів;
  • технічну діагностику виробів з подальшою підготовкою звіту;
  • розробку технічної документації на контрольно-перевірочну апаратуру;
  • розробку, виготовлення, поставку, установку та пусконалагодження КПА.


Скриншот документа – InformNapalm

Іншими словами, росіяни оплачують надання повного циклу послуги під ключ – від навчання і сертифікації казахстанських фахівців у Франції, до закупівлі у французів необхідної апаратури.

Отже, отримавши від росіян фінансування, казахстанська "консалтингова" компанія відправляє своїх фахівців на навчання. Про терміни навчання керівник ARC Group повідомляє Петра Гриценко у своєму листі від 09 грудня 2022 року. Там він прямо вказує, що "з 16 по 20 січня 2023 року, в рамках контракту нашої компанії з французькою компанією Thales, планується навчання наших спеціалістів щодо сервісного обслуговування різноманітних систем авіоніки".

У цьому ж листі визначені перші часові проміжки приїзду на російські підприємства казахстанських фахівців – лютий 2023 року. Тобто одразу після навчання.


Скриншот документа / InformNapalm

23 січня 2023 року Алданазар Сагинбек повідомляє Гриценка, що їхні фахівці "пройшли теоретичний і практичний курс в компанії Thales з обслуговування SMD 55S/66S та HUD рівня organizational level of maintenance (OLM). Кваліфікація спеціалістів підтверджена відповідними сертифікатами".

Більш того, вже визначені більш конкретні строки візиту в Росію – з 6 по 10 лютого 2023 року.


Скриншот документа / InformNapalm

Казахстанська сторона так квапилась виконати свої зобов'язання, що в той самий день надсилає другий лист – з відомостями про прибуття літаками з Астани в Іркутськ на авіаремонтний завод росіян групи фахівців.


Скриншот документа / InformNapalm

Хто ж прилетів ремонтувати обладнання росіянам? Завдяки отриманню доступу до архівів російських баз даних Inform Napalm та партнерам вдалося встановити не тільки особи та посади спеціалістів, але й отримати зразки їхніх документів.

Хто прибув до Іркутська:

  • Сагинбек Алданазар – вже згаданий нами директор ARC Group.
  • Ісмагулов Кайрат Серикович, 23.03.1972 року народження – радник директора.
  • Даіров Бауржан Сатханович, 30.12.1971 року народження – заступник директора.
  • Бадхайдух Анвар Хассан Ахмед, 31.08.1990 року народження – заступник головного технолога - інженер з авіаційного та радіоелектронного обладнання.
  • Сальніков Андрій Юрійович, 15.06.1995 року народження – радіомеханік з ремонту радіоелектронного обладнання.
  • Щербеков Максим Канатович, 09.06.1990 року народження – радіомеханік з ремонту радіоелектронного обладнання.
  • Петрашко Олексій Вадимович, 05.09.1968 року народження – начальник групи, інженер
  • Беккулов Шингіс Шарипович, 28.03.1987 року народження – інженер з авіаційного обладнання.

Трохи пізніше до цього списку додали ще двох загадкових осіб:

  • Ушаков К.В., 28.01.1972 року народження – експерт
  • Грибов М.С., 21.07.1986 року народження – старший спеціаліст з взаємодії з державними органами РФ.

Особисті документи громадян Казахстану – учасників схеми обходу санкцій:

Звісно, враховуючи заплановані росіянами обсяги ремонту і обслуговування обладнання, це не був разовий візит. Надалі група фахівців (переважно таким складом) почала регулярно виїжджати до РФ для проведення ремонту. Наприклад, вже за 2 місяці – у квітні 2023 року, Гриценко повідомляє Сагинбека про новий етап діагностики обладнання в травні 2023 року.


Скриншот документа / InformNapalm

Росіянин просить не міняти склад групи для зменшення строку погодження списку осіб, адже авіаремонтний завод в Іркутську – це режимний об'єкт.

Контракт з THALES

Співпраця казахстанської ARC Group з "Росавиаспецкомплект" триває як мінімум 2 роки. Весь цей час казахстанська компанія цинічно вводила в оману французьку сторону.

Втім, як випливає з отриманої переписки, у 2024 році відбувається ще цинічніша подія. Завдяки одному з джерел, які надали документи для цього матеріалу, у розпорядженні InformNapalmопинився проеєкт контракту між Thales AVS France SAS та АО "Авіаремонтний завод № 405" (Республіка Казахстан, місто Алмати, вулиця Закарпатська (так, саме така назва – ред.), будинок 13).


Скриншот документа / InformNapalm

Документ передбачає повний спектр послуг з боку французької сторони з обслуговування багатофункціональних дисплеїв SMD55S/SMD66S та коліматорних індикаторів HUD3022, в інтересах міноборони Республіки Казахстан як кінцевого користувача літаків Су-30СМ, зокрема:

  • розробку та постачання ILM&OLM Test Benches включно з 3-річною підтримкою;
  • розробка і постачання Golden LRU;
  • підготовка та постачання технічної документації ILM (ILM - це проміжний рівень обслуговування);
  • підготовка та проведення навчання з ILM у Франції;
  • монтаж і введення в експлуатацію в Казахстані.

Договір розрахований на 34 місяці з моменту отримання постачальником авансового платежа. Також договір містить візуалізацію того обладнання, яке французькі спеціалісти мають змонтувати та ввести в експлуатацію на казахстанському заводі.

Скриншот / InformNapalm

Контракт має чіткі норми щодо експортного контролю із прямою забороною передавати будь-які товари Російській Федерації, проте, казахстанська фірма цей пункт цинічно ігнорує, видаючи потреби держави-агресора за власні.

Скріншот документа – InformNapalm

Операція прикриття та її викриття

Дійсно, Республіка Казахстан має на озброєнні 23 літаки Су-30СМ, ще 36 одиниць замовлені. І цей факт використовується як прикриття.

Які ж тоді є ознаки того, що цей договір укладається в інтересах росіян, і що це не просто договір між французами та казахстанцями для обслуговування їхніх власних літаків?

Такою ознакою є казахстанська комерційна пропозиція для росіян, яка повторює умови договору між Thales та АО "Авіаремонтний завод № 405".

26 червня 2024 року ARC Group надсилає росіянам на розгляд та реєстрацію комерційну пропозицію на загальну суму 13 826 199,26 євро. За дивним співпадінням, ця комерційна пропозиція містить майже ті самі строки надання послуг і має той самий спектр послуг, що і договір між Thales та казахстанским авіазаводом.


Скриншот документа / InformNapalm


Скриншот документа / InformNapalm

  • Повна фінальна версія договору між Thales AVS France SAS та АО "Авіаремонтний завод № 405" – проект договора на поставку оборудования 200624-1 [DOCX]
  • Повна версія комерційної пропозиції ТОО ARC Group для АО "Росавиаспецкомплект" – Коммерческое предложение на рассмотрение [PDF]

У цьому розслідуванні опубліковані дані про те, як казахстанська фірма-прокладка допомагає росіянам обслуговувати високотехнологічне обладнання французького виробництва.

У InformNapalm сподіваються, що французькі Thales та Safran побачать, що їх контрагенти у далекому Казахстани відверто та цинічно брешуть.

Вони підписують документи, де зобов'язуються не передавати третім сторонам, і особливо Росії, товари, обладнання та послуги, а потім роблять навпаки, тобто виконують все, що потрібно росіянам, і отримують від них фінансування.

Хотілося б, що ця історія не завершилась простим розірванням договору та відкликанням ліцензій. Французькі компанії мають право на повне відшкодування витрачених ресурсів.

Розслідувачі також висловили свою вдячність усім, хто надав дані для цього розслідування. Завдяки цьому масштаб вибудовування Російською Федерацією схем обходу санкцій. Повна документація, яка міститься в переписці між ТОО ARC Group та АО "Росавиаспецкомплект" буде опублікована незабаром.

Теги за темою
расследование
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Джейн Уик в мире «Сверхъестественного»: Анонсирован боевик The Directorate: Novitiate о могущественной волшебнице-гангстере
GameMag
2025-02-01T12:52:48Z
Far Cry New Dawn обеспечат поддержкой 60 FPS перед выпуском в Game Pass
GameMag
2025-02-01T12:52:05Z
Ведущий сценарист Fallout: New Vegas вернулся в Obsidian Entertainment в качестве креативного директора
GameMag
2025-02-01T12:48:58Z
Предметы с памятью: новое открытие ученых
TSN
2025-02-01T12:36:17Z
Vodafone запустил новый стандарт связи VoLTE: как подключить и какие преимущества
Хвиля
2025-02-01T12:15:58Z
Огромный астероид, несущийся к Земле, переполошил ученых: каковы шансы столкновения
Фокус
2025-02-01T12:06:22Z
Магнитные бури: прогноз на выходные, 1-2 февраля
UAToday
2025-02-01T11:18:43Z
Робот нашел на Марсе неизвестный науке материал – он не похож ни на что виденное ранее
Telegraf
2025-02-01T10:57:44Z
Пять человек с "реальными суперспособностями": ученые не могут их объяснить
Фокус
2025-02-01T10:45:20Z
Уникальные свойства огурцов, о которых знают не все
Comments UA
2025-02-01T12:54:26Z
Эти мужчины всегда верны: как магия имен помогает выбрать надежного партнера
Знай
2025-02-01T11:51:37Z
125 лет истории: что известно об одесском отеле "Бристоль", который РФ обстреляла 31 января
Фокус
2025-02-01T11:12:43Z
Станет "жемчужиной" стола: как приготовить грибную мачанку по уникальному рецепту этнических лемков
Gazeta UA
2025-02-01T09:15:53Z
Первая неудача года: что делать, если не получилось начать новую жизнь с января
Marie Claire
2025-02-01T08:00:26Z
Десять минут – и пирог на столе: как приготовить вкусную выпечку с бананом
Telegraf
2025-02-01T04:15:59Z
Самая утонченная укладка Кейт Миддлтон: как повторить собранную прическу принцессы Уэльской
Marie Claire
2025-02-01T03:00:47Z
Как приготовить вкусный одесский форшмак: "МастерШеф" Литвинова дала рецепт
Политека
2025-02-01T01:00:11Z
Как обустроить уютную спальню: пять идей
Gazeta UA
2025-01-31T22:39:26Z
После недели в реанимации скончался мальчик, которого сбило авто на переходе в Черкассах
Telegraf
2025-02-01T12:42:40Z
Однолетний мальчик был найден мертвым в морозилке в Одессе
Telegraf
2025-02-01T12:33:07Z
В Полтавской области застрелили сотрудника ТЦК
Апостроф
2025-02-01T12:00:15Z
В США разбился еще один самолет – никто не выжил
Апостроф
2025-02-01T11:54:34Z
Утренние взрывы в Хмельницкой области: какие последствия
TSN
2025-02-01T11:13:58Z
"Прилет" ракеты в многоэтажку в Полтаве: количество погибших продолжает расти
TSN
2025-02-01T11:03:38Z
Куча обломков и много жертв. Как выглядит место попадания в многоэтажку в Полтаве
Telegraf
2025-02-01T10:45:23Z
Во Франции произошел пожар в доме престарелых: есть погибшие
Европейская правда
2025-02-01T10:13:04Z
В Сумах выросло количество жертв российской атаки
TSN
2025-02-01T09:21:27Z
Представлен мяч обновленного Клубного чемпионата мира по футболу
ZN UA
2025-02-01T12:52:31Z
Джейк Пол намерен завоевать золото Олимпиады-2028
Корреспондент
2025-02-01T12:39:55Z
Украинская чемпионка Олимпиады показала идеальную фигуру в купальнике
Telegraf
2025-02-01T12:03:20Z
Гвоздик сделал прогноз на ближайший бой своего обидчика
Корреспондент
2025-02-01T11:42:23Z
Опорный зищитник Тарас Степаненко покидает Шахтер после 14-ти лет в клубе
Известия Киев
2025-02-01T10:30:35Z
Лучший российский лыжник решил тренироваться в Европе
ZN UA
2025-02-01T09:33:04Z
Промоутер Усика рассказал, кого видит возможным соперником своего подопечного
Корреспондент
2025-02-01T09:18:24Z
Билодид примерила леопардовый купальник на Бали
Telegraf
2025-02-01T08:57:55Z
Промоутер Усика сделал неожиданное заявление о Кличко
Корреспондент
2025-02-01T08:18:25Z
Помогать уже некому. На Днепропетровщине появилось село-призрак, разрушенное РФ
Telegraf
2025-02-01T12:06:23Z
Какая в этом году будет весна: прогноз от метеорологины
ZN UA
2025-02-01T11:34:56Z
"Война" с маршрутками в Киеве: перевозчикам запретят работать в столице
Comments UA
2025-02-01T11:15:04Z
"Уже голова разрывается от этого": полковника ВСУ шокировала реакция на убийство сотрудника ТЦК
Апостроф
2025-02-01T11:03:45Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 1 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-01T10:57:02Z
Программы для переселенцев в Киеве не существует: у Кличко не видят нужды
Знай
2025-02-01T10:12:21Z
Где и как проходят сейчас бои на фронте Украины: опубликованы карты
Апостроф
2025-02-01T09:48:18Z
В Украине отменили экстренные отключения света
Корреспондент
2025-02-01T09:39:22Z
Тарифные махинации: коммунальщики намеренно завышают платежки – как с этим бороться
Знай
2025-02-01T09:36:48Z
Минимализм или сложные узоры: пять вариантов модного маникюра на февраль
Gazeta UA
2025-02-01T12:45:59Z
Кустурица, псевдо-Стейтем и звезда "Трансформеров": актеры, снимавшиеся в Украине
Telegraf
2025-02-01T11:51:15Z
Оля Цибульская восхитила фото с мужем и удивила, как они с годами изменились
TSN
2025-02-01T11:36:55Z
Маникюр на 14 февраля: 10 самых романтичных дизайнов
Marie Claire
2025-02-01T11:00:00Z
У певицы Русланы произошла беда с получением визы в Британию/Лыжичко не сможет попасть на благотворительный концерт в Лондоне
Апостроф
2025-02-01T10:39:37Z
Определены ведущие Нацотбора на Евровидение-2025, который состоится 8 февраля
Известия Киев
2025-02-01T08:34:01Z
Два гения из крепостных: режиссер напомнил о дружбе Шевченко и Щепкина
Telegraf
2025-01-31T22:30:37Z
"2000 метров до Андреевки": украинский режиссер Чернов получил приз на фестивале "Санденс"/Картина получила награду за лучшую режиссуру
Апостроф
2025-01-31T19:21:59Z
Самый свежий стритстайл: 7 лучших образов гостей недели моды в Копенгагене
Marie Claire
2025-01-31T19:00:53Z
В Украине расширят проект подготовки военных
Корреспондент
2025-02-01T12:54:21Z
Сырский увидел, как уменьшить случаи дезертирства
Апостроф
2025-02-01T12:51:30Z
Какую сумму денег можно дарить на день рождения в 2025 году, чтобы именинник не обиделся
TSN
2025-02-01T12:36:51Z
Как сняться с учета в ТЦК: что изменится для мужчин в 2025 году
Знай
2025-02-01T12:30:04Z
Под кадры трагедий в Украине говорят о "страданиях" россиян: сеть возмутил снятый немцами ролик
Апостроф
2025-02-01T12:30:03Z
Жена Мирошниченко рассказала о серьезных проблемах со зрением у дочери и о сложном лечении
TSN
2025-02-01T12:21:55Z
Очередной скандал с мобилизацией: ТЦК отправил в армию "известного активиста"
Comments UA
2025-02-01T12:18:34Z
Обновлены правила пересечения границы: кто из украинцев до 25 лет может уехать в Европу
Знай
2025-02-01T12:12:14Z
Женщина прислала тете дерзкое поздравление на 40-летие: та ждала 30 лет, чтобы отомстить
Фокус
2025-02-01T12:00:19Z
Топ болезней, к которым приводит длительное сиденье
Comments UA
2025-02-01T12:00:41Z
Раскрыли секрет восстановления мозга: ученые узнали роль тайных защитников нейронов
Фокус
2025-02-01T11:06:03Z
Добавьте в свой рацион этот орех, если не хотите стареть: исследования показали – он очень эффективен
UAToday
2025-02-01T10:03:19Z
Распространенные продукты, которые "убивают" простату
Comments UA
2025-02-01T09:30:29Z
Пять продуктов, которые способны контролировать уровень сахара в крови
Gazeta UA
2025-02-01T08:45:06Z
НСЗУ обнародовала список бесплатных услуг в амбулаториях в 2025 году
Знай
2025-02-01T07:21:53Z
Астрологический прогноз на февраль 2025: ключевые даты для важных дел и процедур
Фокус
2025-02-01T04:12:19Z
Как гора с плеч: родителям значительно облегчили жизнь в поликлиниках, какие изменения ввели
Знай
2025-02-01T03:12:38Z
Со врожденными пороками не мобилизуют: кого могут исключить из учета из-за состояния здоровья
Telegraf
2025-02-01T00:03:43Z
Lay's отозвали более 6000 пачек чипсов: нашли серьезный риск для здоровья
Знай
2025-02-01T12:51:32Z
Посевной календарь на февраль 2025: названы благоприятные дни для рассады
Политека
2025-02-01T12:03:55Z
Молдовагаз заменила Газпром в Приднестровье: первую партию газа уже доставили
Лига
2025-02-01T11:09:06Z
Разминирование сельхозземель. Новые правила компенсаций в 2025 году
ZN UA
2025-02-01T11:04:29Z
Пенсии, субсидии, тысяча Зеленского и ограничения переводов: с какими изменениями столкнутся украинцы в феврале
Хвиля
2025-02-01T10:45:49Z
Газовый скандал со Словакией. Фицо грозится ветировать решения по Украине на уровне ЕС
Лига
2025-02-01T09:42:34Z
Курс валют в Украине 1 февраля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-02-01T09:09:06Z
Козерогам - финансы, Девам - карьера: денежный Таро-прогноз для всех знаков в феврале 2025
Фокус
2025-02-01T08:12:47Z
Нет бумажки - нет помощи: в "Нафтогазе" озвучили важное предупреждение по субсидиям
Знай
2025-02-01T08:06:45Z
Tesla собирается выпускать более дешевые электрокары
Gazeta UA
2025-02-01T12:03:42Z
Известный гонщик оказался в коме после ужасного ДТП
Telegraf
2025-02-01T10:00:52Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Машина из Китая за 30 тысяч: выгода или головная боль через несколько лет
Знай
2025-01-30T21:51:38Z
Трамп подписал мировое соглашение с Meta - компания выплатит ему 25 млн долларов
Известия Киев
2025-02-01T12:36:39Z
Планы "возмездия" Трампа шокировали чиновников США, которые "не ожидали, что все будет настолько плохо" — The Guardian
ZN UA
2025-02-01T12:30:39Z
Пропагандист Карлсон назвал Зеленского "диктатором" и заявил, что восхищается Путиным
Лига
2025-02-01T12:18:44Z
Умеров или Безрукова? Кто виноват в провале закупок для ВСУ
Telegraf
2025-02-01T12:03:39Z
Из Пентагона выселяют четыре медиаорганизации. Их заменят более лояльные к республиканцам
Лига
2025-02-01T11:39:41Z
Венесуэла освободила шестерых американцев после визита спецпредставителя Трампа
ZN UA
2025-02-01T11:31:50Z
"Вот это у человека план. Всю мировую экономику поставить раком, и все ради Украины": финансиста поразили действия Трампа
Апостроф
2025-02-01T11:30:16Z
Глава UFC разнес Митчелла, который назвал Гитлера хорошим человеком
Корреспондент
2025-02-01T11:06:05Z
"Железный купол" не сможет защитить США и лишь ослабит ядерное сдерживание — The Hill
ZN UA
2025-02-01T11:04:23Z