MY.UAНовини
Невдоволення Путіним зростає, у Росії може відбутися колапс: розмова з генералом Британії
Невдоволення Путіним зростає, у Росії може відбутися колапс: розмова з генералом Британії

Невдоволення Путіним зростає, у Росії може відбутися колапс: розмова з генералом Британії

Генерал-майор Великої Британії у відставці Чіп Чепмен у розмові з 24 Каналом наголосив, якщо таке зростання відбуватиметься лінійно, то наслідком стане справжній колапс у Росії. Більше про це, ризики для Путіна на Курщині, ситуацію на фронті та чи готова Росія застосувати ядерну зброю – читайте далі у матеріалі.

Скільки територій Росії можуть контролювати ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має намір утримувати захоплену територію в Курській області стільки часу, скільки буде потрібно. На вашу думку, Україна зараз переламує хід цієї війни?

По-перше, я не думаю, що ви зможете утримати всю територію. І, напевно, це було б нерозумно. Сама територія не має значення, якщо її неможливо надійно обороняти.

Тож потрібно визначити, яка територія в Курській області є життєво важливою; що є ключовим об'єктом. І відповідно до цього формувати стратегію. Саме тому, на мою думку, ви бачите знищення деяких мостів у Курській області. Це частина стратегії, яка допомагає Україні утримувати стільки території, скільки вона хоче.

Я вважаю, що Україна захопить і зможе утримувати більшу частину позицій, але не намагатиметься захопити й утримати всю територію. З військового погляду це було б нерозумно.

А якщо ситуація стане надто складною, то я вважаю, що українське командування досить розумне, щоб знати, коли відступити. Як це було, наприклад, під час відступу з Бахмута. Тоді метою українців було знищити максимум російських сил.

Основні досягнення Курської операції

Чи вважаєте ви Курську область ключовою територією цієї війни?

Це потенційно ключова психологічна територія, оскільки всі війни закінчуються. І вони можуть закінчитися не тільки вирішальною воєнною перемогою. Наразі ми не бачимо цього з жодного боку. Війна може закінчитися і через воєнну перемогу. І Курськ може вплинути на це.

Це також унеможливлює замороження війни. Це важливо, адже Україна перебуває на територіях, на яких Владімір Путін не зможе просто заморозити конфлікт як один з потенційних варіантів у разі переговорів. І ще там звучала б від нього ідея, що Україні доведеться жити з територіальними реаліями незаконної анексії чотирьох адміністративних областей – Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської.

Як ви оцінюєте основні досягнення цієї наступальної операції України в Курській області? Президент Зеленський заявив, що ця операція вже відтягнула 60 тисяч російських військових з України до Курської області.

Гадаю, що відтягування військ – це позитивний крок, який знижує тиск. Особливо у Сумській області. Багато хто помилково припускав, що Росія відведе війська з Покровського напрямку. Росія ніколи не збиралася цього робити. І я кажу це з основ геометрії поля бою.

Якщо подивитися на розташування Курської області відносно Бєлгородської, Луганської та Донецької областей, то перенесення військ з Донеччини в цьому часі та просторі було б неможливим. Особливо коли Росія чітко заявила, що їхня оперативна мета – Покровськ.

Тож цього не мало статися в тому секторі. Але це дійсно зменшує тиск на Україну в інших регіонах, хоч і не на Донеччині.

Скільки територій Росії вже контролюють ЗСУ: дивіться на карті

Який вплив має оточення росіян біля річки Сейм

Українська армія успішно оточила 2 або 3 тисячі російських військових поблизу річки Сейм. Як, на вашу думку, це може вплинути на результат битви під Курськом?

Це знову ж таки має психологічний ефект. Це також впливає на обмін полоненими. Один з принципів, який ми завжди згадуємо при відрізанні військ, стосується основних ліній зв'язку. Чим ближче до військ здійснюється розрив, тим швидшим буде ефект. І чим ближче до бази здійснюється розрив, тим більший ефект.

Отже, це дуже хвилює російські війська по цей бік річки. Це важливо. Коли немає куди відступити, а Україна постійно знищує понтонні мости, то це веде до психологічного краху.

Війна завжди має дві складові. Є фізична складова, де можна рахувати числа та ресурси. Але також є психологічна частина, яку часто важко зрозуміти. А це – колапс волі та морального духу військ у цій зоні. Ймовірно, це й відбудеться. Дуже мало армій борються до останньої людини. І ми точно не бачимо цього у російських сил.

Ви згадали про психологічний аспект цієї війни. Українські війська захопили російську територію, вторгнувшись до Росії вперше з часів Другої світової війни. Як це може вплинути на моральний дух російських військ, які воюють в інших районах України? Що вони відчувають, коли ведуть війну, а їхня власна земля окупована Україною?

Я думаю, що це питання має ширший контекст. Слід почати з того, що це була так звана "спеціальна військова операція" на три дні, а ми вже наближаємося до 950 днів. Україна має здатність і витривалість проводити наступальні операції на російській території.

Це викликає психологічний ефект як щодо військових, так і еліт в Москві та населення. Наприкінці серпня останні опитування в Росії показали зростання на 10% тих, хто негативно ставиться до російських дій за останній місяць – з липня по серпень.

Якщо це зростання буде відбуватися лінійно, то наслідком буде справжній колапс. Я не стверджую, що це обов'язково станеться, адже дуже часто події не розвиваються лінійно.

Але якщо це можна буде використати психологічно, то це матиме вплив. Однак слід врахувати, що востаннє опитування були настільки негативними з російської перспективи під час мобілізації восени 2022 року. Тоді також було 28% негативних відповідей щодо російського парламенту та Путіна. Це звісно не перейшло у щось більше, їм вдалося оговтатися.

Авторитарні держави виглядають стабільними аж до самого моменту, коли можуть впасти. Те, на що я б звернув увагу в довгостроковій перспективі – рух матерів у Росії. Поки що це досить незначне явище, але в майбутньому воно може зрости, оскільки діти не повинні ставати "добривом".

Це те, на що варто звернути увагу. Але наразі Путін використовує тактику "розділяй і володарюй". І незадоволення не проявилося так, як могло б. Якщо буде вирішальна воєнна перемога на Курщині, тоді в кінцевому підсумку це сприяє переговорам у певний час. Хоча я не думаю, що ми зараз близькі до переговорів.

Але це грає краще для України, бо не заморожує конфлікт. Не думаю, що тут буде питання обміну, буцімто ти отримаєш 1 тисячу квадратних кілометрів – і повертаєш 1 тисячу квадратних кілометрів. Це суперечить міжнародним нормам. Україні слід повернутися до кордонів 1991 року. Це була б справедлива мирна угода, до якої із західної перспективи слід прагнути.

Наскільки реальні зараз переговори про мир з Росією

Ви згадали про тему переговорів. Президент Зеленський заявив, що операція в Курській області також має на меті змусити Путіна і Росію сісти за стіл переговорів з Україною та завершити війну. Які шанси на це?

Ми завжди оцінюємо ймовірність за певними критеріями. Низька, середня або висока. І, знаєте, завжди складно приділити час цим речам. Але я б сказав, що на цей момент ймовірність цих переговорів усе ще низька. Я вважаю, що цілі Росії все ще досить імперіалістичні. Це потрібно змінювати.

Ситуація на Курщині допомагає в цьому, але не думаю, що ми близькі до того моменту, коли переговори будуть можливими або прийнятними з погляду будь-якої сторони. Кожен має занадто багато того, що можна втратити. У Путіна досі є імперське мислення. Він все ще думає, що може перемогти. І його перемога все ще залежить від того, щоб Україна вичерпала підтримку Заходу.

Я вважаю, що Курськ дав ще один плюс Україні. Він дав імпульс Заходу, продемонструвавши, що Україна взяла ініціативу і показала динаміку. Це справді важливі речі, особливо з психологічного погляду для прихильників на Заході.

Використання строковиків на Курщині несе серйозні ризики для Путіна

Ви згадали російського диктатора Путіна, і я б хотів розглянути питання підтримки від його еліт та найближчого оточення. Як ця наступальна операція всередині Росії впливає на підтримку режиму Путіна серед його еліт та найближчого оточення, зокрема серед силових структур?

Це дуже складне питання. Можна вважати, що всі в Росії несуть рівну відповідальність за вторгнення в Україну. І еліти навколо Путіна мають таку ж ймовірність опинитися в Міжнародному кримінальному суді, якщо Росія зазнає поразки. Тобто Путін ослаблений? Моя відповідь: "Ні" буде тому, що весь політично-військовий апарат є співучасником.

Якщо ви припустите, що Путін ослаблений через наступ на Курськ, то будете базуватися на тому, що немає значного підвищення патріотизму внаслідок вторгнення. Але він, схоже, не втратив свого іміджу захисника Росії.

Отже, важко бути абсолютно об'єктивним у цьому питанні без врахування інтуїтивних відчуттів. Однією з важливих речей для аналітика є дуже обережне ставлення до чогось, і тому є невідворотним те, що Путін ослаблений через ці події.

За інформацією The New York Times, деякі підрозділи, що складалися зі строковиків, були направлені до Курської області. Путін помилився, коли зробив це?

По-перше, є юридичний аспект. Хоча строковики не можуть бути використані у війні за межами Росії, з погляду Путіна це все ще так звана "спеціальна військова операція". І вони дуже обережно ставляться до того, щоб не класифікувати операцію ЗСУ в Курській області як війну.

Оскільки Курськ є частиною російської території, то строковиків можна там використовувати. Ризик використання строковиків у Курській області має два аспекти. По-перше, це їхня боєздатність, тобто у них дуже і дуже обмежена підготовка.

Другий аспект стосується психологічного ефекту. Якщо строковики зазнають великих втрат… А непідготовлені строковики, як правило, є менш боєздатними, то це може викликати обурення серед населення і матерів, які можуть підняти бунти, як це було під час кампанії в Афганістані.

Тоді це частково вплинуло на масштаби дій Росії та в кінцевому підсумку призвело до виводу військ. Хоча їм, можливо, потрібно використовувати строковиків через дефіцит живої сили. Це несе певний ризик. І я вважаю, що це грає на користь України.

Чому надважливо втримати Покровськ

Чи вважаєте ви, що у Владіміра Путіна зараз є тільки погані варіанти?

Не всі варіанти для Путіна є поганими. Зараз для України одним з ризиків є наступ росіян у напрямку до Покровська. Те, що ми зазвичай обговорюємо у війні як критичний фактор, тобто те, чого найбільше не вистачає в регіоні, зараз це сили та ресурси – як людські, так і артилерійські.

Мене трохи турбує ситуація в цьому секторі. Хоч я не стверджую, що там абсолютний колапс, і що Росія обов'язково переможе, але це (захоплення Покровська – 24 Канал) могло б стати катастрофічним для загальної комунікаційної лінії України в цьому регіоні.

Значення Покровська як ключового залізничного та дорожнього вузла для постачання інших частин українських сил у цьому секторі є критично важливим. Отже, Покровськ потрібно втримати. Це було б ключовим.

Багато хто 6 місяців тому говорив, що падіння Авдіївки має оперативне значення. Цього не сталося. Але Авдіївка була важливою через те, що вона вела до Покровська, який своєю чергою, має велике значення. Отже, падіння Покровська справді матиме оперативне значення на відміну від падіння Авдіївки шість місяців тому, яке я не вважаю таким значним.

Що відбувається біля Покровська: дивіться на карті

Коли США нарешті можуть надати ракети JASSM

Агентство Reuters повідомило, що Білий дім рухається до ухвалення рішення про постачання Україні далекобійних крилатих ракет JASSM, які можна використовувати з винищувачами F-16. Існує 2 види цих ракет: дальністю на 370 та 800 кілометрів. Який тип ракет був би кориснішим для української армії зараз? І, чи, на вашу думку, передача цих ракет може переламати хід війни?

JASSM – це ракета великої дальності з повітря по поверхні, і є два варіанти. Я підозрюю, що Україні, ймовірно, нададуть більше ракет з дальністю 370 кілометрів, оскільки їхній запас більший.

Як і у випадку з усім іншим, ми повинні звернути увагу на своєчасність. Рішення, ймовірно, буде ухвалене восени, а постачання відповідно відбудеться ще через кілька місяців. Отже, наразі це не вплине на те, що відбувається на Курщині чи на Донеччині.

З української перспективи, звісно, краще було б отримати ракети з більшою дальністю. Можливість завдавати ударів у глибокий тил вимагає певної дальності ракет. Проте Україна дуже успішно використовує власні ракети та дрони. Це підтверджується атаками біля Москви на початку вересня, тим, що ви зараз модифікуєте дрони з великою дальністю, щоб доповнити "Нептун", і вже фактично знищили російський флот у Чорному морі завдяки морським дронам.

Звісно, Україна успішно самотужки веде далекобійну боротьбу. Найкращим прикладом за останні тижні є удар по нафтобазі Росії у Пролетарську Ростовської області. З 76 нафтових цистерн цілими залишилися лише 8. Це, ймовірно, призвело до збитків на пів мільярда доларів у вигляді доходів від нафти. Та все ж було б чудово, якби союзники надали ракети JASSM і дозволили бити по Росії ракетами ATACMS.

Важливо забезпечити подальшу успішну глибоку боротьбу України та захищати українські активи, що, на мою думку, вже відбувається. Оскільки Росія водночас веде власну глибоку боротьбу. А також забезпечити наявність ресурсів сил та засобів для ближніх боїв. Це все потрібно синхронізувати у часі та просторі для досягнення успіху.

Якої зброї негайно потребує Україна

4 вересня Росія масовано обстріляла Україну, зокрема Львів, де внаслідок атаки загинуло семеро людей. Серед них і троє дітей. Росіяни знищили цивільну інфраструктуру у Львові, використавши кілька гіперзвукових ракет "Кинджал". Яка ваша оцінка цих незаконних ударів?

Звісно, удари мають бути легітимними та пропорційними, а будь-які атаки на цивільне населення є неприпустимими. Це ще раз показує або елементи некоректного наведення, або навмисне знищення цивільних, що розкриває суть російського режиму. Росіяни продовжать це робити.

Я б додав, що "Кинджал" не є гіперзвукова ракета, тут є певний піар.

"Кинджал" – це справді не зовсім гіперзвукова ракета. Річ у тім, що "Кинджал" не є принципово новою розробкою, а перероблений під ракету авіаційного базування балістичний снаряд Р-500 "Іскандер".

Хоч балістичні ракети справді можуть розвинути гіперзвукову швидкість на деяких ділянках своєї траєкторії, однак це не робить їх гіперзвуковими ракетами. Вони не можуть маневрувати та й узагалі не відповідають міжнародним стандартам для цього типу зброї. Детальніше про ракети "Кинджал" та справу про "гіперзвук" ви можете прочитати у нашому матеріалі.

Росіяни розглядатимуть це через призму вимірювання ефективності: як їхні ракети проходять, які найефективніші маршрути атаки.

Отже, якщо перевернути на цей бік монети, потрібно запитати, які засоби протиповітряної оборони потрібно додати до вже наявних в Україні. А також як найкраще їх можна закупити та розгорнути, щоб зупинити маршрути та вплив ракет, які запускають росіяни.

Зараз успіхи України у боротьбі з дронами є дуже високими. Під час найбільшої атаки росіян 26 серпня, значну частину дронів та крилатих ракет знищила українська ППО, але Захід завжди може доповнити це ще більшою підтримкою.

Так, Німеччина оголосила, що передасть Україні 17 систем IRIS-T. Ми повинні продовжувати це постачання як у вигляді обладнання, так і в кількості ракет. Україні необхідна артилерія, боєприпаси до неї, а також літаки, зокрема, F-16. Тож загалом вам негайно потрібно три види зброї: артилерія, літаки, протиповітряна оборона.

Усі "червоні лінії" вже перетнули: чи є ознаки, що Путін готовий застосувати ядерку

Чи буде достатньо для Заходу просто передати Україні додаткові системи ППО, не дозволяючи при цьому завдавати ударів вглиб Росії та знищувати аеродроми, зони запуску та аеродроми, які використовує Кремль для атак?

Я військова людина, тому моя відповідь така: звичайно ви повинні (бити вглиб Росії – 24 Канал). Але чи використовувати різні системи для ударів по аеродромах та військових позиціях – це політичні питання. Страх ескалації з боку Росії був завжди. Але ми побачили, завдяки операції на Курщині, що багато з цього було перебільшено із західного погляду.

Найкраще на цю тему нещодавно висловився лорд Джордж Робертсон – колишній міністр оборони Великої Британії та колишній генсек НАТО. Він сказав, що Путін був би змушений відступати з України лише через відсутність західної обережності.

Нам потрібна ця відсутність обережності, інакше це стане самоутриманням через страх ескалації. Ці страхи стримують нас, але насправді кожну "червону лінію" вже перетнули. З російського боку нічого суттєвого не сталося.

Завжди є страх перед ядерною ескалацією. Це також перебільшено, і показує, що використання ядерної зброї не є актуальним. Отже, насамперед політикам, які ухвалюють рішення, потрібно забути про обережність, аби дати Україні можливість перемогти. Зокрема, завдяки ударам вглиб Росії.

Російські офіційні особи заявили, що Москва скоригує свої ядерні протоколи через нинішні "загрози" з боку Заходу. Чи вважаєте ви це ще однією спробою Росії підірвати підтримку Заходу України через залякування?

Так, це грає саме на західному страху перед ескалацією. Це радше риторика. Я кілька разів говорив про те, що ескалація може відбуватися у вісім способів, через:

  • зброю;
  • цілі;
  • мішені;
  • географію;
  • домени;
  • риторику;
  • масштаб;
  • мобілізацію.

Ядерна зброя вплине як на тип зброї, так і на масштаб. Але я не бачу, що її застосування може статися зараз.

Звісно, ми звертаємо увагу на те, що називається індикаторами та попередженнями. Наразі немає ані індикаторів, ані попереджень, що Росія переходить до такої позиції, де могла б навіть розглянути можливість цього. Ми завжди маємо стежити за цим, щоб перевірити, чи змінюється ситуація, але наразі немає жодних ознак.

Теги за темою
Россия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Таких санкций ждали давно: ЕС определил новый приоритет для удара по РФ
Comments UA
2024-09-18T14:19:47Z
Журналист высмеял жалобы коллаборантки Монтян на власти Курской области
Апостроф
2024-09-19T07:39:17Z
Нардеп Одарченко объявлен в международный розыск. Все подробности
Обозреватель
2024-09-19T07:38:56Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Россия нарушила воздушное пространство: страны Восточной Европы обратились в НАТО
Comments UA
2024-09-18T18:51:27Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Документальная ложь на TIFF: как роспропаганда промыла мозги Западу
Корреспондент
2024-09-18T15:33:29Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
20 лет карьере Тейлор Свифт: почему принцесса шоу-бизнеса с приданным $ 1,3 млрд бежит из под венца
Фокус
2024-09-19T07:15:15Z
Савлепов о родителях в оккупации, пропавшем без вести брате и разных взглядах с Горбачевой — эксклюзивно для Фокуса
Фокус
2024-09-19T07:12:37Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Украинская супермодель Снежана Онопко разозлила сеть "танцами" под российские песни. Видео
Обозреватель
2024-09-05T17:41:42Z
«Новый сезон-2024»: самые стильные образы российских звезд на фестивале
Marie Claire
2024-09-16T15:25:02Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
"Либо будет коротким, либо..." Кличко ответил на вопрос о реванше Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-06T16:36:26Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Бывший наставник "Шахтера" хочет подписать Мудрика – СМИ
ZN UA
2024-09-19T07:35:45Z
Сикан показал ужасающие последствия столкновения с вратарем Болоньи
Корреспондент
2024-09-19T07:27:42Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Свитолина досрочно завершила теннисный сезон
ZN UA
2024-09-11T16:27:06Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Феномен социального одобрения: как общество толкает женщин к алкоголикам, бездельникам и абьюзерам
Marie Claire
2024-09-19T07:32:46Z
Хризантемы осенью: как правильно высаживать цветы и ухаживать, чтоб они густо цвели
Знай
2024-09-19T06:51:47Z
Головоломка для гениев: какой стакан наполнится первым
Обозреватель
2024-09-09T02:05:56Z
Антитренды осени и зимы 2024/25: от этих 7 вещей нужно избавиться незамедлительно
Marie Claire
2024-09-09T18:01:51Z
"Ни в коем случае": стюардесса рассказала, какие напитки категорически нельзя пить в самолете
Фокус
2024-09-19T06:27:09Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Какой праздник отмечают 9 сентября: каким был день в истории
Обозреватель
2024-09-09T01:05:07Z
Как выглядели бы сейчас Леся Украинка, Тарас Шевченко и Владимир Сосюра: нейросеть оживила легендарных украинских фигур
Обозреватель
2024-09-09T00:35:13Z
Жена Мирошниченко рассказала, почему суд отказывал в усыновлении
Корреспондент
2024-09-19T07:39:23Z
Украинцы массово жалуются на проблемы с "Киевстаром"
Комсомольская правда
2024-09-19T07:39:01Z
ПФУ объяснил, в каком случае ФЛП имеют право на получение выплат по беременности и родам
Хвиля
2024-09-08T17:02:44Z
Украина готовит "дронов-убийц": новая разработка
Comments UA
2024-09-08T17:00:28Z
В Латвии придумали способ обеспечить ВСУ автомобилями: подробности
Хвиля
2024-09-08T14:45:29Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Пытался убить владельца овощной базы: в Киеве суд вынес приговор фигуранту резонансного дела. Фото
Обозреватель
2024-09-18T17:30:46Z
В России заявили о крупнейшем в истории техногенном пожаре на нефтебазе в Ростовской области
Новости Украины
2024-09-06T13:15:42Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Шторм "Борис" добрался до Италии, из-за затопления эвакуируют жителей
Комсомольская правда
2024-09-19T07:24:14Z
В российском Ростове ночью слышали взрыв, вспыхнул пожар. Фото и видео
Обозреватель
2024-09-19T06:57:02Z
Грозит восемь лет заключения: полиция Киева задержала поджигателей авто ВСУ
Апостроф
2024-09-06T16:16:08Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Генштаб обновил потери РФ в войне
Корреспондент
2024-09-19T06:57:23Z
Тюльпаны для клумб обошлись столице на 230 тыс. дороже: кто виноват в переплате
Comments UA
2024-09-19T06:42:40Z
Сотрудники ТЦК избили мужчину в Харькове: омбудсмен ждет объяснений
Апостроф
2024-09-06T19:33:15Z
К мэру Чернигова нагрянули с обысками
Апостроф
2024-09-05T16:09:46Z
"Нетипичные меры": мэр Ивано-Франковска рассказал, кого из нарушителей будут мобилизовать в первую очередь. ВИДЕО
Новости Украины
2024-09-05T19:21:48Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как не просыпаться посреди ночи: рекомендации от специалиста
Обозреватель
2024-09-06T17:09:54Z
Пикантные баклажаны по-корейски: как приготовить вкусную сезонную закуску
Обозреватель
2024-09-05T19:07:29Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Только 9% мужчин смогут рассчитывать на здоровую пенсию: почему так
Знай
2024-09-19T07:30:50Z
Сколько калорий мы сжигаем во время сна
Comments UA
2024-09-19T06:54:54Z
Повышают уровень кортизола: 6 пустых калорий на завтрак, которые приводят к увеличению веса
Фокус
2024-09-19T05:12:51Z
Кунжутное масло сделает чудеса с волосами, лицом и сердцем: как нужно принимать
Знай
2024-09-19T02:51:47Z
5 советов тренера, чтобы сбросить 5 килограммов к 2025 году
Marie Claire
2024-09-19T02:01:29Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
Надежны и оправдывают цену: к каким авто следует присмотреться в 2025 году
Обозреватель
2024-09-19T06:05:00Z
Украинских водителей ждет новый вид штрафа: что нужно знать, чтобы не лишиться 34 тысячи гривен
Comments UA
2024-09-19T06:00:36Z
Соперника доступного кроссовера Tesla от Renault показали на живых фото
Обозреватель
2024-09-18T20:28:56Z
Maserati, Ferrari и Aston Martin: несмотря на войну в Украине вырос спрос на сверхдорогие автомобили, — СМИ
Фокус
2024-09-18T18:57:30Z
Стало известно, какая марка авто пользуется в Украине наибольшим спросом
Comments UA
2024-09-18T18:10:19Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Венгрия поставила ЕС перед фактом: что просит за отказ от российского газа
Comments UA
2024-09-19T07:24:22Z
Платить за свет можно меньше: ответ все время был рядом
Знай
2024-09-19T06:38:25Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Международные резервы Украины выросли
Корреспондент
2024-09-13T11:51:04Z
Р2Р-трейдинг криптовалют: что нужно знать о нем
Comments UA
2024-09-13T11:23:28Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Как работает God of War: Ragnarök на видеокартах RTX 40 Series — тесты производительности от NVIDIA
GameMag
2024-09-19T07:32:37Z
"Звездная ночь": в знаменитом шедевре Ван Гога обнаружили удивительный физический феномен
Обозреватель
2024-09-19T07:32:00Z
Intel и AMD готовят «рефреш» мобильных процессоров в форме линеек Core 200 и Ryzen 200
Overclockers
2024-09-19T07:19:15Z
"Киевстар прилег": что ответил оператор на массовые жалобы
Апостроф
2024-09-19T07:18:50Z
Во Франции нашли новый вид неандертальцев, который может открыть тайну их вымирания
Апостроф
2024-09-19T07:00:21Z
ЭКО для океана. Ученые нашли способ спасти коралловые рифы от закипания: что они предлагают
Фокус
2024-09-19T06:27:57Z
Землю проверили на признаки жизни: планета действительно обитаема
Фокус
2024-09-19T06:21:12Z