Про це поінформувала пресслужба Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ, передає Укрінформ.
«Німецька влада тривалий час дозволяла використовувати транспортні засоби з українськими номерними знаками без необхідності їх постановки на облік в Німеччині. Однак відповідно до інформації, розміщеної на сайті Федерального міністерства цифрових технологій і транспорту (Німеччини – ред.), після 30 вересня 2024 року транспортні засоби з українською реєстрацією, які перебувають у Німеччині понад рік, повинні бути зареєстровані, тобто мати німецькі номерні знаки», – зазначається у повідомленні.
З інформацією стосовно особливостей такої реєстрації можна ознайомитися тут.
«Німецька сторона з розумінням ставиться до ситуації та налаштована надати українцям можливості скористатися особливою спрощеною процедурою постановки на облік їх транспортних засобів», – заявили у ГСЦ.
Окремо в установі поінформували, що оскільки українці на власних транспортних засобах можуть тимчасово приїжджати в Україну або ж повернутися на Батьківщину для постійного проживання, Державна митна служба України розмістила інформацію щодо порядку та умов переміщення транспортних засобів через митний кордон України, яка доступна за посиланням.
Зазначається, що власники транспортних засобів української реєстрації, що ставили їх на облік у відповідних німецьких органах та не зняли з обліку в сервісних центрах МВС у зв’язку з виїздом за кордон, можуть отримати нові українські свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки.
Після повернення транспортного засобу в Україну його власники або їхні уповноважені представники для отримання нового свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків мають звернутися із заявою до будь-якого сервісного центру МВС, сплатити платежі за перереєстрацію, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.
Нагадаємо, 31 липня у ГСЦ повідомили про зниження попиту серед українців на перереєстрацію авто.
Як повідомляв Укрінформ, канцлер ФРН Олаф Шольц наполягає на тому, щоб сотні тисяч українських біженців війни якомога швидше почали працювати в Німеччині.