Ексочільник Дніпропетровської ОДА Резніченко та четверо фігурантів отримали підозру від НАБУ та САП у справі про масштабну корупцію
НАБУ і САП вручили повідомлення про підозру колишньому голові Дніпропетровської ОВА Валентину Резніченку та ще чотирьом особам. Йдеться про масштабну оборудку у дорожній сфері, у результаті якої під час повномасштабного вторгнення РФ державному бюджету заподіяно понад 286 млн грн збитків.
Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.
Про підозру повідомили (посади на момент вчинення злочину):
голові Дніпропетровської ОДА;
заступнику голови Дніпропетровської ОДА;
керівнику департаменту Дніпропетровської ОДА;
начальнику відділу дорожнього господарства Дніпропетровської ОДА;
керівнику суб’єкта господарської діяльності.
Як встановило слідство, у 2022 році чинне в умовах воєнного стану законодавство дозволяло першочергове фінансування експлуатаційного обслуговування автомобільних доріг, а витрати на поточний та капітальний ремонт доріг були можливі лише в останню чергу.
За даними слідства, підозрювані, для отримання першочергового фінансування робіт для пов'язаної компанії, що було можливим під час дії воєнного стану, а також для уникнення необхідності розробки проектної документації, проведення її експертизи та здійснення технічного нагляду замінили у відповідних документах відомості щодо потреби у проведенні поточного та капітального ремонту доріг на необхідність їх експлуатаційного обслуговування.
Витрати на таке обслуговування фігуранти розслідування штучно та безпідставно збільшили до 1,5 млрд гривень. На цю суму уклали договори на виконання відповідних робіт з компанією, пов’язаною із головою Дніпропетровської ОДА, яка завищила вартість матеріалів на суму понад 286 млн грн. Як встановили в своєму розслідуванні СХЕМИ, йдеться про компанію, пов'язану з Яною Хлантою, з якою зустрічався Резніченко.
Частину коштів надалі вивели на рахунки інших компаній, пов’язаних з топпосадовцем та його заступником.
Наразі триває вивчення фактів щодо можливої легалізації незаконно одержаних коштів, встановлюється причетність до злочину інших осіб.
Раніше ZN,UA вже повідомляло про непросту ситуацію з цим розслідуванням та "підводне каміння" у ньому. Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують кримінальне провадження щодо тендерів на ремонт доріг у Дніпропетровській області, які виграла компанія «Будінвест інжиніринг», пов’язана з ексголовою обласної військової адміністрації Валентином Резніченком та його соратником і беззмінним консультантом ОПУ Юрієм Голиком. За даними експертизи, яку отримало слідство, збитки держави через завищення вартості матеріалів становили майже 300 млн гривень, пише редактор відділу політики Інна Ведернікова у тексті “У пошуках «крота». Чим може закінчитися криза між НАБУ та САП” із посиланням на власні джерела.