MY.UAНовини
Звільнення Криму: на що розраховувати у 2025 році та до чого тут відродження козацтва
Звільнення Криму: на що розраховувати у 2025 році та до чого тут відродження козацтва

Звільнення Криму: на що розраховувати у 2025 році та до чого тут відродження козацтва

Військовий експерт розповів, що криється за заявами Ердогана та коли впаде Кримський міст.

Окупований росіянами Крим повинен повернутися до складу України відповідно до норм міжнародного права. Про це заявив президент Туреччини Ердоган у зверненні до учасників "Кримської платформи" у Києві.

Звісно, що подібні заяви додають певного оптимізму кримським татарам і українцям, бо лідер Туреччини підкреслив, що його держава і надалі підтримуватиме Україну та її територіальну цілісність.

ТСН.uaпоцікавився у військового експерта, коли може бути звільнено від росіян Крим та що для цього необхідно зробити.

Чому заява Ердогана, має значення?

Військовий експерт Ігор Романенко зазначає, що заява лідера Туреччини має передусім військово-політичний підтекст.

"Туреччина не воює, але у неї є свій інтерес, який пов'язаний з Кримом та кримськими татарами, яких турки завжди намагаються підтримувати. Тут варто розуміти, що Туреччина нібито підтримує Україну, але насправді має і власний інтерес, незважаючи на особливі стосунки з РФ, вони його стратегічно реалізовують. Але в умовах війни, Україні потрібно використовувати будь-які можливості, особливо таких союзників як Туреччина, з їхніми поглядами та інтересами", – розповідає ТСН.ua Ігор Романенко, військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці та заступник начальника Генштабу (2006-2010 рр.).

Він підкреслює, що насправді, заява Ердогана дуже важлива для України, бо тему повернення Криму ми не маємо права втрачати з поля зору, навпаки, повинні нарощувати військові та дипломатичні зусилля щодо повернення півострова.

"Вирішити питання деокупації Криму, в тих умовах, які зараз є, на мою думку, можливо завдяки саме військовому підходу, причому у більшій його частині. Хоча на певних етапах може спрацювати і військово-дипломатичний підхід", – пояснює експерт.

Повернути Крим легше, ніж Донбас

За словами Ігоря Романенка, Україна буде повертати всі окуповані Росією території, у тому числі й Крим.

"З військової точки зору повернути Крим легше, ніж звільнити Донбас. Сили оборони України здійснюють відповідний тиск у цьому напрямку. У минулому році він полягав у тому, що був значно понижений потенціал військово-морського флоту РФ. Перестала функціонувати його головна база у Севастополі, відбулися удари по основному та запасному пунктах управління Чорноморським флотом, знищено частину корабельного складу, а його залишки були змушені перебратися до Новоросійська", – розповідає Ігор Романенко.

Наші ракети не забувають про бази в Криму

Військовий експерт додає, що у 2024 році, Сили оборони дотримуються такої ж стратегії – тиску на Крим, тільки з повітря. Повітряні удари по півострову завдаються, незважаючи на важку ситуацію на східному фронті.

"Цілі в Криму – авіаційні бази та логістичні центри противника. Це вже відчули у Джанкої, Бельбеку та інших місцях. Зазначу, щоб виконувати таку роботу успішно, треба спочатку знищити засоби ППО ворога і наші воїни це роблять. Завдаються удари по навігаційним станціям, ЗРК та ЗАК противника. До речі, росіян від цього не рятує навіть наявність більш сучасних протиракетних комплексів, таких як С-500 "Прометей", – розповідає Ігор Романенко.

На Курщині ворог зібрався контратакувати

Окрім того, ГУР та СБУ допомагають відповідними діями на морі, спільно з військово-морськими силами та іншими родами військ та Силами спеціальних операцій.

"Все це відбувається. Хоча, я вважаю, що у зв’язку з важкою ситуацією на східному фронті, усім компонентам Сил оборони України, включно з ГУР та СБУ зараз потрібно допомогти Сухопутним військам на сході. Тим більше, що зараз такий період, коли буде загострюватися ситуація на Курщині. Там росіяни вже зібрали відповідне угрупування чисельністю близько 40 тисяч і перейшли до контрнаступальних дій", – розповідає Ігор Романенко.

Чому Крим має зачекати?

Військовий експерт підкреслює, що ситуація на фронтах загострюється, але, на жаль, військова допомога, наприклад, від американців дедалі зменшується.

"Військова допомога Україні від США за липень, серпень та вересень щоразу меншає. Зараз вона складає близько 200 мільйонів доларів на місяць. Нагадаю, що перед паузою на півроку, американці надавали нам військової допомоги на 1-1,5 мільярда доларів. На жаль, обіцянка від президента Байдена про "потужну допомогу", лишилася лише обіцянкою. В таких умовах, не до ударів по Криму та по об’єктах в РФ. Зараз першочергове завдання – зупиняти просування ворога на східному фронті", – каже Ігор Романенко.

Рішучість британців всиляє надію

Військовий експерт підкреслює, що є надія, що ситуація з військовою допомогою може покращитися.

"Зараз у Києві перебуває держсекретар США та міністр закордонних справ Великої Британії. Британці заявили, що вони знімають для нас заборону на застосування Storm Shadow – ракет великої дальності по території РФ і цим підкреслили своє лідерство у допомозі України. А американці, на жаль, займають не таку рішучу позицію. Але будемо сподіватися, що зняття такої заборони з’явиться пізніше, коли наш президент проведе чергову зустріч з американським колегою", – розповідає Ігор Романенко.

Які завдання маємо виконати

У той же час військовий експерт зазначає, якщо ситуація з допомогою покращиться, то наші найближчі дії будуть мати на полі бою саме деокупаційний характер.

"Щоб до таких дій перейти, Силам оборони України потрібно виконати завдання стратегічно-оборонної операції. Найперше з них – зупинити просування противника. На жаль, поки воно не виконується, через те, що маємо слабке постачання озброєння та військової допомоги від союзників. Інша проблема, люди – закон про мобілізацію, на жаль, поки не надає нам можливості у повному забезпечені потреб Збройних сил. Нам потрібно шукати внутрішні резерви", – зазначає генерал-лейтенант.

Навіщо потрібен закон про козацтво?

На думку Ігоря Романенка, для поповнення ЗСУ нам потрібно на законодавчому рівні відродити українське козацтво.

"Українське козацтво – це відомий в Україні та світі бренд. Він на разі залишається у нас не використаним. Нам потрібно ухвалити відповідний Закон про козацтво, що не змогли зробити у парламенті 20 років тому. Я вважаю, що до цього нам варто повертатися, бо у цьому сегменті є ресурси та резерви. В Україні достатньо багато потужних козацьких осередків, які потрібно за допомогою влади спрямувати на захист держави та народу, що одвічно робили наші козаки", – зазначає Ігор Романенко.

Путін має своїх кишенькових козачків

Він додає, що варто переймати досвід ворога, адже він не гидує вчитися у нас. Наприклад, у формуванні мобільних груп для збивання дронів чи переймання технічних особливостей з використання безпілотників.

"Подивіться, як Путін використав своє козацтво, вирощене у "кращих традиціях" російської імперії. Тобто саме реакційне козацтво, яке використовувалося для подавлення будь-яких революційних дій чи мітингів. У Путіна козаків оформили на рівні законодавства, організували та повністю матеріально забезпечили. Саме путінські козаки захоплювали адміністративні будівлі в Криму десять років тому. А зараз ворог використовує свої ручних козаків на фронті", – зазначає Ігор Романенко.

Рекрутингові козацькі центри 

Військовий експерт запевняє, що ми маємо відроджувати власне козацтво у його найкращих традиціях – звитяги та вольностей.

"Підкреслюю, що козацький ресурс в Україні є. Я працюю з козацькими структурами і бачу це. Вони можуть стати саме тією силою, якої нам не вистачає на фронті. Але для цього потрібне рішення нашої влади. До речі, одночасно з Законом про козацтво, потрібно передбачити створення рекрутингових козацьких центрів, щоб усі необхідні процеси можна було швидко організовувати", – запевняє Ігор Романенко.

Завдання перед Кримом-2025

Військовий експерт зауважує, якщо у нас відбудуться позитивні зміни по наданню військової допомоги та техніки від західних партнерів, а також за рахунок роботи нашого ВПК, якщо ми зможемо зібрати достатній ресурс для поповнення наших бригад на лінії зіткнення та сформуємо резервні бригади, тоді зможемо виконати завдання стратегічно-оборонної операції.

Завдань, за словами Ігоря Романенка, три:

  • Перше – зупинити просування ворога
  • Друге – знищити якомога більше озброєння, техніки та живої сили противника
  • Третє – формувати відповідні ресурси для деокупаційних дій.

"Якщо до кінця року нам вдасться виконати підготовку та всі завдання стратегічно-оборонної операції, то можна буде вже у 2025 році перейти до проведення деокупаційних операцій, в тому числі, по можливості на Кримському напрямку", – зазначає військовий експерт.

Коли впаде Кримський міст

Щодо події, на яку чекають усі українці – знищення Кримського мосту, який був зведений Путіним після окупації українського Криму, то експерт зазначає, це питання часу.

"Це буде зроблено, коли виникне пріоритетна необхідність його знищувати з точки зору логістики. Якщо для Путіна – цей міст сакральний, бо зв’язує Росію з Кримом, то для українців – це ціль, яку хочуть знищити усі, від простого українського солдата до верховного головнокомандувача. Але раціональний час його знищення буде вибрано окремо, бо навіщо його знищувати лише заради знищення? Усьому свій час. Зараз у нас є більш важливіші задачі, на східному фронті і ситуацію там потрібно змінювати на нашу користь", – підсумовує Ігор Романенко.

Раніше ТСН.ua розповідав,скільки ще може тривати війна: експерт назвав можливі сценарії.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Вместо шапки: 8 головных уборов на осень, которые носят женщины с хорошим вкусом
Marie Claire
2024-09-19T18:01:25Z
Мужская ошибка, которая всегда приводит к разрыву отношений — статистика адвоката по разводам
Marie Claire
2024-09-19T16:30:41Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Головоломка для гениев: какой стакан наполнится первым
Обозреватель
2024-09-09T02:05:56Z
Антитренды осени и зимы 2024/25: от этих 7 вещей нужно избавиться незамедлительно
Marie Claire
2024-09-09T18:01:51Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Документальная ложь на TIFF: как роспропаганда промыла мозги Западу
Корреспондент
2024-09-18T15:33:29Z
Виктору Андриенко - 65: как живет сейчас звезда "Шоу долгоносиков"
Комсомольская правда
2024-09-19T16:14:27Z
Остроумный Оптимус Прайм и свежий сюжет: чем удивили "Трансформеры: Начало"
Фокус
2024-09-19T15:51:40Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
«Новый сезон-2024»: самые стильные образы российских звезд на фестивале
Marie Claire
2024-09-16T15:25:02Z
Майкл Дуглас призвал поддерживать Украину
Корреспондент
2024-09-13T09:42:09Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
В Норвегии и Болгарии проверяют причастность к взорванным пейджерам "Хезболлы"
Европейская правда
2024-09-19T18:42:25Z
Украина действительно может вступить в Евросоюз до 2030 года, – посол ЕС
Известия Киев
2024-09-19T18:39:22Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Таких санкций ждали давно: ЕС определил новый приоритет для удара по РФ
Comments UA
2024-09-18T14:19:47Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
"Либо будет коротким, либо..." Кличко ответил на вопрос о реванше Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-06T16:36:26Z
"Шахтер" существенно снизил цену на своего лидера – СМИ
ZN UA
2024-09-19T18:04:51Z
Усик и Фьюри будут присутствовать в Лондоне на бое Джошуа – Дюбуа
ZN UA
2024-09-19T17:12:24Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
Украина – Албания: онлайн-трансляция матча Лиги наций
ZN UA
2024-09-06T16:59:33Z
В ДТП погиб тренер немецкого Айнтрахта
Корреспондент
2024-09-06T14:33:22Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
В России заявили о крупнейшем в истории техногенном пожаре на нефтебазе в Ростовской области
Новости Украины
2024-09-06T13:15:42Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Грозит восемь лет заключения: полиция Киева задержала поджигателей авто ВСУ
Апостроф
2024-09-06T16:16:08Z
Украина предложила Португалии помощь в ликвидации лесных пожаров
Европейская правда
2024-09-19T18:21:43Z
Требовал $500 тыс. взятки: экс-чиновника Минэнерго Хейло оставили под стражей
Апостроф
2024-09-19T16:42:23Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Пытался убить владельца овощной базы: в Киеве суд вынес приговор фигуранту резонансного дела. Фото
Обозреватель
2024-09-18T17:30:46Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Какой праздник отмечают 9 сентября: каким был день в истории
Обозреватель
2024-09-09T01:05:07Z
Как выглядели бы сейчас Леся Украинка, Тарас Шевченко и Владимир Сосюра: нейросеть оживила легендарных украинских фигур
Обозреватель
2024-09-09T00:35:13Z
Украина впервые присоединилась к учениям НАТО по противодействию дронам
Европейская правда
2024-09-19T18:36:40Z
Украинцы все меньше доверяют СМИ, но уровень к власти падает значительно стремительнее – исследование
ZN UA
2024-09-19T18:16:19Z
ПФУ объяснил, в каком случае ФЛП имеют право на получение выплат по беременности и родам
Хвиля
2024-09-08T17:02:44Z
Украина готовит "дронов-убийц": новая разработка
Comments UA
2024-09-08T17:00:28Z
В Латвии придумали способ обеспечить ВСУ автомобилями: подробности
Хвиля
2024-09-08T14:45:29Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как не просыпаться посреди ночи: рекомендации от специалиста
Обозреватель
2024-09-06T17:09:54Z
Пикантные баклажаны по-корейски: как приготовить вкусную сезонную закуску
Обозреватель
2024-09-05T19:07:29Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Сезон гриппа и простуд приближается: что нужно есть, чтобы меньше болеть
Знай
2024-09-19T16:21:51Z
Способы уменьшения отеков и выведения излишней жидкости из организма
Comments UA
2024-09-19T15:15:52Z
Повод изменить рацион: какие болезни могут развиться, если часто есть рис и макароны
Знай
2024-09-19T14:51:51Z
Назван возраст, в котором люди резко стареют
Comments UA
2024-09-19T14:30:43Z
Операция длилась 14 часов: врачи разъединили сиамских близнецов "с одной головой"
Фокус
2024-09-19T13:51:37Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Оккупанты ищут в Крыму "диверсантов": что произошло
Comments UA
2024-09-19T18:39:03Z
В Польше сделали заявление о передаче Крыма: подробности
Известия Киев
2024-09-19T17:04:23Z
Сырский заявил, что ВСУ остановили продвижение РФ в сторону Покровска
Comments UA
2024-09-05T20:55:53Z
Сотрудники ТЦК избили мужчину в Харькове: омбудсмен ждет объяснений
Апостроф
2024-09-06T19:33:15Z
"Нетипичные меры": мэр Ивано-Франковска рассказал, кого из нарушителей будут мобилизовать в первую очередь. ВИДЕО
Новости Украины
2024-09-05T19:21:48Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
Водителям дали всего 10 дней: как избежать неожиданных штрафов
Знай
2024-09-19T17:36:08Z
Миниатюрную городскую Honda превратили во внедорожный автодом за $13 000
Фокус
2024-09-19T14:12:02Z
Городской малыш: тест-драйв нового Suzuki Swift
Фокус
2024-09-19T13:51:38Z
Подавляющее большинство аккумуляторов электрокаров прослужат дольше самого авто
Фокус
2024-09-19T13:51:24Z
Эксклюзив за $350 000: культовый американский спорткар простоял 47 лет в гараже
Фокус
2024-09-19T09:30:55Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
В Украине уменьшили финансирование субсидий, льгот и пенсий: в Минсоцполитики назвали причину
Хвиля
2024-09-19T18:27:37Z
Готовьте кошельки: когда ожидать скачка тарифов на коммунальные услуги
Известия Киев
2024-09-19T17:48:20Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Международные резервы Украины выросли
Корреспондент
2024-09-13T11:51:04Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Официально: "Кинопоиск" экранизирует Atomic Heart
GameMag
2024-09-19T18:07:26Z
Официально: "Кинопоиск" участвует в создании трансмедийной вселенной российской игры Distortion
GameMag
2024-09-19T18:07:15Z
Вселенная Ника Перумова: "Кинопоиск" экранизирует игру "Алмазный меч, деревянный меч"
GameMag
2024-09-19T18:07:08Z
В Украине создали социальную сеть для усопших
Знай
2024-09-19T17:21:19Z
Выйдет недорогой китайский смартфон с батареей на 6000 мАч: Meizu Lucky 08
Фокус
2024-09-19T17:00:53Z
Назван рейтинг украинских футболистов в EA FC 25: кто в топе, и куда делся Мудрик
Знай
2024-09-19T16:51:21Z
"Вечные" кристаллы 5D-памяти сохранят информацию на миллиарды лет: как их используют
Фокус
2024-09-19T16:02:16Z