22 вересня у Києві відбудеться масштабний фестиваль ветеранської культури "Коло ветеранів" — це перший захід в Україні, який по-справжньому об’єднає військових та цивільних. Організатори — Український ветеранський фонд — зазначають, що місія заходу не лише надати моральну підтримку, створити можливості для реінтеграції ветеранів, а і показати єдність, повагу та міцний зв’язок з боку цивільного суспільства для тих, хто пережив надзвичайно важкі події в своєму житті.
Фестиваль "Коло ветеранів" — це великий майданчик, де візьмуть участь ветерани, учасники та учасниці бойових дій, їхні родини, а також усі небайдужі українці. У дружньому просторі ветерани зможуть відволіктися від буденних проблем, провести час разом та обмінятися досвідом, а цивільне населення — ближче познайомитися зі спільнотою ветеранів та зміцнити соціальні зв'язки.
"Коло ветеранів" — це подія всеукраїнського масштабу, на яку ми хочемо зібрати не тільки ветеранів, а створити коло разом з цивільними. Україна має всі шанси стати країною з найбільшою кількістю ветеранів та ветеранок у світі. За останніми даними Міністерства у справах ветеранів, сьогодні ветеранами та ветеранками є 1 млн 200 тисяч українців. До кінця війни прогнозують, що ця цифра разом з їхніми родинами зросте до 5 – 6 млн. Тому ми запрошуємо на фестиваль усіх ветеранів та їхні родини, сім’ї загиблих воїнів та цивільних для об’єднання та взаємодії", — коментує очільниця Українського ветеранського фонду, ветеранка Юлія Кіріллова.
Фестиваль матиме шість інтерактивних зон: локація з адаптивних видів спорту, зокрема стрільба з лука, волейбол сидячи, баскетбол на кріслах колісних, а також цілий арсенал призів. Крім того, гостей чекає літературний простір, ярмарок, де можна придбати товари ветеранських бізнесів та презентувати свої нові ідеї потенційним інвесторам, а також фото-, артлокації, де можна створити щось особливе своїми руками.
У мистецькій зоні пройдуть майстер-класи, де кожний охочий зможе показати свій талант та взяти участь у деревообробці, кераміці, малюванні, розвинути нові навички, які можуть стати основою для нових кар'єрних можливостей.
Не обійдеться без конкурсів та цікавого дозвілля у дитячій зоні, цінних призів та нових знайомств. Наприклад, у літературному просторі на вас очікує презентація книг ветеранів, зокрема читання віршів ветеранкою, однією із найяскравіших представниць поетичного покоління Оленою Герасим’юк та іншими відомими авторами.
На локації психологічної підтримки усі охочі можуть прослухати лекцію про те, як впоратися з викликами повернення до цивільного життя.
Ексклюзивний сюрприз дня — музикант та військовослужбовець YARMAK.
Вхід на подію абсолютно безкоштовний, але з міркувань безпеки потребує обов’язкової попередньої реєстрації, після чого гостям стане відомим час та місце події.
Захід відбудеться за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group.
"Коло ветеранів" — це чудовий приклад, щоб показати, як суспільство може поступово змінюватися, дорослішати та єднатися. У банку ми теж чудово розуміємо потребу суспільства у новому етапі, саме тому започаткували "We’re proud" — платформу реальних дій для змін у суспільстві заради захисників та захисниць, ветеранів та ветеранок. Завдяки співпраці з Українським ветеранським фондом, який поділяє наші цінності, ми можемо долучитися до створення спільноти, де кожен відчуває себе комфортно, має можливість реалізовувати себе, розвиватися і будувати нове життя", — зауважує Яніна Ольховська, директорка з питань комунікацій, корпоративної соціальної відповідальності та залученості UKRSIBBANK BNP Paribas Group.
Довідка: Український ветеранський фонд — це експертна платформа розвитку ветеранських можливостей для підтримки ветеранів та їхніх родин, сімей загиблих. Фонд забезпечує для ветеранам додаткові можливості та ресурси для продуктивної реінтеграції в цивільне життя, а також активно виступає за захист прав та інтересів ветеранів, представляючи їх перед державними структурами, організаціями та суспільством. За 2 роки було профінансовано 857 ветеранських бізнесів на суму 432 млн грн, надано близько 3 тис. юридичних консультацій та оброблено 33 456 запитів на гарячій лінії кризової допомоги.