MY.UAНовини
"План перемоги": 5 пропозицій, які Зеленський може повезти для обговорення з Джо Байденом
"План перемоги": 5 пропозицій, які Зеленський може повезти для обговорення з Джо Байденом

"План перемоги": 5 пропозицій, які Зеленський може повезти для обговорення з Джо Байденом

Президент Володимир Зеленський їде до Нью-Йорка і везе план перемоги у російсько-українській війні. Він анонсував його представлення президенту США Джо Байдену. Деталі документу недоступні широкого загалу. Про які кроки може йтися, з’ясовував Фокус.

"Від Джо Байдена залежить успішність плану — чи дадуть нам те, чи не дадуть, чи будемо ми вільні у використанні того, що там буде в цьому плані", — сказав ще наприкінці серпня Зеленський. Та пообіцяв, показати напрацювання під час свого вересневого візиту до Нью-Йорка та зустрічей у рамках Генеральної Асамблеї ООН.

На засідання приїдуть близько 150 глав держав і урядів, 193 країни надішлють міністрів або інших представників. Виступ президента США Джо Байдена запланований на 24 вересня.

Неспроможності ООН: Генасамблея як трибуна для проголошення промов

Українська Формула миру, ситуація на окупованих територіях та російські воєнні злочини — ці теми будуть серед головних, які Україна порушуватиме під час Генасамблеї. Про це сказав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Він наголосив: потрібно посилювати роль зібрання всіх членів ООН у відповіді на російську агресію проти України. "Низка резолюцій, включно з документом про безпеку ядерних установок в Україні, прийнятих після Саміту миру, показує, що Генеральна Асамблея здатна бути лідером", — навів приклад він. Крім того, делегація України представить оновлений проєкт резолюції щодо ситуації з правами людини на окупованих територіях, зокрема, Криму. "Це стане ще однією стратегічною можливістю розширити глобальну обізнаність і підштовхнути досягнення справедливості щодо російських звірств", – написав міністр.

Володимир Зеленський: "Давайте зробимо так, щоб ця осінь стала часом, коли закінчиться російська агресія"
Фото: Getty Images

Така позиція є або бажанням в котрий, насправді, незчисленний раз, закликати ООН до дії, або лише гучними словами, які, очевидно, не призведуть до результатів. Бо ж не секрет, що до ролі ООН у російсько-українському конфлікті більшість експертів вже давно ставляться скептично. Наприклад, дослідник центру International Crisis group Річард Гован говорить, що західні країни розчаровані, як ООН не може стримувати Росію та Китай. "Бідніші країни скаржаться, що багатші держави не дотримуються своїх зобов’язань в ООН щодо допомоги розвитку та фінансування боротьби зі зміною клімату", — говорит він в інтерв'ю виданню US News, що цитує "Голос Америки". Раніше Гован також заявляв: "Росіяни використовують ООН як фабрику дезінформації".

На засідання Генеральної Асамблеї ООН приїдуть близько 150 глав держав і урядів, 193 країни надішлють міністрів або інших представників
Фото: Getty Images

У силу ООН не вірить навіть його генеральний секретар Антоніу Гутерріш. Під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки 2024 року він сказав, що "нинішній глобальний порядок працює не для всіх". "Насправді я б пішов далі і сказав, що це ні для кого не працює", — додав він.

Проте для України ООН — один з ймовірних важелів впливу на РФ, який розглядається у комплексі з іншими діями.

"4+1": економічний тиск та груба сила

Інші дії — прописані у так званому плані перемоги. Після саміту щодо української Формули миру Офіс президента підготував цей документ. Його структура та зміст залишається утаємничений, проте комунікація назовні триває вже кілька тижнів. Зокрема, й на сторінках західних медіа. План передбачатиме посилення психологічного, політичного та економічного тиску, який має призвести до неспроможності вести бойові дії та закінчення війни.

Міжнародне інформаційне агентство Іспанії EFE, з посиланням на власні джерела, повідомило, що Володимир Зеленський працює над дорожньою картою щодо завершення війни вже цієї осені, в основі якої міжнародний тиск на РФ для досягнення миру на прийнятних для України умовах. І при цьому бажання РФ не може бути враховане — вона просто не матиме іншого виходу.

План перемоги — це формат "4+1". Чотири пункти стосуються досягнення миру, п’ятий — необхідний для розвитку у післявоєнний період.

  • З публічних заяв можна зробити висновок, що перший пункт — сили.

Частина його — Курська операція. Наразі, за словами президента, Збройні сили України контролюють близько 1300 квадратних кілометрів території РФ — Суджанський та Кореневський райони. І це за місяць від початку операції. Не виключено, що за прикладом Курської може Брянська, Белгородська чи інша подібна. Від початку розрахунок був на те, що РФ почне не захоплювати українські території, а звільняти свої. "Росіяни розпочали контрнаступальні дії. Важливо перенести війну на територію РФ. Все йде, але йде за нашим, українським планом", — заявив Зеленський на прес-конференції з литовським президентом Гітанасом Науседою.

Але головна мета — відвести до Курської області російські війська — не досягнута. Аби РФ відмовилась воювати, потрібен якийсь потужний аргумент. Наприклад, прорив до Криму чи блокування значної кількості російських військ на Лівобережжі. Військові говорять, ситуація на фронті зараз складна та непередбачувана, ініціативи немає ані у ЗСУ, ані у ворога — все може скінчитися чи початися досить несподівано.

Проте у будь якому разі рішення щодо подальших дій має бути ухвалено якнайшвидше. Далі, ймовірно, йдеться про обмін окупованими територіями.

  • Другий пункт — стратегічне місце України в безпековій інфраструктурі світу. Тобто підтримка західних партнерів на тому рівні, аби Росія розуміла, завдати шкоди Україна може далеко за межами кордонів. А для цього потрібно зняти ембарго на використання далекобійних ракет.
  • Третій — дипломатичний тиск. Незважаючи, на застереження щодо ООН — організація один з компонентів цього тиску.
  • Четвертий пункт — економічні санкції.

За приблизними підрахунками щорічно РФ витрачає на війну до 200-300 млрд доларів. Росія вже виснажена і не може воювати на рівні 2022-2023 років. І її треба й надалі позбавити ресурсів. А це означає, що Росія не повинна вільно продавати нафту, газ чи будувати інфраструктурні об'єкти за кордон, а втрачати — стільки, аби на війну не вистачало. При чому тиснути має не лише цивілізований світ, але й так звані союзники РФ. Йдеться про те, якщо Китай хоче будувати економічні зв'язки з Заходом, торгувати з США та ЄС, то має серйозно та предметно поговорити з Путіним. Це буде може підштовхнути РФ до переповненого процесу.

Оптимістичний варіант — закінчити війну з РФ уже восени. Саме про це Зеленський говорив під час нещодавнього Рамштайну "Давайте зробимо так, щоб ця осінь стала часом, коли закінчиться російська агресія", — сказав він.

Україна зацікавлена провести другий Саміт миру до кінця року
Фото: president.gov.ua

Обговорення цих пунктів є підготовкою до другого Саміту миру. Україна зацікавлена провести його до кінця року, ймовірно, в одній з країн Глобального Півдня. На нього можуть запросити російських представників. "Із заяв Зеленського та інших українських речників стає зрозуміло, що мета цієї другої зустрічі полягає в тому, щоб якомога більше країн чинили тиск на Росію, щоб вона прийняла мир на умовах, запропонованих Києвом у документі – який може бути чи ні, під назвою "план перемоги" — представити на саміті", — пише EFE.

"По-перше, потрібно, аби цей план максимально відповідав Формулі миру, аби не було різночитань, щоб не підважити основний документ, який Україна вже комунікує зі світом, — говорить Фокусу експерт-міжнародник та кандидат політичних наук Станіслав Желіховський. — Тобто сподіваємося, що план, про який ми так мало знаємо, буде розширювати та конкретизувати, як саме треба втілювати положення формули. По-друге, цей план має бути максимально схвалений нашими західними партнерами, аби ресурсів вистачало на допомогу Україні, аби ЗСУ були здатні переломити ситуацію на полі бою. Водночас Росія має має розуміти ціну, яку вона змушена буде сплатити у разі відмови".

Актуальність для США: Україна як складова американських виборів

На Банковій проголошують: виконання цього плану напряму залежитиме від міжнародних партнерів, зокрема, США. Саме тому так важливо проговорити план не тільки з Байденом, але й кандидатами від демократів та республіканців – Камалою Гарріс та Дональдом Трампом. Наразі виборчій процес на фінішній прямій обидва вони згадували війну в Україні.

Виступ президента США Джо Байдена в ООН запланований на 24 вересня
Фото: Getty Images

Тема війни та миру в Україні зараз актуальна для Вашингтона. Ще навесні, коли ухвалювався закон про 60 мільярдів допомоги, Байдена зобов'язали подати стратегію перемоги України. На початку тижня стало відомо, що Білий Дім надіслав секретну доповідь про свою стратегію щодо війни в Україні Конгресу. Вона, як очікують у Києві, мала б пропонувати план допомоги від США виграти війну.

Стратегію Байден обіцяв ще у червні. Але вона не надійшла до Конгресу вчасно. Тоді окремі конгресмени заявили, що розчаровані, тож розглянуть питання про блокування подальшого фінансування України, бо неможливо "допомагати наосліп". "Президент Байден і віцепрезидентка Камала Гарріс повинні показати стратегією не лише нам, а й американському народові, і їхня зневага говорить про те, що вони не мають його або бояться ним поділитися", — зауважив головний республіканець у Комітеті з закордонних справ Сенату Джим Ріш наприкінці серпня 2024 року.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив: потрібно посилювати роль зібрання всіх членів ООН у відповіді на російську агресію проти України
Фото: Getty Images

Нагадаємо, Україна має двопалатну підтримку в Конгресі. Але деякі республіканці критикують адміністрацію Джорджа Байдена за обмеження використання американського обладнання, зокрема, далекобійних ракет, які б могли завдавати шкоди глибоко в РФ.

Росія шукає союзників та не збирається здаватися

"Треба розуміти фактор самої Росії. Якщо вона будуватиме свою альтернативну архітектуру завершення війни, то це не сприятиме врегулюванню конфлікту, сторони залишаються на своїх позиціях", — продовжує Станіслав Желіховський.

Він нагадує: РФ має значний вплив на країни Глобального Півдня, зокрема, Китай.

"Китай продовжує просувати свій мирний план, який відрізняється від українського. Китай, а також Бразилія, виступає за заморозку війни, що в інтересах РФ. І в цьому контексті буде важливою ймовірна зустріч між Зеленським та Сі Цзіньпіном у жовтні. І це буде чергова спроба переконати Пекін підтримати Україну. Бо інакше Китай продовжить диктувати свою волю. І така політика створює біполярність як у врегулюванні війни, так і взагалі постконфліктного існування світу. Розкол світу матиме наслідки. Тому важливо підходити комплексно, підключаючи до мирного плану країни, які або вагаються, або пристають на візію Москви".

Міжнародне право на боці України: Україна не агресорка, а жертва
Фото: Getty Images

Водночас експерт нагадує, Україні потрібне не перемир'я, а сталий мир, законний. Міжнародне право на боці України: Україна не агресорка, а жертва, вона не хоче захоплювати території РФ, а може лише оперувати, аби мати можливість переломити ситуацію на свою користь.

Важливі й санкції. РФ все-таки страждає від них. І санкції треба продовжувати, про що йдеться у "план перемоги". Вони можуть стимулювати Росію сісти за стіл перемовин. Але це може статися завдяки рішучості наших партнерів.

Наскільки РФ готова дослухатися до України та її міжнародних партнерів — питання. Для цього Україні треба мати посилені перемовні позиції, посилювати військову компоненту. "І я б не говорив про часові позиції, коли мир може настати — осінь вже на дворі. Росія також заручається підтримкою, зокрема, Китаю, посилюючи свою переговорну позицію. Тож санкції треба накладати не тільки на Росію, а й на Китай, який активно допомагає Москві", — підсумовує Желіховський. І таких помічників у РФ чимало, і вона їх намагається збільшити.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Рецензія на фільм «Салимове Лігво» / Salem’s Lot
ITC
2024-10-06T07:07:31Z
«П’ять фільмів із війни»: данський погляд на українську біду
Детектор М
2024-10-06T07:00:10Z
Стартував прийом заявок на міжнародний фестиваль документального кіно в Белграді
УкраинФорм
2024-10-06T06:57:31Z
3 найновіші блокбастери, які вже можна подивитись онлайн
24tv
2024-10-06T06:06:50Z
Макс Барських розповів про створення сім'ї та народження первістка: 5 років тому був не готовий
Знай
2024-10-06T05:51:53Z
Короткі стрижки після 45: трендова зачіска омолодить на декілька років
GlavRed
2024-10-06T05:27:46Z
Письменник Махно: Війна спонукає до глобалізації української літератури
УкраинФорм
2024-10-05T22:36:06Z
Кіану Рівз дебютував у професійних трекових гонках
УкраинФорм
2024-10-05T20:27:55Z
Осінній плейлист: нові пісні про кохання, розставання та підтримку, які не можна пропустити
24tv
2024-10-05T18:33:45Z
РФ атакує з новими резервами: у Генштабі назвали "найгарячіші" напрямки
GlavRed
2024-10-06T07:27:49Z
Опалювальний сезон: коли в Україні "дадуть тепло"
ZN UA
2024-10-06T07:24:38Z
За добу на фронті відбулися 169 боєзіткнень, найбільша активність - на трьох напрямках
УкраинФорм
2024-10-06T07:17:31Z
Уночі РФ атакувала Одесу ударними дронами
1News
2024-10-06T07:15:31Z
Ворог безупинно атакує українські позиції: що відбувається на фронті
TSN
2024-10-06T06:57:20Z
Буданов отримав подарунок від прем’єра Шмигаля
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T06:48:27Z
Ворог запустив по селу Балка Журавка на Луганщині 50 безпілотників
УкраинФорм
2024-10-06T06:42:13Z
На Куп'янському напрямку зросла кількість штурмів: карта бойових дій на 6 жовтня
24tv
2024-10-06T06:27:20Z
Обстріли Харківщини: одна людина загинула та ще одна — постраждала, пошкоджено будинки
ZN UA
2024-10-06T06:16:23Z
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
Нетаньягу: Ізраїль зобов'язаний завдати удару Ірану у відповідь, і він це зробить
УкраинФорм
2024-10-06T07:27:53Z
Трамп просив у Путіна поради щодо України: подробиці від The New York Times
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T07:27:35Z
Трамп пообіцяв, що США висадяться на Марс, якщо його оберуть президентом
360ua.news
2024-10-06T07:27:25Z
Трамп має стати президентом, щоб зберегти демократію у США
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T07:17:27Z
Загинув російський активіст Ільдар Дадін, який воював на боці України
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T07:17:22Z
Президент Тайваню: КНР не може бути батьківщиною для тайванців
УкраинФорм
2024-10-06T07:17:08Z
Гаага для Путіна: посол України назвав найперспективніший формат спецтрибуналу
Хвиля
2024-10-06T07:17:07Z
Де росіяни активно наступатимуть: експерт назвав три точки
TSN
2024-10-06T07:15:07Z
Пенсія в Україні: деякі пенсіонери отримають до 600 гривень доплат
Политека
2024-10-06T07:21:31Z
Які овочі та фрукти подорожчають у жовтні: прогноз на найближчий час
24tv
2024-10-06T07:12:33Z
Навіть консерви тепер дозволить собі не кожен: супермаркети приголомшили цінниками
Знай
2024-10-06T07:06:21Z
У Литві митники виявили посилку з камуфляжною формою в пасажирському поїзді Калінінград-Москва
УкраинФорм
2024-10-06T06:52:38Z
Марк Цукерберг став другою найбагатшою людиною світу, випередивши Джеффа Безоса
InternetUA
2024-10-06T06:33:47Z
Бронювання працівників державних органів та підприємств: Кабмін ввів нову норму
ZN UA
2024-10-06T06:30:19Z
Українці почали отримувати третю платіжку за газ: в Газмережі розповіли, як часто вона буде надходити
Политека
2024-10-06T06:30:17Z
За 12 років Фонд гарантування виплатив вкладникам майже ₴100 мільярдів
УкраинФорм
2024-10-06T06:21:08Z
Ціни на яблука зросли до 7-річного максимуму
AgroPortal
2024-10-06T06:00:58Z
Воїни тероборони з перших днів війни проявили свою сміливість і відданість Україні - Зеленський
УкраинФорм
2024-10-06T07:27:32Z
Птах сидить, чи стоїть: Авраменко дав несподівану відповідь
GlavRed
2024-10-06T07:27:05Z
Вночі Росія запустила по Україні 4 ракети та 87 "Шахедів": скільки збила ППО
24tv
2024-10-06T07:24:05Z
Масового покарання не сталося: штрафи від ТЦК отримали одиниці, а сплатили ще менше
Знай
2024-10-06T07:21:33Z
В Армія+ з’явиться опитування для військових: чи хворіють вони та чи надається їм належна допомога в їхніх підрозділах
ZN UA
2024-10-06T07:18:30Z
У селі на Чернігівщині фермери в жовтні вирощують полуницю: чим вона відрізняється від сезонної
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T07:09:58Z
"Не бачив нічого смішнішого": у Північній Кореї зняли рекламу для туристів за участі росіян
Фокус
2024-10-06T07:06:47Z
На Буковині скандальний митрополит вимагав у ТЦК "віддати йому дітей": як відреагуали військові
TSN
2024-10-06T07:06:24Z
Зростальний Місяць від 3 до 16 жовтня 2024 року: особливості періоду, що категорично заборонено робити
TSN
2024-10-06T07:06:12Z
Климчук: Рух готувався до Олександрії дуже відповідально
Football.ua
2024-10-06T07:06:30Z
Реал залишився без капітана: на який термін вибув футболіст "вершкових"
24tv
2024-10-06T06:57:25Z
Збірна України з футзалу сьогодні зіграє з Францією в матчі за «бронзу» ЧС-2024
УкраинФорм
2024-10-06T06:51:26Z
Пономарьов: Гравцям Руху треба вчитись, у тому числі — на помилках
Football.ua
2024-10-06T06:45:29Z
Беллінгем: Те, що сталось із Карвахалем, залишає неприємний осад
Football.ua
2024-10-06T06:25:10Z
Вальверде: Я був винагороджений за довгі тренування на Вальдебебасі
Football.ua
2024-10-06T06:06:25Z
У неділю завершується 9-й тур футбольної Прем'єр-ліги України
УкраинФорм
2024-10-06T06:06:24Z
Анчелотті підтвердив травму Вінісіуса після гри проти Вільярреала
Football.ua
2024-10-06T05:57:00Z
Карвахаль підтвердив найгірші побоювання щодо своєї травми
Football.ua
2024-10-06T05:37:21Z
Чи справді кефір та йогурт такі корисні для мікрофлори
24tv
2024-10-06T06:57:01Z
Чому споживачі досі труяться продуктами харчування?
Украина Криминальная
2024-10-06T06:48:34Z
Ми живемо в умовах постійного стресу. Як зберегти свою психіку
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T06:06:15Z
Прорив в офтальмології: вчені змогли зупинити вікове погіршення зору
24tv
2024-10-06T05:45:47Z
Домашня гранола з родзинками та ягодами: рецепт корисного сніданку від зірки "Майстер Шеф"
Политека
2024-10-06T05:30:37Z
Грип, застуда, ГРВІ і навіть коронавірус: як захиститися під час сезонних хвороб та карантину
Знай
2024-10-06T05:21:28Z
Прогноз магнітних бур на тиждень з 7 по 13 жовтня: названо найнебезпечніші дні
Политека
2024-10-06T04:33:10Z
Гороскоп на завтра 7 жовтня: Стрільцям - дивовижна динаміка, Тельцям - захист Всесвіту
GlavRed
2024-10-06T03:27:45Z
Звичайна їжа може допомогти позбавитися нікотинової залежності: які продукти полегшать "ломку"
Знай
2024-10-06T03:21:37Z
У Росії заявили про атаку БПЛА, у Москві горить військове училище
Комсомольская правда
2024-10-06T07:27:25Z
Приставив до шиї пістолет: на Ніколаса Карму напали у Полтаві – що сталося
24tv
2024-10-06T07:18:16Z
Чому загинув легендарний "кит-шпигун": у Норвегії встановили причину смерті
TSN
2024-10-06T07:18:15Z
Телефонний шахрай обікрав військового на 340 тисяч гривень
InternetUA
2024-10-06T07:17:13Z
Агресор атакував Одесу "шахедами", у ДСНС розповіли про наслідки
TSN
2024-10-06T07:06:29Z
Конфлікт блогерки з ТЦКшниками: поліція Сміли розпочала кримінальне провадження
Украина Криминальная
2024-10-06T06:39:30Z
Окупанти атакували Одесу «Шахедами»: рятувальники повідомили подробиці
ГЛАВКОМ NET
2024-10-06T06:33:53Z
В Одесі внаслідок нічної атаки пошкоджені склади та вантажівки, є поранений
УкраинФорм
2024-10-06T06:33:31Z
На Рівненщині у зіткненні легковика та мікроавтобуса загинули двоє людей
Украина Криминальная
2024-10-06T06:24:02Z
Найніжніший лимонний пиріг: простий рецепт від зірки "Мастер Шеф" Лізи Глінської
Политека
2024-10-06T07:00:45Z
Накопичують чимало пилу: 5 місць, які ви пилососите недостатньо
24tv
2024-10-06T06:45:39Z
Огірки стануть м'якими, а розсіл – мутним: що не можна додавати до консервації
24tv
2024-10-06T06:12:24Z
Їх приємно здивують: 4 знаки зодіаку, які в жовтні отримають подарунок від коханої людини
24tv
2024-10-06T06:06:23Z
Як і чим потрібно підгодувати яблуні у жовтні: найдієвіші поради садівників
Политека
2024-10-06T06:00:05Z
Найшвидший рецепт печива з родзинками: "Мастер Шеф" Глинська розкрила фірмовий секрет
Политека
2024-10-06T04:00:05Z
Чому неправильно казати "вихідний день": яку поширену помилку робить багато людей
GlavRed
2024-10-06T03:27:35Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 8 секунд знайти цифру 808
GlavRed
2024-10-06T03:27:12Z
Посівний календар на тиждень з 7 по 13 жовтня: чим зайнятися у ці дні
Политека
2024-10-06T03:22:13Z
Citroen готує ефектного суперника Toyota RAV4
AutoCentre
2024-10-06T07:06:28Z
General Motors розробляє нову систему автономного водіння L3
Portaltele
2024-10-06T07:01:02Z
Водіям варто протерти лобове скло цим овочем, щоб уникнути запотівання
24tv
2024-10-06T03:51:06Z
Нові правила оренди автомобілів: що пропонують змінити для водіїв
Хвиля
2024-10-05T20:18:09Z
В Україні оновили вікові обмеження для водіїв: хто не зможе сісти за кермо
Хвиля
2024-10-05T19:45:38Z
В Одесі помічено лімузин Cadillac від улюбленого кузовного ательє Дональда Трампа
AutoCentre
2024-10-05T16:46:03Z
Молодший брат Juke: представлено найдешевший кросовер Nissan за $7100
Фокус
2024-10-05T16:00:35Z
Більше ця проблема не потурбує: як впоратися із запріванням скла в авто
Знай
2024-10-05T14:51:01Z
У Києві помічено рідкісний електрокрос Fisker Ocean
AutoCentre
2024-10-05T14:17:25Z
Telegram випустив масштабне оновлення з новими функціями
InternetUA
2024-10-06T06:58:13Z
Apple, вступивши в гонку штучного інтелекту, звертається до своєї армії розробників, щоб отримати перевагу
InternetUA
2024-10-06T06:46:35Z
Telegram створить свій аналог Youtube
InternetUA
2024-10-06T06:09:58Z
Meta анонсує нову модель штучного інтелекту, яка може створювати відео зі звуком
InternetUA
2024-10-06T06:01:14Z
Телескоп James Webb показав яскраве зоряне скупчення у Чумацькому Шляху
УкраинФорм
2024-10-06T05:39:05Z
Hyundai Rotem і Rainbow Robotics працюють над багатоногими роботами для боротьби з тероризмом
InternetUA
2024-10-06T05:31:53Z
Смартфон iPhone SE 4: які нові функції з’являться в бюджетному iPhone
InternetUA
2024-10-06T05:01:26Z
Робочий прототип Macintosh 1983 виставлять на аукціон
Portaltele
2024-10-06T05:00:50Z
Супутникові дані довели, що зміна клімату є кліматичною кризою
Portaltele
2024-10-06T05:00:34Z