MY.UAНовини
"План перемоги": 5 пропозицій, які Зеленський може повезти для обговорення з Джо Байденом
"План перемоги": 5 пропозицій, які Зеленський може повезти для обговорення з Джо Байденом

"План перемоги": 5 пропозицій, які Зеленський може повезти для обговорення з Джо Байденом

Президент Володимир Зеленський їде до Нью-Йорка і везе план перемоги у російсько-українській війні. Він анонсував його представлення президенту США Джо Байдену. Деталі документу недоступні широкого загалу. Про які кроки може йтися, з’ясовував Фокус.

"Від Джо Байдена залежить успішність плану — чи дадуть нам те, чи не дадуть, чи будемо ми вільні у використанні того, що там буде в цьому плані", — сказав ще наприкінці серпня Зеленський. Та пообіцяв, показати напрацювання під час свого вересневого візиту до Нью-Йорка та зустрічей у рамках Генеральної Асамблеї ООН.

На засідання приїдуть близько 150 глав держав і урядів, 193 країни надішлють міністрів або інших представників. Виступ президента США Джо Байдена запланований на 24 вересня.

Неспроможності ООН: Генасамблея як трибуна для проголошення промов

Українська Формула миру, ситуація на окупованих територіях та російські воєнні злочини — ці теми будуть серед головних, які Україна порушуватиме під час Генасамблеї. Про це сказав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Він наголосив: потрібно посилювати роль зібрання всіх членів ООН у відповіді на російську агресію проти України. "Низка резолюцій, включно з документом про безпеку ядерних установок в Україні, прийнятих після Саміту миру, показує, що Генеральна Асамблея здатна бути лідером", — навів приклад він. Крім того, делегація України представить оновлений проєкт резолюції щодо ситуації з правами людини на окупованих територіях, зокрема, Криму. "Це стане ще однією стратегічною можливістю розширити глобальну обізнаність і підштовхнути досягнення справедливості щодо російських звірств", – написав міністр.

Володимир Зеленський: "Давайте зробимо так, щоб ця осінь стала часом, коли закінчиться російська агресія"
Фото: Getty Images

Така позиція є або бажанням в котрий, насправді, незчисленний раз, закликати ООН до дії, або лише гучними словами, які, очевидно, не призведуть до результатів. Бо ж не секрет, що до ролі ООН у російсько-українському конфлікті більшість експертів вже давно ставляться скептично. Наприклад, дослідник центру International Crisis group Річард Гован говорить, що західні країни розчаровані, як ООН не може стримувати Росію та Китай. "Бідніші країни скаржаться, що багатші держави не дотримуються своїх зобов’язань в ООН щодо допомоги розвитку та фінансування боротьби зі зміною клімату", — говорит він в інтерв'ю виданню US News, що цитує "Голос Америки". Раніше Гован також заявляв: "Росіяни використовують ООН як фабрику дезінформації".

На засідання Генеральної Асамблеї ООН приїдуть близько 150 глав держав і урядів, 193 країни надішлють міністрів або інших представників
Фото: Getty Images

У силу ООН не вірить навіть його генеральний секретар Антоніу Гутерріш. Під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки 2024 року він сказав, що "нинішній глобальний порядок працює не для всіх". "Насправді я б пішов далі і сказав, що це ні для кого не працює", — додав він.

Проте для України ООН — один з ймовірних важелів впливу на РФ, який розглядається у комплексі з іншими діями.

"4+1": економічний тиск та груба сила

Інші дії — прописані у так званому плані перемоги. Після саміту щодо української Формули миру Офіс президента підготував цей документ. Його структура та зміст залишається утаємничений, проте комунікація назовні триває вже кілька тижнів. Зокрема, й на сторінках західних медіа. План передбачатиме посилення психологічного, політичного та економічного тиску, який має призвести до неспроможності вести бойові дії та закінчення війни.

Міжнародне інформаційне агентство Іспанії EFE, з посиланням на власні джерела, повідомило, що Володимир Зеленський працює над дорожньою картою щодо завершення війни вже цієї осені, в основі якої міжнародний тиск на РФ для досягнення миру на прийнятних для України умовах. І при цьому бажання РФ не може бути враховане — вона просто не матиме іншого виходу.

План перемоги — це формат "4+1". Чотири пункти стосуються досягнення миру, п’ятий — необхідний для розвитку у післявоєнний період.

  • З публічних заяв можна зробити висновок, що перший пункт — сили.

Частина його — Курська операція. Наразі, за словами президента, Збройні сили України контролюють близько 1300 квадратних кілометрів території РФ — Суджанський та Кореневський райони. І це за місяць від початку операції. Не виключено, що за прикладом Курської може Брянська, Белгородська чи інша подібна. Від початку розрахунок був на те, що РФ почне не захоплювати українські території, а звільняти свої. "Росіяни розпочали контрнаступальні дії. Важливо перенести війну на територію РФ. Все йде, але йде за нашим, українським планом", — заявив Зеленський на прес-конференції з литовським президентом Гітанасом Науседою.

Але головна мета — відвести до Курської області російські війська — не досягнута. Аби РФ відмовилась воювати, потрібен якийсь потужний аргумент. Наприклад, прорив до Криму чи блокування значної кількості російських військ на Лівобережжі. Військові говорять, ситуація на фронті зараз складна та непередбачувана, ініціативи немає ані у ЗСУ, ані у ворога — все може скінчитися чи початися досить несподівано.

Проте у будь якому разі рішення щодо подальших дій має бути ухвалено якнайшвидше. Далі, ймовірно, йдеться про обмін окупованими територіями.

  • Другий пункт — стратегічне місце України в безпековій інфраструктурі світу. Тобто підтримка західних партнерів на тому рівні, аби Росія розуміла, завдати шкоди Україна може далеко за межами кордонів. А для цього потрібно зняти ембарго на використання далекобійних ракет.
  • Третій — дипломатичний тиск. Незважаючи, на застереження щодо ООН — організація один з компонентів цього тиску.
  • Четвертий пункт — економічні санкції.

За приблизними підрахунками щорічно РФ витрачає на війну до 200-300 млрд доларів. Росія вже виснажена і не може воювати на рівні 2022-2023 років. І її треба й надалі позбавити ресурсів. А це означає, що Росія не повинна вільно продавати нафту, газ чи будувати інфраструктурні об'єкти за кордон, а втрачати — стільки, аби на війну не вистачало. При чому тиснути має не лише цивілізований світ, але й так звані союзники РФ. Йдеться про те, якщо Китай хоче будувати економічні зв'язки з Заходом, торгувати з США та ЄС, то має серйозно та предметно поговорити з Путіним. Це буде може підштовхнути РФ до переповненого процесу.

Оптимістичний варіант — закінчити війну з РФ уже восени. Саме про це Зеленський говорив під час нещодавнього Рамштайну "Давайте зробимо так, щоб ця осінь стала часом, коли закінчиться російська агресія", — сказав він.

Україна зацікавлена провести другий Саміт миру до кінця року
Фото: president.gov.ua

Обговорення цих пунктів є підготовкою до другого Саміту миру. Україна зацікавлена провести його до кінця року, ймовірно, в одній з країн Глобального Півдня. На нього можуть запросити російських представників. "Із заяв Зеленського та інших українських речників стає зрозуміло, що мета цієї другої зустрічі полягає в тому, щоб якомога більше країн чинили тиск на Росію, щоб вона прийняла мир на умовах, запропонованих Києвом у документі – який може бути чи ні, під назвою "план перемоги" — представити на саміті", — пише EFE.

"По-перше, потрібно, аби цей план максимально відповідав Формулі миру, аби не було різночитань, щоб не підважити основний документ, який Україна вже комунікує зі світом, — говорить Фокусу експерт-міжнародник та кандидат політичних наук Станіслав Желіховський. — Тобто сподіваємося, що план, про який ми так мало знаємо, буде розширювати та конкретизувати, як саме треба втілювати положення формули. По-друге, цей план має бути максимально схвалений нашими західними партнерами, аби ресурсів вистачало на допомогу Україні, аби ЗСУ були здатні переломити ситуацію на полі бою. Водночас Росія має має розуміти ціну, яку вона змушена буде сплатити у разі відмови".

Актуальність для США: Україна як складова американських виборів

На Банковій проголошують: виконання цього плану напряму залежитиме від міжнародних партнерів, зокрема, США. Саме тому так важливо проговорити план не тільки з Байденом, але й кандидатами від демократів та республіканців – Камалою Гарріс та Дональдом Трампом. Наразі виборчій процес на фінішній прямій обидва вони згадували війну в Україні.

Виступ президента США Джо Байдена в ООН запланований на 24 вересня
Фото: Getty Images

Тема війни та миру в Україні зараз актуальна для Вашингтона. Ще навесні, коли ухвалювався закон про 60 мільярдів допомоги, Байдена зобов'язали подати стратегію перемоги України. На початку тижня стало відомо, що Білий Дім надіслав секретну доповідь про свою стратегію щодо війни в Україні Конгресу. Вона, як очікують у Києві, мала б пропонувати план допомоги від США виграти війну.

Стратегію Байден обіцяв ще у червні. Але вона не надійшла до Конгресу вчасно. Тоді окремі конгресмени заявили, що розчаровані, тож розглянуть питання про блокування подальшого фінансування України, бо неможливо "допомагати наосліп". "Президент Байден і віцепрезидентка Камала Гарріс повинні показати стратегією не лише нам, а й американському народові, і їхня зневага говорить про те, що вони не мають його або бояться ним поділитися", — зауважив головний республіканець у Комітеті з закордонних справ Сенату Джим Ріш наприкінці серпня 2024 року.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив: потрібно посилювати роль зібрання всіх членів ООН у відповіді на російську агресію проти України
Фото: Getty Images

Нагадаємо, Україна має двопалатну підтримку в Конгресі. Але деякі республіканці критикують адміністрацію Джорджа Байдена за обмеження використання американського обладнання, зокрема, далекобійних ракет, які б могли завдавати шкоди глибоко в РФ.

Росія шукає союзників та не збирається здаватися

"Треба розуміти фактор самої Росії. Якщо вона будуватиме свою альтернативну архітектуру завершення війни, то це не сприятиме врегулюванню конфлікту, сторони залишаються на своїх позиціях", — продовжує Станіслав Желіховський.

Він нагадує: РФ має значний вплив на країни Глобального Півдня, зокрема, Китай.

"Китай продовжує просувати свій мирний план, який відрізняється від українського. Китай, а також Бразилія, виступає за заморозку війни, що в інтересах РФ. І в цьому контексті буде важливою ймовірна зустріч між Зеленським та Сі Цзіньпіном у жовтні. І це буде чергова спроба переконати Пекін підтримати Україну. Бо інакше Китай продовжить диктувати свою волю. І така політика створює біполярність як у врегулюванні війни, так і взагалі постконфліктного існування світу. Розкол світу матиме наслідки. Тому важливо підходити комплексно, підключаючи до мирного плану країни, які або вагаються, або пристають на візію Москви".

Міжнародне право на боці України: Україна не агресорка, а жертва
Фото: Getty Images

Водночас експерт нагадує, Україні потрібне не перемир'я, а сталий мир, законний. Міжнародне право на боці України: Україна не агресорка, а жертва, вона не хоче захоплювати території РФ, а може лише оперувати, аби мати можливість переломити ситуацію на свою користь.

Важливі й санкції. РФ все-таки страждає від них. І санкції треба продовжувати, про що йдеться у "план перемоги". Вони можуть стимулювати Росію сісти за стіл перемовин. Але це може статися завдяки рішучості наших партнерів.

Наскільки РФ готова дослухатися до України та її міжнародних партнерів — питання. Для цього Україні треба мати посилені перемовні позиції, посилювати військову компоненту. "І я б не говорив про часові позиції, коли мир може настати — осінь вже на дворі. Росія також заручається підтримкою, зокрема, Китаю, посилюючи свою переговорну позицію. Тож санкції треба накладати не тільки на Росію, а й на Китай, який активно допомагає Москві", — підсумовує Желіховський. І таких помічників у РФ чимало, і вона їх намагається збільшити.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Карта бойових дій в Україні станом на 23 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T22:00:12Z
В окупованому Криму пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:42:35Z
На фронті 187 зіткнень, росіяни здійснили понад 3900 обстрілів позицій Сил оборони
УкраинФорм
2024-11-22T21:33:27Z
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Знай
2024-11-22T21:30:11Z
ЗМІ розкрили деталі про плани росіян захопити Харків і Суми в червні 2024 року
24tv
2024-11-22T21:27:54Z
У частині Києва аварія вивела з ладу систему сповіщення про повітряну тривогу
24tv
2024-11-22T21:21:29Z
Поблизу Вугледара окупанти розстріляли п’ятьох полонених захисників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:21:47Z
Удари по Росії покращили для ЗСУ ситуацію – ЗМІ
1News
2024-11-22T20:12:31Z
Наступ ворога спричинив перенесення Покровської адміністрації
360ua.news
2024-11-22T20:12:03Z
Скільки міжконтинентальних балістичних ракет може зробити Росія: військове зведення від Світана
24tv
2024-11-22T22:00:56Z
"Розчавити, як таргана": чи можуть ліквідувати Путіна в Росії
24tv
2024-11-22T21:57:42Z
Серед них – отруєння Ющенка: США оприлюднили секретні дані про санкціоновані Путіним операції
24tv
2024-11-22T21:57:36Z
Чехія передасть Україні 500 000 снарядів до кінця року - Ліпавський
УкраинФорм
2024-11-22T21:54:30Z
Путіну можуть "допомогти": Загородній сказав, чи завершиться війна після смерті лідера РФ
GlavRed
2024-11-22T21:51:52Z
У РФ виділили на мікроелектроніку $7 млрд, але через санкції не змогли її закупити
Хвиля
2024-11-22T21:36:53Z
Політичні ігри навколо України: експерт розповів, як Шольц та Ердоган використовують війну у своїх політичних інтересах
Политека
2024-11-22T21:28:48Z
Трамп легко може "поставити Путіна на коліна": експерт назвав спосіб
GlavRed
2024-11-22T21:27:55Z
"Король Чарльз програє битву з раком": інсайдери зробили нову заяву
GlavRed
2024-11-22T21:27:50Z
Драматична історія про справедливість і помсту: які серіали подивитись, якщо сподобався "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:39:08Z
Фільм «Ваяна» / Moana — Двейн Джонсон у полінезійському «костюми» на багатьох фото зі знімального майданчика
ITC
2024-11-22T21:15:54Z
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025
Детектор М
2024-11-22T21:12:31Z
Пісні Tember Blanche потрапили у тренди завдяки серіалу "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:03:41Z
Скарлетт Йоганссон – 40 років: 4 найкращі фільми з королевою драми й номінанткою Оскара
24tv
2024-11-22T19:57:26Z
Відомий співак шокував розповіддю, як ледь не загинув під обстрілом: "Мама закрила собою мене"
24tv
2024-11-22T19:36:39Z
"Для чого все це": солістка А-студіо жорстко видала свою позицію і вилаяла колег за мовчання
GlavRed
2024-11-22T19:27:39Z
Для справжніх поціновувачів розкоші: як правильно обрати вигнутий диван для вітальні
24tv
2024-11-22T19:06:02Z
У Києві презентували реєстр Музейного фонду України
УкраинФорм
2024-11-22T18:58:22Z
Імбир ніколи не буде сохнути та псуватися: секрет його зберігання
24tv
2024-11-22T21:03:06Z
Наскільки небезпечні Е-добавки в їжі та напоях
24tv
2024-11-22T20:06:03Z
Вчені зʼясували, наскільки тривале сидіння шкодить здоров'ю серця
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:00:19Z
Нічого не скасовуємо: Мінсоцполітики про виплату допомоги і МСЕК
Фокус
2024-11-22T19:57:09Z
Здоровий початок дня: 5 простих ранкових процедур, які допоможуть схуднути
Фокус
2024-11-22T19:51:57Z
Як приготувати смачний, насичений вітамінами гарбузовий сік
TSN
2024-11-22T19:06:41Z
Пневмонія стане невиліковною за 10 років? Ляшко пояснив, як запобігти цьому
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T15:51:10Z
Що з чинними документами по МСЕК: у МОЗ пояснили, кому і коли треба йти на повторний огляд
Украина Криминальная
2024-11-22T15:48:23Z
Дослідження показало, що аспірин та інші ліки можуть підвищувати ризик розвитку деменції
Portaltele
2024-11-22T14:34:02Z
Хет-трік Кейна приніс Баварії перемогу над Аугсбургом
Football.ua
2024-11-22T21:29:53Z
Контракт Маскерано з Інтер Маямі буде розраховано на три роки
Football.ua
2024-11-22T21:24:12Z
Боніфейс може пропустити залишок 2024 року через травму
Football.ua
2024-11-22T20:51:27Z
Компанія для Модрича: Реал планує повернути легенду клуба
24tv
2024-11-22T20:51:24Z
Хомченовський повернувся до загальної групи Кривбасу
Football.ua
2024-11-22T20:34:57Z
Відбулися кадрові зміни у Федерації хокею України
УкраинФорм
2024-11-22T20:34:42Z
Чемпіон ОІ та прихильник Путіна зажадав від МОК вибачитись перед росіянами
24tv
2024-11-22T19:42:54Z
Українська «молодіжка» - у другому кошику на жеребкуванні футбольного Євро-2025
УкраинФорм
2024-11-22T19:34:32Z
Лупашко: Колос нам створював багато труднощів, але ми впоралися з цим
Football.ua
2024-11-22T19:16:58Z
Долар зростає як на дріжджах: яким буде курс валют з 25 листопада
GlavRed
2024-11-22T21:27:27Z
Керівники центробанку ЄС попереджають, що економіці загрожує політичний параліч – FT
iPress
2024-11-22T21:15:23Z
Ryanair та інші лоукостери отримали штраф за стягнення плати за ручну поклажу
360ua.news
2024-11-22T19:21:15Z
Ціни на житло: які квартири в Україні дорожчають швидше
Хвиля
2024-11-22T19:09:06Z
Галущенко зустрівся у Відні з представником Китаю при МАГАТЕ
УкраинФорм
2024-11-22T18:55:54Z
Польські фермери оголосили про новий страйк перед пунктом пропуску на кордоні
ZN UA
2024-11-22T18:52:16Z
Бюджет-2025: скільки грошей витратять на оборону, пенсії та зарплати
TSN
2024-11-22T18:48:10Z
Українці в жовтні отримали понад ₴119 мільйонів кешбеку
УкраинФорм
2024-11-22T18:37:06Z
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Знай
2024-11-22T18:36:29Z
БПЛА-перехоплювачі: українські компанії подали найбільше заявок у тендерах Коаліції дронів
УкраинФорм
2024-11-22T21:57:45Z
У ЗСУ спростували інформацію про нібито присутність північнокорейських військових на Харківщині
УкраинФорм
2024-11-22T21:51:27Z
За спадок доведеться заплатити: які податки чекають українців
Знай
2024-11-22T21:51:04Z
Цифрова мобілізація: чи запровадять трекінг повістки у "Резерв+"
TSN
2024-11-22T21:42:17Z
У Києві створили штаб ППО, – ЗМІ
24tv
2024-11-22T21:21:53Z
Дрони ЗСУ атакували російський Капустін Яр, звідки була запущена міжконтинентальна ракета
iPress
2024-11-22T21:15:22Z
Чи змусять батьків говорити українською у школах: оголосили нові правила
Знай
2024-11-22T21:12:44Z
“Війська КНДР під Харковом”: в ЗСУ відреагували
1News
2024-11-22T21:00:10Z
Як українські ЗМІ кошмарять українців ядеркою. Ми всі помрем?
Детектор М
2024-11-22T20:37:50Z
Що приготувати на Новий рік 2025: топ-10 нетипових страв, які мають бути на святковому столі
24tv
2024-11-22T21:57:16Z
"Мангеттен серед пустелі": як з глини збудували найстаріше місто хмарочосів у світі
Фокус
2024-11-22T21:12:51Z
Навіщо на джинси вже понад 100 років кріплять ззаду "шкіряну" етикетку
24tv
2024-11-22T21:03:19Z
Секрет ресторанного смаку вдома: неймовірний салат з мідіями
24tv
2024-11-22T20:48:49Z
Домашні проєкти, над якими ідеально працювати під час зимових канікул
24tv
2024-11-22T20:03:13Z
Новорічні традиції: що не варто подавати на святковий стіл
24tv
2024-11-22T19:51:38Z
Не пощастить: для яких знаків зодіаку осінь закінчиться неприємними новинами
24tv
2024-11-22T19:06:08Z
Автентичний рецепт для домашнього затишку: готуємо тисменицьку начинку
24tv
2024-11-22T18:15:14Z
Як повторно використовувати картонні коробки, щоб захистити свої рослини взимку
24tv
2024-11-22T17:51:37Z
Росіяни завдали два удари по Запорізькій області, попередньо - без жертв
УкраинФорм
2024-11-22T22:00:33Z
Україна під атакою "Шахедів": у яких областях пролунала тривога
24tv
2024-11-22T21:57:27Z
Затопило майже на метр: зграї бобрів "тероризують" село в Шотландії, а влада мовчить
Фокус
2024-11-22T21:45:43Z
Країна під атакою потужної магнітної бурі: коли "влупить" ще одна
GlavRed
2024-11-22T21:27:33Z
У Софіївській Борщагівці під Києвом вибухнули два трансформатори
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:21:16Z
Хмільна катастрофа: як Лондон затопило смертельною хвилею пива
Фокус
2024-11-22T20:03:05Z
На Хмельниччині чоловік застосував сльозогінний газ проти ТЦК, бо ті відмовилися від хабаря
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T19:51:04Z
Поліцію Італії зобов’язали повернути вилучену марихуану вартістю 1,5 млн євро
Европейская правда
2024-11-22T19:43:50Z
Засуджено киянку, яка вбила кота, викинувши його з 8-го поверху
Украина Криминальная
2024-11-22T19:39:07Z
«Новонароджена» планета все ще світиться від тепла свого формування
Portaltele
2024-11-22T21:36:51Z
Розробник претендента на "гру року" розповів, що він зробив гру, щоб убити час у відпустці
InternetUA
2024-11-22T21:31:25Z
Вчені думали, що знайшли в океані літак Амелії Ергарт: чим він був насправді
Фокус
2024-11-22T21:12:17Z
Яка різниця між міжконтинентальною та ракетою середньої дальності: пояснення Defense Express
24tv
2024-11-22T20:42:52Z
Перше детальне зображення загибелі зірки за межами Чумацького Шляху — у 2000 разів більшої за Сонце, за 160 000 світлових років
ITC
2024-11-22T19:58:34Z
OpenAI розглядає можливість створення власного браузера для конкуренції з Google
Детектор М
2024-11-22T19:48:39Z
У космосі астронавти стали розуміти гірше, ніж на Землі
Portaltele
2024-11-22T19:36:30Z
Поспішіть з апгрейдом: Nvidia попередила про дефіцит ігрових відеокарт
InternetUA
2024-11-22T18:43:26Z
Apple починає продавати оновлений iPad 10
Portaltele
2024-11-22T18:34:28Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T18:22:34Z
Ford подав до суду за модернізацію нових Bronco
AutoCentre
2024-11-22T18:03:04Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z
Hyundai та GM налагодять спільний випуск пікапів
AutoCentre
2024-11-22T16:37:56Z
В Україні виготовили партію сміттєвозів на шасі JAC N120
AutoCentre
2024-11-22T16:37:51Z