MY.UAНовини
"Про наші гастролі в РФ можна написати книгу". Павло Гудімов – про повернення до "Океана Ельзи", зіркову хворобу Вакарчука та інтерв’ю в Москві
"Про наші гастролі в РФ можна написати книгу". Павло Гудімов – про повернення до "Океана Ельзи", зіркову хворобу Вакарчука та інтерв’ю в Москві

"Про наші гастролі в РФ можна написати книгу". Павло Гудімов – про повернення до "Океана Ельзи", зіркову хворобу Вакарчука та інтерв’ю в Москві

Павло Гудімов – співзасновник гурту "Океан Ельзи", понад 10 років працював у колективі гітаристом. Нині – один із найвідоміших українських галеристів і арт-кураторів. Має авторитетні виставкові мистецькі простори в Києві та Львові.

В інтерв’ю OBOZ.UA Павло перегорнув разом з нами маловідомі сторінки з життя легендарного українського гурту. А також розповів про своє не менш цікаве сьогодення.

– Днями Святослав Вакарчук потішив шанувальників новиною, що ви приєднаєтеся до гурту під час ювілейних виступів "Океану Ельзи" в жовтні.

– Ми давно зі Славіком обговорювали те, що деякі моменти нашої історії цікаво використати до 30-ліття групи. Плануються не лише концертні виступи. Пізніше вийде документальний фільм, ще буде книга про "Океан Ельзи".

Я працював у гурті 11 років, а нині підтримую достатньо теплі стосунки з колективом. Ми говорили із Славою, що було б добре не просто вийти, заспівати та зіграти, а й трошки поговорити. Про минуле, про те, як це все починалося. Про те, як ми першу пісню придумали. Вона називалась "Місто вночі", але так нікуди і не вийшла. А паралельно взялися за пісню "Long time ago", яка була ще написана до того, як Славік з'явився в групі, але не закінчена. А він прийшов і дописав приспів. Ми це все об'єднали і зняли на неї відео. Дуже файно вийшло. Це було ще у Львові, до переїзду в Київ.

– У грудні 2013 року ми вперше після розпаду "золотого" складу "Океану Ельзи" побачили вас знову разом на сцені. На Майдані разом з Вакарчуком виступили ви, Юрій Хусточка, Денис Глінін та Дмитро Шуров. А як ви згадуєте той вікопомний концерт?

– Я пам'ятаю, як ми зустрілися зі Славіком на Майдані під час революції. Почали думати, що можемо зробити. Зрештою, всім перетелефонували і вирішили анонсувати виступ. Можливо, з професіональної точки зору він вийшов дещо сирим, бо багато чого було побудоване на імпровізаціях. Але дуже масштабним з точки зору кількості глядачів. І для нас – дуже теплим. Після того ми ще раз зібралися наступного року, вже на святкуванні 20-ліття групи "Океан Ельзи". Це було в 2014 році.

– А де зараз Юрій Хусточка? Ви підтримуєте зв'язок?

– Він давно мешкає у Франції, в Парижі. Має прекрасну родину – дружину та двох дітей. Як і раніше, займається музикою, зокрема – продюсуванням. На виступах у жовтні його з особистих причин не буде, хоча дуже цього хотів. У нас прекрасні стосунки. Можливо, зв’язуємося не так часто, як хотілося б, але контакти відбуваються.

– В одному з інтерв'ю ви розповідали, що найбільше зірковою хворобою в гурті перехворіли Вакарчук і ви. Розкажіть про цей період.

– З одного боку, відчуття, що ти можеш звернути гори, напевно, є позитивною частиною зіркової хвороби. Я завжди вважав себе людиною вільною, а коли стаєш популярним, то ще більше відчуваєш силу цієї свободи. З негативного… Бували різні інциденти – здебільшого на гастролях. Наприклад, я терпіти не міг, коли виникали якісь проблемні гастрономічні викрутаси. Погано готували чи обслуговували. Тоді висловлював все, що вважав за потрібне, іноді в різкій формі. Але в цілому ми були білі і пухнасті (сміється).

Славі, звісно, діставалося більше пізнаваності, так він вокаліст. І ця популярність, зрозуміло, мала наслідки. Він вже не так легко міг пересуватися простором, користуватися громадським транспортом, по вулиці ходити. Мусив одягати якийсь умовний капюшон, трохи ховатися від людей. А коли ти віддаляєшся, нехай навіть вимушено, реакція у відповідь може бути різною. Передусім – від прихильників. Але проходження психологічних випробувань, у тому числі й зірковою славою, якісь внутрішні негаразди в колективі – це нормально.

– Офіційно причина вашого розриву з групою "Океан Ельзи" звучить так: втрачено творчий зв'язок. Поясніть простими словами, що це було?

– Коли ти не реалізуєшся в групі, твої пісні не виконуються, і так далі – це і є втрачений творчий зв'язок. Я вважав, що це проблема. Наполягав, що нам потрібно шукати баланс творчої реалізації кожного з учасників гурту. Але писав більше Славік і вже не дуже допускав інших до формування репертуару. Тим часом у мене накопичились пісні, які треба було далі реалізовувати. І я почав сольну кар’єру, створив гурт "Гудімов". У цей період мали присутність моменти, коли нелегко вирішувалися деякі питання між мною та "Океаном". Але про образу не йшлося. Згодом ми все цивілізовано врегулювали.

– Ви отримуєте роялті від творчості групи "Океан Ельзи"?

– Так, це все врегульовано договорами. Але ці відрахування – не такі великі гроші, як можна подумати.

– Діяльність вашого гурту "Гудімов" запам’яталася в тому числі і тим, що ви потрапили до Книги рекордів Гіннеса, знявши, змонтувавши і показавши в телеефірі за рекордно короткий час кліп на пісню "Коротка розмова".

– Ця була ідея Валерії Бородіної, яка тоді була директоркою нашої групи, моєю подругою. Вона дуже креативна в таких речах. Для чого це було нам? Заради перформансу, не було більше ніяких цілей. Чесно кажучи, я до рекордів та якихось нагород холодний до неможливості. Коли чую розмову про необхідність звань, голосно регочу. Навіщо це все потрібно? Єдине варте уваги звання – це внутрішнє відчуття гармонії, комфорту та реалізованості. Тому запис у Книзі рекордів Гіннеса – це, скоріше, така собі промоційна фішечка, яка гарно спрацювала. І, якщо ми згадуємо цю подію от з вами і зараз, майже через 20 років, то вона цікава досі.

– Де ви гармонічніше себе почуваєте: у Львові, де народилися та виросли, чи Києві, з яким пов’язано багато цікавих років?

– У Львові, бо я вдома. Я повернувся зі столиці до рідного міста майже через 20 років після того, як звідси поїхав. Мені тут дуже легко працювати, бо перебуваю в середовищі, яке збагачує щоденно. Але я не замикаюся виключно на Львові. Сьогодні виїжджаю, наприклад, до Одеси, де курую і відкриваю виставку одного із найвідоміших наївних художників сучасності Дмитра Молдованова. Вчора був запрошений виступити як музикант на презентації книги Юрка Рокецького про братів Гадюкіних в львівському арт-центрі.

– До Києва довго звикали?

– У Києві тільки тим і займався, що з першого дня перебування шукав гармонію. Спочатку нам зняли житло в дешевих "панельках" на Оболоні. А до цього у Львові я жив у шедевральному будинку епохи модернізму. Уявляєте мій внутрішній стан, коли раптом потрапив у радянські трущоби? Звісно, треба було щось шукати для гармонії в душі. Ходив містом, віднаходив якісь місця, які б мені були приємні. Вподобав для себе Поділ. Придбавши там квартиру, познайомився з сусідом, з яким створили архітектурну майстерню "Я дизайн", що почала успішно боротися з "версальським" стилем у хрущовках. Згодом народився арт-центр "Я Галерея", де працюємо з мистецькими просторами – виставки сучасного мистецтв, лекції, дискусії. Але більше роботи зараз все ж таки у нас у Львові, де теж маємо арт-центр.

– Цікаво, хто вам до вподоби з музикантів, які нині на слуху? Що думаєте щодо співачки Клавдія Петрівна, думки про яку діаметрально протилежні: одним шалено "заходить" її творчість, інші – не розуміють, чому їй приділяють стільки уваги?

– Талановитих виконавців у нас достатньо. Мені подобається "Один у каноє", наприклад. Деякі пісні Христини Соловій. Хоча це не зовсім нові імена, але кльово. Shumei має неймовірний голос, дуже професійно ним володіє. Відносно Клавдії Петрівни – це класний поп. Але, хоча я слухаю дуже різну музику, мушу зізнатися, що не є великим шанувальником українського української попу. Однак – це якісно. Та ж сама "KAZKA". Деякі їхні речі – надзвичайно гарна попмузика. Ще мені дуже подобається пісня "Листи" співака Leo Mantis, якого продюсував Святослав Вакарчук.

Дуже цікаві експерименти були в Івана Дорна. Відкидаючи певні політичні моменти, слід визнати, що він дуже професійний музикант. Ще варто згадати "Go_A", що представляли нас на Євробаченні. Якийсь час я ошанував гурт "Latexfauna". Вони з'явилися, зробили класну програму, але поки запитання – будуть далі розвиватися чи застрягнуть на тому, що зробили. Останній концерт, на якому був у Львові, це Schmalgausen. Вони теж дуже симпатичні, мені сподобалось.

– У контексті згадування про Івана Дорна, як ви ставитеся до артистів, які перестали виступати в Росії тільки після повномасштабного вторгнення? Вірите в їхню щирість?

– Слухайте, давайте відверто говорити. Кожна людина сама визначає свій поріг чуттєвості й етичності. Менше за все мені хочеться зараз таврувати і займатися полюванням на відьом. Кожен із випадків треба розглядати персонально. Якщо говорити про мене, то останній мистецький проєкт у Росії, який я курував, відбувся у 2013 році. Після того сказав: більше ніяких контактів, художників і виставок у РФ.

Я не можу комусь щось забороняти, але для себе цю заборону чітко сформулював. А до цього як диски "Океану Ельзи", так і диски групи "Гудімов" виходили на російських лейблах. Сюди валив російський шоу-бізнес, а наша присутність там українською – була свого роду контрдією. Візьмемо, скажімо, той же гурт "KAZKA". Вони особливо й не їздили на гастролі, але навіть після 2014 року їхні україномовні пісні були в топах російських радіостанціях. Ця музика була свого роду домінуванням української культури.

У нас попереду надзвичайно складний період. Я не вірю в те, що коли війна закінчиться, достатньо буде почути: "Це була помилка". І всі розійдуться. Такого не буде. Окрім певного покаяння, відбудеться компенсація величезних втрат газорублями. А далі нам доведеться якось вибудовувати взаємодію, жити відокремлено за стіною не вийде.

Звісно, наші сусідські відносини вже ніколи не будуть такими, як раніше. І дуже добре, бо ми вже побачили, до чого може призвести засилля російської культури на чужій території. Нам необхідно вибудовувати нову культурну політику. А саме – приділяти увагу домінуванню нашої культури. Росіяни свою пхають скрізь. Дивіться, як вони зараз протягнули на Канадський кінофестиваль пропагандистський фільм "Росіяни на війні". Зрозуміло, що такими методами послаблюють весь масштаб трагедії, яку ми переживаємо. А які наші кроки? Це завдання на найближче майбутнє. Перемога – це не лише перевага у війні, а й в інформаційному та культурному полі.

– Готуючись до нашої розмови, натрапила на відео, де ви зі Святославом Вакарчуком напередодні концерту у Москві даєте інтерв’ю російською мовою. Видно, що вам дуже не комфортно. Як зараз згадуєте час, коли багато гастролювали Росією?

– Знаєте, про наші гастролі в РФ можна написати книгу. Це такий жах, там стільки трешу, що ви собі не уявляєте. Звісно, якщо говорити про звичайні концерти, то це одна справа. А все, що стосується корпоративних виступів, якихось поїздок по Росії – це кошмар. Наприклад, пригадую концерт у Волгограді. Ми виступали в клубі, в якому навіть не було сцени. І він вважався єдиним пристойним розважальним закладом на той момент. Потім я попросив місцевих показати нам трошки місто. І був неймовірно вражений, що деякі місця до цього часу зберігали сліди Другої світової війни. Обстріляні будинки, уявляєте? Я вже мовчу про відсутність освітлення на вулицях та вивіски на магазинах ще з 60-х років.

На вулиці до нас підійшла дівчина і попросила: "Заберіть нас звідси! Будемо робити все, що ви скажете, тільки вивезіть". Я був у шоці від цієї фрази. Aле тільки зараз розумію до кінця всю глибину того жаху. І це лише одна маленька історія. Є великі, які навіть не вмістяться в одному інтерв'ю.

– Окрім того, що ви активно працюєте з мистецтвом, ви відомий колекціонер, зокрема, ваша колекція гітар вважається однією із найкращих в Україні. Який інструмент у ній найдорожчий?

– Їхню вартість не можна вимірювати лише грошима. Вони всі плюс-мінус однаково коштують. Мені дуже дорога перша гітара, це Fender (американська компанія, яка вважається лідером на міжнародному ринку. – Ред.) початку 60-х років минулого століття, яка надзвичайно якісно звучить. От, власне, вчора я на ній грав на презентації книги про Гадюкіних. Дуже люблю цей інструмент, на ньому записані мої перші професійні альбоми. Із незвичайних у мене в мене є Fender 1954 року. Він кладеться на коліна, а струни треба перебирати залізним слайдером. Я його привіз із Нью-Йорка, це дуже цінний інструмент, з просто неймовірним звучанням.

У мене є не тільки гітари, а й інші інструменти. Зокрема, оригінальний та працюючий синтезатор Moog Prodigy, один із найперших у світі, які випускалися компанією Moog Music. Його звучання – це просто космос, ніяка цифра не в змозі передати такий звук. Маю електропіано Rhodes 50-х років минулого століття. Воно маленьке, але дуже чесне у роботі. Його можна почути, наприклад, на моєму альбомі "Трампліни". Ну і в мене є клавінет, на якому грав Стіві Вандер. Але інструмент має певні проблеми зі звуком, і це ніхто не може в Україні відремонтувати, до кого не звертався.

Але, перш за все, я збираю українські мистецькі твори. Не хочеться виділяти якесь одне ім’я, бо майстри всі різні, кожен заслуговує на увагу. В мене є прекрасні твори Ігоря Яновича, Миколи Малишка, Володимира Костирка, Євгена Равського, Андрія Сагайдаковського. Так само є колекція декоративного мистецтва, колекція меблів, колекція сакральної скульптури і так далі. Це експонати, які я використовую для виставок і збираю для майбутніх музеїв. А подій навіть у найближчому майбутньому заплановано чимало. Наприклад, коли я буду грати в Києві з "Океаном Ельзи", у Львові відкриватиметься вже третій Львівський тиждень скульптури, який я курую.

Раніше OBOZ.UA писав, що в оточенні Вакарчука емоційно відреагували на його "високу" військову зарплатню.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю із співачкою Альоною Вінницькою – про раптове зникнення з публічного простору, зміну професії та темну сторону гурту "ВІА Гра".

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Билецкий: Запорожская область – опасное направление, РФ уже начала штурмы
TSN
2024-11-22T13:12:31Z
РФ применяет новую тактику: в СНБО советуют адаптироваться к реалиям
Comments UA
2024-11-22T15:51:07Z
Настоящая зимняя погода: синоптик дал прогноз на выходные
ZN UA
2024-11-22T15:43:39Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Станет ли сил у старой Европы: помощь Украине в войне против РФ
Корреспондент
2024-11-22T16:21:20Z
Дело Трампа о "порноденьгах": Приговор отложили на неопределенный срок
Европейская правда
2024-11-22T16:13:49Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Рамина Эсхакзай рассекретила, как начался ее роман с военным
TSN
2024-11-22T16:15:06Z
"Бесплатный инфоповод": певец Андрей Кравченко порадовался сравнению с Олегом Винником/Украинцы увидели сходство во внешности и манере пения
Апостроф
2024-11-22T16:12:53Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
В чем опасность прокладок: в некоторых ученые обнаружили вещества, которые вредят женскому здоровью
TSN
2024-11-22T16:18:13Z
Консилер выкиенете через пару дней: 3 просто волшебные маски от темных кругов под глазами
Знай
2024-11-22T14:51:49Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Тренер Жироны рассказал, когда Цыганков сможет вернуться на поле
Корреспондент
2024-11-22T16:09:16Z
"Что мы можем сделать?": в Федерации волейбола Украины прокомментировали побег игроков "Решетиловки" за границу
TSN
2024-11-22T14:54:17Z
Украинский боксер Захожий проведет дебютную защиту евротитула: бой покажут на Киевстар ТВ
TSN
2024-11-22T13:12:22Z
Александр Усик сделал заявление о повторном поединке против Тайсона Фьюри
Известия Киев
2024-11-22T12:35:54Z
Трое в Европе, а еще один — на учениях: волейболисты "Решетиловки" не вернулись в Украину
Фокус
2024-11-22T12:14:56Z
Джейк Пол и Майк Тайсон отстранены от бокса после скандального боя в Техасе
Фокус
2024-11-22T11:51:20Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Ждет Камчатка, ждет Кронштадт: куда еще в России прилетят ATACMS и другие дальнобойные ракеты
Фокус
2024-11-22T16:21:24Z
Место запуска ракеты "Орешник": ВСУ атаковали дронами полигон "Капустин Яр"
Фокус
2024-11-22T16:06:39Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Счетчик газа надо, а денег нет: могут ли украинцы получить средства учета бесплатно
Знай
2024-11-22T16:21:50Z
Новые правила бронирования: чего ждать украинцам с 1 декабря
TSN
2024-11-22T16:21:13Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Культурный код: как менталитет формирует наше восприятие и эмоции
Marie Claire
2024-11-22T16:09:04Z
Гороскоп на субботу 23 ноября 2024 года
UAToday
2024-11-22T16:00:05Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Гороскоп Таро по одной карте на 23 ноября: узнайте, что ждет каждый знак Зодиака в этот день
Политека
2024-11-22T15:42:44Z
Какие самые популярные мифы о замороженных овощах: можно ли им верить
TSN
2024-11-22T14:36:10Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Взорвалась коробка возле авто: в Киеве случилась трагедия
Апостроф
2024-11-22T15:15:30Z
Лондонский аэропорт эвакуировал часть пассажиров из-за вероятной угрозы
Европейская правда
2024-11-22T13:21:44Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Пассажиры самолета связали "командира", который решил открыть дверь и выйти
Фокус
2024-11-22T10:49:15Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Жили ли динозавры одновременно с людьми: что говорит наука
Comments UA
2024-11-22T15:45:53Z
Военный поблагодарил россиян, которые покупают «S.T.A.L.K.E.R. 2»
Апостроф
2024-11-22T15:43:31Z
LG и Samsung выпустят смартфон, но купить его будет нельзя: что известно о новинке
Фокус
2024-11-22T15:12:19Z
Исследователь Google Earth сделал шокирующее открытие в австралийской глубинке
Фокус
2024-11-22T15:00:19Z
Когда ждать "дешевый" iPhone: что известно о грядущей модели SE 4
Фокус
2024-11-22T14:15:56Z
В США запустили воздушные шары для "слежки" по всей стране: зачем это понадобилось
Фокус
2024-11-22T14:02:31Z
Второй спутник Земли оказался родственником Луны и нашей планеты: что выяснили ученые
Фокус
2024-11-22T13:51:33Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z
Культовый американский спорткар 70-х за $500000 простоял более 40 лет на складе
Фокус
2024-11-21T07:45:35Z