На сьогодні понад 900 тисяч людей в бізнесі є заброньованими. Уряд працює над вдосконаленням системи бронювання.
Влада України допускає можливість збільшення економічного бронювання для громадян на тлі мобілізації. Наразі таку “бронь” мають понад 900 тисяч людей. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль на форум Ялтинської європейської стратегії (YES).
Відповідаючі на запитання, чи може мобілізація, темпи якої зростають, підірвати економіку країни, глава уряду відзначив активну роботу Кабінету міністрів для дотримання балансу в координації з військовими.
“Мобілізація сьогодні – це пріоритет, це виживання. І ми розуміємо, що дотримання балансу вимагає певної координації між урядом, військовими, українським бізнесом”, – сказав Шмигаль.
Прем’єр зазначив, що влада пообіцяла оновлення “продукту бронювання для бізнесу” найближчим часом. Та додав, що в цьому процесі буде важливий принцип “воюй або працюй”.
“У воюючій країні не має іншого шляху, ніж коли частина населення воює і платить за нашу майбутню перемогу своїми життями, друга частина населення має безумовно працювати, наповнювати бюджет, виробляти зброю, створювати все для того, щоб підтримати тих, хто сьогодні на передовій”, – наголосив він.
За словами Шмигаля, тому цей принцип є “критично важливим для нашого виживання і перемоги”.
“У нас сьогодні понад 900 тисяч людей в бізнесі є заброньованими. Це важливий показник. Ми розуміємо, що можемо припускати ще більшу кількість заброньованих в бізнесі, але за умов, щоб була дотримана повністю “математика” мобілізації”, – зазначив прем’єр.
Глава Кабміну додав, що цей важливий момент “стоїть “червоною ниткою” для нашого уряду”.
Нагадаємо, від початку офіційного запуску сервісу електронного бронювання через портал Дія критично важливі підприємства та ті, які працюють на потреби ЗСУ, вже забронювали майже 120 тисяч працівників.
Станом на 1 серпня 615 тисяч військовозобовʼязаних чоловіків мали відстрочку від призову на військову службу у звʼязку з бронюванням. Найбільше “заброньованих” – в енергетичній галузі.
Теги за темою
урядПоділитися сюжетом
Джерело матеріала