Однопартійці канцлера Німеччини Олафа Шольца приватно висловлюються за те, щоб замінити його в передвиборчому списку більш популярного політика. Про це повідомляє Financial Times.
Серед кандидатів на заміну називають міністра оборони Бориса Пісторіуса чи прем'єр-міністра федеральної землі Саарланд Анке Рехлінгер. Поворотним моментом для канцлера можуть стати вибори 22 вересня у Бранденбурзі – земля, якою Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) керує з моменту об'єднання Німеччини.
Опозиція говорить про втрату довіри виборців до уряду, який не справляється з актуальними проблемами Німеччини, серед яких: нелегальна міграція, посилення популістів та застій економіки. У відсутності єдності влади звинувачують саме Шольца.
«Є багато людей у парламентській фракції, які вказують на те, як Джо Байден поступився місцем Камалі Гарріс, і запитують, чи не може це стати прецедентом для нас», – наводить газета слова одного з депутатів СДПН.
За даними соціологів служби Forschungsgruppe Wahlen, у Шольца найнижчий рейтинг схвалення канцлера з часів об'єднання Німеччини 1990 року – минулого тижня 77% учасників опитування назвали його «слабким лідером».
Партнери Німеччини в ЄС також незадоволені нерішучістю Шольца, зазначаючи, що перед Євросоюзом стоїть безліч серйозних завдань, вирішувати які канцлер «не може, або не хоче». Прибічники Шольца в уряді називають звинувачення несправедливими і вважають, що критики недооцінюють складність управління коаліцією з трьох партій з ідеологіями, що різко розрізняються.
Також італійське видання La Repubblica повідомило, що канцлер Німеччини Олаф Шольц намагається стати «канцлером миру» і для цього нібито запропонує Україні віддати частину своїх територій РФ.
Так, La Repubblica повідомила, що Шольц разом з деякими однопартійцями розробляє власний мирний план для врегулювання війни в Україні. Він нібито схожий на Мінські угоди і передбачає ймовірну передачу Росії частини українських територій. Незадовго до того німецький канцлер заявив, що в російсько-українській війні «настав момент, коли варто обговорити вихід із цієї ситуації війни та досягнення миру якнайшвидше».