MY.UAНовини
Чи буде світло взимку та чи реально закопати ЛЕП під землю: як Україна готується до важкої зими
Чи буде світло взимку та чи реально закопати ЛЕП під землю: як Україна готується до важкої зими

Чи буде світло взимку та чи реально закопати ЛЕП під землю: як Україна готується до важкої зими

З весни 2024 року енергетика – знову топтема в Україні. Навесні цього року українці знов зіштовхнулися зі стабілізаційними та екстренними знеструмленнями, але не через атаки на підстанції, як це було взимку 2022 – 2023 років, а через знищення генерації. Мовиться про російські атаки на ТЕС та ГЕС, які "допомагають" атомним електростанціям виробляти електрику у пікові години споживання.

26 серпня Росія знов атакувала розподільчу мережу – цього разу цілями ворожої атаки стали підстанції Укренерго, що роздають електроенергію з атомних станцій.

Що буде з електрикою взимку, чи варто будувати в Україні нову АЕС та закопувати лінії електропередач – про це 24 Канал поспілкувався з головою підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народним депутатом Сергієм Нагорняком.

Як варто захищати підстанції та чому не варто закопувати ЛЕП під землю

У вересні заступник міністра енергетики Микола Колісник в ефірі телемарафону заявив, що в Україні можуть перенести під землю повітряні лінії електропередач для захисту їх від російських обстрілів.

Мовиться про кабельні мережі на високих опорах, які можна побачити у багатьох містах та на територіях між містами та селами. Хоча російські дрони та ракети перебивали повітряні лінії, вони не є основними цілями атак, як електростанції та підстанції.

Я вважаю, що ця ідея – фантастична, її важко реалізувати – в першу чергу. По-друге, на це потрібні шалені ресурси. По-третє, треба зрозуміти, хто власник цих мереж. Якщо мова йде про мережі Укренерго, це тисячі кілометрів ліній електропередач, і їх нереально закопати під землю, на це будуть потрібні мільярди доларів. Це хибна стратегія,
– вважає Нагорняк.

"Закопування" ЛЕП від атомних електростанцій до підстанцій Укренерго, через які видається електрика з АЕС, депутат також називає дороговартісним проєктом.

За його словами, для цього потрібно отримати всі експертизи від ДСНС, Генштабу, державну експертизу зокрема, розробити проєкт та кошторис, отримати дозволи.

"Це лише заява окремого чиновника, яка поки що не обґрунтована нічим", – каже співрозмовник.


Трипільська ТЕС на Київщині, атакована Росією у квітні 2024 року / Фото Лева Шевченка, 24 Канал

Як захистити підстанції від російських атак

Щодо укриттів для підстанцій, на думку Нагорняка, потрібно завершити укриття другого рівня захисту, які почало будувати Укренерго спільно з Агентством з відновлення на підстанціях саме Укренерго для захисту трансформаторів великої потужності.

На завершальній стадії будівництво понад 60 таких укриттів готовністю від 60 до 100 відсотків.

Справа в тому, що ці будівництва, коли з'явилася така ініціатива, розділили навпіл – половину віддали Агентству з відновлення, хоча фактично це підстанція Укренерго, а половину – самому Укренерго. Останнє стало замовником із закупівлі робіт, і Агентство з відновлення стало закупівельником цих робіт. Агентство з відновлення закуповувало роботи за державний кошт, з державного бюджету, з спецфонду, а Укренерго будувало такі укриття за рахунок грошей донорів, і жодної гривні з бюджету на це не витратило. Були певні суперечки між Агентством і Укренерго щодо ціни, але вартість будівництва схожа,
– розповідає нардеп.

Ці будівництва важливо завершити до зими – росіяни 26 серпня прицільно стріляли безпосередньо по підстанціях Укренерго, пояснює співрозмовник.

За словами Нагорняка, на тих підстанціях, де вже збудований захист трансформаторів великої потужності, вдалося зберегти обладнання від дронових атак, і від вибухових хвиль ракетних атак, і від уламків. 26 серпня росіяни застосували і касетні боєприпаси, площа ураження від яких значно більша. Водночас укриття Укренерго захищають лише трансформатори великої потужності, решту території підстанцій фізично захистити нереально.

Певні вузли на території підстанції можна сховати під землю, але комплексно обʼєкт можна забезпечити лише ППО чи РЕБ. Тому, на мою думку, важливо все ж таки завершити будівництво цих укриттів, що стосується Укренерго,
– каже Нагорняк.

За словами нардепа, більше причин витрачати кошти на ці всі сховища немає жодного сенсу. Нагорняк наводить історію про те, як агентство з відновлення у 2022 році розпочало будівництво третього рівня захисту – теж на підстанціях Укренерго.

Це саркофаги площею як футбольне поле з шаром бетону та землі, порівнює нардеп. За його словами, ці будівництва на сьогодні заморожені – роботи тривали за кошти саме міжнародних донорів, є дуже дороговартісним та тривалим за часом. На сьогодні жодного з таких саркофагів третього рівня захисту не збудовано ні агентством, ні Укренерго.


Сергій Нагорняк / Фото з соцмереж

На мою думку, також немає сенсу витрачати шалені кошти для того, аби захистити одну підстанцію, яка не впливає глобально на систему, лише на район міста,
– додає співрозмовник.

Як росіяни хочуть залишити Україну без світла

26 серпня росіяни били якраз по підстанціям Укренерго, які фактично роблять видачу з атомних електростанцій. Швидше за все, метою росіян був локальний блекаут, щоб вимкнути АЕС, каже Сергій Нагорняк.

Якби ураження на підстанціях Укренерго були критичними, довелося б повністю погасити атомні електростанції. Саме укриття, за словами нардепа, збудовані на тих підстанціях, вберегли роботу й атомних електростанцій.

Росіяни не стріляють саме по території атомних електростанцій. Але вони поцілюють по підстанціях Укренерго, які фактично роблять і видачу, і розподіл електроенергії з АЕС,
– пояснює нардеп.

Що буде з електрикою взимку

Основне питання – чи вистачить Україні згенерованої електроенергії взимку, наголошує Нагорняк. За його словами, це залежатиме від погоди – якщо зима буде достатньо теплою, від 0 до 5 градусів тепла, за оптимістичним сценарієм ми можемо пройти зиму або без відключень, або з незначними по 2 – 4 години на добу лише в будні.

Якщо ж температура на вулиці буде мінус 5 – 10 і триватимуть морози по кілька днів поспіль, то обмеження в споживанні будуть більш значними – від 8 до 10 годин на добу. Але це короткостроково, на дні морозів, коли ми будемо більше споживати електроенергії,
– зауважує депутат.

Важливо! За 2024 рік Україна втратила 9 гігаватів генерації, з них 3,5 – 4 гігавати відновлять до зими, додатково йтиме імпорт, пояснює співрозмовник.

Але в пікові години за умови значних морозів Україні не вистачатиме генерації для покриття 100% потреби населення, промисловості та військової промисловості. Але все це – за умови, що не буде критичних обстрілів по генерації чи по підстанціях Укренерго, ГЕС, ТЕС.

Якщо росіяни будуть прицільно бити великою кількістю крилатих чи балістичних іранських ракет по підстанціях Укренерго, то генерація залишатиметься, але не буде можливості її видати. Так було ці два тижні у серпні – вересні, коли генерації було достатньо, але на підстанціях проводились ремонтні роботи, каже співрозмовник.

Чи треба добудовувати Чигиринську АЕС

У серпні Енергоатом заявив про плани збудувати Чигиринську АЕС, яку в радянські часи планувати спорудити у Черкаській області поблизу міста Чигирина. Там навіть встигли збудувати кілька житлових будинків у селищі енергетиків Орбіта.

Нагорняк наголошує, що коєен атомний енергоблок має свій термін експлуатації. Зазвичай його продовжують, якщо блок працює без аварій – на 5 – 10 років, але це не може тривати безкінечно.

Рано чи пізно кожен блок доведеться виводити з експлуатації. Якийсь блок – за 5 років, якийсь за 10. Будівництво нової атомної електростанції може тривати від 8 до 10 років. Така ситуація – в Європі та США, так буде і в Україні. Нехай у нас навіть трошки швидше, 6 – 8 років, але це досить тривалий час,
– каже депутат.

Зрозуміло, що для повоєнної відбудови нам потрібна буде додаткова генерація, і нічим іншим, як атомною енергетикою, ми не зможемо забезпечити достатню кількість електроенергії для відбудови, вважає співрозмовник. За його словами, повоєнна відбудова, навіть якщо війна закінчиться завтра зранку, триватиме і 5, і 10 років, і на неї потрібні величезні ресурси.

Більш реалістичним планом Енергоатома Сергій Нагорняк називає плани з добудови 3-го та 4-го енергоблоку Хмельницької атомної електростанції. Зокрема, блок №3 має ступінь готовності біля 60-80% за оцінками самих атомників. Але для того, щоб Енергоатом добудував 3-й та 4-й енергоблоки Хмельницької атомної електростанції, важливо та потрібно, щоб український парламент схвалив законопроєкт про добудову нових енергоблоків ХАЕС.

Цей закон був внесений урядом цьогоріч, він пройшов наш профільний комітет, документ рекомендували схвалити у першому читанні, але поки що його до зали парламента не вносять. У Раді є як прихильники, так і критики добудови атомних енергоблоків. Наразі 226 потрібних голосів для схвалення немає. Триває робота з парламентарями, пояснюється можливість прийняття такого рішення для того, аби Енергоатом мав законні підстави добудувати 3-й та 4-й енергоблоки. Ресурси компанії для цього з'являються вже після підняття тарифу на електроенергію,
– пояснює нардеп.

За словами Нагорняка, деякі парламентарі не довіряють Енергоатому – поки ще немає погодженого кошторису, не відомо, скільки коштуватиме це будівництво, є питання щодо прозорості використання коштів. Але справа в тому, що Енергоатом за законом не може схвалити кошторис і пройти державну експертизу без прийняття закону про добудову – так і виходить замкнене коло.

Водночас Енергоатом має попереднє погодження з одним із американських банків для кредитування таких робіт і попередню домовленість щодо отримання кредиту на закупівлю відповідного обладнання саме для реакторів 3-го та 4-го енергоблоків. Також є стратегія щодо побудови 5-го та 6-го енергоблоків ХАЕС вже за американською технологією Westinghouse.

Чи потрібна Україні мала енергетика та чим допоможуть накопичувачі енергії

Після російських атак на українську енергетику стало актуальним посилення мережі станціями малої потужності – газопоршневими, газотурбінними. Мова йшла навіть про малі модульні атомні реактори, компактніші за ті, що використовуються на "класичних" АЕС.

На думку Нагорняка, такі рішення, у разі їх впровадження в Україні, не стануть тимчасовими – розвиток газотурбінних, газопоршневих станцій розпочнеться вже цього року. І певні інвестиції підуть у цей напрямок, але це інвестиції частково державні, каже нардеп.


Накопичувачі електроенергії / Фото Wärtsilä

Деякі державні компанії, такі як "Укрнафта", або інші державні компанії, будуть інвестувати в це для того, аби підстрахувати енергетику в цьому році, вважає нардеп. І, окрім цього, заходять українські приватні компанії, які раніше не мали досвіду в енергетичному секторі, але інвестують кошти в газопоршневі і газотурбінні станції для того, аби надавати допоміжні послуги Укренерго.

Але я не впевнений, що цей напрямок буде дуже динамічно розвиватися. Я вважаю, що більш пріоритетним напрямком може стати встановлення накопичувачів електроенергії – це більш зрозумілий бізнес. Накопичувач – це морський контейнер з "сотами", де зберігається електроенергія,
– зазначає Сергій Нагорняк.

Бізнес, який інвестує в ці накопичувачі, закуповує у нічні години дешеву електроенергію і в ранкові або вечірні піки видає цю електроенергію, коли ціна на піку.

Що стосується газопоршневих і газотурбінних, то є дві речі, на які зараз бізнес зважає. По-перше, це ціна газу. Для бізнесу вона завжди буде залишатися ринковою. І бізнес не може сьогодні спрогнозувати, яка ціна на газ буде або взимку, або навесні наступного року, або за кілька років. І так само бізнес не може спрогнозувати ціну на електроенергію, яка теж буде за рік чи за два,
– додає нардеп.

Тому бізнес дуже обережно інвестує кошти в газопоршневі і газотурбінні станції, більше інвестує в сонячні електростанції, вітропарки і має зацікавленість сьогодні якраз в накопичувачах електроенергії, каже Нагорняк. Укренерго провело низку аукціонів протягом останніх півтора – двох місяців з закупівлі допоміжних послуг, саме для балансування системи.

Вже укладено договори із потенційними інвесторами на п'ять років зі сталим тарифом – це дає гарантію, що вони будуть закуповувати електроенергію, яка буде згенерована або газотурбінними, або газопоршневими станціями.

Деякі українські компанії вже закуповують такі накопичувачі та встановлюють їх. Поки що об'єм потужності накопичувачів незначний. Але з різними компаніями вже підписано контракт після проведення аукціону Укренерго на обсяг до 600 МВт.

Компанії зобов'язалися, що протягом певного періоду часу, 6 або 12 місяців, встановлять такі накопичувачі по території України, вони будуть накопичувати електроенергію і надаватимуть допоміжні послуги Укренерго для балансування енергосистеми.

Щодо малих модульних реакторів – Сергій Нагорняк каже, що поки не вірить в цю технологію, адже в світі поки мало прикладів, або ж їх взагалі немає, де малі атомні реактори залучені і працюють.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Україна та Чехія будуть спільно оцифровувати пам'ятки культури
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:54:04Z
У тяжкохворого Брюса Вілліса серйозно погіршився стан: "Сім'я хвилюється, чи доживе він до 70-річчя"
TSN
2024-09-19T18:27:56Z
PlayStation випустить PS5 Pro в ретро-стилі до свого 30-річчя
ITC
2024-09-19T18:13:02Z
Розкриваємо секрет: навіщо на джинсах маленька кишенька
24tv
2024-09-19T17:57:44Z
Ці 5 фільмів занурять вас в осінню атмосферу: їх потрібно переглянути у вересні
24tv
2024-09-19T17:57:15Z
Актор Ярослав Шахторін розповів, як ледь не потонув на зніманнях, як сам виконує трюки і про курйози
TSN
2024-09-19T17:37:18Z
Більше не в моді: ці речі треба викинути зі свого гардеробу, вони вже давно в антитрендах
TSN
2024-09-19T17:37:10Z
США обговорюють із партнерами можливість застосування західної зброї по Росії - Держдеп
УкраинФорм
2024-09-19T18:57:17Z
Столтенберг: Чим більше зброї дамо Україні, тим швидше настане мир
Европейская правда
2024-09-19T18:57:04Z
Зеленський прокоментував бомбардування РФ пансіонату для літніх людей у Сумах
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:51:30Z
Іспанія засудила підрив пейджерів "Хезболли" в Лівані як порушення міжнародного права
Европейская правда
2024-09-19T18:51:20Z
У США колишні співробітники Трампа просувають сайт, який поширює дезінформацію про Україну - The Guardian
УкраинФорм
2024-09-19T18:50:13Z
У ЄС підтвердили можливе призупинення безвізу для Грузії через відкат від демократії
Европейская правда
2024-09-19T18:48:18Z
Ізраїльські літаки над Бейрутом потрапили в прямий ефір CNN: разючі кадри
24tv
2024-09-19T18:45:18Z
ЦАХАЛ розкрив деталі ударів по «Хезболлі»
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:45:02Z
Німеччина дає нову зброю, план ЄС для енергетики України, Трамп чекає Зеленського: новини дня
Европейская правда
2024-09-19T18:42:45Z
«Інфраструктура і діаспора»: в «Динамо» розповіли, чому для єврокубків обрали стадіон в Гамбурзі
TSN
2024-09-19T18:33:27Z
Збірна України піднялася на 24-те місце в рейтингу ФІФА
360ua.news
2024-09-19T18:21:12Z
Пономарьов: Наразі я задоволений тим, як виглядав Рух на старті сезону
Football.ua
2024-09-19T18:18:51Z
Футзал. Чемпіонат світу-2024: Португалія, Франція, Марокко та Іран достроково вийшли в плей-оф
Football.ua
2024-09-19T18:13:43Z
Евертон не планує звільняти Дайча
Football.ua
2024-09-19T18:09:17Z
Одеські спортсмени показали блискучі результати на Чемпіонаті світу з тайського боксу
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T17:51:18Z
Визначилася половина учасників 1/8 фіналу ЧС-2024 з футзалу
УкраинФорм
2024-09-19T17:37:31Z
Бундесліга: розклад і результати матчів 4-го туру чемпіонату Німеччини з футболу, турнірна таблиця
TSN
2024-09-19T17:36:32Z
Дібала про відставку де Россі: Футбол часто несправедливий
Football.ua
2024-09-19T17:30:00Z
Солодкий і дуже легкий: рецепт чизкейку "Рафаелло" з печивом та шоколадом
Политека
2024-09-19T18:49:39Z
Як прибрати холостяцький барліг за лічені хвилини: 8 кроків до затишного побачення
24tv
2024-09-19T18:45:11Z
Вас чекає захоплюючий процес: як виростити вдома мандарин з кісточки
24tv
2024-09-19T18:18:34Z
Кому зі знаків зодіаку 20 вересня усміхнеться вдача
24tv
2024-09-19T18:03:22Z
Легендарна класика: швидкий рецепт котлет по-київськи без труднощів
Политека
2024-09-19T17:48:11Z
Геніальні ідеї у вашу скарбничку: топ-3 маринади для курки від Ектора
24tv
2024-09-19T17:30:30Z
Чому на стінах з'являється пліснява: 4 найкращі способи, як позбутися від проблеми
GlavRed
2024-09-19T17:27:40Z
Що зробити, щоб захистити виноград від холоду: топові поради від садівників
24tv
2024-09-19T17:03:42Z
Покращують ментальне та фізичне здоров'я: найкращі квіти для дому
24tv
2024-09-19T16:48:57Z
Один загиблий, 13 травмованих: у Сумах завершили рятувальні роботи у будинку для літніх людей
УкраинФорм
2024-09-19T18:49:22Z
Шахрай, видавши себе за працівника банку, видурив у жінки немалі гроші
InternetUA
2024-09-19T18:46:15Z
Стихійне лихо дісталося до Італії: на півночі країни масштабні повені та зсуви ґрунту
24tv
2024-09-19T18:33:29Z
З України намагалися вивезти скрипку Страдіварі
УкраинФорм
2024-09-19T18:25:33Z
Стала відома кількість жертв вибухів пейджерів і рацій у Лівані
InternetUA
2024-09-19T17:51:12Z
Росія ударила по геріатричному пансіонату в Сумах, є загиблі: все, що відомо про цинічну атаку
24tv
2024-09-19T17:48:28Z
Хотіла купити авто: шахраї ошукали жінку на понад 260 тисяч гривень
InternetUA
2024-09-19T17:46:26Z
У Сумах окупанти вдарили бомбою по геріатричному пансіонату: є поранені
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T17:37:16Z
На Закарпатті двоє підлітків зґвалтували глухоніму жінку і втекли за кордон
TSN
2024-09-19T17:37:12Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Росіяни продовжують мілітаризувати дітей з окупованої частини Запорізької області, - Дмитро Лубінець
Детектор М
2024-09-19T18:51:39Z
Ворог запустив «Шахеди» з північного напрямку
УкраинФорм
2024-09-19T18:30:08Z
Що означає дорожня розмітка з орнаментом: секрет "таємного шифру" для водіїв
GlavRed
2024-09-19T18:27:12Z
Людський капітал під час війни: кейси радіо «Накипіло», Суспільного і ТРК «Київ»
Детектор М
2024-09-19T18:24:44Z
Найозлобленіші знаки Зодіаку: хто ніколи не буде щасливий за іншу людину
Политека
2024-09-19T18:21:52Z
Як зміняться прожитковий мінімум та мінімалка 2025 року
TSN
2024-09-19T18:21:12Z
Зайшли на 48 км: берегова охорона США відстежила кораблі РФ біля кордону Аляски
Фокус
2024-09-19T18:06:39Z
Кофеїн має захисну дію на здоров’я серця
Portaltele
2024-09-19T18:43:31Z
На Львівщині медики "швидкої" врятували чоловіка, у якого 13 разів зупинялося серце
Комсомольская правда
2024-09-19T18:04:03Z
Все про чекап жіночого здоровʼя: коли та кому потрібно робити
24tv
2024-09-19T17:39:18Z
На Хмельниччині зареєстрували два випадки гарячки Західного Нілу
24tv
2024-09-19T16:27:38Z
На Закарпатті середня зарплата лікарів становить ₴26 тисяч - НСЗУ
УкраинФорм
2024-09-19T16:21:26Z
Що буде, якщо пити забагато води
24tv
2024-09-19T15:42:44Z
Ніс можна не чіпати: кінологи назвали точну ознаку поганого самопочуття собаки
24tv
2024-09-19T14:33:13Z
На Закарпатті НСЗУ зафіксувала найбільший в країні приріст нових аптечних пунктів
УкраинФорм
2024-09-19T14:19:55Z
Стоять на одному місці – 3 знаки зодіаку, які панічно бояться змін у житті
24tv
2024-09-19T14:12:56Z
Мер Житомира достроково склав повноваження
УкраинФорм
2024-09-19T18:57:47Z
Ми зайняли жорсткіші позиції, – військовий про оперативну ситуацію біля Покровська
24tv
2024-09-19T18:45:55Z
Військовий експерт розповів, як ЗСУ зупинили росіян на Курщині: змогли передбачити план ворога
Политека
2024-09-19T18:33:04Z
Змогли висадити десант: ЗС РФ на Донеччині для штурму використали 80 одиниць техніки
Фокус
2024-09-19T18:12:48Z
Майже цілу добу комендантська година: ексклюзивний репортаж 24 Каналу з Покровська
24tv
2024-09-19T17:57:47Z
На фронті загинув військовий, телеоператор Ігор Захаров, який вважався зниклим безвісти
Детектор М
2024-09-19T17:42:24Z
"Могли б відкласти це на 20 років": глава МЗС Польщі запропонував передати Крим під мандат ООН для підготовки "чесного референдуму"
Обозреватель
2024-09-19T17:36:59Z
Президент: Силам оборони вдалося зменшити штурмовий потенціал ворога на Донеччині
УкраинФорм
2024-09-19T17:36:58Z
Поранені на війні кияни отримають одноразову фінансову допомогу
TSN
2024-09-19T17:36:30Z
Honda представила мікровен N-Box Joy для мандрівників
AutoCentre
2024-09-19T18:09:30Z
Маленька ракета: Suzuki готує недороге спортивне авто для молоді
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T17:45:29Z
Manhart представив тюнінгований BMW 2-серії
AutoCentre
2024-09-19T17:03:02Z
Прототип твердотільного акумулятора підвищує щільність енергії майже на 25 відсотків
InternetUA
2024-09-19T16:23:46Z
Експерти назвали 10 популярних автомобілів, які не проїдуть без ламання навіть 160 тисяч км
TSN
2024-09-19T15:18:17Z
Volvo представить 10 нових і оновлених моделей до 2026 року
AutoCentre
2024-09-19T15:16:44Z
Ексклюзив для юних автомобілістів: Lamborghini представила дитячу коляску
Фокус
2024-09-19T15:12:58Z
Чому у британців і японців кермо праворуч, а в Україні ліворуч
GlavRed
2024-09-19T14:27:40Z
Шасі Ford Trucks оснащують в Україні новими кузовними надбудовами
AutoCentre
2024-09-19T14:07:43Z
МЕА закликає міжнародних партнерів посилити підтримку енергетичного сектору України
TSN
2024-09-19T18:51:51Z
Європейська країна хоче заборонити популярний продукт із України
Хвиля
2024-09-19T18:48:28Z
Україна відновила рейси до найкрасивішої європейської столиці
24tv
2024-09-19T18:45:49Z
Укрзалізниця поновила продаж квитків до Польщі
УкраинФорм
2024-09-19T18:36:47Z
Банки розкриють таємницю за першим запитом: більше нічого не приховати
Знай
2024-09-19T18:36:25Z
Проєкт закону про страхування воєнних ризиків надійде до Ради цьогоріч - Пишний
УкраинФорм
2024-09-19T18:30:31Z
Росія втратила одного з найбільших покупців вугілля в Азії
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:15:27Z
Тарифи на воду в Україні можуть зрости: що про це відомо
TSN
2024-09-19T17:37:21Z
Банки розкриватимуть таємницю клієнта: що відомо про скандальний законопроєкт у Раді
TSN
2024-09-19T17:36:57Z
Helldivers 2 підриває геймплей: оновлення змінює баланс і повертає веселощі
Знай
2024-09-19T18:51:05Z
iPhone 17 отримає 3-нм чіпи, тоді як 2-нм техпроцес з’явиться лише у деяких версіях iPhone 18
InternetUA
2024-09-19T18:31:21Z
Чому не можна зберігати акумулятор у квартирі: автомеханік попередив про загрозу
GlavRed
2024-09-19T18:27:57Z
Корейці використовують ШІ для прогнозування злочинів: результати вражають
Знай
2024-09-19T18:21:37Z
В Ukrspecsystems розкрили нові дані про шифрування дронів Shark
Петр и Мазепа
2024-09-19T18:09:19Z
Китай розгортає на орбіті супутники глобальної навігації
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:06:10Z
iPhone 16 отримав функцію бездротового відновлення
InternetUA
2024-09-19T18:01:07Z
Температура Тихого океану ніколи не була такою високою за останні 650 років
Portaltele
2024-09-19T17:42:45Z
Виробництво iPhone 16 запущено у Бразилії
InternetUA
2024-09-19T17:42:31Z