Про це в коментарі Укрінформу повідомив один з організаторів забігу, волонтер, професор Федір Шандор.
"90 людей взяли участь в унікальному екозабігові на Закарпатті, який ми провели в рамках бігової ініціативи "Ліга плюща" на єдиній в Україні чайній плантації. Вона була закладена в 50-х роках ХХ століття та збереглася до сьогодні. До забігу долучилися дорослі та діти з різних міст Закарпаття, а також Івано-Франківська та Львова", - сказав він.
За словами Шандора, усі забіги Ліги плюща, які організовують Ужгородський біговий клуб та Закарпатська туристична організація, є унікальними.
"Вони дають можливість людям побачити унікальні локації Закарпаття, а також будь-кому з охочих взяти участь у забігу. А невеликий кілометраж від 2,5 до 4 км дає можливість бігти всім: великим та маленьким, товстеньким та худеньким", - додав він.
Цьогоріч у рамках бігунської ініціативи "Ліга плюща" на Закарпатті провели чотири забіги: під час цвітіння сакури в Ужгороді, лаванди на Лавандовій горі в Перечині, в час достигання винограду в Берегові та зараз - на чайній плантації в Мукачеві.
"Це також дає нам змогу добре рекламувати Закарпаття. Учасники поширюють інформацію про унікальні локації у своїх соцмережах, таким чином роблячи їх відомішими. На забіги долучаються і європейці - зокрема німці, словаки та угорці", - розповів Шандор.
Також він зазначив, що всі забіги закарпатської Ліги плюща є благодійними - кошти, зібрані від реєстрації в забігові, передають волонтерам із БФ "Добрі справи Закарпаття" на їхні збори. Зараз вони збирають на автомобілі для різних підрозділів ЗСУ.
Як повідомляв Укрінформ, у 2016 році активісти із Закарпаття та Обухова почали відновлювати унікальну чайну плантацію, яку колись заклали на Закарпатті під керівництвом відомого радянського академіка Чхаїдзе. Вона була занедбана та занепадала. Активісти протягом кількох років розчищали залишки плантації, підживлювали чайні кущі та вкривали їх на зиму.