Росія прагне досягти "вирішальної перемоги" у війні проти України до 2026 року, не оголошуючи водночас мобілізацію. Поповнити запаси армії шляхом призову нової живої сили російський диктатор Путін не поспішає через страх внутрішнього невдоволення.
Про це повідомляється у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Аналітики зазначили, що до наміченого Кремлем часу ймовірні середньострокові та довгострокові економічні й силові обмеження почнуть суттєво погіршувати здатність РФ підтримувати військові зусилля проти України.
Напередодні глава Головного управління військової розвідки (ГУР) українського Міноборони генерал-лейтенант Кирило Буданов заявив, що Москва вважає 2025 рік поворотним, оскільки нездатність забезпечити "перемогу" на фронті до початку 2026-го підірве прагнення РФ залишатися світовою наддержавою протягом наступних трьох десятиліть.
За його словами, держава-терорист очікує погіршення економічної та соціально-політичної ситуації вже до середини 2025 року, а також зростаючих труднощів із набором в армію. Вже сьогодні російські військові відчувають нестачу особового складу та скорочення кількості нових "добровольців", які підписують контракти.
Крім того, наступ ЗСУ у Курській області в поєднанні з постійними українськими ударами по території РФ деморалізували росіян та підірвали їхнє сприйняття "непереможності" країни-агресора.
Глава ГУР оцінив, що зростаючі проблеми змусять диктатора Путіна ухвалити критичне рішення: або розпочати ще одну ризиковану та суперечливу мобілізацію, або знизити інтенсивність бойових дій на українському фронті.
"Оцінка Буданова неявно припускає, що західні держави збережуть підтримку України на нинішньому рівні протягом наступних одного-двох років. Залишається незрозумілим, що Путін може зробити з цього моменту до 2026 року або наскільки ефективними будуть його зусилля щодо компенсації наслідків війни проти України, зокрема через іноземних партнерів (Іран, Північна Корея та Китай)", – пишуть в ISW.
Там продовжують оцінювати, що Путін, як і раніше, не схильний оголошувати ще одну часткову мобілізацію через страх внутрішнього невдоволення в РФ і, ймовірно, й надалі даватиме вказівки міноборони продовжувати поточні зусилля щодо прихованої мобілізації доти, доки вони не почнуть сильно відставати від оперативних потреб військ РФ, що вторглися в Україну.
Зазначається, що поки диктатор зберігає можливість оголосити ще один раунд мобілізації – як він зробив восени 2022 року – незважаючи на своє бажання уникнути необхідності робити це. Кремль також не бажає погоджуватись на зниження інтенсивності бойових дій російських військ в Україні, оскільки вважає збереження ініціативи на всьому фронті стратегічним імперативом.
"Залишається незрозумілим, чи Путін відповість новим раундом мобілізації, якщо зіткнеться з новою кризою, аналогічною або серйознішою, ніж криза, з якою Кремль зіткнувся восени 2022 року, оскільки інвестиції РФ у розвиток системи формування збройних сил, військової економіки та міжнародних оборонних відносин за останні два роки значно зросли і, ймовірно, продовжать зростати до 2026-го", – вважають у ISW.
Як повідомляв OBOZ.UA, начальник ГУР Кирило Буданов заявив, що постачання Північною Кореєю снарядів та балістичних ракет Росії є критичною проблемою для України. Нині КНДР з великим відривом лідирує в переліку постачальників озброєння РФ.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!