Понад 150 глядачів зібралися у берлінському кінотеатрі «Арсенал» на захід, присвячений 130-річчю одного з найвизначніших українських режисерів — Олександра Довженка.
Про це йдеться у повідомленні Ukrainian Institute.
Фільм «Арсенал», на честь якого був названий кінотеатр, був показаний під живий музичний супровід мультиінструменталіста і композитора Гая Бартелла.
Захід організував Український інститут у Німеччині, серед гостей була присутня його керівниця Катерина Рітц-Ракул, українська письменниця Софія Андрухович, засновники кінотеатру «Арсенал» Еріка та Ульріх Ґрегор та представники посольства України у Німеччині.
Після показу відбулася глибока дискусія, у якій взяли участь кінознавиця Анна Онуфрієнко та голова Berlinale Forum Барбара Вурм, модераторкою виступила Марія Зорик, менеджерка з комунікацій Українського інституту в Німеччині.
Учасники обговорили авангардизм у творчості Довженка, його навчання мистецтва в Берліні, знайомство з німецькими митцями та вплив на розвиток українського та світового кіно. Особливу увагу експерти приділили складним відносинам режисера з радянською тоталітарною системою та актуальності фільму «Арсенал» у сучасному контексті російсько-української війни.
«"Арсенал" таким же складним, як і саме життя Довженка — найскладніший з усіх авангардистів свого часу. Дехто приховував або ігнорував свою ідентичність (Вертов, Ейзенштейн). А Довженко з самого початку тематизував свою українську ідентичність та інтегрував її у творчість», — прокоментувала Барбара Вурм, голова Berlinale Forum, під час панельної дискусії після показу.
Учасники події високо оцінили живу музику, що супроводжувала показ, можливість зануритися у творчість Довженка та дізнатися більше про українське авангардне кіно та історичний контекст, у якому воно поставало.
Подію організували Український інститут у Німеччині у співпраці з Довженко-Центром та кінотеатром «Арсенал» у Берліні.
- Читайте також: 130 років Олександру Довженку. Що відбувається на кіностудії його імені та які в неї шанси врятуватись. Фоторепортаж
Фото: Акім Карпач
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.