Відсьогодні в «Інстаграмі» користувачі віком до 18 років зможуть створювати «Акаунти підлітків», в яких автоматично застосовується набір засобів захисту приватності для обраної вікової категорії. Про це компанія Meta повідомила у своєму блозі.
«Сьогодні ми представляємо «Підліткові акаунти» в "Інстаграмі", — новий досвід для підлітків, яким керують батьки. "Підліткові акаунти" мають вбудовані засоби захисту, які обмежують, хто може з ними контактувати, відфільтровують контент, який вони бачать, а також надають підліткам нові способи досліджувати свої інтереси. Ми автоматично додамо підлітків до «Підліткових акаунтів». Користувачам до 16 років потрібен буде дозвіл батьків, щоб змінити будь-які з цих налаштувань на менш суворі», — йдеться в офіційному повідомленні Meta.
«Підлітковий акаунт» в інстаграмі
Упродовж перших 60 днів «Підліткові акаунти» впровадять для користувачів «Інстаграма» до 18 років у США, Великій Британії, Канаді та Австралії. Опісля додаватимуть облікові записи підлітків у Євросоюзі. Із січня 2025 року підлітки в усьому світі зможуть вести у соцмережі власне «Підліткові акаунти».
Основні налаштування «Підліткових акаунтів» в Instagram
- Обмеження приватності: Усі облікові записи для користувачів до 18 років будуть приватними за замовчуванням. Відтак їх власники авторизовують нових підписників за запитами. Люди, які не підписалися на них, не зможуть бачити їхні дописи чи взаємодіяти з ними.
- Обмеження обміну повідомленнями: повідомлення підліткам зможуть надсилати лише люди, на яких вони підписані або з якими вже контактували.
- Обмеження контенту: для підлітків автоматично налаштовують найсуворіші параметри контролю конфіденційного вмісту, щоб приміром відео бійок людей або реклама косметичних процедур не потрапляла у стрічку підлітків, чи в каруселі коротких відео.
- Обмеження взаємодії: підлітків у своїх публікаціях зможуть позначати або згадувати лише люди, на яких вони підписані. Також для «піділткових акаунтів» автоматично увімкнена посилена версію функції боротьби з булінгом та мовою ворожнечі, що відфільтровує коментарі та запити в повідомленнях ,які містять образливі слова та фрази.
- Нагадування про обмеження часу: підлітки щодня отримуватимуть сповіщення про те, що їм потрібно вийти з програми через 60 хвилин.
- Режим сну ввімкнено: «режим сну» буде автоматично ввімкнено із 22:00 до 7:00, про що користувач отримувати сповіщення.
«Облікові записи підлітків Instagram відображають важливість пристосування онлайн-досвіду підлітків до їхніх етапів розвитку та впровадження належного захисту. Молодші підлітки є більш уразливими, оскільки їхні навички ще формуються та потребують додаткового захисту та захисту. Загалом налаштування залежать від віку, молодшим і старшим підліткам пропонуються різні засоби захисту» — прокоментував доктор філософії, доцент кафедри прикладної психології, Північно-східного університету Рейчел Роджерс.
Налаштування слабших захисних налаштувань для підлітків до 16 років потребує дозволу батьків. Після встановлення «батьківський контроль», батьки можуть схвалювати та відхиляти запити своїх підлітків на зміну налаштувань.
Функція «батьківського контролю» отримала актуальні оновлення.
Нові можливості «батьківського контролю» в інстаграмі
Відтепер батьки зможуть відстежувати, кому їхні підлітки писали повідомлення за останні сім днів.
Також можна встановлювати загальні щоденні обмеження часу для підлітків в «Інстаграмі»: коли підліток перевищуватиме дозволений ліміт, його доступу до програми блокуватиметься.
Крім цього, батьки можуть заблокувати своїм підліткам використання соцмережі на ніч або певні періоди часу, натиснувши відповідну кнопку.
Щоб впливати на те, який контент споживає у соцмережі підліток, батькам дозволили переглядати перелік тем, які їхня дитина відібрала за своїми інтересами як актуальні для перегляду серед рекомендованих.
- Читайте також: Для батьків зібрали поради щодо налаштування профілю дитини в Instagram
Компанія Meta також повідомила, що розробляє технологію для проактивного пошуку облікових записів підлітків в «Інстаграмі», навіть якщо в акаунті вказано дату народження дорослого.
«Ця технологія дозволить нам завчасно знаходити цих підлітків і встановлювати для них той самий захист, який пропонують налаштування облікового запису для підлітків. Ми почнемо тестувати цю зміну в США на початку наступного року», — зазначено у повідомленні.
У наступному році компанія Meta має намір запровадити «Підліткові акаунти» й на інших онлайн-платформах.
Фото: Instagram
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.