MY.UAНовини
Психолог Ольга Голубицька - про тривожно-депресивні розлади: коли і яка допомога потрібна
Психолог Ольга Голубицька - про тривожно-депресивні розлади: коли і яка допомога потрібна

Психолог Ольга Голубицька - про тривожно-депресивні розлади: коли і яка допомога потрібна

Тривога, зневіра, невпевненість у майбутньому - почуття, знайомі всім українцям, які третій рік живуть в умовах війни. У таких обставинах майже неминуче страждає ментальне здоров'я.

Як допомогти собі пережити непрості часи? Коли настає час звертатися до фахівця? Чи пройде депресія сама по собі, коли війна закінчиться? Про це Коротко про розповіла психолог, арттерапевт і спеціаліст міжнародної благодійної організації SOS Children`s Villages Ольга Голубицька.

«Наш мозок зараз просто не встигає відпочити та відновитися”

- Ольго, чи є дані, наскільки більше людей почало звертатися до психологів від початку війни?

- Не знаю статистику, але за словами колег та мого особистого досвіду, таких людей стало значно більше. Все частіше доводиться перенаправляти людей до психіатра. За 2,5 роки вторгнення кількість моїх перенаправлень зросла в 4-5 разів: дуже високий рівень виснаження від стресу, мозок не в змозі все перетравити, психіка не справляється.

- У новинах постійно говорять про те, що серед українців збільшилася кількість тривожно-депресивних розладів. Що означає цей термін і як зрозуміти, є він у тебе чи немає?

- Ми перебуваємо в стані хронічного стресу, а отже, не встигаємо проживати етапи, які повинні в нормі відбуватися у психіці людини. Як зазвичай організм реагує на стрес? Щось трапляється – зростає рівень тривоги та стресу – виділяються відповідні гормони – виникають дуже складні почуття, але потім настає спад: подія закінчилася – організм може відновлюватися.

Наша подія – війна – не закінчується. Систематично відбуваються атаки, як фізичні, так й психологічні. Наш мозок просто не встигає проходити цикли, необхідні для перетравлення інформації. Через високу частоту подій без можливості відпочити та відновитися накопичується багато гормонів стресу – вони атакують наш організм.

Не встигає налагодитись гормональна система, збивається передача імпульсів, коли серотонін повинні захоплювати нейромедіатори і далі проходити всі необхідні процеси. Передача імпульсів збивається, людина відчуває тривогу, природу якої не може пояснити. Далі додається депресивне тло.

Більшість антидепресантів містять інгібітори зворотного захоплення серотоніну, які у здоровому стані і самі працюють. Коли відбуваються гормональні атаки, у кров виділяється надмірна кількість гормонів стресу – кортизолу, адреналіну, – ці рецептори “іржавіють”. І тоді, образно кажучи, ваш годинник не може працювати, тому що колесо не крутиться.

У такому стані людина не здатна робити звичні раніше речі. Люди не можуть зрозуміти, чому ще недавно вони могли відпочити за короткий проміжок часу, а тепер не можуть. Чому інакше реагують на все? А тому, що не встигає статися “очищення” – виведення гормонів стресу та нормалізація стану.

- Та й часу на відпочинок зараз не так багато, як і можливостей.

- Є ще один момент, який негативно позначається на психічному здоров'ї – багато українців забороняють собі відпочивати. Вони відчувають провину: їхні рідні, близькі воюють в окопах, їм набагато гірше, як можна відпочивати? Такі люди не дають собі того люфту, який міг би спрацювати для нормалізації їхнього стану. Вони могли б поїхати до Карпат або просто знайти собі якусь хату, де знаходилися б без зв'язку і тривог хоча б тиждень. Умовно за 10 днів їхній мозок міг би прийти до тями, але вони не дають собі такої можливості через почуття провини.

Так зростає рівень тривожно-депресивних розладів. Сьогодні вони набирають обертів: виснаження нервової системи відбувається тривалий час. Якщо на початку війни організм ще мав багато сил для опору, то згодом ресурс знижується: на спаді стресової хвилі не відбувається реабілітації. Потім цей процес повторюється знову і знову.

Стрес впливає на нас комплексно, страждає не лише психіка. Гормони стресу атакують всю систему – починаються запалення, загострюються захворювання. Сьогодні лікарі говорять про підвищений рівень захворюваності на онкологію. Внаслідок хронічного стресу у великої кількості людей з'явився діабет. Гормони стресу починають впливати на засвоєння глюкози, виробництво інсуліну – починаються збої.

«Щоб від прогулянок полегшало – вони мають стати щоденною рутиною»

- Як зрозуміти, що час звертатися до фахівця? Подруги, психологи пропонують погуляти, подивитися хороший фільм. Може, справді так краще? Чи такі поради годяться лише як профілактика тривожно-депресивного розладу?

- Рух має бути щоденною рутинною профілактикою, навіть якщо ви вважаєте, що у вас все добре. Психологи правильно радять гуляти – я теж раджу. Але це не так працює, що мені дуже погано, я піду погуляю і одразу стане легше. Це має бути нудна рутинна робота. Як ви зуби чистите кожен день, так має бути кілька кроків, просто тому, що гормони стресу згоряють у русі.

Коли людина відчуває гострий стрес, у неї настає тремор. Особливо під час вибухів, особливо у перший рік війни. Тремор - це великий викид гормонів стресу, який покликаний активізувати стан "бий або біжи". Побити ракету ти не можеш, втекти теж не можеш, бо ховаєшся, а виділення гормонів відбулося.

Організм запускає правильну природну реакцію – її не треба пригнічувати. Тремор - стан, під час якого скорочуються ваші м'язи, тому організм намагається спалити зайву кількість гормонів стресу. Саме тому велику шкоду завдають поради на кшталт: заспокойся, все добре, перестань смикатися. Так часто кажуть батьки своїм дітям. Не потрібно насильно заспокоювати себе чи дітей. Навпаки, в такі моменти треба якомога більше рухатися, постукати по собі, пострибати, потрястись, щоб посилити це спалення – такі дії утилізують гормони стресу – у цьому випадку їх накопичення не відбувається.

- Буває, що можливості чи бажання тремтіти, поплескувати по собі немає. Як бути у таких випадках?

- Саме тому потрібен рух протягом дня. Мені подобається, що у додатках-крокомірах зменшили кількість кроків і закликають ходити якщо не по 10 000, то хоча б 6000 кроків.

Ви вийшли надвір, почали йти, а організм такий: ага, можемо зараз щось утилізувати. І починає робити "прибирання", як ми прибираємо в шафі на поличках. Звичайно, якщо весь будинок завалило речами, а ви вийшли на 5-10-30 хвилин подихати на вулиці, то це не спрацює. Руху має бути багато, і важливо, щоб він був регулярним. Тому ми залишаємо ці рекомендації – подивитися фільм, погуляти, поплавати, подихати, позайматися спортом – просто як must have, це навіть не обговорюється. Але іноді цього замало.

"Відповідь на одне запитання допоможе зрозуміти, чи час йти до психіатра"

- Отже, тоді треба вже звертатися до фахівця. Як зрозуміти, йти до психолога чи вже одразу до психіатра?

- Є один із симптомів, що свідчать про те, що настав час йти на діагностику до психіатра або до психолога. До речі, кваліфікований психолог у разі потреби одразу перенаправить клієнта до психіатра. Скаже: давайте ми перевіримо якісь речі і розумітимемо, чи потрібні вам медикаменти. Потрібно розуміти, що перевіряє психіатр, а що психолог. Це важливо знати, щоб людина не потрапила до шарлатана, який прописує незрозумілі таблетки. Ліки може прописувати лише психіатр.

Депресія передбачає дуже складну комплексну діагностику, але є одне просте питання-маячок.

Наприклад, учора у мене була клієнтка. Вона жартує, сміється, хоч у неї багато проблем. Здається, що вона молодець справляється. Але я поставила їй перевірочне запитання: чи генерується у тебе образ майбутнього, чи ти бачиш його? Вона відповіла: ні, я зовсім не уявляю своє майбутнє. Навіть не можу вигадати, яким воно може бути.

І ось якщо ви розумієте, що у вас навіть немає планів, немає бачення майбутнього, немає жодної стратегії – це вже серйозний маркер, який говорить про необхідність провести діагностику.

- На що ще важливо звертати увагу у себе чи близьких, щоб почати бити на сполох і звертатися до фахівця?

- Дуже важливо звертати увагу на тіло: при депресії неможливо підвестися з ліжка. Людина каже: я лежу дві години і НЕ МОЖУ встати. І вона у цей момент не бреше, і це не означає, що вона лінива. Людина не може встати, бо ослабла.

Або каже, що не мож витримувати новини чи розмови навіть із друзями: "Я хочу закритися вдома і нікуди не виходити". При депресії страждають базові потреби - людина перестає митися, нормально харчуватися, сон не приносить оновлення, ніби не спав.

Депресія – це не просто «мені погано, у мене пригнічений стан». Це коли організм не має сили рухатися. Людина просто не може підвестися з ліжка і зовсім не в змозі генерувати образ майбутнього. Якщо людина розуміє, що вона вже не в змозі поміркувати про майбутнє - це досить тривожний сигнал.

- А як ще може виявлятися депресія?

– Ще один важливий маркер клінічної депресії – людина може нормально розмірковувати, а організм втрачає здатність відчувати, радіти. Ти розумієш: адже я раніше могла насолоджуватися музикою, сонцем, їжею. Кожна людина має якісь речі, які приносять їй задоволення. У стані депресії нічого не відбувається, людина нічого не відчуває.

- А як допомогти своїм близьким, якщо вони перебувають у такому стані? Тільки йти з ними до якогось фахівця?

- Так, разом йти до фахівця, бо якщо це клінічна депресія, ви нічого не зробите. Але це відбувається не швидко. Пів року тому я вмовила свою маму піти до психіатра, на вмовляння теж пішло пів року.

Якщо ви бачите, що хтось із ваших близьких страждає, будьте готові, що людина погодиться не одразу. Це копітка робота, ви ходите і періодично капаєте на мозок, підсовуєте інформацію, підсвічуєте якісь процеси.

Наприклад: "Дивися, ти вже не спиш скільки, кричиш на людей і не можеш зупинитись". Це потрібно робити дуже ювелірно, у правильні моменти без осуду. Я проводила таку роботу шість місяців, перш ніж ми з мамою дійшли до фахівця.

І коли в неї в черговий раз виявився її стан, завдяки тому, що я регулярно капала на мозок, вона змогла ідентифікувати, що щось не так. Почала помічати свій стан, зазначила, що він не зникає – вирішила піти до психіатра. Я, в свою чергу, пояснювала, що це безпечно, що можу піти з тобою, ми вирішимо. У результаті, до фахівця ми прийшли удвох, мама попросила, щоб я була присутня на прийомі. Під час спілкування я додавала свої описи.

"Складіть список приємних дрібниць і тримайте його під рукою"

- А якщо людина вже має депресію, без фахівця не впоратися ніяк? Чи можливо, що з часом та зміною оточення, закінченням війни депресія сама відступить?

- Якщо ми говоримо про клінічну депресію, коли почалися порушення і вже не передаються імпульси, то ні. Для порівняння, це ніби ви зламали ногу і вирішили, що кістка якось сама стане на місце. Чим довше ви будете чекати і не звертатися до лікаря, тим вищий ризик, що нога зростеться неправильно. У результаті можуть виникнути стани, які ви не зможете змінити. Це як не піти до лікаря з раковою пухлиною і думати, що вона розсмокчеться. Це фізіологія.

- Тобто за аналогією з переломом, як кістка може неправильно зростатися без втручання лікаря, так і психіка не може правильно “одужати” самостійно?

- Так. І ви можете це бачити  оточуючим. Навіть до вторгнення ви могли стикатися з такими бабусями, дідусями, які ніби перебувають у пастці своїх власних думок. Вони не миються, погано пахнуть. І ця історія не обов'язково про старечий вік. Є люди, які і в 55, і в 60 щось дуже дивне вам транслюють. Людина застрягла на якомусь етапі, страждання стали реальністю такої людини, а сама вона залежить від своїх станів.

Це як зламана в минулому нога, яка зрослася без втручання лікаря. Ви вже не можете ходити легко та прямо, як раніше, потрібно на щось спиратися. Це спричиняє дуже багато наслідків. У таких станах нерідко виникає онкологія, про яку говорили раніше. Не пряма закономірність. Це сталося тому, що людина багато років, а може, й десятиліть людина нічого не робила.

На прикладі матері. Декілька років тому у неї почалися проблеми зі сном і не тільки. Я багато років просто капала на мозок: не можна спати по 3 години на день. І коли ми прийшли до психіатра, а вона заповнювала опитування і проходила діагностику, я сама була в шоці: мама сказала, що вперше зіткнулася зі своїми почуттями, через який я її потягла до психіатра, ще 96-го року.

Тобто вона багато років не жила нормально. І десь 10 років вона точно нормально не спить. Все це має дуже серйозний вплив на весь організм, викликаючи різні порушення.

Ось і відповідь на запитання, що буде, якщо не піти до фахівця, коли це потрібно. Чи можна працювати? Можна. Але що це за життя?

- Тоді ще залишаються поради щодо самостійної підтримки психічного здоров'я. Чи правильно я розумію, що чим тобі гірше, тим більше треба рухатися і краще буде?

- Правильно. Також важливо розуміти, що рухи можуть бути різноманітними. Коли люди чують про необхідність рухатися, вони нерідко уявляють, що необхідно бігати або йти в спортзал. Не обов'язково. Рух означає, що ви можете дуже повільно ходити навколо будинку, плавати або робити якусь рутинну зарядку вранці. Люди різні, і їм підходять різні види рухів.

Рухи можуть бути дуже повільними, не обов'язково інтенсивними, головне – рутинними – щоденними або через день. Не так, що раз на тиждень ви пів години були порухались, а всі 7 днів навіть не вставали зі стільця. Хоча й із цього можна розпочати, якщо раніше не було й такого. Дуже важливо давати собі дозвіл на малі кроки.

- Це якось навіть не можна і серйозно назвати рухом, хіба ні?

- Потрібно розпочинати з маленьких кроків, будь-яких видів активності. Ходити, присідати вдома, плавати, бігати, якщо хочеться – дуже різні речі людям заходять.

У мене є частина клієнтів, і вони взагалі не рухаються. Вони працюють удома і можуть тижнями не виходити надвір. Або вийти в магазин і все. Вони думають: якщо раз на тиждень виходити на пів години – це мало, то я взагалі не виходитиму.

Біг підходить не всім, примусом до бігу можна нашкодити. Якщо неправильно бігти, можна пошкодити коліна, отримати незворотні наслідки. Потім людина скаже: мені ваш біг зробив лише гірше. На відміну від бігу, від прогулянки точно гірше нікому не буде. Я радила б починати прогулянки з елементарного підрахунку кроків.

Що стосується решти, дуже важливо мати вдома список приємних дрібниць. Наприклад, список фільмів, які ти любиш, список музики, яка тебе радує, заспокоює або навпаки вводить в активність (часом треба заспокоїтись, а часом включитися).

- А список навіщо?

- Коли ви відчуваєте якісь погані почуття чи стрес, ваш мозок не здатний згенерувати ідею: що подивитися чи послухати? У такі моменти нічого не подобається – щось колись подобалося, але зараз не згадаю. Тому краще заздалегідь написати перелік. У ньому не може бути лише три пункти – мінімум 10. Якщо вас захоплює хвиля, три пункти можуть взагалі не зайти. Але якщо у вас є хоча б 10 пунктів, то щось може відгукнутися, є якийсь вибір.

Це стосується і музики, і будь-яких інших речей, які приносять вам задоволення. Це можуть бути приємні дрібниці: полежати у ванні, прийняти душ, купити аромамасла, улюблений чай чи каву. Їх навіть можна носити з собою, щоб у момент стресу ви могли достатньо аромапалочку або цитрусовий фрукт з класним запахом. Навіть під час звичайного чищення апельсина або мандарину ви можете помітити, що прям прокинулися - наскільки запах цитрусових впливає на нас.

Крім того, дуже важливо мати здорове оточення. Це не має бути коло людей, які кажуть: все погано, ми помремо. У таких випадках вам стане лише гірше. Це мають бути люди, які хоч щось хороше вам приносять.

Буває, що такого кола немає, не завжди нам щастить із людьми. Нормально, що людям важко знаходити близьких людей. Тоді можна робити списки блогерів, політичних експертів, науковців будь-кого. Якихось живих людей, за діяльністю яких можна стежити. Вони повинні вас надихати і хоч трохи “розривати” вашу “бульбашку”.

Можна наслідувати блог психолога, який розповідає про свої переживання через події, які всі ми сьогодні переживаємо. Фактично такі люди виконують функцію заземлення. Ти дивишся на них і думаєш: ага, є ці люди, вони відчувають те саме, що і я, вони всі живі, їм можна написати, поставити лайк, дізнатися, що з ними відбувається. І тоді виникає відчуття належності – дуже важлива потреба людини. Розуміння, що я не гидке каченя, є хтось, хто переживає те саме, що і я, відчуває так само, як і я. Від цього людині стає легше.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Могут нести ядерный заряд: Россия ударила по Украине ракетами Х-55СМ
TSN
2025-01-15T15:00:29Z
Терен послал хейтершу, которая заявила, что он "ломает психику людей" из-за призывов общаться на украинском
Апостроф
2025-01-15T14:48:24Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Россияне обогнали: Украина на последнем месте среди стран Европы по уровню IQ
Фокус
2025-01-05T17:42:16Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
Раскрыта дата цифровой премьеры готического хоррора "Носферату"
GameMag
2025-01-15T14:22:57Z
Лекарство от депрессии: 3 фильма от Netflix, которые поднимут настроение
Фокус
2025-01-15T13:57:26Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
Кремль требует исключения из НАТО Польши в стран Балтии: зачем предъявляет такие нелепые требования
Comments UA
2025-01-15T15:06:35Z
Россия планировала воздушный террор против Польши и других стран – Туск
ZN UA
2025-01-15T15:06:15Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
Трагедия в Ивано-Франковске: 12-летний мальчик скончался из-за вируса
TSN
2025-01-15T15:06:09Z
Пожар приближается: в опасности дом принца Гарри и Меган Маркл за 29 миллионов долларов
Marie Claire
2025-01-15T15:01:19Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
В Смоленской области РФ прогремели взрывы на заводе по производству запчастей к ракетам
Комсомольская правда
2025-01-04T06:39:43Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Враг резко снизил количество штурмов - Генштаб
Корреспондент
2025-01-15T15:07:42Z
Командование ВСУ теряет Покровск и Великую Новоселку, РФ идет в центр Украины, — Бутусов
Фокус
2025-01-15T14:42:35Z
РФ может потерять контроль над оккупированным Крымом: что происходит
Comments UA
2025-01-03T09:39:54Z
Во Львове торжественно открыли улицу в честь языковеда Фарион
Апостроф
2025-01-01T18:09:15Z
Расстояние от фронта до центра Купянска сократилось, — глава МВА
TSN
2025-01-04T16:27:43Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Гвардиола после развода покинул особняк, который оценивают в 8,5 миллионов
Корреспондент
2025-01-15T14:45:57Z
"Гонка со временем": Хидео Кодзима рассказал, как долго собирается создавать игры
GameMag
2025-01-15T14:33:54Z
Не Залужный: Назван крупнейший конкурент Зеленского на выборах
Comments UA
2025-01-15T14:00:25Z
Самый высокооплачиваемый футболист: подробности о новом контракте Криштиану Роналду
Фокус
2025-01-15T13:12:46Z
Выиграл более убедительно: Валлин оценил реванш Усика и Фьюри
Корреспондент
2025-01-15T11:48:51Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Знаменитый бренд Nokia покидает рынок смартфонов: что будет с кнопочной легендой
Фокус
2025-01-15T14:57:26Z
Англосаксонцы на службе у византийского императора: переписали ли доспехи из Саттон-Ху историю
Фокус
2025-01-15T14:42:29Z
Метеорит влетел в крыльцо мужчины: впервые в истории на видео попал звук падения небесного тела
Фокус
2025-01-15T14:30:08Z
2024 год стал самым жарким годом в истории по данным NASA
Апостроф
2025-01-15T14:24:52Z
Элой в онлайне: Похоже, Sony рассчитывает на огромный интерес к мультиплеерной игре во вселенной Horizon
GameMag
2025-01-15T14:01:33Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
Впервые в новом году доллар обновил максимум
Новости Украины
2025-01-03T20:36:28Z
В Украине может увеличиться стоимость проезда в общественном транспорте: перевозчики уже жалуются
Знай
2025-01-15T14:12:06Z
За доставку газа надо платить. Какой будет сумма в платежках 2025 года и вырастет ли тариф
Фокус
2025-01-15T14:06:41Z
Цены на курятину: эксперт рассказала, как изменится стоимость мяса в 2025 году
Политека
2025-01-03T07:27:29Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
Загадочные шары появились на побережье Австралии: девять пляжей закрыли
Comments UA
2025-01-15T14:27:54Z
В Испании в 2024 году зафиксировали рекордное число туристов
Европейская правда
2025-01-15T14:18:46Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
По евростандартам: в Украине приняли новый закон о психическом здоровье
Апостроф
2025-01-15T14:51:50Z
10 страшных побочных эффектов, к которым может привести любая диета
Marie Claire
2025-01-15T11:02:30Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Преемник "Логана": на украинский рынок вышел дешевый седан Renault
Фокус
2025-01-15T14:57:11Z
Вы своими руками ведете себя к потере авто: 5 ошибок водителей, который приближают посещение автосервиса
Знай
2025-01-15T14:51:04Z
52-летняя София Вергара спровоцировала слухи о романе с известным гонщиком
Фокус
2025-01-15T14:45:28Z
Культовая капсула времени: обнаружен мощный американский спорткар 70-х в новом состоянии
Фокус
2025-01-15T13:51:43Z
Снегопады приближаются: как быстро отчистить свое авто
Знай
2025-01-15T12:51:14Z
ВСЁ ДЛЯ ЛЮДЕЙ: ЧЕМ OPEL COMBO ОТЛИЧАЕТСЯ ОТ ДРУГИХ
Корреспондент
2025-01-15T11:36:50Z
Стоял заброшенным 48 лет: на старом складе обнаружили уникальный электромобиль 60-х
Фокус
2025-01-15T10:57:23Z
Альтернатива Kodiaq: флагманский электрокроссовер Skoda впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-01-15T07:42:25Z