MY.UAНовини
Територіальні суперечки в НАТО: Як інші країни подолали перешкоди і що це означає для України
Територіальні суперечки в НАТО: Як інші країни подолали перешкоди і що це означає для України

Територіальні суперечки в НАТО: Як інші країни подолали перешкоди і що це означає для України

Однією з основних причин, чому Україні відмовляють у членстві в НАТО, є її триваючий конфлікт з Росією, що є значною перешкодою. Проте територіальні суперечки можуть також ускладнити процес приєднання до Альянсу. У цьому контексті, варто поглянути на досвід країн НАТО, які мають подібні проблеми і змогли успішно інтегруватися в Альянс.

У північноатлантичній родині є не один приклад членства країни, яка ділить територію з сусідом. Чи мають країни НАТО суперечки за землі та води і чи є серед них приклад для України, — читайте в огляді RFI

Гарантувати свободу та безпеку з використанням політичних та військових засобів — основна мета найбільшого та найвідомішого військово-політичного союзу у світі. Головний принцип НАТО — система колективної безпеки: якщо один з його членів зазнає загрози ззовні, то протидіяти їй мають усі учасники організації. Саме ці прописані норми і приваблюють країни, які прагнуть долучитися до Альянсу.

Особливо актуально це для України, яка з року в рік отримує відмови в членстві. І тільки 2024-го Київ запевнили, що його шлях до НАТО є незворотним. А поки повномасштабна війна та нерозв’язані територіальні питання стають на заваді швидкому вступу в Альянс. Хоча на друге питання, напевно, країни НАТО можуть заплющити очі, бо немало з них і досі мають суперечки чи то за землю, чи то за води. А деякі із таких тривають навіть століття.

Зараз членами Північноатлантичного альянсу є 32 країни. Окрім того, 19 держав беруть участь у програмі військової співпраці з НАТО під назвою «Партнерство заради миру», ще 15 є учасниками інституціоналізованих програм діалогу. План дій щодо членства в НАТО має одна країна — Боснія і Герцеговина.

Хто і що ділить

Хорватсько-словенський спір

Неузгоджене територіальне питання не змогло стати на заваді членству в НАТО Хорватії та Словенії. Після проголошення незалежності 1991-го обидві країни, що входили до складу Югославії, не могли поділити між собою морський кордон у Піранській затоці в Адріатичному морі завдовжки два кілометри. Це ледве не зірвало вступ Хорватії до НАТО. 2009 року Загребу все ж таки вдалося долучитися до Альянсу, повноправним членом якого вже п’ять років була Словенія.

Любляна змогла стати учасницею Північноатлантичного альянсу ще 2004-го. Це була перша країна зі складу колишньої Югославії, що увійшла як до НАТО, так і до ЄС. Словенія потрапила в блок ще до того, як регіональні суперечки Західних Балкан набули геополітичного статусу.  Бо саме останнє стало перешкодою для вступу як до ЄС, так і до НАТО для інших країн півострова.

Щоб задовольнити територіальні претензії, Любляна та Загреб підписали арбітражну угоду, якою погодилися розв’язати суперечку вже в суді. 2015-го Хорватія вийшла із домовленостей, бо в колегії суддів, які мали розглядати справу, був і словенець. Хорвати сумнівалися в його неупередженості. Але 2017 року арбітражний суд поділив Піранську затоку у співвідношенні 3/4 до 1/4 на користь Словенії. Загреб заявив, що рішення не виконуватиме, а кордон не демаркований і досі.

Суперечки в Америці

Претензії одна до одної мають і засновниці НАТО. Між Канадою та США — п’ять нерозв’язаних територіальних суперечок, які, щоправда, аж ніяк не псують їхніх добросусідських відносин. Стосуються вони проток Діксон-Ентранс, Хуан-де-Фука, Північно-Західного проходу, маленького острова Мачайас-Сіл та моря Бофорта. Наприклад, Північно-Західний прохід у Канаді вважають частиною внутрішніх вод країни, у Штатах — міжнародною протокою.

Що ділить Іспанія

Іспансько-англійський конфлікт тягнеться ще з 1713 року. Тоді за Утрехтською угодою Іспанія офіційно передала півострів Гібралтар Англії. Проте в XVIII столітті іспанці кілька разів брали його в облогу, сподіваючись повернути собі.

Блокаду півострова влаштував у 1950-ті роки й іспанський диктатор Франко, який вимагав повернення Гібралтару Мадриду. Утім, два референдуми 1967 та 2002 років показали, що мешканці півострова хочуть бути підданими британської корони. І в першому, і в другому випадку за це висловилися 99% гібралтарців.

Остаточно суперечку не розв’язано й досі. Мадрид стверджує, що Британії за договором передали «лише місто і замок Гібралтар разом із його портом, оборонними спорудами та фортецями, що належать йому». Натомість перешийок, прилеглі води та повітряний простір залишилися під іспанським суверенітетом.

«Саме тому Іспанія завжди наголошувала, що окупація перешийка є незаконною та суперечить міжнародному праву, і тому завжди вимагала його беззаперечного повернення», — йдеться на сайті іспанського МЗС.

Земельні суперечки Іспанія має і з Португалією. Вони стосуються Олівенса, муніципалітету та міста, розташованого в невизначеній ділянці іспансько-португальського кордону. Де-факто населений пункт належить Іспанії, яка окупувала його 1814 року. Португальці намагалися повернути собі Олівенсу на Віденському конгресі 1815 року. Але іспанці інтерпретували текст як дорадчий та міста не повернули. Договір про дружбу і співробітництво Мадрид і Лісабон підписали 1977 року, Олівенське питання залишили замороженим.

Питання сусідки мають одна до одної й щодо безлюдних Диких островів. Вони є володінням Португалії, але Іспанія стверджує, що це скелі, а значить, згідно з міжнародними морським правом, держава над ними суверенітету не має.

Греція VS Туреччина

Проте одними з найбільш ворожих сусідів у НАТО є Греція та Туреччина. Їх і без того історично напружені відносини ускладнює нерозв’язане питання щодо суверенітету країн в акваторії Егейського моря. Там всі острови, за винятком Гьокчеади та Бозджаади, належать Греції. А втім, частина з них (а це великі острови Лесбос, Хіос, Самос та архіпелаг Додеканес. — Ред.) дуже близько розташовані до материкових кордонів Туреччини, що не дозволяє останній розширити ані морські, ані повітряні зони впливу.

Підкидає дров у вогнище і суперечка Греції, Туреччини із Кіпром. 20 липня 1974 року у відповідь на державний переворот на острові Анкара ввела туди свої війська під приводом захисту турків-кіпріотів. Окупація третини території не тільки розколола Кіпр на дві частини, а й стала постійним тригером у грецько-турецьких відносинах.

Хто вже домовився

Чи не найбільш незвичними є територіальні претензії між Данією та Канадою. Маленький безлюдний острів Ганса у протоці між Гренландією, що належить Данії, та канадським островом Елсмір спричинив те, що називають «алкогольними війнами», або війною «віскі та шнапсу».

Річ у тім, що острів Ганса розташований за 18 кілометрів як від данських, так і канадських володінь. Коли 1973 року сторони дійшли згоди про кордони, долю острова так і не визначили. Згідно з міжнародним правом, обидві країни претендували на нього справедливо, бо мають рівнозначну відстань. Але чим так цінний клаптик безлюдного суходолу, площа якого лише 1,2 км²? Його омивають води Баффінової затоки, де можуть бути поклади нафти.

Перші «зіткнення» між Данією та Канадою розпочалися 1984 року. Втім, хто саме «оголосив війну», точно невідомо. За однією з версій, на острів Ганса спочатку висадилися канадські військові. Вони встановили на ньому прапор Канади, залишили пляшку віскі та записку зі словами «Ласкаво просимо до Канади».

Данці з відповіддю не забарилися. Кілька тижнів потому на острів прибув міністр країни в справах Гренландії. Тоді прапор змінили на данський, канадський віскі — на шнапс, а в записці написали «Ласкаво просимо на данський острів». Такі обміни стали традиційними й тривали довгі роки. 2005-го сторони домовилися почати переговори та розв’язати цю суперечку. І лише 13 років потому Копенгаген та Оттава створили спільну робочу групу.

Урешті-решт угоду, яка поставила крапку у війні «віскі та шнапсу» підписали 14 червня 2022 року. Острів розділили по ущелині в його центрі. 60% території відійшло Данії, 40% — Канаді. Уже за усталеною традицією сторони обмінялися алкоголем. Поштовхом до завершення конфронтації стала повномасштабна агресія Росії проти України. Міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод заявив тоді, що «зараз це важливий сигнал, коли у світі багато воєн».

Хто може бути прикладом для України

Федеративна Республіка Німеччина в сучасному вигляді існує вже майже 34 роки. 3 жовтня 1990 до складу ФРН увійшла так звана НДР — маріонеткова Німецька Демократична Республіка, яка була під контролем СРСР. А ось членом Північноатлантичного альянсу ФРН стала задовго до цього — ще 9 травня 1955 року. І це попри те, що східнонімецькі землі були під радянською окупацією.

«У Конституції ФРН була передбачена можливість приєднання інших німецьких земель. Звісно, ніяких там натяків на використання сил НАТО для об’єднання не було. Це положення не завадило прийняти країну до Альянсу. Коли в 90-му році таке об’єднання відбулося, то з основного закону ФРН ця стаття була прибрана. Тобто на теперішній час ніяких навіть теоретичних претензій до інших країн, де, можливо, жили або живуть німці, ФРН не має», — звертає увагу професор Ужгородського національного університету та директор Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції Ігор Тодоров.

Цю історію вважають показовою та часто називають саме тим прикладом, за яким до НАТО можуть взяти Україну. Однією з останніх стала заява чеського президента Петра Павела, яка пролунала в інтерв’ю національним виданням у середині серпня. Він висловив думку, що повне відновлення Україною контролю над усією територією не є обов’язковою умовою для вступу до НАТО.

«Якщо буде демаркація, навіть якогось адміністративного кордону, то ми можемо прийняти цей адміністративний кордон як тимчасовий і прийняти Україну в НАТО на тій території, яку вона буде контролювати на той момент», — сказав тоді Павел.

Президент Чехії — далеко не перший західний посадовець, який розмірковує про ймовірність такого варіанту. Торік таку ідею озвучив колишній генсек Альянсу Андерс Фог Расмуссен. За його словами, гарантії п’ятої статті утримали б РФ від ударів по українській території під «парасолькою НАТО». А Київ завдяки такій протекції зміг би вивільнити сили для самостійного відвоювання окупованих земель.

«Для того, щоб приймати Україну до НАТО частинами чи без тимчасово окупованих територій, то для цього має бути консенсус усіх країн-членів. Я звертаю увагу, що процес прийняття рішень в НАТО відбувається шляхом консультацій», — зазначає Тодоров.

Чи можуть Україну взяти до Альянсу частинами? Уявити собі, що буде досягнутий консенсус із цього приводу, поки що нереально, — пояснює експерт. Прецедентів, щоб до НАТО взяли країну у стані війни, немає. Але є рух в правильному напрямку.

На завершення 75-го саміту НАТО у Вашингтоні ухвалили Український договір © Yves Herman / Reuters

«Якщо перечитати декларацію Вашингтонського саміту та й попередніх самітів НАТО, то вони всі, принаймні останні роки, кажуть про те, що Україна буде членом НАТО, що ніяких альтернатив немає і що безпека в Європі без України не є завершеною. Виходить так, що рішення таке прийняте консенсусом», — наголошує Тодоров.

Угорський нонсенс

На цьому тлі абсолютним нонсенсом  позиція Угорщини, — підкреслює експерт. Під час консультацій у НАТО Будапешт не каже «ні» вступу України, про що свідчать декларації блоку. Проте згодом після їх оприлюднення угорський прем’єр Орбан заявляє, що України в Альянсі не буде.

Та ще й дозволяє собі публічно гуляти у шарфі з мапою «Великої Угорщини», яка охоплювала частини сучасних територій Румунії, Сербії, Словаччини та України. Утім, такі угорські провокації жодним чином не оформлені в офіційні територіальні претензії.

«Угорщина і Україна уклали великий договір про добросусідські відносини 6 грудня 1991 року. Тобто зрозуміло, що підготовка цього договору велася ще в умовах, коли Україна не мала офіційно визнання міжнародного. (…)

У цьому договорі є унікальний запис про те, що Україна і Угорщина не мають і не будуть мати територіальних претензій одна до одної. Тобто коли цей договір проходив ратифікацію в угорському парламенті, були заперечення, що “так, ми не маємо, але ж ми не можемо казати про майбутнє, може будемо мати”. Але, тим не менш, саме з таким формулюванням договір був ратифікований», — каже історик.

Тож попри іноді провокативну поведінку угорського прем’єра, офіційних зазіхань на українські землі Будапешт не має. До того ж, як вказують основні безпекові документи держави, саме НАТО Угорщина бачить гарантом власної безпеки.

Тетяна Цуркану, опубліковано у виданні RFI

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ізраїль може відмовитися від військової допомоги США – NBC
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T04:30:54Z
Передпереговорні маневри навколо Трампа і для Трампа
GlavRed
2025-05-12T04:27:38Z
Перемовини в Стамбулі: аналітики ISW розкрили план Кремля
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T04:27:35Z
Звичайна серветка, – у Макрона відреагували на російський фейк про наркотики в потязі
24tv
2025-05-12T04:27:19Z
Новини ночі 12 травня: Зеленський чекатиме Путіна в Туреччині, США і Китай досягли угоди
Факти ICTV
2025-05-12T04:22:42Z
Трамп прийме у подарунок від Катару розкішний літак - ЗМІ
УкраинФорм
2025-05-12T04:16:27Z
Кремлівська часова петля: Путін на переговорах вимагатиме капітуляції України, – The Times
24tv
2025-05-12T04:15:35Z
Трамп анонсував різке зниження цін на ліки у США
УкраинФорм
2025-05-12T04:15:02Z
"Роками "відхаркувати": розкрито найгірший сценарій переговорів із РФ у Туреччині
GlavRed
2025-05-12T03:27:37Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Віталій Козловський гучно повернувся на сцену з новою "Піна колодою": у мережі потік жартів та мемів
Telegraf
2025-05-12T01:34:22Z
Найгарячіша ведуча прогнозу погоди показала апетитні сідниці в ледь помітному бікіні
Gazeta UA
2025-05-12T01:15:51Z
Всі, крім Х Ілона Маска: стрімінгові платформи заблокували скандальний трек Каньє Веста
Фокус
2025-05-12T00:42:39Z
У Базелі відкрили Євробачення 2025 – Ziferblat виступить 13 травня
ZN UA
2025-05-12T00:40:26Z
Мама і тато пішли у відрив: Меган Маркл показала палкі поцілунки та обійми з чоловіком
GlavRed
2025-05-11T23:27:58Z
Мамулю, не переживай, я поїв, – Зеленський зворушливо згадав маму у зверненні
24tv
2025-05-11T21:18:38Z
Ембер Герд стала мамою вдруге: у актриси народилися близнюки
Фокус
2025-05-11T20:55:47Z
Олена Мозгова замилувала фото з трьома доньками та довела до сліз публічною обіцянкою
TSN
2025-05-11T19:27:06Z
Пенсія у Львові: як українці можуть отримати більші виплати
Политека
2025-05-12T04:30:33Z
Найбільша реформа під час війни: як ЗСУ та НГУ переходять на корпуси та чи спрацює ця система
24tv
2025-05-12T04:03:13Z
Яке церковне свято у понеділок, 12 травня: чому сьогодні не можна ходити в гості до родичів
24tv
2025-05-12T04:03:01Z
Важливе нагадування для кожного: пенсіонерам поставили жорсткі умови
Знай
2025-05-12T03:30:18Z
У Чорному та Азовському морях бойові кораблі РФ відсутні
УкраинФорм
2025-05-12T03:21:55Z
Українців масово готуватимуть до спротиву ворога: запрацюють спеціальні центри
Знай
2025-05-12T03:12:43Z
Поціловані долею: астрологиня назвала п'ять знаків, які заживуть по-королівськи
Gazeta UA
2025-05-12T03:09:25Z
Щит, стріла і книга: що зображено на гербі нового Папи Римського
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T02:57:21Z
У Ватикані шанують традиції: якою буде команда нового Папи Римського
24tv
2025-05-12T02:33:16Z
На Одещині стався землетрус магнітудою 4,6 балів
Комсомольская правда
2025-05-12T03:31:32Z
На Прикарпатті судитимуть шахрайку, яка ошукала клієнтів майже на ₴50 мільйонів
Украина Криминальная
2025-05-11T23:33:08Z
Поблизу Житомира у ДТП загинули двоє людей
Украина Криминальная
2025-05-11T22:45:38Z
"Під завалами військові": у Рильську, ймовірно, уражено пункт дислокації 40-ї бригади морської піхоти РФ
Фокус
2025-05-11T21:28:57Z
Полум'я заввишки 25 метрів: у Сибіру епічно завалилась нафтова вишка
24tv
2025-05-11T19:09:32Z
Внаслідок ворожих атак по Харківщині постраждали п’ятеро мирних мешканців
Мій Харків
2025-05-11T18:51:17Z
У Росії горять сотні тисяч гектарів лісу: винною знову зробили Україну
Telegraf
2025-05-11T17:42:50Z
Бив у живіт, озираючись по сторонах: у Харкові – новий скандал за участі співробітника ТЦК
24tv
2025-05-11T17:27:44Z
На Харківщині російський дрон поцілив в автомобіль, поранене подружжя
УкраинФорм
2025-05-11T17:19:05Z
Набагато багатшим за Ілона Маска: скільки міг би мати Білл Гейтс, якби зберіг свої акції Microsoft
ZN UA
2025-05-12T04:13:51Z
Пенсія у 17 тисяч: як українцям добитися таких виплат
Знай
2025-05-12T04:12:24Z
Вода за розкладом: борги водоканалів загрожують масовими перебоями в українських містах
Хвиля
2025-05-12T03:45:08Z
Пенсійні виплати: чи можна змінити дату отримання
ZN UA
2025-05-12T03:43:46Z
Подорожчання продуктів у травні на Одещині: що рекордно виросло в ціні
Политека
2025-05-12T03:31:39Z
20 платіжок на місяць та 30% комісії: Попенко розповів, як українців змушують переплачувати за комуналку
Хвиля
2025-05-12T00:30:01Z
Неналежна якість комунальних послуг: як діяти побутовим споживачам
ZN UA
2025-05-12T00:13:47Z
Скандальний тендер із будівництва військового цвинтаря. Антимонопольний комітет виявив змову
Украина Криминальная
2025-05-11T21:09:49Z
Індія – новий хаб для техгігантів: чи здорожчає iPhone через тарифи Трампа і як відповість Китай
InternetUA
2025-05-11T19:58:29Z
З Міжнародним днем медсестри 2025: найтепліші привітання у картинках і словах
24tv
2025-05-12T03:52:07Z
Кількість звернень українців з приводу розладів ментального здоров’я зросла вдвічі
УкраинФорм
2025-05-12T03:42:44Z
Риба, яку всі ігнорують: чим форель корисніша за лосося
Gazeta UA
2025-05-12T00:00:39Z
У Солом'янському районі Києва - спалах гепатиту А
УкраинФорм
2025-05-11T22:10:55Z
Чоловік живе на одному тостовому хлібі: рідкісне захворювання не дає йому їсти інші продукти
Фокус
2025-05-11T19:21:14Z
Як сон голяка впливає на артеріальний тиск
Gazeta UA
2025-05-11T18:24:05Z
Виявили фактор у побуті, який може спричиняти безсоння подібно до кофеїну
24tv
2025-05-11T17:33:35Z
Пластик може порушувати ваш біологічний годинник
360ua.news
2025-05-11T17:28:11Z
Волосся більше випадати не буде: 5 звичок, яких треба позбутися
24tv
2025-05-11T17:12:15Z
Росіяни за добу 494 рази били по Запорізькій області, двоє поранених
УкраинФорм
2025-05-12T04:21:57Z
РФ возить школярів з окупованих територій до Курщини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T04:15:59Z
Моніторинг полів: як справитися з наслідками заморозків і підготуватися до шкідників
AgroPortal
2025-05-12T04:00:57Z
У тимчасово окупованому Лисичанську на Луганщині немає мобільного зв’язку та інтернету
УкраинФорм
2025-05-12T04:00:00Z
На фронті загинув оператор БпЛА Олексій Якубенко
24tv
2025-05-12T03:51:13Z
Нацгвардійці знищили танк росіян на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-05-12T03:39:32Z
Нічна атака "Шахедами" та вибухи в Одеській області: хронологія 1174 дня війни
24tv
2025-05-12T03:21:24Z
Карта бойових дій на 12 травня 2025 – ситуація на фронті
Факти ICTV
2025-05-12T03:04:49Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Харкові: де можна отримати продукти харчування та одяг
Политека
2025-05-12T03:00:54Z
Комфорт за розумні гроші: де знайти авто з кондиціонером до 3000 доларів
Telegraf
2025-05-12T04:09:13Z
96-річний чоловік запустив свій 440 Six Pack після 30 років простою — і все гаразд
Топ Жир
2025-05-12T01:30:09Z
Kia Tasman ще не завершена, і вже готуються серйозні оновлення
Топ Жир
2025-05-11T23:30:13Z
Яка найкраща спортивна машина з чотирициліндровим двигуном усіх часів?
Топ Жир
2025-05-11T21:45:23Z
Toyota ледь не створила пікап на базі Avalon, але відмовилася від ідеї
Топ Жир
2025-05-11T20:30:14Z
Кадилак розвіяв мрії про модель на базі Chevrolet Corvette
Топ Жир
2025-05-11T20:00:27Z
У спеку краще забрати з машини: 10 речей не варто лишати в салоні
GlavRed
2025-05-11T19:27:35Z
Ford готує нову модель позашляховика Bronco
360ua.news
2025-05-11T18:30:42Z
Цей чоловік виставив авто на аукціон без резерву і тепер шаленіє
Топ Жир
2025-05-11T17:45:51Z
Чим відрізняються левенята: відповідь потрібно дати за 15 секунд
GlavRed
2025-05-12T04:27:15Z
Адреналін і вихор драми у Раків, Скорпіонів і Козерогів: гороскоп на тиждень для чоловіків
24tv
2025-05-12T03:42:28Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 7 секунд знайти єнота
GlavRed
2025-05-12T03:27:55Z
Гороскоп за місячним календарем: що не слід робити 12 травня, щоб не втратити достаток
GlavRed
2025-05-12T03:27:41Z
Незвичайний ребус для надрозумів: знайдіть на ігровому майданчику свічку за 5 сек
GlavRed
2025-05-12T03:27:33Z
Для чого досвідчені дачники збирають шишки: про проблеми з городом можна забути
GlavRed
2025-05-12T03:27:12Z
Втрачає розсипчастість та смак: типові помилки приготування гречки, які робив гречки
24tv
2025-05-12T03:12:59Z
Левам треба брати в руки своє життя: гороскоп на 12 травня
24tv
2025-05-12T02:03:24Z
Зайва турбота чи ідеальний результат: чи потрібно обвалювати котлети у борошні
24tv
2025-05-11T20:15:32Z
Штучний інтелект не мислить – він лише вгадує
InternetUA
2025-05-12T04:01:13Z
Новий очільник NASA займатиметься відправленням людей Марс і на Місяць - The Hill
УкраинФорм
2025-05-12T02:01:50Z
Samsung завершує підтримку Galaxy A14 після Android 15
InternetUA
2025-05-12T02:01:03Z
Росомаха і Люди Ікс: що мало з'явитися у скасованій грі за Людиною-павуком
InternetUA
2025-05-12T01:01:43Z
Новий стандарт Bluetooth 6.1 покращив захист приватності та економію акумулятора
InternetUA
2025-05-12T00:03:12Z
В iOS 19 з’явиться синхронізація входу в публічні Wi-Fi
InternetUA
2025-05-11T23:01:10Z
Гуглив дурниці: чоловіка звільнили з роботи через історію в браузері
Фокус
2025-05-11T20:15:02Z
Українські розробники представили новий мобільний роботизований комплекс Змій
InternetUA
2025-05-11T19:22:52Z
Як помити мультипіч за кілька хвилин: копійчаний лайфхак
GlavRed
2025-05-11T18:27:19Z
Рафінья — про дубль Реалу: Я міг забити більше
Football.ua
2025-05-11T21:40:37Z
Слот — про свист уболівальників на адресу Трента: Вони мають право висловити свою думку
Football.ua
2025-05-11T21:16:22Z
Бетіс і Осасуна поділили очки
Football.ua
2025-05-11T20:58:50Z
Наполі втратив перемогу над Дженоа
Football.ua
2025-05-11T20:46:04Z
Мбаппе визнаний найкращим французьким гравцем року за кордоном
Football.ua
2025-05-11T20:16:39Z
"Найбільша помилка у житті": авторитетний тренер зробив прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-11T20:15:51Z
Штутгарт розгромив Аугсбург
Football.ua
2025-05-11T19:37:22Z
Художня гімнастка відмовилась від російського громадянства та представлятиме іншу збірну
24tv
2025-05-11T19:36:30Z
Карпати — Олександрія 2:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-05-11T19:22:53Z