MY.UAНовини
Територіальні суперечки в НАТО: Як інші країни подолали перешкоди і що це означає для України
Територіальні суперечки в НАТО: Як інші країни подолали перешкоди і що це означає для України

Територіальні суперечки в НАТО: Як інші країни подолали перешкоди і що це означає для України

Однією з основних причин, чому Україні відмовляють у членстві в НАТО, є її триваючий конфлікт з Росією, що є значною перешкодою. Проте територіальні суперечки можуть також ускладнити процес приєднання до Альянсу. У цьому контексті, варто поглянути на досвід країн НАТО, які мають подібні проблеми і змогли успішно інтегруватися в Альянс.

У північноатлантичній родині є не один приклад членства країни, яка ділить територію з сусідом. Чи мають країни НАТО суперечки за землі та води і чи є серед них приклад для України, — читайте в огляді RFI

Гарантувати свободу та безпеку з використанням політичних та військових засобів — основна мета найбільшого та найвідомішого військово-політичного союзу у світі. Головний принцип НАТО — система колективної безпеки: якщо один з його членів зазнає загрози ззовні, то протидіяти їй мають усі учасники організації. Саме ці прописані норми і приваблюють країни, які прагнуть долучитися до Альянсу.

Особливо актуально це для України, яка з року в рік отримує відмови в членстві. І тільки 2024-го Київ запевнили, що його шлях до НАТО є незворотним. А поки повномасштабна війна та нерозв’язані територіальні питання стають на заваді швидкому вступу в Альянс. Хоча на друге питання, напевно, країни НАТО можуть заплющити очі, бо немало з них і досі мають суперечки чи то за землю, чи то за води. А деякі із таких тривають навіть століття.

Зараз членами Північноатлантичного альянсу є 32 країни. Окрім того, 19 держав беруть участь у програмі військової співпраці з НАТО під назвою «Партнерство заради миру», ще 15 є учасниками інституціоналізованих програм діалогу. План дій щодо членства в НАТО має одна країна — Боснія і Герцеговина.

Хто і що ділить

Хорватсько-словенський спір

Неузгоджене територіальне питання не змогло стати на заваді членству в НАТО Хорватії та Словенії. Після проголошення незалежності 1991-го обидві країни, що входили до складу Югославії, не могли поділити між собою морський кордон у Піранській затоці в Адріатичному морі завдовжки два кілометри. Це ледве не зірвало вступ Хорватії до НАТО. 2009 року Загребу все ж таки вдалося долучитися до Альянсу, повноправним членом якого вже п’ять років була Словенія.

Любляна змогла стати учасницею Північноатлантичного альянсу ще 2004-го. Це була перша країна зі складу колишньої Югославії, що увійшла як до НАТО, так і до ЄС. Словенія потрапила в блок ще до того, як регіональні суперечки Західних Балкан набули геополітичного статусу.  Бо саме останнє стало перешкодою для вступу як до ЄС, так і до НАТО для інших країн півострова.

Щоб задовольнити територіальні претензії, Любляна та Загреб підписали арбітражну угоду, якою погодилися розв’язати суперечку вже в суді. 2015-го Хорватія вийшла із домовленостей, бо в колегії суддів, які мали розглядати справу, був і словенець. Хорвати сумнівалися в його неупередженості. Але 2017 року арбітражний суд поділив Піранську затоку у співвідношенні 3/4 до 1/4 на користь Словенії. Загреб заявив, що рішення не виконуватиме, а кордон не демаркований і досі.

Суперечки в Америці

Претензії одна до одної мають і засновниці НАТО. Між Канадою та США — п’ять нерозв’язаних територіальних суперечок, які, щоправда, аж ніяк не псують їхніх добросусідських відносин. Стосуються вони проток Діксон-Ентранс, Хуан-де-Фука, Північно-Західного проходу, маленького острова Мачайас-Сіл та моря Бофорта. Наприклад, Північно-Західний прохід у Канаді вважають частиною внутрішніх вод країни, у Штатах — міжнародною протокою.

Що ділить Іспанія

Іспансько-англійський конфлікт тягнеться ще з 1713 року. Тоді за Утрехтською угодою Іспанія офіційно передала півострів Гібралтар Англії. Проте в XVIII столітті іспанці кілька разів брали його в облогу, сподіваючись повернути собі.

Блокаду півострова влаштував у 1950-ті роки й іспанський диктатор Франко, який вимагав повернення Гібралтару Мадриду. Утім, два референдуми 1967 та 2002 років показали, що мешканці півострова хочуть бути підданими британської корони. І в першому, і в другому випадку за це висловилися 99% гібралтарців.

Остаточно суперечку не розв’язано й досі. Мадрид стверджує, що Британії за договором передали «лише місто і замок Гібралтар разом із його портом, оборонними спорудами та фортецями, що належать йому». Натомість перешийок, прилеглі води та повітряний простір залишилися під іспанським суверенітетом.

«Саме тому Іспанія завжди наголошувала, що окупація перешийка є незаконною та суперечить міжнародному праву, і тому завжди вимагала його беззаперечного повернення», — йдеться на сайті іспанського МЗС.

Земельні суперечки Іспанія має і з Португалією. Вони стосуються Олівенса, муніципалітету та міста, розташованого в невизначеній ділянці іспансько-португальського кордону. Де-факто населений пункт належить Іспанії, яка окупувала його 1814 року. Португальці намагалися повернути собі Олівенсу на Віденському конгресі 1815 року. Але іспанці інтерпретували текст як дорадчий та міста не повернули. Договір про дружбу і співробітництво Мадрид і Лісабон підписали 1977 року, Олівенське питання залишили замороженим.

Питання сусідки мають одна до одної й щодо безлюдних Диких островів. Вони є володінням Португалії, але Іспанія стверджує, що це скелі, а значить, згідно з міжнародними морським правом, держава над ними суверенітету не має.

Греція VS Туреччина

Проте одними з найбільш ворожих сусідів у НАТО є Греція та Туреччина. Їх і без того історично напружені відносини ускладнює нерозв’язане питання щодо суверенітету країн в акваторії Егейського моря. Там всі острови, за винятком Гьокчеади та Бозджаади, належать Греції. А втім, частина з них (а це великі острови Лесбос, Хіос, Самос та архіпелаг Додеканес. — Ред.) дуже близько розташовані до материкових кордонів Туреччини, що не дозволяє останній розширити ані морські, ані повітряні зони впливу.

Підкидає дров у вогнище і суперечка Греції, Туреччини із Кіпром. 20 липня 1974 року у відповідь на державний переворот на острові Анкара ввела туди свої війська під приводом захисту турків-кіпріотів. Окупація третини території не тільки розколола Кіпр на дві частини, а й стала постійним тригером у грецько-турецьких відносинах.

Хто вже домовився

Чи не найбільш незвичними є територіальні претензії між Данією та Канадою. Маленький безлюдний острів Ганса у протоці між Гренландією, що належить Данії, та канадським островом Елсмір спричинив те, що називають «алкогольними війнами», або війною «віскі та шнапсу».

Річ у тім, що острів Ганса розташований за 18 кілометрів як від данських, так і канадських володінь. Коли 1973 року сторони дійшли згоди про кордони, долю острова так і не визначили. Згідно з міжнародним правом, обидві країни претендували на нього справедливо, бо мають рівнозначну відстань. Але чим так цінний клаптик безлюдного суходолу, площа якого лише 1,2 км²? Його омивають води Баффінової затоки, де можуть бути поклади нафти.

Перші «зіткнення» між Данією та Канадою розпочалися 1984 року. Втім, хто саме «оголосив війну», точно невідомо. За однією з версій, на острів Ганса спочатку висадилися канадські військові. Вони встановили на ньому прапор Канади, залишили пляшку віскі та записку зі словами «Ласкаво просимо до Канади».

Данці з відповіддю не забарилися. Кілька тижнів потому на острів прибув міністр країни в справах Гренландії. Тоді прапор змінили на данський, канадський віскі — на шнапс, а в записці написали «Ласкаво просимо на данський острів». Такі обміни стали традиційними й тривали довгі роки. 2005-го сторони домовилися почати переговори та розв’язати цю суперечку. І лише 13 років потому Копенгаген та Оттава створили спільну робочу групу.

Урешті-решт угоду, яка поставила крапку у війні «віскі та шнапсу» підписали 14 червня 2022 року. Острів розділили по ущелині в його центрі. 60% території відійшло Данії, 40% — Канаді. Уже за усталеною традицією сторони обмінялися алкоголем. Поштовхом до завершення конфронтації стала повномасштабна агресія Росії проти України. Міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод заявив тоді, що «зараз це важливий сигнал, коли у світі багато воєн».

Хто може бути прикладом для України

Федеративна Республіка Німеччина в сучасному вигляді існує вже майже 34 роки. 3 жовтня 1990 до складу ФРН увійшла так звана НДР — маріонеткова Німецька Демократична Республіка, яка була під контролем СРСР. А ось членом Північноатлантичного альянсу ФРН стала задовго до цього — ще 9 травня 1955 року. І це попри те, що східнонімецькі землі були під радянською окупацією.

«У Конституції ФРН була передбачена можливість приєднання інших німецьких земель. Звісно, ніяких там натяків на використання сил НАТО для об’єднання не було. Це положення не завадило прийняти країну до Альянсу. Коли в 90-му році таке об’єднання відбулося, то з основного закону ФРН ця стаття була прибрана. Тобто на теперішній час ніяких навіть теоретичних претензій до інших країн, де, можливо, жили або живуть німці, ФРН не має», — звертає увагу професор Ужгородського національного університету та директор Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції Ігор Тодоров.

Цю історію вважають показовою та часто називають саме тим прикладом, за яким до НАТО можуть взяти Україну. Однією з останніх стала заява чеського президента Петра Павела, яка пролунала в інтерв’ю національним виданням у середині серпня. Він висловив думку, що повне відновлення Україною контролю над усією територією не є обов’язковою умовою для вступу до НАТО.

«Якщо буде демаркація, навіть якогось адміністративного кордону, то ми можемо прийняти цей адміністративний кордон як тимчасовий і прийняти Україну в НАТО на тій території, яку вона буде контролювати на той момент», — сказав тоді Павел.

Президент Чехії — далеко не перший західний посадовець, який розмірковує про ймовірність такого варіанту. Торік таку ідею озвучив колишній генсек Альянсу Андерс Фог Расмуссен. За його словами, гарантії п’ятої статті утримали б РФ від ударів по українській території під «парасолькою НАТО». А Київ завдяки такій протекції зміг би вивільнити сили для самостійного відвоювання окупованих земель.

«Для того, щоб приймати Україну до НАТО частинами чи без тимчасово окупованих територій, то для цього має бути консенсус усіх країн-членів. Я звертаю увагу, що процес прийняття рішень в НАТО відбувається шляхом консультацій», — зазначає Тодоров.

Чи можуть Україну взяти до Альянсу частинами? Уявити собі, що буде досягнутий консенсус із цього приводу, поки що нереально, — пояснює експерт. Прецедентів, щоб до НАТО взяли країну у стані війни, немає. Але є рух в правильному напрямку.

На завершення 75-го саміту НАТО у Вашингтоні ухвалили Український договір © Yves Herman / Reuters

«Якщо перечитати декларацію Вашингтонського саміту та й попередніх самітів НАТО, то вони всі, принаймні останні роки, кажуть про те, що Україна буде членом НАТО, що ніяких альтернатив немає і що безпека в Європі без України не є завершеною. Виходить так, що рішення таке прийняте консенсусом», — наголошує Тодоров.

Угорський нонсенс

На цьому тлі абсолютним нонсенсом  позиція Угорщини, — підкреслює експерт. Під час консультацій у НАТО Будапешт не каже «ні» вступу України, про що свідчать декларації блоку. Проте згодом після їх оприлюднення угорський прем’єр Орбан заявляє, що України в Альянсі не буде.

Та ще й дозволяє собі публічно гуляти у шарфі з мапою «Великої Угорщини», яка охоплювала частини сучасних територій Румунії, Сербії, Словаччини та України. Утім, такі угорські провокації жодним чином не оформлені в офіційні територіальні претензії.

«Угорщина і Україна уклали великий договір про добросусідські відносини 6 грудня 1991 року. Тобто зрозуміло, що підготовка цього договору велася ще в умовах, коли Україна не мала офіційно визнання міжнародного. (…)

У цьому договорі є унікальний запис про те, що Україна і Угорщина не мають і не будуть мати територіальних претензій одна до одної. Тобто коли цей договір проходив ратифікацію в угорському парламенті, були заперечення, що “так, ми не маємо, але ж ми не можемо казати про майбутнє, може будемо мати”. Але, тим не менш, саме з таким формулюванням договір був ратифікований», — каже історик.

Тож попри іноді провокативну поведінку угорського прем’єра, офіційних зазіхань на українські землі Будапешт не має. До того ж, як вказують основні безпекові документи держави, саме НАТО Угорщина бачить гарантом власної безпеки.

Тетяна Цуркану, опубліковано у виданні RFI

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Відбудова України - 2024
УкраинФорм
2024-11-26T12:03:55Z
Росіяни влучили у енергооб'єкт, що забезпечував електроенергією чи не всю Тернопільщину
24tv
2024-11-26T12:00:18Z
Дрони знищили об'єкт енергетики: Тернопіль залишився без світла
TSN
2024-11-26T11:57:52Z
Путін взявся за небезпечне місто: де РФ намагається перерізати постачання ЗСУ
GlavRed
2024-11-26T11:57:02Z
Захопити будь-якою ціною: росіяни рвуться до околиць Курахового, - речник ЗСУ
GlavRed
2024-11-26T11:51:02Z
Політвʼязень Сейдалієв у російській вʼязниці втратив половину ваги - рідні
УкраинФорм
2024-11-26T11:45:37Z
Руйнування садиби Зеленських у Києві: Верховний Суд дав оцінку діям забудовника
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T11:45:02Z
Безпілотники атакували енергетиків на Дніпропетровщині
24tv
2024-11-26T11:40:30Z
У Києві та інших областях змінено час відключень світла: нові графіки на 26 листопада
TSN
2024-11-26T11:39:17Z
Портрет Медведчука з бурштину пішов з молотка за 6009 грн
Комсомольская правда
2024-11-26T12:03:58Z
У Росії суд заарештував громадянина Британії, затриманого у Курській області
УкраинФорм
2024-11-26T12:03:37Z
Умєров відвідає Південну Корею з проханням про постачання зброї Україні, – ЗМІ
24tv
2024-11-26T12:03:17Z
Європа готується до більшої підтримки України на тлі можливої зміни політики США
360ua.news
2024-11-26T12:03:17Z
Ядерні погрози Путіна не надто переконливі — ЗМІ
Хвиля
2024-11-26T12:00:13Z
"Томагавки" для України: НАТО закликало передати Україні ракети дальностю понад 5000 кілометрів
24tv
2024-11-26T11:57:54Z
Французькі фермери поновили протести
iPress
2024-11-26T11:57:54Z
Європа надає фінансування Україні для виробництва зброї через обмеження власних потужностей — WSJ
ZN UA
2024-11-26T11:57:48Z
Вступ до ЄС є головною гарантією, яку ми можемо запропонувати Україні - єврокомісар
УкраинФорм
2024-11-26T11:57:39Z
Цифровий художник відтворив обличчя бабусі Тутанхамона
InternetUA
2024-11-26T12:04:37Z
У Львові відбудеться презентація 40-ого числа часопису “Наша спадщина”
Форпост
2024-11-26T11:57:22Z
77-річний Елтон Джон шокував втратою зору: "Не можу нічого читати, дивитися"
TSN
2024-11-26T11:51:45Z
"Любов допомагає розквітати": Ірина Горова розповіла, хто впливає на Надю Дорофєєву
GlavRed
2024-11-26T11:51:00Z
Серіал «Сто років самотності» стартує на Netflix 11 грудня
Детектор М
2024-11-26T11:37:40Z
П’ятий сезон «Хлопців» / The Boys теж «покусав» російський супергерой — Ерік Еріпке відкрив назву першого епізоду
ITC
2024-11-26T11:37:07Z
У РФ "наїхали" на онука Алли Пугачової - що він витворив
GlavRed
2024-11-26T11:27:58Z
Відомий актор зізнався, що має бронь від мобілізації та чи піде служити в разі отримання повістки
TSN
2024-11-26T11:09:41Z
Елтон Джон поскаржився на проблеми зі здоров'ям: що сталося з музикантом
24tv
2024-11-26T10:54:38Z
Кров довгожителів демонструє кардинальні відмінності
Portaltele
2024-11-26T11:57:27Z
Вчені розгадали таємницю «егоїстичної» B-хромосоми
Portaltele
2024-11-26T11:57:10Z
Як найкраще готувати яйця, щоб вони були не лише смачними, а й корисними
TSN
2024-11-26T11:09:01Z
Через 10 років може зупинитись трансплантація, а пневмонія стане невиліковною: медики попередили українців
TSN
2024-11-26T10:39:58Z
Нарешті однозначна відповідь: чи потрібно мити фарш
24tv
2024-11-26T10:39:34Z
Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку
24tv
2024-11-26T09:15:22Z
Експерти назвали найкорисніший і найпоживніший вид сала
TSN
2024-11-26T09:09:47Z
Як часто насправді потрібно змінювати постільну білизну: відповідь вразить
24tv
2024-11-26T08:54:52Z
У вітамінах для вагітних знайшли небезпечні речовини та майже повну невідповідність до складу
24tv
2024-11-26T08:39:32Z
Остаточно та не підлягає оскарженню: Верховний Суд не повернув Приватбанк Коломойському
ZN UA
2024-11-26T12:00:48Z
Третину молока Люстдорф отримує від Астарти
AgroPortal
2024-11-26T12:00:46Z
Укренерго не встигло завершити укриття об’єкта, по якому Росія вдарила на Тернопільщині, – ОВА
24tv
2024-11-26T12:00:31Z
Перерахунок комуналки: які документи потрібні українцям для отримання компенсації
24tv
2024-11-26T12:00:12Z
Яка середня зарплата для розрахунку пенсій
24tv
2024-11-26T11:54:24Z
Ціни на каву вперше за 27 років побили рекорд: експерти пояснили причини здорожчання
Фокус
2024-11-26T11:45:44Z
Вступ України до ЄС дасть європейській металургії безпеку від росіян – Метінвест
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T11:42:59Z
Не зволікайте: чому субсидію потрібно оформити до 1 грудня
24tv
2024-11-26T11:42:41Z
Садівники закликають додати доробку продукції до програми держгрантів
AgroPortal
2024-11-26T11:30:33Z
Батько Неймара: Мій син завжди повертається кращим, ніж був
Football.ua
2024-11-26T12:00:30Z
Ліверпуль – Реал: де та коли дивитися битву грандів у Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-26T11:36:57Z
Куди перейде Забарний?
Football.ua
2024-11-26T11:01:47Z
Вікаріо переніс операцію після перелому ноги
Football.ua
2024-11-26T11:00:11Z
Тоттенгем спробує підписати нового воротаря в січні
Football.ua
2024-11-26T10:52:13Z
Збірна України зазнала четвертої поразки у кваліфікації Євробаскету 2025
360ua.news
2024-11-26T10:33:12Z
В Англії голкіпер забив дикий автогол, після якого сам не зміг стримати сміх: відео фейлу
24tv
2024-11-26T10:30:32Z
Голанн висловився щодо впливу Мбаппе на ПСЖ
360ua.news
2024-11-26T09:51:02Z
AUTOCENTRE Grand Prix – етап ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ в Австралії
AutoCentre
2024-11-26T09:36:23Z
Приватна компанія поставить для ЗСУ 200 бронемашин за державні гарантії
AutoCentre
2024-11-26T12:04:26Z
«Шансів на успіх не було»: Маск розкритикував винищувачі F-35
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T12:04:09Z
ФРН посилить ППО України: ЗСУ отримають дві системи IRIS-T
GlavRed
2024-11-26T12:03:13Z
У Міносвіти назвали кількість студентів-чоловіків віком 30+, яких відрахували із вишів
Фокус
2024-11-26T12:00:53Z
Є причини: радник мера Маріуполя сказав, скільки реально людей повернулось в окуповане місто
24tv
2024-11-26T11:54:42Z
Помер найстаріший чоловік планети: скільки було років рекордсмену, його біографія та фото
TSN
2024-11-26T11:54:38Z
У Житомирі презентували естонську освітню програму для місцевого самоврядування
УкраинФорм
2024-11-26T11:54:20Z
Хто з українців може отримати майже 11 тис. грн допомоги: в уряді повідомили
TSN
2024-11-26T11:51:05Z
Мисливиця за скарбами знайшла в річці вікторіанську "капсулу часу"
TSN
2024-11-26T11:51:01Z
Підроблений румунський паспорт за 250 євро – учасник схеми допомагав ухилянтам незаконно перетнути кордон
Украина Криминальная
2024-11-26T12:00:04Z
Повстання машин: в Індії навігатор Google Maps убив трьох людей. Що сталося
Фокус
2024-11-26T11:51:17Z
На Чернігівщині викрили організатора нелегальної переправи ухилянтів через кордон
TSN
2024-11-26T11:51:09Z
У Бучі відновили пошкоджений росіянами пʼятиповерховий будинок
УкраинФорм
2024-11-26T11:45:41Z
Зловмисник встановив «розтяжку» з гранатою Ф-1 в орендованій квартирі, щоб підірвати поліцейських
Украина Криминальная
2024-11-26T11:22:17Z
ВАКС залишив у силі вирок екскерівнику Слідчого управління Генпрокуратури Щербині
УкраинФорм
2024-11-26T11:21:56Z
У Сумах після вибухів зайнялася багатоповерхівка - ЗМІ
TSN
2024-11-26T11:21:45Z
Відбудова Київщини. В Бучі завершили відновлення ще однієї багатоповерхівки
Khreschatyk
2024-11-26T11:18:19Z
У Литві поділились новими деталями розслідування катастрофи вантажного літака DHL
Европейская правда
2024-11-26T11:10:15Z
Чому варто купити пиво Stella Artois: традиції та смак
iPress
2024-11-26T11:57:27Z
Як прочистити зливний отвір у холодильнику - патьоків більше не буде
GlavRed
2024-11-26T11:57:21Z
Чи справді потрібно мити рис перед варінням: не всі знають правду
24tv
2024-11-26T11:54:46Z
Де найкраще в світі святкувати Різдво: повний список найкомфортніших міст для подорожі
Фокус
2024-11-26T11:45:18Z
Як створити власноруч 3D стіни: новий тренд з TikTok, що підкорив дизайнерів
24tv
2024-11-26T11:30:12Z
Як приготувати новорічну закуску у формі ялинки: простий рецепт, який оцінять ваші гості
24tv
2024-11-26T11:24:52Z
Іржа на плитці зникне назавжди: 5 елементарних способів її знищити
24tv
2024-11-26T10:45:25Z
Не впізнаєте себе: кольори волосся, які омолоджують жінок після 50 років
24tv
2024-11-26T10:39:04Z
П'ять хвилин — і скляна кришка засяє кришталевою чистотою: проста хитрість від масного нальоту
TSN
2024-11-26T10:39:04Z
Фізики пояснили дивний сигнал, який приходить на Землю з відстані 6200 св. років
Фокус
2024-11-26T11:51:56Z
Butter Bot з "Ріка та Морті" ожив: тепер він не тільки знайшов сенс життя, а вчить, розважає та досліджує світ з ШІ
Знай
2024-11-26T11:51:36Z
Українська компанія створила будинок на колесах із пластикових пляшок: результат вражає
24tv
2024-11-26T11:51:03Z
Apple відклала впровадження нових функцій до iOS 19
InternetUA
2024-11-26T11:48:28Z
У Землю врізалися найпотужніші космічні промені в історії: їхнє джерело розташоване десь поруч
Фокус
2024-11-26T11:37:04Z
Штучний інтелект зламав криптовалютний гаманець криптотрейдера
InternetUA
2024-11-26T11:31:28Z
Не напружуйтесь зайвий раз: як покращити видимість тексту на телефоні
InternetUA
2024-11-26T11:16:08Z
Як космічні польоти впливають на мозок астронавтів: висновки з дослідження NASA
24tv
2024-11-26T11:06:36Z
Чому розробники обирають WordPress для створення сайтів
Детектор М
2024-11-26T11:03:36Z
Квадроцикл CFORCE 450L EPS від CFMOTO – ідеальний вибір для екстремального катання
AutoCentre
2024-11-26T11:37:21Z
У Києві відбулись два етапи тестів “Авто року 2025”: які машини змагались
AutoGeek
2024-11-26T11:31:10Z
367 к.с. та стильний дизайн: Audi презентувала оновлені Q5 та SQ5 Sportback
AutoCentre
2024-11-26T11:06:53Z
Представлений Peugeot 2008 2025
Portaltele
2024-11-26T10:55:48Z
У яких регіонах України найдешевші авто з пробігом — дослідження
Фокус
2024-11-26T10:36:50Z
Віком до 13 років: названо найнадійніші та ненадійніші автомобілі
ЗаРулем
2024-11-26T10:15:06Z
Cadillac візьме участь у чемпіонаті Формули 1 сезону 2026
AutoCentre
2024-11-26T10:07:39Z
Компроміс знайдено: Євросоюз готовий скасувати ввізні мита для китайських електромобілів
AutoGeek
2024-11-26T10:06:05Z
Еталон надійності: Mercedes-Benz W124 відзначає 40-річчя
Фокус
2024-11-26T09:42:53Z