MY.UAНовини
Викиди центрів обробки даних на 662% вищі, ніж заявляють ІТ гіганти
Викиди центрів обробки даних на 662% вищі, ніж заявляють ІТ гіганти

Викиди центрів обробки даних на 662% вищі, ніж заявляють ІТ гіганти

Сьогодні компанія ig tech висунула серйозні заяви щодо викидів парникових газів . Але оскільки розвиток штучного інтелекту створює все більші потреби в енергії, промисловості стає все складніше приховувати справжню вартість центрів обробки даних, які забезпечують технологічну революцію.

Згідно з аналізом Guardian, з 2020 по 2022 рік реальні викиди від «власних» або корпоративних центрів обробки даних Google , Microsoft , Meta та Apple , ймовірно, приблизно на 662% – або в 7,62 рази – перевищують офіційні повідомлення.

Amazon є найбільшим викидом серед п’ятірки великих технологічних компаній на милю – викиди другого за величиною викидів, Apple, становили менше половини викидів Amazon у 2022 році. Однак Amazon не враховується у наведених вище розрахунках через різний бізнес. модель ускладнює виділення конкретних даних про викиди компанії в центрі обробки даних.

Оскільки потреба в енергії для цих центрів обробки даних зростає , багато хто хвилюється, що викиди вуглецю теж зростуть. Міжнародне енергетичне агентство заявило, що у 2022 році на центри обробки даних уже припадало від 1% до 1,5% світового споживання електроенергії – і це було ще до того, як почався бум ШІ із запуском ChatGPT наприкінці того ж року.

Штучний інтелект споживає набагато більше енергії в центрах обробки даних, ніж типові хмарні програми. За даними Goldman Sachs , для обробки запиту ChatGPT потрібно майже в 10 разів більше електроенергії, ніж для пошуку в Google, а до 2030 року попит на електроенергію центрів обробки даних зросте на 160%. Дослідження конкурента Goldman Morgan Stanley дійшли подібних висновків, прогнозуючи викиди центрів обробки даних. до 2030 року в усьому світі накопичити до 2,5 мільярдів метричних тонн еквіваленту CO2 .

Тим часом усі п’ять технологічних компаній заявили про вуглецевий нейтралітет, хоча минулого року Google відмовився від цього, оскільки посилив свої стандарти обліку вуглецю. Amazon є останньою компанією, яка це зробила, стверджуючи в липні, що вона досягла своєї мети на сім років раніше і що вона скоротила валові викиди на 3% .

«Все залежить від креативного бухгалтерського обліку», — пояснив представник Amazon Employees for Climate Justice, правозахисної групи, що складається з нинішніх співробітників Amazon, які незадоволені діями свого роботодавця щодо клімату. «Amazon – незважаючи на весь піар і пропаганду, яку ви бачите про їхні сонячні ферми, про їхні електричні фургони – розширює використання викопного палива, чи то в центрах обробки даних, чи то в дизельних вантажівках».

Помилкова метрика

Найважливішими інструментами в цьому «креативному обліку», коли йдеться про центри обробки даних, є сертифікати відновлюваної енергії, або Recs. Це сертифікати, які компанія купує, щоб підтвердити, що вона купує електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії, щоб відповідати частині свого споживання електроенергії – однак заковика полягає в тому, що відновлювана енергія, про яку йдеться, не обов’язково споживається підприємствами компанії. Швидше, місце виробництва може бути де завгодно, від одного міста до океану.

Recs використовуються для розрахунку «ринкових» викидів або офіційних цифр викидів, які використовуються фірмами. Якщо Recs і offsets виключити з рівняння, ми отримаємо «викиди на основі місцезнаходження» — фактичні викиди, що утворюються в області, де обробляються дані.

Тенденція щодо цих викидів викликає занепокоєння. Якби ці п’ять компаній були однією країною, сума їхніх «локаційних» викидів у 2022 році поставила б їх на 33-е місце в країні з найбільшим викидом, після Філіппін і вище Алжиру.

Багато експертів галузі центрів обробки даних також визнають, що показники, засновані на місцезнаходженнях, є більш чесними, ніж офіційні ринкові цифри.

«[Облік] на основі місцезнаходження дає точне уявлення про викиди, пов’язані з енергією, яка фактично споживається для роботи центру обробки даних. І Uptime вважає, що це правильний показник», — сказав Джей Дітріх, директор із досліджень сталого розвитку Uptime Institute , провідної консультативної та дослідницької організації центрів обробки даних.

Незважаючи на це, Протокол парникових газів (GHG), орган з нагляду за обліком вуглецю, дозволяє використовувати Recs в офіційній звітності, хоча ступінь їх дозволу залишається суперечливим між технологічними компаніями, що призвело до лобістської боротьби за правило Протоколу GHG- процес створення між двома фракціями.

З одного боку – партнерство Emissions First Partnership, яке очолюють Amazon і Meta . Це спрямовано на те, щоб Recs залишалися в обліковому процесі незалежно від їхнього географічного походження. На практиці це лише трохи вільніше тлумачення того, що вже дозволяє Протокол про парникові гази.

Протилежна фракція, яку очолюють Google і Microsoft, стверджує, що для центрів обробки даних необхідно порівнювати виробництво відновлюваних джерел енергії та енергоспоживання на основі часу та місця розташування. Google називає це своєю ціллю 24/7, або метою, щоб усі її об’єкти працювали на відновлюваній енергії 24 години на добу, сім днів на тиждень до 2030 року. Microsoft називає це своєю ціллю 100/100/0, або метою мати усі його об’єкти працюють на 100% безвуглецевій енергії 100% часу, здійснюючи нульову закупівлю вуглецевої енергії до 2030 року.

Google уже припинив використання Rec, а Microsoft прагне зробити те ж саме з низькоякісними «відокремленими» (не залежними від місця розташування) Recs до 2030 року.

Вчені та лідери індустрії управління викидом вуглецю також виступають проти вседозволеності Протоколу про викиди парникових газів у Recs. У відкритому листі від 2015 року понад 50 таких осіб стверджували, що «основним принципом обліку викидів парникових газів має бути те, що жодна компанія не має права звітувати про скорочення свого викиду парникових газів за дії, які не призводять до зміни загальних викидів парникових газів. І все ж це саме те, що може статися за вказівок щодо контрактного/основаного на Rec методу звітності».

До честі GHG Protocol, організація дійсно просить компанії повідомляти цифри, засновані на місцезнаходженнях, поряд з їхніми цифрами, заснованими на Rec. Незважаючи на це, жодна компанія не включає як локаційні, так і ринкові показники для всіх трьох підкатегорій викидів у основні частини своїх щорічних екологічних звітів.

Насправді дані на основі місцезнаходження безпосередньо повідомляються (тобто не приховані в заявах про гарантії третьої сторони чи у виносках) лише двома компаніями – Google і Meta. І ці дві фірми включають ці цифри лише для одного підтипу викидів: обсяг 2, або непрямі викиди, які компанії викликають, купуючи енергію від комунальних підприємств і великих генераторів.

Власні центри обробки даних

Сфера 2 — це категорія, яка включає більшість викидів, які виникають від роботи внутрішнього центру обробки даних, оскільки це стосується викидів, пов’язаних із закупленою енергією — головним чином електроенергією.

Центри обробки даних також мають становити більшість загальних викидів обсягу 2 для кожної компанії, крім Amazon, враховуючи, що інші джерела викидів обсягу 2 для цих компаній походять від електроенергії, яка споживається офісами та торговельними приміщеннями компаній – підприємствами, які відносно невеликі та не містить вуглецю. У Amazon є ще одна вуглецево-інтенсивна бізнес-вертикаль, яку потрібно враховувати у сфері викидів 2: її склади та логістика електронної комерції.

Для компаній, які надають дані про центри обробки даних – Meta та Microsoft – це справедливо: центри обробки даних склали 100% ринкових (офіційних) викидів Meta 2 і 97,4% викидів на основі місцезнаходження. Для Microsoft ці цифри склали 97,4% і 95,6% відповідно.

Величезна різниця між показниками викидів за місцем розташування та офіційними показниками обсягу 2 показує, наскільки центри обробки даних насправді є інтенсивними викидами вуглецю та наскільки оманливими можуть бути офіційні показники викидів компаній. Meta, наприклад, повідомляє про свої офіційні викиди Scope 2 за 2022 рік як 273 метричні тонни CO 2 еквіваленту – все це відноситься до центрів обробки даних. Згідно з системою обліку на основі місцезнаходження, це число стрибає до понад 3,8 млн метричних тонн CO 2 еквіваленту лише для центрів обробки даних – збільшення більш ніж у 19 000 разів.

Подібний результат можна побачити з Microsoft. Фірма повідомила про свої офіційні викиди, пов’язані з дата-центром, за 2022 рік у розмірі 280 782 метричних тонн еквівалента CO2 . Відповідно до методу обліку на основі місцеположення, це число підскочить до 6,1 мільйона метричних тонн CO 2 еквівалента. Це майже у 22 рази більше.

Незважаючи на те, що розрив у звітності Meta є кричущим, викиди на основі місцезнаходження обох компаній вищі, тому що вони занижують викиди спеціально для своїх центрів обробки даних, причому 97,4% розриву між даними Meta на основі місцезнаходження та офіційним показником 2 у 2022 році пов’язані з центрами обробки даних. викидів і 95,55% від Microsoft.

Конкретні дані про викиди, пов’язані з центром обробки даних, недоступні для решти компаній. Однак, враховуючи те, що Google і Apple мають аналогічні бізнес-моделі Scope 2, що й Meta та Microsoft, цілком імовірно, що множник того, наскільки вищі викиди в центрі обробки даних на основі місцезнаходження, буде подібним до множника того, наскільки вище їхнє загальне місцезнаходження- на основі обсягу 2 є викиди.

Загалом сума викидів за місцезнаходженням у цій категорії між 2020 і 2022 роками була принаймні на 275% вищою (або в 3,75 рази), ніж сума їх офіційних цифр. Amazon не надала Guardian цифри за 2020 і 2021 роки, тому для цього розрахунку використовувалися її офіційні (ймовірно, набагато нижчі) цифри.

Сторонні центри обробки даних

Великі технологічні компанії також орендують значну частину потужностей своїх центрів обробки даних у сторонніх операторів центрів обробки даних (або центрів обробки даних «colocation»). За даними Synergy Research Group , у 2022 році великі технологічні компанії (або «гіпермасштабувальники») становили 37% світової потужності центрів обробки даних, причому половина цієї потужності надходила через сторонні контракти. Хоча ця група включає інші компанії, крім Google, Amazon, Meta, Microsoft і Apple, вона дає уявлення про масштаби діяльності цих компаній зі сторонніми центрами обробки даних.

Ці викиди теоретично повинні підпадати під сферу дії 3, усі викиди, за які несе відповідальність фірма, які не можна віднести до палива чи електроенергії, які вона споживає.

Коли мова заходить про діяльність великої технологічної фірми, це інкапсулює все: від виробничих процесів апаратного забезпечення, яке вона продає (наприклад, iPhone або Kindle), до викидів від автомобілів співробітників під час їх поїздок до офісу.

Що стосується центрів обробки даних, то викиди третьої категорії включають викиди вуглецю під час будівництва внутрішніх центрів обробки даних, а також викиди вуглецю під час виробничого процесу обладнання, що використовується в цих внутрішніх центрах обробки даних. Він також може включати ці викиди, а також викиди, пов’язані з електроенергією сторонніх центрів обробки даних, з якими співпрацюють.

Однак майже неможливо довести, чи повністю ці викиди включені у звіти. «Викиди Scope 3 є надзвичайно невизначеними», — сказав Дітріх. «У цій сфері безлад лише з точки зору бухгалтерського обліку».

За словами Дітріха, деякі сторонні оператори центрів обробки даних поміщають свої викиди, пов’язані з енергією, у власну сферу дії 2, тому ті, хто орендує у них, можуть помістити ці викиди в сферу дії 3. Інші сторонні оператори центрів обробки даних відносять пов’язані з енергією викиди в свою область 3 викиди, очікуючи, що їхні орендарі звітуватимуть про ці викиди у власну область 2 звітності.

Крім того, усі компанії використовують ринкові показники для цих чисел обсягу 3, що означає, що викиди сторонніх центрів обробки даних також занижені в офіційних цифрах.

З фірм, які повідомляють про свої викиди на основі місцезнаходження 3 у примітках, лише Apple має великий розрив між офіційним показником 3 і 3 показником на основі місцезнаходження, починаючи з 2022 року.

Цю прогалину в основному можна пояснити обліком викидів центрів обробки даних. Єдиною зміною в методології Apple обсягу 3 у 2022 році було включення «роботи з дому, сторонніх хмарних сервісів, втрат при передачі та розподілі електроенергії та впливу палива обсягу 1». Оскільки фірма вказала сторонні хмарні сервіси як такі, що мають нульові викиди в офіційній звітності Scope 3, це означає, що всі викиди, пов’язані з цими сторонніми службами, відображатимуться лише у викидах на основі локації Scope 3 з 2022 року.

2025 і далі

Незважаючи на те, що великі технології приховують ці викиди, вони мають зростати. Згідно з даними Науково-дослідного інституту електроенергії, до 2030 року попит на електроенергію центрів обробки даних подвоїться через додаткове навантаження, яке створює штучний інтелект .

І Google, і Microsoft звинуватили штучний інтелект у нещодавньому зростанні ринкових викидів.

«Відносний внесок обчислювальних навантажень штучного інтелекту в центри обробки даних Google, як я розумів, коли пішов [у 2022 році], був відносно скромним», — сказав Кріс Тейлор, нинішній генеральний директор компанії Gridstor, що займається зберіганням даних, і колишній керівник відділу енергетики центрів обробки даних Google. блок стратегії. «Два роки тому [ШІ] не був головним, про що ми хвилювалися, принаймні в енергетичній команді».

Тейлор пояснив, що зростання центрів обробки даних, яке він спостерігав під час роботи в Google, здебільшого пояснюється зростанням Google Cloud, оскільки більшість підприємств переміщували свої ІТ-завдання на хмарні сервери фірми.

Невідомо, чи зможуть сучасні електромережі витримати зростаючі потреби штучного інтелекту в енергії. Один із лідерів галузі – Марк Ганзі, генеральний директор DigitalBridge, приватної інвестиційної компанії, яка володіє двома найбільшими у світі сторонніми операторами центрів обробки даних – зайшов настільки далеко, що заявив, що сектор центрів обробки даних може вичерпатися протягом наступного року. два роки .

І оскільки відставання від з’єднань між мережами продовжують накопичуватися в усьому світі , навіть для компаній із найдобрішими намірами може бути майже неможливо вчасно запустити нові потужності для виробництва відновлюваної енергії, щоб задовольнити цей попит.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Україна та Чехія будуть спільно оцифровувати пам'ятки культури
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:54:04Z
У тяжкохворого Брюса Вілліса серйозно погіршився стан: "Сім'я хвилюється, чи доживе він до 70-річчя"
TSN
2024-09-19T18:27:56Z
PlayStation випустить PS5 Pro в ретро-стилі до свого 30-річчя
ITC
2024-09-19T18:13:02Z
Розкриваємо секрет: навіщо на джинсах маленька кишенька
24tv
2024-09-19T17:57:44Z
Ці 5 фільмів занурять вас в осінню атмосферу: їх потрібно переглянути у вересні
24tv
2024-09-19T17:57:15Z
Актор Ярослав Шахторін розповів, як ледь не потонув на зніманнях, як сам виконує трюки і про курйози
TSN
2024-09-19T17:37:18Z
Більше не в моді: ці речі треба викинути зі свого гардеробу, вони вже давно в антитрендах
TSN
2024-09-19T17:37:10Z
США обговорюють із партнерами можливість застосування західної зброї по Росії - Держдеп
УкраинФорм
2024-09-19T18:57:17Z
Столтенберг: Чим більше зброї дамо Україні, тим швидше настане мир
Европейская правда
2024-09-19T18:57:04Z
Зеленський прокоментував бомбардування РФ пансіонату для літніх людей у Сумах
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:51:30Z
Іспанія засудила підрив пейджерів "Хезболли" в Лівані як порушення міжнародного права
Европейская правда
2024-09-19T18:51:20Z
У США колишні співробітники Трампа просувають сайт, який поширює дезінформацію про Україну - The Guardian
УкраинФорм
2024-09-19T18:50:13Z
У ЄС підтвердили можливе призупинення безвізу для Грузії через відкат від демократії
Европейская правда
2024-09-19T18:48:18Z
Ізраїльські літаки над Бейрутом потрапили в прямий ефір CNN: разючі кадри
24tv
2024-09-19T18:45:18Z
ЦАХАЛ розкрив деталі ударів по «Хезболлі»
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:45:02Z
Німеччина дає нову зброю, план ЄС для енергетики України, Трамп чекає Зеленського: новини дня
Европейская правда
2024-09-19T18:42:45Z
«Інфраструктура і діаспора»: в «Динамо» розповіли, чому для єврокубків обрали стадіон в Гамбурзі
TSN
2024-09-19T18:33:27Z
Збірна України піднялася на 24-те місце в рейтингу ФІФА
360ua.news
2024-09-19T18:21:12Z
Пономарьов: Наразі я задоволений тим, як виглядав Рух на старті сезону
Football.ua
2024-09-19T18:18:51Z
Футзал. Чемпіонат світу-2024: Португалія, Франція, Марокко та Іран достроково вийшли в плей-оф
Football.ua
2024-09-19T18:13:43Z
Евертон не планує звільняти Дайча
Football.ua
2024-09-19T18:09:17Z
Одеські спортсмени показали блискучі результати на Чемпіонаті світу з тайського боксу
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T17:51:18Z
Визначилася половина учасників 1/8 фіналу ЧС-2024 з футзалу
УкраинФорм
2024-09-19T17:37:31Z
Бундесліга: розклад і результати матчів 4-го туру чемпіонату Німеччини з футболу, турнірна таблиця
TSN
2024-09-19T17:36:32Z
Дібала про відставку де Россі: Футбол часто несправедливий
Football.ua
2024-09-19T17:30:00Z
Солодкий і дуже легкий: рецепт чизкейку "Рафаелло" з печивом та шоколадом
Политека
2024-09-19T18:49:39Z
Як прибрати холостяцький барліг за лічені хвилини: 8 кроків до затишного побачення
24tv
2024-09-19T18:45:11Z
Вас чекає захоплюючий процес: як виростити вдома мандарин з кісточки
24tv
2024-09-19T18:18:34Z
Кому зі знаків зодіаку 20 вересня усміхнеться вдача
24tv
2024-09-19T18:03:22Z
Легендарна класика: швидкий рецепт котлет по-київськи без труднощів
Политека
2024-09-19T17:48:11Z
Геніальні ідеї у вашу скарбничку: топ-3 маринади для курки від Ектора
24tv
2024-09-19T17:30:30Z
Чому на стінах з'являється пліснява: 4 найкращі способи, як позбутися від проблеми
GlavRed
2024-09-19T17:27:40Z
Що зробити, щоб захистити виноград від холоду: топові поради від садівників
24tv
2024-09-19T17:03:42Z
Покращують ментальне та фізичне здоров'я: найкращі квіти для дому
24tv
2024-09-19T16:48:57Z
Один загиблий, 13 травмованих: у Сумах завершили рятувальні роботи у будинку для літніх людей
УкраинФорм
2024-09-19T18:49:22Z
Шахрай, видавши себе за працівника банку, видурив у жінки немалі гроші
InternetUA
2024-09-19T18:46:15Z
Стихійне лихо дісталося до Італії: на півночі країни масштабні повені та зсуви ґрунту
24tv
2024-09-19T18:33:29Z
З України намагалися вивезти скрипку Страдіварі
УкраинФорм
2024-09-19T18:25:33Z
Стала відома кількість жертв вибухів пейджерів і рацій у Лівані
InternetUA
2024-09-19T17:51:12Z
Росія ударила по геріатричному пансіонату в Сумах, є загиблі: все, що відомо про цинічну атаку
24tv
2024-09-19T17:48:28Z
Хотіла купити авто: шахраї ошукали жінку на понад 260 тисяч гривень
InternetUA
2024-09-19T17:46:26Z
У Сумах окупанти вдарили бомбою по геріатричному пансіонату: є поранені
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T17:37:16Z
На Закарпатті двоє підлітків зґвалтували глухоніму жінку і втекли за кордон
TSN
2024-09-19T17:37:12Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Росіяни продовжують мілітаризувати дітей з окупованої частини Запорізької області, - Дмитро Лубінець
Детектор М
2024-09-19T18:51:39Z
Ворог запустив «Шахеди» з північного напрямку
УкраинФорм
2024-09-19T18:30:08Z
Що означає дорожня розмітка з орнаментом: секрет "таємного шифру" для водіїв
GlavRed
2024-09-19T18:27:12Z
Людський капітал під час війни: кейси радіо «Накипіло», Суспільного і ТРК «Київ»
Детектор М
2024-09-19T18:24:44Z
Найозлобленіші знаки Зодіаку: хто ніколи не буде щасливий за іншу людину
Политека
2024-09-19T18:21:52Z
Як зміняться прожитковий мінімум та мінімалка 2025 року
TSN
2024-09-19T18:21:12Z
Зайшли на 48 км: берегова охорона США відстежила кораблі РФ біля кордону Аляски
Фокус
2024-09-19T18:06:39Z
Кофеїн має захисну дію на здоров’я серця
Portaltele
2024-09-19T18:43:31Z
На Львівщині медики "швидкої" врятували чоловіка, у якого 13 разів зупинялося серце
Комсомольская правда
2024-09-19T18:04:03Z
Все про чекап жіночого здоровʼя: коли та кому потрібно робити
24tv
2024-09-19T17:39:18Z
На Хмельниччині зареєстрували два випадки гарячки Західного Нілу
24tv
2024-09-19T16:27:38Z
На Закарпатті середня зарплата лікарів становить ₴26 тисяч - НСЗУ
УкраинФорм
2024-09-19T16:21:26Z
Що буде, якщо пити забагато води
24tv
2024-09-19T15:42:44Z
Ніс можна не чіпати: кінологи назвали точну ознаку поганого самопочуття собаки
24tv
2024-09-19T14:33:13Z
На Закарпатті НСЗУ зафіксувала найбільший в країні приріст нових аптечних пунктів
УкраинФорм
2024-09-19T14:19:55Z
Стоять на одному місці – 3 знаки зодіаку, які панічно бояться змін у житті
24tv
2024-09-19T14:12:56Z
Мер Житомира достроково склав повноваження
УкраинФорм
2024-09-19T18:57:47Z
Ми зайняли жорсткіші позиції, – військовий про оперативну ситуацію біля Покровська
24tv
2024-09-19T18:45:55Z
Військовий експерт розповів, як ЗСУ зупинили росіян на Курщині: змогли передбачити план ворога
Политека
2024-09-19T18:33:04Z
Змогли висадити десант: ЗС РФ на Донеччині для штурму використали 80 одиниць техніки
Фокус
2024-09-19T18:12:48Z
Майже цілу добу комендантська година: ексклюзивний репортаж 24 Каналу з Покровська
24tv
2024-09-19T17:57:47Z
На фронті загинув військовий, телеоператор Ігор Захаров, який вважався зниклим безвісти
Детектор М
2024-09-19T17:42:24Z
"Могли б відкласти це на 20 років": глава МЗС Польщі запропонував передати Крим під мандат ООН для підготовки "чесного референдуму"
Обозреватель
2024-09-19T17:36:59Z
Президент: Силам оборони вдалося зменшити штурмовий потенціал ворога на Донеччині
УкраинФорм
2024-09-19T17:36:58Z
Поранені на війні кияни отримають одноразову фінансову допомогу
TSN
2024-09-19T17:36:30Z
Honda представила мікровен N-Box Joy для мандрівників
AutoCentre
2024-09-19T18:09:30Z
Маленька ракета: Suzuki готує недороге спортивне авто для молоді
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T17:45:29Z
Manhart представив тюнінгований BMW 2-серії
AutoCentre
2024-09-19T17:03:02Z
Прототип твердотільного акумулятора підвищує щільність енергії майже на 25 відсотків
InternetUA
2024-09-19T16:23:46Z
Експерти назвали 10 популярних автомобілів, які не проїдуть без ламання навіть 160 тисяч км
TSN
2024-09-19T15:18:17Z
Volvo представить 10 нових і оновлених моделей до 2026 року
AutoCentre
2024-09-19T15:16:44Z
Ексклюзив для юних автомобілістів: Lamborghini представила дитячу коляску
Фокус
2024-09-19T15:12:58Z
Чому у британців і японців кермо праворуч, а в Україні ліворуч
GlavRed
2024-09-19T14:27:40Z
Шасі Ford Trucks оснащують в Україні новими кузовними надбудовами
AutoCentre
2024-09-19T14:07:43Z
МЕА закликає міжнародних партнерів посилити підтримку енергетичного сектору України
TSN
2024-09-19T18:51:51Z
Європейська країна хоче заборонити популярний продукт із України
Хвиля
2024-09-19T18:48:28Z
Україна відновила рейси до найкрасивішої європейської столиці
24tv
2024-09-19T18:45:49Z
Укрзалізниця поновила продаж квитків до Польщі
УкраинФорм
2024-09-19T18:36:47Z
Банки розкриють таємницю за першим запитом: більше нічого не приховати
Знай
2024-09-19T18:36:25Z
Проєкт закону про страхування воєнних ризиків надійде до Ради цьогоріч - Пишний
УкраинФорм
2024-09-19T18:30:31Z
Росія втратила одного з найбільших покупців вугілля в Азії
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:15:27Z
Тарифи на воду в Україні можуть зрости: що про це відомо
TSN
2024-09-19T17:37:21Z
Банки розкриватимуть таємницю клієнта: що відомо про скандальний законопроєкт у Раді
TSN
2024-09-19T17:36:57Z
Helldivers 2 підриває геймплей: оновлення змінює баланс і повертає веселощі
Знай
2024-09-19T18:51:05Z
iPhone 17 отримає 3-нм чіпи, тоді як 2-нм техпроцес з’явиться лише у деяких версіях iPhone 18
InternetUA
2024-09-19T18:31:21Z
Чому не можна зберігати акумулятор у квартирі: автомеханік попередив про загрозу
GlavRed
2024-09-19T18:27:57Z
Корейці використовують ШІ для прогнозування злочинів: результати вражають
Знай
2024-09-19T18:21:37Z
В Ukrspecsystems розкрили нові дані про шифрування дронів Shark
Петр и Мазепа
2024-09-19T18:09:19Z
Китай розгортає на орбіті супутники глобальної навігації
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:06:10Z
iPhone 16 отримав функцію бездротового відновлення
InternetUA
2024-09-19T18:01:07Z
Температура Тихого океану ніколи не була такою високою за останні 650 років
Portaltele
2024-09-19T17:42:45Z
Виробництво iPhone 16 запущено у Бразилії
InternetUA
2024-09-19T17:42:31Z