MY.UAНовини
Викиди центрів обробки даних на 662% вищі, ніж заявляють ІТ гіганти
Викиди центрів обробки даних на 662% вищі, ніж заявляють ІТ гіганти

Викиди центрів обробки даних на 662% вищі, ніж заявляють ІТ гіганти

Сьогодні компанія ig tech висунула серйозні заяви щодо викидів парникових газів . Але оскільки розвиток штучного інтелекту створює все більші потреби в енергії, промисловості стає все складніше приховувати справжню вартість центрів обробки даних, які забезпечують технологічну революцію.

Згідно з аналізом Guardian, з 2020 по 2022 рік реальні викиди від «власних» або корпоративних центрів обробки даних Google , Microsoft , Meta та Apple , ймовірно, приблизно на 662% – або в 7,62 рази – перевищують офіційні повідомлення.

Amazon є найбільшим викидом серед п’ятірки великих технологічних компаній на милю – викиди другого за величиною викидів, Apple, становили менше половини викидів Amazon у 2022 році. Однак Amazon не враховується у наведених вище розрахунках через різний бізнес. модель ускладнює виділення конкретних даних про викиди компанії в центрі обробки даних.

Оскільки потреба в енергії для цих центрів обробки даних зростає , багато хто хвилюється, що викиди вуглецю теж зростуть. Міжнародне енергетичне агентство заявило, що у 2022 році на центри обробки даних уже припадало від 1% до 1,5% світового споживання електроенергії – і це було ще до того, як почався бум ШІ із запуском ChatGPT наприкінці того ж року.

Штучний інтелект споживає набагато більше енергії в центрах обробки даних, ніж типові хмарні програми. За даними Goldman Sachs , для обробки запиту ChatGPT потрібно майже в 10 разів більше електроенергії, ніж для пошуку в Google, а до 2030 року попит на електроенергію центрів обробки даних зросте на 160%. Дослідження конкурента Goldman Morgan Stanley дійшли подібних висновків, прогнозуючи викиди центрів обробки даних. до 2030 року в усьому світі накопичити до 2,5 мільярдів метричних тонн еквіваленту CO2 .

Тим часом усі п’ять технологічних компаній заявили про вуглецевий нейтралітет, хоча минулого року Google відмовився від цього, оскільки посилив свої стандарти обліку вуглецю. Amazon є останньою компанією, яка це зробила, стверджуючи в липні, що вона досягла своєї мети на сім років раніше і що вона скоротила валові викиди на 3% .

«Все залежить від креативного бухгалтерського обліку», — пояснив представник Amazon Employees for Climate Justice, правозахисної групи, що складається з нинішніх співробітників Amazon, які незадоволені діями свого роботодавця щодо клімату. «Amazon – незважаючи на весь піар і пропаганду, яку ви бачите про їхні сонячні ферми, про їхні електричні фургони – розширює використання викопного палива, чи то в центрах обробки даних, чи то в дизельних вантажівках».

Помилкова метрика

Найважливішими інструментами в цьому «креативному обліку», коли йдеться про центри обробки даних, є сертифікати відновлюваної енергії, або Recs. Це сертифікати, які компанія купує, щоб підтвердити, що вона купує електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії, щоб відповідати частині свого споживання електроенергії – однак заковика полягає в тому, що відновлювана енергія, про яку йдеться, не обов’язково споживається підприємствами компанії. Швидше, місце виробництва може бути де завгодно, від одного міста до океану.

Recs використовуються для розрахунку «ринкових» викидів або офіційних цифр викидів, які використовуються фірмами. Якщо Recs і offsets виключити з рівняння, ми отримаємо «викиди на основі місцезнаходження» — фактичні викиди, що утворюються в області, де обробляються дані.

Тенденція щодо цих викидів викликає занепокоєння. Якби ці п’ять компаній були однією країною, сума їхніх «локаційних» викидів у 2022 році поставила б їх на 33-е місце в країні з найбільшим викидом, після Філіппін і вище Алжиру.

Багато експертів галузі центрів обробки даних також визнають, що показники, засновані на місцезнаходженнях, є більш чесними, ніж офіційні ринкові цифри.

«[Облік] на основі місцезнаходження дає точне уявлення про викиди, пов’язані з енергією, яка фактично споживається для роботи центру обробки даних. І Uptime вважає, що це правильний показник», — сказав Джей Дітріх, директор із досліджень сталого розвитку Uptime Institute , провідної консультативної та дослідницької організації центрів обробки даних.

Незважаючи на це, Протокол парникових газів (GHG), орган з нагляду за обліком вуглецю, дозволяє використовувати Recs в офіційній звітності, хоча ступінь їх дозволу залишається суперечливим між технологічними компаніями, що призвело до лобістської боротьби за правило Протоколу GHG- процес створення між двома фракціями.

З одного боку – партнерство Emissions First Partnership, яке очолюють Amazon і Meta . Це спрямовано на те, щоб Recs залишалися в обліковому процесі незалежно від їхнього географічного походження. На практиці це лише трохи вільніше тлумачення того, що вже дозволяє Протокол про парникові гази.

Протилежна фракція, яку очолюють Google і Microsoft, стверджує, що для центрів обробки даних необхідно порівнювати виробництво відновлюваних джерел енергії та енергоспоживання на основі часу та місця розташування. Google називає це своєю ціллю 24/7, або метою, щоб усі її об’єкти працювали на відновлюваній енергії 24 години на добу, сім днів на тиждень до 2030 року. Microsoft називає це своєю ціллю 100/100/0, або метою мати усі його об’єкти працюють на 100% безвуглецевій енергії 100% часу, здійснюючи нульову закупівлю вуглецевої енергії до 2030 року.

Google уже припинив використання Rec, а Microsoft прагне зробити те ж саме з низькоякісними «відокремленими» (не залежними від місця розташування) Recs до 2030 року.

Вчені та лідери індустрії управління викидом вуглецю також виступають проти вседозволеності Протоколу про викиди парникових газів у Recs. У відкритому листі від 2015 року понад 50 таких осіб стверджували, що «основним принципом обліку викидів парникових газів має бути те, що жодна компанія не має права звітувати про скорочення свого викиду парникових газів за дії, які не призводять до зміни загальних викидів парникових газів. І все ж це саме те, що може статися за вказівок щодо контрактного/основаного на Rec методу звітності».

До честі GHG Protocol, організація дійсно просить компанії повідомляти цифри, засновані на місцезнаходженнях, поряд з їхніми цифрами, заснованими на Rec. Незважаючи на це, жодна компанія не включає як локаційні, так і ринкові показники для всіх трьох підкатегорій викидів у основні частини своїх щорічних екологічних звітів.

Насправді дані на основі місцезнаходження безпосередньо повідомляються (тобто не приховані в заявах про гарантії третьої сторони чи у виносках) лише двома компаніями – Google і Meta. І ці дві фірми включають ці цифри лише для одного підтипу викидів: обсяг 2, або непрямі викиди, які компанії викликають, купуючи енергію від комунальних підприємств і великих генераторів.

Власні центри обробки даних

Сфера 2 — це категорія, яка включає більшість викидів, які виникають від роботи внутрішнього центру обробки даних, оскільки це стосується викидів, пов’язаних із закупленою енергією — головним чином електроенергією.

Центри обробки даних також мають становити більшість загальних викидів обсягу 2 для кожної компанії, крім Amazon, враховуючи, що інші джерела викидів обсягу 2 для цих компаній походять від електроенергії, яка споживається офісами та торговельними приміщеннями компаній – підприємствами, які відносно невеликі та не містить вуглецю. У Amazon є ще одна вуглецево-інтенсивна бізнес-вертикаль, яку потрібно враховувати у сфері викидів 2: її склади та логістика електронної комерції.

Для компаній, які надають дані про центри обробки даних – Meta та Microsoft – це справедливо: центри обробки даних склали 100% ринкових (офіційних) викидів Meta 2 і 97,4% викидів на основі місцезнаходження. Для Microsoft ці цифри склали 97,4% і 95,6% відповідно.

Величезна різниця між показниками викидів за місцем розташування та офіційними показниками обсягу 2 показує, наскільки центри обробки даних насправді є інтенсивними викидами вуглецю та наскільки оманливими можуть бути офіційні показники викидів компаній. Meta, наприклад, повідомляє про свої офіційні викиди Scope 2 за 2022 рік як 273 метричні тонни CO 2 еквіваленту – все це відноситься до центрів обробки даних. Згідно з системою обліку на основі місцезнаходження, це число стрибає до понад 3,8 млн метричних тонн CO 2 еквіваленту лише для центрів обробки даних – збільшення більш ніж у 19 000 разів.

Подібний результат можна побачити з Microsoft. Фірма повідомила про свої офіційні викиди, пов’язані з дата-центром, за 2022 рік у розмірі 280 782 метричних тонн еквівалента CO2 . Відповідно до методу обліку на основі місцеположення, це число підскочить до 6,1 мільйона метричних тонн CO 2 еквівалента. Це майже у 22 рази більше.

Незважаючи на те, що розрив у звітності Meta є кричущим, викиди на основі місцезнаходження обох компаній вищі, тому що вони занижують викиди спеціально для своїх центрів обробки даних, причому 97,4% розриву між даними Meta на основі місцезнаходження та офіційним показником 2 у 2022 році пов’язані з центрами обробки даних. викидів і 95,55% від Microsoft.

Конкретні дані про викиди, пов’язані з центром обробки даних, недоступні для решти компаній. Однак, враховуючи те, що Google і Apple мають аналогічні бізнес-моделі Scope 2, що й Meta та Microsoft, цілком імовірно, що множник того, наскільки вищі викиди в центрі обробки даних на основі місцезнаходження, буде подібним до множника того, наскільки вище їхнє загальне місцезнаходження- на основі обсягу 2 є викиди.

Загалом сума викидів за місцезнаходженням у цій категорії між 2020 і 2022 роками була принаймні на 275% вищою (або в 3,75 рази), ніж сума їх офіційних цифр. Amazon не надала Guardian цифри за 2020 і 2021 роки, тому для цього розрахунку використовувалися її офіційні (ймовірно, набагато нижчі) цифри.

Сторонні центри обробки даних

Великі технологічні компанії також орендують значну частину потужностей своїх центрів обробки даних у сторонніх операторів центрів обробки даних (або центрів обробки даних «colocation»). За даними Synergy Research Group , у 2022 році великі технологічні компанії (або «гіпермасштабувальники») становили 37% світової потужності центрів обробки даних, причому половина цієї потужності надходила через сторонні контракти. Хоча ця група включає інші компанії, крім Google, Amazon, Meta, Microsoft і Apple, вона дає уявлення про масштаби діяльності цих компаній зі сторонніми центрами обробки даних.

Ці викиди теоретично повинні підпадати під сферу дії 3, усі викиди, за які несе відповідальність фірма, які не можна віднести до палива чи електроенергії, які вона споживає.

Коли мова заходить про діяльність великої технологічної фірми, це інкапсулює все: від виробничих процесів апаратного забезпечення, яке вона продає (наприклад, iPhone або Kindle), до викидів від автомобілів співробітників під час їх поїздок до офісу.

Що стосується центрів обробки даних, то викиди третьої категорії включають викиди вуглецю під час будівництва внутрішніх центрів обробки даних, а також викиди вуглецю під час виробничого процесу обладнання, що використовується в цих внутрішніх центрах обробки даних. Він також може включати ці викиди, а також викиди, пов’язані з електроенергією сторонніх центрів обробки даних, з якими співпрацюють.

Однак майже неможливо довести, чи повністю ці викиди включені у звіти. «Викиди Scope 3 є надзвичайно невизначеними», — сказав Дітріх. «У цій сфері безлад лише з точки зору бухгалтерського обліку».

За словами Дітріха, деякі сторонні оператори центрів обробки даних поміщають свої викиди, пов’язані з енергією, у власну сферу дії 2, тому ті, хто орендує у них, можуть помістити ці викиди в сферу дії 3. Інші сторонні оператори центрів обробки даних відносять пов’язані з енергією викиди в свою область 3 викиди, очікуючи, що їхні орендарі звітуватимуть про ці викиди у власну область 2 звітності.

Крім того, усі компанії використовують ринкові показники для цих чисел обсягу 3, що означає, що викиди сторонніх центрів обробки даних також занижені в офіційних цифрах.

З фірм, які повідомляють про свої викиди на основі місцезнаходження 3 у примітках, лише Apple має великий розрив між офіційним показником 3 і 3 показником на основі місцезнаходження, починаючи з 2022 року.

Цю прогалину в основному можна пояснити обліком викидів центрів обробки даних. Єдиною зміною в методології Apple обсягу 3 у 2022 році було включення «роботи з дому, сторонніх хмарних сервісів, втрат при передачі та розподілі електроенергії та впливу палива обсягу 1». Оскільки фірма вказала сторонні хмарні сервіси як такі, що мають нульові викиди в офіційній звітності Scope 3, це означає, що всі викиди, пов’язані з цими сторонніми службами, відображатимуться лише у викидах на основі локації Scope 3 з 2022 року.

2025 і далі

Незважаючи на те, що великі технології приховують ці викиди, вони мають зростати. Згідно з даними Науково-дослідного інституту електроенергії, до 2030 року попит на електроенергію центрів обробки даних подвоїться через додаткове навантаження, яке створює штучний інтелект .

І Google, і Microsoft звинуватили штучний інтелект у нещодавньому зростанні ринкових викидів.

«Відносний внесок обчислювальних навантажень штучного інтелекту в центри обробки даних Google, як я розумів, коли пішов [у 2022 році], був відносно скромним», — сказав Кріс Тейлор, нинішній генеральний директор компанії Gridstor, що займається зберіганням даних, і колишній керівник відділу енергетики центрів обробки даних Google. блок стратегії. «Два роки тому [ШІ] не був головним, про що ми хвилювалися, принаймні в енергетичній команді».

Тейлор пояснив, що зростання центрів обробки даних, яке він спостерігав під час роботи в Google, здебільшого пояснюється зростанням Google Cloud, оскільки більшість підприємств переміщували свої ІТ-завдання на хмарні сервери фірми.

Невідомо, чи зможуть сучасні електромережі витримати зростаючі потреби штучного інтелекту в енергії. Один із лідерів галузі – Марк Ганзі, генеральний директор DigitalBridge, приватної інвестиційної компанії, яка володіє двома найбільшими у світі сторонніми операторами центрів обробки даних – зайшов настільки далеко, що заявив, що сектор центрів обробки даних може вичерпатися протягом наступного року. два роки .

І оскільки відставання від з’єднань між мережами продовжують накопичуватися в усьому світі , навіть для компаній із найдобрішими намірами може бути майже неможливо вчасно запустити нові потужності для виробництва відновлюваної енергії, щоб задовольнити цей попит.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Києві цьогорічна осінь була однією з найтепліших із 1881 року
УкраинФорм
2024-12-04T03:39:22Z
Окупанти просунулись у Кураховому та ще біля чотирьох населених пунктів – DeepState
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T03:15:12Z
Нехай воює хтось інший: військовий обурився реакцією суспільства на мобілізацію і роботу ТЦК
Знай
2024-12-04T03:12:09Z
Проїзд на жовтий сигнал світлофора: водіям готують серйозне покарання
Хвиля
2024-12-04T03:06:06Z
Козороги зазнають значних змін у житті: гороскоп на 4 грудня
24tv
2024-12-04T03:03:19Z
Погода у грудні приготувала сюрпризи: синоптики спрогнозували, чи варто очікувати сніг на Різдво та Новий рік
Политека
2024-12-04T03:00:16Z
Скільки росіян можна знищити безпілотником: військовий назвав цифри
24tv
2024-12-04T02:36:57Z
У Києві розпочалася кампанія із запобігання самовільним вирубкам хвойних дерев
УкраинФорм
2024-12-04T01:57:55Z
Людям страшно вийти на вулицю: у Запорізькій райраді описали дії росіян на окупованих територіях
24tv
2024-12-04T01:51:34Z
США та Німеччина блокують запрошення України в НАТО – ЗМІ
ZN UA
2024-12-04T04:06:16Z
Президентом Намібії вперше стала жінка
УкраинФорм
2024-12-04T03:54:29Z
Мир через силу: чи здатен спецпредставник Трампа домовитись з Путіним
24tv
2024-12-04T03:33:42Z
Сенатор розповів, як Канада може допомогти у відбудові України
УкраинФорм
2024-12-04T03:27:46Z
Каллас закликала ЄС виконати обіцяне Україні
1News
2024-12-04T03:09:46Z
США очікують мирного рішення політичних розбіжностей в Південній Кореї - Держдеп
УкраинФорм
2024-12-04T03:09:36Z
Ізраїльський дипломат: Неонацизм в Україні – це смішно
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T03:00:29Z
Політолог розповів про наслідки для Росії у разі падіння режиму Асада у Сирії
TSN
2024-12-04T02:48:02Z
Китай може почати велику війну: з'явився сценарій, що лякає
GlavRed
2024-12-04T02:09:25Z
Гороскоп на завтра 5 грудня: Стрільцям - неймовірний прибуток, Рибам - важкий вибір
GlavRed
2024-12-04T04:06:52Z
В Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя - МОЗ
УкраинФорм
2024-12-04T01:45:10Z
Кратом — чай, який визнали наркотиком: чому його обмежили в Україні
Фокус
2024-12-03T22:36:16Z
Лабораторне походження COVID-19: епідеміологиня сказала, що дає розслідування Конгресу США
24tv
2024-12-03T21:42:44Z
Умєров прокоментував реформу ВЛК
1News
2024-12-03T20:42:11Z
Як спілкуватись з людиною, яка має деменцію
24tv
2024-12-03T20:03:26Z
Міноборони спільно з МОЗ запустили реформу ВЛК: що вона передбачає
TSN
2024-12-03T17:48:12Z
Чому так важливо відновлювати втрачені зуби
24tv
2024-12-03T17:30:58Z
Скільки заробляють лікарі в Хмельницькій МСЕК: офіційні дані
24tv
2024-12-03T17:15:35Z
Billboard назвав Бейонсе найвидатнішою попзіркою XXI століття
УкраинФорм
2024-12-04T02:57:25Z
Для святкового настрою: які фільми подивитись на Новий рік – ТОП-7
GlavRed
2024-12-04T02:36:23Z
У Call of Duty незабаром з'явиться новий режим за мотивами відомого серіалу від Netflix
InternetUA
2024-12-04T02:01:56Z
Копав для неї могилу та просив вибачення в пісні: померла мама Емінема
GlavRed
2024-12-04T00:27:11Z
У Німеччині проходять передпрем'єрні покази української кінострічки «Редакція»
УкраинФорм
2024-12-03T22:42:53Z
"Кричала від пекельного болю": Злата Огнєвіч стала на небезпечну доріжку
GlavRed
2024-12-03T22:27:52Z
Херсонка упізнала на відео вкрадені росіянами з її будинку картини
Фокус
2024-12-03T22:15:10Z
У Вінниці відкрилась виставка фоторобіт про повсякденне життя людей з інвалідністю
УкраинФорм
2024-12-03T22:12:48Z
Близький друг Алсу розкрив справжню причину розлучення
GlavRed
2024-12-03T21:30:08Z
Приватбанк розповів, як отримати 1000 гривень на картку "Національний кешбек" із вигодою
Хвиля
2024-12-04T04:03:30Z
Вартість компанії Маска SpaceX може зрости на $100 мільярдів
InternetUA
2024-12-04T03:03:23Z
Український експорт отримає більше можливостей у Канаді
УкраинФорм
2024-12-04T02:33:01Z
Суд В’єтнаму залишив у силі страту магнатки нерухомості за махінації на $12 мільярдів
УкраинФорм
2024-12-04T02:15:27Z
Де найдешевше придбати продукти в Польщі: перелік супермаркетів
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T00:00:12Z
Доступ держави до транзакцій: чи потрібно турбуватися про дані, отримуючи "тисячу Зеленського"
Фокус
2024-12-03T23:30:54Z
«Тисяча Зеленського»: на що можна витратити кошти
ZN UA
2024-12-03T23:04:15Z
Ботсвана та Ангола приєдналися до плану G7 витіснення РФ з ринку алмазів
Украина Криминальная
2024-12-03T22:57:01Z
В українців зменшаться зарплати: нардепка пояснила нюанси
Политека
2024-12-03T21:00:29Z
Влупив майже 7-бальний шторм: Україну атакувала неймовірно сильна магнітна буря
GlavRed
2024-12-04T04:06:33Z
На Сумщині пролунало 116 вибухів
TSN
2024-12-04T02:21:41Z
На Буковині підприємця підозрюють у незаконному переправленні через систему «Шлях» 27 ухилянтів
УкраинФорм
2024-12-04T01:33:02Z
5-місячна дитина померла від травм: на Волині судитимуть винуватця аварії
Украина Криминальная
2024-12-04T01:18:54Z
На Львівщині затримали зловмисників, які до смерті побили знайомого
Украина Криминальная
2024-12-03T23:45:47Z
СБУ затримала двох чоловіків, які на замовлення росіян підпалили сільраду на Тернопільщині
УкраинФорм
2024-12-03T22:27:12Z
Верховний Суд підтвердив довічне ув’язнення чоловіку, який жорстоко вбив свою дівчину
Украина Криминальная
2024-12-03T22:09:27Z
Фейковий рекрутинг від «капітана корабля»: житомирські поліцейські викрили містянина у шахрайствах
InternetUA
2024-12-03T21:57:45Z
Суд заарештував ексзаступника голови Вищого господарського суду
ГЛАВКОМ NET
2024-12-03T21:54:32Z
Тисячу Зеленського благають відмінити: вже достатньо голосів для розгляду
Знай
2024-12-04T04:06:20Z
Населення України може скоротитись майже вдвічі – омбудсмен
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T04:03:18Z
З Днем ангела Варвари 2024: чарівні картинки-привітання з іменинами
24tv
2024-12-04T04:03:06Z
ЗСУ мають успіхи в Курській області – ISW
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T03:42:13Z
Чому чоловікам заборонено лаяти жінок 4 грудня і які вареники потрібно приготувати: прикмети та заборони на Варвари
Знай
2024-12-04T03:03:56Z
Миколаївщина отримала дев'ять автобусів для закладів освіти, культури та спорту від Нижньої Саксонії - ОВА
УкраинФорм
2024-12-04T02:45:25Z
Онлайн-трекінг повісток. Міноборони розповіло про розробку нової функції
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T02:30:49Z
Формат «активного довголіття». Як у найближчі роки зміниться ринок праці в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-12-04T02:12:43Z
Чи можна прибирати в день Варвари: важливі прикмети 4 грудня
GlavRed
2024-12-04T01:51:20Z
Боруссія готова продати Малена взимку
Football.ua
2024-12-03T22:57:50Z
Лестер у дебютному матчі ван Ністелроя розібрався з Вест Гемом
Football.ua
2024-12-03T22:22:10Z
Ноєр отримав першу в своїй кар'єрі червону картку
Football.ua
2024-12-03T22:18:05Z
Ямал: Барселона нерозумно втрачала очки в Ла Лізі
Football.ua
2024-12-03T22:12:56Z
Мілан розтрощив Сассуоло в Кубку Італії
Football.ua
2024-12-03T22:04:03Z
Українські гандболістки достроково завершили виступ на Євро-2024
УкраинФорм
2024-12-03T21:54:08Z
Іпсвіч мінімально поступився Крістал Пелес
Football.ua
2024-12-03T21:39:56Z
Збірна України U-21 отримала суперників на Євро-2025: результати жеребкування
24tv
2024-12-03T21:27:28Z
Жіноча збірна України вдруге поступилася Бельгії та залишилася поза Євро-2025
Football.ua
2024-12-03T21:18:08Z
Як приготувати імбирні пряники з медом: шеф-кухар розкрила простий рецепт
Политека
2024-12-04T04:00:47Z
Експерти закликали промити вікна розчином з оцту у грудні: для чого це потрібно
GlavRed
2024-12-04T03:06:29Z
За 30 секунд: як зробити кислі мандарини солодкими - секретний прийом
GlavRed
2024-12-04T01:36:45Z
Гороскоп на 4 грудня для всіх знаків Зодіаку: Стрільці - будьте сміливішими, Овнів чекає щось нове
Политека
2024-12-04T01:00:28Z
Смачні вареники з сиром: рецепт популярної української страви
Фокус
2024-12-04T00:06:17Z
Ідеальний паштет із курячої печінки: фіналістка "Мастер Шеф" дала швидкий рецепт
Политека
2024-12-03T23:30:55Z
Радість свята у кожному шматочку: як зробити торт "Лебедине озеро"
24tv
2024-12-03T23:09:13Z
Як швидко розморозити м'ясо: це займе лише 10 хвилин
24tv
2024-12-03T21:54:55Z
Без автоклава і ефект приголомшливий: скільки треба варити тушонку
24tv
2024-12-03T20:57:09Z
Стали відомі характеристики скасованого планшета Google Pixel Tablet 2
InternetUA
2024-12-04T04:01:41Z
Співробітник Apple подав до суду на компанію через моніторинг особистих пристроїв
InternetUA
2024-12-04T01:03:10Z
У ChatGPT може з'явитися реклама, хоча Сем Альтман дуже її не любить
InternetUA
2024-12-04T00:04:46Z
В Apple виявили токсичні речовини в деяких пристроях
InternetUA
2024-12-03T21:51:58Z
Опалення без електрики: які пристрої допоможуть запустити котел
Политека
2024-12-03T21:27:31Z
Геймдиректор Mass Effect 5 натякнув на сюжет гри: «Не пропустить це DLC»
ITC
2024-12-03T21:12:34Z
Чи допомагає закриття програм на iPhone збільшити час роботи батареї
InternetUA
2024-12-03T20:57:54Z
Для S.T.A.L.K.E.R. 2 вже вийшов третій патч за п’ять днів: що покращили
ITC
2024-12-03T20:18:47Z
Перші 43 хвилини геймплею Kingdom Come: Deliverance 2 від IGN
ITC
2024-12-03T20:18:03Z
Продажі нових автомобілів в Україні: названо несподіваного лідера
Хвиля
2024-12-04T02:09:37Z
Чи можна мити машину шампунем і мийним для посуду: що кажуть експерти
Фокус
2024-12-03T21:36:29Z
Економія того не варта: чому не можна мити авто плином для посуду
24tv
2024-12-03T21:03:22Z
Всюдиходи MAN TGS продовжують оснащувати українськими кузовами
AutoCentre
2024-12-03T18:30:51Z
Toyota bZ3C: електричний кросовер із запасом ходу 630 км й автопілотом на базі лідара та ШІ
ITC
2024-12-03T18:28:55Z
Сучасна класика: BMW випустили оригінальний мотоцикл у ретростилі
Фокус
2024-12-03T18:15:22Z
Caterpillar презентує нове покоління навантажувачів з бортовим поворотом
AutoCentre
2024-12-03T17:12:16Z
Тест нового Jeep Grand Cherokee L: Ленд Крузер, посунься
Топ Жир
2024-12-03T16:54:05Z
Jaguar представив футуристичний концепт електромобіля Type 00
24tv
2024-12-03T16:36:33Z