Без газу та світла: як приготувати їжу в екстреній ситуації
Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні тривають бойові дії. Ракетні удари ворога пошкоджують об'єкти критичної інфраструктури, тому ситуація з електропостачанням взимку може ускладнитися. Видання «Еспресо» розповіло, як можна приготувати їжу вдома, коли немає світла та газу.
Туристичний газовий пальник
Для роботи туристичному пальнику необхідний газовий балон. Таким пальником можна скористатися для приготування їжі під час відсутності електроенергії. Вони компактні та їх легко використовувати навіть вдома.
Невеликі моделі підійдуть для того, щоб закип'ятити воду або підігріти їжу. Щоб готувати повноцінно страви, доведеться придбати моделі більшого розміру.
Портативна газова плитка
Вона нагадує туристичний пальник, але має більше можливостей. Зазвичай, вони мають одну конфорку, що дозволяє готувати або розігрівати їжу в умовах відсутності електрики.
Такі плити популярні для дач, їх можна брати в кемпінги та походи.
Набір для фондю
За допомогою набору для фондю можна розігріти їжу, якщо немає світла. Найчастіше такий набір включає: фондюшницю (спеціальну каструльку для приготування), високу підставку на ніжках, пальник та деякий посуд (вилочки або порційні тарілки).
Традиційно у цій системі використовують спирт, свічку таблетку або спеціальні гелі для розігріву. Слід переконатися, що ваш набір підходить для використання з доступним пальним, та дотримуватися всіх рекомендацій виробника щодо безпеки.
Сухий спирт, рідкий пальник та свічки
Сьогодні існує багато варіантів як можна нагріти продукти за допомогою сухого спирту, пальника чи свічок.
Можна встановити таблетку сухого спирту на спеціальний тримач, поставити цю конструкцію на стійку та незаймисту поверхню. Підпалити спирт сірником або запальничкою та розташувати зверху металеву решітку. Далі можна підігріти їжу у невеликій каструлі або закип'ятити воду у туристичній чашці.
Важливо бути обережним, оскільки в процесі горіння найімовірніше буде виділятись кіптява та інші речовини.
Піч, мангал, камін або гриль
У приватному будинку для приготування їжі можна використовувати мангал, піч, камін та гриль.
Піч ідеально підходить для запікання та приготування їжі, стане дуже корисною у випадку тривалого відключення електроенергії.
Мангал або гриль також може стане у пригоді. Для розпалювання вогню можна використовувати деревне вугілля, сухі дрова чи брикети.
Яких заходів безпеки слід дотримуватися
При використанні альтернативних методів приготування їжі при відсутності газу та світла, слід дбати про безпеку:
- Використовувати лише сертифіковані прилади, балони та паливо. Перевіряти їх цілісність та наявність пошкоджень.
- Готувати тільки на відкритому повітрі або у добре провітрюваному приміщенні.
- Бути обережними при поводженні з відкритим вогнем та зберігати паливо у темному місці.
- Не залишати пальник без нагляду під час готування, а також не допускати до цих приладів дітей.
- Дотримуватись інструкції з експлуатації пальників та плиток, не тестувати вдома сумнівні способи використання цих приладів та легкозаймистих речовин.
Раніше ми писали, як правильно обрати павербанк та зарядну станцію.