MY.UAНовини
"Дистанційка" в минулому? Як школи повертаються до навчання в умовах війни
"Дистанційка" в минулому? Як школи повертаються до навчання в умовах війни

"Дистанційка" в минулому? Як школи повертаються до навчання в умовах війни

Вивести українських дітей з дистанційного навчання до класів - завдання з "зірочкою".

У 2024/2025 навчальному році держава сподівається забезпечити доступ до очної освіти якнайбільшій кількості учнів, максимально замінюючи дистанційне навчання перебуванням в класах та аудиторіях.

Однак вивід з "дистанційки" ще не означає забезпечення покращення якості освіти. Адже навчальні заклади на третьому році повномасштабної війни досі як слід не обладнані укриттями, а умови для навчання навіть вже в обладнаних та відремонтованих приміщеннях часто бажають кращого. У якому стані укриття та як "прогалини" у навчальному процесі вплинуть на освіту школярів і студентів в осяжному майбутньому – в матеріалі "Главреда".

Штовханина, 2-3 зміни і пропущені уроки

З 1 вересня 2023 року Міністерство освіти і науки України (МОН) рекомендувало закладам освіти (за винятком тих, які знаходяться в зоні бойових дій) по максимуму переходити з дистанційного на офлайн навчання, мотивуючи таке рішення зниженням рівня освіти. Відтоді в освітніх закладах в Україні почали діяти три формати навчання: очний, онлайн та змішаний. Обирати найбільш прийнятний мала місцева влада, зважаючи на ситуацію з безпекою.

Як і минулого навчального року, наразі заклади освіти в областях, де не ведуться активні бої, доволі часто практикують змішаний формат навчання, коли учні почергово або ходять на заняття в класи та аудиторії, або вчаться в онлайн-форматі, оскільки укриттів на всіх учнів фізично досі не вистачає.

Як заявив міністр освіти Оксен Лісовий, наразі понад 500 тисяч школярів залишаються на онлайн-навчанні, а для облаштування укриттів усіх закладів освіти в Україні потрібно понад 4 мільярди доларів.

Однак навіть наявність виділених коштів та відремонтованого укриття на практиці не вирішує проблему. Як розповіла Главреду Анастасія Шенкнехт, мама другокласниці ліцею "Сузірʼя" у Вишгороді Київської області, незважаючи на те, що ліцей зазнав капітального ремонту, навчальний процес в укритті під час повітряних тривог фактично не проводиться. За її словами, на ремонт сховища цьогоріч включно з усіма роботами виділили близько 17 мільйонів гривень і пообіцяли, що дітей виведуть на навчання. Але учні досі вимушені навчатися у три зміни.

Батьки школярів скаржаться на відсутність умов для навчання дітей в укриттях / Фото Главред

"Укриття за нормами розраховане на 400 дітей, але цього року на навчання у школі вивели 2000. І коли починається тривога, їх усіх ведуть у сховище, але по можливості просять забирати дітей, бо духота. Звичайно, уроків у сховищі ніхто не проводив, хоча планувалося, що будуть парти, таблички. Але на 30 дітей відведено лише 2 парти, і то для того, щоб діти посиділи і помалювали під час тривоги. Відтак, діти не можуть повноцінно навчатись", – розповіла жінка.

І додала, що цього року починаючи з 4 класу учні школи навчаються у змішаному форматі тиждень у школі, а два тижні – дистанційно через нестачу місця в укритті для всіх учнів. Крім того, дітям все одно доводиться вчитися у три зміни. Наприклад, другокласників доводиться приводити до школи о 7:30 ранку на платну групу продовженого дня, де діти перебувають спочатку до початку основних трьох уроків о 10:40, і після, оскільки деякі батьки не мають змоги забирати дітей одразу після занять.

За словами Анастасії, влітку перевіряти укриття приїздила комісія і зʼясувала, що проєкт укриття був зроблений неправильно, а прораба вже не можуть знайти. При цьому батьків попросили у поточному режимі повчитися до кінця року, "а там, з нового року, буде видно".

При цьому у деяких школах навіть наявність укриття для всіх учнів теж не дає змоги повноцінно навчатися.

"Школа побудована з укриттям, потрапила під реконструкцію, тому школа і укриття гарне, школа на 1000 учнів, укриття вистачає всім, але школярі ходять у 2 зміни, щоб не завантажувати укриття повністю (так нам пояснили). В укритті коридор і кімнати з металевими дверями кожна, у двох великих кімнатах є парти, а у інших поменше – тільки стільці. Тобто всі учні не можуть займатися письмово, проводять усні уроки", – розповіла "Главреду" мама одного з учнів Магдалинівського ліцею на Дніпропетровщині Марина Н.

Більше того, на третьому році повномасштабної війни досі залишаються навчальні заклади без належних укриттів.

"Досі не зробили укриття хоч тендер висить. Укриття робили самі вихователі і батьки. Вентиляція природня, а саме маленька хвіртка. Туалетів немає і діти ходять на відро чи горщик в закуток, що прикритий простирадлом. Дітей в укритті точно 50+ мінімум та педагоги. Генератора немає", – пише мешканка Києва Анна Константинова у батьківській групі "Батьки SOS".

Як перевіряють укриття

Як повідомляли у Мінстратегпромі у червні поточного року, більшість укриттів в Україні (а це близько 80 відсотків) розташовані в школах, і їхнє приведення до належного стану є одним з пріоритетів відомства задля забезпечення безперервного навчального процесу.

"Питання безпеки дітей — пріоритет. Кількість укриттів у школах збільшується щодня, завдяки і проведеним ремонтам, і новому будівництву. Зараз укриття в закладах освіти — це сучасні безпечні простори, облаштовані компʼютерами, проекторами і всім необхідним для того, щоб діти могли отримувати якісну освіту. В майбутньому такі укриття можуть використовуватися і для інших потреб школи. Це вже відбувається й зараз, бо в деяких шкільних сховищах організовано спортивні секції, позашкільне навчання і гуртки", - заявляв заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко.

Як зазначав премʼєр-міністр Денис Шмигаль, станом на початок 2024 року, укриттями в Україні забезпечені 88% шкіл та 93% учнів і вчителів.

Нагадаємо, раніше ДСНС розробили детальні рекомендації щодо організації укриттів у закладах освіти, а також затвердили три варіанти наземних укриттів, які місцеві влади матимуть змогу будувати залежно від ситуації з безпекою.

До слова, у середині серпня поточного року уряд затвердив постанову про Порядок реалізації експериментального проєкту щодо створення в будівлях і спорудах закладів освіти захищених просторів (приміщень для фізичного захисту), щодо вимог створення створення укриттів в закладах освіти. Зокрема, йдеться про приміщення на підвальних, цокольних, перших поверхах, де можна тимчасово перебувати, щоб захиститися від небезпек і засобів ураження під час повітряної тривоги.

Вимоги до укриттів / Інфографіка Главред

Цікаво, що ОВА та органи місцевого самоврядування впродовж одного місяця з дня набрання чинності постанови мають розробити та затвердити план заходів з облаштування захисних споруд цивільного захисту на період до кінця 2027 (!) року та забезпечити його реалізацію.

Як уточнили у МОН у відповідь на запит "Главреду", одне протирадіаційне укриття на 500 осіб може коштувати державі порядка 92 мільйонів гривень. До початку навчального року, технічна комісія, зобовʼязується провести огляд не тільки будівель, приміщень, комунікацій, а й укриттів фонду захисних споруд цивільного захисту.

Оцінюючи стан готовності укриття, перевіряють:

За результатами оцінювання стану готовності захисну споруду може бути визнано готовою, обмежено готовою або неготовою до використання.

Україна згаяла 10 років для підготовки укриттів

За словами співголови громадської організації "Батьки SOS" Олени Парфьонової, залежно від регіону ситуація з укриттями дуже відрізняється.

"Звісно, що в регіонах, які наближені до лінії фронту, ситуація з укриттями гірша, тоді як у найбільш віддалених – краща, це очевидні речі. Грошей на реальні оновлення не вистачає, а це і питання вентиляції, і облаштування туалетів, і зонування, аби можна було хоч якось відновлювати освітній процес. Те, що укриття є, а діти там перебувають у відносній безпеці – це не питання освітнього процесу, якого, як правило, просто немає. Дуже в небагатьох містах і школах вдалося організувати зони, щоб виводити паралелі і продовжувати їх вчити, тоді як здебільшого укриття – це підвальні приміщення, де діти просто перебувають на час тривоги", – говорить Парфьонова.

І додає, що питання укриттів наразі привертає величезну увагу батьків, тому що вони хочуть, аби діти, йдучи до школи, були у безпеці. При цьому експертка визнає, що в питанні підготовки укриттів Україна згаяла щонайменше 10 років від початку війни на Донбасі та окупації Криму Росією.

"На початку повномасштабного вторгнення вимушені переселенці з Донецька та Луганська з мого оточення приходили до закладів освіти і питали, чого не наводять лад у підвалах, не роблять запасів води, немає мішків з піском, електрики. У великих містах на них дивилися, як на міських божевільних, а коли це сталося, то у нормальних підвалах жили всією громадою, бо тільки школи і були для цього пристосовані", – розповіла Парфьонова.

Крім того, зауважує експертка, досі не вирішеним у більшості шкіл залишається питання зі звʼязком. Адже у більшості приміщень, де розміщені укриття, він просто відсутній. Так само, як доволі часто немає електропостачання, адже як генераторами, так і паливом для них навчальні заклади, незважаючи на прогнозовану експертами і урядом важку зиму, до якої залишились лічені тижні, досі забезпечені не повністю.

Дуже в небагатьох містах і школах вдалося організувати зони для навчання дітей, зазначає голова ГО "Батьки SOS" Олена Парфьонова / Фото УНІАН

"Діти знають значно менше, ніж могли б знати"

Відповідно, усі ці технічні негаразди в купі з постійними повітряними тривогами, а до повномасштабного вторгнення РФ – ще й онлайн-навчанням через пандемію у комплексі суттєво погіршують рівень навчання дітей, що може мати серйозні наслідки в майбутньому.

Старша аналітикиня аналітичного центру Cedos Ірина Когут зауважує, що результати українських учнів, починаючи з 2018 року, дуже погіршилися. "Ми розуміємо, що ситуація погана. І негативні наслідки дистанційного навчання під час ковіду наклалися не негативні наслідки навчання в умовах воєнного стану. І діти, які чотири роки майже не відвідували школу, не знають як навчатися у класі. І для них будуть потрібні не просто заняття з окремих предметів, а й інтеграція у освітній процес закладів освіти. Їх потрібно навчити вчитися у школі", - вважає експертка.

За словами Ірини Когут, через війну та постійні повітряні тривоги діти знають значно менше, ніж могли б знати відповідно до навчальних програм.

"Якщо уроки пропущені через тривоги, відповідно, матеріал дається або на самостійне вивчення, або на компенсаційне навчання, на яке не усі учні можуть прийти. Це так само, коли дитина пропустила два тижні в школі і має надолужити з батьками. Але батьки часто не мають змоги вивчити це – часто у них немає або часу, або достатньої власної підготовки. Відтак, дитина відстає, а якщо це відбувається систематично, то відставання накопичується. Крім того, дистанційна освіта вимагає значно вищого рівня самодисципліни. Вона не дається від народження, це те, що виховує школа", - зауважила експертка.

І додала, що освітні втрати залежать не лише від ситуації в регіоні. Окрім різної тривалості повітряних тривог, на рівень втрат впливає і соціально-економічне становище родини, відтак у кожному конкретному випадку допомога у подоланні дитиною освітніх втрат має бути специфічною, аби залучати до освітнього процесу вразливі категорії дітей з бідних родин та учнів з особливими потребами.

Експерт напрямку "Освіта" Українського інституту майбутньогоМикола Скиба пояснює, що для більш точного вивчення цієї проблеми варто проводити освітні заміри (наприклад, після чотирьох та девʼяти років навчання), на які наразі бракує коштів. Однак навіть психологічно наслідки вже стають помітними. Зокрема, в загальному у дітей підвищується рівень тривожності, знижується концентрація уваги.

"Будь-які переривання процесу, відволікання уваги апріорі працюють погано. Тобто після оголошення тривоги, переходу в укриття процес відновлення уваги займає 15-20 хвилин, і це вже зʼїдає час. Після ковіду повної картини можливих наслідків ми не бачимо – ми можемо говорити про неї лише гіпотетично, спираючись на думку педагогів, рівень знань тощо, але це не репрезентативна картина", – розповів експерт "Главреду".

І додав, що у майбутньому такі процеси можуть призводити до того, що в дітей не зможуть сформуватися певні навички (або ж не виникнуть нові). Як наслідок, теперішні учні у майбутньому можуть стати більш схильними до зовнішніх впливів – наприклад, до впливу різноманітних ІПСО, психологічного тиску тощо.

Не кажучи вже про те, що умови, які складаються в Україні через війну з Росією, спонукають українців приймати складні рішення про міграцію за кордон разом із дітьми, намагаючись тим самим захистити себе та майбутнє покоління. І цифри міграції, на жаль, продовжують зростати.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Украинский комик ответил на хейт: “Никогда не уклонялся”
Comments UA
2024-09-08T21:36:34Z
Шварценеггер получит степень Почетного доктора за борьбу с изменениями климата
ZN UA
2024-09-19T19:34:19Z
Виктору Андриенко - 65: как живет сейчас звезда "Шоу долгоносиков"
Комсомольская правда
2024-09-19T16:14:27Z
"Остановите этот абсурд": в ОП отреагировали на фильм россиянки о войне на кинофестивале в Венеции
Фокус
2024-09-06T18:27:39Z
Документальная ложь на TIFF: как роспропаганда промыла мозги Западу
Корреспондент
2024-09-18T15:33:29Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
"Либо будет коротким, либо..." Кличко ответил на вопрос о реванше Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-06T16:36:26Z
Двухлетняя девочка из Черноморска установила рекорд Украины по плаванию и попала в Книгу рекордов
ZN UA
2024-09-19T22:31:53Z
Джошуа – Дюбуа: онлайн-трансляция боя за звание чемпиона мира
ZN UA
2024-09-19T22:07:52Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
В ДТП погиб тренер немецкого Айнтрахта
Корреспондент
2024-09-06T14:33:22Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Многовековая свадебная традиция, от которой отказались зумеры
Marie Claire
2024-09-19T20:30:51Z
Вместо шапки: 8 головных уборов на осень, которые носят женщины с хорошим вкусом
Marie Claire
2024-09-19T18:01:25Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Головоломка для гениев: какой стакан наполнится первым
Обозреватель
2024-09-09T02:05:56Z
Антитренды осени и зимы 2024/25: от этих 7 вещей нужно избавиться незамедлительно
Marie Claire
2024-09-09T18:01:51Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Украина ввела санкции против РФ, Ирана и Китая
Корреспондент
2024-09-19T22:45:06Z
Израиль атаковал сотню ракетных установок Хезболлы
Корреспондент
2024-09-19T22:09:17Z
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Россия в ООН заявила, что готова воевать "со всем НАТО"
Корреспондент
2024-09-13T16:48:03Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
В России заявили о крупнейшем в истории техногенном пожаре на нефтебазе в Ростовской области
Новости Украины
2024-09-06T13:15:42Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
В Киевской области и в ряде областей воздушная тревога: где опасно
TSN
2024-09-19T21:51:59Z
Авиаудар по пансионату в Сумах: спасатели завершили работы
Апостроф
2024-09-19T20:45:29Z
Грозит восемь лет заключения: полиция Киева задержала поджигателей авто ВСУ
Апостроф
2024-09-06T16:16:08Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
20 сентября 2024 года: Астафьев день — что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-09-19T21:00:36Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
В Латвии придумали способ обеспечить ВСУ автомобилями: подробности
Хвиля
2024-09-08T14:45:29Z
Украина впервые присоединилась к учениям НАТО по противодействию дронам
Европейская правда
2024-09-19T21:33:29Z
В Умани ожидают рекордное количество хасидов на праздновании Рош ха-Шана: больше чем до войны
Фокус
2024-09-19T21:00:56Z
Вторая годовщина смерти Елизаветы ІІ: пять интересных фактов о покойной королеве
Фокус
2024-09-08T08:06:29Z
На фронте погиб сын Главного раввина Украины
Comments UA
2024-09-11T16:03:25Z
Почему нельзя переезжать 9 сентября и кому запрещено шить сегодня: приметы и запреты на Анны
Знай
2024-09-09T02:04:14Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как не просыпаться посреди ночи: рекомендации от специалиста
Обозреватель
2024-09-06T17:09:54Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Сезон гриппа и простуд приближается: что нужно есть, чтобы меньше болеть
Знай
2024-09-19T16:21:51Z
Способы уменьшения отеков и выведения излишней жидкости из организма
Comments UA
2024-09-19T15:15:52Z
Повод изменить рацион: какие болезни могут развиться, если часто есть рис и макароны
Знай
2024-09-19T14:51:51Z
Назван возраст, в котором люди резко стареют
Comments UA
2024-09-19T14:30:43Z
Операция длилась 14 часов: врачи разъединили сиамских близнецов "с одной головой"
Фокус
2024-09-19T13:51:37Z
Можно ли беременным пить кофе: исследование американских ученых
Comments UA
2024-09-19T12:51:23Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Даже закидывание фронта "мясом" не приносит врагу желаемых результатов - военный обозреватель
Хвиля
2024-09-19T23:09:08Z
В Одессе демонтируют памятник Пушкину
Корреспондент
2024-09-19T23:00:09Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Украинцев призвали запасать еду и воду: как готовиться к возможным масштабным отключениям электроэнергии
Обозреватель
2024-09-08T22:46:35Z
ВСУ переломили ситуацию под Покровском, - NYT
Хвиля
2024-09-08T20:15:34Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
Водителям дали всего 10 дней: как избежать неожиданных штрафов
Знай
2024-09-19T17:36:08Z
Миниатюрную городскую Honda превратили во внедорожный автодом за $13 000
Фокус
2024-09-19T14:12:02Z
Городской малыш: тест-драйв нового Suzuki Swift
Фокус
2024-09-19T13:51:38Z
Подавляющее большинство аккумуляторов электрокаров прослужат дольше самого авто
Фокус
2024-09-19T13:51:24Z
Эксклюзив за $350 000: культовый американский спорткар простоял 47 лет в гараже
Фокус
2024-09-19T09:30:55Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
ЕС хочет забрать до 10% годового дохода Meta
Хвиля
2024-09-19T20:36:36Z
Почти на 10 гривен дороже: как изменились цены на яйца, хлеб и подсолнечное масло
Знай
2024-09-19T20:12:50Z
Международные резервы Украины выросли
Корреспондент
2024-09-13T11:51:04Z
Р2Р-трейдинг криптовалют: что нужно знать о нем
Comments UA
2024-09-13T11:23:28Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Испытание бочкой: Обзор часов HUAWEI WATCH GT5 Pro
GameMag
2024-09-19T21:09:30Z
Sony анонсировала лимитированную PlayStation 5 Pro в дизайне первой PlayStation — к 30-летию оригинальной консоли
GameMag
2024-09-19T19:40:18Z
Инсайдер: Sony собирается анонсировать ремастер Days Gone для PlayStation 5
GameMag
2024-09-19T19:01:44Z
Официально: "Кинопоиск" экранизирует Atomic Heart
GameMag
2024-09-19T18:07:26Z
Официально: "Кинопоиск" участвует в создании трансмедийной вселенной российской игры Distortion
GameMag
2024-09-19T18:07:15Z
Вселенная Ника Перумова: "Кинопоиск" экранизирует игру "Алмазный меч, деревянный меч"
GameMag
2024-09-19T18:07:08Z
В Украине создали социальную сеть для усопших
Знай
2024-09-19T17:21:19Z