Яким буде дефіцит енергогенерації в Україні до зими: в Асоціації енергоефективних міст зробили прогноз
Вірогідний дефіцит в енергосистемі до початку грудня поточного року, який неможливо повністю покрити імпортом, складе близько 4 ГВт. При цьому підготувати до роботи вітчизняні енергетики зможуть, з урахуванням відновленої генерації, приблизно 14-15 ГВт генерувальних потужностей. Про це заявив виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст України (АЕГУ) Святослав Павлюк під час дискусії "Зберігаючи світло: битва за українську електромережу", передає "Інтерфакс-Україна".
"Це (дефіцит генерації - ред) загалом становить до 20% виробітку. Це насправді оптимістична картина", - сказав він.
За його словами, енергосистема в 2023 році мала у своєму розпорядженні 18 ГВт доступної потужності, однак після серії масованих ворожих атак робоча потужність скоротилася до близько 10 ГВт.
Наразі, додав експерт, ключовим базисом вироблення в українській енергосистемі є три атомні електростанції із загальною встановленою потужністю до 8 ГВт.
При цьому деякі енергоблоки не можуть працювати на повне завантаження через несправність обладнання. Крім того, пошкоджено близько 50% потужностей гідроелектростанцій, загальна встановлена потужність яких до війни становила до 6 ГВт.
Також станом на серпень доступна потужність теплових електростанцій і когенерації сягала 5,5 ГВт.
У сфері установок із відновлюваними джерелами енергії Україна втратила на окупованих територіях відповідно 80% потужностей вітрових станцій і 20% - сонячних.
"Загалом ми підходимо до цього опалювального сезону в ситуації, коли вся генерація на лівому березі країни здебільшого зруйнована, призупинена або пошкоджена, і вона не працює. При цьому схід країни дуже сильно залежить від системи передачі", - зазначив він.
Повідомлялось, що конгресмени США звернулись до президента Джо Байдена та закликали прискорити схвалення експорту зрідженого природного газу (ЗПГ) до України та Східної Європи. Ініціаторами звернення стали 11 демократів на чолі з Марсі Каптур.