У жовтні приходять перші серйозні холоди, але назвати цей місяць завершенням сезону городництва не можна. Деякі овочі добре сіяти саме у цей час – вони встигають укорінитись, а потім засинають на зиму, щоби самостійно прорости з першим теплом.
Про такі овочі розповідає OBOZ.UA. Важливе правило – обирати холодостійкі сорти, цей нюанс має бути вказаний на упаковці з посадковим матеріалом.
Цибуля-сівок
Якщо ви саджаєте цибулю в жовтні, обирайте момент так, щоби до настання холодів залишалось 15-20 днів. Саме стільки потрібно рослині на укорінення. Викопайте ямки 7-10 см завглибшки і закладайте у них цибулини з інтервалом від 4-6 см до 10-12 см, залежно від сорту цибулі. Відстань між рядами має складати приблизно 30 см. І обирайте для грядки ділянку, добре освітлену сонцем. Не забудьте замульчувати посіви.
Часник
Часнику теж потрібен час на укорінення, тому його краще саджати у першій половині жовтня. Обирайте для посіву зубки без слідів пошкоджень, уражень чи хвороб. Заглиблюють посівний матеріал у землю відповідно до його розміру. Головне, щоби шар землі над шийкою не перевершував 1,5-2 см. Рослини віддаляють одну від одної на 10 см, а відстань між рядами закладають 20-25 см. Часник, як і цибулю, необхідно вкрити мульчею.
Морква
Для висівання у жовтні краще обирати скоростиглі та середньостиглі сорти моркви. Роботи проводять на початку місяця, щоби овоч прижився. Ділянку обирають рівну, без укосів і добре захищену від вітру. Найкраще підійдуть грядки, де до того росли огірки, помідори чи картопля – там буде ґрунт більш оптимального складу. Занадто щільну землю краще розпушити додаванням піску. Також добре перед посівом на зиму моркви внести мінеральні добрива. Інтервал між рядками рослин закладають 15-20 см. Посівний матеріал заглиблюють у землю на 2-3 см, після чого загортають землею чи перегноєм. Наостанок моркву мульчують сухим торфом.
Раніше OBOZ.UA розповідав, які квіти варто саджати саме восени.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.