УГоловному управлінні розвідки Міноборони України показали, як працюють на полі бою медики ГУР. Вони витягують поранених побратимів під ворожим вогнем та вибухами – і надають у польових умовах першу допомогу, що дає захисникам шанси на життя.
За даними фахівців, за належної домедичної допомоги виживають близько 70% поранених, однак українські медики довели: професіоналізм, швидкість та якісні медикаменти дозволяють рятувати ще більше життів. Розповідь воїна тактичної групи ГУР "Реванш", захисника на псевдо "Орлик", про особливості роботи медиків на полі бою опублікували у ГУР.
За словами "Орлика", у тактичній медицині існує умовний поділ поранень, отриманих на полі бою, на три основні групи.
"Американські медичні сили зробили статистику і виділили три групи поранень. Перша ― це так звана "зелена": люди з такими пораненнями виживають незалежно від надання домедичної допомоги. Друга ― це без шансів. Наприклад, сліпа куля в голову. Третя група ― це ті поранені, які виживають тільки завдяки якісній домедичній допомозі", ― розповідає воїн.
І ще у 2011 році фахівці встановили: за умови отримання належної домедичної допомоги виживають близько 70% поранених з третьої групи.
"Вважаю, що в реаліях нашої війни цей відсоток виріс ще вище через наявність медичних засобів та хороших фахівців", ― додав розвідник.
У ГУР також показали ексклюзивні кадри роботи бойових медиків, що евакуюють поранених побратимів під ворожими обстрілами та бомбардуваннями, надають допомогу у польових умовах, аби не згаяти жодної дорогоцінної секунди, що підвищує шанси пораненого на життя. Вони неодмінно запевняють кожного, хто отримав поранення, захищаючи рідну землю: "Усе буде добре, брате!" – і роблять усе, аби саме так і було.
Нагадаємо, раніше у ГУР розповіли, як Росія кидає найманців із Сирії у м’ясні штурми в Україні. Сирійців у РФ заманюють обіцянками російського громадянства та високих зарплат, а потім використовують як гарматне м'ясо.
Зокрема, випадки, коли сирійців російські командири відправляли в один кінець – на штурми без надії на евакуацію у разі поранення – зафіксовано на українській Луганщині.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!