Якщо ви любите страви з картоплі, не варто сильно хвилюватися про їх вплив на здоров’я. Нові дослідження показали, що картопля може бути кориснішою, ніж вважалося раніше.
Зокрема, у дослідженні за участю понад 2500 учасників віком від 30 років оцінювали їх харчові звички та здоров'я. Результати показали, що регулярне вживання картоплі не має значного негативного впливу на серцево-судинну систему, а тому картопля може бути частиною здорового раціону, повідомили в Eat This, Not That.
Про дослідження
Дослідження, яке почалося в 1971 році та було опубліковане у вересні 2022 року, проаналізувало споживання різних видів картоплі, таких як біла та солодка. Таким чином, дослідники стежили за станом здоров’я учасників, які їли 36% печеної, 28% смаженої, 14% пюре та 9% відвареної картоплі.
Результати
Вживання чотирьох або більше чашок білої або солодкої картоплі на тиждень не підвищує ризик гіпертонії чи дисліпідемії у здорових дорослих. Крім того, люди, які їли смажену картоплю, мали менший ризик здоров'я, якщо не вживали червоне м'ясо та були активними. Зокрема, ризик діабету 2 типу зменшувався на 24%, а підвищення тригліцеридів — на 26%.
Наслідки
Дослідження доводить, що картопля не пов'язана з підвищеним ризиком розвитку діабету, високого тиску чи підвищення тригліцеридів, оскільки є цільним, необробленим продуктом. Картопля містить якісні вуглеводи, клітковину та калій, який підтримує роботу м'язів та серцево-судинної системи, а також вітамін С, що захищає клітини від пошкодження.
Таким чином, можна зробити висновок, що цей овоч є важливим джерелом поживних речовин, які люди часто недоотримують. Крім того, рекомендується споживати не менше ніж 2,5 чашки овочів щодня, включаючи 5 чашок крохмалистих овочів на тиждень.
Під час приготування картоплі важливо звертати увагу на поєднання продуктів. Використовуйте картоплю в різних збалансованих стравах, а не лише з м'ясом. Смакуйте запечену картоплю з невеликою кількістю масла, сиру або сметани.
РанішеOBOZ.UA розповів, як броколі допомагають чистити печінку.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.