MY.UAНовини
Повернення олігарха: як влада Грузії готує свої "мінські угоди" і повну капітуляцію перед Росією
Повернення олігарха: як влада Грузії готує свої "мінські угоди" і повну капітуляцію перед Росією

Повернення олігарха: як влада Грузії готує свої "мінські угоди" і повну капітуляцію перед Росією

26 жовтня 2024 року в Грузії відбудуться парламентські вибори. Офіційно виборчі перегони стартували лише у вересні, але насправді вони тривають вже багато місяців. Вони без перебільшень визначать подальшу долю країни.

Варіантів небагато – або складний шлях до Європи, або перетворення на кавказьку Білорусь, тобто молодшого партнера Росії та її обслугу. Більшість населення країни бажає першого, проте чинна влада в особі партії "Грузинська Мрія" послідовно тягне Сакартвело іншим шляхом і має всі шанси знову перемогти.

Як Україна проспала уроки війни 2008-го, який у 2024-му план дій у проросійських сил в Грузії та що робити прозахідній опозиції – читайте в матеріалі 24 Каналу.

План з "білорусизації" Грузії

Хоча "Мрія" досі не презентувала своєї політичної програми, що це буде, ми вже приблизно знаємо – партія влади вже протягнула скандальний закон про іноагентів.

Це копія російського репресивного закону. За його допомогою російські агенти в Грузії (яка гра слів) планують придушити опозицію та громадянське суспільство. Ті самі завдання має закон про заборону пропаганди ЛГБТК+, ухвалений вже у вересні, а також низка інших ініціатив.

Вони спрямовані на відмову від євроінтеграції Грузії (ЄС з липня 2024 року призупинив її у відповідь на численні демарші Тбілісі, а деякі грузинські політики вже під санкціями США) та повернення до сфери впливу Росії.

При цьому "Мрія" досі обіцяє грузинам вступ до ЄС до 2030 року й одним із гасел кампанії є слоган "Достойно в Європу". Проте це очевидна брехня, адже з такою політикою ніякої Європи Грузії не світить. Навпаки, куди реалістичнішим наразі виглядає перспектива скасування "безвізу" для Сакартвело.

Абхазію та Південна Осетія повернуть Грузії?

Натомість грузинам пропонується ідея відновлення територіальної цілісності. Нагадаємо, що наразі 20% території Сакартвело офіційний Тбілісі не контролює.

Наразі як Абхазія, так і Південна Осетія мають статус частково визнаних держав. Їх визнала лише Росія та її симпатики на кшталт Нікарагуа, Сирії, Венесуели та Науру. Останні навіть не приховують, що роблять це за гроші.

Натомість більшість країн світу (і Україна також) вважають як Цхінвальський регіон, так і Абхазьку Автономну Республіку невіддільними частинами Грузії.

Попри міжнародне право ці території наразі перебувають під ефективним контролем Росії. Формально там є свої уряди з місцевих сепаратистів, проте насправді вони повністю залежні від Кремля – грошей та воєнної сили (Росія активно добудовує в Абхазії свою базу ВМС, а також залучає місцевих до війни в Україні).

В останні роки росіяни все менше ховаються і вже призначають на керівні пости в "республіках" оригінальних власних громадян, які "керують" також громадянами Росії, бо майже всі місцеві давно отримали російські паспорти. Нічого не нагадує? Так, це ж "ДНР" і її близнючка "ЛНР".

Тепер план Росії полягає в тому, щоб повернути (точніше – "втюхати") Абхазію та Південну Осетію під управління Грузії, а опікуватися цими троянськими кіньми має головна проросійська партія країни "Грузинська мрія" та її духовний лідер Бідзіна Іванішвілі.


Бідзіна Іванішвілі / Фото з фейсбук-сторінки партії "Грузинська мрія"

Хто такий Бідзіна Іванішвілі та як він пов'язаний з Росією

Бідзіна Іванішвілі є грузинським олігархом, його бізнес тісно пов'язаний з Росією, його родичі мають тісні зв’язки з номіналами Путіна (генералом КДБ і колишнім губернатором Санкт-Петербургу Полтавченком та іншими).

Статки Іванішвілі оцінюються приблизно в 4,9 мільярда доларів, що не надто багато у порівнянні з російськими мірилами, але є космосом для небагатої Грузії.

Але це лише осяжна частина айсберга. За 12 років при владі Іванішвілі та його міньйони спромоглися встановити контроль за основними галузями країни та створили справжню корупційну мережу, що дає можливість для практично безмежного політичного впливу. Ця мережа зробила олігарха фактичним господарем цілої країни.

В останні роки в Грузії встановилась своєрідна химерна система, де на показ нібито зберігається демократична система (у вигляді парламентської республіки), але насправді всі ці урядовці разом із прем'єром є не більше, ніж наймані менеджери олігарха Іванішвілі, який вочевидь уявляє себе таким собі грузинським сьогуном, тобто почесним президентом партії "Грузинська мрія".

"Почути Донбас" по-грузинськи

Як буде відбуватися "возз'єднання" Грузії, що обстоює "Грузинська Мрія", нам 14 вересня 2024 року натякнув Іванішвілі на мітингу в місті Горі.

Після закінчення виборів 26 жовтня, коли буде засуджено винуватців війни, коли абсолютно всі винні в руйнуванні грузино-осетинського братерства отримають сувору юридичну відповідь, ми обов'язково знайдемо в собі сили попросити вибачення за те, що згідно з отриманим завданням, зрадницький "Нацрух" ("Єдиний національний рух", – партія нині ув'язненого експрезидента Саакашвілі – 24 Канал) 2008 року огорнуло полум'ям наших осетинських сестер і братів,
– Бідзіна Іванішвілі на передвиборчому мітингу, 14 вересня 2024 року.

Хто не зрозумів слова олігарха – розтлумачимо. Пан Іванішвілі вважає винними у війні серпня 2008 року не Росію (її в цій схемі взагалі нібито не існує), а саму Грузію і її тодішнє політичне керівництво на чолі з прозахідним Міхеїлом Саакашвілі (нині – громадянином України), яке збирається показово покарати в разі перемоги на парламентських виборах (нагадаємо, "Мрія" при владі з 2012 року і раніше, схоже, не мала часу).

Натомість самі переможені планують просити вибачення у сепаратистів, а точніше – Росії, яка за ними стояла тоді та стоїть зараз.

Хто має просити вибачення за війну 2008 року

На початку серпня 2008 року з території Південної Осетії почалися невибіркові артилерійські обстріли території, що контролював центральний грузинський уряд. У відповідь президент Саакашвілі віддав наказ армії перейти в наступ та взяти під контроль столицю сепаратистів Цхінвалі (що й було зроблено).

Паралельно на територію невизнаної республіки зайшли російські війська (абсолютно незаконно) й наступного дня почали бойові дії на території Грузії проти грузинської армії. Президент Дмітрій Мєдвєдєв назвав цю операцію "Примусом до миру".

Разом із росіянами воювали сепаратисти з Південної Осетії, а їхні побратими з Абхазії відкрили другий фронт. Попри деякі успіхи (зокрема, збиття російських воєнних літаків) грузинська армія була швидко розбита та змушена фактично капітулювати 12 серпня.

Росія тимчасово окупувала значні території, на яких були зафіксовані воєнні злочини, а в зоні окупації сепаратистів – етнічні чистки. Підсумком війни стало офіційне визнання Росією "республік" як незалежних держав і розірвання Грузією дипломатичних відносин з Москвою. Під час бойових дій були вбиті сотні людей і майже 200 тисяч стали біженцями.

Тому просити вибачення за війну має не Грузія, а Росія, ба більше, лише самих вибачень – замало. Діям агресора має бути дана належна юридична оцінка.

На жаль, до цього дуже далеко – спроби Грузії позиватися проти Росії до міжнародних судів провалилися, а після зміни влади в країні взагалі були саботовані та завершилися фіаско в МКС в грудні 2022 року. Тоді суд в Гаазі де-факто визнав Росію невинною в агресії (за формальними ознаками). При цьому ордери від Каріма Хана на арешт трьох південноосетинських чиновників досі не скасовані (четвертий підозрюваний – заступник командувача ВДВ РФ генерал-майор В'ячеслав Борисов – давно помер і суд вже не цікавить).

  • Наразі Грузія має окремі успіхи лише в ЄСПЛ, який Росія показово ігнорує і не збирається виплачувати понад 129 мільйонів євро компенсації громадянам Грузії (хоча відсотки досі капають).
  • З березня 2022 року Росіян виключена з Ради Європи, під егідою якої діє ЄСПЛ, через це росіяни оголосили, що не виконуватимуть рішення Суду, ухвалених після 16 березня 2022 року.

Якою була роль України в російсько-грузинській війні

Україна також, на жаль, була втягнута в російсько-грузинську війну і де-факто діяла на боці агресора. Росія активно застосувала можливості свого Чорноморського флоту в Криму для агресії проти Грузії.

МЗС України 10 серпня застеріг російську сторону від можливої участі кораблів Чорноморського флоту Росії у війні, проте Москва українську ноту проігнорувала та 12 серпня провела силами Чорноморського флоту десантну операцію проти Грузії.

У бойових діях "відзначились" нині знищені ЗСУ крейсер "Москва" або суттєво пошкоджені ВДК "Саратов" і "Ямал". Вони відзначились у знищенні ВМС Грузії під час рейду до порту Поті 12 серпня 2008 року.

Також росіяни поспішили звинуватити України в недружніх відносинах, а згодом український Мін'юст взагалі повідомив, що угода про Чорноморський флот Росії на території України не передбачає обмежень щодо дій росіян.

Українська влада взагалі зайняла дивну позицію – президент Ющенко разом із президентом Польщі Лехом Качинським прибули до Тбілісі, щоб підтримати Саакашвілі, а в цей самий час Верховна Рада провалювала голосування за постанову про визнання подій у Грузії агресією з боку Росії.

Причому "ножа в спину" всадила політсила чинної тоді прем'єрки Юлії Тимошенко – лідерки "Батьківщини", частина керівної коаліції, між іншим.

"Бютівці", які голосували проти визнання російської агресії у 2008 та у 2024 досі засідають у Верховній Раді:

  • Олександр Абдуллін,
  • Костянтин Бондарєв,
  • Сергій Власенко,
  • Михайло Волинець,
  • Валерій Дубіль,
  • Іван Кириленко,
  • Андрій Кожем'якін,
  • Олена Кондратюк,
  • Анжеліка Лабунська,
  • Сергій Соболєв

Через рік після агресії проти Грузії, Росія взагалі змінила власне законодавство про застосування армії для захисту громадян Росії та військових баз за кордоном. І це вже відкрило дорогу до майбутньої окупації Криму та повномасштабної війни проти України.


Пророча обкладинка українського часопису “Тиждень” від 15 серпня 2008 року

Чому слова Іванішвілі шокували

Заява Іванішвілі від 14 вересня стала шоком, бо раніше "Мрія" собі такого не дозволяла, хоча й робила натяки, зокрема, в партійних пресрелізах. Але тепер це прямо каже фактичний правитель Грузії останніх 12 років.

Поразка у війні 2008 року довго була фактором, що об'єднувала грузинське суспільство. Але в останні роки чинна грузинська влада поступово нормалізувала образ росіян, а з кожним відновленням авіасполучення з Росією наближала мить, коли грузинам доведеться перепрошувати перед агресором. Нині ж Іванішвілі практично назвав фінальну дату.

Шокує також і місце, де пролунали ці слова. Іванішвілі сказав їх у Горі – це невелике містечко було розбомблене російською авіацією 9 серпня 2008 року, а потім і окуповане армією Росії. Тоді завдяки фото українського фотографа агенції Reuters весь світ побачив воєнні злочини росіян, які просто вбивали цивільних.

Тоді ці кадри шокували, але, на жаль, не стали пересторогою – так званий "цивілізований світ" продовжив business as usual з Росією, а згодом Москва повторила свої звірства в Алеппо, Маріуполі, Харкові, Ізюмі, Авдіївці, Бахмуті та багатьох інших містах.


Місто Горі, що палає, 9 серпня 2008 року / Фото AFP

Українські паралелі

Паралелей тут знову не уникнути, адже маємо рівно те саме, чого вимагали від України росіяни щодо окупованої ними частини Донбасу. Відмінності полягають в тому, що в нас були російські дорожні карти під назвою "Мінськ-1" і "Мінськ-2", а грузинам вочевидь лише належить їх скласти та адаптувати "формулу Штайнмаєра" вже під себе. Точніше – презентувати громадськості, бо вочевидь вони вже давно написані. У Москві.

Громадськість, до речі, була не надто рада словам Іванішвілі. І навіть спробували вийти на вулиці, проте протести цього разу не були масовими, що вказує як мінімум на роздуми щодо того, чи потрібно перепрошувати та "почути їхній грузинський Донбас".

Отже, вибори 26 жовтня стануть ще й плебісцитом із присмаком "троянських коней". Іванішвілі, який взагалі полюбляє бути не публічним, але цього разу активно вилазить на світ божий, щоб сказати ось таке, тут відіграє роль не Людмили Янукович на мітингу “наколотих апельсинів”, а того, хто виголошує ультиматум.

Його зміст – або беріть Абхазію та Південну Осетію, "робіть федералізацію" та потроху ставайте ними (тобто Білоруссю), або з вами буде так, як з Україною у 2022-му, але без армії, яку ви не розвиваєте, бо вами керують хлопці з грузинського варіанту "Партії регіонів" на чолі з хлопцем, який навіть не буде закликати кудись "гудіти", а прямо каже – капітулюйте. Бо інакше буде горе і новий Горі, точніше значно більше нових Горі.

Що робити грузинам

Що робити у цій ситуації грузинам – вирішувати лише їм. Вони бачили на власні очі як білоруський, так і український сценарій. Вони знають, що сил у них небагато, але знають також, що й Росія виснажена війною в Україні й точно не має ресурсів для повторення переможної ходи серпня 2008-го.

Вони знають, що п'ята колона, яка тягне їх в обійми Москви, сильна, і розуміє, що може втратити все, тому буде стояти на смерть (власне, поява Іванішвілі першим номером виборчого списку "Мрії" – це доказ цього). Їм відомо, що міжнародна підтримка громадянського суспільства Сакартвело обмежена (на жаль, це стосується й України, яка за останні роки взагалі, схоже, "забила" на Грузію), але наступного шансу стати вільними може не бути ще багато років.

Саме тому вибори 26 жовтня такі важливі. Саме тому опозиція подолала тривалу взаємну недовіру та об’єдналася. Але перемогти на них замало – потрібно буде ще й захистити результат.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
З України намагалися вивезти скрипку, ймовірно, роботи Страдіварі
ZN UA
2024-09-19T21:37:40Z
Після ДТП: Анджеліна Джолі найняла "найкращого пластичного хірурга" Лос-Анджелеса для свого сина
24tv
2024-09-19T21:00:44Z
"Далі так не могло продовжуватися": Даша Квіткова зізналася, що їй довелося терпіти від Добриніна
Знай
2024-09-19T20:51:36Z
5 найкращих ролей Кеті Бейтс, яка заявила про завершення акторської кар'єри
24tv
2024-09-19T20:06:26Z
І Ротару виступить: у Києві пройде грандіозний концерт
GlavRed
2024-09-19T19:27:06Z
Її вивчали навіть в університетах – яка трагедія ховається за феноменом Леді Гаги
24tv
2024-09-19T19:24:06Z
Україна та Чехія будуть спільно оцифровувати пам'ятки культури
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:54:04Z
Шахтар закріпився в середині: як виглядає таблиця Ліги чемпіонів після 1 туру
24tv
2024-09-19T21:24:11Z
Ліга чемпіонів УЄФА. Успіх «Атлетико», нічия «Арсенала», поразка «Барселони»
УкраинФорм
2024-09-19T21:22:53Z
У Фонсеки конфлікт із Ібрагімовичем
Football.ua
2024-09-19T20:43:40Z
Український клуб ризикує не вийти на матч Ліги чемпіонів: що сталось із чемпіонами УПЛ
24tv
2024-09-19T19:51:18Z
Атлетік розібрався з Леганесом
Football.ua
2024-09-19T19:16:22Z
Перемога Бенфіки Трубіна та розгром Феєнорду: результати матчів Ліги чемпіонів за 19 вересня
24tv
2024-09-19T19:03:28Z
«Інфраструктура і діаспора»: в «Динамо» розповіли, чому для єврокубків обрали стадіон в Гамбурзі
TSN
2024-09-19T18:33:27Z
Збірна України піднялася на 24-те місце в рейтингу ФІФА
360ua.news
2024-09-19T18:21:12Z
Пономарьов: Наразі я задоволений тим, як виглядав Рух на старті сезону
Football.ua
2024-09-19T18:18:51Z
Робите лише гірше: 6 найшкідливіших звичок у прибиранні
24tv
2024-09-19T21:21:12Z
Справжній український делікатес: як приготувати ідеальний сальтисон
24tv
2024-09-19T21:00:44Z
5 ознак того, що на вас хтось запав: роззирніться навколо
24tv
2024-09-19T20:09:12Z
Бюджетно та зі смаком: "Мастер Шеф" Литвинова дала спрощений рецепт торта з горіхами
Политека
2024-09-19T20:00:28Z
За сезон не виправиш: ось 5 помилок новачків на городі, яких треба уникати
24tv
2024-09-19T19:51:24Z
Шкільні мініпіци: готуємо простий смаколик, який викличе ностальгію
24tv
2024-09-19T19:03:31Z
Безкоштовні способи: як оновити свій дім просто зараз
24tv
2024-09-19T19:00:00Z
Солодкий і дуже легкий: рецепт чизкейку "Рафаелло" з печивом та шоколадом
Политека
2024-09-19T18:49:39Z
Як прибрати холостяцький барліг за лічені хвилини: 8 кроків до затишного побачення
24tv
2024-09-19T18:45:11Z
Україна в ОБСЄ пояснила, чому не можна будувати спільну безпеку з Росією
УкраинФорм
2024-09-19T22:15:58Z
Столтенберг: Чим більше зброї дамо Україні, тим швидше настане мир
Европейская правда
2024-09-19T22:00:52Z
Чи може ТЦК вручити повістку родичам військовозобов'язаного: адвокатка розповіла про наслідки
TSN
2024-09-19T21:51:46Z
Розпочалася друга хвиля: Ізраїль продовжує завдавати ударів по Лівану
TSN
2024-09-19T21:51:21Z
Мирний план Зеленського: Подоляк розповів про чотири ключові напрями
TSN
2024-09-19T21:51:12Z
Удари по об'єктах "Хезболли": ЦАХАЛ розкрив результати та показав відео
24tv
2024-09-19T21:45:28Z
Секретна служба США почала перевірку щодо Ілона Маска через його «жартівливий» твіт про вбивство Байдена та Гарріс
Детектор М
2024-09-19T21:45:26Z
«Прийняти в НАТО зараз»: Борис Джонсон назвав три кроки для перемоги України
Украина Криминальная
2024-09-19T21:09:06Z
У ЄС підтвердили можливе призупинення безвізу для Грузії через відкат від демократії
Европейская правда
2024-09-19T21:01:38Z
Через напад білок поїзд не доїхав до кінцевої станції: пасажири утікали з вагона
TSN
2024-09-19T21:51:44Z
У Сумах завершили роботи на місці удару по пансіонату: яка остаточна кількість поранених та загиблих
TSN
2024-09-19T21:51:39Z
В Дніпрі прогримів вибух: що відомо
TSN
2024-09-19T21:51:25Z
Знахідка на данському пляжі приголомшила прибиральників: що викинуло на берег у рибальському селі
TSN
2024-09-19T21:51:16Z
Інтернет-шахраї ошукали трьох українців на понад 280 тисяч гривень
InternetUA
2024-09-19T21:31:39Z
У Луцьку чоловіка, який нібито сам виховує доньку, затримали й доставили в ТЦК: що каже поліція
24tv
2024-09-19T20:39:48Z
У кіберполіції назвали три найпопулярніші в Україні шахрайські схеми
InternetUA
2024-09-19T19:46:07Z
Шторм "Борис" в Італії: двоє зниклих безвісти, понад тисяча евакуйованих
Европейская правда
2024-09-19T19:40:37Z
Удар РФ по геріатричному пансіонату у Сумах: рятувальні роботи завершено
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T19:15:34Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Королева Данії впала у замку та потрапила до лікарні
УкраинФорм
2024-09-19T22:24:25Z
День ангела 20 вересня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-09-19T21:51:57Z
Чи можуть мобілізувати багатодітних батьків: роз'яснення ТЦК
TSN
2024-09-19T21:51:53Z
Зброя далекого радіусу дії: чи отримає Україна можливість для глибоких ударів по Росії — NYT
TSN
2024-09-19T21:51:44Z
В українському повітряному просторі рухаються безпілотники: назнано напрямок руху
TSN
2024-09-19T21:51:31Z
Чи будуть повертати українців з Євросоюзу для мобілізації: пояснення єврокомісарки
TSN
2024-09-19T21:51:11Z
Скільки танків у РФ залишиться на 2026 рік: пояснення експерта
TSN
2024-09-19T21:51:04Z
Інтимне омолодження: гінекологиня попередила про ризики та ускладнення популярних процедур
24tv
2024-09-19T20:36:37Z
Кофеїн має захисну дію на здоров’я серця
Portaltele
2024-09-19T18:43:31Z
На Львівщині медики "швидкої" врятували чоловіка, у якого 13 разів зупинялося серце
Комсомольская правда
2024-09-19T18:04:03Z
Все про чекап жіночого здоровʼя: коли та кому потрібно робити
24tv
2024-09-19T17:39:18Z
На Хмельниччині зареєстрували два випадки гарячки Західного Нілу
24tv
2024-09-19T16:27:38Z
На Закарпатті середня зарплата лікарів становить ₴26 тисяч - НСЗУ
УкраинФорм
2024-09-19T16:21:26Z
Що буде, якщо пити забагато води
24tv
2024-09-19T15:42:44Z
Ніс можна не чіпати: кінологи назвали точну ознаку поганого самопочуття собаки
24tv
2024-09-19T14:33:13Z
На Закарпатті НСЗУ зафіксувала найбільший в країні приріст нових аптечних пунктів
УкраинФорм
2024-09-19T14:19:55Z
Реабілітується після важкого поранення: де зараз актор театру та кіно Андрій Валенський
24tv
2024-09-19T22:06:11Z
Війна, день 939. Німеччина передала 22 танки Leopard, рф атакувала Сумщину
Football.ua
2024-09-19T22:01:45Z
Жителька Чернігова віддала 58 тисяч за неіснуючий трактор
Украина Криминальная
2024-09-19T21:57:40Z
ЗСУ показали роботу дронів із термітною сумішшю по ворогові
TSN
2024-09-19T21:51:27Z
"Могли б відкласти це на 20 років": глава МЗС Польщі запропонував передати Крим під мандат ООН для підготовки "чесного референдуму"
Обозреватель
2024-09-19T21:51:03Z
Окупанти обстріляли село на Харківщині: є загиблий
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T21:30:24Z
Карта бойових дій в Україні станом на 20 вересня 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T21:06:23Z
Військові влаштували засідку паліям авто й піймали двох горе-диверсантів, обіцяють відправити їх рити окопи
Украина Криминальная
2024-09-19T21:06:22Z
Один у полі воїн, якщо це дрон: бійці ССО показали неперевершену роботу на Курщині
24tv
2024-09-19T21:06:18Z
Кадиров пожалівся на Маска, який “дистанційно відключив” йому подарований Cybertruck
TSN
2024-09-19T21:51:59Z
Tesla Semi показали на IAA у Ганновері – вихід на ринок заплановано на 2026 рік
AutoCentre
2024-09-19T19:16:35Z
Honda представила мікровен N-Box Joy для мандрівників
AutoCentre
2024-09-19T18:09:30Z
Маленька ракета: Suzuki готує недороге спортивне авто для молоді
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T17:45:29Z
Manhart представив тюнінгований BMW 2-серії
AutoCentre
2024-09-19T17:03:02Z
Прототип твердотільного акумулятора підвищує щільність енергії майже на 25 відсотків
InternetUA
2024-09-19T16:23:46Z
Експерти назвали 10 популярних автомобілів, які не проїдуть без ламання навіть 160 тисяч км
TSN
2024-09-19T15:18:17Z
Volvo представить 10 нових і оновлених моделей до 2026 року
AutoCentre
2024-09-19T15:16:44Z
Ексклюзив для юних автомобілістів: Lamborghini представила дитячу коляску
Фокус
2024-09-19T15:12:58Z
ЄС має намір покрити чверть енергетичних потреб України взимку – фон дер Ляєн
TSN
2024-09-19T21:51:24Z
Курс долара: експерти дали прогноз до кінця 2024 року
TSN
2024-09-19T21:51:24Z
В Україні різко скоротився тіньовий ринок цигарок
Хвиля
2024-09-19T21:39:57Z
У ЄС представили план, який допоможе Україні пройти цю надважку зиму – Euractiv
ZN UA
2024-09-19T21:34:14Z
Росія втратила одного з найбільших покупців вугілля в Азії - ЗМІ
УкраинФорм
2024-09-19T21:30:32Z
Євросоюз введе додаткові санкції проти сірих торговців російською нафтою
iPress
2024-09-19T20:18:37Z
Демографічна криза в Україні призведе до економічного занепаду та погіршення послуг
ZN UA
2024-09-19T19:42:56Z
Ціни на світ у Європі падають, а в Україні зростають: Попенко порівняв тарифи
Хвиля
2024-09-19T19:42:42Z
МЕА закликає міжнародних партнерів посилити підтримку енергетичного сектору України
TSN
2024-09-19T19:39:09Z
Нові iPad у 2025 році можуть бути оснащені розробленим Apple Wi-Fi-чіпом
InternetUA
2024-09-19T22:01:08Z
Вчені виявили останки морського чудовиська з унікальними зубами
TSN
2024-09-19T21:51:46Z
Цей тренд повторять навіть бабці й дідусі – про що йдеться
24tv
2024-09-19T21:36:11Z
Японська компанія ICOM заперечила свою причетність до виготовлення рацій, які вибухнули в членів «Хезболли»
InternetUA
2024-09-19T20:57:46Z
Оновлення ПЗ Sony PlayStation 5 та PS4 «зламало» багато ігор: постраждали Final Fantasy, Elden Ring, Wukong та інші
ITC
2024-09-19T20:46:11Z
Ваш телефон вбиває ваше психічне здоров'я: астронавти на МКС зробили унікальне відкриття
FaceNews
2024-09-19T20:18:09Z
Чи є сенс купувати найновішу модель смартфона
InternetUA
2024-09-19T19:57:33Z
ТОП-ігор для Nintendo Switch, які варто додати до колекції цієї осені
Знай
2024-09-19T19:51:53Z
Надмасивна чорна діра викинула джети завдовжки 23 мільйони світлових років
Portaltele
2024-09-19T19:42:37Z