Стартап, заснований колишнім керівником Google, має на меті використовувати штучний інтелект для покращення прогнозування погоди, приєднавшись до технологічних гігантів, таких як Nvidia Corp. і Huawei Technologies Co., у все більш переповненій сфері.
Brightband зібрав 10 мільйонів доларів на серію A під керівництвом Prelude Ventures за участю інвесторів, зокрема Future Back Ventures Bain & Co. і співзасновника Slack Кела Хендерсона , повідомила компанія в четвер. Він був запущений цього літа Джуліаном Гріном, який раніше працював у Google X, і трьома вченими з метою розробки платного продукту разом із моделлю прогнозування штучного інтелекту з відкритим вихідним кодом, навченою на необроблених спостереженнях за погодою.
Brightband спочатку зосереджуватиметься на прогнозуванні екстремальної погоди, включаючи хвилі спеки та тропічні циклони, за кілька днів до традиційних прогнозів, сказала в інтерв’ю співзасновник Емі Макговерн, професор інформатики та метеорології в Університеті Оклахоми. .
Протягом останнього року власник Google Alphabet Inc. , Huawei та Nvidia запустили моделі машинного навчання, які можуть створювати прогноз за лічені секунди, хоча деякі дослідники поставили питання про те, наскільки точно вони можуть працювати проти традиційних методів, що тестуються.
Багато з цих моделей тренуються на тих самих базових даних Європейського центру середньострокових прогнозів погоди, міжурядової організації, яка веде записи за десятиліття, але все ще покладається на фізичне моделювання, щоб заповнити прогалини.
Навпаки, Brightband намагатиметься створювати середньострокові прогнози, які прогнозують погоду на 10-14 днів наперед, використовуючи лише інформацію, зібрану з історичних спостережень за погодою, залишаючи будь-які фізичні дані, які замінюють відсутні або ненадійні вимірювання.
Для цього знадобиться величезна кількість необроблених даних про погоду, які Brightband планує отримати від урядових установ і приватних супутникових компаній. Згодом стартап планує включити дані з метеостанцій, розміщених на будинках і підприємствах користувачів.