MY.UAНовини
Третя світова та страх перемоги України: чому США не дозволяють нам бити по Росії
Третя світова та страх перемоги України: чому США не дозволяють нам бити по Росії

Третя світова та страх перемоги України: чому США не дозволяють нам бити по Росії

Наступного тижня Володимир Зеленський і Джо Байден особисто зустрінуться в Нью-Йорку на Генасамблеї ООН, щоб обговорити подальшу військову стратегію України та зняття обмежень на удари західною далекобійною зброєю по цілям в глибині території Росії.

Американський президент виступить на Генасамблеї ООН 24 вересня, в перший день відкриття загальних дебатів. Володимир Зеленський матиме промову 25 вересня. Ймовірно десь у ці дати відбудеться й особиста зустріч очільників США та України. Білий дім хоче обговорити подальшу військову стратегію України. Київ представить свій "План перемоги", який, за словами президента Зеленського, складається з чотирьох основних пунктів (безпека, сильна військова й економічна підтримка Заходу, та геополітичне місце для України) та ще одного, який нам потрібен після війни. Проте, як заявили в США, вони цей план вже бачили. 

Один із пунктів включає надання Україні дозволу бити західною зброєю - американськими ATACMS, британськими Storm Shadow та французькими SCALP - по цілям в глибині території Росії. За словами Володимира Зеленського, 80% зруйнованої української інфраструктури - це російські керовані авіаційні бомби - КАБи та ФАБи. Тому ЗСУ треба терміново вразити аеродроми, з яких вони запускаються. Проте західні лідери або відмовляються надати нам дозвіл вдарити їхньою зброєю по цим аеродромам, або тягнуть з ухваленням цього рішення. 

Путін вже заявив: якщо Україна отримає такий дозвіл, то країни НАТО почнуть пряму війну з Росією. А божевільний Дмитро Медведєв знову погрожує застосувати ядерну зброю, в першу чергу по Києву. Й поки Франція та Британія чекають на рішення Адміністрації Байдена щодо зняття обмежень на використання ЗСУ їхньої далекобійної зброї, у західній пресі знову множаться статті щодо пошуку параметрів можливого перемирʼя чи заморозки війни без жодних для України гарантій. 

Чи дійсно Захід, особливо США, хоче підштовхнути Україну до переговорів з Росією ще до виборів у США 5 листопада на невигідних для нас умовах? Чи дадуть Києву дозвіл бити західною далекобійною зброєю по Росії? Та чого насправді бояться у Вашингтоні та ключових європейських столицях? Читайте в матеріалі ТСН.ua. 

Чергове перезавантаження: дозвіл на удари

Від зустрічі Джо Байдена з премʼєром Британії Кіром Стармером у пʼятницю, 13 вересня, у Вашингтоні всі очікували нарешті надання Україні дозволу завдавати ударів по обʼєктах в глибині території Росії. Тим паче, що саме тоді в The Times вийшла спільна стаття п’ятьох колишніх міністрів оборони та прем’єра Великої Британії Бориса Джонсона, де вони закликали дозволити Україні застосовувати ракети Storm Shadow навіть без підтримки США.

Проте, не дивлячись на низку обнадійливих публікацій у західній пресі напередодні, Білий дім обмежився повідомленням: "Лідери…підтвердили непохитну підтримку України, яка продовжує захищатися від агресії Росії. Вони висловили глибоку стурбованість наданням Іраном і Північною Кореєю летальної зброї Росії та підтримкою КНР оборонно-промислової бази Росії". 

Напередодні британські ЗМІ повідомляли, що офіційний Лондон (як, в принципі, й Париж) не проти дати дозвіл на удари Storm Shadow по цілям в Росії, але чекає спершу відповідного рішення США. Разом із тим, як і до зустрічі Кіра Стармера з Джо Байденом, так і після неї, міністр закордонних справ країни Девід Леммід заявляв, що якийсь один вид озброєння не матиме вирішального значення в цій війні. 

Пізніше The Times, із посиланням на джерела в британському уряді, повідомила, що Лондон не діятиме сам без Вашингтона щодо зняття обмежень на удари. "Лондон вважає, що США, швидше за все, дадуть дозвіл на удари на Генасамблеї ООН, яка відкрилася 10 вересня, хоча в Адміністрації Байдена є розбіжності щодо цього", - додає видання. 

Після цього The Washington Post написала, що Адміністрація Байдена хоче отримати більше інформації, як Київ використовуватиме американську далекобійну зброю, та як це вписується в ширшу стратегію війни, тобто План перемоги України, який президент Зеленський має представити Джо Байдену під час їхньої особистої зустрічі наступного тижня.

"Представники Адміністрації стурбовані, що послаблення обмежень матиме обмежений вплив і пов’язане з великим ризиком. Посадові особи з питань оборони США неодноразово стверджували, що кількість ракет великої дальності (ATACMS на складах США - ред.) обмежена, й що Україна вже використовує власні безпілотники дальньої дії, щоб вражати цілі в глибині Росії. Про це свідчить нічний удар (у ніч на середу, 18 вересня, - ред.) українського безпілотника, який вразив великий військовий склад (біля російського міста Торопець Тверської області - ред.)", - зазначає The Washington Post.  

Разом із тим, публічні й непублічні коментарі чинних та колишніх західних військових суттєво відрізняються від того, що кажуть політики. Перші закликають до безумовного надання Україні дозволу на удари по Росії західною зброєю. Наприклад, голова військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що кожна країна, на яку нападають, має право на самозахист, і це право на обмежується кордоном власної країни. А генсек НАТО Єнс Столтенберг (щоправда, він не військовий, й скоро поступиться посадою колишньому премʼєру Нідерландів Марку Рютте, а сам очолить Мюнхенську безпекову конференцію) теж вважає, що на війні не буває без ризику. 

Тож, як бачимо, зняття відповідних обмежень блокують США. Втім, як завжди. Проте зараз на це є дві головні причини: 

  1. Небажання Адміністрації Байдена ризикувати напередодні президентських виборів у США 5 листопада, щоб команда Дональда Трампа не почала ще більше звинувачувати кандидатку від демократів і віцепрезидентку Камалу Гарріс у втягуванні Америки в Третю світову війну;
  2. Та, можливо, як про це пише The Economist, Адміністрація Байдена не хоче поставити під загрозу "перезавантаження" відносин із Москвою в майбутньому.

Третя світова: чого насправді боїться Захід

Після погроз Путіна, Медведєва, спікера Держдуми Володіна та інших кремлівських посіпак (на додачу до білоруського диктатора Лукашенка, який вже не раз каже про Третю світову війну) про те, що надання Заходом дозволу на удари їхньою зброєю по цілям в глибині Росії втягне НАТО у пряму війну з Москвою, Девід Леммі сказав, що Кремль пускає пил в очі. А речник Білого дому з нацбезпеки Джон Кірбі заявив, що "це не та риторика, якої ми не чули від нього (Путіна - ред.) раніше". 

Проте, як зазначають аналітики Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), які в серпні були в Україні й виклали свої думки у відповідній статті, обмеження США на використання багатьох наданих Києву американських систем створили в українців відчуття, що вони воюють із зав’язаною за спиною рукою.

"Українські сили мають координати аеродромів біля кордону з Росією, з яких Путін запускає МіГи, озброєні касетними бомбами. У них є зброя для нейтралізації цих аеродромів, але вони не мають на це дозволу партнерів. Хештег #letUkrainestrikeback (у перекладі з англ. - дайте Україні бити у відповідь - ред.) поширився протягом останніх місяців, демонструючи поширену думку, що оборонним зусиллям України суттєво перешкоджають західні країни, які надто чутливі до потенційної російської ескалації", - йдеться в статті аналітиків CSIS. 

За інформацією Reuters, ще минулого тижня Україна надала США та Британії список цілей на території Росії, по яким ми б хотіли завдати ударів: командні центри, склади палива та зброї, а також місця зосередження живої сили противника. Проте, як пише видання, американські офіційні особи скептично ставляться до того, що це суттєво змінить перебіг війни. 

"За їхніми словами, ATACMS посилили б цю здатність, але вони занадто дорогі й обмежені в кількості, щоб щось змінити. Крім того, Кремль значною мірою перемістив свої військові літаки, що запускають плануючі бомби, за межі радіусу дії американських ракет. Вони також вважають, що Київ натомість має зосередитися на тому, щоб зупинити просування Росії на сході України", - додає Reuters. 

Так само Financial Times, із посиланням на західних чиновників, пише й про британські ракети Storm Shadow. Мовляв, їхні запаси на складах обмежені, та й навряд чи вони здатні стратегічно змінити хід війни. Натомість, Німеччина має значні запаси ракет Taurus, які бʼють на 300-500 км, й можуть серйозно пошкодити Керченський міст. Проте позиція канцлера Олафа Шольца незмінна: Німеччина не надасть Україні ці ракети, а також не збирається знімати заборону на використання іншої німецької зброї на удари вглиб території Росії. Разом із тим, цікаво інше: всі західні країни надали Україні дозвіл на використання їхньої зброї в операції на Курщині. Тому, не зовсім зрозуміло, чому зараз обмежувати використання західних далекобійних ракет, які, тим паче, навряд чи дістануть до Кремля в Москві.

Раніше ТСН.ua вже писав, що Білий дім наблизився до ухвалення рішення щодо надання Україні ракет JASSM для F-16. Проте наразі незрозуміло, яку з двох типів ракет JASSM отримає Україна – дальністю 370 км або 800 км – та чи отримають ЗСУ дозвіл бити ними по цілях вглибині Росії. Від самого початку повномасштабної війни Росії проти України США постійно запроваджували різні види обмежень чи-то на надання певних видів озброєнь, чи-то на їхнє використання, не даючи ЗСУ завдати дійсно суттєвих втрат ворогові.

За словами Ліама Коллінза, старшого наукового співробітника New America, кар’єрного офіцера спецназу, який прослужив в армії США 27 років, та у 2016-2018 роках працював виконавчим офіцером старшого радника з питань оборони США в Україні, Захід не дає Україні дозвіл бити вглиб території РФ, бо боїться уявних червоних ліній, яких не існує.

"Західні країни десятиліттями дотримувалися самостримування. Я був частиною консультативної групи, яка рекомендувала надати українцям Javelin ще у 2017 році, але багато хто виступав проти, бо боялися, що Росія якось ескалює ситуацію, але цього не сталося. Єдиний шлях, яким вони могли б ескалювати зараз, - це використати ядерну зброю. Проте, якщо ви заглибитеся в те, що говорить Путін, - Росія ніколи її не використає, якщо США чи НАТО не будуть безпосередньо втягнуті (в цю війну - ред.). Але навіть тоді сумнівно, що він (Путін - ред.) її використає. Він не піде на ескалацію, скільки б систем Захід не надав Україні, й де б Україна їх не використовувала (тобто, всередині Росії)", - сказав ТСН.ua Ліам Коллінз. 

Тим часом у західних медіа знову зʼявилися статті про закриті розмови на Заході щодо закінчення війни шляхом переговорів між Україною та Росією вже у 2025 році. Проте, всі ці публікації із посиланнями на неназвані джерела не дають відповіді на головне запитання: які гарантії від російського ненападу в майбутньому отримає Україна? 

Професор Школи дипломатичної служби при Джорджтаунському університеті, Школи Максвелла при Сіракузькому університеті, автор книжки року за версією Economist "Нові правила війни" Шон Макфейт коментує ТСН.ua, що Путін жадає статусу наддержави (для Росії — ред.) та поваги США, а європейські країни розглядає як похідні. Йому також треба (Путін хоче — ред.) дочекатися результату президентських виборів у США.

"Не може бути мирного саміту чи переговорів без участі всіх сторін, що ворогують. Я думаю, що нічого не станеться до завершення виборів президента США. Навіть якщо відбудеться успішний мирний саміт, скажімо, наступної весни, я думаю, що Москва, швидше за все, обдурить. Інтереси Путіна в Україні ніколи не зменшаться. Щоб протистояти цьому, я вважаю, що Україні потрібно менше Голіафа й більше Давида. Треба знайти спосіб атакувати режим Путіна, а не його війська", — підсумував Шон Макфейт. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
З України намагалися вивезти скрипку, ймовірно, роботи Страдіварі
ZN UA
2024-09-19T21:37:40Z
Після ДТП: Анджеліна Джолі найняла "найкращого пластичного хірурга" Лос-Анджелеса для свого сина
24tv
2024-09-19T21:00:44Z
"Далі так не могло продовжуватися": Даша Квіткова зізналася, що їй довелося терпіти від Добриніна
Знай
2024-09-19T20:51:36Z
5 найкращих ролей Кеті Бейтс, яка заявила про завершення акторської кар'єри
24tv
2024-09-19T20:06:26Z
І Ротару виступить: у Києві пройде грандіозний концерт
GlavRed
2024-09-19T19:27:06Z
Її вивчали навіть в університетах – яка трагедія ховається за феноменом Леді Гаги
24tv
2024-09-19T19:24:06Z
Україна та Чехія будуть спільно оцифровувати пам'ятки культури
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T18:54:04Z
Шахтар закріпився в середині: як виглядає таблиця Ліги чемпіонів після 1 туру
24tv
2024-09-19T21:24:11Z
Ліга чемпіонів УЄФА. Успіх «Атлетико», нічия «Арсенала», поразка «Барселони»
УкраинФорм
2024-09-19T21:22:53Z
У Фонсеки конфлікт із Ібрагімовичем
Football.ua
2024-09-19T20:43:40Z
Український клуб ризикує не вийти на матч Ліги чемпіонів: що сталось із чемпіонами УПЛ
24tv
2024-09-19T19:51:18Z
Атлетік розібрався з Леганесом
Football.ua
2024-09-19T19:16:22Z
Перемога Бенфіки Трубіна та розгром Феєнорду: результати матчів Ліги чемпіонів за 19 вересня
24tv
2024-09-19T19:03:28Z
«Інфраструктура і діаспора»: в «Динамо» розповіли, чому для єврокубків обрали стадіон в Гамбурзі
TSN
2024-09-19T18:33:27Z
Збірна України піднялася на 24-те місце в рейтингу ФІФА
360ua.news
2024-09-19T18:21:12Z
Пономарьов: Наразі я задоволений тим, як виглядав Рух на старті сезону
Football.ua
2024-09-19T18:18:51Z
Названі найбагатші країни світу: Швейцарія поступилась своїм місцем іншій державі
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T22:30:10Z
Робите лише гірше: 6 найшкідливіших звичок у прибиранні
24tv
2024-09-19T21:21:12Z
Справжній український делікатес: як приготувати ідеальний сальтисон
24tv
2024-09-19T21:00:44Z
5 ознак того, що на вас хтось запав: роззирніться навколо
24tv
2024-09-19T20:09:12Z
Бюджетно та зі смаком: "Мастер Шеф" Литвинова дала спрощений рецепт торта з горіхами
Политека
2024-09-19T20:00:28Z
За сезон не виправиш: ось 5 помилок новачків на городі, яких треба уникати
24tv
2024-09-19T19:51:24Z
Шкільні мініпіци: готуємо простий смаколик, який викличе ностальгію
24tv
2024-09-19T19:03:31Z
Безкоштовні способи: як оновити свій дім просто зараз
24tv
2024-09-19T19:00:00Z
Солодкий і дуже легкий: рецепт чизкейку "Рафаелло" з печивом та шоколадом
Политека
2024-09-19T18:49:39Z
Турецькі військові терміново перевіряють свої гаджети після вибухів у Лівані
InternetUA
2024-09-19T22:42:55Z
Формула миру Зеленського залишається основою мирних зусиль України — Стано
Хвиля
2024-09-19T22:36:26Z
Як знищення гігантського арсеналу РФ у Торопці вплине на фронт – думка
GlavRed
2024-09-19T22:33:42Z
Трамп скасував зустріч з президентом Польщі Дудою в Пенсильванії – Reuters
ZN UA
2024-09-19T22:33:06Z
Україна в ОБСЄ пояснила, чому не можна будувати спільну безпеку з Росією
УкраинФорм
2024-09-19T22:15:58Z
Столтенберг: Чим більше зброї дамо Україні, тим швидше настане мир
Европейская правда
2024-09-19T22:00:52Z
Чи може ТЦК вручити повістку родичам військовозобов'язаного: адвокатка розповіла про наслідки
TSN
2024-09-19T21:51:46Z
Розпочалася друга хвиля: Ізраїль продовжує завдавати ударів по Лівану
TSN
2024-09-19T21:51:21Z
Мирний план Зеленського: Подоляк розповів про чотири ключові напрями
TSN
2024-09-19T21:51:12Z
У столиці Малі понад 70 людей загинули внаслідок атак джихадистів
УкраинФорм
2024-09-19T22:45:40Z
Через напад білок поїзд не доїхав до кінцевої станції: пасажири утікали з вагона
TSN
2024-09-19T21:51:44Z
У Сумах завершили роботи на місці удару по пансіонату: яка остаточна кількість поранених та загиблих
TSN
2024-09-19T21:51:39Z
В Дніпрі прогримів вибух: що відомо
TSN
2024-09-19T21:51:25Z
Знахідка на данському пляжі приголомшила прибиральників: що викинуло на берег у рибальському селі
TSN
2024-09-19T21:51:16Z
Інтернет-шахраї ошукали трьох українців на понад 280 тисяч гривень
InternetUA
2024-09-19T21:31:39Z
У Луцьку чоловіка, який нібито сам виховує доньку, затримали й доставили в ТЦК: що каже поліція
24tv
2024-09-19T20:39:48Z
У кіберполіції назвали три найпопулярніші в Україні шахрайські схеми
InternetUA
2024-09-19T19:46:07Z
Шторм "Борис" в Італії: двоє зниклих безвісти, понад тисяча евакуйованих
Европейская правда
2024-09-19T19:40:37Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Скільки танків у РФ залишиться на 2026 рік: пояснення експерта
TSN
2024-09-19T22:45:28Z
Королева Данії впала у замку та потрапила до лікарні
УкраинФорм
2024-09-19T22:24:25Z
День ангела 20 вересня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-09-19T21:51:57Z
Чи можуть мобілізувати багатодітних батьків: роз'яснення ТЦК
TSN
2024-09-19T21:51:53Z
Зброя далекого радіусу дії: чи отримає Україна можливість для глибоких ударів по Росії — NYT
TSN
2024-09-19T21:51:44Z
В українському повітряному просторі рухаються безпілотники: назнано напрямок руху
TSN
2024-09-19T21:51:31Z
Чи будуть повертати українців з Євросоюзу для мобілізації: пояснення єврокомісарки
TSN
2024-09-19T21:51:11Z
Інтимне омолодження: гінекологиня попередила про ризики та ускладнення популярних процедур
24tv
2024-09-19T20:36:37Z
Кофеїн має захисну дію на здоров’я серця
Portaltele
2024-09-19T18:43:31Z
На Львівщині медики "швидкої" врятували чоловіка, у якого 13 разів зупинялося серце
Комсомольская правда
2024-09-19T18:04:03Z
Все про чекап жіночого здоровʼя: коли та кому потрібно робити
24tv
2024-09-19T17:39:18Z
На Хмельниччині зареєстрували два випадки гарячки Західного Нілу
24tv
2024-09-19T16:27:38Z
На Закарпатті середня зарплата лікарів становить ₴26 тисяч - НСЗУ
УкраинФорм
2024-09-19T16:21:26Z
Що буде, якщо пити забагато води
24tv
2024-09-19T15:42:44Z
Ніс можна не чіпати: кінологи назвали точну ознаку поганого самопочуття собаки
24tv
2024-09-19T14:33:13Z
На Закарпатті НСЗУ зафіксувала найбільший в країні приріст нових аптечних пунктів
УкраинФорм
2024-09-19T14:19:55Z
Близнятам буде важко, а Ракам слід знайти однодумців: гороскоп за картами Таро на 20 вересня 2024 року
TSN
2024-09-19T22:51:47Z
Будівництво школи зі збитками понад ₴13 млн. – в Івано-Франківську повідомлено про підозру інженеру технагляду
Украина Криминальная
2024-09-19T22:45:09Z
"Могли б відкласти це на 20 років": глава МЗС Польщі запропонував передати Крим під мандат ООН для підготовки "чесного референдуму"
Обозреватель
2024-09-19T22:27:55Z
Реабілітується після важкого поранення: де зараз актор театру та кіно Андрій Валенський
24tv
2024-09-19T22:06:11Z
Війна, день 939. Німеччина передала 22 танки Leopard, рф атакувала Сумщину
Football.ua
2024-09-19T22:01:45Z
Жителька Чернігова віддала 58 тисяч за неіснуючий трактор
Украина Криминальная
2024-09-19T21:57:40Z
ЗСУ показали роботу дронів із термітною сумішшю по ворогові
TSN
2024-09-19T21:51:27Z
Окупанти обстріляли село на Харківщині: є загиблий
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T21:30:24Z
Карта бойових дій в Україні станом на 20 вересня 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T21:06:23Z
Кадиров пожалівся на Маска, який “дистанційно відключив” йому подарований Cybertruck
TSN
2024-09-19T21:51:59Z
Tesla Semi показали на IAA у Ганновері – вихід на ринок заплановано на 2026 рік
AutoCentre
2024-09-19T19:16:35Z
Honda представила мікровен N-Box Joy для мандрівників
AutoCentre
2024-09-19T18:09:30Z
Маленька ракета: Suzuki готує недороге спортивне авто для молоді
ГЛАВКОМ NET
2024-09-19T17:45:29Z
Manhart представив тюнінгований BMW 2-серії
AutoCentre
2024-09-19T17:03:02Z
Прототип твердотільного акумулятора підвищує щільність енергії майже на 25 відсотків
InternetUA
2024-09-19T16:23:46Z
Експерти назвали 10 популярних автомобілів, які не проїдуть без ламання навіть 160 тисяч км
TSN
2024-09-19T15:18:17Z
Volvo представить 10 нових і оновлених моделей до 2026 року
AutoCentre
2024-09-19T15:16:44Z
Ексклюзив для юних автомобілістів: Lamborghini представила дитячу коляску
Фокус
2024-09-19T15:12:58Z
ЄС має намір покрити чверть енергетичних потреб України взимку – фон дер Ляєн
TSN
2024-09-19T21:51:24Z
Курс долара: експерти дали прогноз до кінця 2024 року
TSN
2024-09-19T21:51:24Z
В Україні різко скоротився тіньовий ринок цигарок
Хвиля
2024-09-19T21:39:57Z
У ЄС представили план, який допоможе Україні пройти цю надважку зиму – Euractiv
ZN UA
2024-09-19T21:34:14Z
Росія втратила одного з найбільших покупців вугілля в Азії - ЗМІ
УкраинФорм
2024-09-19T21:30:32Z
Євросоюз введе додаткові санкції проти сірих торговців російською нафтою
iPress
2024-09-19T20:18:37Z
Демографічна криза в Україні призведе до економічного занепаду та погіршення послуг
ZN UA
2024-09-19T19:42:56Z
Ціни на світ у Європі падають, а в Україні зростають: Попенко порівняв тарифи
Хвиля
2024-09-19T19:42:42Z
МЕА закликає міжнародних партнерів посилити підтримку енергетичного сектору України
TSN
2024-09-19T19:39:09Z
Нові iPad у 2025 році можуть бути оснащені розробленим Apple Wi-Fi-чіпом
InternetUA
2024-09-19T22:01:08Z
Вчені виявили останки морського чудовиська з унікальними зубами
TSN
2024-09-19T21:51:46Z
Цей тренд повторять навіть бабці й дідусі – про що йдеться
24tv
2024-09-19T21:36:11Z
Японська компанія ICOM заперечила свою причетність до виготовлення рацій, які вибухнули в членів «Хезболли»
InternetUA
2024-09-19T20:57:46Z
Оновлення ПЗ Sony PlayStation 5 та PS4 «зламало» багато ігор: постраждали Final Fantasy, Elden Ring, Wukong та інші
ITC
2024-09-19T20:46:11Z
Ваш телефон вбиває ваше психічне здоров'я: астронавти на МКС зробили унікальне відкриття
FaceNews
2024-09-19T20:18:09Z
Чи є сенс купувати найновішу модель смартфона
InternetUA
2024-09-19T19:57:33Z
ТОП-ігор для Nintendo Switch, які варто додати до колекції цієї осені
Знай
2024-09-19T19:51:53Z
Надмасивна чорна діра викинула джети завдовжки 23 мільйони світлових років
Portaltele
2024-09-19T19:42:37Z