MY.UAНовини
Третя світова та страх перемоги України: чому США не дозволяють нам бити по Росії
Третя світова та страх перемоги України: чому США не дозволяють нам бити по Росії

Третя світова та страх перемоги України: чому США не дозволяють нам бити по Росії

Наступного тижня Володимир Зеленський і Джо Байден особисто зустрінуться в Нью-Йорку на Генасамблеї ООН, щоб обговорити подальшу військову стратегію України та зняття обмежень на удари західною далекобійною зброєю по цілям в глибині території Росії.

Американський президент виступить на Генасамблеї ООН 24 вересня, в перший день відкриття загальних дебатів. Володимир Зеленський матиме промову 25 вересня. Ймовірно десь у ці дати відбудеться й особиста зустріч очільників США та України. Білий дім хоче обговорити подальшу військову стратегію України. Київ представить свій "План перемоги", який, за словами президента Зеленського, складається з чотирьох основних пунктів (безпека, сильна військова й економічна підтримка Заходу, та геополітичне місце для України) та ще одного, який нам потрібен після війни. Проте, як заявили в США, вони цей план вже бачили. 

Один із пунктів включає надання Україні дозволу бити західною зброєю - американськими ATACMS, британськими Storm Shadow та французькими SCALP - по цілям в глибині території Росії. За словами Володимира Зеленського, 80% зруйнованої української інфраструктури - це російські керовані авіаційні бомби - КАБи та ФАБи. Тому ЗСУ треба терміново вразити аеродроми, з яких вони запускаються. Проте західні лідери або відмовляються надати нам дозвіл вдарити їхньою зброєю по цим аеродромам, або тягнуть з ухваленням цього рішення. 

Путін вже заявив: якщо Україна отримає такий дозвіл, то країни НАТО почнуть пряму війну з Росією. А божевільний Дмитро Медведєв знову погрожує застосувати ядерну зброю, в першу чергу по Києву. Й поки Франція та Британія чекають на рішення Адміністрації Байдена щодо зняття обмежень на використання ЗСУ їхньої далекобійної зброї, у західній пресі знову множаться статті щодо пошуку параметрів можливого перемирʼя чи заморозки війни без жодних для України гарантій. 

Чи дійсно Захід, особливо США, хоче підштовхнути Україну до переговорів з Росією ще до виборів у США 5 листопада на невигідних для нас умовах? Чи дадуть Києву дозвіл бити західною далекобійною зброєю по Росії? Та чого насправді бояться у Вашингтоні та ключових європейських столицях? Читайте в матеріалі ТСН.ua. 

Чергове перезавантаження: дозвіл на удари

Від зустрічі Джо Байдена з премʼєром Британії Кіром Стармером у пʼятницю, 13 вересня, у Вашингтоні всі очікували нарешті надання Україні дозволу завдавати ударів по обʼєктах в глибині території Росії. Тим паче, що саме тоді в The Times вийшла спільна стаття п’ятьох колишніх міністрів оборони та прем’єра Великої Британії Бориса Джонсона, де вони закликали дозволити Україні застосовувати ракети Storm Shadow навіть без підтримки США.

Проте, не дивлячись на низку обнадійливих публікацій у західній пресі напередодні, Білий дім обмежився повідомленням: "Лідери…підтвердили непохитну підтримку України, яка продовжує захищатися від агресії Росії. Вони висловили глибоку стурбованість наданням Іраном і Північною Кореєю летальної зброї Росії та підтримкою КНР оборонно-промислової бази Росії". 

Напередодні британські ЗМІ повідомляли, що офіційний Лондон (як, в принципі, й Париж) не проти дати дозвіл на удари Storm Shadow по цілям в Росії, але чекає спершу відповідного рішення США. Разом із тим, як і до зустрічі Кіра Стармера з Джо Байденом, так і після неї, міністр закордонних справ країни Девід Леммід заявляв, що якийсь один вид озброєння не матиме вирішального значення в цій війні. 

Пізніше The Times, із посиланням на джерела в британському уряді, повідомила, що Лондон не діятиме сам без Вашингтона щодо зняття обмежень на удари. "Лондон вважає, що США, швидше за все, дадуть дозвіл на удари на Генасамблеї ООН, яка відкрилася 10 вересня, хоча в Адміністрації Байдена є розбіжності щодо цього", - додає видання. 

Після цього The Washington Post написала, що Адміністрація Байдена хоче отримати більше інформації, як Київ використовуватиме американську далекобійну зброю, та як це вписується в ширшу стратегію війни, тобто План перемоги України, який президент Зеленський має представити Джо Байдену під час їхньої особистої зустрічі наступного тижня.

"Представники Адміністрації стурбовані, що послаблення обмежень матиме обмежений вплив і пов’язане з великим ризиком. Посадові особи з питань оборони США неодноразово стверджували, що кількість ракет великої дальності (ATACMS на складах США - ред.) обмежена, й що Україна вже використовує власні безпілотники дальньої дії, щоб вражати цілі в глибині Росії. Про це свідчить нічний удар (у ніч на середу, 18 вересня, - ред.) українського безпілотника, який вразив великий військовий склад (біля російського міста Торопець Тверської області - ред.)", - зазначає The Washington Post.  

Разом із тим, публічні й непублічні коментарі чинних та колишніх західних військових суттєво відрізняються від того, що кажуть політики. Перші закликають до безумовного надання Україні дозволу на удари по Росії західною зброєю. Наприклад, голова військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що кожна країна, на яку нападають, має право на самозахист, і це право на обмежується кордоном власної країни. А генсек НАТО Єнс Столтенберг (щоправда, він не військовий, й скоро поступиться посадою колишньому премʼєру Нідерландів Марку Рютте, а сам очолить Мюнхенську безпекову конференцію) теж вважає, що на війні не буває без ризику. 

Тож, як бачимо, зняття відповідних обмежень блокують США. Втім, як завжди. Проте зараз на це є дві головні причини: 

  1. Небажання Адміністрації Байдена ризикувати напередодні президентських виборів у США 5 листопада, щоб команда Дональда Трампа не почала ще більше звинувачувати кандидатку від демократів і віцепрезидентку Камалу Гарріс у втягуванні Америки в Третю світову війну;
  2. Та, можливо, як про це пише The Economist, Адміністрація Байдена не хоче поставити під загрозу "перезавантаження" відносин із Москвою в майбутньому.

Третя світова: чого насправді боїться Захід

Після погроз Путіна, Медведєва, спікера Держдуми Володіна та інших кремлівських посіпак (на додачу до білоруського диктатора Лукашенка, який вже не раз каже про Третю світову війну) про те, що надання Заходом дозволу на удари їхньою зброєю по цілям в глибині Росії втягне НАТО у пряму війну з Москвою, Девід Леммі сказав, що Кремль пускає пил в очі. А речник Білого дому з нацбезпеки Джон Кірбі заявив, що "це не та риторика, якої ми не чули від нього (Путіна - ред.) раніше". 

Проте, як зазначають аналітики Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), які в серпні були в Україні й виклали свої думки у відповідній статті, обмеження США на використання багатьох наданих Києву американських систем створили в українців відчуття, що вони воюють із зав’язаною за спиною рукою.

"Українські сили мають координати аеродромів біля кордону з Росією, з яких Путін запускає МіГи, озброєні касетними бомбами. У них є зброя для нейтралізації цих аеродромів, але вони не мають на це дозволу партнерів. Хештег #letUkrainestrikeback (у перекладі з англ. - дайте Україні бити у відповідь - ред.) поширився протягом останніх місяців, демонструючи поширену думку, що оборонним зусиллям України суттєво перешкоджають західні країни, які надто чутливі до потенційної російської ескалації", - йдеться в статті аналітиків CSIS. 

За інформацією Reuters, ще минулого тижня Україна надала США та Британії список цілей на території Росії, по яким ми б хотіли завдати ударів: командні центри, склади палива та зброї, а також місця зосередження живої сили противника. Проте, як пише видання, американські офіційні особи скептично ставляться до того, що це суттєво змінить перебіг війни. 

"За їхніми словами, ATACMS посилили б цю здатність, але вони занадто дорогі й обмежені в кількості, щоб щось змінити. Крім того, Кремль значною мірою перемістив свої військові літаки, що запускають плануючі бомби, за межі радіусу дії американських ракет. Вони також вважають, що Київ натомість має зосередитися на тому, щоб зупинити просування Росії на сході України", - додає Reuters. 

Так само Financial Times, із посиланням на західних чиновників, пише й про британські ракети Storm Shadow. Мовляв, їхні запаси на складах обмежені, та й навряд чи вони здатні стратегічно змінити хід війни. Натомість, Німеччина має значні запаси ракет Taurus, які бʼють на 300-500 км, й можуть серйозно пошкодити Керченський міст. Проте позиція канцлера Олафа Шольца незмінна: Німеччина не надасть Україні ці ракети, а також не збирається знімати заборону на використання іншої німецької зброї на удари вглиб території Росії. Разом із тим, цікаво інше: всі західні країни надали Україні дозвіл на використання їхньої зброї в операції на Курщині. Тому, не зовсім зрозуміло, чому зараз обмежувати використання західних далекобійних ракет, які, тим паче, навряд чи дістануть до Кремля в Москві.

Раніше ТСН.ua вже писав, що Білий дім наблизився до ухвалення рішення щодо надання Україні ракет JASSM для F-16. Проте наразі незрозуміло, яку з двох типів ракет JASSM отримає Україна – дальністю 370 км або 800 км – та чи отримають ЗСУ дозвіл бити ними по цілях вглибині Росії. Від самого початку повномасштабної війни Росії проти України США постійно запроваджували різні види обмежень чи-то на надання певних видів озброєнь, чи-то на їхнє використання, не даючи ЗСУ завдати дійсно суттєвих втрат ворогові.

За словами Ліама Коллінза, старшого наукового співробітника New America, кар’єрного офіцера спецназу, який прослужив в армії США 27 років, та у 2016-2018 роках працював виконавчим офіцером старшого радника з питань оборони США в Україні, Захід не дає Україні дозвіл бити вглиб території РФ, бо боїться уявних червоних ліній, яких не існує.

"Західні країни десятиліттями дотримувалися самостримування. Я був частиною консультативної групи, яка рекомендувала надати українцям Javelin ще у 2017 році, але багато хто виступав проти, бо боялися, що Росія якось ескалює ситуацію, але цього не сталося. Єдиний шлях, яким вони могли б ескалювати зараз, - це використати ядерну зброю. Проте, якщо ви заглибитеся в те, що говорить Путін, - Росія ніколи її не використає, якщо США чи НАТО не будуть безпосередньо втягнуті (в цю війну - ред.). Але навіть тоді сумнівно, що він (Путін - ред.) її використає. Він не піде на ескалацію, скільки б систем Захід не надав Україні, й де б Україна їх не використовувала (тобто, всередині Росії)", - сказав ТСН.ua Ліам Коллінз. 

Тим часом у західних медіа знову зʼявилися статті про закриті розмови на Заході щодо закінчення війни шляхом переговорів між Україною та Росією вже у 2025 році. Проте, всі ці публікації із посиланнями на неназвані джерела не дають відповіді на головне запитання: які гарантії від російського ненападу в майбутньому отримає Україна? 

Професор Школи дипломатичної служби при Джорджтаунському університеті, Школи Максвелла при Сіракузькому університеті, автор книжки року за версією Economist "Нові правила війни" Шон Макфейт коментує ТСН.ua, що Путін жадає статусу наддержави (для Росії — ред.) та поваги США, а європейські країни розглядає як похідні. Йому також треба (Путін хоче — ред.) дочекатися результату президентських виборів у США.

"Не може бути мирного саміту чи переговорів без участі всіх сторін, що ворогують. Я думаю, що нічого не станеться до завершення виборів президента США. Навіть якщо відбудеться успішний мирний саміт, скажімо, наступної весни, я думаю, що Москва, швидше за все, обдурить. Інтереси Путіна в Україні ніколи не зменшаться. Щоб протистояти цьому, я вважаю, що Україні потрібно менше Голіафа й більше Давида. Треба знайти спосіб атакувати режим Путіна, а не його війська", — підсумував Шон Макфейт. 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Когда начинается Новый 2025 год по китайскому календарю: как празднуют в Поднебесной
UAToday
2025-01-15T11:03:14Z
Скандал в Минобороны: Военным купят мины времен Второй мировой, которые могут не подорваться
Comments UA
2025-01-15T10:54:23Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Россияне обогнали: Украина на последнем месте среди стран Европы по уровню IQ
Фокус
2025-01-05T17:42:16Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
Модель OnlyFans отдает тысячи долларов на рекламные билборды: траты окупаются с лихвой
Фокус
2025-01-15T10:36:11Z
СБУ показала "кино" о подростках-предателях
Апостроф
2025-01-15T10:24:59Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
Устинова против АОЗ: как амбиции нардепа ставят под угрозу обороноспособность Украины
Comments UA
2025-01-15T11:03:22Z
Скандал с проукраинским школьником: Фицо признался, что его избивали учителя и мать
Апостроф
2025-01-15T11:00:25Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
Лос-Анджелес стал розовым после пожара: в чем дело
Фокус
2025-01-15T10:57:11Z
Во Львове во время массированной атаки РФ было закрыто укрытие - полиция начала уголовное производство
Апостроф
2025-01-15T10:51:28Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
В Смоленской области РФ прогремели взрывы на заводе по производству запчастей к ракетам
Комсомольская правда
2025-01-04T06:39:43Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Трегубов заявил, что в окрестностях Курахово постоянно продолжаются бои
ZN UA
2025-01-15T10:52:43Z
На Покровском направлении оккупанты во время штурма разрушили некоторые позиции Сил обороны - ОСУВ "Хортица"
Апостроф
2025-01-15T10:27:21Z
РФ может потерять контроль над оккупированным Крымом: что происходит
Comments UA
2025-01-03T09:39:54Z
Во Львове торжественно открыли улицу в честь языковеда Фарион
Апостроф
2025-01-01T18:09:15Z
Расстояние от фронта до центра Купянска сократилось, — глава МВА
TSN
2025-01-04T16:27:43Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Лацио уволил дрессировщика орла, опубликовавшего непристойное фото
Корреспондент
2025-01-15T10:45:34Z
Холифилд озвучил имя лучшего боксера в истории
Корреспондент
2025-01-15T10:06:08Z
Стало известно, сколько спортсменов и тренеров просрочили сроки пребывания за границей
Comments UA
2025-01-15T09:42:43Z
Даниэль Дюбуа заявил, что не стоит верить заявлению Фьюри о завершении карьеры
Известия Киев
2025-01-15T09:28:03Z
Пятый раз говорит об этом: Чжилей оценил решение Фьюри уйти из бокса
Корреспондент
2025-01-15T09:27:27Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Ученые реконструировали лицо неизвестного предка человека, который может переписать историю эволюции
Апостроф
2025-01-15T10:57:23Z
Гигантская солнечная дыра открылась: в NASA предупредили о космическом шторме и магнитных бурях
Знай
2025-01-15T10:51:17Z
"Неожиданный" флагманский Android-смартфон может выйти в течение нескольких недель
Фокус
2025-01-15T10:46:06Z
Странные объекты на нейтронных звездах сотрясают космос: что обнаружили физики
Фокус
2025-01-15T10:42:21Z
В сети считают, что на январской презентации Xbox могут анонсировать Ninja Gaiden 4
GameMag
2025-01-15T10:27:44Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
Впервые в новом году доллар обновил максимум
Новости Украины
2025-01-03T20:36:28Z
Самый доступный для украинцев фрукт продолжает дорожать: какая теперь цена популярного продукта
Политека
2025-01-15T11:03:56Z
Яку виплату хочуть надати чорнобильцям у 2025
24tv
2025-01-15T11:00:45Z
Цены на курятину: эксперт рассказала, как изменится стоимость мяса в 2025 году
Политека
2025-01-03T07:27:29Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
"Даже на работе": эксперт назвала топ профессий людей, которые изменяют своим партнерам
Фокус
2025-01-15T09:27:38Z
Гороскоп для знаков зодиака на 16 января 2025 года
Корреспондент
2025-01-15T08:45:14Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
10 страшных побочных эффектов, к которым может привести любая диета
Marie Claire
2025-01-15T11:02:30Z
Этот неприятный симптом бывает у каждого человека: как от него избавиться
Comments UA
2025-01-15T10:39:59Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Стоял заброшенным 48 лет: на старом складе обнаружили уникальный электромобиль 60-х
Фокус
2025-01-15T10:57:23Z
ВСЁ ДЛЯ ЛЮДЕЙ: ЧЕМ OPEL COMBO ОТЛИЧАЕТСЯ ОТ ДРУГИХ
Корреспондент
2025-01-15T08:39:48Z
Альтернатива Kodiaq: флагманский электрокроссовер Skoda впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-01-15T07:42:25Z
Прослужат 15 лет: названы пять кроссоверов, с которыми не спешат расставаться владельцы
UAToday
2025-01-15T01:30:02Z
Тарас Чмут заменил важное обещание на миллиард гривен
Comments UA
2025-01-14T14:12:23Z
Кроссоверы, электромобили и спорткары: определены лучшие авто в мире за 2025 год
Фокус
2025-01-14T13:42:02Z
Раскупают как горячие пирожки: новый электромобиль Tesla поступил в производство
Фокус
2025-01-14T11:36:40Z
Британское качество: как выглядит Bentley с пробегом более 800 000 км
Фокус
2025-01-14T09:30:00Z