Як передає Укрінформ із посиланням на ОГТСУ, на цьому наголосив генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа під час виступу на The 19 Gas Forum.
«Вузькі місця між системами перешкоджають надходженню природного газу та роблять вразливим ринок Центрально-Східної Європи до цінових ризиків. Доєднання України до ініціативи «Вертикальний коридор» за координації Міністерства енергетики і запуск Трансбалканського коридору у реверсному режимі, - це спосіб, яким українська ГТСможе покращити взаємозв’язок між ринками і зміцнити безпеку постачання в Європі», - розповів Липпа.
Він зазначив, що ОГТСУ разом із суміжним оператором Vestmoldtransgaz (Молдова) створив новий гарантований маршрут з Балкан річною потужністю близько 0,4 млрд куб. м, які вже доступні й використовуються з 1 вересня 2024 року. З квітня 2025 року оператори планують збільшити ці потужності до понад 2,5 млрд куб. м на рік. При цьому, замовники отримують не лише новий маршрут, але й доступ до надійної української газової інфраструктури (транспортування та зберігання газу) за конкурентоспроможними тарифами.
Зазначається, що попри нові регламенти і заходи, впроваджені Європейським Союзом і національними урядами, які допомагають зменшити негативний вплив енергетичних криз на споживачів, ринки країн Центральної та Східної Європи залишаються вразливими через недостатню інтеграцію з газотранспортними системами сусідніх країн.
«Ми усвідомлюємо, що умови газового ринку змінюються і ми повинні адаптуватися разом із ними. ОГТСУ працює над новими маршрутами для максимальної реалізації потенціалу української інфраструктури, її гнучкості та маневреності», - підсумував генеральний директор ОГТСУ.
Як повідомляв Укрінформ, у січні 2024 року ТОВ "Оператор ГТС України" стало одним із підписантів меморандуму про взаєморозуміння, який уклали газотранспортні компанії Центральної та Південно-Східної Європи у межах ініціативи Вертикального коридору. Підписантами меморандуму також є оператори ГТС Молдови, Греції, Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини.
Фото: tsoua.com