MY.UAНовини
Новий світ, що народжується - 6: Правий поворот
Новий світ, що народжується - 6: Правий поворот

Новий світ, що народжується - 6: Правий поворот

Нова поляризація

Російська агресія завдала удару по системі глобальної безпеки – одному з несучих стовпів, на якому тримався старий світовий порядок, створений коаліцією переможців у Другій світовій війні.

Весь світ прийшов у рух – заморожені конфлікти відтаюють, а «холодні» і «гарячі» війни розгораються по всій планеті.

Міжнародні відносини та інститути, що їх уособлюють, створені 80 років тому, вже не відповідають духу часу і мають канути в Лету.

Також рухнули і популярні теорії, що претендують на найбільш точний опис світових процесів: марксизм, системний лібералізм, теорії «золотого мільярда», «всесвітньої змови еліт» та інші.

На всіх рівнях на перший план виходить корпоративна самосвідомість, заснована на відчутті соціумами своєї внутрішньої єдності і, одночасно, духовної та культурної відмінності від інших соціумів.

Світ вступає в період Нової Холодної війни і нової поляризації.

У попередній Холодній війні лінія протистояння розділяла світ соціалізму і світ капіталізму. В основі лежало протистояння ідеологій тоталітаризму і демократії.

Нині ж виникає більш глибока конструкція. У Новій Світовій Холодній війні розділову лінію створює не класовий, не політичний, не расовий, не етногенетичний і не економічний підходи. А Етика – ставлення до Життя і Смерті, і до їх сенсу.

Сьогоднішній світ стоїть перед критичними викликами, на які потрібно давати адекватну відповідь

Стає все більш очевидним, що пануюча нині на Заході ліволіберальна концепція таку відповідь дати не здатна, хоча вона і претендує на універсальність.

Вона була могутньою силою в 60-90-ті роки минулого століття. І навіть стала фактором перемоги в Холодній війні. Однак зараз стала неадекватною щодо зміненої ситуації.

Суспільство, що сповідує радикальну ліволіберальну ідеологію не здатне вести війну, ні холодну, ні гарячу, зате є ідеальною жертвою для агресора.

Близько року тому автори відзначали, що кластер деспотично-терористичних держав постійно розширюється, формалізується і буде діяти як єдина структура, концептуальним центром якої буде Росія.

Потім ця теза прозвучала на багатьох міжнародних майданчиках. Зокрема, на вебінарі Європейського центру досліджень безпеки імені Джорджа К. Маршалла: «Квартет БРІНК (Білорусь, Росія, Іран і Північна Корея) — угруповання, просторово розподілене, але стратегічно пов'язане. Її наріжним каменем і центром тяжіння є Росія».

Єнс Столтенберг, ще за часів Генерального секретаря НАТО, також заявив, що укладення договору між РФ та КНДР про всеосяжне стратегічне партнерство демонструє зростаючу узгодженість між авторитарними державами, і підкреслив важливість того, щоб демократії виступали єдиним фронтом.

Саме «Мережа зла» першою запропонувала світу новий порядок денний – агресивний некрофільський тоталітаризм з упором на ксенофобію та соціальну архаїку при повному ігноруванні міжнародного права.

І цей порядок денний знаходить відгук не тільки серед світових ізгоїв та відморозків, а й навіть серед громадян високорозвинених і цілком демократичних держав. В умовах наростаючих міграційних та соціальних проблем у країнах Заходу цей порядок денний виявився привабливим для певних соціальних верств.

Причина зрозуміла – вона чітко сформульована і дає, хоч і людожерську і тоталітарну, але хоч якусь відповідь на ті виклики, які з'явилися внаслідок втілення в життя ліволіберальної концепції. Він, як мінімум, є якоюсь альтернативою. Іншої ж не пропонують.

Але якщо ідеологія «осі зла» — це шлях до повного знищення цивілізації, а ліволіберальний порядок денний не може протистояти викликам сучасності, то виникає закономірне питання: а яка модель побудови суспільства в локальному та глобальному масштабі може ефективно протистояти злу?

Захід має шанс на перемогу в цивілізаційному протистоянні з Мережею Зла, що постійно розширюється та інтегрується між собою, в єдиному випадку – якщо здійснить усвідомлений, продуманий та збалансований «правий поворот» – перехід до сучасної правої ідеології.

І тут колективний Захід стикається з двома серйозними проблемами.

Проблема №1.

Мімікрія ідеології «російського світу» (як прикладу для правих екстремістів у всьому світі) під цивілізований правий проект, та їхня претензія на монополію в цій галузі.

Весь могутній апарат російської пропаганди кинутий на те, щоб переконати максимальну кількість громадян планети, що саме Росія – лідер правого повороту, а некрофільський тоталітаризм «Осі Зла» - рух до цивілізованих правих політичних цінностей (відродження та відстоювання національних традицій, критики недоліків капіталізму та перегинів ліберальної демократії).

Цю свідомо нав'язувану ілюзію можна і потрібно розвіювати. Тому, що путінська ідеологія (основа для єднання режимів «Осі Зла») – це не права ідеологія, а її симулякр – людиноненависницька футуроархаїка.

Прикладів тому життя подає щодня безліч. Один з них: багато правих у всьому світі очікували, що в анонсованому заздалегідь інтерв'ю Такера Карлсона з Путіним останній постане у вигляді глибокої особистості, що наважилася кинути виклик американському deep state, «світовому уряду», ультраглобалістам, ліволіберальним цінностям (зацикленості на правах LGBTQI+, безвідповідальній імміграційній політиці тощо).

Замість цього світу постав психічно хворий, зациклений на Україні примітивний варвар, ремінісценція Гітлера, за повної відсутності демонічної харизми останнього.

Проблема №2.

Нав'язування ідеї, що підтримка України – це підтримка ліволіберального напрямку розвитку західної цивілізації.

Цей прийом «хто проти радикального лібералізму – той проти підтримки України» має результат.

Поки Захід прихильний ліволіберальній ідеї, її критики – праві та ліві популісти набирають вагу.

Антиліберальна ідея зміцнюється в країнах Заходу. Це закономірна реакція західного суспільства на спроби його частини продовжити шлях, який неминуче призведе до загибелі всієї західної цивілізації в широкому її розумінні.

На парламентських виборах у Словаччині у 2023 році перемогу з результатом у 22,9% здобув колишній прем'єр-міністр Роберт Фіцо та його ліва націонал-популістська партія Smer. Фактично, вибори у Словаччині стали референдумом з питання позиції населення країни щодо України.

The New York Times також зазначила: «...успіх партії «Смер» Роберта Фіцо на виборах у Словаччині може допомогти Росії у створенні тріщин у європейській підтримці України... Також перемога «Смера» може підштовхнути Словаччину до моделі «неліберальної демократії», яку відстоює Віктор Орбан в Угорщині...».

Як повідомляє The Economist: «У більшій частині Європи популістські праві партії... колись відійшли на периферію, набирають силу.

Навіть у нових демократіях, у яких протягом десятиліть не було великих націоналістичних партій – Португалії, Румунії та Іспанії – тепер вони є».

Bloomberg у статті «Популісти набирають обертів на регіональних виборах у Німеччині, принижуючи Шольца» пише, що правляча коаліція канцлера Олафа Шольца зазнала поразки на двох регіональних виборах у східній Німеччині в неділю.

Популістські партії крайнього правого та лівого толку набрали понад 60% голосів у Тюрингії та майже половину в Саксонії.

Згідно з прогнозами громадського мовника ARD, «Альтернатива для Німеччини» здобуває впевнену перемогу в Тюрингії, набравши 32,8%. Це перший тріумф ультраправої партії на виборах у Німеччині з часів Другої світової війни

Але такі тенденції відзначаються не тільки в Європі!

Як пише The Washington Post: «Останніми роками прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан став своєрідним орієнтиром для правого руху в США. Перебуваючи при владі з 2010 року, деякі республіканці вважають його незмінний успіх зразком того, як може перемагати і продовжувати перемагати націоналістичний проект... Для американських шанувальників Орбана його відверто неліберальна політика та зневага до західного істеблішменту мають стати прикладом для наслідування».

Якщо ж Захід ніяк не відреагує на запит суспільства на цивілізований «правий поворот», то до влади слідом за правими популістами прийдуть праві та ліві екстремісти, причому абсолютно законним шляхом, як Гітлер у 1933-му.

Західні праві проти «осі зла»

Конструктивна права ідеологія має базуватися на правому реалізмі, а не на правому популізмі, і не більше, правому радикалізмі.

Наприклад, колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у своїй колонці для Daily Mail справедливо запитує: «Усім скептично налаштованим щодо України прихильникам у Республіканській партії я кажу: як ви зможете знову зробити Америку великою, якщо дозволите російському тирану завдати повне приниження Заходу?»

Лідер ультраправої Партії свободи (PVV) Нідерландів Герт Вілдерс заявив, що його партія підтримує Україну і готова обговорювати будь-які види допомоги. Він також назвав війну Росії проти України «незаконною та варварською».

Праві в Європі, а згодом і в Штатах зможуть взяти владу у свої руки на виборах тільки тоді, коли:

  • по-перше, відхрестяться від Путіна як лжепророка «правого повороту» та його кривавих грошей, і приймуть проукраїнську позицію;
  • по-друге, побудують свою ідеологію та передвиборчу кампанію на базі правового реалізму, а не правового популізму.

Приклади (окрім Нідерландів) вже є:

- Італія. Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні заявила, що для захисту України міжнародне співтовариство має об'єднати свої зусилля. А Україна може надалі розраховувати на Італію стільки, скільки знадобиться.

- Франція. Партія «Національне об'єднання» ще перебуває у стадії пошуку, але окремі зрушення вже є. Марін Ле Пен, якій вже пророкують перемогу на президентських виборах у 2027 році, заявила про підтримку Україні, хоча і пообіцяла скасувати дозвіл бити по території Росії французькою зброєю.

Окремо необхідно виділити Аргентину. Президент Хав'єр Мілей заявив про безмежну підтримку України, а також розробив план, який дозволить передати Україні п'ять бойових літаків. Уряд Аргентини подав заявку на те, щоб країна стала «глобальним партнером» НАТО.

Конвергенція методів і дивергенція кінцевих цілей

Щоб адекватно протистояти людожерському порядку денному Росії та Осі Зла, конструктивна західна права ідеологія повинна мати деякі схожі риси зі своїми противниками (конвергенція методів при дивергенції цілей).

А саме:

- враховувати національні (тобто групові) інтереси як пріоритетні;

- базуватися на природній (природній) нормальності та традиційних цінностях суспільства без домінування архаїки;

- чітко розрізняти агресора та жертву агресії, не ставити їх на один т.зв. «загальнолюдський» рівень;

- бути жорсткою.

Базовий постулат «правого повороту» – єдиний шлях до збереження індивідуальної свободи людини, свободи народу і просто фізичного виживання людства – перемога Заходу в Другій холодній війні шляхом реальної підготовки до гарячої.

Ключовий механізм цієї перемоги – мілітаризація всіх сфер суспільного життя.

Складові цивілізованого «правого повороту»

Фізична гонка озброєнь (кількісна та якісна)

Західні ЗМІ повідомляють про те, що війна в Україні вже сприяла зростанню світових витрат на оборону на 9% до рекордних 2,2 трильйона доларів.

Топ-15 оборонних компаній світу збільшать до кінця 2026 року замовлення вдвічі – до $52 млрд.

Цього року Німеччина витратить на оборону майже 72 млрд євро – більше, ніж будь-коли за всю історію Бундесверу.

А країни Балтії готуються до вторгнення РФ. Будуються фортифікаційні споруди та близько 1000 бункерів.

Морально-психологічна складова

Формування негативного емоційного сприйняття ймовірного противника, мілітаризація масової свідомості та наростання її «маскулінності».

Андерс Фог Расмуссен, колишній генсек НАТО, у статті для The Wall Street Journal під назвою «Заходу потрібна військова основа» написав: «Нам необхідно прийняти новий спосіб мислення. Нам потрібні політики, які наважаться сказати правду, в тому числі і про те, що інвестиції в оборону та військове обладнання – найважливіший елемент захисту свободи та миру».

Швеція, як пише Politico, терміново перетворює свій військовий резерв Ополчення з «татової армії» на бойову силу, яка стала настільки привабливою для молодих шведів, що їй доводиться відмовляти претендентам.

У Фінляндії масова свідомість різко повернулася в бік вкрай негативного сприйняття Росії (понад 90%).

Економічна

Відбувається усвідомлення необхідності збереження та посилення ролі держави в економіці (що йде врозріз з ультраглобалістською концепцією, в кінцевій точці не передбачає наявності держави взагалі).

В умовах фрагментації світу та зростаючої напруженості між економічними макрокластерами для забезпечення безпеки ланцюжків постачань держава вдаватиметься до все більшого регулювання.

Компромісним варіантом може стати певний баланс, при якому здійснюється жорстка регуляція критичних і чутливих галузей та дерегуляція і заохочення ініціативи на низовому економічному рівні.

Внутрішньополітична

Зростання ролі держави в управлінні суспільством, цифровізація, контроль за ворожими проявами соціальної активності, боротьба з диверсіями та шпигунством.

Цивілізований правий поворот передбачає відновлення принципу домінування більшості над меншістю - основи демократії в її класичному еллінському розумінні.

Зовнішньополітична

Наростатиме тенденція до все більш жорсткої зовнішньої політики щодо ймовірних противників.

Наприклад, швейцарська комісія з безпеки закликає переглянути нейтралітет, який країна зберігає з 1515 року. На тлі зростаючої загрози з боку Росії також пропонується зміцнити зв'язки з ЄС та НАТО, збільшити військові витрати та розширити співпрацю із Заходом.

Е.Макрон одним із перших європейських лідерів чітко вловив ці тенденції. Як пише Washington Post: «Змінилася риторика – зараз Макрон підтримує членство України в ЄС і НАТО і стверджує, що допомагатиме Києву і далі, «аж до його перемоги».

Особливо виразно лідерство Франції починає проявлятися на тлі невизначеної остаточно Німеччини та нерішучості її лідера.

«Макрон фактично вже став лідером ЄС, яким давно мріяв бути. Голова Франції раніше спілкувався з Путіним і спирався на Шольца, але тепер віддає перевагу бути більш самостійним, впливаючи на події в Європі, - пише Bloomberg».

Подальша всебічна підтримка України країнами Заходу важлива, тому що вільний світ повинен показати, що гуманістичні цінності непорушні, а права людини недоторканні, і за агресивну війну обов'язково настає розплата; і автократія, а тим більше тоталітаризм –це тупикова гілка розвитку людської цивілізації.

Соціальна

Дж.Фрідман у книзі «Американська імперія» дуже обтічно написав: «Нові форми зазвичай виникають у результаті війни, коли суспільство зруйноване і створюється новий порядок... Я підозрюю, що новий соціальний устрій включатиме традиції недавнього минулого».

Повернення на всіх рівнях до моделі «природної нормальності», заснованої на здоровому глузді, включаючи сімейний, а також рівень мікроколективів та взаємини статей.

Міграційна

Осмислена, відповідальна та рішуча політика в галузі імміграції. Прагнення до збереження традиційного етноконфесійного балансу.

Висновки

Умовний Захід має шанс перемогти у протистоянні з прискорено сформованою «Віссю Зла», якщо буде добре «розрізняти запах сірки».

«Правий поворот» в ідеології та політиці Заходу – це не відмова від демократії та гуманізму західної цивілізації. Це єдиний ефективний механізм збереження цих фундаментальних цінностей перед обличчям критичної загрози.

Якщо ж Захід не відмовиться від життя на «планеті рожевих поні» – тобто в рамках радикальної ліволіберальної ідеології, і не здійснить усвідомлений, продуманий та збалансований «правий поворот», нова «Вісь Зла» його розчавить у найближчому майбутньому, у тому числі, зайшовши під «чужим прапором» всередину його політичної системи.

Сучасна права ідеологія – щит від некрофільського тоталітаризму «Осі Зла». Це єдиний шлях зберегти цінності Заходу від їх руйнування, а людську цивілізацію загалом – від швидкої загибелі.

Автори:

Володимир Шевченко, політолог, доктор філософських наук

Андрій Саварець, аналітик, юрист, автор telegram каналу «Особлива думка»

Теги за темою
Владимир Зеленский
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Не згайте час – деяким українцям потрібно подати заяву до ПФУ, аби не втратити пенсії
24tv
2025-07-13T12:51:55Z
На Київщині розпочалися жнива
УкраинФорм
2025-07-13T12:33:05Z
Amazon скорочує штат через ШІ: подібні прогнози озвучують і інші технологічні гіганти
InternetUA
2025-07-13T12:31:04Z
У Нідерландах змінюється структура картоплярства
AgroPortal
2025-07-13T12:30:45Z
У Росії знижується рентабельність агропромислового сектору - зовнішня розвідка
УкраинФорм
2025-07-13T12:18:12Z
Ринок праці ожив: які фахівці потрібні бізнесу в червні
24tv
2025-07-13T12:06:23Z
Сповільнення зростання цін на хліб, яйця та овочі: з чим повʼязано та скільки триватиме
ZN UA
2025-07-13T11:45:37Z
Великий виробник фруктів збирає перший урожай кабачків
AgroPortal
2025-07-13T11:30:57Z
Купівля квартири у Львові: порівняння районів та цін
24tv
2025-07-13T11:30:29Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Чим поливати аґрус та смородину після збирання врожаю - корисні розчини
Gazeta UA
2025-07-13T12:39:13Z
Як зварити картоплю, щоб вийшла смачною: більшість господинь роблять це неправильно
TSN
2025-07-13T12:36:00Z
Диня: користь, поживна цінність і калорійність
TSN
2025-07-13T12:21:40Z
Найпоширеніші помилки приготування їжі на грилі: як не зіпсувати м’ясо та овочі
TSN
2025-07-13T11:21:41Z
Чому не цвіте герань: 5 причин і як їх виправити
24tv
2025-07-13T11:21:31Z
10 причин додати аґрус до свого раціону
24tv
2025-07-13T11:15:27Z
До 38 зросла кількість відвідувачів району водоспаду Шипіт, які захворіли на гостру кишкову інфекцію
Украина Криминальная
2025-07-13T10:54:44Z
Це інтервальне тренування займає лише 30 хвилин на день, але здатне змінити ваше життя
24tv
2025-07-13T10:27:16Z
Полковник армії Великої Британії назвав фатальний прорахунок Путіна
24tv
2025-07-13T12:51:16Z
КНДР могла передати Росії понад 12 мільйонів 152-мм снарядів - розвідка Південної Кореї
УкраинФорм
2025-07-13T12:48:51Z
ЗМІ: у США звільнили десятки слідчих, які вели справи проти Трампа
Европейская правда
2025-07-13T12:45:00Z
У Самарі росіяни атакували дронами будівлю ТЦК та СП - ЗМІ
Gazeta UA
2025-07-13T12:39:11Z
У Мінфіні Німеччини попередили: тарифи Трампа небезпечні для США також
Европейская правда
2025-07-13T12:25:25Z
В отпуск – за границу: кто из мужчин имеет шанс на выезд во время войны
Знай
2025-07-13T12:21:34Z
Генсек НАТО відвідає Трампа у Вашингтоні наступного тижня
Европейская правда
2025-07-13T12:12:42Z
Марʼяна Безугла знову вляпалася у скандал: брехня проти військових не пройшла
24tv
2025-07-13T12:12:06Z
Путін впав в істерику через ставлення Заходу до Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T12:06:57Z
Готуйтеся до +40 градусів: синоптик Діденко попередила про екстремальну спеку
Хвиля
2025-07-13T12:48:04Z
Графік відключення води на тиждень з 14 до 20 липня у Вінницькій області: кому готуватися до обмежень
Политека
2025-07-13T12:30:48Z
Прокуратура втратила можливість повернути державі землі заказника що межує з Білорусссю
ZN UA
2025-07-13T12:30:03Z
"Не хочу вас лякати": синоптикиня попередила про різкий температурний удар
GlavRed
2025-07-13T12:27:36Z
+33 і далі буде: літо вмикає режим "гриль"
Gazeta UA
2025-07-13T12:21:57Z
13 липня — день спонтанності, сили й нових рішень
360ua.news
2025-07-13T12:06:19Z
Армія РФ знову обстрілює Слов'янськ: поранені двоє людей, серед них - 13-річний хлопчик
УкраинФорм
2025-07-13T12:06:18Z
В Україні очікується дуже високий стрибок температури повітря – Діденко
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T12:03:26Z
В Україні 14 липня очікується до +35 спеки, але західні регіони заллють грозові дощі
Комсомольская правда
2025-07-13T12:00:36Z
Військовий облік для школярів та юнаків 17-25 років: як зареєструватися без ТЦК
Хвиля
2025-07-13T12:45:57Z
Хлопці 17–25 років автоматично опиняються на обліку в ТЦК – подробиці
TSN
2025-07-13T12:36:34Z
ЗС РФ використовуватиме невразливі "Шахеди": командир ЗСУ попередив про загрозу
Фокус
2025-07-13T12:36:08Z
"Вперше в історії": Залужний анонсував нову фазу війни, що тепер зміниться
GlavRed
2025-07-13T12:27:44Z
Ці українські імена не люблять росіяни: перевірте, чи є ваше у переліку
Telegraf
2025-07-13T12:21:04Z
Флот – не найактивніше у ворога в Чорному морі: ВМС про реальну загрозу в акваторії
24tv
2025-07-13T12:18:21Z
Мерц нібито застрелив тюленя: у DW спростували фейк росіян
24tv
2025-07-13T12:12:06Z
Додаткові гроші для військових: за яких умов виплатять 1 мільйон гривень
Знай
2025-07-13T12:06:50Z
Чи зараховується у страховий стаж здобуття вищої освіти
24tv
2025-07-13T12:06:32Z
Андрій Джеджула розповів про стосунки з сином від Дімопулос, який живе з ним: "Непростий період"
TSN
2025-07-13T12:36:20Z
Точицький обговорив із директором Авіньйонського фестивалю театральну співпрацю
УкраинФорм
2025-07-13T12:30:20Z
Квіткова і Добринін зворушливо привітали сина з 4-річчям: "Ти найкращий, Левчик"
24tv
2025-07-13T12:24:21Z
Ірина Білик зізналася, про що шкодує найбільше: "А треба було б"
GlavRed
2025-07-13T11:27:11Z
Павло Зібров замилував рідкісним фото з донькою-красунею, з якою по-сімейному проводить вихідні
TSN
2025-07-13T11:21:23Z
Захисник "Азовсталі" Діанов показав, як по-особливому проводить медовий місяць із дружиною
TSN
2025-07-13T11:06:51Z
У топі книг Педро Паскаля опинилися російські письменники: українці відреагували
Фокус
2025-07-13T10:51:23Z
Поки вся країна під обстрілом: під Львовом вибухнув скандал через російську музику
Фокус
2025-07-13T10:42:30Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-07-13T10:42:07Z
СБУ ліквідувала кілерів, які убили полковника Служби безпеки у Києві
Украина Криминальная
2025-07-13T12:48:07Z
Несподіваний землетрус в Чернівецькій області: що відомо про підземний поштовх
TSN
2025-07-13T12:36:48Z
У Запоріжжі через російський обстріл загинула жінка, ще одну людину шукають під завалами
Лига
2025-07-13T12:33:51Z
У Самарі внаслідок атаки дронів пошкоджені школа та будинки
УкраинФорм
2025-07-13T12:33:06Z
На Луганщині масштабні лісові пожежі знищили понад 100 гектарів лісу
УкраинФорм
2025-07-13T12:27:55Z
Кількість жертв повені в Техасі зросла до щонайменше 129, понад 160 людей - зникли безвісти
УкраинФорм
2025-07-13T12:18:22Z
У Техасі вже 129 загиблих та 166 зниклих безвісти через повені
Лига
2025-07-13T12:12:17Z
Житомирські поліцейські розшукують безвісно зниклу 15-річну містянку
Украина Криминальная
2025-07-13T12:06:41Z
З тимчасово окупованої території Херсонщини евакуювали підлітка
УкраинФорм
2025-07-13T11:57:21Z
Гороскоп на тиждень з 14 по 20 липня: Тельцям - терпіння, Рибам - зміни
GlavRed
2025-07-13T12:51:14Z
Нашестя фламінго в Італії, птахи знищують поля з рисом
360ua.news
2025-07-13T12:48:50Z
Про це мовчать навіть досвідчені городники: чи варто садити лохину у липні
24tv
2025-07-13T12:27:46Z
Батьки змушені платити $5000 щомісяця, аби їхня 27-річна дочка не ночувала на вулиці
Фокус
2025-07-13T11:45:12Z
Соковиті ягоди та ніжний крем: готуємо малинове тирамісу від Ярославського
24tv
2025-07-13T11:30:27Z
Консервація не вибухне та не забродить: як за 10 секунд простерилізувати банки
GlavRed
2025-07-13T11:27:58Z
Спека на вулиці, а світла немає. Як зберегти продукти, щоб вони були свіжими
Telegraf
2025-07-13T10:12:45Z
У житті 4 знаків Зодіаку починається новий період: буде, що згадати до зими
Знай
2025-07-13T09:51:39Z
Як правильно прати чорний одяг, аби довше зберігався колір
24tv
2025-07-13T09:45:49Z
Бабуся обвалила скляний міст з людьми: в мережі став вірусним ШІ-фейк
Фокус
2025-07-13T12:45:30Z
Ціни на рівні з iPhone: стало відомо, скільки коштуватимуть смартфони Google Pixel 10
InternetUA
2025-07-13T12:04:06Z
SpaceX успішно запустила супутник на геостаціонарну орбіту
Portaltele
2025-07-13T11:54:53Z
Чому Apple припинила вкладати фірмові наліпки до iPhone
InternetUA
2025-07-13T11:31:36Z
Науковці навчились добувати «зелений» аміак із повітря
AgroPortal
2025-07-13T11:30:50Z
Чи випустить Apple iPhone 17e: відомо деталі
InternetUA
2025-07-13T11:04:56Z
Топ-3 смартфони з найкращими дисплеями серед конкурентів: результати тестів
Фокус
2025-07-13T11:00:08Z
Apple готує до випуску оновлену модель Apple TV
Portaltele
2025-07-13T10:54:21Z
На шанувальників Need for Speed чекають темні часи
24tv
2025-07-13T10:39:17Z
Представлений Smart #3 : електричний кросовер із запасом ходу до 555 км та ціною від $23 тис
ITC
2025-07-13T12:19:56Z
Не BMW, а інший бренд врятував квартальні показники концерну
Топ Жир
2025-07-13T11:48:08Z
Як Volkswagen Transporter отримав двері у незвичайному місці
AutoCentre
2025-07-13T09:03:30Z
Audi доповнює лінійку електрокросоверів новими Q6 та SQ6 Sportback e-tron
AutoCentre
2025-07-13T07:15:15Z
Як змінилися правила проходження техогляду транспортних засобів, кому потрібно його проходити, де це зробити і скільки це коштує?
Украина Криминальная
2025-07-13T05:42:15Z
Як захистити свій автомобіль від екстремальної літньої спеки: 5 критично важливих нюансів
24tv
2025-07-13T03:15:25Z
Неймовірно, але це справжній Nissan 350Z
Топ Жир
2025-07-13T01:18:38Z
Цей універсал Lexus виглядає так чудово, що ви будете злитись, дізнавшись, що його не існує
Топ Жир
2025-07-12T23:48:05Z
Китайці розкуповують цей електромобіль за $15 тисяч швидше, ніж Toyota встигає його виробляти
Топ Жир
2025-07-12T21:48:26Z
Арда Туран: Жертви, яких зазнав український футбол, величезні
Football.ua
2025-07-13T12:24:47Z
Туран назвав двох зіркових футболістів, на яких усі в Шахтарі мають рівнятися
24tv
2025-07-13T12:12:29Z
Уругвайський футболіст «Полісся» Батіста гратиме в Колумбії
УкраинФорм
2025-07-13T12:09:29Z
Бешикташ може придбати Гріліша – ЗМІ
Football.ua
2025-07-13T12:06:36Z
Ковтун відсидить карантин через відмову від українського громадянства
24tv
2025-07-13T11:51:25Z
Українські шаблісти проводять збори у Румунії перед стартом ЧС-2025
УкраинФорм
2025-07-13T11:42:25Z
Дембеле: Ми пишаємося участю в цьому Клубному чемпіонаті світу
Football.ua
2025-07-13T11:21:05Z
Прізвище найуспішнішого російського тренера не було викарбувано на Кубку Стенлі
24tv
2025-07-13T11:18:49Z
Палмер – перед фіналом КЧС: Гравці Челсі впевнені в собі
Football.ua
2025-07-13T11:18:12Z