MY.UAНовини
Новий світ, що народжується - 6: Правий поворот
Новий світ, що народжується - 6: Правий поворот

Новий світ, що народжується - 6: Правий поворот

Новина російською

Нова поляризація

Російська агресія завдала удару по системі глобальної безпеки – одному з несучих стовпів, на якому тримався старий світовий порядок, створений коаліцією переможців у Другій світовій війні.

Весь світ прийшов у рух – заморожені конфлікти відтаюють, а «холодні» і «гарячі» війни розгораються по всій планеті.

Міжнародні відносини та інститути, що їх уособлюють, створені 80 років тому, вже не відповідають духу часу і мають канути в Лету.

Також рухнули і популярні теорії, що претендують на найбільш точний опис світових процесів: марксизм, системний лібералізм, теорії «золотого мільярда», «всесвітньої змови еліт» та інші.

На всіх рівнях на перший план виходить корпоративна самосвідомість, заснована на відчутті соціумами своєї внутрішньої єдності і, одночасно, духовної та культурної відмінності від інших соціумів.

Світ вступає в період Нової Холодної війни і нової поляризації.

У попередній Холодній війні лінія протистояння розділяла світ соціалізму і світ капіталізму. В основі лежало протистояння ідеологій тоталітаризму і демократії.

Нині ж виникає більш глибока конструкція. У Новій Світовій Холодній війні розділову лінію створює не класовий, не політичний, не расовий, не етногенетичний і не економічний підходи. А Етика – ставлення до Життя і Смерті, і до їх сенсу.

Сьогоднішній світ стоїть перед критичними викликами, на які потрібно давати адекватну відповідь

Стає все більш очевидним, що пануюча нині на Заході ліволіберальна концепція таку відповідь дати не здатна, хоча вона і претендує на універсальність.

Вона була могутньою силою в 60-90-ті роки минулого століття. І навіть стала фактором перемоги в Холодній війні. Однак зараз стала неадекватною щодо зміненої ситуації.

Суспільство, що сповідує радикальну ліволіберальну ідеологію не здатне вести війну, ні холодну, ні гарячу, зате є ідеальною жертвою для агресора.

Близько року тому автори відзначали, що кластер деспотично-терористичних держав постійно розширюється, формалізується і буде діяти як єдина структура, концептуальним центром якої буде Росія.

Потім ця теза прозвучала на багатьох міжнародних майданчиках. Зокрема, на вебінарі Європейського центру досліджень безпеки імені Джорджа К. Маршалла: «Квартет БРІНК (Білорусь, Росія, Іран і Північна Корея) — угруповання, просторово розподілене, але стратегічно пов'язане. Її наріжним каменем і центром тяжіння є Росія».

Єнс Столтенберг, ще за часів Генерального секретаря НАТО, також заявив, що укладення договору між РФ та КНДР про всеосяжне стратегічне партнерство демонструє зростаючу узгодженість між авторитарними державами, і підкреслив важливість того, щоб демократії виступали єдиним фронтом.

Саме «Мережа зла» першою запропонувала світу новий порядок денний – агресивний некрофільський тоталітаризм з упором на ксенофобію та соціальну архаїку при повному ігноруванні міжнародного права.

І цей порядок денний знаходить відгук не тільки серед світових ізгоїв та відморозків, а й навіть серед громадян високорозвинених і цілком демократичних держав. В умовах наростаючих міграційних та соціальних проблем у країнах Заходу цей порядок денний виявився привабливим для певних соціальних верств.

Причина зрозуміла – вона чітко сформульована і дає, хоч і людожерську і тоталітарну, але хоч якусь відповідь на ті виклики, які з'явилися внаслідок втілення в життя ліволіберальної концепції. Він, як мінімум, є якоюсь альтернативою. Іншої ж не пропонують.

Але якщо ідеологія «осі зла» — це шлях до повного знищення цивілізації, а ліволіберальний порядок денний не може протистояти викликам сучасності, то виникає закономірне питання: а яка модель побудови суспільства в локальному та глобальному масштабі може ефективно протистояти злу?

Захід має шанс на перемогу в цивілізаційному протистоянні з Мережею Зла, що постійно розширюється та інтегрується між собою, в єдиному випадку – якщо здійснить усвідомлений, продуманий та збалансований «правий поворот» – перехід до сучасної правої ідеології.

І тут колективний Захід стикається з двома серйозними проблемами.

Проблема №1.

Мімікрія ідеології «російського світу» (як прикладу для правих екстремістів у всьому світі) під цивілізований правий проект, та їхня претензія на монополію в цій галузі.

Весь могутній апарат російської пропаганди кинутий на те, щоб переконати максимальну кількість громадян планети, що саме Росія – лідер правого повороту, а некрофільський тоталітаризм «Осі Зла» - рух до цивілізованих правих політичних цінностей (відродження та відстоювання національних традицій, критики недоліків капіталізму та перегинів ліберальної демократії).

Цю свідомо нав'язувану ілюзію можна і потрібно розвіювати. Тому, що путінська ідеологія (основа для єднання режимів «Осі Зла») – це не права ідеологія, а її симулякр – людиноненависницька футуроархаїка.

Прикладів тому життя подає щодня безліч. Один з них: багато правих у всьому світі очікували, що в анонсованому заздалегідь інтерв'ю Такера Карлсона з Путіним останній постане у вигляді глибокої особистості, що наважилася кинути виклик американському deep state, «світовому уряду», ультраглобалістам, ліволіберальним цінностям (зацикленості на правах LGBTQI+, безвідповідальній імміграційній політиці тощо).

Замість цього світу постав психічно хворий, зациклений на Україні примітивний варвар, ремінісценція Гітлера, за повної відсутності демонічної харизми останнього.

Проблема №2.

Нав'язування ідеї, що підтримка України – це підтримка ліволіберального напрямку розвитку західної цивілізації.

Цей прийом «хто проти радикального лібералізму – той проти підтримки України» має результат.

Поки Захід прихильний ліволіберальній ідеї, її критики – праві та ліві популісти набирають вагу.

Антиліберальна ідея зміцнюється в країнах Заходу. Це закономірна реакція західного суспільства на спроби його частини продовжити шлях, який неминуче призведе до загибелі всієї західної цивілізації в широкому її розумінні.

На парламентських виборах у Словаччині у 2023 році перемогу з результатом у 22,9% здобув колишній прем'єр-міністр Роберт Фіцо та його ліва націонал-популістська партія Smer. Фактично, вибори у Словаччині стали референдумом з питання позиції населення країни щодо України.

The New York Times також зазначила: «...успіх партії «Смер» Роберта Фіцо на виборах у Словаччині може допомогти Росії у створенні тріщин у європейській підтримці України... Також перемога «Смера» може підштовхнути Словаччину до моделі «неліберальної демократії», яку відстоює Віктор Орбан в Угорщині...».

Як повідомляє The Economist: «У більшій частині Європи популістські праві партії... колись відійшли на периферію, набирають силу.

Навіть у нових демократіях, у яких протягом десятиліть не було великих націоналістичних партій – Португалії, Румунії та Іспанії – тепер вони є».

Bloomberg у статті «Популісти набирають обертів на регіональних виборах у Німеччині, принижуючи Шольца» пише, що правляча коаліція канцлера Олафа Шольца зазнала поразки на двох регіональних виборах у східній Німеччині в неділю.

Популістські партії крайнього правого та лівого толку набрали понад 60% голосів у Тюрингії та майже половину в Саксонії.

Згідно з прогнозами громадського мовника ARD, «Альтернатива для Німеччини» здобуває впевнену перемогу в Тюрингії, набравши 32,8%. Це перший тріумф ультраправої партії на виборах у Німеччині з часів Другої світової війни

Але такі тенденції відзначаються не тільки в Європі!

Як пише The Washington Post: «Останніми роками прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан став своєрідним орієнтиром для правого руху в США. Перебуваючи при владі з 2010 року, деякі республіканці вважають його незмінний успіх зразком того, як може перемагати і продовжувати перемагати націоналістичний проект... Для американських шанувальників Орбана його відверто неліберальна політика та зневага до західного істеблішменту мають стати прикладом для наслідування».

Якщо ж Захід ніяк не відреагує на запит суспільства на цивілізований «правий поворот», то до влади слідом за правими популістами прийдуть праві та ліві екстремісти, причому абсолютно законним шляхом, як Гітлер у 1933-му.

Західні праві проти «осі зла»

Конструктивна права ідеологія має базуватися на правому реалізмі, а не на правому популізмі, і не більше, правому радикалізмі.

Наприклад, колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у своїй колонці для Daily Mail справедливо запитує: «Усім скептично налаштованим щодо України прихильникам у Республіканській партії я кажу: як ви зможете знову зробити Америку великою, якщо дозволите російському тирану завдати повне приниження Заходу?»

Лідер ультраправої Партії свободи (PVV) Нідерландів Герт Вілдерс заявив, що його партія підтримує Україну і готова обговорювати будь-які види допомоги. Він також назвав війну Росії проти України «незаконною та варварською».

Праві в Європі, а згодом і в Штатах зможуть взяти владу у свої руки на виборах тільки тоді, коли:

  • по-перше, відхрестяться від Путіна як лжепророка «правого повороту» та його кривавих грошей, і приймуть проукраїнську позицію;
  • по-друге, побудують свою ідеологію та передвиборчу кампанію на базі правового реалізму, а не правового популізму.

Приклади (окрім Нідерландів) вже є:

- Італія. Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні заявила, що для захисту України міжнародне співтовариство має об'єднати свої зусилля. А Україна може надалі розраховувати на Італію стільки, скільки знадобиться.

- Франція. Партія «Національне об'єднання» ще перебуває у стадії пошуку, але окремі зрушення вже є. Марін Ле Пен, якій вже пророкують перемогу на президентських виборах у 2027 році, заявила про підтримку Україні, хоча і пообіцяла скасувати дозвіл бити по території Росії французькою зброєю.

Окремо необхідно виділити Аргентину. Президент Хав'єр Мілей заявив про безмежну підтримку України, а також розробив план, який дозволить передати Україні п'ять бойових літаків. Уряд Аргентини подав заявку на те, щоб країна стала «глобальним партнером» НАТО.

Конвергенція методів і дивергенція кінцевих цілей

Щоб адекватно протистояти людожерському порядку денному Росії та Осі Зла, конструктивна західна права ідеологія повинна мати деякі схожі риси зі своїми противниками (конвергенція методів при дивергенції цілей).

А саме:

- враховувати національні (тобто групові) інтереси як пріоритетні;

- базуватися на природній (природній) нормальності та традиційних цінностях суспільства без домінування архаїки;

- чітко розрізняти агресора та жертву агресії, не ставити їх на один т.зв. «загальнолюдський» рівень;

- бути жорсткою.

Базовий постулат «правого повороту» – єдиний шлях до збереження індивідуальної свободи людини, свободи народу і просто фізичного виживання людства – перемога Заходу в Другій холодній війні шляхом реальної підготовки до гарячої.

Ключовий механізм цієї перемоги – мілітаризація всіх сфер суспільного життя.

Складові цивілізованого «правого повороту»

Фізична гонка озброєнь (кількісна та якісна)

Західні ЗМІ повідомляють про те, що війна в Україні вже сприяла зростанню світових витрат на оборону на 9% до рекордних 2,2 трильйона доларів.

Топ-15 оборонних компаній світу збільшать до кінця 2026 року замовлення вдвічі – до $52 млрд.

Цього року Німеччина витратить на оборону майже 72 млрд євро – більше, ніж будь-коли за всю історію Бундесверу.

А країни Балтії готуються до вторгнення РФ. Будуються фортифікаційні споруди та близько 1000 бункерів.

Морально-психологічна складова

Формування негативного емоційного сприйняття ймовірного противника, мілітаризація масової свідомості та наростання її «маскулінності».

Андерс Фог Расмуссен, колишній генсек НАТО, у статті для The Wall Street Journal під назвою «Заходу потрібна військова основа» написав: «Нам необхідно прийняти новий спосіб мислення. Нам потрібні політики, які наважаться сказати правду, в тому числі і про те, що інвестиції в оборону та військове обладнання – найважливіший елемент захисту свободи та миру».

Швеція, як пише Politico, терміново перетворює свій військовий резерв Ополчення з «татової армії» на бойову силу, яка стала настільки привабливою для молодих шведів, що їй доводиться відмовляти претендентам.

У Фінляндії масова свідомість різко повернулася в бік вкрай негативного сприйняття Росії (понад 90%).

Економічна

Відбувається усвідомлення необхідності збереження та посилення ролі держави в економіці (що йде врозріз з ультраглобалістською концепцією, в кінцевій точці не передбачає наявності держави взагалі).

В умовах фрагментації світу та зростаючої напруженості між економічними макрокластерами для забезпечення безпеки ланцюжків постачань держава вдаватиметься до все більшого регулювання.

Компромісним варіантом може стати певний баланс, при якому здійснюється жорстка регуляція критичних і чутливих галузей та дерегуляція і заохочення ініціативи на низовому економічному рівні.

Внутрішньополітична

Зростання ролі держави в управлінні суспільством, цифровізація, контроль за ворожими проявами соціальної активності, боротьба з диверсіями та шпигунством.

Цивілізований правий поворот передбачає відновлення принципу домінування більшості над меншістю - основи демократії в її класичному еллінському розумінні.

Зовнішньополітична

Наростатиме тенденція до все більш жорсткої зовнішньої політики щодо ймовірних противників.

Наприклад, швейцарська комісія з безпеки закликає переглянути нейтралітет, який країна зберігає з 1515 року. На тлі зростаючої загрози з боку Росії також пропонується зміцнити зв'язки з ЄС та НАТО, збільшити військові витрати та розширити співпрацю із Заходом.

Е.Макрон одним із перших європейських лідерів чітко вловив ці тенденції. Як пише Washington Post: «Змінилася риторика – зараз Макрон підтримує членство України в ЄС і НАТО і стверджує, що допомагатиме Києву і далі, «аж до його перемоги».

Особливо виразно лідерство Франції починає проявлятися на тлі невизначеної остаточно Німеччини та нерішучості її лідера.

«Макрон фактично вже став лідером ЄС, яким давно мріяв бути. Голова Франції раніше спілкувався з Путіним і спирався на Шольца, але тепер віддає перевагу бути більш самостійним, впливаючи на події в Європі, - пише Bloomberg».

Подальша всебічна підтримка України країнами Заходу важлива, тому що вільний світ повинен показати, що гуманістичні цінності непорушні, а права людини недоторканні, і за агресивну війну обов'язково настає розплата; і автократія, а тим більше тоталітаризм –це тупикова гілка розвитку людської цивілізації.

Соціальна

Дж.Фрідман у книзі «Американська імперія» дуже обтічно написав: «Нові форми зазвичай виникають у результаті війни, коли суспільство зруйноване і створюється новий порядок... Я підозрюю, що новий соціальний устрій включатиме традиції недавнього минулого».

Повернення на всіх рівнях до моделі «природної нормальності», заснованої на здоровому глузді, включаючи сімейний, а також рівень мікроколективів та взаємини статей.

Міграційна

Осмислена, відповідальна та рішуча політика в галузі імміграції. Прагнення до збереження традиційного етноконфесійного балансу.

Висновки

Умовний Захід має шанс перемогти у протистоянні з прискорено сформованою «Віссю Зла», якщо буде добре «розрізняти запах сірки».

«Правий поворот» в ідеології та політиці Заходу – це не відмова від демократії та гуманізму західної цивілізації. Це єдиний ефективний механізм збереження цих фундаментальних цінностей перед обличчям критичної загрози.

Якщо ж Захід не відмовиться від життя на «планеті рожевих поні» – тобто в рамках радикальної ліволіберальної ідеології, і не здійснить усвідомлений, продуманий та збалансований «правий поворот», нова «Вісь Зла» його розчавить у найближчому майбутньому, у тому числі, зайшовши під «чужим прапором» всередину його політичної системи.

Сучасна права ідеологія – щит від некрофільського тоталітаризму «Осі Зла». Це єдиний шлях зберегти цінності Заходу від їх руйнування, а людську цивілізацію загалом – від швидкої загибелі.

Автори:

Володимир Шевченко, політолог, доктор філософських наук

Андрій Саварець, аналітик, юрист, автор telegram каналу «Особлива думка»

Теги за темою
Владимир Зеленский
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
Как не затмить невесту: уместно ли одевать красное платье на свадьбу
Знай
На блогера Мандзюк покушались после спора с Анной Алхим
Gazeta UA
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
Трамп сделал заявление по поводу войны в Украине
Корреспондент
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
В Раде объяснили, что предусматривает соглашение о недрах
Корреспондент
Сикорский рассказал, кто может заменить США в качестве "посредника" между Украиной и РФ
Европейская правда
Трамп попросил Эрдогана помочь закончить войну в Украине
Хвиля
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
В Ватикане избрали нового Папу Римского: первые подробности
Comments UA
Первый Папа из США. Избрание нового понтифика
Корреспондент
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
Шесть вечерних привычек, которые научат ложиться спать вовремя
Gazeta UA
Опасность для каждого украинца весной: как правильно защититься от клещей
Знай
Кефир, квашеная капуста и творог: как ферментированные продукты спасают микрофлору желудка
Знай
Могут лишить свободы: украинцев призвали не перевозить некоторые лекарства из Египта
UAToday
Еда для настроения: восемь продуктов, которые способны преодолевать хандру
Gazeta UA
Комаровский сообщил, какой препарат помогает Украине получать F-16
Comments UA
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
Билл Гейтс заявил, что раздаст все свое состояние в 200 млрд долларов
Фокус
ОПК Украины получит 1 млрд евро - Каллас
Корреспондент
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
Филе - 200 грн, а голень - 80: супермаркеты обновили цены на свинину, курятину и сало
Знай
От газа отказались, а платежка все равно пришла: Нафтогаз дал инструкцию, как поступить
Знай
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
Убийство военного под Киевом: в сети появилось видео момента нападения
Апостроф
В Сумах женщина продала ребенка за 30 тысяч долларов
Comments UA
Экс-начальник Ровенского районного ТЦК получил еще одно подозрение
Корреспондент
Кровавая стрельба под Киевом: неизвестный нападавший скрылся с места преступления
Новости Украины
Во Львове осудили мужчину за распространение коммунистической символики
Новости Украины
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
Hyundai показала новый электрический кроссовер Elexio в Китае
Корреспондент
Ветеран Второй мировой переехал танком авто Tesla
Корреспондент
Может появиться в Украине: на европейский рынок выходит доступный рамный пикап
Фокус
Как накачать шину, если нет насоса - полезные советы водителям
UAToday
Для большой семьи: Kia показала стильный и просторный минивэн-кроссовер за $15 000
Фокус
10 дней, а затем – штраф: владельцев авто предупредили о важном правиле
Хвиля
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
Хакеры АТЕШ атаковали важный ресурс россиян в Крыму
Корреспондент
Украинский спецназ зашел в тыл врага: взяты пленные, с нашей стороны без потерь. ВИДЕО
Новости Украины
Бесплатный проезд во Львове: пенсионеров обязали платить, суд вмешался в дело
Политека
Бесплатное жилье для ВПЛ в Виннице: появились новые места для проживания, что известно
Политека
В Киеве перекроют центральные улицы из-за иностранных делегаций
Корреспондент
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
Гороскоп на 9 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
Гороскоп на пятницу 9 мая 2025 года
UAToday
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
Верный, щедрый или ревнивый? Что дата рождения может рассказать о мужчине и как раскрыть его главный секрет
Знай
Тест на внимательность: найдите два числа среди большого количества 505, если имеете острое зрение
Gazeta UA
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
Чемпионат Украины по футболу, 28-й тур: расписание, результаты и видеообзоры матчей
Telegraf
Ко Дню матери Милан выпустит особую футбольную форму
Корреспондент
В Италии назвали британца лучшим футболистом месяца
Корреспондент
В трагическом ДТП с поездом умер олимпийский призер Парижа
Telegraf
Призы длительного тура достались середняку украинской Премьер-лиги
Корреспондент
У украинской теннисистки отбирают мечту: отец-менеджер не смог выйти на связь, находясь на боевом задании
Telegraf
Срна встречался с потенциальным тренером Шахтера - журналист
Корреспондент
Ливерпуль готов потратиться на замену звездного защитника
Корреспондент
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
Легендарная JRPG Chrono Trigger от Square Enix может получить HD-2D-ремейк — запрос со стороны игроков есть
GameMag
Акции Google упали на 7,3% после заявления Apple о других поисковых системах
Корреспондент
Toyota представила новый Corolla Cross вместе со спортивной версией
Корреспондент
Мексика посилює боротьбу з незаконним імпортом сталі
AgroNews
Новая эпоха в мире видеоигр? Epic Games раскрыла детали новой версии движка Unreal Engine
Знай
Главный конкурент iPhone 17 Air: названа дата презентации Samsung Galaxy S25 Edge
Фокус
Промвиробництво в Україні у січні впало на 4,8% р./р
AgroNews
Состоялся релиз глиняного хоррора The Midnight Walk от авторов Lost in Random
GameMag