MY.UAНовини
Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити
Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити

Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити

Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити

Гібридна стратегія Москви

Росія внаслідок агресії проти України, санкцій Євросоюзу та декарбонізаційної політики Європи переважно втратила нафтовий і газовий ринки ЄС. Азійські ринки не здатні замінити ринок ЄС. Бюджет війни потребує дедалі більших надходжень. Його наповнення залежить від експорту нафти, нафтопродуктів і природного газу. Саме цей експорт є perpetuum mobile як російської агресії проти України, так і підривної діяльності Росії в Європі.

Зараз Кремлем розробляються стратегії повернення на ринок ЄС російських нафти і газу — варіанти гібридних схем, коли російські нафта і газ знову з’являться на ринку ЄС замаскованими під формально неросійський ресурс.

На сьогодні простежуються три варіанти такого повернення Росії до «втраченого раю» у Європі: «угорська нафта» та «азербайджанський газ» для Центральної Європи транзитом через Україну, а також у подальшому «катарська нафта» для Німеччини транзитом через Польщу.

У воєнних умовах для України, що перебуває під зовнішньою агресією, з-поміж інших завдань важливо мінімізувати приплив надходжень до бюджету агресора. Це означає, що грошовий потік із ринку ЄС до РФ від експорту нафти та газу має бути унеможливлений.

Нафтовий транзит

Нафта з РФ транспортується по трубопроводу «Дружба» територією Білорусі та України в основному до Угорщини та Словаччини, нафтопереробні потужності яких перебувають у власності угорської MOL Group, а також до Чеської Республіки, де нафтопереробка належить польському Orlen.

Нафтовий санкційний пакет ЄС передбачав виняток для трьох країн Центральної Європи щодо трубопровідних постачань по південній гілці «Дружби» транзитом через Україну. Традиційно Угорщина отримує найбільші обсяги російської нафти. Враховуючи цей факт, а також контроль угорською MOL словацької нафтопереробки та політичну лояльність Будапешту Москві, саме Угорщину обрав Кремль для перевірки ефективності гібридного збереження (а в подальшому і розширення) російського трубопровідного експорту нафти в ЄС.

Прес-реліз угорської компанії констатує: «Відповідно до домовленостей, MOL Group перейме у власність відповідні обсяги сирої нафти на білорусько-українському кордоні з 9 вересня 2024 року». Таким чином російська нафта стає угорською, транспортування якої територією України оплачується угорською компанією, а Росія отримує експортну виручку за продану нафту.

На основі даних щомісячного моніторингу фінського Центру досліджень енергетики та атмосфери CREA протягом восьми місяців цього року і з урахуванням сезонного збільшення обсягів імпорту можна спрогнозувати загальну виручку за експорт нафти до трьох країн Центральної Європи транзитом через Україну — мінімально 6,6 млрд дол.

Скільки ж отримає Україна? Згідно з укладеним 2019 року десятирічним договором між операторами нафтотранспортних систем України та РФ — «Укртранснафтою» та «Транснєфтью» — українська сторона отримує як оплату за транзит щорічно в середньому 165,6 млн дол.

Таким чином, 1 долар транзитних надходжень українській стороні принесе майже 39,8 дол. виручки російській стороні від продажу нафти в три країни на європейському кінці «Дружби» 2024 року.

Газовий транзит

З метою повернення на енергетичні ринки Європи РФ опрацьовує два сценарії.

Сценарій 1. Запуск уцілілої нитки «Північного потоку» потужністю 27,5 млрд кубометрів.

Сценарій 2. Продовження постачань від «Газпрому» через українську ГТС під виглядом неросійського (азербайджанського) газу.

Для реалізації сценарію 1 проводиться активна інформаційна кампанія. Виходячи з прогнозу російського Міністерства економічного розвитку щодо ціни в 340 дол. за тисячу кубометрів для Європи, це становитиме 9,35 млрд дол. виручки 2025 року.

«Газпром», не виконуючи повною мірою договірних зобов’язань, сплатить «Нафтогазу» за послуги з організації транспортування близько 890 млн дол. на рік, хоча ця сума мала би становити приблизно 1,4 млрд. У 2024 році українським маршрутом транспортується газ до деяких країн ЄС — Словаччини, Австрії, Чехії та на північ Італії. В період з 1 січня по 13 вересня в середньому 43,64 млн кубометрів на добу, або близько 16 млрд кубометрів на рік.

Цей обсяг дає можливість «Газпрому» отримати експортну виручку 2024 року в розмірі мінімально 5,4 млрд дол. за середньої експортної ціни 337 дол. за тисячу кубометрів (дані Міністерства економічного розвитку РФ). Це означає, що за кожний сплачений Україні один долар за транспортні послуги (маршрут Суджа—Ужгород газопроводом Уренгой—Помари—Ужгород) Росія отримує майже шість доларів експортної виручки.

Для розуміння шляхів реалізації сценарію 2 доцільно звернути увагу на кілька оцінок і важливих подій. Азербайджан, маючи довгострокові зобов’язання з експорту газу відповідно до діючих контрактів із компаніями з ЄС, Туреччини та Грузії, не має вільних обсягів, щоб замістити на рівні 14,6 млрд кубометрів російського газу, що постачався на ринок ЄС 2023 року територією України. Так чи інакше йдеться про те, що SOCAR просто використає вільний ресурс газу від «Газпрому» для постачання в Європу за агентською угодою та за певним схематозом, який ZN.UA описувало раніше. На російсько-українському кордоні російський газ стане формально азербайджанським, подібно до того, як стала угорською російська нафта.

Як відомо, ще під час зустрічі прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим у Баку 7 травня на спільній прес-конференції було заявлено про плани Азербайджану «транспортувати в ЄС 20 млрд кубометрів газу до кінця 2027 року та плани Словаччини про закупівлю цих 20 млрд кубометрів». Важливо зауважити, що Словаччина споживає менш як 4,5 млрд кубометрів на рік.

Таким чином, президент Азербайджану та прем’єр-міністр Словаччини виконують роль лобістів російського газу для повернення його на ринок ЄС в якомога більших обсягах. У середовищі українського тіньового енергобізнесу сформовано вертикаль впливу, яка має виконати формально європейське замовлення щодо збереження транзиту енергоресурсів через Україну. Віддзеркаленням цього є візит наприкінці серпня очільника «Нафтогазу» Олексія Чернишова до Словаччини і його прийом прем’єром Робертом Фіцо. Фактично ж цією вертикаллю заправляють із Москви, смикаючи ту чи іншу маріонеткову фігуру.

Отже, сумарно вартість російського експорту нафти та газу транзитом через Україну досягне 2024 року не менш як 12 млрд дол. Транзитні надходження України становитимуть загалом близько 1,1 млрд дол. Таким чином, зберігаючи транзитні потоки нафти та газу через Україну, Київ забезпечить 11-кратно більші надходження експортної виручки Росії, аніж отримає сам як плату за трубопровідне транспортування.

Різні джерела в Москві не приховують того, що для РФ найкращим варіантом було би підписання угоди між «Газпромекспортом» та «уповноваженою ЄС компанією з однієї з країн Європи», яка купувала би газ на російсько-українському кордоні і сплачувала би за транзитні послуги Оператору газотранспортної системи України.

«Катарська» нафта для Німеччини

Компанії Rosneft Deutschland GmbH і RN Refining & Marketing GmbH є «дочками» провідної російської державної нафтової компанії НК «Роснєфть» і спільно здійснювали експансію на німецькому ринку нафтопродуктів до 16 вересня 2022 року — дати передачі їх під зовнішнє управління німецького енергетичного регулятора Bundesnetzagentur.

2 вересня 2024 року німецьке Міністерство економіки і захисту клімату опублікувало інформацію про подовження терміну зовнішнього управління до 10 березня 2025-го. При цьому повідомляється, що «Роснєфть» відмовилася від судових позовів щодо неправомірності запровадження зовнішнього управління. Натомість німецький уряд підтримує зусилля «Роснєфті» знайти покупця для її німецьких активів і здійснити відповідну угоду купівлі-продажу до кінця 2024 року, хоча ще донедавна розглядалась опція націоналізації подібно до того, як це було зроблено з газпромівським активом Gazprom Germania. Важливо зазначити, що НК «Роснєфть» вдалося домовитися про опцію продажу третій стороні, зокрема, йдеться про пріоритетність пошуку майбутнього акціонера поза межами ЄС і мінімально чутливого до міжнародних санкцій проти російського нафтового сектору.

Потенційним покупцем може виступити катарський суверенний фонд Qatar Investment Authority (QIA), який володіє 18,53% акцій «Роснєфті» з 2016 року. У складі ради директорів НК «Роснєфть» з 2023 року три з 11 членів є представниками Катару. Показово, що очолює раду ексміністр енергетики Катару Мохамед Бін Салех аль-Сада.

Катар з 2019 року припинив свою участь в ОПЕК і є незалежним гравцем на глобальному нафтовому ринку. У разі отримання контролю над Rosneft Deutschland GmbH і RN Refining & Marketing GmbH формально постачальником нафти на НПЗ Німеччини може стати QatarEnergy. Насправді постачання з Перської затоки в Німеччину здійснюватися не будуть, а за агентською угодою нафта НК «Роснєфть» постачатиметься як катарська транзитом через Польщу, з використанням північної гілки нафтопроводу «Дружба».

Чинник Угоди про асоціацію

Угода про асоціацію Україна—ЄС (УA) має прямий стосунок до торгівлі, транспортування/транзиту енергетичних товарів. Розділ IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею енергоносіями» містить спеціальну Главу 11 «Питання, пов’язані з торгівлею енергоносіями». В ній зазначено, що «Сторони вживають заходів, необхідних для спрощення транзиту відповідно до принципу свободи транзиту...» (стаття 272), однак водночас вказано: «Сторона не повинна нести відповідальності за переривання або скорочення постачання... якщо Сторона не має можливості постачати енергетичні товари внаслідок дій, пов’язаних з третьою країною» (пункт 3 статті 276). У цьому разі такою дією є агресія третьої сторони — Росії — проти однієї зі сторін УА — України. Також стаття 472 (пункт «с») «Заходи, пов’язані з суттєвими інтересами безпеки» дозволяє Сторонам вживати «будь-яких заходів, які вона вважає необхідними для забезпечення власної безпеки... під час війни або серйозного міжнародного напруження, яке становить загрозу війни, або для виконання взятих на себе зобов’язань з підтримання миру та міжнародної безпеки».

Безпідставно вважається, що продовження транзиту газу через газотранспортну систему України після завершення дії чинного договору між «Газпромом» і «Нафтогазом» стане гарантією від ударів по газовій інфраструктурі України. Це не так. Росія завдавала ударів по газокомпресорних станціях на заході України 22 та 29 березня, а також 26 серпня 2024 року, коли вражалася надземна інфраструктура зберігання та транспортування газу, хоча Оператор ГТС України транзитує російський газ згідно з чинним договором. Водночас ЗСУ утримувалися від атак по газовій інфраструктурі «Газпрому» в глибині території РФ.

Таким чином, за обставин зовнішньої агресії Україна не зобов’язана будь-що забезпечувати транзит нафти та газу з Росії до окремих країн ЄС, особливо беручи до уваги те, що як Угорщина, так і Словаччина та Австрія мають технічні можливості диверсифікувати постачання енергетичних ресурсів. Позитивними прикладами є Чеська Республіка та Польща, а також польський концерн Orlen, які удосконалили та/або створили додаткові можливості з цілковитої відмови від імпорту й переробки російської нафти. Польща також припинила імпорт російського газу.

Минуло понад два роки після застосування «тимчасового» вилучення постачань нафти південною гілкою «Дружби» із санкційного списку. Але Угорщина та Словаччина нещодавно оголосили про продовження імпорту нафти цим трубопроводом. Хоча було достатньо часу та наявних можливостей, щоб замінити нафту з РФ і маршрут імпорту.

З огляду на викладене вище Європейській комісії варто було б запропонувати Раді ЄС внести зміни до Регламенту 2022/879 від 3 червня 2022 року та скасувати пункт 3 (d) (Article 3m) щодо дозволу на імпорт нафти з РФ по нафтопроводу з установленням перехідного періоду — до 1 січня 2025 року.

Російський газ ніколи не перебував у санкційних пакетах ЄС офіційно. Проте ЄС ухвалив рішення, щоб якнайшвидше замінити і припинити залежність від усього російського викопного палива, включаючи газ. 18 травня 2022 року було представлено план REPowerEU, що містить заходи, як цього досягти, але не встановлює чітких термінів, коли в ЄС не буде російських газу і нафти. В ЄС наявні тенденції збільшення імпорту LNG із РФ і продовження імпорту трубопровідного газу в країни Центральної Європи.

Також Єврокомісія мала би підготувати і внести до Ради ЄС рішення з визначенням терміну заміни викопного палива з РФ і заборони/обмеження LNG і трубопровідних постачань газу походженням з РФ або які експортуються з РФ, за всіма можливими маршрутами транспортування.

І насамкінець. Колишній міністр економіки Словаччини Карел Гірман констатує на своїй сторінці в Фейсбуці: «Ми все ще платимо Путіну за його сировину величезні гроші, якими він потім фінансує свої ракети та дрони, щоб бомбардувати Україну». Можна додати в розвиток тези Гірмана, що в Україні є ті, хто готовий посприяти, аби Путін і надалі мав кошти на війну, — важливо лише отримати свою дещицю з того, прикрившись фіговим листком фальшивої турботи про енергетичну безпеку, а фактично сприяючи путінській стратегії обходу західних санкцій і повернення на ринок ЄС.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Assassin's Creed Shadows работает в 4K с апскейлом при 60 FPS на PlayStation 5 и Xbox Series X
GameMag
2025-02-16T20:12:04Z
Kotaku: Obsidian Entertainment стала одной из самых ценных студий Microsoft — у разработчиков Avowed большие планы
GameMag
2025-02-16T20:07:29Z
Найдите лица в цветах за 13 секунд: новая оптическая иллюзия проверит зрение каждого
Фокус
2025-02-16T18:36:48Z
Фанаты Xbox, не переживайте — Microsoft не планирует становиться новой Sega
GameMag
2025-02-16T17:34:37Z
5 настроек, которые пользователи смартфона Galaxy S25 Ultra должны изменить немедленно
Фокус
2025-02-16T17:00:18Z
Okami 2 продолжит историю оригинала — сиквел разрабатывается на RE Engine
GameMag
2025-02-16T16:51:52Z
Хитрости, которые помогут "разогнать" мобильный интернет: скорость увеличится мгновенно
Знай
2025-02-16T16:51:51Z
Фил Спенсер объяснил, почему разработка Everwild от создателей Sea of Thieves затянулась — игроков ждет нечто особенное
GameMag
2025-02-16T16:46:17Z
Сказочная игра Buramato на основе на мифов острова Борнео обзавелась свежим трейлером
GameMag
2025-02-16T16:46:06Z
Имя имеет значение: какие мужчины не умеют зарабатывать деньги
Gazeta UA
2025-02-16T19:54:21Z
Что заставляет мужчин возвращаться к бывшим
Gazeta UA
2025-02-16T19:18:11Z
Гороскоп на 17 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-16T18:45:31Z
Жульен в булочке: эффектная подача любимого блюда, если нет тарталеток, рецепт
Знай
2025-02-16T17:51:04Z
Назвали продукты, которые нельзя совмещать с алкоголем. Что произойдет
Gazeta UA
2025-02-16T17:48:14Z
Таропрогноз на 17 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в понедельник
Telegraf
2025-02-16T16:03:27Z
Проклятие имен: женщины, которым не везет в любви, проверьте себя и своих подруг
Знай
2025-02-16T15:51:27Z
Как быстро и безопасно разморозить фарш: 3 способа, которые работают всегда
Знай
2025-02-16T14:51:15Z
Какие сорта помидоров лучше сажать: советы огородникам
Gazeta UA
2025-02-16T14:00:10Z
В Полтаве грузовик совершил наезд на военного: что известно
TSN
2025-02-16T19:51:32Z
ЧАЭС под угрозой: повторные удары могут привести к радиационным выбросам
TSN
2025-02-16T13:33:22Z
В Австрии нападавшего с ножом сирийца остановил сириец: погиб ребенок. ФОТО
Новости Украины
2025-02-16T11:57:30Z
Удар российского дрона по ЧАЭС: сотрудники ГСЧС тушат пожар в сложных условиях
Фокус
2025-02-16T11:57:26Z
В Польше украинка оставила пятерых детей в холоде и без еды: вернулась домой нетрезва
Политека
2025-02-16T11:27:40Z
Странности с российским самолетом в Польше: пассажиры 14 часов находятся в состоянии неопределенности
Новости Украины
2025-02-16T11:03:23Z
Взрыв в Николаеве: погибли три военных ЦПМД
Корреспондент
2025-02-16T10:42:57Z
Семь спасателей помогли подняться с пола 250-килограммовому мужчине
VGorode
2025-02-16T10:36:48Z
Взрыв в Николаеве забрал жизни троих военных: стали известны их личности
Telegraf
2025-02-16T10:24:06Z
Форвард сборной Украины отметился дебютной голевой передачей за "Олимпиакос"
ZN UA
2025-02-16T19:07:41Z
Тоттенгем мінімально здолав Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-02-16T18:24:54Z
Свитолина разгромила россиянку на старте турнира в ОАЭ
ZN UA
2025-02-16T17:36:55Z
"Стала значительным препятствием": тренер Беринчика назвал главную причину поражения от Дэвиса
TSN
2025-02-16T17:21:02Z
Юношеская сборная Украины одержала волевую победу над Грецией
Корреспондент
2025-02-16T17:15:30Z
"Ливерпуль" одержал непростую победу и укрепил свое лидерство в АПЛ
TSN
2025-02-16T16:39:49Z
Бавария работает над подписанием лидера своего конкурента
Корреспондент
2025-02-16T13:36:00Z
Усик и его жена поддержали Беринчика после поражения в чемпионском бою против Дэвиса
TSN
2025-02-16T12:51:41Z
Кассано - о своем неудачном периоде в Реале
Корреспондент
2025-02-16T10:18:53Z
Банзай-атака на Курщине закончилась для россиян полным разгромом. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-16T19:33:15Z
В ВСУ отреагировали на уничтожение "жирной цели" у россиян под Покровском – есть невыясненные моменты
Апостроф
2025-02-16T17:42:57Z
Штурмовики Путина прорвались в Новоселку: ВСУ ведут зачистку вражеского десанта - DeepStat
Новости Украины
2025-02-16T17:33:44Z
В Украине впервые уничтожили новейшую систему ТОС-2 "Тосочка" войск РФ
Фокус
2025-02-16T17:03:44Z
Войска РФ обстреляли город в Покровском районе и убили двух человек
Gazeta UA
2025-02-16T16:45:58Z
Россияне колонной пошли на штурм в Курской области под красными флагами - видео
Лига
2025-02-16T16:12:34Z
В Генштабе рассказали о ситуации на фронте: горячее всего - на Покровском направлении
Апостроф
2025-02-16T16:12:11Z
Гороскоп на понедельник 17 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-16T16:00:09Z
Враг готовит новые штурмы на Сиверском направлении: какую тактику применяют россияне
TSN
2025-02-16T15:51:45Z
Полный список победителей BAFTA-2025
Marie Claire
2025-02-16T19:42:09Z
Фильм о войне в Украине выиграл престижную премию BAFTA: в нем играли украинские актеры
Фокус
2025-02-16T19:42:04Z
"Шедевры" на стенах: на улицах заметили бананы стоимостью 24,8 млн фунтов стерлингов
Фокус
2025-02-16T18:00:17Z
BAFTA-2025: лучшие звездные образы с красной дорожки премии
Marie Claire
2025-02-16T17:30:56Z
"Как человек, не раз лежавший в психиатрической клинике, слово "шизанутый" не люблю". Интервью с художником Никитой Титовым/Никита Титов имеет много единомышленников
Апостроф
2025-02-16T16:57:42Z
Заметно похудевший Виктор Бронюк восхитил романтическими фото с женой-красавицей
TSN
2025-02-16T16:39:34Z
Селена Гомес показала маникюр для встречи весны 2025
Фокус
2025-02-16T16:00:41Z
Мода и миссия: как Ukrainian Fashion Week поддерживает героев и дизайнеров
ZN UA
2025-02-16T15:25:54Z
Разбор фильма «Плохая девочка»: что с ним не так и чему может научить — мнение психолога
Marie Claire
2025-02-16T15:00:01Z
Самолет F-16 Воздушных сил ВСУ попал на фото во время боевого задания
Апостроф
2025-02-16T19:54:22Z
Три храма решили перейти из УПЦ МП в ПЦУ
Апостроф
2025-02-16T19:39:19Z
Запрет на вождение: в каком возрасте придется оставить руль
Хвиля
2025-02-16T19:21:42Z
Если устали ждать пенсию: как увеличить недостающий стаж
Знай
2025-02-16T18:21:25Z
Напряжение между НАТО и ВСУ: военные Альянса критикуют тактику Украины за "советскость"
TSN
2025-02-16T18:07:55Z
Не только офисы: в Днепре студентам предлагают интересную работу с достойной зарплатой
Telegraf
2025-02-16T18:00:43Z
Дольше 60 лет ждать не обязательно: как выйти на пенсию вовремя и не докупать стаж
Знай
2025-02-16T17:06:46Z
Льготы и выплаты семьям погибших Героев Украины в 2025 году: на что они имеют право
Политека
2025-02-16T17:00:26Z
"Через пять лет, здесь совсем ничего не будет": в украинской деревне, в 25 километрах от Чернигова, осталось только девять жителей
Политека
2025-02-16T16:33:27Z
Что произойдет, если съедать перед сном свежую луковицу
Gazeta UA
2025-02-16T19:39:08Z
Назвали самый быстрый способ похудания
Gazeta UA
2025-02-16T17:27:22Z
Кому нужно пить желатин, разбавленный водой – этот напиток поможет избавиться от одной проблемы
UAToday
2025-02-16T17:03:48Z
Какая распространенная ошибка вечером приводит к бессоннице
Gazeta UA
2025-02-16T16:57:08Z
Витамины для хорошей памяти: как не забывать, зачем вы вошли в комнату
TSN
2025-02-16T16:06:52Z
Категорически не разогревайте это в микроволновке: вас ждет пищевое отравление
UAToday
2025-02-16T13:03:51Z
3 травы, которые запустят "перезагрузку" вашей печени: начните применять уже сейчас и увидите результат
Знай
2025-02-16T12:51:13Z
Шесть лучших продуктов для плоского живота
TSN
2025-02-16T12:51:07Z
3 продукта, которые обладают эффектом «Оземпика»
Marie Claire
2025-02-16T12:00:05Z
Прощайте бутерброды и "красный" суп: супермаркеты обновили цены на сардины, шпроты и бычки
Знай
2025-02-16T20:12:29Z
"Что вы, где вы, как вы?": о чем важно сообщить ПФУ, чтобы не потерять теплые субсидии
Знай
2025-02-16T19:12:43Z
Раскрытие банковской тайны: в НБУ сделали заявление
Политека
2025-02-16T19:00:26Z
Радоваться или плакать: какой будет судьба тарифа на свет после отопительного сезона
Знай
2025-02-16T18:36:02Z
ПриватБанк блокирует счета украинцев: что происходит с деньгами и как этого избежать
Знай
2025-02-16T15:30:09Z
56 тысяч гривен в одни руки: кто имеет право на срочную выплату одной суммой
Знай
2025-02-16T14:12:39Z
Похитили 75 тысяч с карты, но ПриватБанк требует украинца погасить долг: какое решение принял суд
Политека
2025-02-16T14:03:44Z
За сало, сосиски та колбаски придется выложить немалую пачку денег: как изменились ценники
Знай
2025-02-16T13:12:28Z
Цены на кофе рекордно взлетели: стоит ли ожидать понижения в 2025 году
TSN
2025-02-16T12:48:17Z
Раритет из 80-х: обнаружен уникальный спортивный Porsche без пробега
Фокус
2025-02-16T10:00:44Z
Развивает 300 км/ч: в Киеве заметили редкий заряженный седан BMW
Фокус
2025-02-16T08:27:29Z
90 км с ветерком и без тревог: Suzuki выпустила электромопед по цене мобильного телефона
Знай
2025-02-16T06:51:28Z
Авто можно уберечь от эвакуатора: простые трюки, которые свяжут руки
Знай
2025-02-15T17:21:28Z
Мощный электрический аналог Jeep Wrangler рассекретили до премьеры
Фокус
2025-02-15T14:57:29Z
Новая уловка автоугонщиков: если видите это на зеркале – срочно закройте машину
Знай
2025-02-15T11:51:05Z
С конвейера сошел автомобиль с новейшим двигателем
Gazeta UA
2025-02-15T09:33:05Z
Подросток в теле 29-летнего: в США случайно нашли новенький Ford Mustang 1996 года
Знай
2025-02-15T04:51:25Z
Итальянский стиль, американский V8: на продажу выставили редкое швейцарское авто
Фокус
2025-02-14T18:27:19Z
У Зеленского рассказали, когда ожидать выборов
Comments UA
2025-02-16T20:18:10Z
Зеленский назвал гарантии безопасности, которых хочет Украина от союзников
Корреспондент
2025-02-16T20:15:26Z
Еврокомиссия анонсировала усиление поддержки Украины новыми инициативами
Хвиля
2025-02-16T20:15:20Z
Редкоземельные ископаемые Украины: Зеленский рассказал, будет ли соглашение с США
TSN
2025-02-16T20:00:35Z
Уклонистов хотят лишить права голоса: военный-политик поставил острый вопрос
Знай
2025-02-16T19:30:48Z
Президент Евросовета и генсек НАТО прибудут на срочную встречу по Украине
Gazeta UA
2025-02-16T19:27:39Z
Зеленский назвал новую цифру погибших и раненых украинских военных
Лига
2025-02-16T19:27:29Z
Президент Финляндии предложил идею, как ЕС не оказаться за бортом мирных переговоров
Европейская правда
2025-02-16T19:06:46Z
РФ готовит нападение на Европу: каким странам пора готовиться к войне
Comments UA
2025-02-16T18:51:41Z