MY.UAНовини
Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити
Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити

Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити

Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити

Гібридна стратегія Москви

Росія внаслідок агресії проти України, санкцій Євросоюзу та декарбонізаційної політики Європи переважно втратила нафтовий і газовий ринки ЄС. Азійські ринки не здатні замінити ринок ЄС. Бюджет війни потребує дедалі більших надходжень. Його наповнення залежить від експорту нафти, нафтопродуктів і природного газу. Саме цей експорт є perpetuum mobile як російської агресії проти України, так і підривної діяльності Росії в Європі.

Зараз Кремлем розробляються стратегії повернення на ринок ЄС російських нафти і газу — варіанти гібридних схем, коли російські нафта і газ знову з’являться на ринку ЄС замаскованими під формально неросійський ресурс.

На сьогодні простежуються три варіанти такого повернення Росії до «втраченого раю» у Європі: «угорська нафта» та «азербайджанський газ» для Центральної Європи транзитом через Україну, а також у подальшому «катарська нафта» для Німеччини транзитом через Польщу.

У воєнних умовах для України, що перебуває під зовнішньою агресією, з-поміж інших завдань важливо мінімізувати приплив надходжень до бюджету агресора. Це означає, що грошовий потік із ринку ЄС до РФ від експорту нафти та газу має бути унеможливлений.

Нафтовий транзит

Нафта з РФ транспортується по трубопроводу «Дружба» територією Білорусі та України в основному до Угорщини та Словаччини, нафтопереробні потужності яких перебувають у власності угорської MOL Group, а також до Чеської Республіки, де нафтопереробка належить польському Orlen.

Нафтовий санкційний пакет ЄС передбачав виняток для трьох країн Центральної Європи щодо трубопровідних постачань по південній гілці «Дружби» транзитом через Україну. Традиційно Угорщина отримує найбільші обсяги російської нафти. Враховуючи цей факт, а також контроль угорською MOL словацької нафтопереробки та політичну лояльність Будапешту Москві, саме Угорщину обрав Кремль для перевірки ефективності гібридного збереження (а в подальшому і розширення) російського трубопровідного експорту нафти в ЄС.

Прес-реліз угорської компанії констатує: «Відповідно до домовленостей, MOL Group перейме у власність відповідні обсяги сирої нафти на білорусько-українському кордоні з 9 вересня 2024 року». Таким чином російська нафта стає угорською, транспортування якої територією України оплачується угорською компанією, а Росія отримує експортну виручку за продану нафту.

На основі даних щомісячного моніторингу фінського Центру досліджень енергетики та атмосфери CREA протягом восьми місяців цього року і з урахуванням сезонного збільшення обсягів імпорту можна спрогнозувати загальну виручку за експорт нафти до трьох країн Центральної Європи транзитом через Україну — мінімально 6,6 млрд дол.

Скільки ж отримає Україна? Згідно з укладеним 2019 року десятирічним договором між операторами нафтотранспортних систем України та РФ — «Укртранснафтою» та «Транснєфтью» — українська сторона отримує як оплату за транзит щорічно в середньому 165,6 млн дол.

Таким чином, 1 долар транзитних надходжень українській стороні принесе майже 39,8 дол. виручки російській стороні від продажу нафти в три країни на європейському кінці «Дружби» 2024 року.

Газовий транзит

З метою повернення на енергетичні ринки Європи РФ опрацьовує два сценарії.

Сценарій 1. Запуск уцілілої нитки «Північного потоку» потужністю 27,5 млрд кубометрів.

Сценарій 2. Продовження постачань від «Газпрому» через українську ГТС під виглядом неросійського (азербайджанського) газу.

Для реалізації сценарію 1 проводиться активна інформаційна кампанія. Виходячи з прогнозу російського Міністерства економічного розвитку щодо ціни в 340 дол. за тисячу кубометрів для Європи, це становитиме 9,35 млрд дол. виручки 2025 року.

«Газпром», не виконуючи повною мірою договірних зобов’язань, сплатить «Нафтогазу» за послуги з організації транспортування близько 890 млн дол. на рік, хоча ця сума мала би становити приблизно 1,4 млрд. У 2024 році українським маршрутом транспортується газ до деяких країн ЄС — Словаччини, Австрії, Чехії та на північ Італії. В період з 1 січня по 13 вересня в середньому 43,64 млн кубометрів на добу, або близько 16 млрд кубометрів на рік.

Цей обсяг дає можливість «Газпрому» отримати експортну виручку 2024 року в розмірі мінімально 5,4 млрд дол. за середньої експортної ціни 337 дол. за тисячу кубометрів (дані Міністерства економічного розвитку РФ). Це означає, що за кожний сплачений Україні один долар за транспортні послуги (маршрут Суджа—Ужгород газопроводом Уренгой—Помари—Ужгород) Росія отримує майже шість доларів експортної виручки.

Для розуміння шляхів реалізації сценарію 2 доцільно звернути увагу на кілька оцінок і важливих подій. Азербайджан, маючи довгострокові зобов’язання з експорту газу відповідно до діючих контрактів із компаніями з ЄС, Туреччини та Грузії, не має вільних обсягів, щоб замістити на рівні 14,6 млрд кубометрів російського газу, що постачався на ринок ЄС 2023 року територією України. Так чи інакше йдеться про те, що SOCAR просто використає вільний ресурс газу від «Газпрому» для постачання в Європу за агентською угодою та за певним схематозом, який ZN.UA описувало раніше. На російсько-українському кордоні російський газ стане формально азербайджанським, подібно до того, як стала угорською російська нафта.

Як відомо, ще під час зустрічі прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим у Баку 7 травня на спільній прес-конференції було заявлено про плани Азербайджану «транспортувати в ЄС 20 млрд кубометрів газу до кінця 2027 року та плани Словаччини про закупівлю цих 20 млрд кубометрів». Важливо зауважити, що Словаччина споживає менш як 4,5 млрд кубометрів на рік.

Таким чином, президент Азербайджану та прем’єр-міністр Словаччини виконують роль лобістів російського газу для повернення його на ринок ЄС в якомога більших обсягах. У середовищі українського тіньового енергобізнесу сформовано вертикаль впливу, яка має виконати формально європейське замовлення щодо збереження транзиту енергоресурсів через Україну. Віддзеркаленням цього є візит наприкінці серпня очільника «Нафтогазу» Олексія Чернишова до Словаччини і його прийом прем’єром Робертом Фіцо. Фактично ж цією вертикаллю заправляють із Москви, смикаючи ту чи іншу маріонеткову фігуру.

Отже, сумарно вартість російського експорту нафти та газу транзитом через Україну досягне 2024 року не менш як 12 млрд дол. Транзитні надходження України становитимуть загалом близько 1,1 млрд дол. Таким чином, зберігаючи транзитні потоки нафти та газу через Україну, Київ забезпечить 11-кратно більші надходження експортної виручки Росії, аніж отримає сам як плату за трубопровідне транспортування.

Різні джерела в Москві не приховують того, що для РФ найкращим варіантом було би підписання угоди між «Газпромекспортом» та «уповноваженою ЄС компанією з однієї з країн Європи», яка купувала би газ на російсько-українському кордоні і сплачувала би за транзитні послуги Оператору газотранспортної системи України.

«Катарська» нафта для Німеччини

Компанії Rosneft Deutschland GmbH і RN Refining & Marketing GmbH є «дочками» провідної російської державної нафтової компанії НК «Роснєфть» і спільно здійснювали експансію на німецькому ринку нафтопродуктів до 16 вересня 2022 року — дати передачі їх під зовнішнє управління німецького енергетичного регулятора Bundesnetzagentur.

2 вересня 2024 року німецьке Міністерство економіки і захисту клімату опублікувало інформацію про подовження терміну зовнішнього управління до 10 березня 2025-го. При цьому повідомляється, що «Роснєфть» відмовилася від судових позовів щодо неправомірності запровадження зовнішнього управління. Натомість німецький уряд підтримує зусилля «Роснєфті» знайти покупця для її німецьких активів і здійснити відповідну угоду купівлі-продажу до кінця 2024 року, хоча ще донедавна розглядалась опція націоналізації подібно до того, як це було зроблено з газпромівським активом Gazprom Germania. Важливо зазначити, що НК «Роснєфть» вдалося домовитися про опцію продажу третій стороні, зокрема, йдеться про пріоритетність пошуку майбутнього акціонера поза межами ЄС і мінімально чутливого до міжнародних санкцій проти російського нафтового сектору.

Потенційним покупцем може виступити катарський суверенний фонд Qatar Investment Authority (QIA), який володіє 18,53% акцій «Роснєфті» з 2016 року. У складі ради директорів НК «Роснєфть» з 2023 року три з 11 членів є представниками Катару. Показово, що очолює раду ексміністр енергетики Катару Мохамед Бін Салех аль-Сада.

Катар з 2019 року припинив свою участь в ОПЕК і є незалежним гравцем на глобальному нафтовому ринку. У разі отримання контролю над Rosneft Deutschland GmbH і RN Refining & Marketing GmbH формально постачальником нафти на НПЗ Німеччини може стати QatarEnergy. Насправді постачання з Перської затоки в Німеччину здійснюватися не будуть, а за агентською угодою нафта НК «Роснєфть» постачатиметься як катарська транзитом через Польщу, з використанням північної гілки нафтопроводу «Дружба».

Чинник Угоди про асоціацію

Угода про асоціацію Україна—ЄС (УA) має прямий стосунок до торгівлі, транспортування/транзиту енергетичних товарів. Розділ IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею енергоносіями» містить спеціальну Главу 11 «Питання, пов’язані з торгівлею енергоносіями». В ній зазначено, що «Сторони вживають заходів, необхідних для спрощення транзиту відповідно до принципу свободи транзиту...» (стаття 272), однак водночас вказано: «Сторона не повинна нести відповідальності за переривання або скорочення постачання... якщо Сторона не має можливості постачати енергетичні товари внаслідок дій, пов’язаних з третьою країною» (пункт 3 статті 276). У цьому разі такою дією є агресія третьої сторони — Росії — проти однієї зі сторін УА — України. Також стаття 472 (пункт «с») «Заходи, пов’язані з суттєвими інтересами безпеки» дозволяє Сторонам вживати «будь-яких заходів, які вона вважає необхідними для забезпечення власної безпеки... під час війни або серйозного міжнародного напруження, яке становить загрозу війни, або для виконання взятих на себе зобов’язань з підтримання миру та міжнародної безпеки».

Безпідставно вважається, що продовження транзиту газу через газотранспортну систему України після завершення дії чинного договору між «Газпромом» і «Нафтогазом» стане гарантією від ударів по газовій інфраструктурі України. Це не так. Росія завдавала ударів по газокомпресорних станціях на заході України 22 та 29 березня, а також 26 серпня 2024 року, коли вражалася надземна інфраструктура зберігання та транспортування газу, хоча Оператор ГТС України транзитує російський газ згідно з чинним договором. Водночас ЗСУ утримувалися від атак по газовій інфраструктурі «Газпрому» в глибині території РФ.

Таким чином, за обставин зовнішньої агресії Україна не зобов’язана будь-що забезпечувати транзит нафти та газу з Росії до окремих країн ЄС, особливо беручи до уваги те, що як Угорщина, так і Словаччина та Австрія мають технічні можливості диверсифікувати постачання енергетичних ресурсів. Позитивними прикладами є Чеська Республіка та Польща, а також польський концерн Orlen, які удосконалили та/або створили додаткові можливості з цілковитої відмови від імпорту й переробки російської нафти. Польща також припинила імпорт російського газу.

Минуло понад два роки після застосування «тимчасового» вилучення постачань нафти південною гілкою «Дружби» із санкційного списку. Але Угорщина та Словаччина нещодавно оголосили про продовження імпорту нафти цим трубопроводом. Хоча було достатньо часу та наявних можливостей, щоб замінити нафту з РФ і маршрут імпорту.

З огляду на викладене вище Європейській комісії варто було б запропонувати Раді ЄС внести зміни до Регламенту 2022/879 від 3 червня 2022 року та скасувати пункт 3 (d) (Article 3m) щодо дозволу на імпорт нафти з РФ по нафтопроводу з установленням перехідного періоду — до 1 січня 2025 року.

Російський газ ніколи не перебував у санкційних пакетах ЄС офіційно. Проте ЄС ухвалив рішення, щоб якнайшвидше замінити і припинити залежність від усього російського викопного палива, включаючи газ. 18 травня 2022 року було представлено план REPowerEU, що містить заходи, як цього досягти, але не встановлює чітких термінів, коли в ЄС не буде російських газу і нафти. В ЄС наявні тенденції збільшення імпорту LNG із РФ і продовження імпорту трубопровідного газу в країни Центральної Європи.

Також Єврокомісія мала би підготувати і внести до Ради ЄС рішення з визначенням терміну заміни викопного палива з РФ і заборони/обмеження LNG і трубопровідних постачань газу походженням з РФ або які експортуються з РФ, за всіма можливими маршрутами транспортування.

І насамкінець. Колишній міністр економіки Словаччини Карел Гірман констатує на своїй сторінці в Фейсбуці: «Ми все ще платимо Путіну за його сировину величезні гроші, якими він потім фінансує свої ракети та дрони, щоб бомбардувати Україну». Можна додати в розвиток тези Гірмана, що в Україні є ті, хто готовий посприяти, аби Путін і надалі мав кошти на війну, — важливо лише отримати свою дещицю з того, прикрившись фіговим листком фальшивої турботи про енергетичну безпеку, а фактично сприяючи путінській стратегії обходу західних санкцій і повернення на ринок ЄС.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
"Людина, яка немає стопів": член команд Klavdia Petrivna розповів, яка співачка в реальному житті
Фокус
2024-09-20T11:45:26Z
Повертає у рідні місця: гурт "Антитіла" запрем'єрив чуттєву пісню "Вдома"
24tv
2024-09-20T11:33:35Z
Усі книги Толкіна українською: від «Сильмариліона» і «Володаря перснів» до «Берен і Лутієн» та біографії письменника
ITC
2024-09-20T11:05:12Z
Народна артистка України заспівала у церкві у Суджі
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:03:54Z
Джамала показалася з крихітним сином і зізналася, що їй допомагає відновлюватися після третіх пологів
TSN
2024-09-20T11:03:40Z
Новий сезон з новими зірковими тренерами: ТЕТ готує прем’єру проєкту “Ліга Сміху"
GlavRed
2024-09-20T10:57:04Z
Дженніфер Лопес та Бен Аффлек знову воззʼєдналися: деталі
Фокус
2024-09-20T10:57:01Z
Ексглава ЦРУ відповів, чи є у Кремлі ті, хто зможе "прибрати" Путіна
24tv
2024-09-20T11:54:28Z
На одному з КПП на кордоні з Польщею почався ремонт: можливі черги
Европейская правда
2024-09-20T11:53:09Z
У США та Європі не знають, як протидіяти агресії Путіна, не спровокувавши прямого конфлікту з Росією — WP
ZN UA
2024-09-20T11:52:16Z
Тейлор Свіфт, Опра Вінфрі та Джордж Клуні: чи має значення підтримка знаменитостей на виборах у США — FT
ZN UA
2024-09-20T11:49:00Z
Фон дер Ляєн оголосила про «зимовий план» ЄС для України
УкраинФорм
2024-09-20T11:45:24Z
Приховані витрати участі США в українському конфлікті: нові виклики для Америки
360ua.news
2024-09-20T11:42:20Z
Заочно засуджено поплічника Кадирова, який під час боїв за Київ тримав у заручниках майже 500 пацієнтів медустанови
Украина Криминальная
2024-09-20T11:42:14Z
Недалекобойное решение Байдена: почему Запад медлит с разблокировкой ударов по России
Европейская правда
2024-09-20T11:40:58Z
Президентка Єврокомісії розповіла, як хочуть починати переговори України про вступ
Европейская правда
2024-09-20T11:40:31Z
Який одяг можна подарувати чоловіку на День народження: 5 топових варіантів
24tv
2024-09-20T11:48:23Z
Смачно та незвично: рецепт варення з темного винограду
GlavRed
2024-09-20T11:27:12Z
Як прочистити сильне засмічення в раковині: легкий спосіб, про який знають одиниці
GlavRed
2024-09-20T11:27:04Z
Коли та як обрізати виноград восени: корисні поради, правила та схеми
TSN
2024-09-20T11:18:54Z
Навіщо каву подають з водою: про цей секрет знають одиниці
24tv
2024-09-20T11:12:14Z
3 лайфхаки для кухні, про які ви не знали: ексклюзивні поради з тік току
24tv
2024-09-20T10:42:25Z
Котлети за методом 1:2:2 вийдуть, як у бабусі: будуть соковитими і з хрумкою скоринкою
TSN
2024-09-20T10:39:14Z
Чому "нічого не робити" корисно: експеримент вразив всіх
GlavRed
2024-09-20T10:27:41Z
Як нагострити леза машинки для стрижки волосся: простий, але ефективний спосіб
GlavRed
2024-09-20T10:27:39Z
Злива зірвала чвертьфінали WTA 500 в Сеулі: відома нова дата протистояння Костюк із Шнайдер
24tv
2024-09-20T11:48:18Z
Магнус Карлсен закликав не знімати санкції з Росії та Білорусі
УкраинФорм
2024-09-20T11:33:11Z
“Багатообіцяючі" мрії: у Росії назвали термін повернення до турнірів УЄФА і ФІФА
24tv
2024-09-20T11:24:18Z
Українка Магучіх увійшла до топ-10 найкращих легкоатлеток Європи-2024
Комсомольская правда
2024-09-20T11:19:20Z
Аліссон пропустить матч з Борнмутом
Football.ua
2024-09-20T11:10:00Z
Легендарний кривдник Кличка підтримав Усика, у якого відібрали пояс IBF
24tv
2024-09-20T10:57:09Z
Джошуа – Дюбуа: де дивитися і ставки букмекерів на бій за звання чемпіона світу
TSN
2024-09-20T10:51:23Z
Зірковий захисник Ліверпуля планує придбати команду із французької Ліги 1
24tv
2024-09-20T10:48:14Z
Дружина Зінченка показала їхню 3-річну донечку та як вони розкішно відсвяткували її день народження
TSN
2024-09-20T10:39:32Z
В Італії кількість евакуйованих через повені зросла до майже 1500 людей
УкраинФорм
2024-09-20T11:45:56Z
У Польщі розширюють зону стихійного лиха
УкраинФорм
2024-09-20T11:40:14Z
Шахрайська оренда землі вартістю понад ₴3 млн.: на Житомирщині викрито фермера та держреєстраторку
Украина Криминальная
2024-09-20T11:39:00Z
Підозрюваному у вбивстві чоловіка на АЗС в Києві обрали запобіжний захід
Комсомольская правда
2024-09-20T11:37:51Z
Португалію охопили масштабні лісові пожежі: є загиблі
TSN
2024-09-20T11:36:27Z
Як довго триватиме задимлення на Київщині: в Укргідрометцентрі дали відповідь
TSN
2024-09-20T11:36:02Z
Через сторіз: у Грузії вбили популярну трансгендерну модель
GlavRed
2024-09-20T11:27:52Z
У Британії скасували рух потяга через нашестя білок: курйозне відео
24tv
2024-09-20T11:27:01Z
На Сумщині судитимуть 4-х учасників злочинної групи та їх пособницю, які ошукували військовослужбовців
Украина Криминальная
2024-09-20T11:21:01Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Не тільки в Лівані: де в Україні досі використовують пейджери і чому
InternetUA
2024-09-20T11:43:18Z
Щастя литиметься рікою: як правильно вішати підкову в домі
GlavRed
2024-09-20T11:27:48Z
У Китаї за ґрати відправили топчиновницю, яка завела на роботі 58 коханців
Фокус
2024-09-20T11:21:46Z
Відомі результати спеціальної сесії ЄВІ: що повинні зробити вступники
24tv
2024-09-20T11:18:25Z
Сім'я переїхала на острів із 200 мешканцями: як вона живе
TSN
2024-09-20T11:18:10Z
Тема геноциду ромів недостатньо досліджена в Україні та світі - експерти
УкраинФорм
2024-09-20T11:16:56Z
Українські медіа шукають кадри в конкурентів, у вишах та медіашколах,— учасники National Media Talk
Детектор М
2024-09-20T11:07:23Z
Задимлення над Києвом: медики пояснили, чому не можна вмикати кондиціонер
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:36:55Z
На шляху до лікарні 13 разів зупинялось серце: як медики "швидкої" на Львівщині рятували чоловік
24tv
2024-09-20T11:12:09Z
Простий трюк: вчені розповіли, що може допомогти зупинити застуду у дітей
24tv
2024-09-20T10:54:33Z
Кардіологи назвали дев'ять дивних симптомів, які вказують, що з серцем щось не так: не ігноруйте
TSN
2024-09-20T10:39:17Z
Ці 5 типових ознак недосипання ніколи не можна ігнорувати: перевірте себе
24tv
2024-09-20T09:42:20Z
Київ огорнув їдкий смог: наскільки це небезпечно та чи можна отруїтися
24tv
2024-09-20T09:33:23Z
Науковці визначили, скільки м’яса треба їсти на день і на тиждень: про це мало хто знає
TSN
2024-09-20T08:36:17Z
Вчені знайшли мікропластик в мозку людини: як він туди потрапив та чим це небезпечно
24tv
2024-09-20T08:21:21Z
Новий субваріант коронавірусу XEC уже зафіксували у 27 країнах: які симптоми та прогноз
24tv
2024-09-20T08:12:19Z
В Одесі знесуть пам'ятник Пушкіну: ОВА підписала усі документи, деталі
Фокус
2024-09-20T11:45:03Z
Як знайти загублені документи в Києві: місця і контакти
VGorode
2024-09-20T11:42:42Z
У Селидове немає російських військових, бої точаться на підступах, – офіцер 15-ї БрОП НГУ
24tv
2024-09-20T11:36:34Z
Над містом підіймається дим: РФ вдарила по Одесі балістикою - що відомо
GlavRed
2024-09-20T11:36:20Z
РФ націлилася на захоплення нових населених пунктів на сході – офіцер Нацгвардії
GlavRed
2024-09-20T11:27:33Z
"Йдуть малими групами": ЗС РФ хочуть захопити Покровськ до початку сезону дощів, — ЗСУ
Фокус
2024-09-20T11:21:37Z
Анонсований ЄС Офіс оборонних інновацій у Києві вже працює
Европейская правда
2024-09-20T11:19:26Z
В Україні оголошено нетипову повітряну тривогу: мапа
TSN
2024-09-20T11:18:24Z
The Guardian: Росія кілька місяців готувалася до вторгнення ЗСУ на Курщину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:15:21Z
Символ розкоші: в Україні вперше помітили електричний кросовер Mercedes-Maybach EQS680
AutoGeek
2024-09-20T11:45:51Z
Осінній цінопад – знижки на KG MOBILITY до 126 000 грн!
AutoCentre
2024-09-20T11:36:05Z
Китайський NIO Onvo L60: $21200 за електрокар, батареї — за підпискою від $85/міс
ITC
2024-09-20T10:46:24Z
Нічні перегони NASCAR. Українці готуються до старту
AutoCentre
2024-09-20T10:40:45Z
Від $21 000: новий електричний кросовер NIO Onvo L60 з запасом ходу у 1000 км представили офіційно
AutoGeek
2024-09-20T10:21:56Z
На продаж виставили Dodge Challenger без кузовних панелей
AutoCentre
2024-09-20T10:12:31Z
Український пластичний хірург на Rolls-Royce став зіркою соцмереж
Топ Жир
2024-09-20T09:45:42Z
Економ-пропозиція: який вигляд має найпростіший Volkswagen Golf 2024
Фокус
2024-09-20T09:42:23Z
Фото дня: в Україні зʼявилися окремі стели з цінами на зарядку електромобілів
AutoGeek
2024-09-20T09:42:13Z
Шмигаль: Очікуємо, що доходи бюджету у 2025 році зростуть майже на 30%
УкраинФорм
2024-09-20T11:52:33Z
В яких органах влади найбільше зростуть зарплати
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:48:46Z
В Україні запрацювали нові вимоги до якості молока та молокопродуктів
УкраинФорм
2024-09-20T11:39:56Z
Саудівська SALIC придбала 12,6% акцій МХП, зберігаючи стратегічний вплив Юрія Косюка
Agravery
2024-09-20T11:36:04Z
Імпорт електроенергії в Україну з ЄС: як Європа допоможе українцям пройти цю зиму
24tv
2024-09-20T11:33:28Z
Особливі тарифи на електроенергію: українці можуть платити 1,72 грн за кожну кВт*год
Политека
2024-09-20T11:31:21Z
Професійні овочесховища збільшують маржинальність у овочівництві
AgroPortal
2024-09-20T11:30:47Z
Найбагатші люди України: чи змінився лідер у 2024 році
24tv
2024-09-20T11:24:42Z
«Дефіциту більше немає». Міністр економіки Німеччини прокоментував відмову від російського газу
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:24:42Z
Бразилія оштрафувала соцмережу X на майже мільйон доларів
УкраинФорм
2024-09-20T11:52:05Z
Надсилають фейкові листи від імені суду: у МВС попередили нову схему інтернет-шахраїв
InternetUA
2024-09-20T11:49:56Z
DJI Action 5 Pro: кращий сенсор, більші дисплеї, довший час роботи та знижена ціна – від $349
ITC
2024-09-20T11:46:48Z
Котик заховався у кімнаті: знайти його за 6 секунд зможуть лише люди "орлиним зором"
GlavRed
2024-09-20T11:42:32Z
Соцмережу Х у Бразилії оштрафували на $920 тис. за несанкціонований доступ користувачів
Детектор М
2024-09-20T11:31:32Z
Бюджетний смартфон Samsung отримає унікальні оновлення, яких поки що немає навіть у флагманів
InternetUA
2024-09-20T11:23:16Z
Китай запустив у космос нові супутники для спостереження за Землею
УкраинФорм
2024-09-20T11:10:13Z
Samsung підтвердив дату запуску Galaxy S24 FE та Tab S10
Portaltele
2024-09-20T10:49:37Z
Соцмережа SocialAI: зворотній зв'язок, гейти та підтримка з ШІ-ботами
Детектор М
2024-09-20T10:49:26Z