Двічі на рік ми стикаємося з особливою подією, коли день дорівнює ночі. Вже в неділю 22 вересня 2024 року воно і відбудеться.
Ми називаємо це осіннім рівноденням, а в давнину це називалося святом Мабон – свято врожаю. Що ж можна і треба робити в це язичницьке свято, щоб залучити удачу та достаток у своє життя?
Осіннє рівнодення у стародавніх кельтів називалося Мабон, і його проводили за старими язичницькими традиціями. Цього дня можна було вшановувати Бога Сонця, і віддавати повагу Матері-Землі за її дари людині.
У свято шанувалися Бог Сонця та Богиня Земля, як старші роди, які дарували людям своїх дітей – плоди. В давнину вважалося, що на Мабон Богиня вдягає останній, третій обруч - Старухи. Але кельти завжди мають світлу віру, що після темряви знову настає верховенство світу.
Що можна робити у свято Мабон
Мабон – це початок відпочинку від праці та підготовка до зими. Люди зможуть насолоджуватися своїми плодами. Ще – це свято вина, ельфів, Середина Осені та інші назви. Почасти – це жіноче свято, тому прийнято цього дня почитати всіх померлих жінок. У день Мабона вважалося, що навіть чаклунки не влаштовують шабаш, а займаються виготовленням нової палиці та рун.
Що робити у свято Мабон:
- веселитися, і дозволити собі вживати пиво та вино;
- влаштовувати ярмарки;
- столи повинні бути багато заставлені частуваннями, а продукти використовувати з другого врожаю;
- треба було хвалити врожай та дітей, і не лише свій;
- йти гуляти в ліс і збирати дари природи для прикраси ними житла;
- дарувати подарунки. Бажано, щоб вони були корисними для дому – інструменти та інвентар.
Люди вважали, що після дня осіннього рівнодення настане новий виток життя. Тому було прийнято очистити і прибрати житло після його закінчення. Це було як прощання зі старим життям. Хазяйки знімали фіранки, покривала, та міняли їх на інші. На підлогу стелилися доріжки, діставався інший посуд.
Раніше ми повідомляли, що якщо у церкві буваєте рідко: 5 головних правил поведінки у храмі.