MY.UAНовини
Майстри мобільної війни: як війна змінила українських десантників
Майстри мобільної війни: як війна змінила українських десантників

Майстри мобільної війни: як війна змінила українських десантників

Після повномасштабного вторгнення РФ українські ДШВ, отримавши важку бронетехніку, стали схожі на механізовані війська. Таке рішення дає можливість більш ефективно наносити удари на тих ділянках, де противник цього не очікує.

Українські десантно-штурмові війська (ДШВ) вважалися і вважаються військовою елітою — мобільним формуванням, яке вміє швидко переміщатися і реагувати на загрози, а також проводити операції в тилу противника. В умовах війни в Україні операції в тилу ворога мають проводитися після прориву лінії фронту, з виходом на оперативний простір сильних мобільних груп, що володіють високою маневреністю і вогневою міццю.

Фокус переклав статтю польського військового історика та експерта з сучасних збройних конфліктів Марціна Гавенди про еволюцію українських десантно-штурмових військ.

Українські бійці ДШВ про Курську операцію

Класикою такої операції з прориву слабкого фронту і проникнення в тил рейдових груп ДШВ уже стали Харківська наступальна операція вересня 2022 року та Курська наступальна операція, що розпочалася в серпні 2024 року, де в перші години важливу роль зіграли штурмові, розвідувальні та спеціальні підрозділи за підтримки рейдових груп ДШВ.

Зміни, спричинені війною

Першою помітною зміною порівняно з десантними військами довоєнної епохи став перехід від доктрини легких аеромобільних і десантно-штурмових військ до механізованих рейдових військ, які включають навіть бронетанкову складову. Таким чином, ДШВ стали схожі на механізовані війська, але зберегли деякі десантні можливості (в українських умовах здебільшого за допомогою гелікоптерів), проводячи стратегічні повітряні перекидання і рейдові операції у відриві від своїх основних сил.

Тому ДШВ України пристосовані для операцій, характерних для так званої оперативно-маневреної групи, тобто оперативного угруповання, призначеного для несподіваного для супротивника перенесення операцій за місцем, часом і напрямком на оперативний простір і створення там другого фронту, що ми й спостерігаємо в районі Курська, де два батальйони з 80-ї та 82-ї бригад перебували на вістрі прориву. Оперативна маневрена група діє окремо від основних сил і призначена для ведення високоманеврених бойових дій з дезорганізації оборони противника.

Саме такі операції ми спостерігаємо в Курській наступальній операції. Крім того, вони вже мали місце в Харківській наступальній операції і зазнали невдачі в Запорізькій наступальній операції. Під час Харківської та Курської наступальних операцій основу рейдів становили мобільні групи розвідників, спецпризначенців і виділені ротні та батальйонні тактичні групи зі складу бригад ДШВ, які протягом кількох днів вели наступальні дії на оперативному просторі противника.

У класичному розумінні операції оперативно-маневреної групи зачіпають фланги і тил противника, при цьому користуючись підтримкою повітряно-десантного або ударного компонента, однак, з огляду на насиченість фронту засобами ППО і потенційну загрозу з боку винищувальної авіації, українські ДШВ не виконують таких тактико-оперативних і навіть суто тактичних завдань (втім, як і їхній російський аналог — ВДВ, за деякими винятками на першому етапі війни).

Те, що ми не бачили таких десантів протягом усієї війни, пояснюється двома причинами. По-перше, вертолітні десанти в прифронтовій зоні (не кажучи вже про парашутні операції) дуже ризиковані, через що такі операції було зведено до неглибокої розвідки та диверсійних групових операцій. По-друге, частину цих завдань узяли на себе елітні та спеціальні формування, розширені в умовах воєнного часу (в основному це спецпідрозділи ССО, ГУР і СБУ).

Кадри підготовки українських десантників
Фото: Defense Express

Друга зміна, що впадає в око, — озброєння ДШВ західною технікою, включно з колісними транспортерами, як-от VAB, Stryker, Dingo, колісними MRAP і гусеничними бойовими машинами піхоти у "важких" батальйонах, як-от Marder. Таким чином, у філософії застосування ДШВ мало що змінилося, крім самого обладнання. Так, у 82-й окремій десантно-штурмовій бригаді зразкову пару БТР-80 і Т-80 замінили на трійцю зі Stryker, Marder і Challenger. Бригада стала краще броньованою і озброєною, але вона, як і раніше, орієнтована на мобільність, хоч і з виділеним важким компонентом — БМП і танковою підтримкою. Мабуть, підрозділом, що найбільше змінився, стала 25-а повітряно-десантна бригада, яка єдина зберегла пострадянські десантні машини і в теорії була готова до класичного повітряного десантування. Під час бойових дій БМД потихеньку вибували з гри, а сама бригада отримувала різноманітну бронетехніку. Восени 2023 р. 25-та бригада отримала партію БМП Marder 1A3, яка на сьогоднішній день є найважчою БМП, що перебуває на озброєнні підрозділів ДШВ.

Коли йдеться про перехід бригад ДШВ на західну техніку, звісно, багато що залежить від передачі озброєнь, але певна тенденція полягає в тому, щоб озброїти аеромобільні бригади колісними машинами і 105-мм артилерією. Важча техніка, така як бойові машини піхоти і самохідна артилерія, теж надходить до десантно-штурмових бригад. Так, наприклад, 46-та аеромобільна бригада отримала транспортери VAB, Husky і Wolfhound, 77-та — MaxxPro і Dingo, а найважча, 82-га бригада ДШВ, отримала танки Challenger, БМП Stryker і Marder, а також самохідні гаубиці M109.

Однак це лише тенденції, оскільки часто батальйони ДШВ отримують таку техніку, яка виявляється "в наявності". Наприклад, 82-га окрема десантно-штурмова бригада влітку отримала партію MRAP Cougar. В інших десантно-штурмових бригадах теж найчастіше спостерігається своєрідний мікс пострадянської та західної техніки, який варіюється від батальйону до батальйону. Найбільшою відмінністю аеромобільних бригад від десантно-штурмових є наявність в останніх власного танкового батальйону (Т-80, Т-72). Що стосується 148-ї артилерійської бригади, то тут є гаубиці M777 і Caesar, а також пускові установки БМ-21 "Град".

З останніх оновлень, починаючи з поточного року, варто відзначити надходження ББМ Stryker до батальйону 80-ї бригади (зима 2024 року) і MRAP Cougar — до 82-ї бригади (літо 2024 року).

Таким чином, номенклатура техніки на озброєнні ДШВ дуже різноманітна, особливо за типами транспортерів, MRAP і бронемашин: Stryker, VAB, Bushmaster, Iveco, MaxxPro, Cougar, Spartan, Shield, Novator, Dingo та ін.

Новинкою для підрозділів ДШВ стало використання мотоциклів. Кілька мотоциклів Enduro перебувають на озброєнні взводу безпілотників 1-го батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Вони використовуються не для виконання наступальних завдань, як у випадку агресора, а для доставки невеликих вантажів, виконання ротацій тощо в умовах панування безпілотників у небі.

Третя зміна — поява формувань, що виходять далеко за рамки типових десантно-штурмових підрозділів, навіть виходячи з їхніх назв.

Що саме змінилося?

Ми бачимо три зміни в "десантурі" воєнного часу порівняно з довоєнним, які варто описати докладніше:

  1. Формування командування корпусного рівня — 7-го десантно-штурмового корпусу.
  2. Формування нових бригад і невеликих підрозділів забезпечення для збільшення потенціалу та забезпечення тилових потреб, таких як евакуація та ремонт або логістика.
  3. Включення до складу формувань бригад, які не мали і не мають жодного стосунку до ДШВ.

Нижче ми по черзі розглянемо ці три питання, які формують нове обличчя українських ДШВ.

Українські десантники виконують бойове завдання
Фото: пресслужба Верховної Ради

Командування корпусом

Досвід харківської операції та успішне використання ДШВ у рейдах, де маневр і мобільність переважали над вогневою міццю (звідси і хвалебні відгуки про MRAP Bushmaster, які на той час використовували в рейдах), призвели до того, що аналогічні завдання поставили перед ДШВ у Запорізькому наступі, в наступі на Токмак та, можливо, в інших операціях у ролі оперативної маневреної групи. Відразу після прориву лінії фронту в бій мав вступити компонент ДШВ у вигляді оперативної групи "Марун".

Для літнього наступу на Запоріжжя в першому і другому рядах були виділені ресурси 9-ї КА і 10-ї КА, а також угруповання ДШВ. У західній літературі його називають "Maroon Corps", тобто "бордовий" корпус (від бордового берета десантно-штурмових військ), але насправді це було оперативно-тактичне угруповання (ОТУ) "Марун", а не суворо корпусне командування. Так чи інакше, це угруповання було підготовлено для здійснення рейду по тилах противника відразу після прориву лінії фронту. До складу ОТГ "Марун" входили, зокрема, "важка" 82-га окрема десантно-штурмова бригада 46-та аеромобільна бригада, але цей склад вочевидь не був фіксованим, хоча в ньому завжди були присутні частини ДШВ.

Провал всієї наступальної операції відбився, зокрема, у невдалому застосуванні оперативної групи ДШВ, включно з 82-ю бригадою. Замість виходу на оперативний простір, на третьому етапі наступу частини ДШВ були кинуті на лобовий прорив сильних оборонних рубежів 58 А, що закінчилося втратами і поразкою. Так, у Запоріжжі "Страйкери" і "Мардери" били по лінії фронту, не домігшись прориву і навіть не маючи можливості здійснювати рейди в тил противника. Зовсім інша справа — Курська наступальна операція. Тут, завдяки повній раптовості, "спущені з ланцюга" "Страйкери" десантників, зрозуміло, разом з іншими підрозділами, вийшли на оперативний простір розгубленого противника, використовуючи переваги своєї високої мобільності.

Бронетранспортер Stryker 80-ої ОДШБр
Фото: 80 ОДШБр

Таким чином Stryker став символом рейдів ДШВ і успішної операції маневреної оперативної групи в Курській області. У першій фазі операції також використовувалися БМП Marder, але якраз у цьому випадку є підозра, що ці машини не належали (винятково) 82-й бригаді, а були надані, зокрема, 225-м штурмовим батальйоном, який, між іншим, зіграв ключову роль у фазі прориву й рейду, поряд із двома батальйонними тактичними групами ДШВ (БТГ 2/82 і БТГ 2/80). Вступ у бій на наступному етапі наступу елементів 95-ї бригади свідчить про прагнення підтримувати маневрені операції, які ставало дедалі важче здійснювати на другому тижні наступу. Наразі ідентифіковано не всі підрозділи ДШВ, які брали участь у Курській операції; наприклад, невідомо, до якого підрозділу належать транспортери VAB, які використовувалися в наступі.

Про саме командування 7-го корпусу відомо небагато, але якщо це не звичайне адміністративне, а оперативне командування, то в ДШВ з'являється нова якість планування, координації та проведення бойових операцій, включно з, звісно, маневруванням оперативними групами.

Нові підрозділи ДШВ

Швидке кількісне зростання українських збройних сил загалом і ДШВ зокрема не викликає подиву. Зі старих бригад ДШВ виділився компонент, на основі якого було створено нові бригади. Під час війни було сформовано три нові десантно-штурмові бригади — 46-ту, 77-ту і 82-гу. До складу ДШВ як бойова одиниця входив також 78-й штурмовий полк "Герць", але це підрозділ спеціального призначення (штурмовий), який від початку мав високі бойові якості. Важливим для ДШВ було формування власної артилерійської бригади — 148-ї окремої артилерійської бригади. 148-ту бригаду було створено 2023 року на основі 148-го артилерійського дивізіону, який воював восени 2023 року в Запоріжжі, а потім у Донецькій області.

Останнім часом розширюється і допоміжний елемент ДШВ: так, у квітні 2023 року було сформовано 33-й окремий інженерний батальйон, а влітку цього року — 170-й полк матеріально-технічного забезпечення на основі батальйону. Також у 2023 році було створено 87-й окремий батальйон управління як підрозділ підтримки командування 7-го корпусу.

Новий склад

Найнезрозумілішим може бути включення до складу військ підрозділів, які мають мало спільного з ДШВ. Наприклад, якщо єгерську бригаду ще можна з натяжкою віднести до аеромобільних військ як легку піхоту, то важко знайти логіку в тому, що станом на вересень 2022 року 71-ша окрема єгерська бригада входить до складу ДШВ, а 63-тя і 68-та — ні, залишаючись частиною сухопутних військ. Єдиним розумним поясненням цьому є участь 71-ї окремої єгерської бригади в Харківській наступальній операції разом з іншими підрозділами ДШВ, що призвело до включення цього підрозділу до складу цього формування. Коли у вересні 2023 року президент Зеленський відвідав командування ОТУ "Марун", у його складі перебували 148-та окрема артилерійська бригада, 82-га окрема десантно-штурмова бригада і якраз 71-ша окрема єгерська бригада.

Бойова робота українських десантників
Фото: Скрін відео

Розповідаючи про зміни в ДШВ у воєнний час, слід звернути увагу на розвиток безпілотних систем, особливо повітряних. Очевидно, що дуже суттєвою зміною в організації "десантних" бригад стало формування взводів БПЛА в батальйонах і бригадних ударних безпілотних рот, так званих РУБАК (роти ударних безпілотних авіаційних комплексів), а останнім часом навіть самостійного батальйону. Деякі роти безпілотників відомі під власними іменами, наприклад, РУБАК "Гаруда" у 46-й окремій аеромобільній бригаді або РУБАК "Wild Division" у 82-й ОДШБ.

Серйозним посиленням безпілотної розвідувально-ударної складової бригади є систематична передача розвідувально-ударних комплексів "Пульстрон" підрозділам ДШВ через мережу заправних станцій OKKO та фонд "Повернись живим". Кожен комплекс містить 7 пікапів, повний набір обладнання зв'язку, управління та електроживлення (рації, "Старлінки", ноутбуки, генератори, прилади нічного бачення тощо) та безпілотники різних типів із повним оснащенням: розвідувальні (4 Mini Shark, 4 Mavic 3, 4 Matrice 30T) та ударні (бомбардувальники/скиди: 4 R-34 і 8 Eachan, а також 300 денних і нічних FPV-безпілотників).

Комплекси "Пульстрон" наразі передано п'ятьом бригадам ДШВ: 25-й, 46-й, 77-й, 79-й і 80-й (77-та і 79-та отримали їх у середині серпня цього року).

Пульстрони 25-ої бригади ДШВ
Фото: Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України

Розвиток безпілотних систем і формування самостійних батальйонів призвели і до створення такого підрозділу у складі 7-го корпусу ДШВ: нещодавно було сформовано 421-й окремий батальйон безпілотних систем (ОББпС).

Зростає і насиченість ЗСУ, а значить і ДШВ, безпілотними наземними платформами. Наприклад, у червні цього року було оголошено збір на наземний безпілотник типу "Сірко-С1" для 77-ї окремої аеромобільної бригади.

Про автора

Марцін Гавенда — випускник Історичного інституту Ягеллонського університету, військовий історик, аналітик та експерт із сучасних збройних конфліктів. Автор численних публікацій у військово-історичних журналах і комерційних виданнях. На його рахунку три історичні науково-популярні книжки та три військові романи.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Карпати в меншості здолали Чорноморець
Football.ua
2024-09-21T11:58:10Z
Украинский боксер Чухаджян проведет бой за титул чемпиона мира
ZN UA
2024-09-21T11:09:56Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
В Киеве состоится Первый Всеукраинский фестиваль ветеранской культуры
ZN UA
2024-09-21T14:13:44Z
Оксана Билозир показалась в Курской области: что делала
GlavRed
2024-09-21T13:36:02Z
Девушка Роналдо в бикини похвасталась сочными формами
GlavRed
2024-09-07T21:27:17Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Два преимущества здорового эгоизма: психолог рассказал, почему забота о себе всегда важнее
Фокус
2024-09-21T13:06:50Z
Тест: соберите идеальный ужин, а мы назовем инициалы мужчины вашей мечты
Marie Claire
2024-09-21T13:00:35Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
РФ хочет нанести максимальное огневое поражение по Украине до выборов в США, — комбат ВСУ
Фокус
2024-09-08T16:51:40Z
Изменится ли стратегия США после выборов президента: чего ожидать Украине
Comments UA
2024-09-21T15:18:35Z
Шольц снова высказался против передачи Украине ракет Taurus
Корреспондент
2024-09-21T15:15:55Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
Карьера Андрея Деркача в Москве — сигнал молодым агентам Кремля в Украине
Фокус
2024-09-19T07:30:12Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Расплата за парковку: в США в мусорном баке нашли внедорожник
Фокус
2024-09-21T13:12:27Z
Сеть всколыхнуло видео с женщиной возле разрушенного дома в Кривом Роге
Апостроф
2024-09-21T13:03:05Z
В Латвии в субботу разбился российский военный дрон
Европейская правда
2024-09-08T20:09:07Z
В Одессе задержан мужчина, убегавший от представителей ТЦК
Корреспондент
2024-09-11T14:55:29Z
Удар по Харькову: стало известно о последствиях
Корреспондент
2024-09-09T01:57:50Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
Льготы для детей военных остаются только на бумаге: в чем причина
Знай
2024-09-21T15:06:38Z
5 королевских правил и традиций, которым принц Джордж уже не следует в свои 11 лет
Marie Claire
2024-09-21T15:00:50Z
Принц Джордж совершил свой первый полет
Корреспондент
2024-09-13T12:24:46Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
День ангела 10 сентября: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2024-09-09T21:24:50Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
После варки риса не сливай воду, оставь ее для оздоровления прически: как это правильно сделать
Знай
2024-09-21T13:51:50Z
В аптеках Украины появится новая французская вакцина: врачи призывают украинцев ею воспользоваться
Знай
2024-09-21T12:12:45Z
Довести уход за собой до идеала: врач рассказала об основных нюансах комплексного душа
Фокус
2024-09-21T12:12:26Z
Липосомы в косметике: как «доставить» крем в самые глубокие слои кожи
Marie Claire
2024-09-21T11:00:25Z
В США одобрена первая назальная вакцина против гриппа: детали
Comments UA
2024-09-21T10:15:55Z
Ученые спустя 5 лет нашли эпицентр распространения COVID-19: названы все "подозреваемые"
UAToday
2024-09-21T09:06:27Z
Посланник с небес: хирург увидел рай во время клинической смерти
Фокус
2024-09-21T08:45:59Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Украина привела доказательства причастности России к удару по миссии Красного Креста
Апостроф
2024-09-21T12:09:31Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на воскресенье 22 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T15:00:34Z
"Малый, шмеля!": ВСУ показали мощные кадры работы по врагу в Донецкой области
TSN
2024-09-21T14:16:54Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Устали от неудач и пошли в обход: как ВС РФ продвигаются к Курахово, — DeepState
Фокус
2024-09-20T15:43:18Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
В Украине работает шеринг автогражданки для водителей, сообщил hotline finance
Корреспондент
2024-09-20T13:15:09Z
Заброшенные раритеты: в Украине обнаружили коллекцию винтажных Mercedes и Cadillac
Фокус
2024-09-20T13:06:15Z
Харьковские рекордсмены: история уникальных украинских спорткаров ХАДИ
Фокус
2024-09-20T12:06:18Z
Британская армия впервые представила новый основной боевой танк Challenger 3
Хвиля
2024-09-20T11:27:35Z
Цена $10750 и запас хода 510 км: дебютировал новый электрокроссовер от General Motors
Фокус
2024-09-20T10:36:28Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Цены выше в 1,5 раза: в Украине изменилась стоимость популярного овоща
GlavRed
2024-09-21T15:04:57Z
Было по 50 грн, а стало - 70: супермаркеты выставили "осенние" цены на картошку, капусту, огурцы и помидоры
Знай
2024-09-21T14:12:02Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
BioWare может позволить фанатам создать персонажа для Dragon Age: The Veilguard до релиза игры — идея ей нравится
GameMag
2024-09-21T15:15:27Z
На YouTube появился новый вид рекламы - в момент, когда пользователь ставит видео на паузу
ZN UA
2024-09-21T15:09:09Z
Инсайдер: AMD хотела производить чипы для Nintendo Switch 2, но не смогла выполнить требования по энергопотреблению
GameMag
2024-09-21T14:49:30Z
Kingdom Hearts 4 перезапустит историю серии, Тецуя Номура задумывается об уходе на пенсию
GameMag
2024-09-21T14:37:16Z
Слух: Assassin's Creed Shadows будет работать в 60 FPS на всех платформах
GameMag
2024-09-21T14:18:00Z
Инсайдер подтвердил разрабоку ремастера Days Gone для PlayStation 5
GameMag
2024-09-21T14:13:01Z