MY.UAНовини
Вадим Пристайко: «Якщо ми не перетворимося на кращу версію себе після війни, тоді для чого нам всі ці жертви?»
Вадим Пристайко: «Якщо ми не перетворимося на кращу версію себе після війни, тоді для чого нам всі ці жертви?»

Вадим Пристайко: «Якщо ми не перетворимося на кращу версію себе після війни, тоді для чого нам всі ці жертви?»

Надзвичайний та повноважний посол України — про роль і функції медіа, зовнішню політику та колонізацію Марсу.

20 вересня надзвичайний і повноважний посол України Вадим Пристайко виступив із промовою на конференції медійниківNational Media Talk 2024. Він розповів про взаємозв’язок медіа та дипломатії, а також підкреслив, що саме якісна журналістика формує того громадянина, без якого розвиток держави неможливий. «Детектор медіа» публікує виступ дипломата дослівно.

Дозволю собі говорити як дипломат, точніше, як колишній дипломат. Як ви знаєте, практика показує, що тісніша взаємодія з медіа, як і інші добрі справи, дуже рідко залишаються непокараними. Але якщо відкинути всякі кумедні, специфічні моменти, я хотів би окреслити, як на мою думку зростає вага медіа в захисті та просуванні наших інтересів за кордоном. Ще пару декад тому було важко уявити, щоби дипломатія взагалі взаємодіяла з медіа. Умовно кажучи, дипломати намагалися говорити за закритими дверима та постійно щось не договорювати — як у тому анекдоті про дипломата, що це людина, яка десять разів подумує перед тим, як не сказати нічого — і взаємодіяти з медіа, модель існування яких — це відкритість, повнота, і, хотілося б вірити, правда.

Часи змінились і дипломати зрозуміли, що свої думки ховати простіше під яскравими софітами телевізійних камер, надсилати сигнали своїм друзям і ворогам простіше не в закритій дипломатичній пошті, шифрованому вигляді, а просто на шпальтах газет і екранах гаджетів. І це не єдине, що об’єднує наші професії. Я хотів би наголосити на тому, що наші професії вмирають. Я говорю не для того, щоб розбудити там усіх на «задніх партах», але до цього ми повернемося в кінці.

Не таємниця, що політика нашої держави за 30 років переживала дуже прикольні та цікаві часи. Ми пробували багато чого, бігли в різні боки. Спочатку за інерцією шукали безпеку і ресурс для нашого розвитку у відновленні певного радянського проєкту. Потім ми займалися багатовекторністю і бігом між крапельками. Згодом ми усвідомили, що модель, яку пропонує нам Росія, вичерпалась, і вона не може запропонувати інших сценаріїв розвитку, ніж нескінченна війна та життя впроголодь до того, як закінчаться нафтодолари. Ми знайшли для себе європейський, євроатлантичний напрямок. Ми все ще іноді балансуємо, намагаємося шукати якісь різні варіанти в різних частинах світу, але це скоріше данина моді, ніж реальна політика.

За наявних ресурсів в Україні я б настійливо рекомендував усе ж таки вкладатися в ті напрямки, де є найбільший практичний результат, і розбудовувати відносини з державами, які мають вирішальне значення. Буде час і натхнення, будемо розширювати мережу наших контактів і зв’язків зі всіма, включно з Марсом. До речі, це лише часткова фантазія. Я як дипломат-практик із задоволенням хотів би побачити, як буде організована взаємодія Землі з майбутньою колонією з точки зору безпеки, з точки зору всіх моментів. І тут напрошується така екстраполяція відносин між Британською імперією і новою американською колонією, коли масовий виїзд призвів до пришвидшення інтеграційних процесів на самому європейському континенті. Я думаю, так само буде із Землею.

Вадим Пристайко

Але, повертаючись до грішної землі, очевидно, що роль медіа надзвичайно сильна в створенні базових умов для формування критичного, розвинутого, вдумливого громадянина. Того громадянина, без якого наш успішний розвиток неможливий. Це аксіоми, якщо вони комусь ще не доходять через багато років нашого державотворення, то я впевнений, що учасники сьогоднішньої зустрічі це спокійно пояснять і самі собі, і нашим керманичам. Єдине, дозволю собі висловити побажання, щоби дискусія про майбутнє нашої держави, про реформу системи управління державою, може навіть зміни до Конституції — все це не було бідним родичем на ваших сторінках. Будь ласка, не стримуйте себе, паліть напалмом. Вдячний читач очікує на це. Якщо ми не перетворимося на кращу версію самих себе після війни, тоді питання — для чого нам ці всі жертви?

Повернемося до зовнішньої політики. У 2019 році, вступаючи на посаду міністра закордонних справ у першому уряді президента Зеленського, я дозволив собі висловити депутатам Верховної Ради три напрямки як новопризначений міністр.

Напрямок один: забезпечити міжнародну підтримку нашої війни з Росією, хоча дехто вважав, що війни не буде.

Напрямок другий: перетворити коло невдоволених на коло друзів нашої держави. І тут останні події дозволять нам багато про що поговорити.

І третє — це максимальна прагматизація наших зовнішніх відносин. Усі пріоритети не зникли нікуди, і на кожному з них державі, дипломатії потрібна взаємодія з медіа. Не ситуативна, не послуга за послугу, а вдумлива, ініціативна і системна.

Я взагалі мріяв про дипломатичну службу, яка виглядала би як індійський бог, щоб однією рукою в нього була зовнішня політика, іншою — зовнішня торгівля, можливо зовнішня розвідка, можливо ексімбанк, непогано б мати було ще інформаційне агентство. Так не сталось, але я спостерігаю з зацікавленістю, на що перетвориться Міністерство культури та стратегічних комунікацій. З радістю підставлю плече, якщо з цього щось вийде.

Основні й очікуванні державою та дипломатією функції медіа:

Освітня. Ваш інтерес до подій у світі — це наш інтерес до подій у світі. Немає статей чи телевізійних репортажів про умовну Бразилію як країну, де живуть багато мавп, чи як там було у класиці. Кількість людей, які хочуть стати дипломатами, починає вщухати, і бажання працевлаштуватися зникає серед інших професій, попри гарну оплату й певний імідж у державі.

Суспільство само починає згортатися, втрачати інтерес до зовнішнього, втягуватися назад у свою мушлю, і не розуміє й не відчуває потреби розуміти, що відбувається там десь. Наслідки такого ізоляціонізму відомі, їх можна толерувати, коли ти живеш на одному континенті, якщо в тебе населення 350 млн і військовий бюджет дорівнює 10 наступним військовим бюджетам, і ти можеш виправити ситуацію протягом 24 години. Такий виділений час у військових доктринах у Сполучених Штатах на реалізацію думки, яка прийшла комусь у Білому домі. Ми поки так не вміємо, нам треба тримати руку на пульсі, нам треба усвідомлювати, чим живе світ, і оперативно реагувати на це.

Пряма взаємодія. Не один раз у моїй кар’єрі я стикався з тим, що вчасно поставлене журналістам питання або провокативна стаття дозволяли пробитися через заслони на шляху наших інтересів. До речі, не лише за кордоном, часто такий самий, підкреслюю, неправильний підхід застосовується для того, щоб пробити ті самі бар’єри в Україні, в Києві, де не розуміють певних важливих речей.

OSINT, або розвідка з відкритих джерел. Не в цьому ж колі мені розповідати, яку цінність має інформація, якою поділилися приватно, якщо хто-небудь усе ще вірить у приватність інформації, або без цього морального обмеження. Я дозволю собі зачитати текст оголошення на роботу офіцерам із використання відкритих джерел у ЦРУ: «Ви будете відкривати, збирати, аналізувати, систематизувати й оцінювати інформацію, що доступна публічно, забезпечуючи партнерів висновками, заснованими на оцінці інформації з традиційних масмедіа, соціальних мереж, доступних публічних баз даних, спеціалізованих джерел, публікацій, наукових робіт, результатів конференцій та іншого».

Зверніть увагу на порядок: спершу йдуть традиційні медіа. До речі, зарплата в них теж непогана — від 73 до 185 тисяч доларів на рік. Це не реклама ЦРУ, це просто аналіз відкритих джерел даних.

Ініціювання та підтримка серйозної політичної дискусії в суспільстві. Ми тут дійсно дуже небезпечно близько підходимо до такого поняття як пропаганда або формування потрібного нам політико-соціального тла в інших державах. Я присвятив свою професійну кар’єру і фактично своє життя тому, щоб Україна вступила в НАТО, не тому, що я люблю ці чотири літери, а просто нічого більш ефективного для нашого захисту на цій частині планети не існує. І, о диво, наше бачення світу збігається з тими цінностями, які сповідують в альянсі.

Я зараз про 83% українців. Я знаю, про що ви подумали, я не про 73, я про 83% — це та кількість людей, які не розуміли, для чого нам бути в альянсі ще на початку 2000-х років, хоча реально зв’язок між цими двома цифрами реально напружує, чи не так? Треба визнати, що така висока частка наших громадян, які не хотіли або не бачили потреби, щоб країна стала членом альянсу, призвела до певних наслідків.

По-перше, наше власне політичне і військове керівництво не відчувало, що під їхніми ногами горить земля, їм треба кинути все і виправляти ті помилки, як очікував від нас Захід. Наприклад, зачистити корупцію, прибрати неефективність, розвивати оборонну сферу, реформувати державні органи, бути готовим протистояти ворогу. Це те, про що у нас болить голова зараз, а в той самий момент у тій самій голові, у нас було, умовно кажучи, барбекю.

По-друге, цілий пласт політичних, вологих фантазій Путлера, про те, що НАТО нас бідних затягує у зловісний агресивний альянс, із «Кинджалом» у зубах повзе до кордону матушки-Росії в порушення якихось абсолютно міфічних домовленостей Бейкера з Шеварднадзе. І як тільки браві росгвардійці з’являться на українських кордонах, ми одразу побіжимо розпалювати те саме барбекю, ставити грілочку в холодильник до того холодцю, який там завжди чекає на російських братів.

Не тільки Путін так думав — багато людей, багато країн на Глобальному Півдні теж сприймали так само картинку, бо це ми дозволяли їм так бачити. Було уявлення: «Ну не хочуть люди в НАТО, чого їх тягнуть туди». Але найбільша проблема була навіть не в Москві, а в столицях тих наших союзників, які не хотіли з різних причин нас бачити у своїй родині.

Це зараз 90% українців розуміють, що було б непогано прокинутися завтра зранку в складі найпотужнішого альянсу і пояснити Путіну, що ми про нього думаємо. Але, на жаль, м’яко кажучи, дещо запізно. Тепер треба воювати до кінця, через кров, розвалені міста, інфраструктуру й наше життя.

Невірно казати, що всі наші проблеми — з недостатньої публічної підтримки або недостатньої публічної орієнтації. Також невірно казати, що роль засобів масової інформації в цьому переважна, але якби ми всі зробили роботу краще, — хто знає, може, сьогодні б насміхалися над такими придурками, як я, які казали, що «рускіє ідуть», і спокійно собі далі смажили м’ясо, далося воно мені.

І останній аргумент на сьогодні, мій улюблений, який я вивів у назву всього свого короткого виступу. Це про вас, про ваше активне й агресивне існування. Пишіть і знімайте, що хочете. Дискутуйте про те, що вважаєте важливим, критикуйте кого завгодно, будьте, існуйте, конкуруйте. Сигнальна система, провідниками, агентами якої ви є, дозволяє нам бути тими, хто ми є — критичними, невдоволеними, такими, що прагнуть кращого життя. Ця сучасна система надсилає сигнал назовні, що ми такі самі, як ви. Ми сприйняли ці політичні й демократичні цінності, вони стали нашими, ми готові їх спільно захищати сьогодні в Україні, а можливо десь прийдеться пізніше і у світі. І тоді захищена сьогодні Україна прийде на допомогу також.

До речі, я обіцяв два слова про смерть нашої професії. Хотілося б вірити, що ми знайдемо формулу співіснування читача й експерта за умови вірусного поширення соціальних мереж, але поки виживання наших професій не виглядає оптимістичним. Як пряма дискусія, яка наближається до читача, часто в одній і тій самій склянці, вона залишає набагато менше простору для медіума, яким є журналіст. Так само і дипломати втрачають свій хліб, тому що лідери націй спілкуються напряму між собою, не потребуючи посередників.

Дозволю собі порівняти наш мозок і наші розумові рецептори з нашим шлунком і з нашими смаковими рецепторами. Оцей легкодоступний, приємний смак інформаційного цукру так само з жадібністю ковтається суспільством і несе таку саму шкоду, як і легкі вуглеводи. І він не може бути ефективно перетравлений і корисно застосований наявними в нас механізмами. Ми лише вибудовуємо це захисні схеми у той час як мозок накопичує навколо себе шар, м’яко кажучи, шкідливих інформаційних шлаків, крізь які навіть реальність не може до нас достукатися.

І це ще не кажучи про штучний інтелект. Але це вже тема для абсолютно іншої розмови.

Скриншот на головній: Вадим Пристайко на конференції медійників National Media Talk 2024

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Порушення прав військових та їхніх родин: як подати скаргу
ZN UA
2025-04-04T22:25:15Z
Вас можуть мобілізувати, навіть якщо маєте судимість. Які є підстави
Telegraf
2025-04-04T22:24:53Z
У Таїланді помер російський репер Паша Технік
Фокус
2025-04-04T22:18:32Z
Французькі та британські війська будуть серед перших в Україні, - Зеленський
Antikor
2025-04-04T22:00:09Z
Вибіркові події та тригери: у мережі критикують новий підручник з історії України для 11 класу
Украина Криминальная
2025-04-04T21:57:47Z
Росія може перекинути північнокорейські війська в Україну
Antikor
2025-04-04T21:48:17Z
5 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T21:30:30Z
Інструктор назвав ключову причину провалу на іспиті з водіння
GlavRed
2025-04-04T21:27:16Z
Церковне свято 5 квітня: що заборонено робити сьогодні, щоб не втратити удачу та достаток
Telegraf
2025-04-04T21:21:22Z
Росія "пояснила", навіщо вбила дітей у Кривому Розі
Telegraf
2025-04-04T23:39:09Z
116 бойових зіткнень з ворогом від початку доби - Генштаб про ситуацію на фронті
Gazeta UA
2025-04-04T23:24:41Z
У Києві та на його околицях пролунали вибухи, столицю атакують "шахеди"
ZN UA
2025-04-04T22:57:15Z
Окупанти просунулись на Донеччині – DeepState
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T22:45:56Z
СБУ повідомила про заочну підозру ексочільнику підприємства ВПК на Луганщині, який забезпечував окупантів боєприпасами
Украина Криминальная
2025-04-04T22:45:00Z
У чотирьох місцях - пожежі: після ракетного удару Кривий Ріг атакували БПЛА
GlavRed
2025-04-04T22:09:22Z
​Кличко розширює повноваження: Київрада підтримала рішення, що обурило очільника КМВА Ткаченка
Antikor
2025-04-04T21:51:32Z
Комендантська година в Києві у 2025 році: коли починається та скільки триває
Факти ICTV
2025-04-04T21:42:26Z
На Одещині хочуть зробити ремонт харчоблоку за 22 мільйони з завищеними цінами на будматеріали
Antikor
2025-04-04T21:33:06Z
"Це все фейк": поки влада РФ підтверджує удар по Кривому Рогу, росЗМІ звинувачує Київ у "провокації"
Фокус
2025-04-04T23:27:46Z
Зеленський: маємо інформацію, що США близькі до нових санкцій проти Росії
Европейская правда
2025-04-04T23:24:36Z
Заміна Starlink вже в Україні: хто фінансує європейський проєкт
InternetUA
2025-04-04T23:01:06Z
Угоду про крисні копалини зі США супроводжуватиме юридична компанія – Зеленський
ZN UA
2025-04-04T22:45:24Z
Генштаб відреагував на заяву Міноборони РФ про «високоточний удар» по Кривому Рогу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T22:27:09Z
Нові мита Трампа: які ніші може охопити Україна в ЄС замість США
Факти ICTV
2025-04-04T22:06:19Z
Війна, день 1136. росія вбила щонайменше 9 дітей касетним засобом ураження у Кривому Розі
Football.ua
2025-04-04T22:04:19Z
Скільки минулоріч в Україні відкрили справ по СЗЧ і дезертирству, - ЗМІ
Antikor
2025-04-04T22:01:08Z
Рубіо: США не допустять залежності Гренландії від Китаю
Antikor
2025-04-04T21:57:17Z
Актор Дмитро Ярошенко пояснив втечу за кордон: Реалізовував «важливий проєкт»
Antikor
2025-04-04T21:45:54Z
Хто може посісти 34 місце на Eurovision, на думку букмекерів? Це може бути Латвія. Етно- та поп-музичний гурт Tautumeitas.
FM-TV
2025-04-04T21:42:06Z
5 знаменитих акторок, які були вагітними на зйомках: який вигляд мають їхні діти зараз
24tv
2025-04-04T21:03:32Z
Емінему народили онука: усі подробиці
GlavRed
2025-04-04T20:27:15Z
Напруга в кожному кадрі: 3 неймовірні серіали про апокаліпсис
24tv
2025-04-04T20:06:05Z
Червоний і жовтий – культовий дует: дизайнери розповіли, як поєднувати їх в інтер'єрі
24tv
2025-04-04T17:39:40Z
Віталій Козловський показав, як виріс його син Оскар: фото
Gazeta UA
2025-04-04T17:36:12Z
Пугачова і Галкін прийшли на виставу і здивували своєю поведінкою - деталі
GlavRed
2025-04-04T17:27:51Z
Пісня Квітки Цісик здобула "Оскар", але слава дісталася іншій: чому так сталось
24tv
2025-04-04T17:18:48Z
Баварія у більшості перевернула хід матчу проти Аугсбурга
Football.ua
2025-04-04T22:03:43Z
Мадрид схилився перед Барселоною: Еспаньйол у гостях познущався над Райо Вальєкано
Football.ua
2025-04-04T21:07:17Z
Дженоа після заміни Маліновського вирвала важку перемогу над Удінезе
Football.ua
2025-04-04T20:49:57Z
Україна перемогла Чехію в жіночій Лізі націй з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T20:21:19Z
Викликав суперечки у мережі: Ярмоленко відчитав фаната "Динамо"
Antikor
2025-04-04T20:18:07Z
Тренерка з фігурного катання назвала відсторонення російських спортсменів мерзотністю
Antikor
2025-04-04T20:15:19Z
Аль-Наср з дублем Роналду розбив Аль-Хіляль у чемпіонаті Саудівської Аравії
24tv
2025-04-04T20:12:10Z
Моурінью серед кандидатів на посаду головного тренера збірної Бразилії
Football.ua
2025-04-04T19:57:05Z
Шевченко пояснив провал на виборах в УЄФА: "Україну і мене особисто не хочуть бачити"
Antikor
2025-04-04T19:39:53Z
Польський урядовець запропонував орендувати одеський порт
ZN UA
2025-04-04T23:03:33Z
​Reuters: Угоду з TikTok призупинено через позицію Китаю щодо нових тарифів США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T21:30:06Z
NYT: ЄС має намір оштрафувати соцмережу Х на мільярд доларів
Antikor
2025-04-04T21:27:57Z
Не яйця: ціни на важливий продукт злетіли перед Великоднем
GlavRed
2025-04-04T21:27:24Z
Бессент: Опір бенефіціарів доходів від копалин – головна перешкода підписанню угоди
Факти ICTV
2025-04-04T21:22:40Z
Феноменального подарунка не буде: Китай здатен потужно відповісти Трампу на мита
24tv
2025-04-04T21:12:06Z
FT: ЄС готується до екстрених заходів через загрозу дешевих товарів з Китаю
Antikor
2025-04-04T20:54:40Z
Уряд виділив перші 2 мільярди гривень на підтримку 200 прифронтових і прикордонних громад — Зеленський
ZN UA
2025-04-04T20:49:53Z
"Енергоатом" уклав "конфіденційний" контракт на трансформатори із "Запоріжтрансформатором" на 2,57 мільярда гривень
Antikor
2025-04-04T20:30:33Z
У Києві було чутно вибухи: в одному з районів впали уламки безпілотника
Telegraf
2025-04-04T23:48:32Z
В одному з районів Києва зафіксовано падіння уламків БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T23:48:06Z
Ракета вибухнула у повітрі – спеціально, щоб більше постраждало людей, – Вілкул про удар росіян
24tv
2025-04-04T23:36:40Z
До довічного ув’язнення засуджено вінничанина за вбивство співмешканки
Украина Криминальная
2025-04-04T23:33:46Z
Під час нової атаки з повітря на Кривий Ріг у вогні загинула людина, кілька пожеж, спричинених російськими лронами, тривають і досі
ZN UA
2025-04-04T22:49:45Z
Атака БпЛА по Кривому Рогу: в ДСНС показали фото наслідків
Antikor
2025-04-04T22:33:17Z
Кривий Ріг атаковано "шахедами" після удару балістикою: загинула жінка
Antikor
2025-04-04T22:15:35Z
Вибухи у Кривому Розі: 18 загиблих, понад 50 поранених внаслідок атаки балістикою
Факти ICTV
2025-04-04T21:19:43Z
"Були дуже страшні крики": очевидці розповіли про атаку на Кривий Ріг
24tv
2025-04-04T21:12:22Z
Як нагострити тертку підручними засобами - прості лайфхаки
Gazeta UA
2025-04-04T23:30:03Z
Їсти вчорашній рис – не можна: гарнір є небезпечним
24tv
2025-04-04T21:33:58Z
Сік з неї так і капатиме: рецепт великодньої шинки, який ви збережете і на наступний рік
24tv
2025-04-04T21:00:50Z
Кімнатна рослина, яка не потребує грунту: ідеальний варіант, якщо забуваєте про полив
Gazeta UA
2025-04-04T20:54:59Z
Українців попередили про місце, де не можна зберігати покришки між сезонами
24tv
2025-04-04T20:12:24Z
Покладіть по жмені засобу в кожну лунку: картоплі буде вдвічі більше, ніж торік
24tv
2025-04-04T20:03:10Z
Усі господині від нього в захваті: заливний пиріг з капустою – ідеальна вечеря на всю сім'ю
24tv
2025-04-04T19:36:24Z
Найкращий засіб без хімії: як відлякати павуків і жуків у домашніх умовах
GlavRed
2025-04-04T19:27:00Z
Весняний декор своїми руками: як зробити стильну вазу у формі квітки
24tv
2025-04-04T18:57:02Z
Якщо ви хочете добре висипатися, забудьте про ці 5 міфів про сон
24tv
2025-04-04T19:36:52Z
Один інгредієнт суттєво вплине на смак авокадо: експертка розповіла, який
24tv
2025-04-04T19:18:39Z
Нові правила лікарняних в Україні: що змінилося від 4 квітня
TSN
2025-04-04T19:15:38Z
Замість кави зранку: вчені знайшли неочікувано альтернативу напою
24tv
2025-04-04T18:09:18Z
Все про біполярний розлад: ознаки, діагностика та лікування
24tv
2025-04-04T17:51:34Z
Farmak спростовує фейк про завищену ціну на "Тріомбраст" у контракті з військовим госпіталем МОУ та розцінює це як спробу дискредитації українського виробника
Фокус
2025-04-04T15:57:19Z
Від міцних кісток до сну: що реально дає магній
Факти ICTV
2025-04-04T15:35:42Z
В Україні дорожчають ліки поза списком "ТОП-100" від МОЗ: зростання цін сягнуло 10%
24tv
2025-04-04T15:21:52Z
Добровільна смерть: як пройшов останній день чоловіка, який вирішив померти
TSN
2025-04-04T15:21:43Z
Програмісти та веброзробники: люди з цими іменами створені для роботи в IT-сфері
Telegraf
2025-04-04T23:33:39Z
3 знаки зодіаку, у яких буде складний 2025 рік
GlavRed
2025-04-04T23:27:34Z
Давні люди активно займалися торгівлею: археологи знайшли докази
Gazeta UA
2025-04-04T22:39:30Z
Вчені вважають, що знайшли рушійну силу її вулканів
Portaltele
2025-04-04T21:28:29Z
Наступне покоління iPad mini може отримати екран OLED
InternetUA
2025-04-04T21:07:42Z
Apple порадує фанатів iPhone mini новим пристроєм — деталі
InternetUA
2025-04-04T20:07:47Z
Заміна Starlink вже в Україні
Украина Криминальная
2025-04-04T19:57:27Z
Українські науковці почали збір телескопа для дослідження метеоритів, астероїдів та космічного сміття
УкраинФорм
2025-04-04T18:43:19Z
Двоє українців втратили понад 105000 гривень внаслідок дій онлайн-аферистів
InternetUA
2025-04-04T18:34:28Z
Найпотужніший двигун V12 для шосе їде не тими, від кого ви очікуєте
Топ Жир
2025-04-04T23:45:50Z
Чверть Омардеривых Збив З цим Інфініті для Американців
Топ Жир
2025-04-04T23:00:00Z
Для цієї Dodge Challenger заплатили $450,000
Топ Жир
2025-04-04T22:30:00Z
Hyundai та Genesis не підніматимуть ціни до червня, а потім всі ставки скасовано
Топ Жир
2025-04-04T22:00:35Z
Tesla представила доступнішу модель Y Juniper від $48,990
Топ Жир
2025-04-04T21:15:01Z
Stellantis надає працівникам знижку через наростання страхів перед рецесією
Топ Жир
2025-04-04T20:45:34Z
Неабиякі можливості: купуй Nissan Z із 400 к.с. за меншу ціну, ніж Mazda MX-5 RF
Топ Жир
2025-04-04T20:15:56Z
Чи ви готові витратити $40K на BMW 740i ACS7 E38?
Топ Жир
2025-04-04T19:15:10Z
Ідея концепції Kia PV5 для повноцінного життя на колесах
Топ Жир
2025-04-04T18:45:32Z