MY.UAНовини
Актор і воїн Яків Ткаченко: «Я точно знав, що обов’язково буду у війську, поки йтиме ця війна»
Актор і воїн Яків Ткаченко: «Я точно знав, що обов’язково буду у війську, поки йтиме ця війна»

Актор і воїн Яків Ткаченко: «Я точно знав, що обов’язково буду у війську, поки йтиме ця війна»

Актор театру й кіно Яків Ткаченко — про війну, «Довбуша», сучасні «воєнні» серіали та повернення до війська.

До повномасштабного вторгнення Яків Ткаченко працював у театрі та знімався у кіно, де зіграв ролі у фільмах «Червоний», «Припутні», «Безславні кріпаки», «Ціна правди». Також актор виконав роль у фільмі Олеся Саніна «Довбуш». У перші дні великої війни з Росією Яків Ткаченко вступив до лав територіальної оборони Дніпра. У складі 128-ї бригади ТрО брав участь у боях на Донеччині, був двічі поранений, але після лікування повертався в стрій. Демобілізувавшись у 2023 році, знявся у кількох серіалах. Але згодом вирішив повернутися на фронт. І обрав для подальшої служби Третю окрему штурмову бригаду.

— Якове Михайловичу, якщо не помиляюся, то вас свого часу демобілізували з війська після другого поранення за станом здоров’я. Чому вирішили знову долучитися до лав ЗСУ і як це вам вдалося?

— Ні, я був звільнений за сімейними обставинами. Поранення були, так, але після лікування я знову повернувся до своєї бригади. Так що за станом здоров’я я служив би й далі. Але тоді так склалися обставини, що моїй мамі потрібна була операція і крім мене ніхто не міг за нею доглядати. Я у неї один і других близьких родичів у неї немає. Так що я був змушений звільнитися.

— Знову долучитися до лав ЗСУ — це ваше добровільне рішення?

— Звісно, що це моє усвідомлене рішення. Якщо чесно казати, то я коли звільнявся, був упевнений, що тимчасово знімаю військову форму і через якийсь час повернуся до армії. Я не знав, куди саме повернуся — чи до своєї частини, де починав службу, чи до якоїсь іншої, — але я точно знав, що обов’язково буду у війську поки йтиме ця війна.

Яків Ткаченко з побратимами

— Тоді чому ви вирішили продовжити службу саме у 3-й штурмовій бригаді?

— Це дуже цікаве питання і для мене самого… У мене був час і тому я ретельно вибирав собі частину. Це на початку повномасштабного вторгнення нам було все одно, де служити, аби тільки зброю дали в руки. Тоді треба було йти, куди брали. Саме так я й опинився у 128-й бригаді ТрО. А тепер у мене була можливість підібрати підрозділ, у якому я міг би максимально реалізувати свої навички. Кудись мене запрошували, але я не хотів туди йти сам. Десь мене не брали, тому що там такі спеціалісти, як я, їм не потрібні. А з третьою штурмовою все склалося. Я вважаю, що це справді елітний і один із найкращих підрозділів в Україні, який дуже ефективно нищить ворогів. Куди ж іти, як не сюди?

Правда у мене були побоювання, що за віком я можу не «потягнути» тут службу. Знову ж таки поранення і травми — вони теж безслідно не минулися. І тому у мене були певні сумніви, що мене туди не візьмуть і що якщо я туди звернуся, мені скажуть: «Дядько, куди ти лізеш?». Але сталося як сталося. У цій бригаді служать дуже класні хлопці й бригада завжди за своїх стоїть горою. Це дуже круто.

— Ви звернулися до рекрутингового центру 3-ї штурмової бригади?

— Так, я спочатку звернувся до них через сайт. Після чого мене запросили на співбесіду у рекрутинговий центр і буквально в той же день ми розв’язали всі питання і наразі я проходжу ВЛК. Тобто мені там сказали, що зацікавлені у тому, щоб я служив саме у них.

— Ви будете служити у бойовому підрозділі чи десь у штабі або тилових підрозділах?

— Я наразі точно не знаю, де буду служити. Мене питали, де б я міг служити з урахуванням моєї військово-облікової спеціальності. Я відповів, що можу виконувати обов’язки, які виконував і в ТрО, де я був кулеметником і обіймав посаду головного сержанта взводу. Але, в принципі, якщо у мене буде час, щоб навчитися, то я зможу виконувати й інші обв’язки, наприклад, марксмена (піхотного снайпера).

— Тобто у будь-якому вигляду ви плануєте служити саме у бойовому підрозділі, а не у штабі?

— Звичайно, тільки бойовий підрозділ! При штабі мені набагато гірше, ніж десь на «передку». У тилу, у штабах, там панують закони кадрової армії. А в кадровій армії по її уставах і законах я ніколи не хотів служити. Я не знаю, як усе це відбувається в 3-й штурмовій бригаді, можливо, там зовсім інша ситуація. Але те що я бачив, те, що я знаю, — то чим ближче до штабу і чим більший штаб, то тим більше там бюрократії. А я не та людина, яка може постійно жити за статутом. Знаєте, наразі є два поняття: «служити» і «воювати». Служити державі можна у різних структурах. І в армії теж є люди, які просто «служать». Це ні для кого не секрет, що є люди, які дуже гарно десь «пристосувалися» у війську й отримують звання, навіть не знаючи, що таке справжня війна.

У нас у Дніпрі я виходжу на вулицю і бачу людей, які у військовій формі зранку виїжджають на службу і ввечері повертаються з неї додому. Тобто для них це просто робота. Я розумію, що багато з тих, хто служить у ТЦК, — це люди, які вже мають бойовий досвід і через поранення їх перевели на тилові посади. Але є й такі, які знайшли варіант піти в армію, щоб отримати якісь пільги й при цьому гарантовано не опинитися на фронті.

— А ви як ветеран із пораненнями та бойовим досвідом могли б служити в ТЦК?

— Я розглядав декілька подібних варіантів. Мені також пропонували працювати в ТЦК у нас у Дніпрі. Але вся ця офісна робота — сидіти за комп’ютером, вносити якусь інформацію, – це не для мене. Офіцер, який проводив зі мною співбесіду, подивився мою справу і сказав: «Якове Михайловичу, судячи з того, де ви були та що ви знаєте, то, мабуть, наша пропозиція вас не зацікавить, ви тут у нас не зможете всидіти». Я відповів йому: «В принципі, так. Мені це нецікаво — сидіти, як в офісі»… Хоча я розумію, що хтось повинен і цю роботу робити. Але, повторюся, це не для мене.

— А чому після демобілізації не залишилися працювати у сфері кіно? У вас же були пропозиції зйомок. Тобто ви могли займатися своєю основною акторською професією і не повертатися до армії.

— Так, я намагався не просто сидіти рівненько, а щось робити. Бо якщо ти нічого не робиш, то ти вже й не живеш. Але що стосується зйомок, я вважаю що це зараз не на часі. Я розумію, що й кіно також потрібне. Суспільство не може існувати без мистецтва. Але якщо подивитися на те, що у нас зараз знімають, і на те, що показують у телевізорі — це все здебільшого непотрібне. Починаючи від телемарафону й закінчуючи більшістю серіалів, зокрема вже і «воєнними». Я одного разу почав дивитися такий серіал — і мене ледь не вивернуло від того, що я побачив на екрані. Я дивлюсь і думаю: «Боже! Хто ці люди й що вони роблять?!». А найстрашніше, що це «хавають» наші українці, які, дивлячись на це, думають, що так само воно на фронті й відбувається. Нічого подібного. Там не така красива картинка, яку нам показують, і не всі наші воїни герої й не усі вони супермени… Війна — це некрасиво. Війною не можна пишатися.

— А що ви скажете про фільм «Довбуш»? Він хоч і знімався до повномасштабного вторгнення, але, як мені здається, зараз це дуже актуальне кіно для України. І ви, наскільки я знаю, брали участь у його просуванні, брали участь у допрем’єрних показах й інших акціях.

— Щодо участі у просуванні фільму, то я не планував нічого подібного. Але Олесь Санін запропонував мені кудись з’їздити з ним, показати десь цей фільм військовим, презентувати його у нас в області. Я залюбки підтримую подібні заходи. Бо, по-перше, я сам довго чекав його виходу на екрани — і бути причетним до цієї події мені було дуже приємно. А по-друге, я розумію, що участь у подібних заходах, — це також частина моєї професії.

Яків Ткаченко у фільмі «Довбуш»

А фільм — дуже класний! Тут є чим пишатися. Цей фільм знятий на вищому голлівудському рівні. Я був приємно вражений, що у нас в Україні наші українські митці можуть зробити такий високоякісний продукт, якій не соромно показувати у будь-якій країні світу. Я розумію, що за кордоном людей може цікавити щось інше й у них там свої проблеми, але це кіно точно буде їм цікаве. Бо знято воно дуже професійно. І дуже добре, що його прем’єра все-таки відбулася під час війни, що продюсери не стали чекати перемоги, щоб тільки потім його показати. Мені здається, що те, що цей фільм вийшов на екрани рік тому на День Незалежності, — це було дуже круто. Це була неймовірна моральна і духовна підтримка для всього суспільства. Хай як пафосно це не звучить, але я вважаю, що ця прем’єра саме у той час наблизила нашу перемогу. Так, ми не знаємо, коли буде ця перемога, але те, що вона стала трішечки ближчою, — у цьому є заслуга і цього фільму. А перемога точно буде. Я не просто в це вірю, я це знаю.

— Лесь Санін спромігся зібрати для фільмування цієї стрічки не тільки високопрофесійну команду, але й команду справжніх патріотів України. І зараз хтось з учасників зйомок воює, хтось волонтерить, хтось досить продуктивно діє в інформаційному полі.

— По-перше, Лесь сам дуже великий патріот. І тому він напевне знав, яких людей треба брати до себе у команду. Людей, які, як і він, будуть віддаватися на знімальному майданчику на 100 відсотків і навіть більше. Тому йому не треба було бігати, когось умовляти, когось переконувати. Вся команда фільму працювала на максимумі своїх фізичних і професійних можливостей. І це великий талант режисера — зібрати разом таких людей. Я вже якось казав, що Лесь Санін затвердив більшість акторів на ролі у цьому фільмі без проб. І мене, і багатьох інших акторів він затвердив на ролі, навіть не знаючи особисто.

Він довірився кастинг-директору Аллі Самойленко, він подивився якісь попередні матеріали з цими акторами й дав ролі людям, з якими він до того навіть ні разу не спілкувався. І при цьому стовідсотково влучив у всі образи.

Яків Ткаченко у фільмі «Безславні кріпаки»

— Узагалі повернутися після війни на знімальний майданчик було складно? Які у вас були відчуття?

— Перший проєкт, у якому я знявся після демобілізації, був серіал «Перевізниця». Запропонували мені у ньому знятися майже одразу після того, як я опинився вдома. Я дуже обережно тоді поставився до цієї пропозиції. Бо не знав, що і як тут відбувається у відносно мирному житті, й головне, чи не втратив я на війні якісь свої навички акторської професії. Але команда мені тоді дуже допомогла. І саме завдяки цій підтримці у мене все вийшло і результатом своєї роботи у цьому серіалі я залишився задоволений. А надалі вийшло так, що я зіграв саме військового. Тобто ця тема мені була дуже добре знайома. Наскільки я знаю, на цю роль спочатку було затверджено іншого актора, який не служив і не воював. Але саме той актор сам порадив молодому режисерові взяти на цю роль мене. Він знав, що я прийшов із війни, адаптуюся до цивільного життя, майже нічим не зайнятий, і запропонував, щоб саме я зіграв цю роль. Він як людина мудра розумів, що краще за все цю роль зіграє саме той, хто все це пережив. Той, кому все це ще болить. Можливо згодом, років через 20—30, ситуація буде зовсім інша. А от наразі, поки йде війна, не може актор, який не має цього жахливого досвіду, правдиво зіграти військового. Бо ти не просто граєш. Ти точно знаєш, як усе це відбувається, зсередини. У нас тоді все склалося і я йому дуже вдячний за таке його чесне рішення.

Яків Ткаченко у фільмі «Припутні»

— Ви говорили, що не просто вірите в перемогу, а точно знаєте, що вона буде. Після перемоги повернетеся до акторської професії?

— Обов’язково. Я не уявляю свого життя без акторства. І воюю зокрема й за те, щоб мати можливість спокійно займатись улюбленою справою.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Кіно
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Підтримка щодо вступу в ЄС: у Польщі заговорили про «вимоги» для України
GlavRed
2024-09-22T13:27:15Z
Зеленський пояснив, що робитиме Україна, якщо Байден скаже «ні» плану перемоги
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T13:27:10Z
Зеленський відреагував на заяву Трампа про Україну під час дебатів
24tv
2024-09-22T13:24:13Z
Зеленський пояснив, чому змінив позицію щодо переговорів із Росією
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T13:21:21Z
Удари далекобійною зброєю перешкодили б РФ перекидати війська на фронт - CNN
TSN
2024-09-22T13:15:44Z
Відомий актор висловився про брата в Росії та які пропозиції отримував від окупантів: "Вони хворі"
TSN
2024-09-22T13:06:51Z
"Останні потуги росіян": експерт відповів, чого очікувати на Покровському напрямку найближчим часом
TSN
2024-09-22T13:06:48Z
Зінченко був на місці злочину з ймовірністю 99,99%, – адвокатка доньки Ірини Фаріон
24tv
2024-09-22T13:03:28Z
Бербок запевнила, що Німеччина продовжить військову допомогу Україні
УкраинФорм
2024-09-22T13:00:51Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Актори "Друзів" після смерті Меттью Перрі серйозно занепокоєні станом одного зі своїх колег
TSN
2024-09-22T13:03:42Z
Влад Яма показав рідкісне фото з весілля у Києві та розповів про особливе свято у родині
TSN
2024-09-22T13:03:27Z
Знаменитості публічно підтримали Гарріс на президентських перегонах
360ua.news
2024-09-22T13:00:01Z
"Відчуй поезію": українські зірки взяли участь у проєкті для людей з порушенням слуху та зору
24tv
2024-09-22T12:42:46Z
Антитренди вересня: ці речі не мають бути у вашому гардеробі
24tv
2024-09-22T12:18:02Z
Полюбляє комах та скорпіонів: як харчується Анджеліна Джолі
24tv
2024-09-22T12:12:33Z
Фільм про розвідника Андрія Рублюка сьогодні ввечері покажуть по телебаченню
УкраинФорм
2024-09-22T12:06:34Z
Думав, що Ентоні мав би перемогти, – Усик про перемогу Дюбуа
24tv
2024-09-22T13:15:57Z
Рятівний пенальті: Верес на останній хвилині вирвав нічию з Інгульцем
24tv
2024-09-22T13:00:24Z
Гудмундссон реалізував два пенальті у ворота Лаціо, принісши Фіорентині першу в сезоні перемогу
Football.ua
2024-09-22T12:37:10Z
Ексфутболіст "Динамо" Тимощук потрапив у новий антиукраїнський скандал
GlavRed
2024-09-22T12:27:41Z
Тимощук продав свою футболку для допомоги росіянам у Курській області
ZN UA
2024-09-22T12:06:06Z
«Верес» у Рівному вирвав нічию з «Інгульцем» у чемпіонаті УПЛ
УкраинФорм
2024-09-22T12:03:31Z
Верес із суперечливим пенальті вирвав нічию проти Інгульця
Football.ua
2024-09-22T12:01:17Z
Три нокдауни та нокаут: відео найкращих моментів бою Джошуа – Дюбуа
24tv
2024-09-22T11:48:50Z
Твердохліб – про Ворсклу: Бойова команда і легко з ними нікому не буває
Football.ua
2024-09-22T11:36:29Z
Швидка кабачкова ікра: простий рецепт для смачної зими
24tv
2024-09-22T13:18:05Z
Гороскоп на тиждень з 23 по 29 вересня: Левам - розбіжності, Риб підведе здоров'я
GlavRed
2024-09-22T12:27:08Z
Жодної користі, лише шкода: чому не треба годувати дитину "під мультики"
24tv
2024-09-22T12:24:01Z
Українські полярники показали першого тюленя, народженого цього року на Вернадському
Комсомольская правда
2024-09-22T12:04:14Z
Жодних складнощів: "Мастер Шеф" дала простий рецепт пирога з ягодами та вершковим маслом
Политека
2024-09-22T12:03:59Z
Ще одна країна запроваджує нові обмеження для туристів щодо оренди житла
24tv
2024-09-22T11:03:10Z
Досвідчені господині ніколи не викидають яєчну шкаралупу: для чого її зберігають
GlavRed
2024-09-22T10:27:52Z
"Експерт із лотереї": дівчина назвала числа, які найрідше приносять удачу
Фокус
2024-09-22T10:21:30Z
З нею ваші страви будуть просто неперевершені: маринуємо цибульку, яка вражає універсальністю
24tv
2024-09-22T09:27:34Z
Учені виявили нові факти про вплив низьковуглеводних дієт на схуднення та здоров'я
24tv
2024-09-22T10:51:33Z
5 ключових помилок під час миття голови: уникайте їх, щоб мати ідеальну зачіску
24tv
2024-09-22T09:57:34Z
Не до їжі і не після: як пити чай та каву, щоб уникнути проблем зі здоров'ям
24tv
2024-09-22T09:21:56Z
Ви навіть не здогадувались: як ягоди, шоколад та червоне вино впливають на ваш організм
24tv
2024-09-22T09:21:37Z
Дієта MIND може захистити когнітивне здоров’я
Portaltele
2024-09-22T06:07:52Z
Як зрозуміти, що у вас дефіцит білка у раціоні
24tv
2024-09-22T06:00:57Z
Календар магнітних бур на кінець вересня: названі небезпечні дати
Политека
2024-09-22T03:22:52Z
У США схвалили першу назальну вакцину проти грипу, яку можна використовувати самостійно
УкраинФорм
2024-09-22T00:24:02Z
Медики з'ясували, що мастурбація покращує якість сну
Знай
2024-09-21T20:30:02Z
У двох районах Київщини зафіксовано погіршення стану повітря
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T13:24:16Z
"Батька-одинака" силоміць доставили до ТЦК: інцидент прокоментували в поліції
Политека
2024-09-22T13:04:13Z
У Дніпрі перевернулася фура із поросятами: тварини бігають по трасі
TSN
2024-09-22T13:03:56Z
Знесло до фундамента: супутник показав згарища після удару по другому складу під Торопцем
Фокус
2024-09-22T12:57:38Z
В Ірані кількість загиблих унаслідок вибуху метану на шахті зросла до 50
УкраинФорм
2024-09-22T12:37:53Z
8 років в'язниці за підліткову витівку: на Одещині поліція спіймала юнака
Политека
2024-09-22T12:12:41Z
На Прикарпатті судитимуть жінку, яка за $4000 уклала фіктивний шлюб із військовозобов’язаним
Украина Криминальная
2024-09-22T12:12:29Z
На Рівненщині нелюдь прив'язав собаку до мотоцикла і тягнув її по дорозі
TSN
2024-09-22T12:09:16Z
Гору Афон у Греції сколихнув землетрус магнітудою 4,6
Европейская правда
2024-09-22T12:01:39Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Бійці ГУР, які звільняли Зміїний, 28 годин блукали в морі на гумовому човні: WSJ розповіла причину
TSN
2024-09-22T13:27:50Z
Що не можна робити за столом у казахів: цікаві традиції найгостиннішого народу
GlavRed
2024-09-22T13:27:12Z
Останній мосяжник Карпат Назар Габорак: Без моєї бартки гуцул не може ні одружитися, ні в гори піти
Комсомольская правда
2024-09-22T13:05:03Z
Повістки "Укрпоштою": хто перший отримає і через скільки днів треба з'явитися до ТЦК - відповідь адвоката
TSN
2024-09-22T13:03:51Z
Вихід на пенсію: які виплати очікують українських вчителів
24tv
2024-09-22T13:03:43Z
ЗМІ показали нові знімки наслідків ударів України по військових складах у Росії
УкраинФорм
2024-09-22T12:54:27Z
"Назавжди забули про оренду": пара зробила з мікроавтобуса квартиру-студію
Фокус
2024-09-22T12:51:15Z
На Донеччині ворог обстріляв шахту, двоє загиблих
УкраинФорм
2024-09-22T13:27:40Z
Загроза наступу на Дніпро: чи може РФ прорвати оборону - експерт
GlavRed
2024-09-22T13:27:07Z
Українці на окупованих територіях стануть безправними, якщо не виконають одну умову — ЦНП
TSN
2024-09-22T13:24:12Z
У Криму поблизу Джанкоя пролунали потужні вибухи - соцмережі
УкраинФорм
2024-09-22T13:16:19Z
У в'язницях РФ перебувають близько 280 кримських політв’язнів - Леніє Умєрова
УкраинФорм
2024-09-22T13:13:28Z
Партизани розвідали базу постачання Чорноморського флоту РФ у Криму
1News
2024-09-22T13:06:41Z
Прогноз погоди на 23 вересня: якою буде погода у понеділок і де пройдуть дощі
TSN
2024-09-22T13:03:19Z
Крим може відрізнятися за статусом, але у будь-якому разі – це територія України, – Плетенчук
24tv
2024-09-22T12:48:26Z
"Ворог лишається без очей": головний сержант роти БпЛА пояснив важливість дронів на фронті
24tv
2024-09-22T12:30:27Z
Як відшукали раритетну 60-річну вантажівку Steyr
AutoCentre
2024-09-22T11:15:17Z
Позашляховик Warrior 917 Jiaolong Armor буде представлений 24 вересня
Portaltele
2024-09-22T11:10:32Z
Коронавірус, м'яч і гамбургер: який вигляд має найдивніша колекція автомобілів у світі
Фокус
2024-09-22T09:36:20Z
У Києві помітили новітній електрокар від Huawei із запасом ходу до 700 км
Фокус
2024-09-22T07:57:04Z
На аукціон виставили Lamborghini Huracan із мінімальним пробігом, але є нюанс
AutoCentre
2024-09-22T07:16:44Z
Під час гонки Формули-1 в Сингапурі на трасу вибігла величезна ящірка: кумедне відео епізоду
24tv
2024-09-21T19:51:27Z
На дорогах Києва помічена іменита «літаюча» Toyota
AutoCentre
2024-09-21T15:36:58Z
Гігантська ящірка зупинила практику Формули-1 у Сінгапурі
TSN
2024-09-21T14:15:29Z
Судячи з усього, сучасні безпілотні автомобілі – це один гігантський обман
24tv
2024-09-21T14:03:36Z
Експерти попереджають, що Україні загрожує блекаут
360ua.news
2024-09-22T13:21:01Z
Ціни на цукор в Україні падають на відміну від світових
AgroPortal
2024-09-22T13:00:52Z
Вже є перші результати: Міненерго про переговори щодо розширення місії МАГАТЕ на підстанції
УкраинФорм
2024-09-22T12:51:01Z
Показники врожайності сої будуть підвищуватися
AgroPortal
2024-09-22T12:30:56Z
Україні загрожує дефіцит кадрів: як збираються вирішувати проблеми ринку праці
Хвиля
2024-09-22T12:15:38Z
Держгеонадра оголосили десяті аукціони з продажу спецдозволів на ₴37,4 мільйона
УкраинФорм
2024-09-22T12:06:58Z
Зеленський підписав закон про відновлення середньострокового планування місцевих бюджетів
УкраинФорм
2024-09-22T11:42:48Z
Нова індустріалізація України: виклики та можливості під час війни
AgroPortal
2024-09-22T11:30:26Z
Українців чекає нове випробування, споживчі ціни полізуть вгору: НБУ озвучили невтішний прогноз
Политека
2024-09-22T11:30:19Z
Чорна діра засмоктує гроші: Microsoft платить $1 млрд на рік за ігри для Xbox Game Pass
ITC
2024-09-22T13:10:29Z
Фішинг та фейкові акаунти: як захистити себе від інтернет-шахраїв
InternetUA
2024-09-22T13:01:50Z
Що означає вислів "норміс" та коли його доречно вживати
24tv
2024-09-22T12:27:53Z
Samsung може випустити свій перший «Chromebook Plus»
Portaltele
2024-09-22T12:09:49Z
З’явилися дані щодо покращень екрану в iPhone 17 та iPhone 17 Slim
InternetUA
2024-09-22T12:01:47Z
Розробники винайшли інноваційний пристрій, що видобуває енергію з повітря
InternetUA
2024-09-22T11:31:32Z
Китай запустив останню пару резервних супутників Beidou
Portaltele
2024-09-22T11:10:45Z
iQOO 13 отримає акумулятор ємністю 6100 мАг
Portaltele
2024-09-22T11:10:44Z
Що, якби Земля мала два супутники: як би це вплинуло на нашу планету
24tv
2024-09-22T11:06:49Z