MY.UAНовини
«Обмеження в роботі медіа під час війни неминучі, але влада не має ними зловживати»
«Обмеження в роботі медіа під час війни неминучі, але влада не має ними зловживати»

«Обмеження в роботі медіа під час війни неминучі, але влада не має ними зловживати»

На National Media Talk 2024 обговорили медійне законодавство, виклики та функції медіа під час війни й телемарафон.

У Києві відбулася National Media Talk 2024 — конференція медійників з усієї країни, які вели дискусії про свободу слова, трансформації на медіаринку та виклики, що постали перед журналістами під час війни. Організаторами заходу виступили Internews, USAID, «Національна асоціація медіа».

Одна з дискусійних панелей була присвячена темі збереження якісних вільних медіа в умовах воєнного стану в Україні та необхідності дотримання журналістами обмежень, пов’язаних із національною безпекою.

У панелі під назвою «Медіа в умовах війни на варті демократії та європейського вибору» взяли участь:

  • посолка ЄС в Україні Катарина Матернова;
  • надзвичайний і повноважний посол Швеції в Україні Мартін Оберґ;
  • голова Наглядової ради Суспільного, заступниця шеф-редакторки «Детектора медіа» Світлана Остапа;
  • голова комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Голова Наглядової ради Суспільного, заступниця шеф-редакторки «Детектора медіа» Світлана Остапа, надзвичайний і повноважний посол Швеції в Україні Мартін Оберґ, посолка ЄС в Україні Катарина Матернова, президентка Internews Network Джині Бурга

Президентка Internews Network Джині Бурга, яка модерувала дискусію, задала рамки розмови: «Ми будемо говорити, що таке займатися журналістикою в Україні під час війни. Як знаходити баланс між обмеженнями, які з безпекових міркувань накладаються на журналістів при висвітленні подій, і свободою слова. Оскільки це важливо для демократії в Україні. Тож я хотіла вас запитати, що ви думаєте про роль журналістики в умовах війни».

Керівник комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв розповів, як Україна впроваджує європейські стандарти свободи слова і вільних медіа в українському законодавстві. Важливим кроком на цьому шляху, за його словами, стало ухвалення Верховною Радою Закону України «Про медіа», який набув чинності наприкінці березня 2023 року. Документ не лише замінив більшість медійних законів, ухвалених протягом Незалежності, але й мав на меті гармонізувати українське законодавство з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіасервіси.

«Це стало важливим етапом у проведенні медійної реформи та інтеграції українського законодавства у правове поле Європейського Союзу, адже ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС», — сказав народний депутат, додавши, що крапку на цьому ставити зарано.

 Президентка Internews Network Джині Бурга

Він нагадав про те, що в ЄС нещодавно ухвалили Акт про цифрові послуги — Digital Services Act (DSA) та Європейський акт про свободу медіа — European Media Freedom Act (EMFA), який захищає свободу медіа на рівні Європейського Союзу. «Але нам все ще невідомо, коли ми отримаємо рекомендації для українського уряду і Верховної Ради України щодо імплементації положень цих важливих документів в українське законодавство. Оскільки це не просто директиви, це акти, тобто закони прямої дії. Те, що ми досі не є членами ЄС, не означає, що ми не маємо працювати над впровадженням ключових положень цих законів. Тому що вони можуть дати нам набагато більше можливостей у боротьбі з російською дезінформацією, у захисті українських журналістів та українських медіа», — сказав Микита Потураєв.

 Микита Потураєв

Парламентар розповів, що комітет під його керівництвом і Верховна Рада загалом готові розпочати таку роботу, але вона має бути узгодженою з Євросоюзом. Він пояснив: «Україна прагне повного членства у Євросоюзі, а для країн ЄС такі документи будуть обов’язковими».

Голова Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа у своєму виступі розповіла про роль медіа і журналістів в умовах війни: «По-перше, це інформування населення і завжди верифікована інформація, якщо йдеться про медіа, які дотримуються професійних стандартів. По-друге, це протидія дезінформації — розвінчання міфів російської пропаганди. По-третє, це документування воєнних злочинів. І тут велика шана воєнним кореспондентам. Вони роблять велику роботу для того, щоб пізніше країна-агресорка й усі, хто здійснював воєнні злочини, були покарані».

На противагу анонімним телеграм-каналам, які по суті є зливними бачками, якісні незалежні медіа завжди надають перевірену і корисну інформацію, пояснила Світлана Остапа. Що ж стосується національного телемарафону «Єдині новини», то його існування на початку війни, сказала вона, можливо, й було виправдане, оскільки це об’єднувало людей, давало певну надію. «Але зрештою таке заколисування принесло багато шкоди суспільству. Оскільки багато хто з людей не зміг вчасно ухвалити життєво важливі рішення. Наприклад, виїхати з Бучі, з Ірпеня, інших міст і сіл, які потім були окуповані ворогом. Вони повірили Арестовичу, що війна закінчиться через два-три тижні й у результаті потрапили у пастку. Такі емоційні гойдалки — то зрада, то перемога — виснажують людей, і роль медіа полягає у тому, щоб вони завжди об’єктивно і збалансовано інформували людей», — пояснила Остапа.

 Світлана Остапа

За її словами, у редакцій і журналістів під час війни є певні обмеження. Вони стосуються військової цензури. Йдеться про заборону знімати й показувати наслідки ракетних обстрілів або узгодження з військовими матеріалів воєнних кореспондентів, які вони знімають на лінії фронту. Це все необхідно задля безпеки українських захисників. Але якщо до військової цензури в українській медіаспільноті та європейських структурах ставляться з розумінням, то політичну цензуру не сприймають ні в Україні, ні в Європі, говорить Остапа. Між тим, як свідчать моніторинги «Детектора медіа», в ефірі національного телемарафону слово надається переважно представникам провладної парламентської фракції «Слуга народу». Так, у липні цього року депутатів владної партії показали в «Єдиних новинах» 103 рази, а представники інших фракцій і груп Верховної Ради у сумі відвідали національний марафон лише 12 разів. Це вдев’ятеро менше.

Натомість народний депутат Микита Потураєв сказав, що в Україні немає цензури, бо немає закону про військову цензуру. За його словами, існують певні обмеження, які медійники узгоджують з військовими та державними органами безпеки, разом вирішуючи, що можна публікувати в медіа, а чого не можна. Але політичної цензури, на думку Потураєва, немає: «Принаймні, на Суспільному — так точно. Що ж стосується телемарафону, який Суспільне нещодавно покинуло, то в ньому беруть участь приватні телеканали. А їм представники влади не можуть указувати, кого кликати в ефір, а кого не показувати».

На це послідувала реакція шеф-редакторки «Детектора медіа» Наталії Лигачової, яка спостерігала за дискусією з залу. Вона запитала Потураєва: «А яку роль в телемарафоні грає Владислав Матяш? Який приватний канал він там представляє?».

   Наталія Лигачова

«Перед тим, як ми починаємо говорити про те, що хтось чимось керує і дає якісь вказівки, непогано б було мати цьому підтвердження. Чи маємо ми доказ того, що в чаті телемарафону Матяш чи ще хтось дає якісь вказівки? Якби це було, ми б про це всі давно знали, як свого часу знали про темники в Укрінформі», — відповів на запитання Лигачової Потураєв.

 Микита Потураєв та Світлана Остапа

Слід уточнити, що, за інформацією «Детектора медіа», телемарафон від початку координувало Міністерство культури й інформаційної політики. Технічна координація здійснювалася на платформі телеканалу «Рада». «Медіаекспертом» цього ж каналу є і Владислав Матяш, якого в медійному середовищі називають неофіційним куратором спільного телемарафону від Офісу президента (сам пан Матяш це заперечує). На марафонських робочих нарадах, як писав «ДМ», «медіаексперт» Матяш не лише представляє канал «Рада», але й виступає від імені Офісу президента, інформуючи про графік офіційних заходів за участі президента й керівництва Офісу.

 

Дискусія під час панелі «Медіа в умовах війни на варті демократії та європейського вибору» 

Пояснюючи суспільний інтерес до питань, пов’язаних із функціонуванням телемарафону, Світлана Остапа розповіла, що на виробництво «Єдиних новин», у якому беруть участь і державний канал «Рада», і приватні телеканали, спрямовують кошти з державного бюджету. А коли державні кошти віддають комерційним каналам, що належать олігархам, це завжди викликає питання — чи не хоче таким чином влада отримати лояльність від цих каналів і впливати таким чином на їх інформаційну політику.

Своєю чергою посол Швеції в Україні Мартін Оберґ торкнувся у своєму виступі теми обмежень медіа в умовах воєнного стану. Він погодився з тим, що деякі з них є неминучими, але при цьому пояснив, що ними не має зловживати влада. «Медіа — це частина здорової демократії. Я думаю, що певні обмеження під час війни зрозумілі, прийнятні та можуть бути цілком логічними. Але якщо все буде занадто контрольованим, то це не сильно буде відрізнятися від російської пропаганди. Не недооцінюйте силу вільних медіа. Баланс має бути, але не намагайтеся його впихнути де завгодно. Зробіть це так, щоб для України це було безпечно і трішки незручно для тих, хто у владі. Якщо ви не будете ставити незручні запитання, то ви не будете стимулювати важливі обговорення. Якщо вільні медіа підуть, то ви просто відкриваєте мікрофон для дезінформації», — сказав дипломат.

 Мартін Оберґ

Особливість роботи журналістів в умовах війни, сказав він, полягає у багаторазовому зростанні цінності правдивої та об’єктивної інформації. Адже така інформація здатна навіть рятувати життя людей, як у випадку, коли йдеться, наприклад, про евакуаційні коридори. Але крім цього, сказав Мартін Оберґ, медіа мають бути каталізатором для обговорення у суспільстві важливих соціально-політичних тем. Це, за його словами, потрібно будь-якому демократичному суспільству навіть в умовах війни.

За словами посолки ЄС в Україні Катарини Матернової, українські медіа у нинішні непрості часи проявляють такі важливі якості як стійкість, відвага і професійність. Вона нагадала, що з початку російсько-української війни під час виконання професійних обов’язків загинуло 14 українських журналістів, а загалом в Україні за цей час загинуло 94 працівники медіа.

Крім того, медіа в Україні потерпають від руйнування звичної для них бізнес-моделі через падіння рекламного ринку, посилення конкуренції з боку соціальних мереж, які звільнені від необхідності дотримуватися журналістських стандартів і перебирають на себе аудиторію, та інших складнощів. Тож українські медіа переживають дуже непрості часи. І працювати нині в Україні журналістом зовсім нелегко, говорить Матернова.

 Посолка ЄС в Україні Катарина Матернова

Тим важливішим, за її словами, є те, що за рік Україна піднялась у світовому рейтингу свободи слова від міжнародної організації «Репортери без кордонів» на 18 позицій — із 79-ї у 2022 році до 61-ї у 2023-му. «Це не означає, що ми не повинні говорити про обмеження, які накладає на медіа та журналістів воєнний стан. Повинні. Як і стежити за тим, щоб ці обмеження не переходили розумні межі. Втім, навіть при всьому цьому в українських медіа присутній плюралізм. І це неймовірно! Тож я схиляю голову перед українськими журналістами за те, що вони роблять у цих надскладних умовах», — сказала посолка ЄС в Україні.

  Старша медіа-радниця та представниця офісу з питань демократії та самоврядування USAID Шеннон Магуайр

З питанням до неї звернулася директорка Internews Network в Україні, керівниця Медійної програми USAID в Україні Джилліан Маккормак: «На початку цього року посли країн “Великої сімки” провели зустріч з українськими журналістами після того, як на низку незалежних редакцій і окремих медійників було здійснено тиск. І ця зустріч мала позитивний вплив. Що ви, люди, які є представниками ключових партнерів України, думаєте про ту ситуацію? І як ви розумієте, коли вам потрібно втрутитись і що це доцільно зробити? Мені здається, що коли такі речі стаються, роль міжнародних партнерів стає важливішою. Важко танцювати ці танці, тому що ви друзі та партнери. Тож, можливо, ви зможете трошки підійняти завісу та розповісти, як вам вдається балансувати у таких ситуаціях?»

 Директорка Internews Network в Україні Джилліан Маккормак

Катарина Матернова погодилася з тим, що західним партнерам Україні в подібних ситуаціях доводиться знаходити баланс. «Дійсно, це балансування на крихкій кризі. Тому що всі ми підтримуємо Україну, український народ. Європейський Союз — один із найбільших партнерів України у цій життєвизначальній війні, а також член переговорів про вступ України до ЄС. Тому нам важко балансувати, коли потрібно бути чесними зі своїми друзями та дотримуватися правил. Якщо говорити про ту зустріч, про яку ви згадали, хочу уточнити. Ми насправді опублікували тоді на Х-акаунті послів G7 фото з тієї зустрічі, але не повідомили про зміст нашої розмови. Коли ми рухаємося від епізодичних до більш системних аспектів, то розуміємо, що потрібно послати якийсь сигнал. Ми всі дуже тісно спілкуємося з владою, з Верховною Радою, з Офісом президента, з урядом. Але водночас ми спілкуємося з різними частинами громадянського суспільства, з підприємцями. Знаєте, Київ — це те місто, де багато говорять, є багато пліток та обговорень. І ви починаєте відчувати, що зараз потрібно вступити, показати чіткий сигнал. І я рада, що тоді все спрацювало».

 Посолка ЄС в Україні Катарина Матернова та президентка Internews Network Джині Бурга

Крім того, Катарина Матернова повідомила, що з початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну Євросоюз надав допомогу українським медіа на загальну суму 15 млн євро. «Ми віримо у роль Суспільного мовлення в укріпленні свободи слова в державі. І зараз бачимо необхідність більшої підтримки регіональних медіа та місцевих журналістів. Тому що роль місцевих медіа також є критично важливою для демократії. І ми дуже раді допомогти їм», — пояснила дипломатка.

Читайте також:

  • Українські медіа шукають кадри в конкурентів, у вишах та медіашколах,— учасники National Media Talk
  • Вадим Пристайко: Вага медіа в захисті і просуванні наших інтересів за кордоном зростає
  • Глібовицький: Відсутність критичного осмислення інформації в медіа не дає суспільству розуміти процеси в державі
  • Українські медіа шукають кадри в конкурентів, у вишах та медіашколах,— учасники National Media Talk

Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В "Айдарі" стверджують, що росіяни підірвали Курахівську дамбу
ZN UA
2024-11-11T15:22:59Z
Українські хакери нагадали росіянам про другу річницю звільнення Херсона
ГЛАВКОМ NET
2024-11-11T15:22:38Z
Чи зможуть росіяни дійти до Львова: Берлінська оцінила сили РФ
TSN
2024-11-11T15:18:12Z
Слово "Росія" змінив на "Україна": в дисертації ректора КПІ знайшли плагіат
24tv
2024-11-11T15:18:04Z
Цього не пропонували ще нікому, – політик із США сказав, як Ілон Маск може допомогти Україні
24tv
2024-11-11T15:18:00Z
"Є єдиний процес, який нам допоможе": Берлінська заявила про необхідність підготовки українців до опору
TSN
2024-11-11T15:18:00Z
Прем’єр Японії Ішіба зберігає свою посаду
Петр и Мазепа
2024-11-11T15:16:05Z
Франція готова співпрацювати з новою владою США задля перемоги України - Барро
УкраинФорм
2024-11-11T15:10:52Z
Американцям пропонують відправитися в круїз під час президентства Трампа
1News
2024-11-11T15:09:01Z
Німеччина підтримує молодих українських науковців
Форпост
2024-11-11T15:20:41Z
Заступниці голови Львівської обласної МСЕК оголосили підозру
ZN UA
2024-11-11T15:15:37Z
Rheinmetall та ICEYE надають Україні супутникові знімки
УкраинФорм
2024-11-11T15:09:00Z
Православна церква України канонізувала святого: що відомо про Єлисея Плетенецького
TSN
2024-11-11T15:03:35Z
24-річна мати трьох дітей стала успішною бізнесменкою: вона розкриває секрети свого успіху
Фокус
2024-11-11T15:00:11Z
Зброя проти ППО: США починають постачання Україні поліпшених ракет AGM-88E, — ЗМІ
Фокус
2024-11-11T14:57:43Z
Ганна Красноступ: «Дослідження з медіаграмотності дають нам орієнтири для наступної роботи»
Детектор М
2024-11-11T14:55:14Z
Чи отримуватимуть вчительську «тисячу» працівники дитсадків? Відповідь Міносвіти
ГЛАВКОМ NET
2024-11-11T14:54:24Z
Через пости у мережі зазнали збитків на ₴85 млн - відома компанія судиться зі столичним активістом
Khreschatyk
2024-11-11T14:48:55Z
Як очистити футболку від принту: 4 прості способи видалення друку з тканини
GlavRed
2024-11-11T15:14:11Z
Американки масово скуповують препарати для екстреної контрацепції через обрання Трампа
24tv
2024-11-11T14:51:31Z
Біль нічому їх не вчить: учені розповіли про лякаючу рису психопатів та її наслідки
Фокус
2024-11-11T14:28:51Z
3 звички, які подовжують молодість і роблять людей щасливішими
TSN
2024-11-11T13:51:31Z
Засуджено лікаря, який отруїв партнера своєї матері фейковою вакциною від COVID
Украина Криминальная
2024-11-11T13:45:02Z
На Чернігівщині відновлять районну лікарню за кошти, зібрані через United24
УкраинФорм
2024-11-11T13:37:32Z
9 з 10 студентів-медиків не склали "КРОК": про які спеціальності йдеться
24tv
2024-11-11T13:36:07Z
У столиці зростає кількість випадків грипу і Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2024-11-11T13:00:03Z
Експерти закликали ніколи не сушити речі в одній із кімнат: в чому причина
GlavRed
2024-11-11T12:27:52Z
За жовтень держбюджет отримав ₴11,4 мільярда від акцизного податку
УкраинФорм
2024-11-11T15:22:41Z
Індія хоче торгувати з Росією у рупіях
УкраинФорм
2024-11-11T15:19:58Z
Реальні зарплати в Україні до кінця 2024 р перевищать довоєнний рівень
AgroNews
2024-11-11T15:16:45Z
"Укренерго" зупиняє виплати за боргами: що буде з енергетичною стабільністю країни
Знай
2024-11-11T15:14:37Z
ВАКС стягнув ₴5 мільйонів застави з ексзаступниці голови правління Приватбанку
УкраинФорм
2024-11-11T15:14:19Z
Який розмір соціальної пенсії у 2024 році та кому її призначають
24tv
2024-11-11T15:09:41Z
Часу є до 2028 року: українцям радять приватизувати паї
24tv
2024-11-11T15:09:23Z
На торгах у Prozorro.Продажі цьогоріч вдалося залучити майже ₴9,2 мільярда
УкраинФорм
2024-11-11T15:06:48Z
Індійська платформа доставки їжі Swiggy провела IPO на суму $1,3 млрд
InternetUA
2024-11-11T14:58:04Z
Як вибрати ідеальний колір гравію для ландшафту: важливі критерії
24tv
2024-11-11T15:21:46Z
Як швидко зробити компост в домашніх умовах: перегній з опалого листя за місяць
TSN
2024-11-11T15:18:45Z
Правила в’їзду до Польщі та ЄС для українців
360ua.news
2024-11-11T15:14:29Z
Гороскоп на 2025 рік для Скорпіонів – вплив планет обіцяє значні виклики
24tv
2024-11-11T15:03:28Z
Як змусити спатифілум укритися квітами: допоможе цей підручний засіб
TSN
2024-11-11T15:03:18Z
Гаряча чи холодна: у яку воду опускати картоплю під час варіння
GlavRed
2024-11-11T14:57:05Z
Як зекономити місце у валізі: 5 секретних лайфхаків, про які справді мало хто знає
24tv
2024-11-11T14:51:44Z
Вологість, пліснява і алергія: в якій кімнаті неможна сушити речі
Знай
2024-11-11T14:51:04Z
Яка різниця між фільтрованим пивом і нефільтрованим: просте пояснення
GlavRed
2024-11-11T14:28:57Z
Яскравий передсмертний перфоманс: російська бронемашина натрапила на фугасну міну
TSN
2024-11-11T15:18:01Z
На Донеччині через ремонт скоротять подачу води у чотири міста
УкраинФорм
2024-11-11T15:14:28Z
На ТОТ Херсонщини повісилися двоє учасників АТО, яких змушували підписати контракт у росармії
УкраинФорм
2024-11-11T15:06:51Z
Росіяни штурмують ЗСУ в Кураховому з півночі, півдня і сходу: аналітики розповіли про ситуацію на кожній з ділянок
ZN UA
2024-11-11T15:06:23Z
Чому РФ досі не взяла Покровськ – Берлінська назвала фактори
TSN
2024-11-11T15:03:31Z
У Франківську презентували книгу про міфи і стереотипи навколо війни та Донбасу
УкраинФорм
2024-11-11T15:01:20Z
У Тернополі викрили на хабарництві головного лікаря однієї з обласних лікарень
УкраинФорм
2024-11-11T14:58:38Z
У Криму за жовтень зафіксували 17 незаконних арештів - правозахисники
УкраинФорм
2024-11-11T14:58:20Z
У столиці вирішили по-новому організувати захист дерев час ремонту доріг
Khreschatyk
2024-11-11T14:51:32Z
Вагітна Анна Сагайдачна розсекретила свого нового коханого
TSN
2024-11-11T15:18:26Z
Це бажання швидко зникло, – Олена Зеленська зізналась, ким хотіла стати в дитинстві
24tv
2024-11-11T15:14:39Z
Холостяк Олександр Терен розповів про найкраще і найгірше побачення
Вива
2024-11-11T15:09:34Z
Meridian Czernowitz видасть нову збірку віршів Ірини Цілик «Тонкий лід»
Детектор М
2024-11-11T15:07:29Z
Ксенія Бугрімова і Марія Виноградова започаткували у Лондоні кінофестиваль про жінок на війні
Вива
2024-11-11T14:54:37Z
Відома українська співачка розповіла про неприємну зустріч з росіянами у Парижі: "Дуже стримувалася"
TSN
2024-11-11T14:48:12Z
Ляльки Mattel за фільмом «Wicked: Чародійка» спрямовують на порносайт
ITC
2024-11-11T14:47:43Z
Перший трейлер «Місія нездійсненна 8»: Том Круз проти штучного інтелекту і російського військового корабля
ITC
2024-11-11T14:47:35Z
Злата Огнєвіч шокувала, як їй зіпсували виступ на "Євробаченні" та ледь не зірвали його
TSN
2024-11-11T14:42:54Z
Затримано групу підпалювачів, які намагалися знищити гелікоптер ЗСУ
Украина Криминальная
2024-11-11T15:21:46Z
19-річна волинянка, яка заморила немовля голодом, отримала усього два роки ув’язнення
Украина Криминальная
2024-11-11T15:21:18Z
Заволоділи 150 млн грн. Ексзаступник голови правління банку отримав підозру у пособництві
ГЛАВКОМ NET
2024-11-11T15:21:15Z
Пошкодження греблі Курахівського водосховища: як піднялася вода та які регіони під загрозою
24tv
2024-11-11T15:19:16Z
Двигун літака Boeing загорівся під час польоту: чим це закінчилося
TSN
2024-11-11T15:18:55Z
Знайомі пограбували українця в Таїланді на $249 тис. у криптовалюті
ITC
2024-11-11T15:15:32Z
Рашисти вдарили “Шахедом” по багатоповерховому будинку у Бєлгороді
Украина Криминальная
2024-11-11T15:14:18Z
51-річний житель Одеського району зарізав сусіда
Украина Криминальная
2024-11-11T15:06:05Z
У центрі Кракова чоловік вчинив акт самоспалення
24tv
2024-11-11T14:57:34Z
Перспективний футболіст у 22 роки закінчив кар'єру через релігію: що відомо
24tv
2024-11-11T15:14:23Z
Тренера з тхеквондо дискваліфікували, бо він вдарив 8-річну доньку після її поразки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-11T14:21:35Z
Буяльський не допоможе збірній України в Лізі націй у листопаді
Football.ua
2024-11-11T14:06:41Z
Барселона повідомила про терміни відновлення Ямала та Левандовські
Football.ua
2024-11-11T13:58:20Z
Похорон В'ячеслава Узєлкова: у Вінниці попрощалися зі спортсменом - фото
GlavRed
2024-11-11T13:40:06Z
Александер-Арнольд вибув на кілька тижнів через травму в матчі з Астон Віллою
Football.ua
2024-11-11T13:37:32Z
Гравець юнацької збірної України забив ефектний гол зі штрафного за Баєр: відео шедевру
24tv
2024-11-11T13:21:25Z
Лукаку Васкесу діагностували травму привідного м’яза
Football.ua
2024-11-11T12:58:45Z
"Втратив до нього повагу": американський чемпіон звинуватив Ломаченка у зриві бою
ZN UA
2024-11-11T12:48:41Z
Apple пояснила дивне рішення сховати кнопку нового Mac mini
InternetUA
2024-11-11T15:02:45Z
Бактеріальний «навігатор» точно відстежує, де людина побувала — вчені створили новий ШІ-інструмент
ITC
2024-11-11T14:47:13Z
Магнітні бурі у листопаді: до Землі наближається черговий викид сонячної радіації
24tv
2024-11-11T14:33:28Z
Це найкращі саундтреки до відеоігор у 2024 році: один з них виграє Grammy
24tv
2024-11-11T14:21:48Z
Мільярди людиноподібних роботів буде створено найближчими роками: як Nvidia заробляє на ШІ
Фокус
2024-11-11T14:21:40Z
Оплата помахом руки: технологічний гігант спільно з Visa запускає нову функцію
24tv
2024-11-11T14:18:28Z
Чому іноді краще заряджати смартфон лише на 50% замість повної зарядки
InternetUA
2024-11-11T14:16:50Z
Древніший, ніж вважали: вчені розкрили неочікуване минуле Залу короля Артура
Фокус
2024-11-11T14:15:07Z
Китай запустив у космос 15 нових супутників для спостереження за Землею
УкраинФорм
2024-11-11T14:01:55Z
Оголошено найкращу легку вантажівку за версією TOP Transport 2024
AutoCentre
2024-11-11T15:15:20Z
Hyundai відмовляється від сенсорних екранів на користь фізичних кнопок
AutoCentre
2024-11-11T14:43:14Z
Несвята трійця: 1 мільйон доларів на колесах помітили на парковці в Києві
Топ Жир
2024-11-11T13:06:40Z
Новий PEUGEOT E-5008 здобув нагороду «Золоте кермо 2024» в категорії великих сімейних автомобілів
AutoCentre
2024-11-11T12:43:27Z
Види забруднень паливної системи та як з ними боротися
AutoCentre
2024-11-11T12:13:21Z
Скорочення обсягів виробництва Nissan у США
360ua.news
2024-11-11T12:03:42Z
Kia Sportage 2025 показали наживо після анонсу
Portaltele
2024-11-11T11:59:11Z
Щоб не зламалася: скільки разів на день можна запускати пральну машину
GlavRed
2024-11-11T11:27:17Z
Mercedes-Benz розкрив секрети виробництва eActros 600
AutoCentre
2024-11-11T11:12:57Z